Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Olgun Aydin (Peker) yeni bulgular...

zahido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ulusoy posteri

Ayrica kapali tribünlerde açilan Haluk Ulusoy posteri ile Reflekwx Menajerlik Sirketi Yönetim Kurulu Baskani Olgun Aydin?in, ?Milli Takim?a basarilar? yazili pankartli portresi de gerginlige yolaçti. Bunun üzerine harekete geçen yetkililer, kapali tribünde bulunan pankartlari devre arasinda kaldirdi. Bordo mavili holiganlarin, bu tutumuna anlam veremeyen yöneticiler, yasananlari saskinlik içinde izledi.

VIP ünlülerin Peker panigi

Polisin "Peker örgütü"yle ilgili hazirladigi organizasyon semasinda adi geçen birçok taninmis isim tedirgin oldu.

Kelebek Operasyonu kapsaminda polisin savciliga yolladigi dosyada, spor ve sanat dünyasindan medya ve bürokrasiye kadar Peker'le iliskili oldugu öne sürülen birçok ünlü var.

Sporcular
    Sergen Yalçin, Serdar Topraktepe, Ali Eren, Hakan Sükür, Ümit Özat,

Spor
    Bülent Uygun, Bülent Iscen, Ibrahim Cingi, Sefa, Tahir Kiran, Ibrahim Gümüstekin, Olgun Aydin-Peker, Sansal Büyüka

Polisin Peker Örgütü semasi ünlüleri sok etti

Polisin, organize suç örgütü kurdugu iddiasiyla savciliga suç fezlekesine, Sedat Peker'in borsadan sanat ve spor dünyasina kadar iliski agini gösteren bir sema ekledigi ögrenildi.

Istanbul Organize Suçlar Sube Müdürlügü'nün yürüttügü "Kelebek Operasyonu" sonucunda "Çikar amaçli suç örgütü kurmak, yönetmek ve adam kaldirmak suretiyle senet gaspi" suçlarindan tutuklanan Sedat Peker'in medya, borsa, bürokrasi, sanat, spor ve bilisim alaninda diyalog içerisinde oldugu isimler tespit edildi. Polis tarafindan olusturularak Istanbul Cumhuriyet Bassavciligi'na gönderilen dosyada "iliski" semasinin bulunmasina ragmen bu isimlerin bazilarina fezlekede yer verilmemesi dikkat çekti. Polisin 2001 yilindan beri yürüttügü "Kelebek" operasyonunda Sedat Peker ve adamlarinin telefon trafigine takilanlar arasinda yeralan, bu nedenle de semaya dahil edilen sanat ve spor camiasinin bazi isimleri bu görüsmelerinin tamamen "is ve dostluk" çerçevesinde oldugunu belirterek tepki göstermisti. Sanat camiasindan Ebru Gündes, Hande Yener, Emel Müftüoglu, Mehmet Ali Erbil futbolculardan Sergen Yalçin, Ali Eren, Hakan Sükür, Ümit Özat, medyadan ise Güler Kömürcü, Hakan Aslaneli, Ali Çagatay ve Mehmet Güngör gibi isimler Sedat Peker'le iliskili olduklari iddiasiyla kayitlara geçti. Peker'in çete faaliyetlerini Istanbul, Ankara, Düzce, Konya, Kocaeli, Antalya ve Balikesir'de yogunlastirdigi ortaya çikti. Peker'in fikir alisverisinde bulundugu kisiler arasinda ise bir dönem Semra Özal'in kuyumcusu olarak bilinen Hayrettin Ertekin, Emekli Tuggeneral Veli Küçük, Susurluk Davasi nedeniyle bir süre cezaevinde yatan Yarbay Korkut Eken gibi isimler yer alirken bürokrasi kademesinde islerini takip edenlerin ise Kutluhan Arslan, ........... Sanliurfa Eski Il Baskani Feridun Öncel, Yasar Durmus ve ANAP Tekirdag eski milletvekili Enis Sülün oldugu belirlendi.

POLIS SEMASINDAKI ADLAR
    Peker'in sadece Türkiye'de degil yurtdisinda da faaliyetlerini sürdürmek amaciyla bir olusum içerisine girdigi, bunun için de yurtdisi iliskilerini saglamak amaciyla Metecan Kurt ile gazeteci Abdi Ipekçi suikastindaadi geçen ve Papa 2. Jean Paul'e de suikast girisiminde bulunan Mehmet Ali Agca'ya yardimci oldugu ileri sürülen Ömer Mersan'i tuttugu öne sürüldü.

