Sayfa 38 Toplam 142 Sayfadan BirinciBirinci ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3540 adet sonuctan sayfa basi 926 ile 950 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon’dan Haberler

mavituğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu beraberinde TOKİ Başkan Yardımcısı ve Kızılay’dan üst düzey yöneticilerle birlikte Japonya’ya gitti. Başkan Gümrükçüoğlu ve beraberindeki heyet Japonya’da kritik görüşmeler yapacak.Tokyo Valisi İle Görüşme

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, dün saat 15.00’de Japonya yolculuğuna çıktı. Başkan Gümrükçüoğlu, Japonya’da 61 projenin içinde yer alan büyük projelerle ilgili görüşme yapacak. Finans desteği arayacak. Başkan Gümrükçüoğlu, Tokyo Valisi ile görüşecek.

Japonlar Sıcak Bakıyor

Japon Kalkınma Ajansı(JAİCA) uzun yıllar Karadeniz’de çalışma yaptı. DPT ile ortak çalışan Japonlar, bölgeyi Türk mühendisler ve yatırımcılar kadar iyi biliyor. Japonya, Karadeniz’in altındaki doğal kaynakları da düşünerek Trabzon’a yatırıma sıcak bakıyor.

İspanyollar da ilgili

Trabzon’un ünlü mimarlarında Belediye İmar Komisyonu Başkanı Necdet Kıran Yazıcı ise Ankara’daki ofisinde, İspanyollar ve Amerikalılar ile görüştü. İspanyollar, ‘Elimizde para vara ama rantabl proje arıyoruz’ imasında bulundu

Selim Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İnönü Mahallesinde (Stadın Karşısı) Ticaret Meslek Lisesi'nin yanındaki Su Faturası Tahsil Yeri 11 Nisan Pazar Gecesi (Dün) Soyulmuş. Bu gün su faturasını yatrmaya gittiğimde görevli memurun komşumuz ile bu konuyu konuştuğunu gördüm.

Zanlılar kameraya yakalanmış ve 15- 17 yaşında çocuklarmış. Bugün Yarın Yakalanırlar dedi memur.
    Konu Selim Turan tarafından (12.04.2010 Saat 17:16 ) değiştirilmiştir.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Rize, ilginç binaları, labirent gibi üstgeçitten sonra yine çok konuşulacak bir olayla gündeme geldi. Kentte 6 bin kişinin katılımıyla 2 bin 150 metrelik horon halkası oluşturulacak.

HORON HALKASI BU CADDELER ARASINDA OLUŞTURULACAK

Rize Turizm Derneği (RİTÜDER) Başkanı Salih Öz, Rize'de 2 bin 150 metrelik horon halkası oluşturarak el ele tutuşup birlik mesajı vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Salih Öz, yaptığı basın açıklamasında, horon halkasının daha önce de birçok kurum tarafından düşünüldüğünü belirterek, “Ancak hayata geçirilememişti. RİTÜDER olarak biz hazırlıklarımızı tamamladık. Rize'nin tamamının desteğini arkamıza alarak bu yola çıktık. 16 Nisan Cuma günü 14.00-15.00 saatleri arasında horon halkasını oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Etkinliği, Rize'nin en önemli iki caddesinde yapacaklarını ifade eden Öz, “Atatürk Caddesi Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayıp TEDAŞ binası önünden Cumhuriyet Caddesi'ne bağlayacağız. Buradan halka Cumhuriyet Caddesi üzerinden tekrar meydanda birleşecek. Bu bölüm 2 bin 150 metreden oluşuyor” diye konuştu.

Horon halkasının tamamlanmasının bir saat süreceğini ifade eden Öz, şunları söyledi:
    “Esnafımızdan, bürokratımıza, öğrencimizden, ev hanımına, emeklimizden, çalışanımıza, yaşlısından, gencine kısacası yediden yetmişe herkesi aynı horon halkası içinde istiyoruz. Kaçkar Radyo'dan yayınlanacak müzik eşliğinde horon gerçekleşecek. Esnafımız, dükkanının bir adım önüne çıkarak horona katılabilecek. Hedeflediğimiz şekilde giderse yaklaşık 6 bin kişi aynı anda horon halkasında olacak. Horon halkası ile el ele tutuşarak birlik mesajı vermeyi amaçlıyoruz.”

