Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 221 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mustafa Reþit Akçay | Teknik Direktör

Semra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bize yaþattýðýnýz mutluluk paha biçilemez, teþekkürler...
    TRABZONSPOR

slmn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    33

Sene sonunda kesin ayrýlacaðýný bilmiyordum Kötü oldu yerine gelecek kiþi seneye bank asyada tutabilecek mi bakalým ?
    Mustafa Yumlu.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Hocam nereye býrakýp gidiyorsun ?
    Hamiþ

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Fatih Özkan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam nereye býrakýp gidiyorsun ?
    1.5 yýlda harika iþler yapmasýna raðmen hala takýmýn geleceðinin muamma olmasý Mustafa Hocaya istediði yere gitme hakký doðuruyor.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Asi Çaykaralý61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Mustafa Hoca 1461 Trabzon'un yükseliþindeki en büyük emeði olan insanlardan bir tanesi konumunda
    Trabzonsporlu Olmak Ayrýcalýktýr

https://twitter.com/TRABZONSPOR6193

Emrah Akcagöz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Geç tanýdýk seni hocam. Gereken deðeri geç verdik sana affet. Býrakma Trabzon'u. Baþarýlar yaþat bizlere.
    "Arsýz güçlü olunca, haklý suçlu olurmuþ ..!"

ibrahim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    34

"Trabzon gencini belli bir misyonla amaçlandýrdýðýnýz zaman baþaramayacaðý þey yoktur"

Kalbimi bu sözünle fethettin hocam. Allah yoklugunu yasatmasin.

Giray Bulaki orada görmeye tahammül etmemin tek sebebi Mustafa Hocadir. Bunca yildir beraber calisti, yardimciligini yapti.

Bundan sonrada Teknik Direktör-Genel Koordinatör iliskisinde takimin basina gecmesinin önünde hic bir engel yok.
    Konu ibrahim tarafýndan (17.12.2012 Saat 15:58 ) deðiþtirilmiþtir.
    Milli Takýmým TRABZONSPOR
    Al aþaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adý kaldý, onu gören yok.
    Haram kapýþýldý, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Trabzon ne hocalar yedi/yiyor. Aman! Kendine dikkat et hocam...
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Ali Ýhsan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Böyle hocalarýmýz varken

" Þenol Güneþ giderse" ne ederiz, ölürüz , biteriz mahvoluruz diyenleri anlamýyorum anlamakta istemiyorum......

Teknik Direktörlük yüzmilyon lira harcanan bir kadroyu " liderin sadece 6 puan gerisindeyiz "deyip savunmak deðil ,

Elindeki kadroya yürek yükleyerek oynatmak yeniliyorkende haketmektir.....

Mustafa Hocayý çok yakýndan olmasada geliþimini takip eden birisi olarak söylüyorumki...

" Þenol Güneþ giderse Trabzon biter " söylemi.... Trabznlu oyunculara ve teknik direktörlere hakarettir....
    Þenol Güneþ gidersecilerden biriyiim ama Mustafa hoca veya benzeri bir hoca gelecekse Þenol Güneþ gittiðinde de içim rahat olur ama Mustafa hocaya Trabzonspor'da Þenol Güneþ'e verilen þansý ve toleransý gösterecek yönetim ve taraftar yok.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceðim!

eraytaskin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

hocam þimdiden acýyorum sana bu taraftar Þenol Güneþe ana avraqt sövüyorsa seni ne yapacaklar Allah yardýmcýn olsun

sifuni - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    32

Mustafa hoca Senol Hocanin yerine gelip Ünal Karaman 1461'e gelirse tadindan yenmez Ünal Karamaninda gelecek teknik direktör adayi oldugunu görmüs oluruz Klüp akli olusturmus oluruz.

Nereden
    Kahramanmaraþ
    Yaþ
    43

Mustafa Reþit Akçay…

Futbolun içinde olan ve biraz bilgi sahibi olan her insan Mustafa Reþit Akçay’ý tanýr… Araþtýrmacý, yenilikçi, kendi ilkeleri ve prensiplerinin peþinden koþan bir teknik adamdýr. Ancak hiç kuþku yok ki Trabzonspor’un Pilot Takýmý 1461 Trabzon ile Ziraat Türkiye Kupasý’nda Galatasaray’ý eleyerek takýmý ile birlikte kendi adýný da ülke gündemine oturttu…

Yazarýmýz Ali Savaþ da, Mustafa Akçay’ýn futbol hayatýný günebakýþ okurlarý için kaleme aldý.

