Sayfa 301 Toplam 305 Sayfadan BirinciBirinci ... 201 251 291 299 300 301 302 303 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7606 adet sonuctan sayfa basi 7,501 ile 7,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ýzlediðiniz Sinema Filmleri Hakkýndaki Yorumlarýnýz

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    37

Alýntý Gökhan Uzun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    https://www.imdb.com/title/tt0093342/

Abbas Kiyarüstemi'nin 1987 yapýmý "Arkadaþýmýn evi nerede" filmini izledim. Gayet tatlý, temiz bir filmdi. Bir çocuðu eksen karaktere oturtarak bir çok deðeri eleþtiren bir film. Ýran sinemasýný dünyaya tanýtan filmlerden biri olduðu söylenir ayný zamanda. Köker üçlemesinin de ilk filmidir. Tavsiye ederim.
    Ýzlemiþsindir yüksek ihtimal ama Abbas Kiyarüstemi'nin Kirazýn Tadý filmini de þiddetle öneririm. Ýzlediysen de diðer üyelere bir tavsiye olsun.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Gökhan Uzun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Faruk BERBER Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýzlemiþsindir yüksek ihtimal ama Abbas Kiyarüstemi'nin Kirazýn Tadý filmini de þiddetle öneririm. Ýzlediysen de diðer üyelere bir tavsiye olsun.
    Ergen iken izlemiþtim hocam. Þimdi tekrar izleyeceðim, daha fazla tat alacaðýmdan eminim. Kiyarüstemi iyidir
    Ben Trabzonspor kaptanýyým . Baþka bir kaptanýn ardýndan sahaya cýkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu deðil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Nazim Can Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dizi basligina noldu ?
    https://forum.bordomavi.net/showthre...rumlar/page362
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Madem Ýran Sinemasý'ndan gidiyoruz, dün akþam TRT2'de, izlediðim her filmini çok beðendiðim Macid Macidi'nin "Serçelerin Þarkýsý" filmi vardý. Þiir gibi aktý Kerim'in hikayesi. Kamyonette ünlü Azeri Þair Þehriyar'ýn "Yalan Dünya" þarkýsý da harikaydý.

Bu filmi ve televizyonlarýmýza yeniden güneþ gibi doðan TRT2'yi hararetle tavsiye ederim.
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Ýran filmi olan “the colour of paradise” orjinal ismiyle “reng-i hoda” filmini þiddetle tavsiye ederim. https://www.imdb.com/title/tt0191043/

Hakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

El Camino izledikten 10 dakika sonra süpürgeci reisin ölüm haberini görmek...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Joker

https://boxofficeturkiye.com/film/joker-2014338

Film hakkýnda bilgim yoktu. Robert de Niro'yu görünce memnun oldum. Her ortama olgunluk katan biri. Bu filmden sonraki Batman'lerin izleyiciyi memnun etme eþiði hayli yükseldi.

*

Kuþatma: Yedi Uyuyanlar

https://boxofficeturkiye.com/film/ku...yanlar-2014853

Az sayýda salonda gösterime girmesine raðmen fena seyredilmemiþ. Açýkçasý "Ankara Yazý" ve "Kafes" gibi iki örnekle kýyaslayacak olursam baþarýlý buldum. Çünkü daha amatör bir iþ bekliyordum. Ahmet Þafak yýllar önce birkaç projede rol almýþtý. Bu sefer daha büyük yükün altýndan kalkmýþ. Beklentiye girmeden ve Hollywood yapýlarýyla kiyaslanmadan seyredilebilir.

*

S&M2

https://boxofficeturkiye.com/film/me...ny-s-m-2014882

Akustik ve senfonik denemelerden çok keyif almýyorum. SM1'den daha profesyonel bir çalýþma olmuþ. Atmosferi daha iyi yaþarýz diye Rexx'i tercih etsem de sanýrým yeni metalciler uysal koyuna dönmüþ. Çýt çýkarmadan Metallica dinlediler.

