Sayfa 88 Toplam 142 Sayfadan BirinciBirinci ... 38 78 86 87 88 89 90 98 138 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3540 adet sonuctan sayfa basi 2,176 ile 2,200 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon’dan Haberler

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı bordo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belediye Başkanının yaptığı bir açıklamayı çok beğendim.

Diyorki etrafımız fındık bahçesi var diye Trabzonu yeşillik görüyoruz halbuki Trabzonda yeşillik alan kalmamış , hiç boşluk kalmamış bencede Trabzon resmen çarpık yapılaşmanın 1. örneği zamanında yeşillik alan kalmadı .

Karadeniz şehriyiz ama ne yeşillik kaldı ne deniz
    Bir örnek vereyim. 14 yıl önce taşındık Çamlık'a. Bizim binadan ileride 2 bina var ve ileride bir bayır bayırı çıktın mı her yer Orman küçük de bir yeşil alan vardı top vs. oynamak için. Biz orada top oynardık. Şimdi ise top oynadığımız yeşil alanın üstündeki binada oturuyoruz ve o ormanlardan eser ağaç kalmadı hepsi bina..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Almanya

''Silüet''

Nereden
    Almanya

Diyorki etrafımız fındık bahçesi var diye Trabzonu yeşillik görüyoruz halbuki Trabzonda yeşillik alan kalmamış , hiç boşluk kalmamış bencede Trabzon resmen çarpık yapılaşmanın 1. örneği zamanında yeşillik alan kalmadı .

Doğru diyor da, o sözleri söyleyen Belediye Başkanı Zağnos vadisini bu şekilde düzenlememeliydi:

Şimdi bazılarınız muhtemelen çıkıp e işte ne güzel yeşil alan, park yaratmış daha ne istiyorsun diyecektir. Ben bir yandan çok seviniyorum vadilerin o gecekondulardan kurtulmasına, bu yüzden Belediye'yi takdir ediyorum, ama öte yandan yeni düzen de üzüyor beni. Benim hayatım Almanya'da geçti, birkaç yıl İspanya'da yaşadım, orda gördüklerimden bu yapılanlar bana doğru bir icraat çerçevisinde üretebilecek en kötü çözüm olarak geliyor. Burası doğaya, yeşilliğe kavuşturulmuş bir yer asla değil. Bu taşlara, o japon tarzı yapılara harcanan paraya yazık.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Kader KORELİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru diyor da, o sözleri söyleyen Belediye Başkanı Zağnos vadisini bu şekilde düzenlememeliydi:

Şimdi bazılarınız muhtemelen çıkıp e işte ne güzel yeşil alan, park yaratmış daha ne istiyorsun diyecektir. Ben bir yandan çok seviniyorum vadilerin o gecekondulardan kurtulmasına, bu yüzden Belediye'yi takdir ediyorum, ama öte yandan yeni düzen de üzüyor beni. Benim hayatım Almanya'da geçti, birkaç yıl İspanya'da yaşadım, orda gördüklerimden bu yapılanlar bana doğru bir icraat çerçevisinde üretebilecek en kötü çözüm olarak geliyor. Burası doğaya, yeşilliğe kavuşturulmuş bir yer asla değil. Bu taşlara, o japon tarzı yapılara harcanan paraya yazık.

Alın size ufak bir kandırmaca, gördüğünüz gibi yemyeşil bir alan. Şaka bir yana belediye başkanı sadece masal okuyor yeşil alan konusunda.Bu konuda gerçekten çok kararlı olsaydı meydanı gerçekten de yemyeşil bir yer yapardı.Meydanda tek çimenlik yer var o da belediye binasının önündeki ağaçların içerisindeki çimler, geri kalan yerlerin hepsi kahverengi.Geçenlerde gördüm toprakları çapalıyorlardı fakat ne bir ekim vardı ne de başka bir şey.O toprakların kenarına yapacaksın ahşaptan güzel bir çit insanların basmaması için, sonra da ekeceksin çimi, güzelce yetişecek.Bu kadar ufak şeyleri bile düşünemeyen belediyeye helal olsun.Trabzon'da sadece ağaç yeşilliği var maalesef.Zağnos için de aynı şeyi söyleyebiliriz, yeşillik var eyvallah ama yeteri kadar yok, inşallah 3. etapta adam gibi bir şey yapabilirler.

mavituğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Meydan parkını kelaynak kuşuna çeviren başkanının yeşillikle ilgili söyledikleri inandırıcı değil. Çömlekçideki refüşdeki ve kavak meydandaki ağaçlar kendi döneminde kesildi. Trabzon'da yaşamadığı için parkbahçe bölümünün budama amacıyla kuruttuğu ağaçlar bi haber...
    Trabzon büyükerşenini arıyor.

mavituğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Zağnos vadisi köprüsü restore amacıyla yok ediliyor. Parke taşla sıvamışlar köprüyü anlamak zor...