Ýþte Mustafa Akçay ve futbol hayatý;

HERÞEY AJAX ÝLE BAÞLADI
    1958 doðumlu Akçay, futbola Necmiati’de baþladý, ardýndan Erdoðdu’ya transfer oldu… Erdoðdu’nun en iyi döneminde o takýmda forma giyindi. Kýsa bir dönem süren profesyonellik hayatý Amasyaspor’da geçti. Üniversite mezunu olan Akçay Fransýzca da biliyor. Antrenörlüðe Ýdmangücü’nde baþladý. Gençlere verdiði önemle dikkat çekti. O dönem A Takým’a kadar yükseldiði genç oyuncular ile Ýdmangücü’nü Trabzon þampiyonu yaptý ve bölgesel lige taþýdý. Ve o takýmýn tamamý daha sonra profesyonel oldu. Daha sonra Trabzonspor Altyapýsýna geldi. Özkan Sümer ile birlikte Altyapýda çalýþýrken, 1994’de o dönem Avrupa’yý kasýp kavuran Ajax altyapýsý dikkatini çekti. O yýllarda Futbol Federasyonu Asbaþkaný Olan Ýskender Önal’dan yardým isteyerek Ajax’ýn dünyaca ünlü hocasý olan Louis van Gaal’dan da olumlu bir cevap aldýktan sonra konuyu Alt yapý Koordinatörü Özkan Sümer’e açar. Sümer ise ilk etapta alaylý bir yaklaþýmla “Onlara söyle, onlar gelip bizden eðitim alsýnlar…” der.

GÝDERSEN DÖNÜÞÜN OLMAZ
    Akçay, bu konudaki ýsrarýný sürdürüp bir hafta sonra yeniden Özkan Sümer’in kapýsýný çalar. Cevap bu kez daha serttir “Gidersen bu kulübe geri dönüþün olmaz…” Ancak ideolojisi uðruna yaþayan genç teknik adam Özkan Sümer’in restini görür ve o döneme kadar tüm birikimi olan bordo renkteki Doðan marka arabasýný satýp Amsterdam’ýn yolunu tutar. Ajax’ta gördüðü 6 aylýk eðitimin ardýndan Louis van Gaal’ýn dikkatini çeker ve bir 6 ay da Louis van Gaal uzatýr Akçay’ýn eðitimini.

ÖZAK’IN KATKISI UNUTULMAMALI
    Ancak burada Faruk Özak’ýn da katkýsýný unutmamak gerekir. Her ne kadar Özkan Sümer onu kovsa da o dönemin kulüp baþkaný Faruk Özak onun maaþýný her ay ailesine göndertir. Hollanda’dan döndükten sonra o artýk Ajax eðitimi almýþ ve her anlamda dolu bir teknik adamdýr. Ama iþsizdir. Sonrasýnda Trabzonspor kapýsý ona yeniden açýlýr. Altyapýnýn baþýna geçer ve en büyük icraatlarýndan birisi ise bir Trabzonspor anayasasý hazýrlayýp Altyapýnýn kapýsýna asmaktýr. Taaa amatör kümede çalýþýrken yedek kulübesine dosyalarla, not defterleriyle çýkan Akçay ile o zaman ne kadar alay edildiyse bu ana yasa iþiyle de yeniden gündeme gelir. Oysa ki o gün onun Ana yasa diye o tesislerin kapýsýna yazdýðý maddeler bugün Trabzonspor tarafýndan ahlanarak-vahlanarak aranan özellikler oldu.

