Sayfa 2 Toplam 22 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 548 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kurtlar Vadisi

harbi oyleyaa ama reklam yasalari geliyor görürümonlari. verisnler 2saat reklam ondan sonra

ts_fan
    Ziyaretçi

vadi'de zaten çakir öldükten sonra bayaa bi gerileme oldu, üstüne üstlük birde su reklam furyasi yok mu insani vallahi çileden çikariyorlar[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Ben bu diziyi izlemey basladigimdan beriböyle igrenç bir bölüm görmedim. Hiç yakistiramadim.. Tek güzelsey romansonun saatleriydi. En yakin zamanda bir tane alacagim.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı serdarhoca Nickli Üyeden Alıntı

Ben bu diziyi izlemey basladigimdan beriböyle igrenç bir bölüm görmedim. Hiç yakistiramadim.. Tek güzelsey romansonun saatleriydi. En yakin zamanda bir tane alacagim.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

aynen katiliyorum müthis bir kalite düsüklügü vardi dizide bu arada çok pahalidir o saatler yaw o paraya 2. bir kombine alsan daha iyi olur [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Nereden
    Manisa

bende sif reklamlar yüzünden izlemiyorum.bi kaç gün sonra giriyorum.showtvnet adresine ordan izliyorum reklamsiz kesintisiz.:[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

