Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 57 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Kimligi

TAMTÜRK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı smertkan Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Gölge Oyunu Nickli Üyeden Alıntı

TRABZONSPOR KASKOLU ISTEDI.... Yanina gelen Kerem Akyüz isimli bir çocugu seven Erdogan, boynundaki ........ kaskolunu çocuga vermek istedi. Kaskolu elinin tersiyle iten minik, "Ben Trabzonspor kaskolu isterim" diyerek hediyeyi reddetti. (Sabah)

Belkide kimlik bu dur iste.Hani ögrencinin kagidin arkasina risk budur diye yazmasi gibi .Ama sayfalarca yaziya bedel.Bir meydan okuma bir haykiris bir durus hatta durusunu degistirmeme direnme .Bir kare poz yalin bir anlatis.

Sunay Akin anlatir.Hem kitabinda hemde Söylesilerinde.Server Tanilli hoca demiski Tarih insanin Fotografini yalniz ama yalniz bir kere çeker diye .Ne zaman Nerde bilinmez diye de eklemis.ve uyarmis dikkat ette gözlerin kapali çikmasin.

iste bizim Kerem tarihin fotografina öyle yakalanmis ama helal olsun gözleri apaçik çikmis.Gözüaçik, yüregi saglam bir çocuk Kerem.Adi gibi ates parçasi.

Bilmiyorum bir sekildeTrabzonsporu konusurken hep onu yarinlara nasil götürebilecegimizi düsünüyordum.Yarinlari borçluyduk çocuklarimiza onlara TS sevgisi asilarken onlara her yönüyleiyi bir TS birkamaliydik.Avatarim bu düsüncenin eseri en azindan bu duygularla konulmus. Ayni sekilde imzamda.Iste bu düsünceler içinde çikip bana yanilmiyorsun diyen Kerem'e son dizelerini Imza olarak kullandigim Yeni Türkünün Günebakan Sarkisi Sözleriyle Tesekkür etmek isterim.

Günebakan

Evvel zaman içinde dostlar
    Agaçlara ev kurardik
    Tatli bir düs içinde
    Bir yere bir göge bakardik

Gönlümüz kus gibiydi dostlar
    Dünyaya kanat açardik
    Tutsak degildik zamana
    Basina buyruk yasardik

Çocuklardik parlak yildizlardik o zaman
    Ay büyülüydü yakamoz deniz
    Ardindan kostugumuz son bahardan

Çocuklardik parlak yildizlardik o zaman
    Artik dönemesekte geriye
    Ardindan kostugumuz son on zamandir

O zaman bu zamandir dostlar
    Ne ister neyi özleriz
    Denizini arayan akar sulara benzeriz
    Pencereler birak açik kalsin
    Geceleri yagmurlar yagsin
    Günebakan düslerimiz yagmur sesiyle çogalsin

Iste dogustan fanatik Trabzonsporluluk budur. Kücücük cocuk bile spora siyaset karistirmiyor ve siyasete alet olmuyor..Helal olsun minik Trabzonsporlu kardesime..[img]smileys/smiley32.gif[/img]Edited by: Ünyeli61

Nereden
    Ankara

Simal yildizina takdimimdir.......

trabzonspor bir kimliktir nasil bir kimliktir? , avucunun içindeki kendine ait öz degerin degerini bilemeden bir kenara itip kendine ait olmayanlarla yetinen bazi trabzonlularin;yok saydigi bir kimliktir.Benim gibi trabzonlu olmayan trabzonsporlulardao kimlige o degeregözü gibi bakanlardir.ve asagidaki imzam bu "TS kimliginin" ne olduguna dair detaylari açiklamaktadir

hakantpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Trabzonspor Kimligi Anlatilmasi da yasanmasi Kadar Zor aslinda

Biz Bunu Seçtik Çünkü kolayi seçmedik, Haksizliga bir baskaldiriydi Trabzonspor.

Hep dedikya seni Sampiyon olman için desteklemiyoruz diye.. içimizdeki insani yasattigin için seviyoruz seni.. Gururla mücadeleyi Futbolun Sahada oynanmasi gerektigini, Futbolun gerçekten futbol oldugu için sevilmesi gerektigini,futbolun sadece kazanmak demek olmadigini,mücadele etmek olgunu mücadelenin elbette bir gün basari ile sonuçlanacagini takdir edilmesek bile bizim kendi basarimizi bildigimizi. Sen bunlari ögrettin Bize Trabzonspor Ve birçok sey daha..

