Cafedegoygoy
Sayfa 298 Toplam 298 Sayfadan BirinciBirinci ... 198 248 288 296 297 298
Toplam 7429 adet sonuctan sayfa basi 7,426 ile 7,429 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: zlediiniz Sinema Filmleri Hakkndaki Yorumlarnz

Berkay Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.08.2010
    Nereden
    stanbul

nsomnia, Kzl Nehirler, Poker Night, Kiss The Girls, Angel Heart iyi bir polisiye-gerilim rneklerindendir.
    Ne mutlu Trkm diyene !

pazarkapl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.11.2009
    Nereden
    ngiltere
    Ya
    33

kiss the girls'u gorunce dayanamadm yukardaki entaride....cok cok iyi film oldugu icin degil, cok bilinmedigi icin....clgnlar gibi doksanlar izledigim zamanlar aklma geldi....izlemeyen arkadaslara onerelim....

yine yukarda "topkap" filmi salk verliyor idi, 2006 ylnda akcaabat aklma geldi hznlendim....tebrikler gzel filmler....

ben 90 lar grunge mzige devam edeyim, nirvana'dan jesus doesn't want me....bununla beraber "sleepless in seattle" yada 93 yapm "fearless" ' da izlemenizi tavsiye ederim....

iyi eglenceler....
    slak imza....

Berkay Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.08.2010
    Nereden
    stanbul

Alnt pazarkapl Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    kiss the girls'u gorunce dayanamadm yukardaki entaride....cok cok iyi film oldugu icin degil, cok bilinmedigi icin....clgnlar gibi doksanlar izledigim zamanlar aklma geldi....izlemeyen arkadaslara onerelim....

yine yukarda "topkap" filmi salk verliyor idi, 2006 ylnda akcaabat aklma geldi hznlendim....tebrikler gzel filmler....

ben 90 lar grunge mzige devam edeyim, nirvana'dan jesus doesn't want me....bununla beraber "sleepless in seattle" yada 93 yapm "fearless" ' da izlemenizi tavsiye ederim....

iyi eglenceler....
    90'larn Hollywood yapmlar bir bakadr yllardr yle kaliteli filmler yok denecek kadar az LA Confidential, Se7en, Kuzularn Sessizlii, The Usual Suspects, Fight Club vb.
    Ne mutlu Trkm diyene !

Forum Yneticisi M.Berke Gayretli - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.2010
    Nereden
    stanbul
    Ya
    19

MTV Music'in sponsorluu etrafnda, siyahilerin ghetto yaamna ok geni odakl dokunmadan birka kiinin zerine kurulmu bu hikye, dier siyahi ghetto filmlerinde olduu gibi yine bir eyleri havada brakm maalesef.

zellikle Boyz n the Hood, Straight Outta Copmton gibi yapmlarda, ok yksek beklentilerle balayp yolda kalmtm resmen. Ya mzikal ksm havada kalyor ya da mahalle ve ev yaamlar havada kalyor.

te burada yine havada kalm olan ancak mzikl ksm ve beklentileri yksek oranda karlayacak olan bir film "Hustle&Flow".

Ksr bir kii ve olay rgs etrafnda gelimesine ramen film sizi 1 saat 50 dakika boyunca kendine balamay baarabiliyor. Oyunculuklar ortalamann stnde ve siyahilerin mzikal beklentilerini zelden genele eklinde anlayabilmek asndan beklentiyle izlenebilecek bir film.

Sinematografik manada da pek bir ey vaat etmese de ilgilisine keyifli dakikalar yaatabileceini dnyorum.

7.0/10 verebilirim

Ynetmen: Craig Brewer

Grnt Ynetmeni: Amy Vincent

81byB-sy+TL._SL1444_.jpg

----------------------------------------------------------------

Buried, 2010 yapm olan, sizlerinde izlemi olmas muhtemel bir gerilim, aksiyon filmi denilebilir. Sinemada ok ok riskli bir yatrm olan tek mekn ekim kullanlm durumda. Hatta tek meknlk yle bir hale brnm ki film boyunca sadece 1 adet karakterle grsel olarak muhatap oluyor ve bu karakteri bir tabut ierisinde takip etme frsat bulabiliyoruz.

Salt olarak bakldnda yrtlmesi en zor film trlerinden biridir. Sadece 1 karakter, gayet kstl bir mekan ve yaklak 2 saat. Ancak film tm bu handikaplarn, gerilimi bir an bile drmeden devirebilmi.

Baz sahnelerde gerekten sknt hissettim ancak bunun dnda bana ekim teknikleriyle pek his geiremedi film maalesef. Baz kiilerse bu sknty 90 dakika hissedebilmiler, deikenlik gsterebilir tabii.

Benim bu sknty devaml olarak hissedememe sebebim, tabutun ierisinde kiinin ok fazlaca aksiyona girebilmesi oldu. Bu da dar alan hissiyatndan beni syrarak, geni alanda dneniyormu hissi verdi. Sizler izlediinizde daha deiik hislere kaplabilirsiniz tabii, izlemeden karar vermeyin derim.

Filmin konusundan bahsetmeyeceim nk bu cevab filmin vermesi gerekir diye dnyorum. Bir yandan politik mesajlar da havada uuuyor tabii. Bu noktadan da karlmamas gereken yerleri var...

7.5/10 diyebilirim bu film iin.

Ynetmen: Rodrigo Cortes

Grnt Ynetmeni: Eduard Grau

buried-poster.jpg
    Konu M.Berke Gayretli tarafndan (21.06.2018 Saat 23:15 ) deitirilmitir.
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)