SELAMLAR
    fficeffice" />
    Öncelikle bu yazinin ?Kurtlar Vadisi?nden nefret eden azinligin bir üyesi tarafindan yazildigini söylemeliyim...Osman Sinav ?Deliyürek? ile baslayip ?Ekmek Teknesi?yle devam ettigi dizi yolculugunda (ben dahil) neredeyse tüm Türkiye nin begenisini kazanmisken nedense bu acayip diziyle yoluna devam etmeyi tercih etti...
    Deliyürek ile baslayan Osman Sinav devri bence hem görsel açidan hem de senaryo derinligi bakimindan diziler arasinda bir devrim yaratti...Osman Sinav hala ?kan davasi? ve ?köyden göçtüm sehre? baslikli ömür törpüsü dizilerden siyrilip bileginin hakkiyla ve Kenan Imarzalioglu nun da katkisiyla izleyecilerin hakli takdirini topladi...Dizideki Abarti hareketleri (Yusuf un hasimlarini hareket eden bir araçtan tabancayla ates ederek bileklerinden vurmasi, gibi) ?Mel Gibson yaparken oluyorda bizimki yapinca mi olmayacak?? diye izliyorduk....Dizinin zengin senaryosu da insanlarin kafasini kurcalamayi basarmis ve zihinlerde bolca soru isaretleri birakmisti....Tüm bu ana ögelerin disinda benim dizideki Yusuf ve yan karakterler hakkinda en begendigim nokta sergilenen topluma örnek olabilecek davranislardi....Hatirlar misiniz bilmem dizideki iyi adamlarin hiçbiri ne sigara ne de içki içiyordu.Azili bir tiryaki olmama ragmen T.V. den gençlere verilen bu tip mesajlarin tabii ki destekleyicisiyim....Yusuf birakin saga sola ates etmeyi kendi canina kast edilmedikçe kimseyi öldürmüyordu.Silahini karsisindaki, amansiz arazi mafyasi olsa bile, basvurulacak en son nokta olarak görüyordu...Yusuf tüm bunlari yapmakla kalmiyor yaninda yasadisi islere bulasmis kisilere de yeri gelince ögüt vererek yeri geldiginde de baski yoluyla sindirerek dogru yola çekiyordu.....
    Ancak ne olduysa oldu, ?bu fakir?Osman Sinav in kendisini asmasini beklerken maalesef onun çuvallayisini seyretmek zorunda kaldi...Sunu pesin pesin söyleyeyim tamamini izledigim Kurtlar Vadisi bölümleri 5 i geçmez ancak genel olarak konuya vakifim...Zaten vakif olmak istemesemde Cuma sohbetlerinde dizinin bütün detaylarini(mecburen!)ögreniyorum....
    Osman Sinav Soner Yalçin a emanet ettigi K.V. senaryosuyla bence tam bir facia yaratti....Dizi kirdigi reyting rekorlari bir yana bence Türk gençliginin dibine de dinamit koyuyor...Dizi zaten bildik Amerikan filmlerine ait senaryoyla basladi.(Merak edenler için Al Pacino ve Johnny Depp in oynadigi gerçek bir hayat hikayesini konu alan ?Köstebek? filmi siddetle tavsiye edilir...)Bir gizli servis ajani yüzünü degistirip mafyanin içine girer ve daha sonra onlardan biri olmak ve vazifesini yapmak arasinda gelgitler yasar...Buraya kadar tamam yani yine ayni mantigin uzantisi olarak ?Johnny Depp yapinca oluyorda bizimkiler yapinca niye olmasin? diyebilirsiniz....Benim zaten dizinin kurgusuyla ilgili pek bir sikintim yok...Benim sikintim dizi içindeki vahset seviyesini bulan siddet seanslariyla ve yemen tiryakilerini kiskandiran sigara dostluguyla...Dizideki siddet özellikle Çakir in öldügü bölümlerde öyle bir noktaya geldiki ben artik Istanbul da canli kalmayacak diye korkmaya basladim...Biz yetiskinler için bence bir problem yok peki ya henüz neyin iyi neyin kötü oldugunu ayiramayacak yas grubundakiler için ne demeli...15 yasindaki bir çocuk nereye kadar empati yapabilirki?Yani aslinda onun iyiligi için ona yaptiginiz bir ikazin veya kisitlamanin onun tarafindan algilanisi nasildir acaba?Bunun diziyle ne alakasi var diyenler için son zamanlarda gazetelerin 3. sayfalarinda sikça okumaya basladigimiz ?bogazi kesilerek öldürüldü? haberlerini sanirim kanit olarak gösterebiliriz...Öyle bir dizi düsününki kendisine racon kesmeye çalisan adamlarin kafalarini kesme konusunda gençlere model oluyor!!!!Ya da Laz Ziya nin yardimcisinin(Orhan) kendisini asmasina müteakip ayni gece 15 yasinda bir çocugun abdest alip kendini astigini biliyor muydunuz?Bunun içinde ?onlarda adam olsalardi böyle bir diziden etkilenip bu isleri yapmasalardi demek sanirim kafamizi kuma gömmek olacaktir.....
    Sigara isine gelince Ekmek Teknesi ve Deliyürek de sigaradan mümkün oldugunca uzak duran Osman Sinav ne olduysa birden diziyi tiryakilerle doldurdu....Dizideki tiryakiler bir yana dizide sigara içmeyenler bile sigaraya baslatilarak Philip Morris in ruhu oksanmaya devam ediliyor....Hayir sadece kötü adamlar sigara içse anlayacagim ama dizideki duman kokusu neredeyse kameralara bile sinmis durumda....Acaba sabah aksam baronlardan bahseden Osman Sinav a Tütün baronlari mi güzellik yaptiki karsimiza israrla tiryakileri çikartiyor???
    Bunlarin disinda dizi içinde artik siklikla geçmeye komplo teorileride bence kabak tadi vermeye basladi...Çogu çoktan bayatlamis olan bu hikayeleri kitap düsmani gençlige yapilan bir iyilik olarak görebilirsiniz oysa ben tüm bunlari maalesef Soner Yalçin in yeni kitabinin satis ivmesini arttirici saçmaliklar olarak görüyorum...Dizi içinde bir bölümde bilge kisinin gizli servis ajanina ?al bu kitabi bunun içinde hersey var ? demesi de sanirim yukaridakilerin saglamasi olabilir....Buna ek olarak yelden nem kapan devlet kurumlari acaba neden her bölümünde devletle ilgili komplo teorileri üreten bu diziye bir sey yapmiyor bunu da anlamis degilim...Insanin kendine sorasi geliyor ;yoksa bizim devletimizde halki böyle zararsiz komplo teoriyle mesgul edip gerçekten uzaklastirmaya çalisan dizilere yardimci olmaya mi basladi?diyeDizide yayinlananlarin gerçegin biz yansimasi oldugunu iddia edenlere ise sunu sormak isterim ?acaba devlet sadece gerçeklerin anlatildigi bir dizinin yayinlamasina izin verip insanlarin zihninde- bu tip seyler sadece dizilerde oluyor gerçekte olsaydi devlet çoktan diziyi yayindan kaldirmisti-gibi bir düsünce mi birakmak istiyor??Bu örnegin aynisini Hollywood dan ?Kod Adi Kiliçbaligi? isimle filmle rahatlikla verebiliriz.Yani devletler bazen çiplak gerçeklerin ekrandaki tezahürüne kitleleri yukarida anlatmaya çalistigim gibi etkilemek adina izin verebiliyorlar.... Sonuç olarak öyle veya böyle dizide yasanan herneyse sadece basit bir film seridi degil çok daha fazlasi var....

Osman Sinav i içi bos milliyetçilikle uyutulmus Türk gençligine büyük bir yardimci ve bu ülkede sanati yalnizca solcular yapar tezine karsi güzel bir cevap, olarak görmüstüm....Ancak Kurtlar Vadisi bastan asagiya benim için bir hayal kirikligi oldu.....Sonuçta(umarim beni yaniltir) biz kez daha tecrübe ettim ki ?bozuk düzende saglam çark olmaz?

