Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 106 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Neden sigara iciyoruz?

cemilsezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

gezel bir soru sorun cevabini bulamadim tigin le beraber birakcaz.

Tigin cim sen orhan gibi kosuyon ama topa vururken gücün kalmiyo bu nu simdi çözdüm.

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

iömiyorum içienleride anlamiyorum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı perhaps Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı
    Büyük harf ve büyük puntolarla yazmayalim hem yasak hemde bize yazik [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Ayrica 12 yildir sigara içiyorum.bi zararini görmedim henüz.hali saha maçlarinda sigara içmeyenler dökülürken (bknz.can basten)benorhan çikrikçigibi kosarim [img]smileys/smiley36.gif[/img]

iyi de, biz 30 sene sonra da hali sahalarda -dökülerek de olsa- bulabilecegiz. Sen bak da bu süre zarfinda avatarindaki tosuncuga benzeme[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Emrah senden böyleyazim hatalari beklemezdim.Ellerin mi titriyor nedir?Yak bi sigara rahatlarsin [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Saka bir yana ben sigara içiyor olmamdan memnunum.çevremdekiler birakmami söylüyor peki neden.iste efendim sagliga zararli,sagliga zararli olan ancak vazgeçemedigimiz tek sey sigarami? bence sigaradan daha zararli olan Trabzonspor taraftarligi [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Yedigimiz yemeklerin bir çoguda fayda yaninda zarar içeriyor kola içmiyormusunuz yada kahve onlarda zararli.efendim paramiz bosa gidiyor.neden bosa gitsin bu para ne için kazaniliyor? harcamak için. ha sigara almisim ha baska bisi sonuçta kefenin cebi yok.ayrica sigara sinirli anlarda hizir gibi yetisir sakinlestirir rahatlatir.yemekten sonra içmesi çok keyiflidir.çay ile içilirse nirvanaya ulastirir [img]smileys/smiley36.gif[/img]falan filan.

genç arkadaslar sakin sigara içmeyinEdited by: tigin

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pes yani Hasan öyle bir anlatmissin ki sigara olayini içmeyenler okur okumaz sigaraya baslar [img]smileys/smiley5.gif[/img]güleriz aglanacak haklimize derler ya o cinstensin sende [img]smileys/smiley5.gif[/img]kendini düsünmgyorsan tosuncugunu düsün[img]smileys/smiley4.gif[/img]

sigara gerçekten bir illet.

bende sigara içicisiyim.sigarayla olan dostlugum biraz dalgali olsa da hala daha içiyorum.neyse hikayemi bende herkes gibi anlatayim.

sigaraya 15 yasinda lise hazirlikta basladim.1 sene boyunca içtim.az buz olsada içtim.yani günde 1 dal içerdim o zaman.ama birakmaya yakin günde 3-5 dal içiyordum.daha sonra hazirlik bitti ve lise 1 basladi.lise 1 in aralik yada kasim olmasi lazim biraktim sigarayi.

lise1-2-3 hiç içmedim.ama öss zamani yaklasmaya baslayinca arada sirada içtim.

daha sonra üniversiteye basladim.yine bir hazirlik sinifi daha okuyordum.üniversite hazirlikta da içmedim.hazirlik bitince az-buz içmeye basladim.sonra 1.sinifta da 3 günde 1 paket bitirecek derecede sigara içmeye basladim.o gün bugündür de içiyorum.

yine bazen 2 -3 günde 1 paket içiyoirum.bazen ise günde 1 paket..belli olmuyor anlayacaginiz.

birakmak gibi bir niyetim de yok.ama hiç yalan söylemeyeyim su son 1 aydir sigarayi birakmayi düsünüyorum...sigaranin asiri zamlanmasi beni tesvik eden en büyük etken..gerisi hikaye..zaten bir test yaptirmistim tiryakilik oranini ögrenmek için.tiryaki olmadigim ,sigarayi istedigim an birakabilecegim,bagimlilik oraninin düsük oldugu,sigarayi keyif için içtigim,sikinti üzüntü nese vs gibi hayatsal olaylarin sigara içmemde herhangi bir etkisi olmadigi gibi sonuçlar ortaya çikmisti.

ama her zaman diyorum SIGARAYA HAYIR

bir nedeni olmadigi icin iciyorum.. hani derlerya delilik parayla olsa kimde yapmaz .. bu da böyle bise zararli oldugunu bile bile bunu iciyorsak eger bi nedeni yok

aha iste has icmiyordum hatirlattini yakacam bi tane daha .. sizin yuzunden bile bi tane daha iciyorum iste birde neden ariyorsunuz[img]smileys/smiley4.gif[/img]Edited by: cIlgInIm

TAMTÜRK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Serbest Kürsüdeki bu basligi 13 ocakta actim.Acar acmaz 3 cevap geldi. Dün ise kontrol etmedim, bugün kontrol ettim ve toplam 30 cevap olmus.