Bonus: Sýkýysa Yakala

https://boxofficeturkiye.com/film/si...yakala-2003022

Gökhan Uzun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

https://www.imdb.com/title/tt8291806/

Acý ve Zafer. Pedro Almodovar'ýn bir filmi. Antonio Banderas mükemmel oynuyor. Filme gelirsek, parça parça güzel ama bütünlük noktasýnda sýkýntý yaþýyor.
    Ben Trabzonspor kaptanýyým . Baþka bir kaptanýn ardýndan sahaya cýkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu deðil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    37

Kaliteli bir bilim kurgu önerisi alabilir miyim ? Ýzleyip beðendiklerinizi yazabilirsiniz. Teþekkürler þimdiden.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Kaliteli bir bilim kurgu önerisi alabilir miyim ? Ýzleyip beðendiklerinizi yazabilirsiniz. Teþekkürler þimdiden.
    Hoca, bilim-kurguya pek ilgim yok ama þu eski film gayet güzeldir. Mesleðimle de alakalý olduðu için bana güzel gelmiþ olabilir ama izlemeni tavsiye ederim...

https://turkcealtyazi.org/mov/0118884/contact.html
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

Sercan Keleþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Joker çok kaliteli bir yapým olmuþ. Fakat sonu bana göre çok kalitesiz bitirilmiþ. Baþrol çok kaliteli bir oyunculuk sergilese de Batman2'deki Joker'in altýnda kaldý. Sonunun bu kadar kötü bitirilme sebebi zengin düþmaný bir kahraman oluþturulmamasý diye düþünüyorum. Karakter bazý yerlerde çok zayýf kaldý. Belki bu karakteri oluþturan Dc yazarý karakteri böyle kurgulamýþtýr ve yapýmda buna sadýk kalmýþtýr fazla detayýný bilmiyorum ama Joker'in Kaos paradan daha deðerlidir fikrini hiç yansýtmamýþlar. Yinede benim puaným 8,5. Çok rahat gidilebilir bir film.
    Dozer Cemil sezonunda bize düþen baþka takým kaptanlarýnýn kupa kaldýrmamasýdýr.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Ýzlediðini düþünüyorum ama Donnie Darko.
    Dozer Cemil sezonunda bize düþen baþka takým kaptanlarýnýn kupa kaldýrmamasýdýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Alýntý Sercan Keleþ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Joker çok kaliteli bir yapým olmuþ. Fakat sonu bana göre çok kalitesiz bitirilmiþ. Baþrol çok kaliteli bir oyunculuk sergilese de Batman2'deki Joker'in altýnda kaldý. Sonunun bu kadar kötü bitirilme sebebi zengin düþmaný bir kahraman oluþturulmamasý diye düþünüyorum. Karakter bazý yerlerde çok zayýf kaldý. Belki bu karakteri oluþturan Dc yazarý karakteri böyle kurgulamýþtýr ve yapýmda buna sadýk kalmýþtýr fazla detayýný bilmiyorum ama Joker'in Kaos paradan daha deðerlidir fikrini hiç yansýtmamýþlar. Yinede benim puaným 8,5. Çok rahat gidilebilir bir film.
    Sercan bakýþ açýný sorgulamak gibi olacak ama yanlýþ beklentiyle filmi izleyenlerden bu yorumlar çýkýyor...

Film bittiðinde, bende de ayný hayal kýrýklýðý vardý...

Çünkü beklenti, özellikle Dark Knight serisindeki 'kötü Joker' gibi olmasý gerektiði yönündeydi...

Fakat filmden sonra iyice düþününce, Joker filminin amacýnýn zaten bildiðimiz Joker'in, Joker olana kadarki süreçte neler yaþadýðýný ve nasýl zararsýz bir adamdan Joker'e dönüþtüðünün hikayesini anlatmak olduðunu anlýyoruz...