AÐRI’NIN GÜNDEMÝNE GELÝR AMA!
    Profesyonel antrenörlük hayatýna Giray Bulak ile Sakaryaspor’da baþlayan Mustafa Akçay, yine Bulak ile Elazýðspor’da da çalýþma imkaný bulur. Bir dönem 2. Lig A Kategorisi’nin flaþ ekiplerinden Aðrýspor’un gündemine gelir ancak yönetim Kurulu toplantýsýna çaðrýlan Aðrý valisi þöyle der; “Durun bakalým kimdir bu genç Trabzonlu… Hemen karar vermeyin… Özkan Sümer benim çok yakýn arkadaþým onu arayým o ne derse ona göre hareket edelim. Telefonu siz de dinleyin” der ve telefonu çevirip megafona basar. Karþýdan cevap, “Onu almayýn, o alt yapýcýdýr. A Takým’ý beceremez” der ve 2. kez Özkan Sümer engeline takýlýr.

ALTYAPIDA YÝNE BARINDIRILMADI
    Sonrasýnda Trabzonspor altyapýsýnýn baþýna geçer bu kez de Özkan Sümer Trabzonspor’a baþkan olur ve Mustafa Akçay’a yol yine görünmüþtür. Akçay kendi yolunu kendi çizer ve bölgemizin takýmlarýnda çalýþtýktan sonra Ömer Sarý tarafýndan tekrar Trabzonspor altyapýsýnýn baþýna getirilir. Ama o yönetim gider Nuri Albayrak yönetimi gelir Haþim Sayitoðlu ne yapar eder Özkan Sümer’i hem de baþkanýnýn seçimdeki rakibi olmasýna raðmen Altyapýnýn baþýna getirir ve bir kez daha Özkan Sümer’e toslamýþtýr genç teknik adam. Kýymeti Trabzon’da bilinmeyen Mustafa Akçay’a bir dönem Fenerbahçe talip olmuþtur. Aziz Yýldýrým’ýn 300 bin dolar teklif ettiði Akçay, dönemin teknik direktörü Mustafa Denizli’nin Tamer Güney’de ýsrar etmesi nedeniyle bu kapýdan döner ve Galatasaray’ýn pilot takýmý Beylerbeyi ile anlaþýr ve orada çalýþýr.

ÖNCE LÝNYÝT, ÞÝMDÝ DE 1461
    Sonrasýnda bir gün onu Tavþanlý Linyitsporlular arar. 2. Lig B Kategorisi’nde düþme potasýndaki Tavþanlý takýmýný alan Mustafa Akçay, önce 2 Bank Asya’ya çýkartýr, sonra da o takýmla Süper Lig’in kapýsýndan döner. Bank Asya’da birçok takým onu ister ama o futbolda ilk kez duygularýna yenilir ve yeniden memleketine döner hem de bir alt kümeye. Yine Özkan hoca ile burada da birkaç sorun yaþasa da o iþini yapar ve Trabzonlu gençleri etrafýna toplayarak bu takýmý önce 1. Lig’e çýkartýr, sonrasýnda da burada yakaladýðý baþarý ile þimdi artýk Süper Lig’in eþiðindedir. Hafta içerisinde Galatasaray’ý sahasýnda yenerek destan yazan Mustafa Akçay’ýn Fatih Terim ile de geçmiþte kýsa bir anýsý vardýr. Hollanda’dan döndükten sonra ‘Hollanda futbolu ve Ajax’ diye bir kitap yazan tecrübeli teknik adam, bu kitabýný yakýn arkadaþý Barýþ Yurduseven aracýlýðý ile Fatih Terim’e gönderir. Terim ise ona bir hafta sonra telefon açýp teþekkür eder.

ESER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

olur da Senol hoca birakirsa takimin basinda gormek istedigim hocadir.insallah boyle kaliteli bir futbol adami ile kulubumuzun bagi kesilmez.

