Sayfa 21 Toplam 22 Sayfadan BirinciBirinci ... 11 19 20 21 22 SonuncuSonuncu
Toplam 539 adet sonuctan sayfa basi 501 ile 525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Biz Sanal ve Kötüler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alper, haberde geçen cümle Mustafa abinin son sözleri. Ondan dolayı sıkıntı yok.

Mustafa abiye vefa borcunu ödeme devam ediyor. Tolga büyük kaptan.
    hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

Nereden
    Trabzon

Bu güzel akşamda bir dua da Bmn için...
    Allah iftiradan korusun ve uzun ömür versin.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

UEFA bugün biz sanal ve kötüleri anlatacak
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Gökhan Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bunu da buraya koyalım

Bildiğiniz üzere;

Salzburg Kulübü, Taraftar Grupları ve Avusturya Gazetelerine yönelik bilgilendirme kampanyası başlattık dün saat 13:30 gibi.

Bu kapsamdaki ilk geri dönüşümüzü aldık,

Bizim bilgilendirme kampanyamızdan 3 saat sonra, neredeyse verdiğimiz tüm bilgiler kullanılarak WEINER ZEITUNG gazetesinde bir yazı paylaşılmış.

Bilgilendirme kampanyasında WEINER ZEITUNG 'un tam olarak 12 farklı email adresini kullandık (baskı şiddetini artırmak için)

Sizden ricam birinizin yazıyı türkçeye çevirmesi, böylece BMN anasayfasından duyurup fenerlilerin yüzüne vurabiliriz.

Link aşağıdadır.

http://www.wienerzeitung.at/nachrich...Champions.html
    StopMatchFixing.Com

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Avrupa'nın en prestijli spor organizasyonlarından birisi olan Play The Game Organizasyonu, 2013 konferansı için Genel Koordinatörü aracılığı ile Yönetim Kurulu Üyemiz Gamze BAL’ı şike konusundaki sunumu için Play The Game 2013 konferansına davet etti.

Bu konferansta tüm Avrupa Spor Camiası şike konusunu bizim penceremizden dinleyebilecek, uğradığımız haksızlığı ve Türk Spor Camiasında nasıl ötekileştirildiğimiz gösterilecektir. İyi olanın değil güçlü ve zengin olanın kazanmasına çalışan TFF ve benzeri şer çukurlarının oyunlarını tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilecektir.

Konferansta başta FIFA, CAS, Interpol, Europol ve ICSS temsilcileri olmak üzere gazeteciler, akademisyenler ve yazarlara ev sahipliği yapacak olan konferansta sesimizi bir kez daha dünyaya duyurma fırsatımız olacak ve Gamze Bal'ın yer alacağı sunum 30.10.2013 Çarşamba günü gerçekleşecektir.

Adaletin sağlanması yönünde atılan büyük adımların ilk kıvılcımı her zaman yurt dışından geldiğine inanan ve bu organizasyonu da görev edinen BordoMavi.Net, Gamze hanım aracılığı ile makalesini hazırladı ve taraftarlarımızın da destekleri ile bu sabah konferansa katılmak ve sunumunu yapmak üzere Danimarka'ya doğru yola çıktı.

Ve sonrası Gamze Bal'ın kaleminden...

Aylar önce bir mailleşme sonucu başladı çalışmalarımız. Play The Game sitesinde çıkan şike haberinden bir süre sonra Halit abi ve Gökhan aracılığıyla konferanstan haberdar edilince hazırlığa başladık. Yaklaşık bir ay içerisinde Türkiye’deki şike skandalını özetleyen 14 sayfalık bir makale hazırladık ve konferansa kabul edilip edilmeyeceğinin belirlenmesi üzerine organizasyona ilettik. Değerlendirme sürecinden sonra olumlu dönüşü aldık ve artık sunum için çalışmalara başladık.

