Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 105 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kanserle mücadeleye devam

TAMTÜRK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı degok Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaslar bu arada farketmeyen arkadaslarimiz için saglam nickli bmn üyesi arkadasimizin serbest kürsü basligi altintinda vermis oldugu büyük bir hizmet var. Lütfen ilgi gösterelim. Kazim koyuncunun trt konserinin videolari bulunuyor bu baslikta.

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/f....asp?TID=4942& amp; amp;KW=kaz%FDm&PN=0&TPN=1

Teskkür ederim arkadasim verdigin bilgi icin.Ilgilenírz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı halil ibo Nickli Üyeden Alıntı

Volkan Konak,Kazim Koyuncu'yu kaybettigimiz günlerde pek bir iddialiydi.Ama söylemleri eyleme dönüsmedi saniyorum.Demek ki atesin en yakici zamaninda o aciyla söylenmis sözlermis,buna çok üzüldüm açikçasi.

Bu konuda detayli bir arastirma yapilmasi sart.Böyle bir arastirma içinde basta bölge milletvekilleri,sivil toplum kuruluslari,sanatçilar,doktorlar hep birlikte harekete geçmeleri gerekiyor.Bir protesto yürüyüsü medyada birkaç gün yer alip geçistirilir.

böyle konularda verilecek tepkiler anlik olabilir ama elimzide iyi arastirmalar ve toplumun her kesiminden örgütler olmalidir..

avukatlar doktorlar hakimler isadamlari esnaf hasta yakinlari hastalar belediye baskanlari muhtarlar ögretim üyeleri rektör ögrenciler ve en önemlisi halk!...

bu olay çok önemlidir ve ciddidir.. neden bu forumda bu konuya yeterince önem verilmiyor.

cemilsezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Evet arkadaslar konu baslina çok ilgisiz kalindi bu da duyarsiz bir toplum mu veya duyarsiz geçlikmi oldumuz soru isareti kafamda olustu.

Ama ben ilimden geldigi kadariyla birseyler yapmaya çalisacam çünkü içim rahat etmesi için karadeniz geçliysek bu bizm görevimizdir diye düsünüyorum.

Bazi gerçek olan seyler varki TRABZON sehrini ve insanini çekememezlik ve ezme gibi bazi seyler dönüyor bu karadeniz insanin heryerde özel sektörde siyaset te futbol da ön pilanda olmasini istanbul da daha ziyade anadolu insani çekemiyor bular geçek olan seyler arkadaslar.Bu nedenle biz karadeniz geçli olarak sadece spor olaylarinda deil karadenin hakkinin korumak bizm görevimiz arkadaslar

Nerde kaldi karadeniz insaninin birbirine sahiplihi nerde baglilik ben su angöremiyorum.

Cemil'im,adasim sana attigim mail'de biraz kizgin ve kirgindim ama bende iz üstündeyim sen merak etme,ayni sekilde savasa devam kardesim.

Ahmet AYDIN-28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Bu basligi günler önce gördügümde yönetimimiz tarafindan ya da siyasiler tarafindan uyutulup uyutulmadigimiza dair bir baslik oldugunu düsünüp, yine atesli ve kirici tartismalar var diye hiç açmamistim. Bugün kazara açtigimda konunu çok farkli ve önemli oldugunu gördüm. Benim gibi düsünüp basligi hiç açmayanlar düsünülerek basligin degistirilmesi ve daha açiklayici olmasi iyi olur diye düsünüyorum.

Konuyla ilgili önerim; sadece Trabzon ve Trabzonspor eksenli degil bütün Dogu Karadeniz'i kapsayacak organizasyonlar planlanmasidir. Bölgenin tüm spor kulüpleri ve sivil toplum örgütlerinin ortak hareket etmesi saglanmalidir. Gerekirse bmn olarak Rizespor vb. kulüp ve stölerle irtibata geçebiliriz.

Nereden
    Trabzon

Tabiki tüm dogu karadeniz sadece trabzon deil.