Öz, Guinness Rekorlar Kitabına girmek için ilgili yazışmaları yaptıklarını ancak kimseyle henüz görüşmediklerini, amaçlarının Rekorlar Kitabına girmekten çok etkinlikle Rize'nin birliğini ön plana çıkarmak olduğunu kaydetti.

Nereden
    Trabzon

1 ay sonra Trabzon'a geldim.Trafik düzenlemesi hakkında pek olumlu görüşüm yok sizler nasıl düşünüyorsunuz

Benim görüşüm Atatürk alanın açılması ve meydan parkının yeniden yapılacak olması güzel ancak maraş caddesinin cazibesinin kalmadığını düşünüyorum.
    Maraş olmuş durak caddesi,otelin önünün kaldırılarının genişletilmesi olmamış farklı tip kaldırımlar yapışık olmuş hiç beğenmedim trafikte rahatlama oldumu bilmiyorum gördüğüm kadarıyla pek fark olmadı sizlerin görüşleri neler

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Alıntı mavituğ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay sonra Trabzon'a geldim.Trafik düzenlemesi hakkında pek olumlu görüşüm yok sizler nasıl düşünüyorsunuz

Benim görüşüm Atatürk alanın açılması ve meydan parkının yeniden yapılacak olması güzel ancak maraş caddesinin cazibesinin kalmadığını düşünüyorum.
    Maraş olmuş durak caddesi,otelin önünün kaldırılarının genişletilmesi olmamış farklı tip kaldırımlar yapışık olmuş hiç beğenmedim trafikte rahatlama oldumu bilmiyorum gördüğüm kadarıyla pek fark olmadı sizlerin görüşleri neler
    Bu konu ile ilgili çok kişinin fikrini aldım.Şu ana kadar memnun olan 1 dolmuşçuya rastlamadım.Hadi onları geçtim.Dolmuşçular dışında konuştuğum insanların çoğu durumdan memnun değil.Mesela ben kendi güzergahımla ilgili görüşümü aktarayım.
    Erdoğdu'da oturuyorum.Önceden evden meydana dolmuşla inişimiz 5dk civarı sürüyordu.Şimdi 10 ila 20 dk arası sürüyor.En son taksi dolmuş zamanında Tabakane yokuşuna gelmeden trafik sıkışıklığı sıkça yaşanırdı.Şimdi yoğun saatlerde o bölge ve palet civarı sıkışık.Önceden tur atarken Uzun Sokak-Maraş diye atardık şimdi Maraş'a girmek istemiyorum. Çok karışık bir hal aldı Maraş Caddesi.Meydan Parkı çevresi(Tansa önü hariç) araçsız çok sakin bir hal almış.
    Sen ağlat biz severiz seni...
    Aşkın rengi:BORDO-MAVİ
    ts_mania

Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Maraş caddesi konusunda haklısınız. Moloz'dan bir farkı kalmadı bence. biran önce bu hatadan dönülmesini umut ediyorum.

ayrıca diğer belediyenin uzun sokaktan söktüğü arnavut taşlarını da geri istiyorum!!!

Nereden
    Trabzon

Alıntı 1461@61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maraş caddesi konusunda haklısınız. Moloz'dan bir farkı kalmadı bence. biran önce bu hatadan dönülmesini umut ediyorum.

ayrıca diğer belediyenin uzun sokaktan söktüğü arnavut taşlarını da geri istiyorum!!!
    hocam uzun sokaktaki yol arnavut kaldırımı değildi diye hatırlıyorum

Nereden
    Ankara

AKP'li vekilden OR-Gi açıklaması
    16 Nisan 2010 / 17:55
    Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, OR-Gİ havaalanı ile ilgili açıklama yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, bir süredir Ordu ve Giresun kamuoyunda, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın İstanbul-Tuzla'da Özel Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Sağlık Merkezi Hastanesi ve bir geminin denize indirilmesi töreninde yaptığı iddia edilen "Havaalanı Ordu ve Giresun'un neyine, Ordulular Samsun'a, Giresunlular Trabzon'a gitsin" şeklindeki sözlerinin gerçek olmadığını, söylenmeyen bir ifade üzerine yapılan tartışmaları üzüntü ve
    hayretle izlediklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın söylediği iddia edilen sözlerin yerel ve kısmen ulusal basın ile siyasi parti temsilcilerinin ve bir takım odaların yaptığı değerlendirmeleri anlamakta güçlük çektiklerini vurgulayan Yılmaz, açılışta kendilerinin de bulunduğu, böyle bir söz, ifade ve tavrın söz konusu olmadığını belirtti. Yılmaz, "Sayın Başbakanımızın İstanbul-Tuzla'da açılışta yaptığı konuşmanın belli bölümleri kesilmek, makaslanmak ve yayınlamamak suretiyle kamuoyuna çarpıtılarak intikal ettirilmiştir.

