Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karalahana.com’un Objektifligi

kutoz
    Ziyaretçi

KARALAHANA.COM?un Objektifligifficeffice" />[/B]

Bu topici açip açmamak arasi bir süredir ikilem yasiyordum. Ama bugün, bahse konu sitenin forum bölümüne girince, açmaya karar verdim. Dogru mu yaptim, yanlis mi bilemiyorum. Ama kendimce yanlis oldugunu düsündügüm bir uygulamalarindan dolayi, en azindan yaniliyorsam sizinle tartisip dogruyu tespit etmek istiyorum.

Malumlariniz oldugu üzere Trabzonspor dergisinin Aralik sayisinda, www.karalahana.com kurucusu Özhan Özkan ile yapilan bir söylesi yer aldi. Bu siteden hemen hemen birçok arkadasimizin haberi vardir. Sitenin amacini tartismak istemiyorum. Yaptiklari, yapacaklarinin teminatidir sözünü her seferinde asarak, düzeyli bir yayin yapmakta, biz Karadenizlileri de fazlasiyla memnun edip, bilgilendirmektedir.

Buraya kadar bir sorun yok. Sorun, bu sitenin forum bölümünde bulunan ?Spor, taraftar?[/I][/B] bölümünde. Site genelde Karadeniz hakkinda bilgi verdigi için, bu baslik altinda da Karadeniz?de ve Karadeniz disinda yasayan vatandaslarimiz, ister istemez gönül verdikleri takimlar hakkinda konu açmakta ve buraya yorum yapmaktadirlar. Istemesek de Karalahana?nin yayin politikasi deyip sineye çekebiliyoruz.

Beni rahatsiz eden konu, elbette ki ezikler hakkinda açilan basliklar degildir. Ama bugün gelinen noktada, Trabzonspor dergisine konu olan bu sitede, ezikbahçe adina açilan konunun ?21?[/I][/B] sayfaya ulasmasi, bizim gönül verdigimiz Trabzonspor?unsa ?12?[/I][/B] sayfada kalmasidir.

Zamanimizi, paramizi, yasamimizi paylastigimiz Trabzonspor?un yayini olan bu dergide, internette Karadeniz hakkinda çok güzel yayinlar yapan bu sitenin kurucusuyla yapilan bir söylesi yayinlaniyor, diger taraftan sitenin forum bölümünde birileri çikip Trabzonspor hakkinda ileri geri konusuyor. Hal böyle olunca ister istemez insan, ?[/I][/B]Bu[/I] Ne Perhiz, Bu Ne Lahana Tursusu[/I][/B]? demekten kendisini alamiyor. Site kurucusunun Trabzonspor?lu oldugunu biliyorum. Ama forumda eziklerin sayfasi böyle ?Hit? olunca, yarin bu ezikler ayni site kurucusu ile bir söylesi yaparlar mi? Ya da soruyu söyle degistirip soralim. Böyle bir teklif gelirse Özhan Özkan, buna nasil bir cevap verir. Yayin politikasiyla ilintili olarak ret cevabi vermesi imkansiz gözüküyor. Kabul edip yayinlanirsa, bu sizi rahatsiz eder mi?

Beni rahatsiz eder/ediyor da? Ben mi, çok hassas düsünüyorum?

Yorumlari ise size birakiyorum?

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yukaridaki açiklama www.karalahana.com daki spor taraftar forumunda yer alan forum admini cladius un açiklamasidir.

Nereden
    İstanbul

Yazar Mesaj
    Cladius
    Forum Admin

Kayit: 05 May 2005

Tarih: Cum May 27, 2005 9:41 am Mesaj konusu: Trabzonspor ve diger kulüpler hakkinda... Lûtfen okuyunuz!

Degerli arkadaslar,

Biliyorsunuz karalahana.com bir Dogu Karadeniz kültür sitesidir. Çok dogaldir ki, aramizda futbolla ilgilenenlerin de büyük çogunlugu Trabzonspor taraftaridir. Fakat sitemizin sahibi ve admini Macukali de bir Trabzonlu/Trabzonspor taraftari olmasina ragmen, bu site dogrudan Trabzonspor taraftar sitesi degildir. Karalahana.com üyeleri arasinda baska kulüplerin taraftarlari da bulunabilir, ki bu son derece dogal bir durumdur. Bu arkadaslar, bu baslik altinda tuttuklari kulüple ilgili duygu ve düsüncelerini (elbette genel ahlâk ilkeleri ve forum kurallari çerçevesinde) serbestçe dile getirebilirler.

Karadenizlilerin Trabzonspor?dan baska bir takimi (Istanbul takimlarini kastediyorum elbette) tutmalari, Trabzonsporlularin hoslandiklari bir durum degildir, bu bilinmeyen bir sey de degildir. Fakat bu böyle diye, kimsenin elinden Karadenizlilik ayricaligini alma hakkina sahip degiliz, onlari bu tercihlerinden dolayi kinamaya, asagilamaya hakkimiz olmadigi gibi.