Nihayetinde 28 Ekim pazartesi sabahı yolculuğum başladı. Geç saatlere kadar son rötuşları yapmıştım sunum üzerinde. Üstüne heyecan ve stres de eklenince sabahladım ve uykusuz bir şekilde başladım yolculuğa. Havalimanında sağolsun Metin abi (Külünkoğlu) yolculadı beni, ciddi moral oldu bu. Bir kere daha teşekkür ederim. Nihayetinde kendimi uçağa attım, 3 buçuk saatlik yolculuktan sonra Kopenhag’a indim. Konferansın yapılacağı şehir 3 saat mesafedeydi ve tren biletimi alarak buraya gitmek üzere yeniden yola çıktım. Aarhus yolculuğum da yolunda başlamıştı. Fakat artık herkesin bildiği üzere, Avrupa’nın uzun yıllardır gördüğü en büyük fırtına beni bulmuştu. 1 buçuk saat sorunsuz seyahat ettikten sonra Nyborg bölgesinde durduk ve tam 8 saat boyunca trende orada mahsur kaldık. Çok ciddi bir rüzgar vardı, tren hareket halinde olsa devrilirdi ve ben beklememizi buna bağlamıştım. Meğerse yollar da tamamen kapanmış devrilen ağaçlar vs. dolayısıyla. Çok uzatmayayım, 8 saatlik bitmek tükenmez, ömür çürüten bir bekleyişten sonra otobüslerle Odense kentine götürüldük. Polis eşliğinde bir ilkokula götürüldük ve burada sabahlayacağımız söylendi. Okulun spor salonu ve birkaç odası daha uyumamız için sünger minderler ve battaniyelerle doldurulmuştu. Kantin kısmında sıcak içecekler ve sandviç sundular. Bildiğiniz fırtınazede idik Aynı gece 12’den sonra yeni yaşıma girmiştim. 25. Yaş günümün ilk saatleri Odense’nin bir ilkokulunda, 200’ün üstünde diğer survivorla beraber saat doldurarak geçiyordu… Şimdi anlatınca komik geliyor bana ama ciddi manada moral bozucu ve müthiş yorucu bir serüvendi. Uykusuzluğum da katlanmıştı haliyle.

Horlamalar arasında birkaç saat de olsa uyumaya zorladım kendimi, bir saat kadar bayılmışım Sabah yeniden otobüslere bindirilerek tren istasyonuna getirildik ve buradan tekrar trene binerek yolculuğa başladık. Pazartesi günü sabah 7’de evden çıkmamla başlayan Aarhus seyahatim, Salı günü öğlen 1’de otelime varmamla son buldu. Bir önceki gece de uyumadığım için yaklaşık 53 saat içerisinde sadece 1 saatlik bir uykuyla duruyordum. Buna rağmen kendimi biraz toparlayıp konferansın yapıldığı otele gittim.

Konferansta ilk tanıştığım kişi hepinizin tanıdığı Declan Hill’di. Türkiye’den geldiğimi öğrenince oldukça ilgili davrandı. Bilahare görüşmek üzere ayrıldık. İlk gün sadece birkaç saat geçirebildim konferansta haliyle, bu sırada tanıştığım herkese Türk futbolunun durumunu aktarmaya gayret gösterdim. Ama esas mücadele ertesi gün, yani 30 Ekim’deydi. Sunum günümde…

O gece de biraz heyecan, biraz da aşırı yorgunluk nedeniyle yeteri kadar uyuyamadıysam da sabah önceki güne nazaran daha iyi uyandım ve savaşmak üzere konferansa gittim.

Sabah seansında FIFA’daki yolsuzluklar konusundaki çalışmalarıyla tanınan dünyaca ünlü araştırmacı gazeteci Andrew Jennings’le tanıştım. Türkiye’deki durumdan haberdar olup olmadığını sordum. O da haberdar olduğunu, aylardır Türkiye’ye davet edildiğini ancak şu aşamada Türk futbolundaki yolsuzlukları araştırmak için ne zamanının ne de kaynağının olduğunu söyledi ve bu işi Türk gazetecilerin yapması gerektiğini söyledi. Ben de kendisine Türkiye’de ulusal basında böyle araştırmacı ve cesur gazetecilerin olmadığını söyledim. Jennings, “Onları bana gönder araştırma nasıl yapılırmış öğreteyim” dedi Türkiye’deki insanların halini anladığını belirterek, hepimize şans diledi.