Çok uzun oldu ama....Sanirim ben bile bir daha okumam[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Ayhan abi çok güzel yamissin da bir kaç sözüm olacak[img]smileys/smiley1.gif[/img].

Kanli sahneler Kill Bill de oluyor da Kurtlar Vadisinde niye olmasin[img]smileys/smiley1.gif[/img] ( Kill Bill'i izleyenler kanlarin nehir gibi aktigina sahit olmustur). Izlemek isteyençocuklar sinema ve veya vcd yoluyla bu filmi izleyebilirler. Bu tür dizi ve filmlerin belli bir yasaltina yasaklanmasina ben de katiliyorum. Ayrica deliyürek demissin Ayhan abi. Deliyürek benim de gözagrilarim içerisindeydi ama o kahramanlik hikayesiydi, tek kisilik ordu idi. Kv de biraz daha gerçegin, yani mafyanin pis yüzü ekrana getirilmeye çalisiliyor. Sigara konusunda hemfikiriz lakin gerçegin sergilenmesi adina gerekli diyorum.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır chota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet beklendigi gibi Polat alemdarin baronun oglu oldugu ortaya çikmistir.Çünkü Aslan Bey 30 sene önce bu operasyonda kullanmak üzere baronun mahdumunu kaçirip devletini milletini seven bir insan olarak yetistirilmesini saglamistir.

Baron görüldügü gibi evlat sevgisi çok olan bir acili babadir.Polatin böyle bir operasyonda kullanildigini ögrense bile ona bir sey yapamiyacaktir.Evlat sevgisi kendisine galebe gelecektir.

Kiliçin yüzündeki o izlerde kaçirilma gününden kalmadir.Hatirlayanlar ilk bölümlerde polat bir rüya görür.Bu rüya aslinda kaçirilma olayinin ta kendisidir...

valla beylker bu bölümde çok güzlbir dersverildi bence bukadar karamsar olamyin dizide EROIN KULANIN SONUNUN HERZAMAN NEOLDUGUNU GÖSTERILDI... bence bu çok iyi idi..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Yavrum PALA ; o ne KARIZMA

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı chota Nickli Üyeden Alıntı

Evet beklendigi gibi Polat alemdarin baronun oglu oldugu ortaya çikmistir.Çünkü Aslan Bey 30 sene önce bu operasyonda kullanmak üzere baronun mahdumunu kaçirip devletini milletini seven bir insan olarak yetistirilmesini saglamistir.

Baron görüldügü gibi evlat sevgisi çok olan bir acili babadir.Polatin böyle bir operasyonda kullanildigini ögrense bile ona bir sey yapamiyacaktir.Evlat sevgisi kendisine galebe gelecektir.

Kiliçin yüzündeki o izlerde kaçirilma gününden kalmadir.Hatirlayanlar ilk bölümlerde polat bir rüya görür.Bu rüya aslinda kaçirilma olayinin ta kendisidir...

Bu ayritindan haberim yoktu iyi aydinlattin olayi. O halde son bölümde oglu oldugunu anliuyor. Peki bunu Polat biliyor mu, Baron nerden anliyor oglu oldugunu mavi mendilden mi?

Nereden
    İstanbul

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı chota Nickli Üyeden Alıntı

Bu ayritindan haberim yoktu iyi aydinlattin olayi. O halde son bölümde oglu oldugunu anliuyor. Peki bunu Polat biliyor mu, Baron nerden anliyor oglu oldugunu mavi mendilden mi?

hapsirmasindan anliyor. o sahneden önce aslan bey baron un odasina girdiginde "hala 3 kere mi hapsiriyorsun" demisti. sonrasinda polat da 3 kere üst üste hapsirinca olay meydana çikti. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

bence süper bir finaldi. aslanin baronun emicesi olasi, polatin baronun veledi olmasi, aslanin vurulmasi, nesrinin intihar etmesi(gerçi tam kesin deil), laz ziya ve hüsrev aganin tutuklanmasi....off bea o kadar zaman nasi bekleyecez?