Elbette ki, ne bu bölümde ne de forumun herhangi baska bir yerinde Trabzonspor hakkinda can sikici, küçük düsürücü, alay edici mahiyette yazilara izin verilmeyecektir, bundan kimsenin kuskusu olmasin.

Saygilar.

kutoz
    Ziyaretçi

O açiklamalar, benimde belirttigim açiklamalar paralel. Bu objektif bir yaklasimdir. Benim sikintim bu degil. Ayni seyleri tekrar yazmak istemiyorum, yukarida açikça yazdigim için.

Bu arada ilgine tesekkür ederim. Buraya aktardigin yazilardan bilgim var.

Buda oradan bir görüs. Yani, Trabzonspor dergisinin Aralik sayisinda, kurucusu ile söylesisi yayinlanan siteden bir görüs... Beni rahatsiz etti, seni etmedi mi?

karahan

Kayit: 12 Agu 2005

Tarih: Prs Arl 15, 2005 9:41 am Mesaj konusu:

Makaryos arkadasimizda Özhan Canaydina özenip kendi kendine bir puan tablosu yapmis Tutturmussunuz son FB-TS maçinda Ts nin penaltisi verilmedi diye. Gözündeki Bordo mavi gözlükleri çikar ve Su nobrenin çekildig ve Appiahin Nobreye attigi ofsayt gerekçesiyle kesilen pozisyonlara bak.

Saygilarimla...
    Ya özlemek çok güzel, yada özlenen çok özel?

Edited by: kutoz

Nereden
    İstanbul

tabiki etti,ben bu aciklamayi sitenin trabzonsporu tamamen dislamadigini gostermek icindi.ama burada üzüntü veren bu sitenin aslinda trabzonsporu desteklemesine ragmen malesef foruma katilan üyelerden bazilarininistanbul takimlarina verdigi destektir.Yani site objektifligin ayarini düsürmeli ve trabzonsporu koruma noktasinda daha hassas olmali dersen katilirim.

kutoz
    Ziyaretçi

Trabzonspor dergisinde söylesisi yayinlanan bir kisinin web sitesinde, eziklerin gür sesini duymak beni rahatsiz ediyor. Bu noktada ya Traboznspor söylesi yapacagi insani iyi seçecek, yada Trabzonspor dergisinde söylesisi yayinlanan insan, sitesine çeki düzen verecek...

Yarin, eziklerin dergisi Özhan Özkan'la bu objektif yaklasimina istinaden söylesi yapip yayinlarsa, sik durur mu? Hem Trabzonspor dergisinde, hemde ezik dergisinde... Düsüncesi bile sik durmuyor...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Enteresan bir site. Her türlü görüse açik olduklarini biliyorum.

sayin kutoz;

ilk basta yazinizdaki bir yanlisi düzeltmek ardindan konuya cevap vermek istiyorum.Karalahana.com sitesinin sahibi özhan özkan degil özhan ÖZTÜRK'dür.galiba gözünüzden kaçti.

bahsedilen siteye ben de üyeyim ve de forumda bayagi fazla sayida olmak üzere iletilerimde vardir.yani trabzonspor dergisinde bahsedilmesiyle bu siteyi bulmadim.yaklasik 3 yildan beri belki daha fazlada olabilir ,sitenin siki takipçisiyim ve de üyesiyim.

beni o sitede bilen bilen bilir.sitenin adminlerinden 2-3'üde iyi tanirim.

karalahana.com un adminleri de genellikle trabzonsporludur.hepimiz ne kadar trabzonsporluysak onlarda o kadar trabzonsporludur.

fakat bir site admininin de belirttigi gibi karalahana.com sitesi bir trabzonspor taraftar sitesi degildir.sitenin amacibütün karadenizlileri ortak payda olan karadenizlilik ve de kemençe horon vesaire geleneklerimiz çatisi adi altinda toplamaktir.peki bu amaç gerçeklestirilmis midir?tam olmasa da sitedeki üyelerin çogunlugu bu seviyededir.son derece saygin insanlarin bulundugu genelde okumus ,kültür ve egitim seviyeleri yüksek bir üye profiline sahiptir ilgili site.iste bu kültüre olan meraküye olan insanlarin oraya yönlenmesine yol açmistir.dogu karadeniz içerikli en büyük kültür paylasim sitesidir karalahana.tabii ki karadeniz kültürüne merak salinmayinca büyük kültür alis verisleri olan bu siteye çogu insanimizin üye olmasina gerek kalmamistir.ordaki bazi üyelerimizin ise karadenizli olmayi sadece trabzonsporu tutmakla es etmeside çok gülünçtür.örnek verecek olursam çok sevdigim ve de saydigim (görüstügüm)bir forum adminim GS lidir.ama trabzonsporumuza da büyük destek verir.BMN ye de üyedir.ama GS yi tutmasi onun karadenizli olmasina engel degildir.hatta TS yi tutan arkadaslarimizdan daha da karadenizlidir.Kemençe çalar kemençe dinler karadeniz kültürü için elinden geldigi kadar çabalar.peki orayi suçlayan arkadaslarimiz bu GS li admin kadar karadenizli mi acaba? karadenizli olmak TS li olmakla es miymis sorarim sizlere?

