Sayfa 244 Toplam 305 Sayfadan BirinciBirinci ... 144 194 234 242 243 244 245 246 254 294 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7606 adet sonuctan sayfa basi 6,076 ile 6,100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ýzlediðiniz Sinema Filmleri Hakkýndaki Yorumlarýnýz

Nereden
    Trabzon

Türk filmlerini sevemiyorum ben.
    Olmuyor.

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý Sibel Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Olmuyor.

Uzun zamandýr gittiðim tek Türk filmi, Pek Yakýnda.

Yüksek beklenti ile izlemezsen keyif alabilirsin.
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Yasin Altuntas - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Interstellar der giderim ben aga
    "30 Gol ve Assist (20 Gol, 10 Assist tahminimce) yazin bir kenara !!! Sezon sonu görüþürüz"Tarih: 04.08.2019, 14:24 --> https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921122696

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

boy hood iyiydi beðendim.sevdiðim tür.sosyal konular. film 13 senede çekilmiþ. bir çocuðun büyürken yaþadýklarýna tanýk oluyoruz filmde. oyuncular gerçek zamanlý olarak yaþ aldýðýnda etkisi farklý oluyor tabi. 6 yaþýnda bir çocuðun 18 yaþýna gelmesine þahit oluyorsun. türüne belgesel dram diyebilirz. türkiyede yapýlamayacak projeye örnek.kimse seni 13 sene beklemez.

Soner Albayrak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Olmuyor.
    Ayný þekilde ben de ne yerli film ne de yerli dizi hiçbirisini sevemiyorum.

Olmuyor beceremiyoruz biz film yapmayý.

seyyah61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    39

Gecen hafta Interstellar filmini izledim. Uzay ve bilime ilgisi olan herkesin izlemesi gereken bir film. Daha önce kara delik, solucan deligi gibi kavramlar sinemada hic tasvir edilmedi zannedersem. Oldukca gercekci ve bilimsel gerceklerle örtüsen bir film olmus. Kacirmayin.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kýþ iþedikleri denizlere/Yazýn yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý Soner Albayrak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kaçýrýlmamasý Gereken 2013 Yapýmý 55 Saðlam Film

http://onedio.com/haber/2013-yilinin...0-filmi-374327

Ýzleyecek Film Bulmakta Zorlananlara Özel Kýyýda Köþede Kalmýþ 40 Muhteþem Film

http://onedio.com/haber/bugun-ne-izl...em-film-372683

Ýzlediðinizde Uzun Süre Etkisinden Çýkamayacaðýnýz 37 Çarpýcý Film

http://onedio.com/haber/carpici-filmler-371666

En Kötüsünden En Ýyisine Doðru Sýralanmýþ; Bugüne Kadar En Ýyi Film Oscarý'ný Kazanan 85 Film

http://onedio.com/haber/-en-iyi-film...listesi-260758

Sürpriz Finaliyle Adeta Tokat Yemiþ Etkisi Yaratan 42 Þok Edici Film

http://onedio.com/haber/surpriz-fina...ci-film-377944
    Eyvallah çok güzel liste.
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Tam bir hardcore Sci-fi olmuþ, çok kafa kurcalayan bir film ama yine de mükemmel, bir daha gidesim var.
    Konu Murat' tarafýndan (12.11.2014 Saat 11:06 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý Soner Albayrak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ayný þekilde ben de ne yerli film ne de yerli dizi hiçbirisini sevemiyorum.

Olmuyor beceremiyoruz biz film yapmayý.
    "Türk filmi izlemiyorum"a diyecek lafým olmaz, tercihtir der geçerim.

Tür bakýmýndan da bazý türlerde çok eksik olduðumuzu da kabul ederim. Mesela iyi bir biyografik film çekemedik (Yönetmen veya yapýmcý olsam herkesten para dilenir, Vecihi Hürkuþ'un hayat hikayesini filme alýrdým). Tarihimiz çok ilginç zafer ve yenilgilerle dolu ama iyi bir savaþ filmimiz de yok. ("Nefes-Vatan saðolsun" fena deðildi, ancak çoðu rezalet) Bilimkurgu ve korku/gerilim desen yerlerde sürünüyoruz.

