Sayfa 142 Toplam 142 Sayfadan BirinciBirinci ... 42 92 132 140 141 142
Toplam 3540 adet sonuctan sayfa basi 3,526 ile 3,540 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon’dan Haberler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyleymiş...

Eklenti 22190

"Uzun vade"den kasıt ne acaba?
    22 senedir projesinin dahi ortaya çıkmadığına göre varın hesap edin uzun vade nedir

seçim yatırımı işte. şeçime kadar gündeme gelir seçimden sonra unutulur. tıpkı daha önceki seçimlerde olduğu gibi....

işin ilginç tarafı hala heyecanlananlar var buna
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

• Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

https://halktv.com.tr/service/amp/gu...larina-787823h

Uçak kazasıyla ilgili gelişme var. Pilot hatası olduğu iddia ediliyor. DHMİ de sorumlu tutuluyor. Pistle açık alan arası mesafe nizami değilmiş.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Cudi Bey İlkokulu

https://www.instagram.com/reel/C0y0b...ZiY2E0Mg%3D%3D

1994 kaydı kısa bir video buldum. 1991-96 arasında o tarihî binada okumuştum.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Benim duyduğum kadarıyla genelde Tsk sonrasında sivil havacılığa geçen pilotlar sivil havacılık konusunda biraz rahat davranıyorlarmış. Özellikle kaptan pilotlarla kıdem tartışması yaşayan asker emeklisi personeller duymuştum. Askeri pilotlar çok ciddi ve iyi eğitimlerden geçiyorlar fakat onlarca yıl askeri sektörde çalıştıktan sonra sivil havacılık bambaşka bir dünya. Açıkçası yeterli sayıda sivil havacı olsa muhtemelen askeriye çıkışlı pilotları tercih etmezler diye düşünüyorum.

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://halktv.com.tr/service/amp/gu...larina-787823h

Uçak kazasıyla ilgili gelişme var. Pilot hatası olduğu iddia ediliyor. DHMİ de sorumlu tutuluyor. Pistle açık alan arası mesafe nizami değilmiş.
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

alıntı: Trabzon'da bir üst geçit. Yolun genişliği 16 metre. Üst geçidin uzunluğu 350 metre
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu üst geçit yapılalı en az 10 sene oluyor )
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Adem Akyüz' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu üst geçit yapılalı en az 10 sene oluyor )
    Var mı 10 senedir bir gelişme
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Trabzon

Alıntı Ozan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var mı 10 senedir bir gelişme
    Yerimizde saymaya devam
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Nereden
    Trabzon

Trabzon'da dolmuş ücretlerine yine zam geldi. Tiski zaten su ücretine aylık olarak enflasyon oranında zam yapıyor. Restorant fiyatları desen Araplardan dolayı Allah'a emanet gidiyor. Bu gidişle en pahalı şehirler listesinde liderliğe oynayacağız.
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Adem Akyüz' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzon'da dolmuş ücretlerine yine zam geldi. Tiski zaten su ücretine aylık olarak enflasyon oranında zam yapıyor. Restorant fiyatları desen Araplardan dolayı Allah'a emanet gidiyor. Bu gidişle en pahalı şehirler listesinde liderliğe oynayacağız.
    11 haziran 2023 tarihinde 6,5 tl olan ortalama dolmuş ücreti 18 liraya yükselmiş oldu....

bence az olmuş 61 lira olmalı ki insanlar daha çok memnun olsun
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

jpositve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

jpositve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Trabzon Gözlemim

1) Şehir çok temiz. Uzun zamandır, sokak temizliğini bu kadar iyi görmemiştim. Dikkat çeken boyutta ve sevindirici...

2) Çok pahalı... Ülkenin son dönem ekonomisi kötü. Trabzon'a yansıması bir kat daha fazla olmuş. Eskiden üniversite şehri diye pahalıydı. Şimdi sebep ne?

3) Çok kalabalık... Gürcistan, İran, Körfez ülkeleri ve Azerbaycan'dan gelen turistler ile bayram için memlekete dönenler şehri tıka basa doldurmuş.

4) Trabzon'a son yıllarda yapılmış en iyi yatırım, yeni yol. Her ne kadar bir estetik faciası olsa da, Çamlık'tan Boztepe'ye 7 dakikadada gitmek rüyaydı. Önce Beşirli / Yıldızlı, sonra Şana derken aslında şehir güneye büyüdü. Boztepe'de on senede, yeni bir şehir inşa edilmiş. Çocukken piknik yaptığımız yerler site olmuş. Aynısı Soğuksu tarafı için geçerli. 1995-2000 arası iki üç site vardı, devamı teşil alandı. Şimdi Uğurlu ayrımına kadar merkez yerleşimi olmuş. Bu yolun en büyük katkısı güney-kuzey aksındaki akış olabilir.

5) Yeni pistin yapımı zor olabilir fakat terminal binası şehre yakışmıyor. Trabzon Havalimanı, trafik açısından Anadolu'nun en yoğun noktalarından biri. Ancak terminal binası ilçe otogarı gibi...

6) Devlet tiyatrosu büyük nimet. Şehrin göbeğinde, Meydan'dan yürüyerek bile gidilebilen, ücrersiz otoparka sahip... Gitmişken "Otoban Köpekleri"ni seyrettim. Harika!

7) Havalimanı - Tünel (Liman) arası trafik hem eski yolda hem Tanjant'ta sürekli tıkalı. Maçka/Sanayi kavşağını geçince biraz rahatlıyor. Oradan sonra (Eski Otogarı geçtikten sonra) ilk ışıklardan sola, Sülüklü Mezarlığı yoluna sapıp, Arafilboyu'ndan Yeni Yol'a bağlanarak şehrin batı tarafına ulaşmak kolay.

8) Komşu şehir yöneticileri, Trabzon'daki bu canlılıktan rahatsız olmuş. İki üç gün önce bir turizm yöneticisi ırkçılık filan içeren sözler gevelemiş. Akıl vermek gibi olmasın, Kurtuluş Yolu'nu kendi ülke vatandaşlarına tanıtamamış Samsunlular oturup düşünsün, "Senede bir gün (19 Mayıs) bile resmi protokol haricinde ne yapıyoruz" diye.

9) Bir Trabzonlu olarak naçizane talep / önerimdir: Marketlerde yerel, no-name çay bulunmuyor. Çarşıda, Moloz'da vs. pek rastlamadım. Küçük üreticinin dağıtım zorluğunu biliyorum. Migros'ta bulunan çayı hediyelik diye satmanın anlamı yok.

10) Yine bazı arkadaşlar "Muhasebeci misin" diyecek ama merak ettim. Üstte bahsettiğim yoğunluğun, Trabzonspor'a yansıması nasıl oldu? Stoklar eridi mi, satışlar nasıldı, ciro beklentiyi karşıladı mı, tabbi öncesinde bir beklenti/hedef var mıydı? Meydan, Tanjant, Kulüp Binası, Forum'daki mağazaları gördüm; kalabalıktı. Bu kadar ziyaretçinin ne kadarı alım yaptı acaba? İnşallah o on gün kulüp açısından başarılı geçmiştir. Güzel örnek olduğu için hep diyorum, La Rambla'daki gibi bir-iki kişilik yönlendirme standlarını Tanjant, Uzun Sokak, Maraş, Kunduracışar, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Boztepe vs gibi stratejik yerlere konuşlandırmak lazım. "İnternete gir, telefondan mağaza konumuna bak" zahmetine düşürmeden talep uyandırırıcı faaliyet gerekiyor. Maliyetli bir iş değil.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (21.04.2024 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)