Simdi Trabzonda yasayan arkdaslar Alinacaklar ama Trabzon disinda yasayan Trabzonsporlular daha yogun yasiyor bu sevgiyi inanin sokakta gezerken bir trabzonsporlu görsem kucaklayip uzun uzun Trabzonsporla ilgili sohbet etmek istiyorum..Tüylerim diken diken oluyor.

Ama Genelde Sunu Gördüm Trabzonlu olupda Sehir disina çikanlarla karsilastigimda bu ilgiyi genelde anlamiyorlar. Sohbet Ortami kuruldugunda ise Trabzonsporu Genelde hep elestirmeyi seçiyorlar. Oysa trabzonda yasamayip da tranzonsporu destekleyen kisilerle sohbet ettigimde Trabzonspor sevgisini nasil hissettiklerini geçmisteki basarilarini anlatirken gözlerinin içindeki mutlulugu görüyorum.. Bilmem Düsündüklerimi Anlatabildim mi... ama Böyle iste Trabzonlu Trabzonsporlular la Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular Arasinda farklar. var.... Bilmem Siz Bu konuda ne düsünüyorsunuz ?_

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kimlik yerlerde...artik...

ftunsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu

benim hiç 2. takimim olmadi.(milli takim müstesna)

ayagima top degdiginden,hatta yürümeye basladigimdan beri trabzonsporluyum.

hayatimin her aninda zor olani seçmek gibi bir tarzim oldu.suan dahi bir günde 2 mesai yapiyorum.birincisinde isçiyim .ikincisinde sözde patron.ama isveren oldugum yerde dahi elemandan daha çok çalisiyorum.sahah 7:30 kalk gece 02:30 yat .iste böyle yasantinin ,tevbe hasaa "mimarisine" degil figüranlarina karsi hep mücadele içindeyim.
    maç günlerinde üç asagi bes yukari böyle bir hayati idame ettirenlerle, özel bir iletisim kurmadan toplaniriz.herkesin randevusu vardir.baska hiç bir sey onu degistirmez.bizi toplayan sadece sportif bir faaliyeti izlemek degil,ait oldugunu hissetigin bir camiaya kosup gelme arzusudur.

konu basliginda aranan "neden baska bir takim degilde trabzonspor" cevabi ise herhalde
    her noktada ezilmenin,
    görünen,
    hissetilen,
    yasanan haksizliklara
    karsi koyma cabasinin
    ama ONURUNDAN ve GURURUNDAN taviz vermek istemeyesin tezahürü olsa gerek.

hayat tarzimi yansitan bana en yakisan kimligi bu renklerde buluyorum.bu kimlikle gurur duyuyorum.

"neden trabzonspor" sorusu özellikle benim gibi trabzonla hiç bir bagi olmayan herkese sikça sorulur.
    -ALLAH ALLAH niye trabzonu tutuyorsun? triplere girilerek ,karsisindakini Hilkat garibesi görerek, sanki asagilar tarzda olanlara ,
    en kestirmeden:

- herkesin becerecegi is olmadigindan. derim.

gerçektende bu kimlik herkese göre degildir.
    her bedende
    her yürekte ayni durmaz.
    büyük gelir, tasinmaz yük olur,egreti durur.

burada vakit almadan konunun parelelinde bir animi aktarayim.sezonun ilk maçinda ben kizilcahamam da bulunuyordum.( bizim büyüklerin hem tedavisi hemde tatil hesabi , mecburiyettten)araya araya digiturk yeri buldum.büyük bir yer.sahibinin tuzu kuru .tek is olarak o ise bakiyormus. 22-23 yaslarinda biri.bizim maçtan önce erciyes-bjk maçi var .salon tam dolu.hepsi bjk li degil ama millet is yoklugundan zevkine gelmis.maç bitti.salon bosaldi.salonda tek kaldim.
    -trabzon maçi yok mu? dedim.
    -var ama kimse yok,temizlik yapacam ,(hertaraf çekirdek kabugu )
    -ben varim tv yi kapatma maça bakacam .dedim.
    biraz mizmizlandi ama tv yi kapatamadi.bitaraftan temizlik yaparkende ALLAH için fazla tozutmamak için elinden geleni de yapti.
    _çay yok mu dedim?

