Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mesut Özil

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

Standart Mesut Özil

Her nekadar Türkiye milli takımını tercih etmesede,Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyi Türk futbolcularından bir tanesi.
    Konu Paksoy tarafından (11.03.2011 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

En iyi Türk Futbolcusu biraz iddaalı olmuş Gökdeniz Abi...

Benim için asla bir Nuri Şahin seviyesinde olamayacak bir isim gerek oyun olarak gerekse en iyi 'Türk' değerlendirmesi açısından...

En iyi ile kasıt en iyi klüpte oynayan Türk asıllı oyuncu ise eyvallah ama Yıldıray'a,Nuri'ye ve diğerlerine biraz haksızlık olmuş..

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Nuri'ye ayıp oluyor ama
    -1461 TRABZON-

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bence Nuri'ye 10 tur atar..
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Ahmet Başkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Nuri'yi 100 kat daha fazla sevsem de 10 tane Nuri eder Mesut .

Kazım Uzunboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Nuri'yi bilmiyorum ama Mesut Pes11'de gayet iyi.
    Yaşamak Direnmektir!

Hasan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Benim için Podolski'den farksız birisi.
    Ayrıca Nuri'den çokta üstün olduğunu düşünmüyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Nuri'yi de Mesut'u da seviyorum.İkisi de benim için farklı oyuncular.Mesut birkaç yıl içinde daha da geliştirir kendini.
    -1461 TRABZON-

Keramettin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Nuri'nin bizdeki yeri ayrı..
    Trabzonspor

Bu Kalp Senin İçin 61 Kere..

Nereden
    Uşak

Nuri Dortmund'da harikalar yaratıyor,ama Mesut Real Madrid'de kendini kabul ettirdi,şimdiden adı Zidane ile kıyaslanıyor.

Chiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Nuri'yi Real Madrid'te oynatin, kimin daha iyi oldugunu görürsünüz..

http://www.youtube.com/watch?v=d49r194WdVo
    #BorussiaDortmund
    #8 - Mehmet Ekici !

Nereden
    Uşak

İşte Mesut orda oynuyor.Şaka biyana ilk mesajımı değiştirdim,Kıyaslama yapmak gereksiz. yahu adam türkçe bilmiyor,türkçe sövüyor
    http://www.facebook.com/paksoyg#!/vi...23790&comments

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Nuri Şahin eğer Türk milli takımını değil Alman milli takımını seçse en kötü ihtimal premier lig takımlarından birindeydi. Nuri ve Mesut'u değerlendirmek için o açıdan bakmak gerekiyor. Alman milli takımı her turnuva en kötü ihtimal çeyrek final görüyor. Haliyle futbolcular daha fazla 'vitrin'de oluyor. Büyük takımlarda büyük işler başarmak ile küçük takımlarda büyük iş başarmak arasında uçurum var. Eğer bu sene Dortmund şampiyon olursa -ki az kaldı olmasına- en büyük payın kime ait olacağını hepimiz biliyoruz.

Her ikiside iyi futbolcu. Ama Mesut'un beraber oynadığı adamlar ile Nuri Şahin'in beraber oynadığı adamlar arasında dağlar kadar fark var. Birisi milli takımda Klose'ye Müller'e, Gomes'e, Podolski'ye gol attırmaya çalışıp, Schweinsteiger, Marko Marin, Khedira, Kroos gibi jenarasyonunun en 'takım' olmuş ekibiyle oynuyor, Nuri Şahin ve milli takımımızı görüyorsunuz.

Kulüp takımlarında ise kim kimle beraber oynuyor diye hiç karşılaştırmayalım. Şimdi Nuri'de iyi sıçrama yapsaydı denilebilir. Elbette yapabilir, hatta daha büyük sıçramayı yapardı Alman milli takımını seçseydi.

Dip not: Nuri Şahin'in U17 Dünya kupasında maymuna çevirdiği sol bek şu an Real Madrid'de oynuyor.
    Konu ilhan tarafından (11.03.2011 Saat 00:16 ) değiştirilmiştir.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

izzet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

"Annem, Babam Türk, ben kendimi Alman gibi hissediyorum"

Bunlar biryana, Alman Milli Takimini "secene" kadar, Türk Milli Takimi sayesinde kendine o kadar cok prim ve Piyasa yaptiki bu Alman, hala nasil övünüyorsunuz anlamiyorum.

