Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Silah Birakma Kampanyasi

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gelinen nokta ürkütücü... Ancak daha da kötü olmamasi için herkese görev düsüyor...

Herkes silahini biraksin
    Trabzon?da son bir ay içinde akla hayale gelmeyen olaylar yasandi. WWW.ARAKLIM.NETolarak
    herkese çagri yapiyoruz. Sehirdeki silah sevgisi bu olaylarda en büyük
    etken. Küçük tartismalar birden bire büyüyor ve insanlar silahlara
    sariliyor.

Kampanya baslatilsin
    Islenen cinayetlerin hiçbiri
    ruhsatli silahlarla degil. Mülki amirler, adli merciler, idari kolluk
    en kisa sürede bir araya gelip, Trabzon?daki silahlari toplasin.

Gerekirse kampanya baslatilsin. Siyasetsiler, is adamlari yeni is alanlari açsin.

VARAN-1:
    Tarih 5 Ocak... Saat 20.00 siralari.. Gazipasa Mahallesi?nde Hüdaverdi
    Keles adli genç bir hiç yüzünden çikan tartisma sonrasi öldürüldü.
    Zanli Osman A. yakalanip tutuklandi.

VARAN-2: Tarih 12 Ocak...
    Trabzon?un Akçaabat ilçesine bagli Ortaköy?de Ayse Bozali silahla
    vurularak öldürüldü. Olayin kaza oldugu açiklandi arastirma sürüyor?

VARAN-3:
    Tarih 14 Ocak... Trabzon?un Vakfikebir ilçesinde marangozluk yapan
    Ahmet Çalis, kimligi belirsiz kisilerce öldürüldü. Olayin faillerinin
    belirlenmesi için çalismalar sürüyor.

VARAN-4: Tarih15 Ocak...
    Trabzon?un Moloz mevkiinde Turgay Odabas lokantadaki kavgada öldürüldü
    gözaltina alinan zanli Sungur Ö. mahkemece tutuklandi.

VARAN-5:
    Tarih 25 Ocak... Eszamanli olarak Rize ve Trabzon?da ve esrarengiz
    patlamalar oldu. ........... binasina ses bombasi atildi. Olayi bir terör
    örgütü üstlendi, sorusturma sürüyor.

VARAN-6: Tarih 27 Ocak...
    Bahçecik?te Hasan Demircan adli kisi karisi Türkan Demircan?i 16
    yerinden biçakladi. Türkan Demircan ölürken, tutuklanan koca cezaevinde
    intihara kalkisti.

VARAN-7: Tarih 31 Ocak Trabzonspor?un milli
    futbolculari Gökdeniz ve Fatih Tekke?nin araçlari kursunlandi Arsin?de
    otel görevlisi Necdet Üçüncü öldürüldü.

VARAN-8: Tarih 5
    Subat... Trabzon Santa Maria Kilisesi papazi Andrea Santaro öldürüldü.
    Olayla ilgili olarak 16 yasindaki A. O. yakalandi ve tutuklandi.

VARAN-9: Tarih 8 Subat... Sürmene?de Kadir Hamzadayioglu adli genç öldürüldü. Olayla ilgili olarak Fikret S. araniyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ben biraktim ama evde biraktim....[img]smileys/smiley36.gif[/img]

ya arkadasim saka bi yana bu tür suçlar hep ruhsatsiz silahlarla isleniyor. yani alinan ruhsatin bunlarla ilgisi yok. zaten silah ve ruhsat aslabilmek için 3-4 bin ytl yi rahatça vermek gerekiyorki bu parayi verenler zaten ekonomik olarak iyi insanlar. ve genellikle okumus gün görmüs sahislar. onun için ruhsatli silahlarda bi problem yok....

bence sorun ekonomik sosyal problemler ve egitimsizlik sorunudur...

hakikiofkopat
    Ziyaretçi

Bence silah birakilmasin. Son günlerde Trabzonun sürekli provokasyonlarla kimi oyunlara alet edilmesinin altinda yatan gerçekde bu zaten.

