Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4
Toplam 88 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 88 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BBL 29. Hafta | Trabzonspor M.P. 80 - 84 Aliağa Petkim

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

küme düşme şansımız var mı bizim düşükde olsa

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Maçı twitter'da salsa sayesinde takip ettim. Bir ara bizim takım farka koşunca rahatlayıp bir daha kontrol etmedim. Sonra bir baktım yenilmişiz. Bu kaçıncı defadır son periyodda kaptırıyoruz oyunu. Ahh ah.
    Trabzonspor kültürünü yaşa, yaşat, öğret...
    İşte BMN!*

danger00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı macka61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    küme düşme şansımız var mı bizim düşükde olsa
    Küme düşen takımlar belli oldu. Bornova ve O.Reno
    3 istanbul takımını tutmak vakayı adiyedendir.Trabzonspor'u tutmak, orjinalliktir, başkaldırıdır, istisnadır, kalitedir. Son dönemlerde ise sabırdır, özlemdir, sineye çekmektir. En önemlisi ise sürü psikolojisine inat; ÖZGÜRLÜKTÜR.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Dorukhan,

Sence ben bu takımı tanımıyor muyum? Bu saydığın özelliklerden bihaber miyim?

Sanki bugün ilk kez basketbol maçı izlemişim gibi konuşuyorsun.

Sana uzun uzun anlatırım olanı biteni... Ama şimdi "susma zamanı".

Yine de cevap istiyorsan,

O dar rotasyonlu kadroyu kuran yönetim-menajer,

18 sayıdan maçın gitmesini engelleyemeyen koç,

300 bin alıp yatan oyunculardan hesap sorun kardeşim.

* Ben bunların derdindeyim.

Ağır ithammış... Sen menajerinin kaybedilen Bjk CT maçından sonra demeç verdiğini gördün mü? Bu takım ilk kez mi hakem kararlarıyla kaybetti? Acaba üstü örtülmesi gereken bir şey mi var da "iddiamız olmayan" maçtan sonra sıcağı sıcağına FİBA'ya belgeler gönderiliyor?

Komiklik...
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

İsmail Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Öncelikle altını çizelim.

Evimizde oynadığımız bu son karşılaşmayı, ki DÜŞME POTASINI DİREKT İLGİLİLENDİREN BU KARŞILAŞMAYI NE OLURSA OLSUN KAZANMALIYDIK.

Ama maalesef kazanamadık. Kazanamdığımız gibi, maçın son dakikalarında salondaki atmosferi yaşayan birisi olarak, bu mağlubiyetle; sezon boyu yaşanan başarısızlığı, evimizdeki son maçımızdaki bir sürü soru işaretiyle beraber taçlandırdık!

Karşılaşmayı izleyen birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirm ki, sahadaki oyuncularımız açısından maçın Aliağa'ya verilmesi gibi bir durum veya emare kesinlikle ve kesinlikle yoktur. Bu mağlubiyetin açıklaması zaten sezon başından beri ve özellikle son haftalarda kendini gösteren son dakikalar sendromu da diyebiliriz.

Kısaca; 18 sayı önde girdiğimiz son periyot, Hayes'in inanılmaz elinin ısınmasıyla tersine döndü ve takımımız resmen dağıldı. 15-0 seri yakalayan bir takımın ki kendi evinde rakibine bu seriyi yakalatıp geri döndürebiliyorsan, takımın dağılmaması mümkün değil.

Ha, bu geri dönüşte hakemlerin de inanılmaz düdüklerinin etkisi olmadı değil. Ama ilk periyot Hayes'in bulduğu sayıalrının yanında eğer boş atışlarında top çemberden dönmeyip potaya girmiş olsaydı, 18 sayı fark zaten olmaz, maç başa baş gider, son periyot ise Aliağa lehine kopardı.