Spor camiasi: Bülent Uygun; Asker lakabiyla taniniyor. Fenerbahçe'de 23 golle "Gol Krali" oldu.Halen menajerlik yapiyor. Bülen Iscen: Fenerbahçe Altyapi Dernegi Yönetim Kurulu Üyesi. Tahir Kiran: Fenerbahçe Eski Altyapi Koordinatörü. Armatör. Ibrahim Gümüstekin: Tahir Kiran'in yaninda çalisiyor. Aziz Yildirim aleyhine konustugu gerekçesiyle Fenerbahçe kalecisi Rüstü'yü dövenler arasinda yer aldi. Fenerbahçe üyesi. Olgun Aydin (Peker): Sedat Peker'in futbolcu menajeri. Trabzon'da oynanan Türkiye- Gürcistan milli maçinda Haluk Ulusoy'un dev posterini stada astirmisti. Aydin olan soyadini mahkeme karariyla Peker olarak degistirdi. Sefa ve Ibrahim Cingi. Futbolcular: Sergen Yalçin, Serdar Topraktepe, Ali Eren, Hakan Sükür, Ümit Özat

Arkadasalar biz bu adamin posterini avni akerde açtik beee Yuhhh olsun bize Dibine kadar batmisiz............ Türkiye gürcistan maçinda olgun aydin(peker) pankarti açtik...

Bu olaya yeni boyut kazandirio...Edited by: zahido

Nereden
    İstanbul

Federasyondan tek bi açiklama yok fatih ve gökdenizle alakali.. Bunlarin hepsi ayni mal Isin komik tarafibu haber daha medyaya yansimadi.. Gözden kaçirdilar muhakkak yoksa alasa ederlerdi hem bizi hem ulusoyu... Edited by: zahido

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kurtlar vadisi dizisinde rol alanlar mi bunlar?

kutoz
    Ziyaretçi

Sedat Peker?le Baskan Ulusoy?u bulusturmus

Trabzon?daki silahli saldiri olayini azmettirdigi iddia edilen Olgun Peker?in Futbol Federasyonu Baskani Haluk Ulusoy ile Sedat Peker?i zaman zaman bir araya getirdigi belirlendi.

Kelebek operasyonu sirasinda dinlenen telefon görüsmelerinin birinde bu iliski ortaya çikti. 20 Aralik 2003 günü saat 17.42?de Olgun Peker, Haluk Ulusoy ve Sedat Peker arasinda geçen telefon görüsmesi söyle:

S.P: Alo...

O.P: Babacigim...

S.P: Oglum, aslan bacanak...

O.P: Babacigim ne yapayim Haluk Baskan?la beraber oturuyoruz.

S.P: Nasilsiniz iyimisiniz?

O.P: Iyiyim babacigim, siz nasilsiniz?

S.P: Iyiyim, selam söyle.

O.P: Aleykümselam babacigim.

* * *

S.P: O Mustafa?nin konusunu konustun mu? Sen konusma kendisi konusur.

O.P: Yok simdi burdayken konusucam baskanla. E sey Serdar?i da arasin.

S.P: Niye?

O.P: Sey, daha sey olur böyle.

S.P: Zaten yapacaklar.

O.P: Zaten yapacaklar da sey olarak yani ben simdi anlatamam daha iyi bir sekilli..

S.P: Tamam oldu versene bana Haluk Baskan?i.

* * *

S.P: Haluk Baskan nasilsiniz?

H.U: Sevgiler, saygilar. Siz nasilsiniz iyimisiniz?

S.P: Sevgi saygi bizden, Allah razi olsun. Özletiyorsun baskan kendini.

H.U: Valla son zamanlarda yurtdisindaydim. Son zamanlarda burda duramadik. Galatasaray maçi, Besiktas maçi, kura çekimi derken iste Istanbul?da bulabildik kendimizi.

S.P: Yüce Allah yardimcin olsun baskan.
    (Kyn: (Tikla)

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ne oldu yani bir pankart astik...Ne var bunda...Lütfen bir fenerli gibi düsünmeyelim...

kutoz
    Ziyaretçi

Her yer çamur. Çamurda yürüyen, mutlaka çamura bulasacaktir... Bakalim günler daha neleri serecek önümüze...Edited by: kutoz

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı

Her yer çamur. Çamurda yürüyen, mutlaka çamura bulasacaktir... Bakalim günler daha neleri serecek önümüze...

Renkdasim ben böyle bir haberi hazmedemem neden dersen...Ben Haluk Ulusoyu hiç ama hiç sevmem ama eziklerin inadina seviyorum...Akliniza levent biçakçinin yaptiklari gelsin...O zaman beni daha iyi anlarsin...Ayrica haber olarak bunu vermen bence yanlis...Ben Bir Direnisin simgesi olarak o posterin orda olmasiyla gurur duyarim...Istanbul medyasi fenerin yalakasi lütfen onlarin ekmegine yag sürmeyelim...Seni kirdimsa da özür dilerim...

Saygilarimla...