Nereden
    Kahramanmaraþ
    Yaþ
    43

Galatasaray’ý kupa dýþýna iten 1461 Trabzonspor’un hocasý Mustafa Reþit Akçay, dönüm noktasýnýn Ajax’taki eðitimi olduðunu belirtti, “Arabamý satarak Hollanda’ya gittim ama iyi ki gitmiþim” dedi

alatasaray’ý Ziraat Türkiye Kupasý dýþýnda býrakan 1461 Trabzon Teknik Direktörü Mustafa Reþit Akçay, idealinin Süper Lig’de bir takým çalýþtýrmak olduðunu ve sezon sonunda bordo-mavili ekipten kesinlikle ayrýlacaðýný söyledi.
    ARABASINI SATTI
    Teknik direktörlük kariyerinde pek çok ilginç olay yaþayan ve basamaklarý sabýrla çýkan Akçay, kendisi için dönüm noktasýnýn 1996 yýlýnda Ajax alt yapýsýnda gördüðü eðitim olduðunu açýkladý. 7 ay boyunca Hollanda’da kendi olanaklarýyla sürdürdüðü bu eðitimin futbola bakýþ açýsýný deðiþtirdiðini belirten Akçay baþarý öyküsünü þu satýr baþlarýyla anlattý:
    ARKADAÞININ EVÝNDE KALDI
    “Ýlk antrenörlüðümü Ýdman Gücü’nde yaptým. Daha sonra 1992 yýlýnda Trabzonspor’a geçtim. Hemen hemen her kategoride görev aldým. 1997 yýlýna kadar Trabzonspor’da çalýþtým. Ardýndan Giray Bulak’a ve Ahmet Suat Özyazýcý’ya yardýmcýlýk ve asistanlýk yaptým. Yurt dýþýnda iyi bir eðitim almam gerektiðini düþündüm. Bana Ajax’ý önerdiler. Ben de o dönemler TFF’de görevli olan Ýskender Önal’dan yardým ve destek istedim. O da sað olsun Þenes Erzik beye söyledi ve bana Ajax’ta eðitim ve seminere katýlmam için gerekli izinler alýndý. Kulüp baþkaný Faruk Özak’a talebimi ilettim ve izin istedim. Onlar da talebime kýsmen de olsa destek oldular. 7 ay boyunca maaþýmý vermeye devam ettiler. Ancak bu masraflarýmý karþýlamayacaðý için arabamý satarak Hollanda’ya gittim. Utrecht’te bir yakýnýmýn yanýnda kaldým, her gün oradan Amsterdam’a taþýndým. Adrian alt yapý koordinatörüydü. Van Gaal de Ajax’ýn baþýndaydý. Hollanda Futbol Federasyonu’nun Ajax’la birlikte düzenlediði seminere katýldýktan sonra Türkiye’ye döndüm. Ýyi ki de gitmiþim, çok faydasýný gördüm.”
    RAKÝBÝ EZBELEDÝK
    Sarý-kýrmýzýlýlara karþý aldýklarý bu galibiyetin tesadüf olmadýðýný belirten Akçay, final hedefleriyle de ilgili olarak þunlarý söyledi
    “UZUN süredir bu maç için çalýþýyorduk. G.Saray’ýn gücünü biliyorduk ve rakibi iyi ezberledik. Yedek aðýrlýklý bir takýmla maça çýkacaklarýný tahmin ediyorduk ama biz tek tek oyuncularý düþünmek yerine onlarýn genel oyun felsefesini çözdük ve önlemlerimizi ona göre aldýk. Onlarýn hareket alanlarýný kontrol ederek oynadýk. Hýzlý çýkma üzerinde durduk ve maç boyunca bunu uyguladýk.
    EKSTRA MOTÝVASYON
    KARÞIMIZDA G.Saray olmasýndan dolayý arzumuz ve isteðimiz daha da fazlaydý. Yani rakibin durumu oyuncularýmýn ekstra motive olmasýna neden oldu. Bu bize sahada mücadele gücü, koþma, istek ve özellikle dikkat konusunda olumlu yansýdý. Oyunu son 15 dakika hariç avucumuzda tuttuk. Son bölümünde ise normal bir baský yedik. Sonuçta oynadýðýnýz takým Süper Lig’de lider, Avrupa’nýn da en iyi 16 takýmý arasýna kalmýþ çok güçlü G.Saray’dý. Bu durum bizim için ekstra motivasyon oldu ama onlar için tam tersiydi herhalde. Belki bizi küçümsediler. Ama haksýzlýk etmek istemem. Asla küçümsendiðimizi hissetmedim.