Hayes'in oyuna ciddi katkısı olacağını ilk devre anladım ve yanımda bulunan Kuzey Tv kameramanı Eser'e "eğer hoca bu oyuncuya önlem almaz, bu oyuncunun da eli ısınırsa, bu maçı bu çocuk tek başına alacak" dedim.

Keşke yanılsaydım ama görüntü ortada olduğu gibi, can havliyle saldırıp maçı almak isteyen de maalesef Aliağa'ydı. Biz değil.

Gelelim maçın verilmesi imalarına. Öncelikle sorayım, maçı kim verecekti?

Doğan mı ? Sakota mı ? Hayatta mümkünatı olmayan bir şey. Çünkü her birinin bir birlerine bu tarz bir imada dahi bulunmaları kendi iplerini çekmeleri demektir. Dengeler bu kadar hassas kendi aralarında.

Oyunculara ise inanmam, çünkü parkelerde önceki maçlardan farklı bir oyuncu topluluğu yoktu. En azından Antalya maçında da aynı oyuncular aynı oyun anlayışı ve mantaliteyle maç kaybettiler.

Aliağa kulübünün Trabzon kökenli olduğunu düşünürsek, yönetim bazında belki bir iyi niyet olabilirdi. Ama bu sadece yölnetimler arasındaki niyet ve temenniden öteye gitmez.

Aliağa'nın öne geçtiği son dakikalarda tribünlerin topluca "Bornova Kümeye" tezarrühatını ve tribünde bulunan Aliağa taraftarlarının da zıplayarak bu slogana eşlik etmeleri; geçmiş sezonlarda Bornova-Trabzonspor maçlarında yaşananları bilen birisi olarak hak veririm, ancak dışarıya karşı bu tarz bir duruş hoş olmamıştır, olmamalıydı.

Aslında işin özeti; sezona ilk 6 hedefiyle başlayıp, bugün bunları konuşuyor olmamız bile, takımın yerlerde süründüğünü ve başarısız olduğunun bir kanıtıdır.

Doğan hacanın hakemlere serzenişinde hak payı yok değil. Ciddi anlamda var. Hatta Oğuz güzel tespit yapmış, Telekom maçında lehimize 3 saniye çalan da aynı hakem.

Bence hakemlerden önce;
    -2 sezonluk sözleşme yapılan ve 1 trilyon ödenecek olan oyuncuların neredeyse takıma 0 katkılarını,
    -yine 2 sezonluk çok ciddi paralarla sözleşme yapılan prensleri,
    -pota altımızda sıkıntımız varken Jamison'u gönderenleri,
    -pivot diye getirilenlerin, forvet gibi 3 lük sevdalıklarını,
    -ilker'e yeterli süreyi vermeyenleri,
    -sürekli abuk sabuk top kaybı yapanları,
    ve
    -altyapımızdan yetişen çocuklara koca sezon boyunca 2 dakika süre vermeye cesaret edemeyip, "alın Trabzon'dan yetişen çocuklar bu kadardır, sizler de görün" diyemeyerek, seyircinin önüne atamayanları konuşmak lazım.

Sahi, biz basketbolu Trabzon'a yayacak, Trabzon'u basketbol şehri yapacaktık !

Belki profesyonel basketbol oynayıp hocalık yapmadık, belki koçlar kadar teknik donanımımız yok. Ama aptal değiliz!
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,
    Son balık avlandığında, İşte O zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız...

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Bu maçtan pis kokular alıyorum. Yenmemiz lazımdı ve yenebileceğimiz bir takıma hem de 17 sayıdan gelip yenilmek tuhaf geldi bana. Yenseydik haftaya Bornova- Aliağa maçı final gibi maç olacaktı. Biz de alkışlanacaktık.

Harun CAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sene başından beri bu takımın istatistiklerini takip ediyorum ve çok önemli 2 basketbol eksiği var :

1 - Çok fazla top kaybı yapıyoruz. Mesela biz 19, rakip 5

2 - Hücum ribauntlarında hemen her rakibe açık ara eziliyoruz.

