Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 114 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu Adamý (Ferudun Niðdelioðlu) Basýn Konseyine Þikayet Edelim..!

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Bu Adamý (Ferudun Niðdelioðlu) Basýn Konseyine Þikayet Edelim..!

Basýn meslek ilkeleri

1. Yayýnlarda hiç kimse; ýrký, cinsiyeti, yaþý, saðlýðý, bedensel özrü, sosyal düzeyi ve dini inançlarý nedeniyle kýnanamaz, aþaðýlanamaz.

2. Düþünce, vicdan ve ifade özgürlüðünü sýnýrlayýcý; genel ahlak anlayýþýný, din duygularýný, aile kurumunun temel dayanaklarýný sarsýcý yada incitici yayýn yapýlamaz.

3. Kamusal bir görev olan gazetecilik, ahlaka aykýrý özel amaç ve çýkarlara alet edilemez.

4. Kiþileri ve kuruluþlarý, eleþtiri sýnýrlarýnýn ötesinde küçük düþüren, aþaðýlayan veya iftira niteliði taþýyan ifadelere yer verilemez.

5. Kiþilerin özel yaþamý, kamu çýkarlarýnýn gerektirdiði durumlar dýþýnda, yayýn konusu olamaz.

6. Soruþturulmasý gazetecilik olanaklarý içinde bulunan haberler, soruþturulmaksýzýn veya doðruluðuna emin olmaksýzýn yayýnlanamaz.

]7. Saklý kalmasý kaydýyla verilen bilgiler, kamu yararý ciddi bir biçimde gerektirmedikçe yayýnlanamaz.

8. Bir basýn organýnýn daðýtým süreci tamamlanmadan o basýn organýnýn özel çabalarla gerçekleþtirdiði ürün, bir baþka basýn organý tarafýndan kendi ürünüymüþ gibi kamuoyuna sunulamaz. Ajanslardan alýnan özel ürünlerin kaynaðýnýn belirtilmesine özen gösterilir.

9. Suçlu olduðu yargý kararýyla belirlenmedikçe hiç kimse “suçlu” ilan edilemez.

10. Yasalarýn suç saydýðý eylemler, gerçek olduðuna inandýrýcý makul nedenler bulunmadýkça kimseye atfedilemez.

11. Gazeteci, kaynaklarýnýn gizliliðini korur. Kaynaðýn kamuoyunu kiþisel, siyasal ekonomik vb. nedenlerle yanýltmayý amaçladýðý haller bunun dýþýndadýr.

12. Gazeteci görevini, taþýdýðý sýfatýn saygýnlýðýna gölge düþürebilecek yöntem ve tutumlarla yapmaktan sakýnýr.

13. Þiddet ve zorbalýðý özendirici, insani deðerleri incitici yayýn yapmaktan kaçýnýlýr.

14. Ýlan ve reklam niteliðindeki yayýnlarýn bu nitelikleri, tereddüde yer býrakmayacak þekilde belirtilir.

15. Yayýn tarihi için konan zaman kaydýna saygý gösterilir.

16. Basýn organlarý, yanlýþ yayýnlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkýna saygý duyarlar.

Kaçýncý haberi oldu sayamadým..Hürriyet gazetesine çöreklenen fb çetesi bu adamý kullanarak,ortamý manipüle eden haberler yaptýrýyor..

3 penaltý irdelenmeli haberiyle baþlayan,Trabzonspor'un futbolcularýna ve rakiplerine psikolojik baskýyý amaçlayan bir takým haberler dizisinin baþ aktörü ferudun niðdelioðlu oldu..

6. Soruþturulmasý gazetecilik olanaklarý içinde bulunan haberler, soruþturulmaksýzýn veya doðruluðuna emin olmaksýzýn yayýnlanamaz.

Bilhassa basýn meslek ilkelerinin bu maddesine yaptýðý haberlerle açýkça uymadýðý görülen bu adamý basýn konseyine þikayet edelim..kulaktan dolma bilgileri manþetine bu adamla taþýyan Hürriyet gazetesini de þikayet edelim..

email adresi: baskon@basinkonseyi.org.tr

Halaskargazi caddesi No:212 Kat:7; Osmanbey/Ýstanbul

Telefonlarý: (212) 224 95 13 ve 224 95 15

Faks No: (212) 224 95 14
    Konu Külünkoðlu tarafýndan (12.04.2011 Saat 12:57 ) deðiþtirilmiþtir.
    Herkese Merhaba

Nereden
    Trabzon

Ben mailimi gönderdim..þikayetimi yaptým..
    Herkese Merhaba

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Futbol yorumcusu ve spor yazarý Rýdvan Dilmen, meslektaþý Ferudun Niðdelioðlu‘nun Hürriyet Gazetesinde çýkmýþ olan ”Emenike Selçuk gelir mi” baþlýklý haberinin içeriðinde kendi isminin geçtiðini ve böyle bir durumdan haberinin olmadýðýný belirtti.