Akabinde Declan Hill ve gazeteci Laura Robinson’ın workshop’una katıldım. Bu arada belirtmem gerek ki konferans boyunca en çok etkilendiğim sunum Laura Robinson’a aitti. Kanadalı gazeteci, Vancouver Olimpiyat Komitesi eski CEO’su John Furlong’un yıllar önce öğretmenlik yaparken ilkokul öğrencilerini taciz ettiğini ortaya çıkaran isim. Gerçekten çok çarpıcı, yıkıcı ve üzücü olaylardı anlattıkları. Her neyse. Robinson’ın ardından Declan Hill konuşmasına başladı ve genel anlamda şike konusundaki metodolojiden bahsetti. Bu sırada birkaç şike konuşmasından örnekler de vererek futbolcuların şike tekliflerine genellikle ahlaki değil mantıklarıyla yanıt verdiklerini belirtti. Soru cevap kısmında kendimi tutamayarak bu konuda farklı ve komik bir örnek vermek istediğimi söyledim. Ve İbrahim Akın’ı anlatmaya başladım 2011’de, İbrahim Akın’ın bir hocayı arayarak Fenerbahçeye gol atmaması karşılığında 100.000 dolar almasının İslami açıdan sorun yaratıp yaratmayacağını sorduğunu, hocanın da eğer iki taraf da gönüllüyse İslami açıdan bir sorun olmadığını söylediğini anlattım. Salon kahkahalarla doldu haliyle. Workshopun bitiminde Declan Hill tekrar yanıma gelerek öğle yemeğine davet etti, Türk futbolunu konuşacağız muhakkak gel dedi. Sakaryaspor eski başkanı Metin Doğrucan da konferanstaydı ve o da Türk futbolunun mevcut durumu hakkında insanları aydınlatacak çok önemli bilgiler paylaşıyordu. Kendisiyle beraber yemeğe katıldık ve epey sohbet imkanı bulduk. Yaşadıklarının çok az bir kısmını dinlememe rağmen Türk futbolunun içinde olduğu rezil durumun sadece 2010-11 şike skandalıyla sınırlı olmadığını yeniden anladım. Metin Doğrucan çok tutkulu bir spor adamı. Umarım sayıları artar.
    Her neyse. Yemekte James Dorsey ile de tanıştık. O da Türk futboluyla yakından ilgilenen bir isim, özellikle işin siyasi boyutuyla. Yemek sonrasında sunum yapacağım salona geçtim ve hazırlıklarımı tamamladım.

Müthiş heyecanlıydım bir kere onu belirtmem lazım. Ama sunum kısmında bu heyecanı mümkün olduğunca göstermediğimi zannediyorum. Sunum içeriğini daha detaylı olarak paylaşacağım sizinle, Türkçesini yani. Ama şöyle bir özetleyeyim neler anlattığımı.

Sunum başlığım "Turkish Match Fixing Scandal in 2010-2011 and Beyond: Fair Play or Fairy Tale?" idi. Yani "2010-2011 Türkiye Şike Skandalı ve Ötesi: Adil Oyun mu Peri Masalı mı?"

Konuşmamdaki amacım insanları Türkiye'de şike yapıldığına inandırmak değildi. Zaten bu su götürmez bir gerçek. Esas amaç, Türkiye'de ispatlanmış şike faaliyetlerini gerçekleştirenlerin nasıl adım adım aklandığı ve bunun Türk futboluna ne gibi etkileri olduğu yönündeydi.

Şunu söylemek istedim herkese: Bakın, Türkiye'de şike yapıldı, bu delillerle ispatlandı, mahkeme bunun cezasını kesti. Ancak Türkiye'de üç önemli gücü elinizde bulundurduğunuz sürece bu suçlamalardan aklanmanız çok zor değil: Siyaset, ekonomi ve medya. Türkiye'de şike skandalının baş kahramanı olanlar bunların üçüne de sahipti ve çok da iyi kullandı hepsini.