Ne zamandir böyle bir baslik acmayi düsünüyordum.Tabi araniza yeni katildigim icin hemen baslik acmam mümkün degildi ve 50 mesaji doldurmam gerekiyordu.Bana sorarsaniz ben sigara icmiyorum.Ama bu cevap hic icmedim anlamina gelmiyor tabi ki. Ortaokul yillarinda arkadaslarla ufak ufak gizliden denemelerimiz oldu.

Sonucta sigara icdigim annem tarafindan duyuldu.-Bagirma,azarlama,korkutma.Annemin davranisi yanlisti.

Babam duydugunda beni yanina cagirdi ve söyle dedi:

-Bak oglum icip icmemene bir sey söylemiyorum.Ama ben bu mereti birakmak istiyorum,ama hala birak amadim sagligini ve kendini düsün! Ben bir yanlis yaptim sen yapma!. Iste bu sözler etkiledi beni.

Burada babamin bana yaklasimi daha cok egitmek,ögüt vermek ve yardimci olmak yaklasimiydi. aama annemin tarzi yanlisti,eski bir egitmen ve ögretmen gibiydi...

Bugün 13 yillik bir ögretmen olarak sizlere sunlari söylemeliyim.

[img]smileys/smiley11.gif[/img]Sigara denilen bu madde, alkolden bile daha zararli..Cünkü alkolü bir miktar alirsin ve icmeyi biraktigin zaman,vücudun kisa zamanda vücuttan atar ve organlar pek zarar görmez.(Sakin yanlis anlamayin alkol sigaradan daha iyidir demiyorum)

Ama sigarada bulunan bircok zehirli madde var.Bu maddeler maalesef akcigerlerde,damarlarda vs. organlarda birikip kaliyor.Bunlari vücut atamiyor. Sigara icmeyi birakan genc bir insanin vücudu ancak 10 yilda kendisini toparlayabiliyor.

Arakadaslar sonuc olarak ben SIGARA'yi bir düsman olarak kabul edip(aslinda bütün insanligin dost görünen en büyük düsmani) zararlari hakkinda arastirma yapip kendimi yetistirdim...Sizlerin yazilarinizi okudum ve su fikir ortaya cikti.Aslinda hic bir arkadas sigara ictiginden memnun degil,özellikle Perhaps Yönetici kullanici arkadas 2 resim koymus ortaya. Sigara icmis olan ve icmemis olan kisinin akcigeri.Herhalde bu resim bize herseyi anlatiyor. Sigaradan kurtulmak isteyen arkadaslar www.yesilay.org ve www.tip2000 sitelerine girip bilgi alabilirler. Saglikli günler ve sigara icmeyen Trabzonsporlular taraftarlar dilegiyle arkadaslar...[img]smileys/smiley1.gif[/img]Edited by: Ünyeli61

Nereden
    Ankara

Gereksiz mesajimi silmek istedim bu degerli tartisma ortamindan!Edited by: noname

Nereden
    Almanya

Alıntı noname Nickli Üyeden Alıntı

Hayatimin 21 yilini sigara icmeyerek, hatta babama salonda sigra icirtmeyerek gecirdim. 21. sene.. tam da 21.yy in basina denk gelmisti.. O zamandir iciyorum. Onceleri moralim bozuldugunda icerdim bir tane (ve paketi yakin arkadaslarimdan birine verirdim).. sonralari neselenince.. acikinca, doyunca, uyaninca vs vs oldu.

Kendime yakistiramadigim bir sey.. ben nasil sigaradan zevk alabilirdim ki?? Bilmiyorum.. ama ben ne zaman sigara icmeyebildigimi kesfetmistim! Bir kiz arkadasim vardi istanbulda. Her haftasonu gorusurduk. Sigara kokusundan nefret ederdi. Son 24 saat icinde sigara icmissen hemen anlar.. 1,5 metreden yakinina asla gelmezdi. Ben de haftanin 3 gunu sigarasiz yasiyordum. Aramiyordum. Elbet bir gun ben de birakacagim. Kendime sozum var. (Burada sigaranin yararlarindan asla bahsetmeyecegim..)