Ancak bu ülkenin çok kaliteli yönetmenleri, senaristleri, oyuncularý var. Çok güzel filmler çekilmiþtir ve hala çekiliyor. Ýyi kötü bir sinema sektörümüz de mevcut. Komedi, siyasi içerikli "dönem filmleri", dram, aþk hikayesi vb. tür filmlerde çok kaliteli onlarca, hatta yüzlerce örnek verilebilir. Sinema okullarýmýz, film festivallerimiz, birikim sahibi sinema yazar ve araþtýrmacýlarýmýz, kýsa filmcilerimiz -ve tabi- oyuncularýmýzla bence azýmsanmayacak bir sinema kültürü oluþturduðumuzu düþünüyorum. Zaman zaman uluslararasý ödüllerle de iyi filmlerimiz tasdikleniyor. Daha dün gece bende cd'si de olan, Önder Kýzýltan'ýn yönettiði, Erkan Can'ýn döktürdüðü "Takva" filmini televizyonda izledim, hayran kaldým yine..

Ha "bizden daha az paralarý var ama bir Ýran Sinemasý olamadýk" derseniz o da ayrý mesele,
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

Hürgün Aygün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    26

Alýntý oflubektas Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    "Türk filmi izlemiyorum"a diyecek lafým olmaz, tercihtir der geçerim.

Tür bakýmýndan da bazý türlerde çok eksik olduðumuzu da kabul ederim. Mesela iyi bir biyografik film çekemedik (Yönetmen veya yapýmcý olsam herkesten para dilenir, Vecihi Hürkuþ'un hayat hikayesini filme alýrdým). Tarihimiz çok ilginç zafer ve yenilgilerle dolu ama iyi bir savaþ filmimiz de yok. ("Nefes-Vatan saðolsun" fena deðildi, ancak çoðu rezalet) Bilimkurgu ve korku/gerilim desen yerlerde sürünüyoruz.

Ancak bu ülkenin çok kaliteli yönetmenleri, senaristleri, oyuncularý var. Çok güzel filmler çekilmiþtir ve hala çekiliyor. Ýyi kötü bir sinema sektörümüz de mevcut. Komedi, siyasi içerikli "dönem filmleri", dram, aþk hikayesi vb. tür filmlerde çok kaliteli onlarca, hatta yüzlerce örnek verilebilir. Sinema okullarýmýz, film festivallerimiz, birikim sahibi sinema yazar ve araþtýrmacýlarýmýz, kýsa filmcilerimiz -ve tabi- oyuncularýmýzla bence azýmsanmayacak bir sinema kültürü oluþturduðumuzu düþünüyorum. Zaman zaman uluslararasý ödüllerle de iyi filmlerimiz tasdikleniyor. Daha dün gece bende cd'si de olan, Önder Kýzýltan'ýn yönettiði, Erkan Can'ýn döktürdüðü "Takva" filmini televizyonda izledim, hayran kaldým yine..

Ha "bizden daha az paralarý var ama bir Ýran Sinemasý olamadýk" derseniz o da ayrý mesele,
    Ellerine saðlýk abi. Çok iyi özetlemiþsin durumu. Tamamen katýlýyorum.
    Kadir Has Üniversitesi

Nereden
    Trabzon

Hep ayný yüzler ve uyarlanmýþ senaryolar çok can sýkýcý.
    Bizden de güzel filmler çýkýyor. Ama az iþte.
    Bazý yüzleri görmekten býktým ben þahsen.

Nereden
    Bursa

nolan ýn bütün filmleri çok iyi.belli bir tarzý var.mühendis edasýnda çalýþýyor. seçtiði konular da hep ilgi çekici olmuþtur.ayrýca senaryo zengin, ekrana aktarýmý çok iyi.öv öv bitiremezsin yani.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    KazazogLu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Nolan ýn Memento'su benim için en iyi filmidir.Daha sonraki birçok filmi genel sinema izleyicimizi etkileyecek cinstendi.Oyuncu performanslarý ve þaþýrtan sonlarý ile beðenilmiþtir.Ben Nolan dan toplumun memnuniyetini çok önemsediðini ama sinema sanatýndan ödün verdiðini düþünüyorum
    (Belkide çok þey beklemiþimdir ondan.)
    Seyircinin istediði þeyleri vermesi o filmi baþyapýt yapmaz.
    Olmasý gerekeni yapmalýdýr yönetmen...Film gerektiðinde izleyiciyi rahatsýz etmelidir yansýttýðý gerçeklerle.
    Velhasýl 8 9 verilecek kadar bir etkisi olmamýþtýr sinemaya.