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu memlekette can pazara düsmüs. Devletin bakani kameralar karsisinda elinde çay bardagiyla "bakin ben içiyorum, siz de için" diyor, insanlar zaman içinde kansere yenik düsüyor.. Kus gribi vakasinda da ayni seyleri yasadik.. Saksakci basin herseyi hasiralti ediyor, isine geleni yaziyor, isine gelmeyeni görmezden geliyor.. Tarim Bakani, Saglik Bakani "kus gribi ülkemizde tehdit uyandirmiyor "diyor.. BAsin mansetlere tasiyor bu haberi.. Üstünden çok geçmiyor ölümler basliyor ardi ardina.. Yine ayni basin sorumluyu "cehalet" olarak adlandiriyor.. Bir zaman sonra basin tavukçuluk sektörünün dibe vurdugunu yazmayi da ihmal etmiyor.. Ey güzel basin diyorsun ki, tavuk tüketin, yumurtadan birsey olmaz, rahatça midenize indirin.. Yahu bu insanlar senin, sözüm ona bilinçli gazetecilik anlayisina inanip hareket ettigi için her defasinda can verdi.. Senin saksakçiligin yüzünden insanlar ölmeye devam ediyor.. Ben senin sözüne güvenip nasil tavuk tüketeyim..

Hikaye, gelisen olaylar, yasananlar, yillar önce "çayda radyasyon var mi yok mu" tartismalarinin ülke insanina yansimasina ne kadar da benziyor degil mi?

Uzun lafin kisasi, sen sesini ulusal basin olmadan ülke insanina duyuramazsin, ulusal basin senin sesini "hizmet ettigi çikarlarla" uyusmuyorsa duymaz.. Benim ümidim yok... Karadeniz insani kanserden, egitim seviye düsük yurdum insani da kus gribinden ölmeye devam edecek bu ülkede..

Mustafa Mahmutoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sayin T.C görevlileri!!!!!!!!!!!!!!karadenizde bir tarama baslatin artik herkes bitiyor karadeniz bitiyor yardim gerekiyor

Önder28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Son bjk maçinda Besiktas taraftarlari ''KANSER'den ÖLMESIN KARADENIZ ! YETER '' yazili pankart açmislar TRABZONSPOR dergisinin son sayisinda gördüm (Dergi buraya biraz geç geliyor da onun için yani). Bu pankartin yanina bir de Kazim Koyuncu pankarti açmislar. Bir tesekkürü hakketmisler bence :Gösterdikleri duyarliliktan ötürü, önce insan dedikleri için Tesekkürler ederim BJK Taraftari.[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

bizim yapmamiz gerekenleri baskalari yapiyor bunu da ekleyelim!...

bjk.nin duyarliligini takdir ederim.. buna etki olan herhalde bjk. tribunlerindeki karadeniz kökenli taraftarlar...

ayrica "help kanser" ne demek?.... daha iyi bir baslik atilabilir.

Alıntı blue_tiger Nickli Üyeden Alıntı
    Son bjk maçinda Besiktas taraftarlari ''KANSER'den ÖLMESIN KARADENIZ ! YETER '' yazili pankart açmislar TRABZONSPOR dergisinin son sayisinda gördüm (Dergi buraya biraz geç geliyor da onun için yani). Bu pankartin yanina bir de Kazim Koyuncu pankarti açmislar. Bir tesekkürü hakketmisler bence :Gösterdikleri duyarliliktan ötürü, önce insan dedikleri için Tesekkürler ederim BJK Taraftari.[img]smileys/smiley32.gif[/img]
    Evet bende maçin ertesinde gazetede görmüstüm bencede alkisi hak ettiler [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