NTV Spor’da yayýnlanan ”Spor Servisi” programýna telefonla baðlanarak Fuat Akdað ve Mehmet Demirkol’a haber hakkýnda yorum yapan Rýdvan Dilmen, yakýn arkadaþý Ferudun Niðdelioðlu‘na ”haberi yapmadan önce keþke bana sorsayýdý” diyerek sitem etti.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Fotoðraftaki kiþi F. N deðil sanýrým?

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý OLCAY ÇAKIR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Futbol yorumcusu ve spor yazarý Rýdvan Dilmen, meslektaþý Ferudun Niðdelioðlu‘nun Hürriyet Gazetesinde çýkmýþ olan ”Emenike Selçuk gelir mi” baþlýklý haberinin içeriðinde kendi isminin geçtiðini ve böyle bir durumdan haberinin olmadýðýný belirtti.

NTV Spor’da yayýnlanan ”Spor Servisi” programýna telefonla baðlanarak Fuat Akdað ve Mehmet Demirkol’a haber hakkýnda yorum yapan Rýdvan Dilmen, yakýn arkadaþý Ferudun Niðdelioðlu‘na ”haberi yapmadan önce keþke bana sorsayýdý” diyerek sitem etti.
    Ulan, senin demediðin bir þeyi yazarken sana ne diye soracaktý?
    "Þöyle bir haber yapacaðým, Trabzon'u karýþtýrýr mý, iþ yapar mý sence?" diye mi soracaktý.. Þaþýrdýlar liderlik elden gittikçe..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Osman Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Böyle fanatik yazarlar olduðu sürece Türk futbolunun geliþmesi çok ama çok zor.
    Colmandante

Nereden
    Trabzon

fb-Bursa maçý sonrasý Serdar Aziz'in "penaltýydý ama bunu nasýl söyleyebilirdim" haberi yine ferudun niðdelioðlu tarafýndan manþete taþýnmýþtý..

Kaynak:"birisi duymuþ"..böyle bir gazetecilik olabilir mi..
    Herkese Merhaba

ozturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Böyle gelmiþ böyle gider...

Aleni bir þekilde þike yapýlýyor bu ligde..

Bu tarz haberler de ne ki

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Alýntý magicyattara Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    fb-Bursa maçý sonrasý Serdar Aziz'in "penaltýydý ama bunu nasýl söyleyebilirdim" haberi yine ferudun niðdelioðlu tarafýndan manþete taþýnmýþtý..

Kaynak:"birisi duymuþ"..böyle bir gazetecilik olabilir mi..
    Yalancýnýn bir tarafýna koysunlar mý?

Serdar Aziz iki pozisyona da "penaltý deðil" dedi. Fb böyle oç'leri kullanarak ortalýðý karýþtýrmaya çalýþýyor.
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çýlgýn Hamsi

Nereden
    Trabzon

Fotoðraftaki kiþi F. N deðil sanýrým?
    O olmasý lazým..
    Herkese Merhaba

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burhan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Bu adama fazla da suç bulmuyorum. Sahibinin sesi. O havla dedikçe bu havlayacak. Sus deyince susacak. Tehlike var. Havlamasý o yüzden.
    Þampiyonluk süreci devam ed(em)iyor..!

vectra29

https://twitter.com/caglarts

Paksoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uþak
    Yaþ
    39

Olcay abi ayný programda evet duyum doðru demedi mi? Rýdvan yalanmaladý,böyle þeyler söylenmez etik olmaz dedi,ayný anda evet böyle duyumlar aldým dedi çorba etti.hani söylenmezdi.

Tokat Ýl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Yaþ
    58

Bunlarýn yaptýklarý þerefsizlik, Takýmýmýzý nasýl durdururuz, futbolcularý nasýl manüple ederizin derdindeler.

Ne yazýkki hürriyet gazetesi, vatan gibi gazeteler bu yalakalýða çanak tutuyorlar.

Klübümüzün açýklamasýnýn akabinde bize saldýran SYD arkadaþlar ne yapýyorsunuz siz diye bunlarý uyarmazmý acaba? Bunlarýn hepsi satýlmýþ,

Sonuç olarak biz her platformda savaþmaya mücadeleye devam edeceðiz. Bu itlere meydan býrakmamalýyýz. Tüm camia bunlara karþý gereken cevaplarý vermeli.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Sevgili Murat baþlýðý biraz amacýndan uzaklaþtýrdým gibi ama müsadenle son birþeyler daha yazmak isterim.
    Sabah bu haberleri okudum, Hürriyet ve Milliyet'te haberin aynýsý vardý.
    Þu saate kadar da bekledim, ben girmeyeyim topa dedim.

Duyarlýlýðýn için sana sonsuz teþekkürler.

Özellikle forumdaki bazý genç arkadaþlarýmýzýn maç baþlýklarý haricinde etrafta ne oluyor diye baktýklarýný görememek beni hayli üzüyor.

Maç baþýðýna da bu haberleri eklemek þartoðlu þart.

Ayrýca Metinim, emin ol Rýdvan bu tip sohbetleri her yerde ediyordur.
    Resmen yakalandý aslýnda..
    Zerre güvenmiyorum kendisine...
    Þimdi toparlasýnlar bakalým...