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı FORZA61 Nickli Üyeden Alıntı

Her yer çamur. Çamurda yürüyen, mutlaka çamura bulasacaktir... Bakalim günler daha neleri serecek önümüze...

Renkdasim ben böyle bir haberi hazmedemem neden dersen...Ben Haluk Ulusoyu hiç ama hiç sevmem ama eziklerin inadina seviyorum...Akliniza levent biçakçinin yaptiklari gelsin...O zaman beni daha iyi anlarsin...Ayrica haber olarak bunu vermen bence yanlis...Ben Bir Direnisin simgesi olarak o posterin orda olmasiyla gurur duyarim...Istanbul medyasi fenerin yalakasi lütfen onlarin ekmegine yag sürmeyelim...Seni kirdimsa da özür dilerim...

Saygilarimla...

Kazan dibin niye kara, seninki benden kara. Haluk Ulusoy'u bende hiç sevmem. Bu anlamda, Biçakçi'nin gitmesi için onun gelmesine bile razi edildik. Posteri tartismiyorum ben. Sadece kirliligin hangi boyutta oldugunu göstermek için o haberi oraya koydum. O haber dogrumudur bilemiyorum açikcasi. Ama dogru yada yanlis, biz bir sekilde bu pis iliskilerden uzak durmaliyiz. Duramadigimiz sürece, dün yasadiklarimizi yarin baska sekillerde yasayabiliriz.

Özür diledigin için de ayrica tesekkür ederim.

Alıntı FORZA61 Nickli Üyeden Alıntı

Saygilarimla...

Kazan dibin niye kara, seninki benden kara. Haluk Ulusoy'u bende hiç sevmem. Bu anlamda, Biçakçi'nin gitmesi için onun gelmesine bile razi edildik. Posteri tartismiyorum ben. Sadece kirliligin hangi boyutta oldugunu göstermek için o haberi oraya koydum. O haber dogrumudur bilemiyorum açikcasi. Ama dogru yada yanlis, biz bir sekilde bu pis iliskilerden uzak durmaliyiz. Duramadigimiz sürece, dün yasadiklarimizi yarin baska sekillerde yasayabiliriz.

Özür diledigin için de ayrica tesekkür ederim.

Rica ederim...Bende Trabzonsporun artik spor disinda baska konularla anilmasini istemiyorum...Ama bizim üzerimizde öyle oyunlar oynandi ki bazen illegal yollara biz de mi? basvursak diye düsünmüyor degilim..

Saygilarimla...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

federasyon ve kulüpler birliginden en ufak bir açiklama yok...

korkuyorlar mi? yoksa bulasmak istemiyoruz mu diyorlar...

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Haykirmak istiyorum ''YETER ARTIK'' diye.Nedir bu sezon basindan beri yasadiklarimiz.Tüm buyasadiklarimiz gerçek mi ? Bizim temsil ettigimiz degerler,3 sürüngenlere karsi yillardir verdigimiz onurlu mücadele.Türk futbol tarihindeki yerimiz.Kimsenin mazimizi unutturmaya,sahip oldugumuz degerleriyok etmeye hakkiyok.

Küçükalioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

eyy gidi dündar kiliç sen gittin ortalik bu çapulculara kaldi.

istedigimiz pankarti açariz istedigimizi kapariz onlara ne

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Gerceklerden korkmamak lazim, eger Trabzonsporumuza zarar veriliyorsa bunu bilmek hepimizin hakkidir.Sahislarin saha disinda ve saha icindeyaptiklari Trabzonsporumuzadogrudan etken ediyor.

Gazeteler ne yazmis TV ler ne soylemis onemli degil. Onemli olan gerceklerin ortaya cikmasidir. Bu gercekler ortaya cikinca sampiyonluklar neden kacti hepimiz anliyacagiz.

Emniyet guclerini goreve davet ediyorum.

Alıntı TSIRAMEN Nickli Üyeden Alıntı
    eyy gidi dündar kiliç sen gittin ortalik bu çapulculara kaldi.

inci baba[img]smileys/smiley19.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Şahinoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Pankart açiyolar yi hos hadi ulusoy pankarti ama ben hatirliyorum bu olgun aydin kendi için pankart açtirmisti avni akere büyük baskan olgun aydin diye bende kardesimle filan dalge geçiyoduk bu adam kim baskan ayaklarina kaptirmis kendini megersem hep organize islermis ey ulusoy seçimi kazandin ama sonun iyi gözükmüyo beyler sakin olun her sey çözülecek merak etmeyin

Nereden
    İstanbul

Sunu belirtmek istiyorum suanda medyada yukardaki basliklari biaraya getiren olmadi.. Ben gürcistan maçindaki o pankarti hatirladim ve bunlari buldum Suanda gökdeniz vefatihin arabalarinaarabalarina yapilan saldirida bu adamin adi ön plana atildigi için bu konuyu açtim..