Sonu kötü diyorsun ama tam da devam filminde neler olacaðýnýn habercisi oldu o son...

Yani Joker yeni baþlýyor...
    Konu Ýlker Yazýcýoðlu tarafýndan (23.10.2019 Saat 13:13 ) deðiþtirilmiþtir.
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Alýntý Ýlker Yazýcýoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sercan bakýþ açýný sorgulamak gibi olacak ama yanlýþ beklentiyle filmi izleyenlerden bu yorumlar çýkýyor...

Film bittiðinde, bende de ayný hayal kýrýklýðý vardý...

Çünkü beklenti, özellikle Dark Knight serisindeki 'kötü Joker' gibi olmasý gerektiði yönündeydi...

Fakat filmden sonra iyice düþününce, Joker filminin amacýnýn zaten bildiðimiz Joker'in, Joker olana kadarki süreçte neler yaþadýðýný ve nasýl zararsýz bir adamdan Joker'e dönüþtüðünün hikayesini anlatmak olduðunu anlýyoruz...

Sonu kötü diyorsun ama tam da devam filminde neler olacaðýnýn habercisi oldu o son...

Yani Joker yeni baþlýyor...
    Devam filmleri varsa dediðinizde haklýsýnýz. Pek bilgim yoktu Joker hayraný olarak sadece gittim filme. Devam filmini bekleyeceðiz o halde. Eyvallah bilgi için.
    Konu Ýlker Yazýcýoðlu tarafýndan (23.10.2019 Saat 13:12 ) deðiþtirilmiþtir.

CEMEFKER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Yaþ
    47

Gülmek isteyene bir doz Ýranlý Þener Þen...

The Lizard ( Kertenkele) Ýran filmi.

Herkesin gülme eþiði, mizah anlayýþý farklý olabilir ki öyledir. Mesela ben ÝVEDÝK serilerine hiç gülmedim hatta bana itici dahi gelir. Bu filmde dram-komedi tarzý bir film. Hapse düþen bir dolandýrýcýnýn hapiste çýkma hikayesi ne kadar bana komik geldiyse gittiði bir tren garýnda köylerine tayin olan imamý köy ahalisi beklerken karþýlarýna ilk olarak çýkan sarýklý kahramaný köylerine padiþahlar gibi getirip baþ köþeye koymalarý da öyleydi...

Tabi ki filmin kahramaný da böyle birþey arýyordu kendini gizleyebilmek için...Gerisini izleyin derim. Cami cemaati ile "hoca" arasýnda diyaloglar beni bayaðý güldürdü ki bunda filmin baþrol oyuncusunun "doðu insaný þivesi-Ýran dili/aksaný" de önemli, týpký Þener Þen'in güneydoðuda çektiði filmlerde kullandýðý dil gibi...

Redmi Note 4 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Konu CEMEFKER tarafýndan (23.01.2020 Saat 09:45 ) deðiþtirilmiþtir.
    ''Küçük insanlar kiþileri, normal insanlar olaylarý, büyük insanlar fikirleri tartýþýr''Hyman G. Ricover

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Biyografi sevenler için tavsiye ederim:

I, Tonya

https://boxofficeturkiye.com/film/ben-tonya-2013924

Olimpik sporcu Tonya Harding'in hayatýndan bir kesit...

Forumda, futbolcularý gördüklerimizle eleþtiriyoruz. Bu insanlar hangi koþullarda yetiþti; eþi, çoluðu, çocuðuyla ne yaþýyor; yetenek yetiyor mu gibi sorulara da filmde cevap bulabiliriz.
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (27.02.2020 Saat 17:23 ) deðiþtirilmiþtir.

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Son zamanlarda izledigim filmlere göz atalim...