‘CANLI KALAMAYIZ’
    FATÝH Terim’in basýn toplantýsýnda bizi tebrik etmesi onun büyüklüðünü, kalitesini gösteriyor. Ona da bu yakýþýr. Terim çok beðendiðim bir hoca.
    GERÇEKÇÝ olmak gerekirse Türkiye Kupasý bize çok yakýn durmuyor. O sofrada biz canlý kalamayýz herhalde. Ama teslim olmayacaðýz, sonuna kadar mücadelemiz devam edecek. Finale kadar yükselmemiz halinde ise Trabzonspor’la karþýlaþmak isteriz. Böyle bir final 1974’ten 1983’e kadar süren ihtilalin ikincisini gerçekleþtirmek gibi bir þey olur.”
    SÜPER LÝG ÝSTÝYOR
    Ýdealinin Süper Lig’de bir takým çalýþtýrmak olduðunu belirten Akçay, “Baþarýlý veya baþarýsýz olabilirim ama denemek istiyorum. Sezon sonunda 1461 Trabzon’dan ayrýlmak zorundayým. Çünkü yasal olarak Süper Lig’e çýkamýyor. Süper Lig takýmý veya Süper Lig’e taþýyabileceðimiz planý projesi ideali olan 1. Lig’den bir takým almak istiyorum” dedi.
    PRÝM 4 BÝN LÝRA
    Cim-Bom’a kafa tutan ve kupadan eleyen 1461 Trabzonspor’un tarihi zaferin priminin 4 biner lira olduðu belirtildi. Trabzonspor Baþkaný Sadri Þener de bu galibiyetin ardýndan, oyunculara ve teknik kadroya ekstra prim sözü verdi.
    OMUZLARA ALINDILAR
    Ýstanbul’da yenilen yemeðin ardýndan gece yarýsýnda Trabzon’a dönen 1461 Trabzonspor futbolcularý, taraftarlarca omuzlara alýndý. Özellikle Selçuk Ýnan, Ceyhun Gülselam, Burak Yýlmaz gibi yýldýz futbolcularýný kapan Galatasaray’a çok kýzan Karadeniz ekibinin taraftarlarý, Cim-Bom’u kupa dýþýna iten takýmýn kaptaný Sercan ile diðer oyunculara büyük ilgi gösterdi, þampiyonluk þarkýlarý söyledi.

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý kahramanmaraþlý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Mustafa Reþit Akçay…

Futbolun içinde olan ve biraz bilgi sahibi olan her insan Mustafa Reþit Akçay’ý tanýr… Araþtýrmacý, yenilikçi, kendi ilkeleri ve prensiplerinin peþinden koþan bir teknik adamdýr. Ancak hiç kuþku yok ki Trabzonspor’un Pilot Takýmý 1461 Trabzon ile Ziraat Türkiye Kupasý’nda Galatasaray’ý eleyerek takýmý ile birlikte kendi adýný da ülke gündemine oturttu…

Yazarýmýz Ali Savaþ da, Mustafa Akçay’ýn futbol hayatýný günebakýþ okurlarý için kaleme aldý.

Ýþte Mustafa Akçay ve futbol hayatý;

HERÞEY AJAX ÝLE BAÞLADI
    1958 doðumlu Akçay, futbola Necmiati’de baþladý, ardýndan Erdoðdu’ya transfer oldu… Erdoðdu’nun en iyi döneminde o takýmda forma giyindi. Kýsa bir dönem süren profesyonellik hayatý Amasyaspor’da geçti. Üniversite mezunu olan Akçay Fransýzca da biliyor. Antrenörlüðe Ýdmangücü’nde baþladý. Gençlere verdiði önemle dikkat çekti. O dönem A Takým’a kadar yükseldiði genç oyuncular ile Ýdmangücü’nü Trabzon þampiyonu yaptý ve bölgesel lige taþýdý. Ve o takýmýn tamamý daha sonra profesyonel oldu. Daha sonra Trabzonspor Altyapýsýna geldi. Özkan Sümer ile birlikte Altyapýda çalýþýrken, 1994’de o dönem Avrupa’yý kasýp kavuran Ajax altyapýsý dikkatini çekti. O yýllarda Futbol Federasyonu Asbaþkaný Olan Ýskender Önal’dan yardým isteyerek Ajax’ýn dünyaca ünlü hocasý olan Louis van Gaal’dan da olumlu bir cevap aldýktan sonra konuyu Alt yapý Koordinatörü Özkan Sümer’e açar. Sümer ise ilk etapta alaylý bir yaklaþýmla “Onlara söyle, onlar gelip bizden eðitim alsýnlar…” der.