Sayın Başbakanımız, OR-Gİ havaalanı ile ilgili olarak bir kişinin sorusu üzerine, 'Orduluların Çarşamba Havaalanı'nı, Giresunluların Trabzon Havaalanı'nı kullandığını, 2 ilin şu aşamada ciddi bir probleminin bulunmadığını, Or-Gİ havaalanı konusunda fizibilite çalışmalarının devam ettiğini, daha önce verdikleri havaalanı sözünün takipçisi olduklarını' özelikle belirtmiştir" dedi.

Yılmaz, şöyle devam etti: "Sayın Başbakanımız OR-Gİ ile ilgili yaptığı açıklamaların son bölümünün yayınlamaması, yayınlanmayan bu bölüm üzerinden yorum yapılması ve iktidar milletvekillerinin eleştirilmesi doğru bir tavır değildir. Bölge milletvekillerine Başbakanımızın böyle bir açıklaması olmamıştır. Bölge milletvekillerine hakaretvari açıklamalar yapmak, muhalefete ve sivil toplum örgüt temsilcilerine yakışmamıştır. Bu tür söylenti ve iddialar tamamen muhalefet milletvekillerinin çarpıtmasıdır.
    Yayınlanmayan bölüme ait açıklama bir siyasi parti temsilcisinin yorumudur, o yorum gerçek dışıdır. İlgili bölüm tam yayınlandığında OR-Gİ konusunda tam bir siyasi uyum ve Başbakanımızın 'yapacağız' taahhüdü mevcuttur. Bölge iktidar milletvekillerini zafiyete düşüren açıklamalarda bulunmak, muhalefet milletvekillerine bir paye kazandırmaz. Olmayan bir senaryo doğrultusunda gerçek dışı açıklamalar ve görüntüleri kesmek suretiyle yayınlamak siyaseten, hukuken ve ahlaken izah edilemez bir yanlıştır. Buna alet olanlar kamuoyu vicdanı tarafından cezalandırılacaktır."

"OR-Gİ DPT AŞAMASINDA"
    Yılmaz, OR-Gİ ile ilgili çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini de kaydederek, şu bilgileri verdi: "OR-Gİ havaalanı ile ilgili olarak fizibilite çalışmaları tamamlanmıştır. Dosya bir bütün halinde Devlet Planlama Teşkilatı'na (DPT) gönderilmeye hazırdır. Bundan sonraki süreç programa alınmaya ilişkindir. Bu sürecin her aşamasının sonuna kadar takipçisiyiz. OR-Gİ havaalanı bölgeye bir taahhüdümüzdür. Bu havaalanı bizim iktidarımız tarafından temeli atılacak ve bizim iktidarımız tarafından faaliyete
    girecektir. İktidar olarak verdiğimiz sözleri şimdiye kadar nasıl tutmuşsak, havaalanı konusunda da verdiğimiz sözü tutacağımızdan kimsenin endişesi olmasın."

Nereden
    Ankara

Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi deprem ile sarsıldı.
    Haber61.net’in Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE)'den edindiği bilgiye göre, Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi’nde bugün saat 14.20’de 2.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
    Depremde can ve mal kaybı yaşanmadığı da kaydedildi.

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Akıllı duraklar ihaleye çıkıyor

Trabzon Belediyesi vatandaşların belediye otobüslerinin sefer saatlerini ve otobüslerin hareket durumlarını dijital ortamda görmelerini sağlamak amacıyla yapmayı planladığı akıllı durak ihalesi 15 Nisan Salı günü yapılacak. Aynı ihale kapsamında akıllı kart ve araç takip sistemini uygulaması da yer alıyor. Böylece vatandaşların belediye otobüslerinden yararlanmaları için kullandıkları abonman biletleri de tarihe karışacak.