Parasite

https://www.imdb.com/title/tt6751668/?ref_=fn_al_tt_1

Cok overrated bir film. 4 Oscar kazanacak bir yapi degil benim gözümde. Fakir bir ailenin etik ve toplumsal kurallarini cigneyerek zengin olma cabasini gösteriyor.
    Daha önce izledigim yine kore yapimi olan Forgotten cok daha hosuma gitmisti. Izlenilir ama kesinlikle. Filmi tamamen yermek olmaz. Filmin her türlü kategoriden birseyler sunmasi güzeldi. Yani bir sahnede gülüp bir kac dakika sonra heyecandan eliniz agziniza gidebilir.

8/10

-------------------------------------

Joker

https://www.imdb.com/title/tt7286456/?ref_=fn_al_tt_1

Ilk Joaquin Phoenix Joker'i oynayacak dediklerinde cok kizmistim baska bir oyuncu bulamadilar mi diye. Tabi bunun nedeni ölen Heath Ledger'in ölümsüzlestirdigi The Dark Knight serisinde ki olaganüstü oyunculugu idi.

Benden önce izleyen arkadasim filmin cok kötü oldugunu ve izlememi tavsiye etse de baskalarindan cok pozitif kritik geldikten sonra herhangi bir beklenti icerisine girmedem izlemeye basladim filmi.
    Joaquin'in oyunculugu muazzamdi. Film bittiginde adamin gülüsü kulaklarimda cinliyordu. "Gülerken aglamak" dedigimiz seyin tanimi iste bu adamin gülüsüdür.
    Tabi film bittiginde cok farkli Joker karakterleri vardi artik kafamda ve kisa bir arastirma yapmak istedim. Joker'in gercek hayatini anlatan maalesef hicbir bilgi yok.
    Ne DC Universe'de ne de dizi filmlerde belirli bir sablon yok. Ha kötü mü? Degil bence. Annesiyle yasayan, toplum tarafindan dislanan ve baba sevgisinden yoksun oldugu icin bir tarafi eksik olan gencin hayata tutunurken gittikce daha da derine nasil battigini anlatiyor film.

9/10

------------------------------------------

Bad Boys for Life

https://www.imdb.com/title/tt1502397/?ref_=nv_sr_srsg_0

Simdiye kadar devam filmlerinde cogu kez yasadigim hayal kirikliklarindan dolayi bayagi bi ertelemistim filme gitmeyi.
    Ama bu kadar eglenecegimi ve gülecegimi beklemiyordum. Bad Boys II'nin üzerine cikmadilar bana göre ama onunla esit olabildiler beklenti acisindan.
    Martin Lawrence'in filmde keske biraz daha aksiyon anlaminda sahneleri olsaydi dedim ama adam olmus 100 kg. Filmde oynadigina sükrettim.
    Filmlerde patlama veya slow-motion sahnelerini fazlaca gösteren Mchael Bay'den sonra Adil El Arbi ve Bilall Fallah'de bunu iyi yapmis.
    Diger iki bölümü izleyenler kesinlikle pisman olmayacaktir. Tavsiye ederim. 4. bölüm de cikacak eger bir aksilik olmazsa ama Martin oynar mi muamma.

7,5/10

-----------------------------------------

Terminator: Dark Fate

https://www.imdb.com/title/tt6450804/?ref_=nv_sr_srsg_0

Aslinda bu film hakkinda yazmayacaktim zira 20 dakikasi cok agir ve sIkIcI gecti. Almanlarin dublaj isini cok iyi yapiyorlar ve orjinal dilde izlememe gerek kalmiyor.
    Lakin Linda Hamilton'u dublajlayan arkadasi cok mu aradilar merak ettim. Bildigin erkek sesi. Orjinal dile cevirsem dahi filmi kurtarmaya yetmedi.
    Yeten tek sey artik Terminatör filmlerinin devaminin gelmemesidir. Ne efektler filmi kurtarabildi ne de tekrardan Arnie'nin yine filmde olmasi. Abi bir film beni yoruyorsa ve eglenemiyorsam (aksiyon filmi oldugu icin) o filmi devam ettirmenin anlami kalmiyor. Lütfen artik cekmeyin, ayip oluyor!