Nihayetinde, şike yapan kulüpleri aklamak, kişileri daha ağır cezalardan kurtarmak için adım adım hareket edildi. 6222 değiştirildi, başbakan yeni bir federasyon başkanı atadı, bu federasyon şikeyi ve cezalarını belirleyecek olan kurumları değiştirdi, şike cezalarını kapsayan yönetmelik maddelerini değiştirdi, raporları değiştirdi, şike tanımlarını değiştirdi, yepyeni tanımlar üretti ve nihayetinde, yine Başbakan'ın işaret ettiği şekilde, kişilerle kurumları ayırarak kulüpleri akladı, şikenin sahaya yansımadığı gibi ucube bir yaklaşımla küme düşme ihtimalini ortadan kaldırdı ve UEFA - CAS'a rağmen hala verdiği akıl dışı ve adaletsiz kararları değiştirme niyetinde değil.

UEFA'nın karar alma aşamasında anlaşılmaz bir biçimde yavaş davrandığını ve henüz kişilerle ilgili kararlarını da açıklamamış olduğunu da ayrıca not düştüm.
    Türkiye'de artık futbolun bir tiyatro gibi kabul gördüğünü, gerçek futbol severlerin bu adaletsizlik karşısında futbola olan inancının kaybolduğunu, özellikle Trabzonsporlu taraftarların hak ettikleri şampiyonluğun kendilerine verilmesini beklediklerini belirttim.

MAA'nın FByi kurtarmak için uğraştığını söylemesini ve şimdi Fb başkanlığı için mücadele ettiğini de aktardım. Yeni Federasyon başkanının soruşturma içinde yer alan ve ceza alan Beşiktaş'ın eski başkanı olduğunu, asbaşkan ve teknik direktörü ceza alan Beşiktaş'ın şike yaptığı dönemde Demirören'in başkanlık yapıyor olduğunu da söyledim. İnsanlar bunları gerçekten şaşırtıcı buldu. Onlara çok tuhaf geliyor haliyle.

Bizim bile içinde olmamıza rağmen inanmakta güçlük çektiğimiz bu süreci, uzaktan izleyenlerin sindirmesi çok kolay değil. Ama sunum sonrası yaptığım sohbetlerde derdimizi anlatabildiğimizi ve insanlara Türkiye'deki futbolla ilgili çok daha gerçekçi bir bakış açısı katabildiğimizi düşünüyorum.

Declan Hill'in de bulunduğu sohbetlerde de bunu gördüm. Birlikte sunum yaptığımız spor hukukçusu Kevin Carpenter örneğin, "Ben asla Türk futbolunu izlemezdim" diye bir yorumda bulundu. Declan Hill, "Biz ne kadar anlatırsak anlatalım, insanlar bu kadar da olmaz diye düşünerek bize inanmazlar" diyor Türk futbolunda yaşananlar için. "Yürüyen ceset" diye tanımlıyor futbolumuzu. Bunu zaten biliyoruz.

Sunum sonrası soru cevap kısmında heyecanımı biraz yansıttım, itiraf ediyorum Anlayışla karşıladıklarını umuyorum. Yorgunluk, heyecan, stres ve deneyimsizlik vardı, artık o kadarını idare ederler Ama sunum sonrası konuştuğum kişilerden edindiğim izlenim gayet iyiydi. Birkaç kişi özellikle daha detaylı bilgi istedi. Birini Erdem Egemen’e yönlendirdim, sanırım görüşmüşlerdir şimdiye kadar. Birkaçına daha bilgi vereceğim. Kartvizit alışverişleri de yaptık bolca, kurduğumuz iletişimin ileride çok faydalı olacağını düşünüyorum.
    Nihayetinde sunumu da zannederim ki hakkını vererek tamamladık. Derdimizi anlattık. Sunum sonrası yaptığımız röportaj zaten haber olarak eklenmiş. Çok fazla paylaşım olunca, üzerinden 5 gün geçmesine rağmen hala en popüler haber olarak duruyor İlginize teşekkür ederim tekrar.