Zağnos deresinin üstü açılmalı ve vadiye portal ağaçları ekilmeliydi. Her yere ruhsuz taş döşemeyi marifet sanıyorlar.
    Trabzon büyükerşenini arıyor.

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Ben zağnos köprüsünün yeni halinden hiç bişey anlamadım niye bazı şeyler aslına sağdık kalınmaz .
    Biz sevdadır Trabzon , yorozundan başlayıp ziganasında bitmeyen

Nereden
    Almanya

Köprüdeki çalışmalardan çok kişi şikayetçi, gerekli mevkilere şikayette bulunacaklarını söyleyenler de var. Acaba bunda o restorasyonu yapanların bir çıkarı olabilirmi? Atıyorum 100 lira alıyorlardır, normal profesyonel, aslına uygun bir restorasyon 85 liraya gelir, ama onlar işin kolayına gidip bu şekilde ve maliyet olarak fazla uğraşmadan daha ucuza 40 liraya getiriyorlardır.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Zağnos Vadisinin 2. etabında yeterince yeşillik yok maaalesef..... gezdiğinizde 3-5 ağaçtan başka bir şey göremiyorsunuz.. Yeni dikilenlerde var ama sayıları yetersiz bana göre...

Oysa bu kadar büyük bir alan şehrin nefes alması için orta halli bir ormanlık haline getirirlebilirdi...

Maalesef 3.etaptanda çk ümitli değilim... Zira o projedede her tarafı betonla ve taşla doldurmuşlar.....

Yani zor olanı başardık o kadar kötü görünüm arzeden binayı yıktık ama kolay olanı yapamadık maalesef....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Kuzey Amerika

Köprüdeki çalışmalardan çok kişi şikayetçi, gerekli mevkilere şikayette bulunacaklarını söyleyenler de var. Acaba bunda o restorasyonu yapanların bir çıkarı olabilirmi? Atıyorum 100 lira alıyorlardır, normal profesyonel, aslına uygun bir restorasyon 85 liraya gelir, ama onlar işin kolayına gidip bu şekilde ve maliyet olarak fazla uğraşmadan daha ucuza 40 liraya getiriyorlardır.
    İnşaat sektörü o dediğiniz şekilde çalışıyor zati.

Kimse 100 liraya aldığı işi 100 liraya mal etmez.

TAHSİN 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alın size ufak bir kandırmaca, gördüğünüz gibi yemyeşil bir alan. Şaka bir yana belediye başkanı sadece masal okuyor yeşil alan konusunda.Bu konuda gerçekten çok kararlı olsaydı meydanı gerçekten de yemyeşil bir yer yapardı.Meydanda tek çimenlik yer var o da belediye binasının önündeki ağaçların içerisindeki çimler, geri kalan yerlerin hepsi kahverengi.Geçenlerde gördüm toprakları çapalıyorlardı fakat ne bir ekim vardı ne de başka bir şey.O toprakların kenarına yapacaksın ahşaptan güzel bir çit insanların basmaması için, sonra da ekeceksin çimi, güzelce yetişecek.Bu kadar ufak şeyleri bile düşünemeyen belediyeye helal olsun.Trabzon'da sadece ağaç yeşilliği var maalesef.Zağnos için de aynı şeyi söyleyebiliriz, yeşillik var eyvallah ama yeteri kadar yok, inşallah 3. etapta adam gibi bir şey yapabilirler.
    İstanbul'da belediye çim alanlara astığı yazı lütfen çimlere basınız.. Evet yanlış okumadınız Çimlere basınız diyorlar.
    6 üstü 1 Aşk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

Nereden
    Kuzey Amerika

Görme engeliler için hissedilebilir
    zemin uygulaması yapılıyor

Trabzon'da engeller kaldırılıyor.

