Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 31 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rükû eden agaç

immortal_TS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Alýntý oflubektas Nickli Üyeden Alýntý
    Cinsel iliski halinde olan iki insani andiran bir agaç ta vardi. Dünyada milyarlarca agaç vardir ve bunlarin bir kisminin gövdesi egiktir. Dünyanin bir imtihan yeri olarak görüldügü Islam inancina mensup insanlar olarak "kopya çekmeye" çalismayalim lütfen.

Fikrin çok kapali biraz açarsan sevinecez yani[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Cinsel iliski halinde olan iki insani andiran bir agaç ta vardi. Dünyada milyarlarca agaç vardir ve bunlarin bir kisminin gövdesi egiktir. Dünyanin bir imtihan yeri olarak görüldügü Islam inancina mensup insanlar olarak "kopya çekmeye" çalismayalim lütfen.

valla bende diger arkadaslar gibi anlamadim...[img]smileys/smiley5.gif[/img]simdi bu resimin hiçbir ilginçligi yok mu? böyle egik bir sürü agaç var bu gayet normal mi?

Hünkar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

hala daha ibret almayip rabbimizin varligini inkar edenlerin vay haline.tabi sadece onlarin degil varligina inanipta ibedetlerini yerine getirmeyenlerinde(maalesef bende bu iknci gruptayim.sadece orucla imani ayakta tutmaya calisiyom)

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý FANATIK61 Nickli Üyeden Alýntý

Ne demek istiyorsun, anlayamadim...

Çok derin tahlillere girmedigimin farkindayim ama söyledigimin yeterince açik oldugunu zannediyorum. Ruku eden agaci,üzerinde Arapça "Allah" yazan koyunu, nazarin bilimsel olarak "bioenerji" ile açiklama gayretlerini,son olarak ta "Zikreden" aslani gördük ama bunlarin birer mucize,Allah'tan kullarina bir "isaret" olduguna inanmiyorum. Eger bir isaret araniyorsa bütün doga olaylarinin ve domuzdan yilana,akrepten sirtlana kadar kainattaki tüm canlilarin Allah'i ve onun "Sünnetullahini" tespih ettigini düsünüyorum. Eger siz rükû eden agaci "Görün de ibret alin lan ey ateistler,ey günahkarlar" diye lanse ederseniz bahsettigim gibi adamin biri çikip cinsel iliski halinde olan iki insani andiran agaci gösterir size. Yani ibret vesikalarini "parçalar" yerine "bütün" de aramak gerekir. Tevhid inancinin temeli de budur: Bütün sayilar "bir"in degisik tezahürleridir,bütün insanlik "Geldigi yere döndürülecektir...vs. Simdi bir de size Zahirilik-Batinilik, Esariyye-Mütezile tartismalarindan bazi pasajlar sunardim ama bu derin ve itikadî meseleler beni de,sizi de,bu forumu da asar gibi.

Son bir örnek: Imam-i Gazali kasabanin birine gider ve kasabada büyük bir hazirlik ve heyecan dalgasi oldugunu gören yasli kadin sorar:- "Evaldim ne oluyor burda " adamin biri de Gazali gibi büyük birdehayi bile abartarak :"Allah'in varligini ispat eden adam kasabamiza geliyor" diye cevap verir.Yasli kadinin karsiligi ise daha anlamlidir :"Niye,Süphesi mi varmis ?"

Bilmem anlatabildim mi?

immortal_TS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Oflubektas

Simdi daha iyi anladim ama bunlarin senin dedigin gibi sadece bu var diye kimse yorumlamiyor ki elbet biliyoruz dünyamizin her yerinde dedigin gibi bazi olgulari yakalamak mümkün sadece ilgi çektigi için bunlar tasiniyor yani bunun hayiflanacak bir tarafi yok demek istedigini açtin ve bizle paylastin sagolasin.

Alýntý FANATIK61 Nickli Üyeden Alýntý

Ne demek istiyorsun, anlayamadim...

Çok derin tahlillere girmedigimin farkindayim ama söyledigimin yeterince açik oldugunu zannediyorum. Ruku eden agaci,üzerinde Arapça "Allah" yazan koyunu, nazarin bilimsel olarak "bioenerji" ile açiklama gayretlerini,son olarak ta "Zikreden" aslani gördük ama bunlarin birer mucize,Allah'tan kullarina bir "isaret" olduguna inanmiyorum. Eger bir isaret araniyorsa bütün doga olaylarinin ve domuzdan yilana,akrepten sirtlana kadar kainattaki tüm canlilarin Allah'i ve onun "Sünnetullahini" tespih ettigini düsünüyorum. Eger siz rükû eden agaci "Görün de ibret alin lan ey ateistler,ey günahkarlar" diye lanse ederseniz bahsettigim gibi adamin biri çikip cinsel iliski halinde olan iki insani andiran agaci gösterir size. Yani ibret vesikalarini "parçalar" yerine "bütün" de aramak gerekir. Tevhid inancinin temeli de budur: Bütün sayilar "bir"in degisik tezahürleridir,bütün insanlik "Geldigi yere döndürülecektir...vs. Simdi bir de size Zahirilik-Batinilik, Esariyye-Mütezile tartismalarindan bazi pasajlar sunardim ama bu derin ve itikadî meseleler beni de,sizi de,bu forumu da asar gibi.

Son bir örnek: Imam-i Gazali kasabanin birine gider ve kasabada büyük bir hazirlik ve heyecan dalgasi oldugunu gören yasli kadin sorar:- "Evaldim ne oluyor burda " adamin biri de Gazali gibi büyük birdehayi bile abartarak :"Allah'in varligini ispat eden adam kasabamiza geliyor" diye cevap verir.Yasli kadinin karsiligi ise daha anlamlidir :"Niye,Süphesi mi varmis ?"

Bilmem anlatabildim mi?

Aynen katiliyorum. Allah'a inanmamiz için rüku eden agaç, Allah diye kükreyenaslan gibi kanitlara ihtiyacimiz yok. Zaten bunlarin çogu yorumdur, her insana göre farkli anlasilabilir. Ancak her gün gördügümüz, dogal karsiladigimizseylere; dogayabakip düsündügümüzde zaten o büyük varliga olan inancimiz pekisecektir diye düsünüyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)