Velhasıl, o gün de bitti. Otele vardığımda müthiş bir şekilde yorgundum ama aynı zamanda da rahatlamıştım.

Bu işi tek başıma yapıyor olsaydım bu kadar stres yaşamazdım sanırım. Ama orada sadece kendimi temsil etmediğimin farkındaydım. Üzerimdeki yük çok fazlaydı, sorumluluk duygusu stresimi katlıyordu. İnsanlar bana güvenmiş, inanmış ve çok şey bekler haldeydi, biliyorum. Ve bu gerçekten başa çıkması kolay bir şey değilmiş. Yolculukta yaşadığım olağandışı serüvenler de zaten oldukça yıpratmıştı beni. O yüzden her şey bitip otele döndüğümde kendimi çok özgür ve rahat hissettim. Sağolsun, hepinizin yazdığı mesajları, attığı tweetleri okuyarak ciddi bir moral buldum ve o kadar eziyete değmiş dedim.

3 Temmuz’da başlayan mücadelemiz hiçbir dönemde kolay olmadı. Danimarka’da da bu zorluk ve engeller devam etti. Ama bunu da atlattık çok şükür ve gerçekten prestijli bir organizasyonda herkese derdimizi anlattık. Bu tür organizasyonlarda yer almanın ne kadar önemli olduğunu da şahsen görmüş oldum. Bütün dünya şikeden ırkçılıktan dopingden yakınıyor, ancak bunları önlemek için de bir şeyler yapıyor. Bizim hikayemiz onlarınkinden farklı olarak şikeyi önlemek için değil, örtmek için yapılan çalışmaları içeriyordu. Her fırsatını bulduğumuzda adaletsizliği anlatmak boynumuzun borcudur.

Şu an için aklıma gelenler bunlar.

Bana sürecin başından beri çok büyük destek veren en başta Gökhan Koç'a çok teşekkür ederim. O olmasaydı bu kadar sağlam bir iş çıkar mıydı ortaya emin değilim.

Akabinde Ender Kuyumcu başta olmak üzere tüm BMN yönetim kuruluna ve üyelerine, grup ayırt etmeksizin destek olan tüm Trabzonspor taraftarlarına, basından konuya ilgi gösteren en başta Ulaş Özdemir'e ve tüm dostlara teşekkür ederim.

Herkesten Allah razı olsun. Varlığınız güç veriyor.

**

Bir dip not olarak da şunu belirtmek lazım.

Bu sürecin hiçbir aşamasında kulübümüzden herhangi bir kimsenin bir dirhem moral verici ya da destek olucu sözünü bile duymadık, duyacağımızı da sanmıyoruz. BMN olarak yaptıklarımızda ya da ben, taraftar Gamze olarak, bireysel anlamda yaptığım hiçbir şeyde "kulüp destek versin" gibi bir düşünceye zaten girmedim. Bu kez de öyleydi. Ayrı mesele. Ama yine de düşünüyor insan.

Bu da yeniden şunu ispat ediyor: Trabzonspor'un haklı mücadelesi taraftarın direnci kadardır. Biz direndikçe sahipsiz kalmayacak bu mücadele. Hepimiz bu gerçeği unutmadan hareket etmekle yükümlüyüz.

Bir not daha:

Kongredeki başkan adaylarından Hakan Kulaçoğlu konferans öncesinde de sonrasında da manevi desteğiyle yanımdaydı. Kendisine de teşekkür etmek borcumdur. Sağolsun.

Gamze Bal
    Konu Külünkoğlu tarafından (05.11.2013 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gamze Bal'ın konuşması PlayTheGame sitesinde halen en popüler ikinci konu...

Sanal ve Kötü ama Tüm Avrupa'da ses getiriyor...