-kalabalikta çay yapmiyorum dedi.zaten adamin tuzu kuru
    tv yi pesin 4800 ytl almis.
    -ben tek basima kalabalik sayilmam .dedim.
    temizligi birakip çay isine basladi.sonradan kizlcahamamda kampta bulunan 2.lig takimlarindan birinin futbolcusu geldi.
    biriken iki oldum.
    salonun kapanmadigini fark etmis olan önce 2 sonra 1 kisi daha geldi.
    bir iken 5 oldum.
    zira ben onlardim .onlarda ben.
    maçi seyrettik.çayimizida içtik.salon sahibi bizden sadece çay paralarini istedi.ama az dahi olsa emek bedelsiz olmamali .
    -ikram senin bize yaptigin çay olsun.maç ücreti ne ise
    onu veririm .dedim
    salon sahibi bu gece maça kizini bulduk der gibi bakip ne gülebildi neden bisey dedi.

maçi beraber seyrettigimiz 5 renktasimdan sadece 16-17 yaslarindaki çocukta formamiz vardi.ben dahil diger 4 kiside rengimizi belli eden emare yoktu.

ama 5 kisi bir renktik ,tek yürektik.

bunu hissetmek bile yeter.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı TRABZONLU_TS Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Gülsen Nickli Üyeden Alıntı