Öte yandan 70 adet belediye otobüsüne konulacak LCD ekranlar vasıtasıyla vatandaşlar inecekleri duraklara yaklaştıkları zaman hem sesli hem de görüntülü olarak uyarılacak. LCD ekranlarda aynı zamanda belediyeye ait duyuru ve ilanların da yayınlanacağı bildirildi.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu vatandaşlara söz verdikleri projeleri bir bir uygulamaya koyduklarını belirterek, " Vatandaşlarımıza vaatlerimizden bir tanesi de akıllı duraklardı. Akıllı durakların ihalesi 15 Nisan'da yapılacak. Bu duraklar vasıtasıyla vatandaşlarımız dijital ortamda otobüslerin hareket saatlerini, otobüslerin nereden geldiklerini, hangi zamanda bekledikleri durağa varacaklarını görebilecekler. Yapacağımız ihale kapsamında akıllı kart ve araç takip sistemi de yer almaktadır. Akıl kart uygulamasıyla abonman bileti uygulamasına son vereceğiz" şeklinde konuştu.

------------------

Kim kazandı
    Biz sevdadır Trabzon , yorozundan başlayıp ziganasında bitmeyen

Nereden
    Trabzon

Alıntı bordo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akıllı duraklar ihaleye çıkıyor

Trabzon Belediyesi vatandaşların belediye otobüslerinin sefer saatlerini ve otobüslerin hareket durumlarını dijital ortamda görmelerini sağlamak amacıyla yapmayı planladığı akıllı durak ihalesi 15 Nisan Salı günü yapılacak. Aynı ihale kapsamında akıllı kart ve araç takip sistemini uygulaması da yer alıyor. Böylece vatandaşların belediye otobüslerinden yararlanmaları için kullandıkları abonman biletleri de tarihe karışacak.

Öte yandan 70 adet belediye otobüsüne konulacak LCD ekranlar vasıtasıyla vatandaşlar inecekleri duraklara yaklaştıkları zaman hem sesli hem de görüntülü olarak uyarılacak. LCD ekranlarda aynı zamanda belediyeye ait duyuru ve ilanların da yayınlanacağı bildirildi.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu vatandaşlara söz verdikleri projeleri bir bir uygulamaya koyduklarını belirterek, " Vatandaşlarımıza vaatlerimizden bir tanesi de akıllı duraklardı. Akıllı durakların ihalesi 15 Nisan'da yapılacak. Bu duraklar vasıtasıyla vatandaşlarımız dijital ortamda otobüslerin hareket saatlerini, otobüslerin nereden geldiklerini, hangi zamanda bekledikleri durağa varacaklarını görebilecekler. Yapacağımız ihale kapsamında akıllı kart ve araç takip sistemi de yer almaktadır. Akıl kart uygulamasıyla abonman bileti uygulamasına son vereceğiz" şeklinde konuştu.

------------------

Kim kazandı

İhale gerçekleşse belediyenin resmi sitesinde açıklanırdı.

Nereden
    Trabzon

Trabzon'da 2.Tanjant yolu
    18 Nisan 2010 / 15:55
    Kanuni Bulvarı'nın proje ihalesi için başvurular tamamlandı.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun seçim öncesi 61 projesi arasında yer alan, 2. Tanjant Yolu olarak da bilinen Kanuni Bulvarı'nın proje ihalesi için başvurular tamamlandı.
    Yeterlilik alan 10 firma üzerinde Karayolları Genel Müdürlüğü ile Trabzon Belediyesi ekipleri çalışmalarını devam ettiriyor. Nisan ayının sonuna kadar proje ihalesini kazanan firmanın belli olacağı belirtildi.
    Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, " Trabzon'un kabuğunu kırması için gerçekten büyük bir adım olan ve güneye doğru planlı, dengeli büyüme ve açılımını sağlayacak olan doğu-batı istikametin de Trabzon'u kuşaklayan Kanuni Bulvarı'nın çalışmaları büyük bir hızla devam ettiğini belirtirken, "Yaptığımız çalışmalar sonrasında Karayolları Genel Müdürlüğü'nce proje ihalesi aşamasına gelen bu büyük adımda elenen firmalar sonrasında kalan 10 firma üzerinde Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile birlikte incelemeler sürdürülmektedir.
    Bu ayın sonuna kadar proje ihalesini kazanan firma tespit edilmiş olacaktır. Bu çerçevede Kanuni Bulvarı üzerinde 18 km lik mesafede bir viyadük, 4 tünel, 5 köprü, 3 köprülü kavşak ve muhtelif hemzemin kavşaklardan oluşan bu büyük proje Trabzon'un 30 yıl, 40 yıl süreyle çok büyük bir soluk almasını temin etmiş olacaktır. Çalışmalar Trabzon'un güneye açılımını, dengeli büyümesini ve konut alanlarının, spor alanlarının, eğitim alanlarının, ulaştırma alanlarının planlı bir şekilde geliştirilmesini sağlamış olacaktır. Bunu sevinerek bütün Trabzonlularla paylaşmak istiyorum." şeklinde konuştu.