Evet arkadaslar ankarada ilk adimlari bugün attim radyo karadeniz yayin yönetmeni devrim hacisalihogluyla yaptim görüsmede bizleri tebrik etti ve elimizden geleni yapacani söyledi ilk olarak bu iile ilgilenen bir profesör doktoru bulup yayina çikartacak ve sayin bakan faruk özak ve trabzonlu diyer büyüklerle görüsme olana ayarlayacak ve kizilayda iziznli olarak bir açiklama yapilmasi için izin alinacak bunun yanin da Nihat geçle irtibata geçip onun televizyon programinda buna deyinmesini isteyecegiz ve radikal gastesinde genis bir yazi yayini yapilacak tabiki bunlarla kisitli kalmayacak cevap alana kadar savsacagiz arkadaslar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

arkadaslar halkimiz bu konuyla duyarlidir çünkü her ailede ne yazikki kanser vakasi var. bu durumun kontrol altina alinmasi gerekiyor bir kanser arastirma merkezinin faaliyete geçmesi gerekiyor. bu vakalarin istatistikleri tutulmasi gerekiyor bunun gibi uzmanlik derecesinde faaliyetler gösterilmesi gerekiyor.

karsimizdaki tehlike nedir bütün boyutlari arastirilmali.

lütfen arkadaslar bu konuya özen gösterelim burada sadece kendimiz için degil koca bir dogu karadeniz için konusuyoruz.

Nereden
    İstanbul

Alıntı cemilsezgin Nickli Üyeden Alıntı

Evet arkadaslar ankarada ilk adimlari bugün attim radyo karadeniz yayin yönetmeni devrim hacisalihogluyla yaptim görüsmede bizleri tebrik etti ve elimizden geleni yapacani söyledi ilk olarak bu iile ilgilenen bir profesör doktoru bulup yayina çikartacak ve sayin bakan faruk özak ve trabzonlu diyer büyüklerle görüsme olana ayarlayacak ve kizilayda iziznli olarak bir açiklama yapilmasi için izin alinacak bunun yanin da Nihat geçle irtibata geçip onun televizyon programinda buna deyinmesini isteyecegiz ve radikal gastesinde genis bir yazi yayini yapilacak tabiki bunlarla kisitli kalmayacak cevap alana kadar savsacagiz arkadaslar.

Cemil ; Nihat GENÇ bu konuyu SKYTURK TV de isledi

Kanserle ilgili en büyük arastirma hastahanesi MALATYA da , ÖZAL yaptirmisdi, eh simdide RIZE li basbakanimiz var, bölgesinin insanlari içinyardimi esirgemez herhalde, ayrica bildigimiz çok meshur özel hastahanelerin sahipleride bölgemizin insanlari , onlarda yardimci olabilir, ama isin içinde PARA VAR !Bölgemin insaninin geliri bu hastaliklasavasacak düzeyde degil.Yanliz devlet degil, zenginlerimiz, sivil toplum kuruluslari v.s.desteklemeli ve tam tesekküllü kanser arastirma ve tedavi hastanaesi kurulmali, ama nerde, geçen gün meclisde bir millet vekili FATSA ilçesinebirradyoloji uzmani tayini için hükümete yalvariyordu ? Hükümet sözcüsüde notlarina aliyordu ?

Bende bu aksam Simal'e gidip Volkan Konak ile görüsücem.Hayirlisi olur insallah.

Mustafa Mahmutoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tebrikler besiktas taraftari[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

arkadaslar bu isi basarabiliriz herhalde.

sesimizi duyarabilecegimize inaniyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

ne aci ki bmn de bile bu isle ilgilenenler 50-60 kisiyi geçemiyoruz.ama bence bu is olur.

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Arkadaslar kndi çapimda bi takim dnemlerim oldu,bgüvendigim abilrime..Bekliyorum bakalim..Nihat gence bi tesekkür maili atalim bari..

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

elimizden geldigince bu isin takipçisi olmaya çalisiyoruz.bize de bir görev düserse seveseve elimizi tasin altina koyariz,bu hepimizin meselesi...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

arkadaslar bir nesil belki de yok oluyor ve bunun devami olarak bizde bundan etkilenecegiz.. çünkü bu toprakta yetisen meyveleri sebzeleri yiyoruz bu suyu içiyoruz....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

"Ürküten tirmanis"