Trabzon valisinin dedigi gibi "bu yörenin silaha olan düskünlügü terörist örgütün burada yerlesmesine imkan tanimamistir"

ne zamanki diyarbakirda yolda satilan keleslere karsi kampanya baslatilir, devlet oranin üzerine gider, iste o zaman birakiriz silahimizi. [img]smileys/smiley18.gif[/img]

Silah birakilmaz.[img]uploads/coach/2006-02-14_121020_hiç_olmadi_simdi.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AtalaY_BuğrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Su anki gelinen noktayi bilmiyorum ama yazin kaldigim 40 güne yakin süre içinde durumun hiçte iyi olmadigi yakinimda ki herkesle paylastim. Trabzonun hali hiç hosuma gitme. Yazin benimle beraber trabzona gelen misafir arkadasim ben böyle bir yer görmedim dedi. Bizim bakis açimizi geçtim disaridan daha da kötü göründügü kanisindayim. GEldigimizin ilk günü Bir dügün alayi birbirne girdi ve 3 Polis minibüsu ayrimaya geldi. Sonra baska bir olay Tanjant yolu üzerine bir dükkan aksam saatlerinde silahlarla ates edilerek camlari kirildi. Sonra bir baska olay SEbat baskanin FAtihde KAldigim evin 200 mt ilerisinde vurulmasi idi.Sonra baska bir olay meydan da Bir is hanini önünde Bir sigara davasi yüzünden Kafalara dayanan silahlardi. Bir sonra ki olay Bir bayan kuaföründen kizi kaçirmaya çalisan bir adamin bir kisiyi yaralayip çikista da silahini 5 el atesleyip yürüyerek olay yerinden uzaklasmasi idi. Bir baska olay TAraftarlar dernegi baskanin bir kisiyi vurmasi bunu sonucu ölen kisinin yakinlari veya baska bir seylerinin baskanin kardesimini vurmasi ayni sekilde baskaninda yarali olmasi gibi su anda aklima gelmeyen fakat bildigim bir cok olay var.

Trabzonun halini bence hiç iç açici degil. Aile büyüklerimiz ve bir çok insan artik bu sehir de yasanmaz diyorlar. Uzun sokakda o kadar dikkatli yürüyorsun ki kalabaliktan dolayi birine omzun çarpsa sonrasinin ne olacagi belli degil.

Tabi ki trabzonda yasayan ve ikamet eden arkadaslar daha iyi bilgiler verir bizlere ama ben bile 40 günde bunlari gördüm ki onlarin daha ne tanik olduklari olaylar vardir.

Silah karadeniz kültürünün bir parçasi,bir tutku bunu böyle kolay birakabileceklerini sanmiyorum ama her belde bir silah ve herelde bir silahpatlarsa bizim istanbuldaulusla medyayatasinan haberler hariçduymadigimizbir çok olaydaha olmasi mümkündür.

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aile Planlamasini dogu ve güneydogu yerine karadeniz ve orta anadoluda uygulayan zihniyetin amaci silahsizlanma kampanyasinda da aynidir. Siddete karsiyim ancak. Bu ülkede elinde keleslerle otomatik tüfeklerle dogu ve güneydoguda fink atanlar dururken belindeki tabancasini birakacak son bölge karadenizdir.

hakikiofkopat
    Ziyaretçi

Emin kardesim duygularimi dile getirdin. [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img] Bunlar Trabzonumuz üzerine oynanan igrenç oyunlarin bir parçasi

milliyet gazetesinde kuzey irakla ilgili bir haber yayimlandi....bu haberle ilgili bir cümle var ki tüyler ürpertici;sokaklarda ellerinde keleslerle dag dibi insanlar görüyoruz.....

trabzonla ilgili bir haberde ise;uzun sokakta turlayan lise çaginda ki gençlerin görüntüsünü aliyor kamera bu görüntüyle birlikte yapilan yorum söyle oluyor;polat özentisi gençler trabzonda çok artmis durumda.....

simdi siz gelinde inanin bazi seylere.....trabzonda olan kötü seylere tüm türkiye üzülüyor ama elestirdigini idda eden bazilari inanilmaz seviniyor bence.....akbabalar......

ne silah birakirim ne de silah sevgimden vazgeçerim! akilli olduktan sonra sorun yok

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Milletimize silah saklama kampanyasi yaptirsak daha iyi olabilir.