Nereden
    Trabzon

Sahile Tarihi Kimliğe Uygun Faytonlar

Sahil bölgesindeki peyzaj düzenlemesi çalışmalarına hız kesmeden devam eden Trabzon Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun istekler doğrultusunda, günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Beşirli - Forum AVM arasına 10 adet nostaljik fayton büfe koyacak. Yapımı deven yürüyüş yolunun kuzey kısmına koyulacak olan büfeler 4x2 metre ebadında ve 2 metre yüksekliğinde olacak. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın, sahil peyzaj projesine hız kesmeden devam ettiklerini belirterek, "Boş vaktini sahilde spor yaparak, dinlenerek geçiren vatandaşlarımızdan günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yerlerin koyulması konusunda yoğun talepler aldık. Bizde bu talepler doğrultusunda Trabzon'un tarihi kimliğine uygun 10 adet nostaljik fayton büfeyi Beşirli ile Forum AVM arasında yapmış olduğumuz yürüyüş yolunun kuzey kısmına yerleştireceğiz. Halkımıza hayırlı olsun." şeklinde konuştu

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Şoförler trafikte rahatlama olduğunu söylüyorlar..evet oldu ama nasıl oldu;her duraktan en fazla 2 ya da 3 araba meydana girebiliyor..diğer dolmuşlar mahallelerde bekliyor..belli aralıklarla çıkıyorlar duraklarından..bu şekilde önce ki sisteme de devam edilseydi hiç bir sıkışma olmazdı ki zaten olmuyordu da..diğer yandan özel arabalar için meydanın bir cazibesi kalmadı..yani şehir merkezine araba sokulmuyor..haliyle sakin bir görüntü oluyor oralarda..
    Maraş caddesi gibi Trabzon'un ana damarı sayılacak bir caddeyi minibüs durağı haline getirdiler bu düzenlemeyle..böyle bir trafik düzeni başka bir yerde var mıdır bilmiyorum..şehir merkezine giren bir çok yolu kapatıp,trafiği bazı caddelerde tersten akıtmak bana göre dangalaklık..
    Neden yapıldı bilemiyorum ama bu trafik düzeni Trabzonun görüntüsünü bozdu..memnun değilim kısacası..
    Herkese Merhaba

Nereden
    Trabzon

Trabzon okul öncesi eğitimde 1.il
    19 Nisan 2010 / 13:42
    Trabzon Valisi Recep Kızılcık, kentin okul öncesi eğitimde 5 ve 6 yaş grubunda yüzde 96 ile 81 il arasında ilk sırayı aldığını söyledi.