Bu süreci Almanyada Takip edenler biraz daha farkli görüyor, bunuda bilin. Benim icin Mesut bir Alman, bunu kendisi diyor, ben degil

Onun icin yasasin Hamit, yasasin Nuri

----------

Cok iyi bir cikis yakaladi, Real Madiridde kendini kabul ettirebilmek büyük bir is zaten basli basina. Ileride Zidanedan daha iyi bir Futbolcu olabilecegini dahi düsünüyorum.
    Trabzonspor
    FC Barcelona MSV Duisburg
    Ganimetleri paylasanda Hirsiszdir!

Nereden
    Uşak

Bence yeni oluşuma giden milli takımımız Nuri Şahin'in etrafında dönmeli.yoksa faydalanamıyoruz.
    Mesut Brezilya'lı olsa şuanki performansıyla daha farklı olurdu, daha çok ilgi çekerdi, çok iyi oynuyor.

FC-ST-PAULI-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Nuri mesutun 10 kati.

Nereden
    Uşak

Alıntı izzet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Annem, Babam Türk, ben kendimi Alman gibi hissediyorum"

Bunlar biryana, Alman Milli Takimini "secene" kadar, Türk Milli Takimi sayesinde kendine o kadar cok prim ve Piyasa yaptiki bu Alman, hala nasil övünüyorsunuz anlamiyorum.

Bu süreci Almanyada Takip edenler biraz daha farkli görüyor, bunuda bilin. Benim icin Mesut bir Alman, bunu kendisi diyor, ben degil

Onun icin yasasin Hamit, yasasin Nuri

----------

Cok iyi bir cikis yakaladi, Real Madiridde kendini kabul ettirebilmek büyük bir is zaten basli basina. Ileride Zidanedan daha iyi bir Futbolcu olabilecegini dahi düsünüyorum.
    Daha düne kadar Türkiye'nin yarısından fazlası,Milli takımdan nefret eder olmuştu,parlak bir takım yoktu bunun etkiside olmuş olabilir,İlhan'ın dediği gibi vitrine çıkmanın en kısa yolunu seçti.

Nereden
    Artvin

Ben Mesutu Türk Milli takimini secmedigi icin degil, Türk Milli takimin ona olan ilgisini kendi cikarlari icin kullandigi icin sevmiyorum, Kisilik olarak.

Ayrica "Mesut Alman Milli takimini sectigi icin cekemiyonuuuz, siz gerikafalisiniz" diyenler, keske "Biz mesutun Türk olma Ihtimalini sevdik" diyebilseler keske.

Almanyada bu süreci takip edenlerin daha farkli bakis acisi var tabikide. Sonucta bir Ömer Toprak kadar net ve dürüst olamadi gözümde, gözümüzde.

Mesutu bir Futbolcu olarak begenmemek zaten sacmalikdir, önyargidir... Ancak Mesutun Annesi, Babasi Türk diye övünmekde tuhaf, bana göre.

Kisa bir Anekdot:

Türkiyenin Almanyada kaybettigi son macta, Almanlar Mesutu kullanarak Türkleri asagiladilar, Cafelerde, Mekanlarda. Hatta Galibiyetten sonra "Pis Türkler, size nasil ****" diye slogan attilar. Bugün bütün Türklere Milyonlarin önünde cinsel imali el hareketi yapan bir Polonyali ile ayni Formayi giyiyor Mesut Özil. Ve bunlarin oldugunu, hep olacaginida kendisi cok iyi biliyor, sineye cekebiliyor.