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı MeKanSiZ Nickli Üyeden Alıntı
    ne silah birakirim ne de silah sevgimden vazgeçerim! akilli olduktan sonra sorun yok
    .....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Of offf nerden baksan bir acaip meselesilah birak Trabzonda Rize'de ortalik hirsiz kaynasin kapkaç tavan yapsin.

Cinayetin hakli görülecek bir tarafi yoktur Ama bu politikalr neden hep Karadeniz'de uygulaniyor ?Emin'in dedigi gibi bize dogum kontrolleri dayatilirken neden güneydogu'da çocuk basina nakdi yardim veriliyor ?güneydoguda cinayet islenmiyor mu ? orda neden bu kampanyalar düzenlenmiyor.

Kerkük'deki Türkmenleri siz okuyun adam olun deyin ellerinde silahlari alip turist'e çevirdiler daha sonra 3 milyon Türkmenin yasadigi sehirde 70 bin kisilik pesmergeler silahlari var diye istedigi gibi at oynatti. Yok öyle yagma !

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bana verdigi ruhsatli silahi birakmaya hiç niyetim yok. Ömrüm vefa edene kadar tipki dedelerim gibi bu silahi tasimaya devam edecegim, o kadar.

Alsinlarbu politikalarini baslarina çalsinlar.

Edited by: Külünkoglu

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Valla ne zaman ki sokaklar güvenli olur

Ne zaman ki arkama,sagima,soluma bakmadan yürürüm

Ne zaman ki ülkemde adam vuranlar 15-20yildan az yatmazlar

ben de derim ki silahlari birakalim...

hakikiofkopat
    Ziyaretçi

...... li milletvekillerinin karadenizde bir dügünde havaya ates etmesinden sonra çikan yaygaralardan tutunda, tayadli i.lere atilan dayaktan, papaz olayina kadar bissürü oyun oynaniyor sehrimiz üzerine. Bizi hiçbir oyun yildiramaz.

Sonkale Trabzondur.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hakikiofkopat Nickli Üyeden Alıntı
    Bence silah birakilmasin. Son günlerde Trabzonun sürekli provokasyonlarla kimi oyunlara alet edilmesinin altinda yatan gerçekde bu zaten.

Trabzon valisinin dedigi gibi "bu yörenin silaha olan düskünlügü terörist örgütün burada yerlesmesine imkan tanimamistir"

ne zamanki diyarbakirda yolda satilan keleslere karsi kampanya baslatilir, devlet oranin üzerine gider, iste o zaman birakiriz silahimizi. [img]smileys/smiley18.gif[/img]

Alıntı Emin Nickli Üyeden Alıntı
    Aile Planlamasini dogu ve güneydogu yerine karadeniz ve orta anadoluda uygulayan zihniyetin amaci silahsizlanma kampanyasinda da aynidir. Siddete karsiyim ancak. Bu ülkede elinde keleslerle otomatik tüfeklerle dogu ve güneydoguda fink atanlar dururken belindeki tabancasini birakacak son bölge karadenizdir.

Katiliyorum...

Trabzon Türklügün bugünün ve yarininin teminatidir!..

Alıntı Can basten Nickli Üyeden Alıntı

Katiliyorum...

Trabzon Türklügün bugünün ve yarininin teminatidir!..

Tam bunlari yazmak icin actim basligi benden once davranmissiniz... bu son zamanlardaki tahriklerin sebepi bizi silahsizlandiracaklar sonrada goc aldirip sehirleri yasanmaz hale getirecekler... ornekleri mevcut... neyse basinda bunu cok iyi biliyor ama satin alinmis oldugu icin karadenize hakaret etmekle mesgul...

silahsizlanmaya HAYIR!!Edited by: TS-Karadeniz

Nereden
    İstanbul

yorumlariniz için tesekkürler.haklilik payiniz benden daha çok.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

silah birakma kampanyasi yapilsa bile bu soruna çare degildir..