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı'yla Erdoğdu Mahallesi'ndeki okul öncesi eğitim kurumlarından Erdoğdu Anaokulu'nu ziyaret etti.
    Sınıfları gezen ve öğrencilere çikolata dağıtan Vali Kızılcık, öğrencilerin şarkılarına, okuma etkinliklerine eşlik etti. Öğrenciler, el yapımı ürünlerini Kızılcık'a hediye olarak verdi.
    Kızılcık, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, devlet olarak geleceğin teminatı çocukların en iyi şekilde yetişmesini ve rekabetçi olmasını istediklerini söyledi.
    Bu anlamda Trabzon'da okul öncesi eğitime önem vererek çocukların erken yaşta eğitim ve öğretim hayatına adım atmasını sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Kızılcık, şöyle konuştu:
    ''Bu çerçevede ailelerimizle, onların duyarlılığıyla Trabzon, okul öncesi eğitimde 5 ve 6 yaş grubunda yüzde 96 ile 81 il arasında ilk sırayı aldı. Ailelerimize teşekkür ediyoruz. Aynı başarıyı diğer yaş gruplarında da yakalamak istiyoruz. Bu çerçevede planlamalarımızı yapıyoruz. Bina ihtiyacımız vardı, 7 okulumuzun inşasını planlayıp programlamış durumdayız. Onları da en kısa zamanda tamamlayıp önümüzdeki yıl çocuklarımızın okul öncesinde kullanabileceği mekanlar haline getirmiş oluruz.''

-SİLAH RUHSATLARININ GELİRİYLE ANAOKULU-

Kızılcık, hem üniversiteye girişlerde teşvik olması hem de silah ruhsatlarından alınan paranın şeffaf olarak bilinebilmesi için karar aldıklarını anımsatarak, ''Ruhsatlardan elde edilecek gelirle bir anaokulu yapacağımızı ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) birinci olan çocuğumuzun adının da bu okula verileceğini deklare etmiştim. Programlamasını yaptık. En kısa sürede inşaatını da gerçekleştireceğiz. Böylece çocuklarımızın devam edeceği bir anaokuluna daha kavuşmuş olacağız'' diye konuştu.
    Vali Kızılcık, özellikle kırsaldaki çocukların da bu imkanlardan yararlanmasını istediklerini belirterek, ''Bazı köylerimizde taşımalı olduğu için okullar kapatılmış veya aile hekimliği uygulamasından dolayı bazı sağlık evleri ve sağlık ocaklarından atıl durumda kalan binalarımız oldu. Onları da tekrar anaokulu şeklinde organize edip tüm çocuklarımızın bu şekilde anaokuluna devam etmesini temin etmeye çalışıyoruz'' dedi.

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Maraş caddesi Tüm güzelliğini kaybetti resmen dolmuş durağı oldu.

Trafik kısmen rahatladı ama koskoca Maraş cadesini dolmuş durağı yaparsanız tabi rahatlar.

Bu seferde Tanjant sıkıştı mı fena sıkışıyor.
    Biz sevdadır Trabzon , yorozundan başlayıp ziganasında bitmeyen

boztepeliyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

sahilde fayton büfe olayı çok iyi olmuş
    YA SEV YA TERKET

Nereden
    Trabzon

Derin deşarjların onarımına başlandı.

Trabzon Belediyesi sahil yolu çalışmalarının yapılması sırasında gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle tahrip olan ve yıllarca kullanılmayan ve atıl durumda kalan derin deşarj hatlarını rehabilite ediyor.
    Çimenli, Değirmendere ve Pazarkapı mahallelerindeki derin deşarj hatlarını yenilemek için ihaleye alan firma Kanalizasyon Terfi İstasyonları ve Derin Deşarj hatlarını yenileme projesi çalışmalarına başladı. 6 ay içerisinde tamamlanması planlanan yenileme çalışmalarının belediyeye maliyeti yaklaşık 3,5 milyon TL olacak. Bu paranın 1 milyon TL sini Çevre ve Orman Bakanlığı hibe yoluyla karşılayacak. Derin Deşarj hatların yenilenmesiyle birlikte fiziksel arıtmaya tabi tutulacak ve kanalizasyon atıkları denizin bir km uzağına ve 42 metre derinliğine deşarj edilecek. Belediye tarafından çalışmalarına başlanan kanalizasyon ve yağmur sularının ayrılması projesinin de tamamlanmasıyla birlikte Trabzon sahilleri tertemiz bir hale gelecek.
    Çalışma alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın göreve geldiklerinde derin deşarj sisteminin çalışmadığını gördüklerini belirterek, "Sistem 5 yıldır çalışmıyordu. Sistemi revize edebilmek için öncelikle tadilat projesi yaptırdık. Bu proje neticesinde Çevre ve Orman Bakanlığı ile yaptığımız ortak çalışmalar sonucunda ihaleye çıktık. 3,5 milyon TL.'ye mal olacak bu projenin sonuçlanması ile sahilimiz hem kötü kokudan hem de çirkin görüntüden kurtulmuş olacaktır. Projenin bu yaz sonu itibari ile tamamlanmış olması ile birlikte vatandaşlarımız sahilde daha huzurlu vakit geçirebilecektir" dedi.

