Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 106 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Neden sigara iciyoruz?

TAMTÜRK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Icinde3700 den fazla zehirli madde oldugu bilindigi halde buna ragmen , sigara icme orani hala artmaktadir.Artik sigaraya baslama yasi 11-12 yasina düstü.

Sigara icen arkadaslar, sigarayi birakmayi hic düsündünüz mü? Sagliginiz icin bir kere daha düsünün! Samimi olarak cevap verin.

Neden sigara iciyorsunuz?

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

17 yasinda basladim arkadas ortaminda ilk sigaram uzun parlement (1 sene içtim)sonra uzun malboroya gectim (1 sene içitim)sonra kisa malboraya gectim ve askerlik geldi askerde acemilikte 45 gün boyunca kisa malbora aldim baktim para dayanmiyor [img]smileys/smiley36.gif[/img]usta birligine giderken karar verdim kisa samsuna döndüm otobüste askerlik bitene kadar kisa samsun sonra sivilde kisa lm bir müddet devam ettim ve su anda da muratti içiyorum

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

artislikten baska bisey degil

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

biliyorum pesime yine sen yazacaksin ama [img]smileys/smiley36.gif[/img]1,2 firt cek görürsün artisligi bak bakim ondan sonra içmiyonmu[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Alıntı zafer6161 Nickli Üyeden Alıntı

17 yasinda basladim arkadas ortaminda ilk sigaram uzun parlement (1 sene içtim)sonra uzun malboroya gectim (1 sene içitim)sonra kisa malboraya gectim ve askerlik geldi askerde acemilikte 45 gün boyunca kisa malbora aldim baktim para dayanmiyor [img]smileys/smiley36.gif[/img]usta birligine giderken karar verdim kisa samsuna döndüm otobüste askerlik bitene kadar kisa samsun sonra sivilde kisa lm bir müddet devam ettim ve su anda da muratti içiyorum

abi peki birakmayi hiç düsünmedinmi

valla 16 yasindada ben basladim. Gunde bi paket iciyodum.Son 3,4 aydir yavas yavas azalttim ve gunde 4-5 dal icmeye basladim, ve 2006 ya girdik gireli icmedim. Dogruyu soylemek gerekirse YANIYORUMMMMMMM...bi insana hersey sigarayi hatirlatirmi ya. Arabaya biniyorum aklima sigara geliyo,ise gidiyorum sigara, eve geliyorum sigara, valla ne yapacagimi sasirdim. Ilk 1 ay zor gecermis,bende ilk bir ayin gecmesini bekliyom. Eger ikinci ayda zor gecerse iste o zaman yandik. Genclere tavsiyem hic baslamasinlar eger baslarlarsa, ben nasilsa birakirim istedigim zaman derlerse kendi kendilerini kandirmis olurlar.

Küçükalioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

14 yasindan beri içiyorum (simdiki 25)su anda günde 1,5 paket civarinda kendimi de hiç iyi hissetmiyorum zaten artik bi tat filan verdigi yok sadece aliskanlik sigara içmek için agzima biseler atiyorum bir leblebi tanesi bile tekrardan sigara içmeme sebebiyet veriyor kendi paramizla kendimizi zehirliyoruz baska bisey degil. [img]smileys/smiley19.gif[/img]

16 yasinda basladim,9 yildan beri içiyorum,birakmayi çok düsündüm,hala düsünüyorum,ama çok zor,birde sinirli oldugum zamanlarda(örnek,maçlarda,bazen iste) bir teselli buluyorum,benim tavsiyem,içmeyenlere hiç denemesinler,

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben sigaraya Lise yillarinda arkadas toplatilarinda basladim...Yaklasik olarak6 yildan beri çok fazla olmasa bile içiyorum en azindan günde bir paket bitiyor ya da bitmiyor bazen 4 ay hiç içmedim veya 1 hafta içmediysem diger hafta içtim çok kez birakmaya çalistim ama stres yüzünden birakamadim...Ama su anda oldukça azalttim...Bayramin 2.günü aldigim paket hala bitmedi...Ama gurbette okuyorum bazen sigarayi yemek yerine koydugum zaman da oldu...Bu yaz kesin olarak birakmayi düsünüyorum...Umarim birakirim...

Saygilarimla...

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ben lise yillarindayim baslamadim ve baslamayi da düsünmüyorum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Valla bence de, neden sigara içiyorsunuz? Sigara yasam kalitenizin düsmesini, ekonomik olarak küçülmenizi, çocuklarinizin anne babalarina daha erken veda etmelerini hizlandiran en önemli katalizördür. Içmeyin (su zikkimi)...

Soldaki saglikli akciger, sagdaki sigaraya bagli kanser hücreleri olusmus.

Nereden
    Ankara

Mesela sinirleniyoruz da içiyoruz...Hele haksizliga ugradigimizi düsündüysek daha çok sinirleniyoruz...

Sonra güzel bir yemek yiyoruz,"ister fakir ol, ister fukara; her yemekten sonra yak bir cigara" diyerek tellendiriyoruz bir tane...

Bazen depek keyifli oluyoruz. Bir arkadas ortaminda mesela,sohbet girla gidiyor, eski günler yadediliyor, ellerimiz bizden istemsiz uzaniyor pakete. Bir de bakiyoruz burnumuzun ucunda bir sey tütüyor. Himm, sigaraymis.