çünkü resmi rakamlara göre ruhsatli silahlarla yapilan suçlarin orani (trabzonda) yüzde 3...

silah kaçakçiligi birakilmali!

kutoz
    Ziyaretçi

Silah icat edildigin günden beri, Karadeniz insaninin hayatinda hep varolmustur ve varolacaktirda... Keske bütün dünyada silahlar sussa... Ama melesef bunada imkan yok.

Bana gurbette hep sorarlar, nedir sizin bu silah tutkunuz diye. Bende onlar, bizde yeni dogan erkek çocuklara küçük altin takmazlar. Yastiginin altina silah koyarlar... Yani o anda basliyor, namus bekçiligimiz. Hem kadinimizin, hem de vatanimizin...

Silah eskidende vardi ama asayiste o paralelde düzgündü... Bu anlamda, öncelikle bozulan asayisin sebeplerini bulup onlari ortadan kaldirmaliyiz. Sadece silahla olacak bir sey degil... Düsünceyide def etmeliyiz...

ancibranoz
    Ziyaretçi

...... li milletvekillerinin karadenizde bir dügünde havaya ates etmesinden sonra çikan yaygaralardan tutunda, tayadli i.lere atilan dayaktan, papaz olayina kadar bissürü oyun oynaniyor sehrimiz üzerine. Bizi hiçbir oyun yildiramaz.

Sonkale Trabzondur.

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]Katiliyorum

Ankara İl Temsilcisi Sönmez Özlü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu ülke her seye ragmen yikilmiyor.. Neden mi? Çünkü Emin gibi düsünenler var. Helal olsun kardesim.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Moyunçur Nickli Üyeden Alıntı

Aile Planlamasini dogu ve güneydogu yerine karadeniz ve orta
    anadoluda uygulayan zihniyetin amaci silahsizlanma kampanyasinda da
    aynidir. Siddete karsiyim ancak. Bu ülkede elinde keleslerle otomatik
    tüfeklerle dogu ve güneydoguda fink atanlar dururken belindeki
    tabancasini birakacak son bölge karadenizdir.

Bu ülke her seye ragmen yikilmiyor.. Neden mi? Çünkü Emin gibi düsünenler var. Helal olsun kardesim.

bu dusuncene katiliyorum.

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Moyunçur Nickli Üyeden Alıntı

bu dusuncene katiliyorum.

Dogru söze ne denir...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

VALLA BEN BIRAKTIM ASKERDE [img]smileys/smiley36.gif[/img]

SIVILDE HANI OLSADA BIRAKSAM

Hasan Cubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ben benim yaslilarima hep sorarim su fuzuli havaya sikma ne anlamina geliyor , cevao yok !!! Bence böyle sacma bir sey olamaz. (dang dang at havaya ondan sonrada ne ses cikayi ) .
    Trabzon bölgesinde bence senede fuzuli havaya atilan mermilerin parasinlan cok daha faydali isler yapilir (transfer, Hastane,sahil yolu yayla yollari.......).

Trabzon sokaklari gercekten eskisi gibi degil cok üzülüyorum ![img]smileys/smiley19.gif[/img]
    Neydi yauu eskiden Trabzon kenti rahat rahat gezerdin simdi ise her an her sey olabilir düsüncesiyle geziyor cogu.

2003-2004 Sezonu : Trabzon-fb macindan sonra ciktik gidiyoruz zagnos köprüsüne dogru, bir grup taraftar dan biris karsidan gelen kizin üstüne dogur cullaniyor bacaklarini ayirmis kizin üzerine gidiyor o gruptan biriside demiyor, yapma diye, böyle adilik olmaz bence.
    Böyle bir hareketi ben trabzon sehirin yakistirmamiyorum !!!!
    Böyle olaylardan sonrada vurulma olaylari cikiyor .O kizin abisi veya babasi o anda görse silahlan kizininnamusunukoruyacaktir bizim silahimizda bu durumlarda devreye girer .
    Böyle bir olayi 10-20 sene öncesi Trabzon sokaklarinda rastlamazdik ne yazikki oluyor ve dahadafazlalasacak gibi gözüküyor.Edited by: 61Hamsi61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)