GÝDERSEN DÖNÜÞÜN OLMAZ
    Akçay, bu konudaki ýsrarýný sürdürüp bir hafta sonra yeniden Özkan Sümer’in kapýsýný çalar. Cevap bu kez daha serttir “Gidersen bu kulübe geri dönüþün olmaz…” Ancak ideolojisi uðruna yaþayan genç teknik adam Özkan Sümer’in restini görür ve o döneme kadar tüm birikimi olan bordo renkteki Doðan marka arabasýný satýp Amsterdam’ýn yolunu tutar. Ajax’ta gördüðü 6 aylýk eðitimin ardýndan Louis van Gaal’ýn dikkatini çeker ve bir 6 ay da Louis van Gaal uzatýr Akçay’ýn eðitimini.

ÖZAK’IN KATKISI UNUTULMAMALI
    Ancak burada Faruk Özak’ýn da katkýsýný unutmamak gerekir. Her ne kadar Özkan Sümer onu kovsa da o dönemin kulüp baþkaný Faruk Özak onun maaþýný her ay ailesine göndertir. Hollanda’dan döndükten sonra o artýk Ajax eðitimi almýþ ve her anlamda dolu bir teknik adamdýr. Ama iþsizdir. Sonrasýnda Trabzonspor kapýsý ona yeniden açýlýr. Altyapýnýn baþýna geçer ve en büyük icraatlarýndan birisi ise bir Trabzonspor anayasasý hazýrlayýp Altyapýnýn kapýsýna asmaktýr. Taaa amatör kümede çalýþýrken yedek kulübesine dosyalarla, not defterleriyle çýkan Akçay ile o zaman ne kadar alay edildiyse bu ana yasa iþiyle de yeniden gündeme gelir. Oysa ki o gün onun Ana yasa diye o tesislerin kapýsýna yazdýðý maddeler bugün Trabzonspor tarafýndan ahlanarak-vahlanarak aranan özellikler oldu.

AÐRI’NIN GÜNDEMÝNE GELÝR AMA!
    Profesyonel antrenörlük hayatýna Giray Bulak ile Sakaryaspor’da baþlayan Mustafa Akçay, yine Bulak ile Elazýðspor’da da çalýþma imkaný bulur. Bir dönem 2. Lig A Kategorisi’nin flaþ ekiplerinden Aðrýspor’un gündemine gelir ancak yönetim Kurulu toplantýsýna çaðrýlan Aðrý valisi þöyle der; “Durun bakalým kimdir bu genç Trabzonlu… Hemen karar vermeyin… Özkan Sümer benim çok yakýn arkadaþým onu arayým o ne derse ona göre hareket edelim. Telefonu siz de dinleyin” der ve telefonu çevirip megafona basar. Karþýdan cevap, “Onu almayýn, o alt yapýcýdýr. A Takým’ý beceremez” der ve 2. kez Özkan Sümer engeline takýlýr.

ALTYAPIDA YÝNE BARINDIRILMADI
    Sonrasýnda Trabzonspor altyapýsýnýn baþýna geçer bu kez de Özkan Sümer Trabzonspor’a baþkan olur ve Mustafa Akçay’a yol yine görünmüþtür. Akçay kendi yolunu kendi çizer ve bölgemizin takýmlarýnda çalýþtýktan sonra Ömer Sarý tarafýndan tekrar Trabzonspor altyapýsýnýn baþýna getirilir. Ama o yönetim gider Nuri Albayrak yönetimi gelir Haþim Sayitoðlu ne yapar eder Özkan Sümer’i hem de baþkanýnýn seçimdeki rakibi olmasýna raðmen Altyapýnýn baþýna getirir ve bir kez daha Özkan Sümer’e toslamýþtýr genç teknik adam. Kýymeti Trabzon’da bilinmeyen Mustafa Akçay’a bir dönem Fenerbahçe talip olmuþtur. Aziz Yýldýrým’ýn 300 bin dolar teklif ettiði Akçay, dönemin teknik direktörü Mustafa Denizli’nin Tamer Güney’de ýsrar etmesi nedeniyle bu kapýdan döner ve Galatasaray’ýn pilot takýmý Beylerbeyi ile anlaþýr ve orada çalýþýr.