Arada sevgilimizi terkediyoruz, yada o bizi birakip gidiyor. E ama kardesim simdi yakmazsin da bir tane ne zaman yakarsin yani? Benim buradakalbimin ucu tutusmus,sigara yansa ne gam?

Sanirim neden içiyoruz sorusuna verilebilecek cevaplar bunlar. Ancak önemli bir soru daha var? Içiyoruz da iyi mi ediyoruz. Pek tabi hayir.

24 yasindaki bir insan üç kat merdiven çikinca göhür göhür öksürüyorsa ve tiknefes oluyorsa demek ki yakinda ölecek..Gerçi hepimiz ölecegiz.. Üf efkarlandim ben yakayimbi' sigara...

SIGARA IÇMEYELIM ALKOL KULLANMAYALIM. HEM ZARARLI HEM GÜNAHEdited by: tigin

Nereden
    Ankara

Sigara içmek günah degil de "mekruh" diye biliyorum ben. Haniyapilmasinda dinen bir sakinca yok ama, yapilmamasi daha olumlu olan sey manasinda...

lazutlarlivera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

zaten neden içtigimizi tam olarak bulabilsek bu sorunu ortadan kaldiririz ve bu kötü huyu gidermis oluruz.Ama bunu aliskanliga dönüsmesinde en önemli etken çewredir.

Allahtan çewreme çok bagli kalmayan bi insanim yoksa ben de simdi en koyu tiryakilerden birisi olmustum

ben bu soruyu kendime sorali 15 gün oldu cevabini bulamadigim için 15 günden beri içmiyorum.

Gümrük-trabzonspor maçindan beri hiç sigara içmedim allahtan bi mani olmazsada içmeyi düsünmüyorum.

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bravo cemil abi allah yardimcin olsun en iyisini yapyosun insaallah devami gelir[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı 1,2 firt cek görürsün artisligi bak bakim ondan sonra içmiyonmu[img Nickli Üyeden Alıntı
    smileys/smiley36.gif[/img]

bn 1 ay önceye kadar içiyodum ama ZATEN 1 AY KADAR IÇTIM WE biraktim su an hiç canim çekmiyo sigara

gelelim nedn sigara içtigimize erken ölmek istedigimiz için bnce

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı ***Lazkopat*** Nickli Üyeden Alıntı

SIGARA IÇMEYELIM ALKOL KULLANMAYALIM. HEM ZARARLI HEM GÜNAH

Büyük harf ve büyük puntolarla yazmayalim hem yasak hemde bize yazik [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Ayrica 12 yildir sigara içiyorum.bi zararini görmedim henüz.hali saha maçlarinda sigara içmeyenler dökülürken (bknz.can basten)benorhan çikrikçigibi kosarim [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Ali_Aydın_29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

ben de bu zikkimi 5 yil boyunca hiç ara vermeden içtim.

birgün kendi kendime söyle dedim''ulan salak ali hem parani veriyosun hem kendini zehirliyosun.senin kendine verdigin bu zarari kimse veremez sana.silkelen ve kendine gel''

bu sözlerden sonra sigaraya veda ettim...

birakmak isteyipte birakamayan arkadaslara önerim sudur:

ÜSENME,ERTELEME,VAZGEÇME

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Neden sigara içiyorsunuz diye sormayin nasil birakabilirsiniz diye sorun olan olmus içen içiyo bazilarina kolay geliyo niye içiyosunuz demesi herkes birakmayi ister benim gibi ama kolay kolay birakilmiyor iste sonuçta ölüm bile olsa zor istebunun çözümlerini bulmak lazim iste üsengeçlik bosvermislik devam ettiriyo bu zikkima

Tatli tatli basin agriyor

cigerlerin gidiklaniyor

canin sikiliyor

gözlerin uyusuyor

anlini sivilceler basiyor

uykun geliyor

istagin açiliyor

sigaranin kokusu çok hos geliyor

basin dönüyor....

ama sonunda birakiyorsun,bunlarin hiç biri engel degil.

Ali_Aydın_29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı immortal_TS Nickli Üyeden Alıntı

Neden sigara içiyorsunuz diye sormayin nasil birakabilirsiniz diye sorun olan olmus içen içiyo bazilarina kolay geliyo niye içiyosunuz demesi herkes birakmayi ister benim gibi ama kolay kolay birakilmiyor iste sonuçta ölüm bile olsa zor istebunun çözümlerini bulmak lazim iste üsengeçlik bosvermislik devam ettiriyo bu zikkima

hocam bir ay önce bende senin gibi düsünüyordum.sonra kendimce,okudugum bir kisisel gelisim kitabindan bir çözüm yolu çikardim.sonra bunu uyguladim.o kadar da zor bisey degil..

ÜSENME,ERTELEME,VAZGEÇME

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

iste önemli olan bu bunu basarmak için biseylerin hareke geçmesi gerekir ama bizdee nerdeee[img]smileys/smiley11.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı
    Büyük harf ve büyük puntolarla yazmayalim hem yasak hemde bize yazik [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Ayrica 12 yildir sigara içiyorum.bi zararini görmedim henüz.hali saha maçlarinda sigara içmeyenler dökülürken (bknz.can basten)benorhan çikrikçigibi kosarim [img]smileys/smiley36.gif[/img]

iyi de, biz 30 sene sonra da hali sahalarda -dökülerek de olsa- bulabilecegiz. Sen bak da bu süre zarfinda avatarindaki tosuncuga benzeme[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)