-/10

---------------------

Rambo: Last Blood

https://www.imdb.com/title/tt1206885/?ref_=nv_sr_srsg_0

E last olsun artik lütfen. John Rambo ile bitirmeleri gerekirdi ama devam filmlerinin girla dolu oldugu yerde illa Rambo da gelmesi lazimdi tabi.
    Film kötü degildi ve Terminator gibi hayal kirikligi yaratmadi ama Sylvester Stallone da artik 36 yasinda degil. Efsane oyuncu Clint Eastwood gibi sakin ve dram agirlikli filmlerde cekebilir buna hic itirazim olmaz. Jacki Chan bile artik yasi geregi deli dolu isler yapmiyor ve Sylvester'de yeni bir proje ile karsimiza cikabilir.

5/10

---------------------------------

Crawl

https://www.imdb.com/title/tt8364368/?ref_=nv_sr_srsg_0

Alligator (1980), Jaws (1975) ve Octalus (1998) filmlerinden beri bu tip korku filmlerini cok sevmisimdir. Lake Placid ile devam eden devasa timsah korku filmlerinden sonra Crawl tam da zevkime göre bol gerilimli bir film oldu. Kullanilan bilgisayar teknolojisi o kadar gercekci gösteriyor ki timsahlari. Filmde ki ana karakter kendisine ulasamayan babasini bulmaya calsirken cikan firtina sele yol actigi icin insan avina cikan timsahlarla basa cikmasini konu aliyor.

7/10
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Þampiyonluk

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

1917'yi izledim önceki akþam.

Filmin tamamý tek plan gibi çekilmiþ. Bu tabi teknik anlamda birçok zorluk barýndýrýyordur ama filmi ve hikaye akýþýný bazý açýlardan takip etmeyi kolaylaþtýrýyor, bazý açýlardan da zorlaþtýrýyor. Cesur bir deneme olduðu kesin. Ben 8.2/10 verdim filme. Tecrübe etmeye deðer.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

wotopetsa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    27

Abi, izledin mi bilmiyorum; ama bilim kurgu görünce dayanamadým yazayým dedim
    Ex Machina
    Prometheus
    Predestination

Üçü de çok hoþuma gitmiþti

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Cumartesi gecesi TRT2'de "Bir Zamanlar Anadolu'da"yý tekrar izledim. Kesinlikle ve kesinlikle Türk Sinema Tarihi'nin en iyi filmi.
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    37

Phone Booth

https://www.imdb.com/title/tt0183649/

80 dakikalýk filmin 70 dakikasý falan bir telefon kulübesinde geçiyor. Sýkýlmadan izledim.

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Phone Booth

https://www.imdb.com/title/tt0183649/

80 dakikalýk filmin 70 dakikasý falan bir telefon kulübesinde geçiyor. Sýkýlmadan izledim.
    Hocam telefon kulübesinde bile çalým atabildiðiniz söyleniyor doðru mu?
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    37

Alýntý Manu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam telefon kulübesinde bile çalým atabildiðiniz söyleniyor doðru mu?
    Kim söylemiþse beni çok yakýndan tanýyormuþ

TS_2011_TR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Contagion

2011 yilinda cekilmis olan filim bugün yasadigimiz virüs ile alakali ne varsa birebir yansitan bir filim.

Genelde olay olur ve sonrasinda filim cekilir, ama bu sefer tersi !!!!!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

High Fidelity

https://m.imdb.com/title/tt0146882/

1) Kýsa süre görünse de Catherine Zeta-Jones oynuyor.

2) Jack Black var.

3) Plaklar, müzikler harika...

Ray LaMontagne'den Nirvana'ya müthiþ bir muhabbet var.

4) John Cusack'in gel gitleri, duygu karmaþasý... Hele Penny ile yeniden buluþtuklarý sahnedeki kendiyle yüzleþmesi çok iyiydi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)