Nereden
    Trabzon

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ihaleye çıkıyor
    21 Nisan 2010 / 11:14
    TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl;

Konuyla ilgili bilgi veren TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Trabzon Yenimahalle’de daha önceden Tekel İşletmesi’ne ait olan ve Diş Hastanesi yapılmak üzere Sağlık Bakanlığı’na devredilen bina ve arazinin üzerine yapılacak olan Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatı ile ilgili olarak TOKİ Başkanlığı ile görüştüğünü söyledi.

Yapılan görüşmeler sonucunda, proje aşamasının sonuna gelindiğini, birkaç gün içinde projenin Kamu İhale Kurumu’ndan ihale için gün talep edilecek duruma geleceğini kaydeden Erdöl, yaklaşık bir ay gibi kısa bir süre içerisinde de Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ihaleye çıkacağını belirtti.

boztepeliyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu sağlık kuruluşları trabzona çok şey katacak. trabzon için sevindirici gelişmeler bunlar. keşke üniversite konusundada bunları duyabilseydik. sanayinin az olduğu şehrimizde istihdam sağlayacak bacasız sanayilere ihtiyacımız var.
    YA SEV YA TERKET

Nereden
    Ankara

Trabzon şehri Cumhuriyet ile birlikte Osmanlı dönemindeki önemini kaybetmiştir.Bu apaçık ortadadır.Türkiye'nin nüfusu 7 kat artarken Trabzon nüfusunda bu rakam 3 bile olmamış.Gerçekten çok ama çok düşündürücü.

Nereden
    Trabzon

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzon şehri Cumhuriyet ile birlikte Osmanlı dönemindeki önemini kaybetmiştir.Bu apaçık ortadadır.Türkiye'nin nüfusu 7 kat artarken Trabzon nüfusunda bu rakam 3 bile olmamış.Gerçekten çok ama çok düşündürücü.

Bunda en büyük etken işlenebilir arazinin dar olması ve insanların çok çocuk yapması buna bağlı olarak arazi fazla kişiye bölünüyor oda insanlara yetmiyor şehirde başka iş olmadığı için göç veriyor.

Son 30 yılda ticaret odasının plaket vermekten başka bir iş yapmaması da şehire sanayinin gelmemesinde etken.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Sinan SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nüfus artış oranı sadece Trabzon il sınırları içindeki veri olmuş ama bir Trabzonlu olarak biz gurbette yaşayanları hesaba katmamış bir ölçüm.
    Ama tabi ki sosyal gelişim açısından bakıldığında daha da çok yol alması gerekir.
    BORDOMAVİ.NET-KUŞADASI

Nereden
    Ankara

Alıntı TURKUAZ-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nüfus artış oranı sadece Trabzon il sınırları içindeki veri olmuş ama bir Trabzonlu olarak biz gurbette yaşayanları hesaba katmamış bir ölçüm.
    Ama tabi ki sosyal gelişim açısından bakıldığında daha da çok yol alması gerekir.
    Önemli olan Trabzonlu nüfusu değil Trabzon'da yaşayanların nüfusu.İstanbul'da, Bursa'da yaşayanları hesaba katsak ne olur ki onların Trabzon ekonomisine en ufak katkısı bile yok.Kalkınma dediğimiz şey nüfus ile doğru orantılı, nüfusunuz ne kadar fazla olursa pastadan o kadar pay alıyorsunuz.Trabzon'un aldığı pay giderek azalıyor.Bunda toprakların parçalanmasının da büyük önemi var tabi ki.Mesela Bursa'nın nüfusu 1927 yılında 68 bin iken bugün tamı tamına 3.100.000 kişi olmuşlar, sanayi şehri oluşu orayı bu hale getirdi.

Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benim güzel memleketim ne yazıkki gerekli ilgiyi ve desteği görmüyor...

Bunda en büyük suçluda bizleriz...
    Profesyonelleşemeyen Kurumsallaşamayan hiç bir kurumun başarılı olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)