Sigara icmeyin diye kampanya baslatilabilir, sigara surekli zamlanip avrupa ulkelerindeki gibi bir fiyatla satilabilir (ingiltere 12,5 ytl bir paket), 100 kisinin sigara icip 1 kisinin icmedigi bir ortamda sigara icilmesi yasaklanabilir (ki o bir kisinin sagligini bozmaya hakkim yok diye!).. Amaaa.. toplumdaki bu ben icmiyorum.. icenlerin hepsi salak, aptal dusuncesini dogru bulmuyorum. Bina icinde sigara icmek yasaksa.. binanin disinda uzerime yagmur yagmayacak bir yer istiyorum. Biraz saygi istiyorum. Bu yildirma politikalari inadina icmeme neden olacak neredeyse..

Neyse.. icelim guzelleselim.

Yanlis anlama dostum sigara icenleri asagilamak bir niyetimiz yok. Sen yine ic ve güzellesmeye devam et!

Tartisiyoruz zararlarini anlatiyoruz,kisileri ,insanlari bilgilendiyoruz.Cok genc ve dinamik bir nüfusa sahibiz.Ama bu gencleri bilgilendirelim.

Maalesef bu sigara tiryakiligi alkol,uyusturucu (eroin,kokain,extacy) gibiiste bunlara bagimliligi sirasiyla getiriyor.

Biliyor musun bir uyusturucu hap var.Bu hapi alirsan kendinden gecip bir gecede uyustrucu bagimlisi oluyorsun. Bunlar birbirine baglantili. Avrupa'da bir paket sigara 5,- euro .Bir insan günde 1 paket sigara icse ayda 150,Euro yilda 1800,-Euro. Bu parayla neler olur gerisini siz hesaplayin,düsünün.. Burada parayi kazananlar kimler biliyor musun?

1-Sigara satan patronlar,

2-Sigara satisindan süper vergi alan Avrupa devletleri.

1 paket sigaranin maliyeti haydi 2 Euro olsun! 3 Euru nereye gidiyor.?tabiki devkletin kasasina.....Türkiye'dede bu durum böyle..Kendimizi sömürtüyoruz ve üstelik gelecekte potansiyel kalp hastasi,kanserler vb....[img]smileys/smiley11.gif[/img][img]smileys/smiley11.gif[/img] Ben sadece söylüyorum...Edited by: Ünyeli61

Nereden
    Almanya

noname gerek yoktu, özür dilerim kardesim. Bu sekilde düsünecegine bilseydim yazmazdim....[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

bende orta 2 de yavas yavas basladim lise sona kadar gunde 3-5 dal ictim.o gunden beri de gunde bir pakete yaklasik iciyorum.ara ara yaklasik bir ay kadar biraktigim oldu ancak tekrar basladim.gecenlerde tekrar birakmayi dusundum beceremedim .su an icmeyen arkadaslara tek onerim bir nefes dahi olsa icmesinler.cunku tadi kadar guzel geliyo ki ooooooooooooffffffffffffffffffffffff durmadan icesi geliyo.hele yemegin ustune.yada bir gol atinca zevk sigarasi yok mu tadi bambaska oluyo.

zaten dunyanin en buyuk mucidi yemek ustune sigarayi bulan adam[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır MrbLack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

içiyoz iste ne edelim birakamayruk ....

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ama acaip rahatlatiyor insani hele sabah kahvaltisindan sonra[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı zafer6161 Nickli Üyeden Alıntı
    ama acaip rahatlatiyor insani hele sabah kahvaltisindan sonra[img]smileys/smiley36.gif[/img]

hiç sorma yaw.ama tamamen psikolojik bise.ailemin yaninda oldugum zaman hiç içesim gelmiyo çünkü aklima hiç gelmiyo.ama okuldayken elimde olmasi bile içimdeki sikintiyi aliyo.