'Asıl engelliler karşılaştıkları engelleri aşamayanlardır' sloganıyla hizmetlerini sürdüren Trabzon Belediyesi engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak yeni bir çalışmaya imza attı. Görme engelli vatandaşların daha rahat yürümelerini sağlamak için hissedilebilir zemin uygulama çalışmalarını sürdüren Belediye bu uygulamayı ilk etapta Gazipaşa ve Maraş Caddesi'nde başlattı. Kunduracılar ve Uzun Sokak'ta bulunan kaldırımlarda da yapılacak bu uygulama ile engelli vatandaşlar kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan rahatlıkla yürüme ve gezme imkânına kavuşabilecek. Belediye, engelliler için ayrıca yaya rampaları ve yaya geçitleri düzenlemeleri çalışmalarını da sürdürüyor.

Görme engelli vatandaşlar Belediyenin yaptığı hissedilebilir zemin uygulamasından memnun olduklarını ve kendileri için yeni olan bu yürüyüş güzergâhına alışmaya çalıştıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu engelli vatandaşlarını hayatlarını kolaylaştırmak için birçok proje gerçekleştirdiklerini belirterek, " Yaklaşık 500 engelli vatandaşlarımıza akülü araba, tekerlekli sandalye ve çeşitli engelli aparatı yardımında bulunduk. Sokak ve kaldırımlarda engelliler için engelli rampası çalışmalarını sürdürüyoruz. Görme engelli vatandaşların rahatça yürüyebilmeleri için kent merkezinde buluna kaldırımlarda hissedilebilir zemin uygulaması çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Engelliler yaptığı kültür, sosyal ve sportif faaliyetlere desteğimizi sürdürüyoruz. Devlet memuru adayı olan 45 engelli vatandaşımıza ücretsiz kurs veriyoruz. Toplumumuzun aslı unsurlarından olan engelli kardeşlerimizin hayat ve yaşam şartlarını daha da yukarılara çıkarmak için desteklerimizi bundan sonra da sürdüreceğiz" diye konuştu.
    09

Nereden
    Almanya

İnşaat sektörü o dediğiniz şekilde çalışıyor zati.

Kimse 100 liraya aldığı işi 100 liraya mal etmez.
    E tabiiki öyle

Benim demek istediğim doğru restorasyon yapsa 80'e mal olacak örneğin (yine kar edecek), ama işin kolayına gidip yeni duvar örüyorlar köprüye ve çok daha ucuza getiriyorlar (ve çok daha fazla kar ediyorlar) Benim demek istediğim buydu. Ya da restorasyon nedir, nasıl yapılır bilmiyorlar, profesyonellere verileceğine, yandaş, tanıdık firmalara veriliyor ihaleleler, onlar da bu şekilde çözüyor işi, bu da olabilir.

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Erdoğdu'da tarihi görünümlü bir ev vardı. Yolun kenarında. Tarihi mi değil mi bilmiyorum ama yıkılmış..

Nereden
    Trabzon

Tarihi ev değildi sadece tarihi ev görünümü vermişler dışardan.

Nereden
    Kuzey Amerika

E tabiiki öyle

Benim demek istediğim doğru restorasyon yapsa 80'e mal olacak örneğin (yine kar edecek), ama işin kolayına gidip yeni duvar örüyorlar köprüye ve çok daha ucuza getiriyorlar (ve çok daha fazla kar ediyorlar) Benim demek istediğim buydu. Ya da restorasyon nedir, nasıl yapılır bilmiyorlar, profesyonellere verileceğine, yandaş, tanıdık firmalara veriliyor ihaleleler, onlar da bu şekilde çözüyor işi, bu da olabilir.
    Sizin dediğiniz ilk kısım zor.

İhale teknik şartnamesinde nasıl yazıyorsa ona göre bir restorasyon uyguluyorlardır , çünkü hakedişte yapılan işe göre para alırnır kafasına göre yapılan işe para vermez devlet.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Tarihi eserleri nasıl berbat ettiğimizi pardon restore etiğimizi görmek istiyorsanız Sümela Manastırına gidip görebilirsiniz...

Maalesef bu konularda geri kaldık diyemeyeceğim..... 1000 yıllık eserleri çimentoyla restore eden tek millet biziz heralde..... yıkılsalar daha iyi valla....