Esimin nasil Trabzonsporlu oldugunu anlattigibir yazisi var. Bu kimlik konusuna da bir yaklasim getiriyor.. Asagidaki yaziyi aylar önce bir baska sitedeki arkadaslara yazi istediklerinde göndermistim.
    Nasil TS?li Oldum
    Her velet gibi ben de babamin sempati duydugu futbol takimini tuttum.
    6 yasindayim, okuma yazmayi yeni sökmüsüm. Babamin düzenli olarak eve getirdigi
    Günaydin ve Tercüman gazetelerinden birinin spor sayfasini heceliyorum...
    Galatasaray : 0 Fenerbahçe : 1
    -Baba bu 0 ve 1 ne?
    -Fenerbahçe bize bir gol atmis ve bizi 1-0 yenmis evladim.
    -Ee niye yenilen takimi tutuyorsun baba?
    -Yavrum bir kere yenildin diye takim degistirilmez.
    Aradan bir sene geçti geçmedi ki aci gerçegi farkettim. Koskoca Rize?de babam ve benden
    baska Galatasarayli yokmus.
    O zamanlar Rizespor daha bilmem kaçinci ligde debelenip duruyor.
    Kimsede köklü bir Rizespor sevgisi de yok anlayacaginiz...
    Herkes; dayilarim, amcalarim ve onlarin çocuklari, Çayeli?nin alayi Fenerli...
    Birkaç münferit Besiktasli hariç. Onlar da benim azinlik psikolojimi yasiyorlardi zaten.
    Sanki Fenerbahçe Futbol Kulübü Rize?de kurulmus, sonra takimin merkezini Istanbul
    Dereagzi?na tasimislar.
    Çocuguz, top oynuyoruz tabi. Takimlar kuruluyor... Herkes tuttugu takimin adini vererek
    ayni çati altinda toplaniyor.
    -Hadi biz Fenerbahçe olduk, sen de takimini çek.
    -Ne takimi çekicem be. Sadece ben varim Galatasarayli.
    Bu Galatasaraylilik belasini basima saran babami kahveden çagiricam ama biliyorum
    3 metre bile kosamaz.
    Fenerbahçeliler?in karsisina hep bir iki eksikle çikiyorduk. Yenile yenile bir gün yenmesini
    ögrendik. Az dayak yemedik bu arada. Tas, sopa, gazoz kapagi (bazen sisesi üzerinde)...
    Normal biten maç yok zaten, hepsi ?Maraton?luk?...
    Bu Fenerli güruhuna karsi makus kaderim dayak yemekti.
    Bagira çagira yapilan tartismalari iyi idare ediyordum ama...
    Gazetelerde, ?F.B, G.S ezeli rekabetinde son durum? adiyla hazirlanan köseleri hatmetmeye
    baslamistim.
    Metin Oktay, Mithatpasa?daki maçta, Gazhane tarafindaki Fener kalesinin aglarini, çektigi sutla
    cart diye nasil yirtmisti... (Cart?i ben ekliyordum tabi. Çünkü Fenerliler?in ?cart?a acayip
    uyuz oldugunu fark etmistim.) Papazin çayirinda Fener?i 7-0 nasil gole doyurmusuz... vs vs...
    Ben bunlari ezberleyip mahalleye bir iniyorum ki, sanki Anti-Dühring?i okumusum.
    Fenerliler?de lojistik destek yok, ............lar bütün gün beni dövdükleri için okumaya
    arastirmaya zamanlari kalmiyordu tabi.
    ?Kem küm... Lefter vardi... eee... sey...?
    ?Hadi lan, 3 sene üstüste kim sampiyon oldu? Kaleperoviç, Brian Birch?ün çiragi bile olamaz.?
    Fenerliler bana uzayli gibi bakiyor... Ne diyo lan bu? Kafasina gelen taslarla kafayi
    mi siyirdi acaba?
    Entelektüel bir tartismayi beceremeyen Fenerliler tekrar tas ve sopaya sariliyorlardi...
    (Simdi düsünüyorum da, bu beni dövenler de benim gibi 7-8 yaslarinda çocuklardi.
    Hepsi de ya mahalle ya da okul arkadasimdi. Holigan olamazlardi. Daha anlamini bile
    bilmiyorduk. Mutsuz bir evlilikleri, gicik olduklari patronlari, geçim sikintisi, gelecek
    kaygisi... insani vandalizme, holiganizme itecek bir kinleri ve nedenleri de yoktu.
    Peki bu ......ler beni niye dövüp duruyorlardi? Hala anlamis degilim!)
    Neyse, en az 8-9 sene kahrini çektigim Galatasaray?i, Istanbul?a tasindigimiz ilk yillarda
    hep kalbimde büyüttüm. Ama heyhat... Kabatas Erkek Lisesi?nde isler degisti.
    Adanali, Karsli, Izmirli, Diyarbakirli... velhasil Türkiye?nin dört bir yanindan gelmis
    ögrencilerden olusan Kabatas Erkek Lisesi?ndeki solcular, son günlerde bir Trabzon
    geyigine sarmislardi... Ben önce yeni bir sol fraksiyon zannettim.
    TKP-ML-TRABZON?u kurdular kesin, diye düsündüm. Soldaki bölünme nihayet sehir bazinda
    olmaya baslamisti.
    Sonra anladim olayi...
    -Abi helal olsun ya, adamlarin antrenörü de, futbolculari da hepsi Trabzonluymus, Anadolu?nun
    bagrindan kopup su Istanbul hegemonyasini yiktilar...
    Lan bu bizim komsu sehir Trabzon?un takimi Trabzonspor be...
    O zamanlar baskaldiri ve otoriteye karsi gelmek acayip prim yapiyor ama yine de
    Trabzonspor?a karsi en ufak bir kipirti hissetmiyorum.
    Bir gün siniftaki politize arkadaslardan biri bagirarak Trabzonspor?lu bir ajitasyon çekmisti;
    -Asirlik geçmislerine, federasyondaki güçlerine, medyadaki agirliklarina, büyük mali olanaklarina
    ve bütün bunlarin hakemler üzerinde dogurdugu baskiya ragmen gelip sen bunlarin
    elinden sampiyonlugu al...
    ?Bunlar? dediklerinden birisi de benim Galatasaray?im... Ulan ne biçim konusuyorsun ............,
    diyecem ama burasi Çayeli degil ve artik çocuk da degiliz. Yemiyo tabi.
    Bir Fenerli arkadasin davetiyle Inönü?deki Fenerbahçe ? Trabzonspor kupa maçina gittim...
    Deniz tarafindaki açiktayiz. Arkadasim layt Fenerli Allahtan. Benim de çok umurumda degil maç,
    yesinler birbirini havasindayim.
    Trabzonspor?un formasinin rengini bile bilmiyorum.
    ?Bu ne lan, visne çürügü lacivert forma mi olur?? diyorum.
    Kapalinin bir bölümünde, bir türlü organize tezahürat yapamayan, ellerinde kemençelerle
    horon tepen 5 bine yakin taraftar Trabzonspor?u destekliyordu.
    Arkadasim tribünü göstererek, ?Vay ............lar, nerdeyse bizimkiler kadar varlar? diyerek
    tehlikenin büyüklügüne isaret etti.
    Devamli hareket eden ve biktirici bir presle Fenerbahçe?ye illallah dedirten bu visne
    çürügü ?lacivert renkli formali 11 kisi, defanstaki kivircik saçli adamin (Necati) attigi
    golle Fener?i kupadan eledi. (Nur içinde yatsin, Islam Çupi ertesi gün Trabzonspor?u
    Ingiliz takimlarina benzetmis ve Türkiye?de bu güne kadar böyle ölümüne yardimlasan,
    böyle can havliyle oynayan bir takimi izlemedigini yazmisti.)
    Kemençe sesi birden kulagima daha bir hos geldi.
    Inönü?den çikarken aralarina karistim. Rize ile Trabzon?un farki neydi ki?
    Tonlama farkimiz olabilirdi belki. ?Nasil Keçirduk, Nasil Geçurduk, Nasil Çeçurduk??
    O senenin sonunda Tercüman gazetesinde tam sayfa bir fotograf gördüm.
    Bu fotografla birlikte içimdeki son Galatasaray tersanesi de ele geçirilmisti.
    Teslim bayragini çekiyordum.
    Senol, Turgay Necati, Ali Kemal ve digerleri sampiyonluk kupasini elleri arasina almis,
    Bogaz Köprüsü?nün tam ortasindan yürüyerek kupayi Avrupa?dan Asya?ya geçiriyordu.
    ?Trabzonspor Sampiyon!..?
    Bir sonraki Galatasaray ? Trabzonspor maçindan gözyaslarimi gizleyerek çikmistim.
    Galatasaray, sezon basinda Tuncay?in jübilesi için Trabzonspor?la oynuyordu ve 4-1 yenilmisti.
    Galatasaray yenildi diye aglamiyordum ama, artik kendimi Trabzonsporlu hissediyordum.
    Içimdeki solcu insaatin ilk harçlarini, oligarsiye kafa tutan Trabzonspor atti.
    Trabzonspor zenginden alip bana veren Robin Hood?umdu. Amerika?nin burnunun dibinde
    Küba?yi kurmak kadar zor bir isi becermisti. Trabzonspor benim devrimimdi.
    Bir futbol takimi olmaktan çok öte anlam tasidi ve tasiyor.
    Simdiki veletlerde is yok. Kim güçlüyse, kim kazaniyorsa onu tutuyorlar. Nerde bizim gibi tuttugu takima bu kadar anlam yükleyen veletler...
    yaw son zamanlarda okudugum en güzel yazilardan birisi cok hosuam gitti acikcasi. helal olsun ne dim. aslinda bu yaziyi bütün spor forumlarina yazmak gerekiyor diye düsünüyom. örnek ve ders alinilacakbir yazi.
    Buram buram siyaset kokan bir yazi olmasina ragmen gene de güzel bir yazi olmus...Yaziyi yazan arkadasi kutlarim...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

smertkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Iste size Bir Trabzonsporluluk örnegi daha;

Agaoglu'na tesekkür
    Trabzonspor Asbaskani Hasim Sayitoglu, Yattara'nin Misir'da özel uçakla alinarak Ankara'ya getirilmesinde eski yönetim kurulu üyesi Ahmet Agaoglu'nun da çok emegi geçtigini belirterek kendisine tesekkür etti.

karadenizgazete.com

Gerçi iki Örnek var bunu basina duyurma nezaketini gösyteren Sn Sayitoglu nu da tebrik etmek gerekir.

Ama asil örnek Sn Agaoglu.Yönetim kurulu üyesi degil, hatta baskanlik koltugundan döndü(Düne kadar kiziyorduk ancak son gelismelerden anladikki o koltuga oturmak hiçte sanildigi kadar kolay degilmis,) Ve Özkan Sümerin Yanlizlasma iddalarinin ardindan ben bu takima her zaman katki yapmaya varim diyen bir adam.Biliyorum TS kimligini tanimlanmasinda dogrudan ilgili degil ama Taraftar ve Yönetici Profili açisndan birilerinin gözüne çomak sokarçasina yapilmis bir hareket bu.

Tebrik etmek gerkir.

Kimlige katkisi ise TSkimligini sadece tek bir çikis noktasina baglama yanlis oldugunu söylüyor bu örnek. TS kimligini öyle tanimlamaliyiz ben TS liyim diyen hiç kimse dislanmamali.Tabi dogru istikametede kanalize etmeli.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)