Çook güzel oldu bu...
    Alýntý Mollasalihoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ulan, senin demediðin bir þeyi yazarken sana ne diye soracaktý?
    "Þöyle bir haber yapacaðým, Trabzon'u karýþtýrýr mý, iþ yapar mý sence?" diye mi soracaktý.. Þaþýrdýlar liderlik elden gittikçe..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

TRT-3 de sanýrým... Orada da bilirkiþi pozisyonunda yorumlar yapýyor... Ben onun F.N olduðunu bilmiyordum...

Nereden
    Trabzon

Olcay'ým psikolojik baskýnýn baþ aktörü bu adam ve üstündekiler..

Sadece Rýdvan deðil,bir sürü insan Selçuk hakkýnda bu tür þeyler söyleyebilir..basýn meslek ilkeleri yukarýda..Selçuk'un aðzýndan ya da Serdar Aziz'in aðzýndan duymadan manþete koyamazsýnýz..haber bile yapamazsýnýz..ki kaynaðýnýz sizi yalanlamýþ her seferinde..aslýnda kaynak da yok ortalýkta..

Epey zamandýr sinirlerimizi geren asýlsýz haberler yapýyor bu arkadaþ..bu planlý bir þey deðil mi..

Amaç ne peki;insanlarýn kafasýný karýþtýrýp,kendi menfatine bir þeyler elde etmeye çalýþmak..buna müsade etmeyelim..

Þikayet edelim..
    Herkese Merhaba

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Dost sohbeti derler, yakýn dostumdan duydum derler, o ona öyle demiþ bu da böyleymiþ derler... Belki de biz yanlýþ biliyoruz, ya da gazeteciliðin tanýmý deðiþti. Duyumlar, iddialar, entrikalar, komplo teorileri... gazetecilerin baþlýca kaynaklarý olmuþ
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    48

Vatan Gazetesinin Beþiktaþ muhabiri "Erdal Cömert" efendi hazretleri de benim hedef kitlemde.
    Þenol hocayla ilgili "Hepinize Sinkaf" baþlýklý yazýsýnda Beþiktaþlý bir yöneticinin adýný vermiþti.
    Neymiþ eefendim bu yönetici Þenol Hoca'nýn ana avrat küfrettiðini duymuþ. Güya Þenol Hoca'ya daha yakýn baþka bazý yöneticiler Þenol Hoca'nýn "vatana, millete, devlete, stada, herkese" küfrettiðini duymuþlar.

Dýdýsýnýn dýdýsýnýn dýdýsý duymuþ da yok bilmem ne..

Avukat olmak vardý þu dünyada, bak o zaman nasýl yapýþýrdým hepsinin yakasýna...

Nereden
    Trabzon

Þikayet etmek için;

http://www.basinkonseyi.org.tr/lang_...intMethods.asp

Bu sayfada açýklayýcý bilgiler var..

e-mail adresi: baskon@basinkonseyi.org.tr ‘dir.
    Herkese Merhaba

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

bu dangalaða sabahleyin mesaj attým.harbi gördüðüm yerde sýfatýna tüküreceðimi söyledim.telefonumuda býraktým.dedim yüreðin varsa gazetene deðil bana sor selçuk hanginizi edecek.

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Berberoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Avukat olmak vardý þu dünyada, bak o zaman nasýl yapýþýrdým hepsinin yakasýna...
    Bize niye sardýn þimdi usta?
    Þenol Hoca vekalet verdi de dava mý açmadýk?
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Gökhan Döner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Önümüzde daha 6 hafta var.
    Son 3 hafta kalsýn daha ne ahberler ne çamurlar atýlacak hep beraber görüceðiz.
    Benim tavsiyem bu asýsýz ve ortamý bulandýracak haberlere sadece gülün ve geçin.
    Bu saatten sonra yapýlmasý gereken takým ve taraftar olarak sadece yere saðlam adýmlarla basmalýyýz.
    En Uzak Mesafe, Ne Afrika, Ne Çin, Ne Hindistan, Ne de Yýldýzlar Geceleri Iþýldayan
    En Uzak Mesafe Ýki Kafa Arasýndaki Mesafedir Birbirini Anlamayan ..........

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Arkadaþlar, hakaret etmeyin!
    Kendinizi zor duruma düþürecek hiçbirþey yazmayýn, lütfen dikkat, lütfen...

Cemalettin Taþkýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

bu adamý trt ye çýkarýyorlar birde.
    EN IYISI BIZIZ:

Ozan Yazýcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Ortada bir rezilliktir dönüyor doðrudur ama þahsen ben Selçuk'un gelecek sene takýmda kesinlikle kalmayacaðýný düþünüyorum. Hatta büyük ihtimalle Fenerbahçe ile ön protokol imzalamýþ olabileceðini düþünüyorum.

Bence adamlara yüklenmeye gerek yok, dedikodu tadýnda da olsa bence gerçeði konuþuyorlar. Hoþumuza gitse de gitmese de.
    Konu Ozan Yazýcý tarafýndan (12.04.2011 Saat 13:28 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)