Nereden
    Almanya

İhale teknik şartnamesinde nasıl yazıyorsa ona göre bir restorasyon uyguluyorlardır , çünkü hakedişte yapılan işe göre para alırnır kafasına göre yapılan işe para vermez devlet.
    O zaman o ihale teknik şartnamesini yazanlar restorasyon nedir, tarihi yapılar nasıl restore edilir bilmiyorlar. Yani kafasına göre takılan devlet o zaman.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Şartnameye göre yapılmıyor....

Şartnameye göre yapılmış gibi kabul ediliyor ve ona göre parası ödeniyor....

Yani mesela bir köprü yıkıldı... o köprünün projesinde muhtemelen yıkılmayacak bir köprü yapılmıştır....Ancak malzemeden çalarsanız eksik demir koyarsanız ve bunu malzemeler tam yapılmış gibi kabul ederseniz yıkılır....

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ERDOĞDU NEFES ALIYOR

Erdoğdu yolunun kamulaştırması yaklaşık iki ay içerisinde tamamlanacak.

Trabzon’un en önemli şehir içi ulaşım arterlerinden biri olan Erdoğdu yolu üzerinde bulunan 120 parselden 105 parselin kamulaştırması tamamlandı.

Geriye kalan 15 parselin kamulaştırması için hukuki süreç devam ederken, söz konusu parsellerin kamulaştırmasının yaklaşık iki ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

44 Milyon Lira Harcandı

Kamulaştırmalara bugüne kadar 44 milyon TL harcanırken, geriye kalan parsellerin kamulaştırılması ile bu rakamın 50 milyon TL’yi bulacağı hesaplanıyor. Atapark ile Ahi Evren Kalp ve Damar Hastanesi arasında çift gidiş geliş olarak yeniden yapılacak 3 km’lik Erdoğdu yolunun 2014 yılı sonuna kadar hizmete açılması planlanıyor.

Çift Gidiş Geliş Olacak

Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Göreve gelmeden önce Erdoğdu Yolu’nun 2014 yılına kadar bitirileceğinin sözünü verdik. Yolda kamulaştırmalar ve yıkımlar büyük bir hızla devam ediyor. Çift gidiş geliş olarak planladığımız Erdoğdu yolu tamamlandığında kentimizin en büyük mahallelerinden biri olan Erdoğdu’nun trafiğinde büyük bir rahatlama meydana gelecek. Etap etap yapımı devam ve Trabzon’un önemli kuzey-güney arterlerinden biri olan Erdoğdu yolu 2014 yılı sonuna kadar tamamlanacak” dedi.
    http://www.takaonline.com/erdogdu-nefes-aliyor.html
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

TAHSİN 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon'da yaşasam Ayasofya Mahallesinde yaşardım Ayasofya çay ocağnın oralarda orada komşuluk değerleri çok ön planda ama biraz arka bahçe gibi bakımsız
    6 üstü 1 Aşk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

''Silüet''

bu resmi şimdi farkettim,ve cami ortadan kaybolmuş,

istanbulda bu tür yapılara izin verilmiyordu,
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

BAHADIR 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Arkadaşlar lütfen bu Trabzon'dan haberler başlığını daha güncel tutalım.Bizler gurbetteyiz çok merak ediyoruz memleketimizi...

Kadir Baycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı BAHADIR 61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lütfen bu Trabzon'dan haberler başlığını daha güncel tutalım.Bizler gurbetteyiz çok merak ediyoruz memleketimizi...
    katılıyorum... mesela Zağnos Köprüsü nün restore edilmiş halini çekebilecek arkadaş yok mu? çok mu kötü olmuş acaba?

Nereden
    Kuzey Amerika

Değirmendere Vadisi temizlendi.

Trabzon Belediyesi, Değirmendere vadisine gelişigüzel ve kaçak olarak bırakılan hafriyat ve çöpleri temizleyerek görüntü kirliliğini ortadan kaldırdı.

Trabzon'un önemli turizm güzergâhı üzerinde bulunan Değirmendere'ye bırakılan hafriyat ve çöpleri kaldıran Trabzon Belediyesi ekipleri, vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Yaklaşık 70 kamyon hafriyat ve çöp çıkarılan Değirmendere Vadisinde ortaya çıkan çevre ve görüntü kirliliği ortadan kaldırıldı. Değirmendere'ye kaçak olarak hafriyat ve çöp bırakanların bazılarının tespit edilerek haklarında yasal işlem yapıldığı ve denetimlerin bundan sonra da aralıksız süreceği bildirildi

Konu bordo61 tarafından (12.04.2012 Saat 15:14 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)