Kübrick'in 68 yapýmý ' 2001: A Space Odyssey ' filmini öneririm.

Nereden
    Bursa

Alýntý KazazogLu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Nolan ýn Memento'su benim için en iyi filmidir.Daha sonraki birçok filmi genel sinema izleyicimizi etkileyecek cinstendi.Oyuncu performanslarý ve þaþýrtan sonlarý ile beðenilmiþtir.Ben Nolan dan toplumun memnuniyetini çok önemsediðini ama sinema sanatýndan ödün verdiðini düþünüyorum
    (Belkide çok þey beklemiþimdir ondan.)
    Seyircinin istediði þeyleri vermesi o filmi baþyapýt yapmaz.
    Olmasý gerekeni yapmalýdýr yönetmen...Film gerektiðinde izleyiciyi rahatsýz etmelidir yansýttýðý gerçeklerle.
    Velhasýl 8 9 verilecek kadar bir etkisi olmamýþtýr sinemaya.

Kübrick'in 68 yapýmý ' 2001: A Space Odyssey ' filmini öneririm.
    kubrick in her filmi rahatsýz edici. en beðendiðim yönetmen de kendisidir. bir kubrick kolay yetiþmiyor. ama yanlýþ bir deðerlendirme bence. yönetmen kendi beðendiði filmi yapar.nolan da bu çapta bir yönetmen. kendi zevki bu. seyirci beðensin diye yapýlmýyordur. yaptýðý þeyler, kendi zevkleri seyircinin beðeneceði cinstendir. öyle hazýr þablonlar olsa herkes iyi film yapar. tarzý bu adamýn.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kubrick in her filmi rahatsýz edici. en beðendiðim yönetmen de kendisidir. bir kubrick kolay yetiþmiyor. ama yanlýþ bir deðerlendirme bence. yönetmen kendi beðendiði filmi yapar.nolan da bu çapta bir yönetmen. kendi zevki bu. seyirci beðensin diye yapýlmýyordur. yaptýðý þeyler, kendi zevkleri seyircinin beðeneceði cinstendir. öyle hazýr þablonlar olsa herkes iyi film yapar. tarzý bu adamýn.
    Sanatsal kaygýlarýna inancým tamdý lakin bu filmde bariz mutlu son tabusunu sezdim.Sezdirdi bana.
    Kübrick'in filmlerinin izleyiciyi rahatsýz etmesi salt gerçekliði direkt beyne zerk etmesinden gelir benim görüþüm.

---Spoiler ---
    Not: Ki en sevdiðim aktörlerin baþýnda gelen Matthew McConaughey i yaþatma arzusu beni rahatsýz etti.Oscar alan adam da ölebilir

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Rize
    Yaþ
    32

Olmuyor.
    Türkiye de adam gibi bir yönetmen çýkmýyor. Bunun bu yüzden izleyiciye zarar vermesi biraz normal karþýlanýyor.

Ben Türkler hakkýnda; Türk tarihi ve Türk edebiyatýný konusunu barýndýran Türk filmlerini severim. Türk Komedi, Türk Dram, Romantizm filan bunlarý geçeceksin!