Teşekkürler Gamze Bal.
    https://twitter.com/HalitOF

Trabzonspor bir çember gibi, her noktasında başlayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Nereden
    Trabzon

İyi ki varsın Bordomavi Net...

Trabzonspor Kongre Üyesi

S.ÖZKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gururluyuz çünkü BordoMaviNet'liyiz.
    Konu Yiğit Gayretli tarafından (22.10.2014 Saat 11:57 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Artık rüyada bile forumdayım
    O derece buralı oldum.

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sibel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık rüyada bile forumdayım
    O derece buralı oldum.
    Rüya da sanal
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Emre İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Ynt: Biz Sanal ve Kötüler

Alıntı Mollasalihoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rüya da sanal
    Sanal da rüya
    Yok, öyle umutları yitirip, karanlıklara savrulmak;
    Unutma aynı gökyüzü altında,bir direniştir yaşamak..
    Nazım Hikmet

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Hüdai Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bu Yaz Cok Kötü Insanlarla tanisdim Berat Emre memedaga Oktay Muhammed Sinan AFS sakaoglu Fatih Niceleri
    Cok Sanaliz Ancak Burdan Konusup Burda Atip tutuyoruz Bak Adamlar Akcaabat daki Okula Forma Yardimi Yapmislar
    Gitme demek cok da Zor olmamali

Nereden
    Trabzon

İyi ki varsın BordoMaviNet...

Nereden
    İstanbul

Bir çocuğun yüzündeki gülümsemeye sebep oluyor. Demek ki BordoMavi.Net güzel bir şey...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi

S.ÖZKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir çocuğun yüzündeki gülümsemeye sebep oluyor. Demek ki BordoMavi.Net güzel bir şey...
    Sadece onlaarın değil bizimde yüzümüzde güller açtırıyor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Miniklerimize TERTEMİZ Formalarını Ulaştırdık...

İstanbul takımlarının formalarıyla poz verdirilen öğrencilerimize, tertemiz Trabzonspor formalarını ulaştırdık.
    Miniklerimize TERTEMİZ Formalarını Ulaştırdık... Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Metinkale Köyü'nün ilköğretim okulunda geçtiğimiz öğretim yılında yaşanan "forma rezaletinden" sonra BordoMavi.Net olarak bir forma kampanyası başlatmıştık. Üyelerimizin de desteğiyle Metinkale İlköğretim Okulu'ndaki minik kardeşlerimize formalarını bugün, öğretmenler gününde teslim etmiş olmanın hazzını yaşıyoruz.

Forum üyelerimizle birlikte büyük bir aile olarak, Trabzonsporlu'luk bilinciyle asla göz ardı edemeyeceğimiz bu durumu telafi ederken, minik kardeşlerimizin sevinci ise yüzlerinden okunuyordu.

Cumartesi akşamı kazanılan Galatasaray maçından sonra maçın kahramanlarından olan Özer Hurmacı "Ben küçüklüğümde galibiyetlerden sonra gurbette olmanın da vermiş olduğu yoğunlukla pazartesi günleri okula formamla giderdim. Bu galibiyetle birlikte Trabzonspor'a gönül veren kardeşlerimiz de okula giderken formalarını giysinler..." diyerek temennisini belirtmişti.

Bu şekilde Özer Hurmacı'nın da temennisine bir nevi katkı sağlanmış ve minik kardeşlerimiz haftanın ilk gününde okula formalarıyla gitmiş oldu.

Bizlere olan ilgi alakalarını eksik etmeyen okul müdürü Ömer Yazıcı ve öğretmenlerimizin bu davranışları karşısında teşekkürü borç bilir, öğretmenler gününü kutlarız...

Yönetim kurulu üyelerimizin, üyelerimizin ve şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın'ın da katılımı ile gerçekleşen organizasyondan kareler:

Konu UğuR tarafından (02.12.2014 Saat 18:03 ) değiştirilmiştir.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Bir dönem uzun süre boyunca hayatımızın büyük bir parçası olan kişiler, mekanlar, platformlar bir zaman geliyor, istemli ya da istemsiz geride kalmış birer hatıraya dönüşüveriyor. Geri döndüğünüzde hem her şey eskisi gibi, hem de hiçbir şey...