Bunlar Nefret etmek icin neden olmayabilir, ama ben Mesutla neden gurur duyuldugunu anlamiyorum, demek istedigim sadece bu.
    Konu izzet tarafından (11.03.2011 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor

sessizkral_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Nuri üstünden tartışma döndüğü için yazıyorum Nuri birdahaki sezon dünyanın en büyük klüplerinden birinde olacaktır kaçınılmaz bu.Ozaman bu Almanyayı seçseydi şurda olurducular susar.
    Sanılmasın Yine basmış onu bunaltılar,Yanılmasın öyle dalga geçen yabancılar...tek ve gerçek aşk Trabzonspor

Nereden
    Artvin

Alıntı sessizkral_1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nuri üstünden tartışma döndüğü için yazıyorum Nuri birdahaki sezon dünyanın en büyük klüplerinden birinde olacaktır kaçınılmaz bu.Ozaman bu Almanyayı seçseydi şurda olurducular susar.
    Tabiki Alman Milli Takimini secse, daha büyük bir Piyasaya sahip olabilirdi Nuri.

Ama Borrusia Dortmundun oyun kurucusu, ve Takimin acik ara en önemli parcasi sonucta.

Bundesliga bu, Boru degil. Türkiye Liginden cok daha kaliteli bir Ligin su an MVPsini kücümsemeye gerek yok.

Mesut Özille kiyaslamaya hic gerek yok.
    Trabzonspor

r9emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Mesut Özil ile Nuri Şahin'in mevkileri bile farklı neye göre karşılaştırıyorsunuz anlamış değilim.

Mesut Özil neredeyse Jaja'nın pozisyonunda oynuyor forvete çok yakın Nuri Şahin ise bizim Selçuk ile aynı mevkide aynı işi yapıyor.

Mesut Özil benim gözümde en az Türkiye milli takımında oynayan Türk futbolcular kadar Türk'tür.

Mesut Özil'in Twitter'da biyografi kısmında çok manidar bir şey yazıyordu eski Twitter duruyorken yenisi geldikten sonra tekrar eklememiş aynı yazıyı çünkü yeni Twitter'a geçince silindi ilk baş yazılan biyografi kısımları keza benim de öyle oldu.Neyse Mesut'un biyografi kısmında çok manidar bir şekilde;

“Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda
    ahlaklısını severim.” M.Kemal Atatürk

yazıyordu.Niye mi manidar dedim? Düşünün ki o milli takımda Emre Belözoğlu gibi biri kaptan ve Mesut Özil seçmiş olsa milli takımı böyle bir adamın kaptanlığı altında hatta yedeği olarak bekleyecekti.Kimse bana hikaye anlatmasın Mesut Özil Türkiye milli takımını seçmiş olsa belki de hala ilk 11'e girememiş olacaktı.Aynen Nuri Şahin gibi adam harikalar yaratıyor ama bizim milli takımımız da hala Emre ve Emre gibi karakterli futbolcular barındırılıyor.

İşte o yüzden ben Mesut Özil'i seviyorum ne Emre'yi ne Servet'i ne Aurelio'yu ne Gökhan Zan'ı ne Sabri'yi benim gözümde Mesut Özil bunların hepsinin ederinden çok daha fazla bizi Türkiye'mizi temsil ediyor.Bütün bu disiplinsiz futbolcularımız tarafından bozulan kötü imajı az da olsa tek başına düzeltmeye çalışıyor Avrupa piyasında,Trabzonspor taraftarı olarak sadece alkışlayın lütfen gölge etmeyin Mesut'a.

Not: Nuri Şahin konu dışıdır tamamen bir Mesut Özil'e kötü bakışa cevap niteliğindedir yoksa Nuri Şahin'in bende yeri ayrıdır zaten.

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Vatan,Millet,Sakarya başlığı olur diyordum. Hafiften kayıyoruz haydi bakalım Real Madrid
    Kazimişi gzas vorert

FC-ST-PAULI-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Nuri Sahin 2 Sene sonra Arsenala gider.Arsen Wenger israrlar Nuriyi istiyormus

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

06.06.2007

Lincoln'ün çıkıp yerine Mesut'un girdiği sezon sonrası mesajım. Akabinde Lincoln ülkemize gelmişti zaten.

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Schalke'de Mesut diye birisi var. O çocugun geleceği parlak.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Uşak

Bende Mesut Almanya'yı seçtiğinde nefret etmeye başlamıştım.Türk olan biri neden Almanya'yı seçer diye şaşırıyoruz,tıpkı Trabzon'lu olupda başka takımı tutmak gibi,Mesut'a kızanlarıda anlıyorum,sevenleride bunların olması normal.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)