Bu iki problem bu sene normal seviyelerde olsa biz çok rahat Play off a kalırdık.

Kesinlikle basketbol kültürü sıfır olan bir seyirciye! sahibiz...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Koskoca Trabzonspor taraftarı hala kendi büyüklüğünü, geçmişini, hedeflerini idrak edememiş. Rüzgar nereden eserse oraya savruluyor! Dün Ahmet'e teşekkür ettirilenler bugün Mehmet'e kucak açıyor. Hala Bornova kümeye diye tezahürat edebiliyor. Ve Bornova'nın düşme sevincini yaşıyor kaybettiği maçtan sonra... Allah'ım aklıma mukayyet ol! Sana ne Bornova'dan, Aliağa'dan. 18 sayıdan maç verilirken sevinen taraftar olarak tarihe geçtik. Tam yönetimin istediği profil işte.

"Bilme-Görme-Duyma!

Sadece İTAAT ET!"

*

Sonra da benim yazdıklarım ağıt itham oluyor.

Ey Trabzonsporlu!

Seni küçük düşünmeye alıştıranların farkına var!

Uyutuluyorsun, uyan!

Futbolda, basketbolda SKOR olarak değil DURUŞ olarak kaybediyorsun.

İnşallah bugün Trabzonsporluluğunla övünmeni sağlayan o eskimeyen devlerin, Cemil Ustaların, Şenolların, Hayri Gürlerin, Şamil Ekincilerin Trabzonsporluluğundan az da olsa nasiplenirsin (nasipleniriz).

Ama yıl olmuş 2011. Kimin umrunda Trabzonspor!?

Başkalarını bilmem ama benim umrumda...
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

seneye defansı iyi olan bir takım kurmalıyız.çok sayı yiyoruz çok sayı atıyoruz.birde bir skorer oyuncu daha bulursak kafaya oynarız.bizimle çıkan olin edirne daha başarılı oldu.
    Artık 7'yi istiyoruz.Şenol Güneş ve futbolcu kadrosuna güveniyoruz.Bizde taraftar olarak sizi sonuna kadar destekleyeceğiz.

mda61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Oguz, sende tabi ki takımın nasıl olduğunun farkındasın ve tepki göstermekte haklı olabilirsin. Yukarıda yazdığın nedenlerden dolayı, sinirli olabilirsin ve haklısın da ama ben ağır ithamda bulunmamak gerekiyor diye düşünüyorum. Sonuçta karşılaştığımız takım Antalya BB olsaydı ve maç aynı seyrinde devam edip kaybetseydik, şaşırır mıydın ? Ben şaşırmazdım, yine şaşırmadım.

Ayrıca Sakota'yı neden başarısız buluyorsun ? Ben basketin teknik kısmından pek anlamam ama ben gelecek sezonda takımda kalmasını isterim. İyi bir koç, bana göre. Tabi, siz basketle daha çok ilgilenen daha iyi bilirsiniz. Neden başarısız sence ?
    '' Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla acıklanabilecek milliyetçi bir davranıs degildir.Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen bir hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmisti. ''
    Kazım Koyuncu

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Dorukhan,

Sinirli değilim. Olan bitenin farkında değilsiniz belli ki, o nedenle olayları anlamlandıramıyorsunuz bence. Belki böylesi daha iyi. Bazen görmemek gerek.

Sakota'ya gelirsek... Başarısız deği aksine BAŞARILI!

Ondan istenen neydi? -Takımı ligde tutmak. Tuttu, başardı.

Sözleşmesi sene sonuna kadardı, gelecek yıl için opsiyonu var diye biliyorum. Eğer Trabzonspor Basketbol'un bir yönetimi varsa ve o yönetim DURUŞ sahibiyse Sakota'yı Pınar K. maçı sonrası uğurlar.

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Küme DÜşme Riskimiz Var Mıı ?
    Konu Uğurtan tarafından (07.05.2011 Saat 06:18 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bu maçı hatırladım nedense...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)