Zamanında saatlerce sohbet ya da kavga ettiğiniz arkadaşlarınızın profillerindeki yaş bölümünün 30’lara dayandığını ve geçtiğini görünce şaşırıyorsunuz. O kadar zamanın nasıl geçtiğini ve araya bu soğukluğun nasıl girdiğini merak ediyorsunuz. Hem hayatı, hem kendinizi suçluyorsunuz. Ama yaşananlar geride kalsa ve hatta unutulsa bile, hissettikleri unutulmuyor. Hani anlar vardır, ne olduğunu hatırlamazsınız olayın, ama bugün gibi aklınızdadır verdiği his... Öyle bir şey işte.

Bordomavi.net’e aylar sonra bile girsem, geçmişte kalmış güzel anıların silik hatıralarının yanında hiç eskimeyen hislerim ziyaret ediyor beni. Sanallık ve kötülük üzerine kurgulanmış bir sitenin kişide böyle duygular ve hatıralar bırakması enteresan tabii

Futboldan uzaklaşmak değil ama, buradan uzaklaşmak zor... Ama futbola yakınlaşmadan buralara uğramak daha zor... Bu yabancılık hissi tuhaf. Def etmek güç. Ama özledik be reyizler. Selam olsun dostlara..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Ayrıca BMN'deki 9. yılımın geride kaldığını görünce de bir tuhaf oldum şimdi.
    Ömrümün üçte biri yahu...

Nereden
    İstanbul

Alıntı Gamze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir dönem uzun süre boyunca hayatımızın büyük bir parçası olan kişiler, mekanlar, platformlar bir zaman geliyor, istemli ya da istemsiz geride kalmış birer hatıraya dönüşüveriyor. Geri döndüğünüzde hem her şey eskisi gibi, hem de hiçbir şey...

Zamanında saatlerce sohbet ya da kavga ettiğiniz arkadaşlarınızın profillerindeki yaş bölümünün 30’lara dayandığını ve geçtiğini görünce şaşırıyorsunuz. O kadar zamanın nasıl geçtiğini ve araya bu soğukluğun nasıl girdiğini merak ediyorsunuz. Hem hayatı, hem kendinizi suçluyorsunuz. Ama yaşananlar geride kalsa ve hatta unutulsa bile, hissettikleri unutulmuyor. Hani anlar vardır, ne olduğunu hatırlamazsınız olayın, ama bugün gibi aklınızdadır verdiği his... Öyle bir şey işte.

Bordomavi.net’e aylar sonra bile girsem, geçmişte kalmış güzel anıların silik hatıralarının yanında hiç eskimeyen hislerim ziyaret ediyor beni. Sanallık ve kötülük üzerine kurgulanmış bir sitenin kişide böyle duygular ve hatıralar bırakması enteresan tabii

Futboldan uzaklaşmak değil ama, buradan uzaklaşmak zor... Ama futbola yakınlaşmadan buralara uğramak daha zor... Bu yabancılık hissi tuhaf. Def etmek güç. Ama özledik be reyizler. Selam olsun dostlara..
    Tarif edemediğim şeylerin, tarif edilemezliğini tarif etmişsin Gamze.

Ara sıra gel he
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gamze yazınca hayırdır hacklendi mi ne oldu dedim kendi kendime

Epey zaman geçmiş yahu.
    Büyük Takım Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Biz burdayız Gamze reis...

Hatıralar çok güzeldir ancak yeni hatıralar yaratmak elimizde...

30'lu yaşların verdiği sorumlulukla birlikte yine de elimizden geldiğince ve yeni nesil ile birlikte BMN hep ayakta kalacak inşallah...

Sahurdaki imamı kim unutturabilir...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    İstanbul

Bizim "Sanal ve Kötüler" bugün de Tonya da piksel piksel mutluluk dağıttılar.
    Ayağa KALK!

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

S(B)izleri kiniyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)