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    39

laz vampir tirakulayý öneririm süper film, ama giþe kaygýsý yüzünden iþin içine istanbul takýmlarýnýda katmýþlar, mesela adamýn duvarýnda fb gs posterleri var. nolan molan yaramaz aga tirakula hepsinden iyi.

la filme gülmek için gidiyoruz iki saat ne düþüneceðim, zaten düþüncelerden sitresten uzaklaþmak istiyoruz adamý sokaylar sýgýntýya

Nereden
    Trabzon

Interstellar baþtan "hadi artýk" dedirten ama son yarým saatte tüm örüntüyü çok iyi çözen bir film olmuþ.
    Hiç ilgisi olmayan birini doðal olarak sýkabilir.
    Ben çok beðendim. Sevgi kavramýný olayla baðdaþtýrmasý gerçekten süper fikir.
    Film bir bilim kurgu olduðundan karadelikten o þekilde geçmek imkansýz gibi fiziksel "detaylara" takýlmamak gerek.
    Ýçinden gerçekleri ve gerçek olacaklarý çekip almak daha güzel.
    Imdb'den aldýðý 9 puaný hak ediyor.

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Interstellar'ý sýkýlmadan bir daha izlerim, izlemek de lazým tek seferde bazý noktalar kaçýrýlýyor çünkü.

Hans Zimmer'ýn da hakkýný vermek lazým.
    Özkan SÜMER

seyyah61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    39

Film izlemek isteyenlere tavsiyeler. Son izledigim yeni filmlerden bir derleme yapayim.

Interstellar: Uzay ve evren ile ilgili olanlarin kacirmamasi gereken güzel bir film.
    Guardians of the Galaxy: Avengers'tan daha iyi olmus bence. Aksiyonu ve komedisi dozajinda idi. Oyunculuk da gercekten cok iyi.

The Purge: Anarchy: Ilki gibi ortalama bir korku filmi. Korku filmi arayanlar izleyebilir.

Hercules: Dwayne Johnson sevenler kacirmasin. Bu da ortalama bir aksiyon filmi. Fakat senaryo bol klise icerir.

Lucy: Konusunun gercekligi tartisilir. Insanlarin beyninin yüzde yüzünü kullandigi bilimsel olarak ispatlanmis. Bence yönetmen bunu bildigi halde film tartisilsin diye bilerek koydu. Yoksa yüzde 10 yerine, beynin fonksiyonlarini 10 kat artiran bir ilac da olabilirdi. Bilim "kurgu" oldugu icin bu tür detaylara pek takilmam ben. Tipki Interstellar'da takilmadigim gibi. Film genel olarak güzel. Izlenebilir.

Veronica Mars: Diziyi bilmiyordum. Film fena olmamis. Bu da ortalama bir detekliflik filmi.

Cold in July: Konusu gayet basarili tam bir oyunculuk dersi olarak okutulacak bir film. Kacirilmamasi gerekir.

Bir Kücük Eylül Meselesi: Konusu her ne kadar bircok filmden arak olsa da, bu tür Türk filmlerinin artmasi gerektigini düsünüyorum. En sevdigim film tarzi bittiginde düsündüren, film hakkinda arastirma yaptiran filmlerdir. Bu tür filmlere öncü olur insallah.

How to Train Your Dragon 2: Ilkini seven bunu da kacirmamali. Animasyon seviyorsaniz ve ilkini izlemediyseniz önce ilkini izlemekte fayda var.

The Signal: Güzel bir konu malesef cok basarisiz sekilde anlatilmis. Bu konudan cok daha iyi bir bilim kurgu filmi cikabilirdi.

Sürgün Inek: Sakin izlemeyin.

A Million Way to Die in The West: Seth Macfarlane ve sebekliklerini sevenler icin izlenebilir, onun disinda vasat bir komedi.

The Rover: Guy Pearce'in oldugu her film izlenir. Müthis bir post apokaliptik Avusturalya filmi.

Edge of Tomorrow: Time Loop konusunu isleyen, ve uzak gelecekte gecen cok güzel bir bilim kurgu filmi. Izlenmesi gerekir.

The Amazing Spider Man 2: Ilki gibi gereksiz ve kötü bir film.

X-Men: Days of Future Past: X-Men'i, Wolverine haricinde yasli kadrosuyla görecegimiz son film. Bekledigim kadar iyi bir film olmasa da yine de ortalamanin üstü bir film olmus.

Godzilla:
    Eh iste.

Sabotage: Aksiyon ve Arnold Schwarzenegger sevenler icin güzel benim icinse oldukca siradan ve vasar bir film.

Transcendence: Yine ilginc bir konunun kötü anlatimi kötü bir film.