TRABZON?DA yillardir tartisilan ve adina dernekler kurulan kanser vakalari katlayarak tirmaniyor. Saglik Bakanligi?nin ciddiye almadigi kanser tirmanisi 2005 yilinda ürküten bir noktaya ulasti. Geçen yilin ilk 10 aylik döneminde tespit edilen kanser vakasi sayisinin önceki yilin 12 aylik döneminde tespit edilen vakalardan % 50 daha fazla gerçeklestigi ortaya çikti.
    Akciger Kanseri&nbsp ; En Önde
    n TRABZON Il Saglik Müdürlügü verilerinde 2004 yilinda Trabzon?da tespit edilen kanser vakasi sayisi bin 89 iken, 2005 yilinin ilk 10 aylik döneminde bu sayi bin 570?e ulasti. 2005 yilinin ilk 10 ayinda Trabzon?da 955 erkek, 615 bayan vatandasa kanser teshisi konuldu. Erkeklerde en fazla akciger kanserine rastlanirken, kadinlarda meme kanseri öne çikti.

Karadeniz Bölgesi?nde tartisilan ancak Saglik Bakanligi?nin her firsatta ciddiye almadigi kanser hastaligi Trabzon?da 2005 yilinda rekor derece bir yükselis gösterdi. 2005 yilinin ilk 10 aylik döneminde Trabzon ilinde tespit edilen kanser vakasi sayisi bir önceki yilin 12 aylik döneminde tespit edilen kanser vakalarindan yüzde 50 daha fazla olarak gerçeklesti. Bayanlar ve erkeklerde mide kanseri teshisinde ciddi bir artisin olmasi dikkat çekti. Bu hastaliktaki artislarin yüzde yüze yakin oldugu kaydedildi.
    2004 yilinin tamaminda Trabzon?da tespit edilen kanser vakasi sayisi bin 89 olurken, 2005 yilinin ilk 10 aylik döneminde tespit edilen kanser vakasi sayisi bin 570 olarak gerçeklesti. 2004 yilinin son iki ayinda tespit edilen kanser vakalarinin da eklenmesiyle birlikte toplam vakanin bin 850?yi geçtigi belirtildi. 2005 yilinin ilk 10 ayinda Trabzon?da 955 erkek, 615 bayana kanser teshisi konuldu.
    Erkeklerde en çok rastlanan kanser hastaligi 2004 yilinin ilk on ayinda akciger kanseri olurken, onu 104 ile mesane, 93 ile de mide kanseri takip etti. 2004 yilinda 60 olan mesane kanseri 2005 yilinin ilk 10 aylik döneminde 104?e ulasti. Mide kanseri sayisi da 54?ten 78?e yükseldi.
    Kadinlarda ise en çok rastlanan kanser hastaligi meme kanseri oldu. 2005 yilinin ilk 10 aylik döneminde 137 kisi meme kanserine yakalanirken, 63 kisi mide, 52 kisi de tiroit kanseri oldu. Meme kanseri 2004 yilinda 78 olmasina karsilik 2005 yilinin ilk 10 aylik döneminde 137?ye yükseldi. Mide kanseri ?de 36?dan 63?e yükseldi.
    2003 yilina göre 2OO4 yilindaki artisa göre 2005 yilindaki artisin çok fazla olmasi kafalarda soru isareti birakti. Trabzon?da 2003 yilinda 853, 2004 yilinda bin 89, 2005 yilinin ilk on aylik döneminde ise bin 570 kisi kanser hastaligina yakalandi.
    2005 yilinin ilk on aylik döneminde elde edilen kanser verilerinin 12 aylik döneme yayildiginda ortaya çikan rakamlar ürkütücü boyutlara ulasti. Buna göre Trabzon?da 2005 yilinin tamaminda tespit edilen kanser vakalari yaklasik olarak söyle olustu: Kadin toplam: 732, Erkek toplam: Bin 145. Genel toplam bin 877.

Nereden
    Trabzon

Arkadaslar çalismalarimiz sürüyor ses getirecek birseyler yapmaya çalisiyoruz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

kolay gelsin.. elimizden gelen bir sey varsa yardimci olmaya çalisiriz.

Böyle bi sansizlik görmedim,her köse basinda rastlastigim adami simdi aramakla bulamiyorum,cemil hoca ne durumdayiz?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)