Yükseldi Karadeniz
    Herkes omuz omuza
    Bize firtina denir
    Çikmayin yolumuza
    Bordo mavi bayragim
    Kanatlansin sonsuza

bu bir siir mi yoksa bir trabzonspor parçasi mi?eger kendin yazdiysan ya da bir yerden aldiysan tamamini istersen buraya istersen bana özelden atabilir misin?

tesekkürler

gilimalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dünyaninda en zevkli seyi tuvalette sigara içmek insan nasil rahatliyo anlatilmaz ya[img]smileys/smiley4.gif[/img][img]smileys/smiley4.gif[/img]

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

beyler yapmayin Allah askina sigarayi özendirmeye mi çalisiyorsunuz bunlar nasil tabirler yakisiyor mu size??? ne sigarasi, nerden çikti, amerikada orada burada sigara içenlere ikinci sinif insan muamelesi yapiliyor bunlari yazin, ingilterede sigara içen insanin yaninda baskalari varsa hemen içmeyenlerin uzaklastigini anlatin.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı bahadiroglu Nickli Üyeden Alıntı

Yükseldi Karadeniz
    Herkes omuz omuza
    Bize firtina denir
    Çikmayin yolumuza
    Bordo mavi bayragim
    Kanatlansin sonsuza

bu bir siir mi yoksa bir trabzonspor parçasi mi?eger kendin yazdiysan ya da bir yerden aldiysan tamamini istersen buraya istersen bana özelden atabilir misin?

tesekkürler

abi o kazim koyuncu'nun bir sarkisi nasil bilmezsiniz hayret ettim.

sheva
    Ziyaretçi

kendilerine verdikleri zarar yetmezmis gibi bir de iyi bir halt isliyormus gibi bunu ballandira ballandira anlatan zihniyete uygun buldugum sifat editlenmeye layik bulunmus maalesef.en derin sevgi ve saygilarimi yolluyorum.

Demekki yanlis yapmisiz editlemek yerine gereken 1 haftalik foruma yazamama cezasini uygulamaliydik.eh bizde öyle yapariz.buyrun gülcan hanim 1 hafta no-post ondan sonrada adminler söyle fasist böyle bilmem ne diye yazarsiniz.

Edited by: tigin

Forumdan Uzaklaştırılmıştır MrbLack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sheva Nickli Üyeden Alıntı

kendilerine verdikleri zarar yetmezmis gibi bir de iyi bir halt isliyormus gibi bunu ballandira ballandira anlatan zihniyete uygun buldugum sifat editlenmeye layik bulunmus maalesef.en derin sevgi ve saygilarimi yolluyorum.

çok agir konustugunun farkindasin sanirim...

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı bahadiroglu Nickli Üyeden Alıntı

Yükseldi Karadeniz
    Herkes omuz omuza
    Bize firtina denir
    Çikmayin yolumuza
    Bordo mavi bayragim
    Kanatlansin sonsuza

tesekkürler

abi o kazim koyuncu'nun bir sarkisi nasil bilmezsiniz hayret ettim.

kazim koyuncu deyince aklima geldi..bunu birkaç kisi bagirarak söylüyor ardindan kazim koyuncu oy tirabzon tirazbon yasa saninla yasa sampiyon yazacagiz yeniden daga tasa...diye devam eden sarki mi?

ayni zamanda konu ile alakasi yok ama cevap vereyim.kazim koyuncu dinlemem.benim tarzima epeyce bir ters.yaptigi karadeniz müzigi falan da degil.karadeniz müziginin batiya uyarlanmis yani özünden koparilarak yamalanmis tarzi desek daha iyi olur.diyeceksiniz ki trabzonspor uy aha albümünde var..bende bu kasette yok.almam da..bende çok eski trabzonspor için yazilmis sadece kemençeli olan kaset ve de parçalar var onlar asiltrabzonspor parçalarimizdirdiye düsünüyorum.

bu konuyu baska bir baslikta tartisiriz.elbet bir baslik açilacaktir konu ile ilgili..

Arkadaslar sayfalari bastan baktim. 1. sayfada yazanlar hemen hemen hic bir arkadasin sigaradan memnun olmadigini,maalesef alismis olduklarini yazmislar.

Bu en azindan güzel bir durum, arkadaslar bo vermislik icine girmeyip sigaranin zararlarini anlatalim,mücadele edelim. Ama bazi arkadaslar isi girgira alip sigara muhabbetlerini anlatiyorlar..

Ben de ne yazik ki az da olsa sigara iciyorum.Is stresi gibi iste,canimiz sikiliyor. Aslinda icilecek bir sey degil..Tamamen birakmayi düsünüyorum....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı Can basten Nickli Üyeden Alıntı

Can Kisa Samsun o, filtresinden tanirim. Yalniz tam memur sigarasidir. Kültablasina koy, durdugu yerde söner. Ama yabanci sigaralari biraz içme, kendi kendini içer meret. [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Espri bir tarafa, bir kere bulastik bu merete. Ama mutlaka bir gün def edecegim onu hayatimdan...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)