The Angriest Man in Brooklyn: Robin Williams ölmeden önce izlemistim, Peter Dinklage'i bir de sinema ekraninda görelim dedim. Fakat bu iki aktörün oyunculugu disinda oldukca vasat bir film.

Eyvah Eyvah 3: Ikinci filmde baslayan düsüs bu filmle de devam etmis.

Captain America: The Winter Soldier: Ilk film kötüydü. Bu film ise onun aksine gayet iyi. Cok saglam aksiyon sahneleri var.

300: Rise of an Empire: Bu da beklentileri karsilamayan bir film olmus. Eva Green hatrina izlenir.

Non-Stop: Liam Neeson'un 60 yasindan sonra baslattigi aksiyon furyasinin son halkasi. Film kendini izlettiriyor.
    Konu seyyah61 tarafýndan (20.11.2014 Saat 14:08 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kýþ iþedikleri denizlere/Yazýn yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Arkadaþlara katýlýyorum, Interstellar etkileyici bir film. Belgesel titizliðiyle bakarsanýz eleþtirecek çok sayýda sebep bulabilirsiniz, fakat belgesel deðil. Herkesin sorduðu "Cooper neden parçalanmadý?" sorusu bu noktada anlamýný kaybediyor.

Süresi iki buçuk saatten daha uzun.

Matt Damon'ýn oynadýðýný bilmiyordum, sürpriz oldu. En son Oceans' serisinde görmüþtüm.
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlara katýlýyorum, Interstellar etkileyici bir film. Belgesel titizliðiyle bakarsanýz eleþtirecek çok sayýda sebep bulabilirsiniz, fakat belgesel deðil. Herkesin sorduðu "Cooper neden parçalanmadý?" sorusu bu noktada anlamýný kaybediyor.

Süresi iki buçuk saatten daha uzun.

Matt Damon'ýn oynadýðýný bilmiyordum, sürpriz oldu. En son Oceans' serisinde görmüþtüm.
    Herkes için sürpriz oldu Matt Damon.

Garibim o kadar yalnýz kalýnca kafayý yemiþ.

Çok etkileyici bir filmdi, ikinci kere de izleyeceðim inþallah.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

"Deha" seviyesindeki yönetmenlerden Michael Haneke"nin "yedinci kýta" filmini, hatta üstad Haneke'nin bütün filmlerini herkese tavsiye edebilirim. ("Piyanist" ve "Ölümcül Oyunlar" baþta olmak üzere)

Ancak "yedinci kýta" kadar net ve vurucu bir film seyrettiðimi hatýrlamýyorum. Haneke dediðimiz üstad-ý azam, hatta allame-i cihan emicemizin filmlerini izlerken fazla beklentiye girmemeli. Film bittiðinde rahatsýz olacaðýnýz yüzde yüz tescilli ve garantilidir
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

Timur Mikhail - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Eðer hans zimmer bir filmin sondtrack'ýný yapýyorsa o film izlenecek filmdir.
    King arthur gibi vasat bir filmi bile tatlandýrabilen adam.

Onun haricinde imax izlemek istiyorum ama fýrsat bulamýyorum, imax film izleyenler, tecrübelerini aktarsýn
    Üzülme evlat, kaybettim sandýklarýn, kurtulduklarýndýr belki.
    Бургундия синий
    61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alýntý oflubektas Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    "Deha" seviyesindeki yönetmenlerden Michael Haneke"nin "yedinci kýta" filmini, hatta üstad Haneke'nin bütün filmlerini herkese tavsiye edebilirim. ("Piyanist" ve "Ölümcül Oyunlar" baþta olmak üzere)

Ancak "yedinci kýta" kadar net ve vurucu bir film seyrettiðimi hatýrlamýyorum. Haneke dediðimiz üstad-ý azam, hatta allame-i cihan emicemizin filmlerini izlerken fazla beklentiye girmemeli. Film bittiðinde rahatsýz olacaðýnýz yüzde yüz tescilli ve garantilidir
    +1
    Lars von Trier filmlerinden bile daha çok irite etme özelliðine sahip Heneke baþkanýn filmleri.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)