Herkes bunu yapanlar kahrolsun diyo ama biz yapanin adina avni akerde pankart açmisiz Sorun burda....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Allah im yarabbim ya!![img]smileys/smiley7.gif[/img]

su ise bak futbol mudur mafya midir çete midir...yani ne oldugu belli olmayan bi entrika..[img]smileys/smiley7.gif[/img]

bindik bi alamete gidiyoz kiyamete...ALLAH sonumuzu hayret etsin...[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'u "kolaylikla elde tutulabilecek" bir kulüp diye gören, onun kendine zor yeten kaynaklarini kendi cebine kullanan, hiçbir menfaat getirmedigi halde, Trabzonspor'un helal sevgisini haram islere bulastiran pislikler:

Defolun kendi küçük beyinli dünyalariniza.

Görevde merhamet, vatana ihanettir.

Görevdekiler UYUMAYIN!

Mustafa Ayazoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hadi diyelim mafya futbola karismis ne biçim istir arkadas tasin altinda hep ayni isimler hep Trabzonspor..
    Yeter artik devlet olaya el atsin..
    Sonu yok bunun..
    Her zaman Trabzonspor'un adi geçio ne zaman bi olay çiksa..

Artik basarilar ile adini duyuran bi Trabzonspor istiyoruz..

Mafya Trabzonspor'un yakasini biraksin..

hamucera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yada bizimkiler mafyadan biraz uzaklassin

sadece tek tarafli olmaz

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Lapina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Adil Serdar SACAN gibi bi polis sefi olsa idi bunlarin bir gecede ipini cekerdi.

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizde kendi kendimize sorardik bu Aydin Olgun kim daha öncede Aydin Olgun Trabzonspor'a basarilar diler pankarti vardi. Ulan kim bu Aydin olgun koca pankart yaptirmis asmislar kimse dokunmuyor... önüne gelen böyle pankart asarsa bu isin sonu gelmez felan diyorduk... Sonra da Ulusoy posteri... Kimse kusura bakmasin ama bu durumun sorumlusu tribün gruplaridir... malesef tribün gruplarimizin ne bir durusu var ne de bir kimligi var ... istemedigi seye hayir diyebilme özgürlügü becerisi ve kararligi yok...

Spor'a mafianin bulasmasi olayi ise sanki yeni bir olaymis gibi sasirmanin alemi yok. Trabzonspor'u sampiyon yapmayanlarla Avni Aker'e pankart astiranlar ayni insanlar...

kutoz
    Ziyaretçi

Ben baska bir noktaya da dikkati çekmek istiyorum. Kendimi bildim bileli Trabzon ve ilçelerinde ciddi bir emniyet zafiyeti var. Oraya atamali gelen emniyet mensuplari, bir süre sonra bizden biri olup çikiyor. Bu polis gündüz mesaisini yapiyor, aksamsa bir kahvede bizimle okey oynarken buluyor kendini. Yani, karadeniz insaninin sicakligi onuda sarip sarmaliyor. Buda ister istemez kendinde bir güven olusturuyor.

Ama malesef olusan bu karsilikli güven ortaminda, cinayetlerin, haraç çetelerinin önü bir türlü geçilemiyor. Yilbasindan önceydi, Akçaabat'ta benimde sahsen tanidigim bir insan Akçaabat'in göbeginde öldürülüyor. Tetigi çeken sahis, saglam olsun diye çocuklarin gözü önünde birde kafasina sikiyor, yasarsa beni yasatmaz mantigiyla. Bu adam sirra kadem basiyor ve aradan 5 gün geçmeden, tefecilik yapan birini daha otomobilinin içinde öldürüyor. Film burada bitiyor zannetmeyin. Eleman yine sirra kadem basiyor ve emniyete telefon açiyor. "Teslim olacagim, bekleyin ama listemde 3 kisi daha kaldi" diyor. Simdi herkeste bir merak bir endise, bu 3 kisiden birisi acaba benmiyim diye.

Söyleyecegim sudur, bütün bu yasananlarin temelinde insan iliskileri yatsa da, malesef güvenlik güçleri, bildikleri bu isimleri bir türlü kontrol altina alamamislardir. Onlar da istedigi gibi at kosturmuslardir. Trabzon sehri onlar için saklanabilecekleri en güvenilir sehir, olaylari yönetebilecekleri, olaylarda kullanabilecekleri delikanlilar diyari olmustur. Ama malesef isim geçen insanlar, bu sefer bindikleri dali kestiler. Yaptiklari stratejik bir hatadir ve Trabzon'da onlarin ve digerlerinin sonunu hazirlamistir. Umarim, bu olayla birlikte özlenen ortam ve huzura hem Trabzon sehri kavusur, hemde Trabzonspor'umuz...

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bize de çakici gibi bi adam lazim.o içeri girdi ortalik habu kedi köpege kaldi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)