SON BÖLÜMÜ IZLEMEDIM AMA ORTALIGI KATISTIRIP.DIZIYI TATILE ÇIKARMISLAR.ÇOGU SEYE GICIK OLUYORUM AMA ÖZELLIKLE POLAT'IN SIGARA IÇISI TAM BIR KOMEDI,KEZA ELIF'IN ELINDEN SARAP DÜSMÜYO.ANLADIK REKLAM VS. AMA YETER BE KARDESIM. BI ASMALI KONAK VARDI GÖYA ASIRET VS.SU GIBI SARAP AKIYODU. ISIN ASLI ORTAYA ÇIKTI SONRA .ILKOKUL ÇOCUKLARINI PERI BACALARINA GÖTÜRÜP,ORDA ONLARA SARAP SATAN ZIHNIYETTEN NE BEKLENIRKI BASKA.. FUSKI IÇSINLER.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Polat, Tasavvuf Ehli cikmis...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kurtlar vadisinde kim kimdir?

Polat Alemdar:Abdullah Çatli

Süleyman Çakir:Alaaddin Çakici

Arslan Akbey:Cem Ersever

Dogu Bey:Mehmet Fuat Dogu(Mit Müstesari) Veya Alpaslan Türkes

Memati:Muradi Güler

Nesrin-Çakirin Karisigur Çakici(Ugur Kiliç)

Iplikçi Nedimesim Malki

Sevko:Ibrahim Telemen

Sevkonun Ölmeden Önce Konusmak Istedigi Gazetecigur Mumcu

Deve Tuncay(Tuncay Kantarci):Tuncay Mataraci

Karahanli : Tuncay Özilhan Veya Rahmi Koç (Tuncay Özilhan Olma Ihtimali Yüksek Çünkü Geçen Seneki Bölümlerinin Birinde Aksam Gazetesinde Aslan Bey Baronun Açiklamasini Okuyordu. Yazinin Basligi "Türkiye Totaliter Rejimden Yana Olamaz!". Ayni Yaziyi Aksam Gazetesinde Tuncay Özilhan Söylemistir.)

Laz Ziya: Dündar Kiliç (Dizinin Baslarinda Bir Sahnede Baron Laz Ziyaya Üzülme Bu Sene De Sürmenesporu Sampiyon Yapariz Demisti)

Kiliçihat Akgün

Hüsrev Aga:Abuzer Ugurlu

Tombalaci Mehmet:Ali Fevzi Bir Baronun Söz Bir'de Kaybolan Uçaksavarlarla Ilgili Konustugu Kisi:Aydin Dogan(Hürriyette De Benzer Bi Baslik Çikmisti "Kaybolan Silahlar Kadek'in Elinde Mi?" Diye)

Elif:Avukat Seyda Yildirim

Behiç Türkcan:Behçet Cantürk

Baris Bulmazavas Buldan

Önder Zülfü Kosal: Ömer Lütfi Topal

Hüsrevin Yardimcisi Seyhmuzeyhmuz Das

Laz Ziya'nin Yardimcisi Orhan:Tarik Ümit

Çakirin Kumarhanesinin Müdürü:Korkmaz Yigit

Testere Necmi: Yasar Avni Musullulu

Pala (Babayigit) : Yesil

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Baron, Polat'in tarikatçi çikmasina kizip diziden ayrilma karari almis. Bugün gazetede öyle yaziyordu...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Hadiyaaa.

Polat tarikatçimiymis...

Bu arada benim tek adamim PALA...

Süper herif yaaaa.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Böyle adamlar Kekili ile oynamaktabi sakinca görmezler

Is dini konulara girince hepsi evrim geçirir Ateist laik karisimi bir sey olur. Giderse de kimse aramaz kadro genisligi had safhada

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı

Hadiyaaa.

Polat tarikatçimiymis...

Bu arada benim tek adamim PALA...

Süper herif yaaaa.

polat simdi ismini hatirlayamadigim dergahi fatihte olan bi tarikata bagli..abisi ve babasi da oyle..tanidiklar soylemisti

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Fatih mi ? Bizim mekan...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

iyide bu biliniyordu zaten.. simdi neden gündeme geliyor ki. babalari da muhterem bir insanmis.

Aydin Dogan medyasi bakti dizi fazla izleniyor, paraciklar gidiyor, diziyi nasil baltalarim onun derdinde. Bu haber de yanilmiyorsam sereften yoksun Hürriyet gazetesinde çikti. Bu tip haberlerin, militan yayincisi.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Osman Sinav,Hasan Kaçan,Kadir Çöpdemir,Murat Gögebakan,Necati Sasmaz, daha ismini hatirlayamadigim bir sürü kisi bu sahislarin manevi yerlere (isim vermeyecegim) gitmesinde bir sakinca mi var ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Bence sorun yok... Faruk'un dedigi gibi bu tür bir seyin gündeme getirilmesi diziyi etkilemek olabilir.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

bence de sorun yok

yahu serdar yine bu topic i siteye sen açmissinya hellal olsun demekten baska bir sey demiyecegim sana...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)