ÖNCE LÝNYÝT, ÞÝMDÝ DE 1461
    Sonrasýnda bir gün onu Tavþanlý Linyitsporlular arar. 2. Lig B Kategorisi’nde düþme potasýndaki Tavþanlý takýmýný alan Mustafa Akçay, önce 2 Bank Asya’ya çýkartýr, sonra da o takýmla Süper Lig’in kapýsýndan döner. Bank Asya’da birçok takým onu ister ama o futbolda ilk kez duygularýna yenilir ve yeniden memleketine döner hem de bir alt kümeye. Yine Özkan hoca ile burada da birkaç sorun yaþasa da o iþini yapar ve Trabzonlu gençleri etrafýna toplayarak bu takýmý önce 1. Lig’e çýkartýr, sonrasýnda da burada yakaladýðý baþarý ile þimdi artýk Süper Lig’in eþiðindedir. Hafta içerisinde Galatasaray’ý sahasýnda yenerek destan yazan Mustafa Akçay’ýn Fatih Terim ile de geçmiþte kýsa bir anýsý vardýr. Hollanda’dan döndükten sonra ‘Hollanda futbolu ve Ajax’ diye bir kitap yazan tecrübeli teknik adam, bu kitabýný yakýn arkadaþý Barýþ Yurduseven aracýlýðý ile Fatih Terim’e gönderir. Terim ise ona bir hafta sonra telefon açýp teþekkür eder.
    + Pazarspor ve Ofspor'u 2.lig'e taþýmýþtýr.Pazarspordayken kurduðu takým þampiyonluða koþarken Pazarspor yönetimi ligin bitimine az bir zaman kala sürpriz bir kararla takýmýn baþýna Rizeli Hasan Vezir'i getirmiþtir.Sezon sonu þampiyon olan takýmýn hocasý Hasan Vezir þampiyonlukta en büyük payýn Mustafa Akçay'ýn olduðunu söylemiþtir.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    32

adam Özkan Sümerden ne cekmis ya

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    32

Mustafa Hocanin idealler ugruna cektigi ortada zorda olsa hak ettigi yerlere geliyor yavas yavas.Insallah Mustafa hoca örnegi ileride Trabzonsporda Teknik Direktörlük yapmak isteyenlere dogru seyin egitimden (daha iyisi Avrupa egitiminden) gectigini gösterir: Biz herzaman Istanbul takiminlarindan daha fazla calismamiz gerektigini unutmamaliyiz.

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    32

Senol Hoca belli ki gidecek eger yerine Mustafa Hoca gelmezse bu Trabzonsporun degerlerine (tabi böyle bir sey varsa) ihanettir

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

“Onu almayýn, o alt yapýcýdýr. A Takým’ý beceremez” - Özkan Sümer.

Ýþte bu yüzden takýmýn baþýna geç hocam
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

ibrahim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    34

Senol Günese ögretecegi cok sey var...
    Milli Takýmým TRABZONSPOR
    Al aþaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adý kaldý, onu gören yok.
    Haram kapýþýldý, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    38

Artik senin siran geldi Mustafa Hoca (:
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Þampiyonluk

eraytaskin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

çok da abartmamak lazým sonra ayný þiddette küfür yaðfýracak bu tarafftar adama da yazýk pohpoha alýþtýrmayýn

Nereden
    Trabzon

Mustafa hoca ile gurur duyuyorum.

serdar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    41

Tüm yetkilerle beraber Trabzonsporun basinda görmek isterim. Ve biz sabredip seni desteklemeliyiz. Özkan Sümer hakkinda yazilanlar dogru ise, birdaha Trabzonspor icinde barindirmamak lazim onu... Ayip ya...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Önünde saygýyla eðiliyorum. Büyük hocasýn. Ýnþallah Trabzonspor'un baþýna da geçersin yakýn zamanda.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)