politik bölümlerde sag sol atismalari siklikla yasanir ama ortak payda istisnai durumlar hariç unutulmaz.

peki diyeceksiniz FB nin ve de diger eziklerin tuttugu takimlarinin basliklarin sayfa sayisi bizden fazla?ben açiklayayim isterseniz.genellikle çogu trabzonsporlu arkadasimiz trabzonspor basligina yazi yazip fikirlerini orda paylasmak yerine ajitasyon amaçli olarak FB GS BJK basliklarina dalip karsilikli polemik yaratmakta ve de bu polemikten haylice haz duymaktadirlar.bu durumda da eziklerin sayfa sayisi bizden fazla olmaktadir.

bakiniz;FB basliginda yazan TS li arkadaslara ben daha önce o forumda seslenip lütfen bu basliga giripte trabzonsporumuz hakkinda bir karadeniz sitesinde kötü laf yazdirtmayin,takimimiza burda laf söyletmeyin diye uyarida bulunmustum.ama bosuna tabii ki.

olaya kendi açimizdan bakmamiz daha hayirli olacaktir.bakiniz.o forumun en eski halini bilirim.çok eski üyelerindenim.(forum bir ara heklendigi için eski nikimle simdiki nikim farklidir).benim için su internet aleminde bir karalahana.com vardir bir de BMN.

eski forumda sadece trabzonspora yer ayrilmisti.trabzonspor diye bir baslik vardi.ama iste o zaman nedense (bende dahil olmak üzere) o basliga giripte fazla yazi yazmazdik.o baslik kendi halinde dururdu.ne zaman ki yeni forum formatinda ezikler yer alinca trabzonspor basligi renk kazanmaya basladi.

iste asil sorgulanmasi gereken konu budur.

simdi bunun kesin gerçeklesecegine inaniyorum,BMN den bir sürü insan o siteye üye olacak ve de sirf FB basligi bizden fazla olmasin diye gösteris amaçli olarak TS basligina yazilar yazmaya baslayacaklardir.ama kendi kendimizi kandirmayalim arkadaslar.

orasi bir kültür sitesi.trabzon kültürünü artik korumak yasatmak gibi bir düsünce kalmamis kimsede.bu sebepten dolayi aramizdan kaç kisi oraya üye?niye üye olsun ki?kemençe çalmazlar çalamadiklari için kemençe basligina uzaktirlar ya da çalmalari gerekmez kemençeye ilgi duymazlar dinlemezler,horon bilmezler (profesyonel olarak) horon basligina ne yazcaklar,dil tarih kültürle ilgilenmezler ilgili baslikta neler paylasacaklar?

yani suç o forumda buna izin verenlerde degil trabzonspor taraftarinin kendisindedir.çok iyi yapmislar, o sitede eziklerin sayfalarca yazi yazmasi için..yoksa su anda o siteye ne kimse gider üye olurdu ne de burda tartismasi yapilirdi.

saygilarimla..Edited by: bahadiroglu

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

ne yazikki her karadenizli Trabzonsporu veya kendi sehrinin takimini tutmuyor.ezikleri destekleyenleri bir yere kadar elestirebiliriz ama kimseye de kardesim sen ezikbahçeyi tutyorsun buraya yazamazsin diyemeyiz.(eger karalahana.com karadenizlileri temsil eden bir olusumsa)

duygularina katilmakla beraber site adminlerinin bu konuda yapabilecegi fazla bise olamayacagini düsünüyorum.

Nereden
    İstanbul

bende bunu demek istemistim.üstelik bati karadenizli biri olarak[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ayrica söylede bakmak lazim ki karadenizli olup baska takimlari tutanlarla daha cok ayni ortamlarda dostca bulusursak trabzonspora yakinlik duymalari daha cok saglanir.

kutoz
    Ziyaretçi

Sayin Bahadiroglu;

Öncelikle, sitenin varligindan Trabzonspor dergisiyle habedar degilim. Siteyle ilk bulusmam, 2000 yilina varir. Bu kaniya nereden vardiniz, anlayamadim.

Sitenin, Karadeniz kültürüne hizmetine asla birsey demiyorum. Hatta, site sahibine de bu konudaki sükranlarimi da iletmisimdir.

Beni rahatsiz eden konu eziklerin konusunun 21'e ulasmasi (ki bu konuya kendinizce yorum yaptiniz) ve bizim 30-50 bin kisiyle bir araya gelip protesto ettigimiz adeletsizlige, onlarin (ezik taraftarlarinin) sahip çikmasidir. Özhan Öztürk (soyadini düzelttiginiz için tesekkürler) Trabzonspor dergisine röportaj verirken, böyle bir olusama nasil razi olabildigidir.

Karadeniz kültürüne sahip çikilmasi yada çikilmamasi degil, benim gündeme getirmek istedigim. Bu konu, çok ayri platformlarda ele alinmalidir. Edited by: kutoz

Nereden
    Gaziantep

abicim yorumlarini begenen,bu konuda da sanakismen katilan bir kardesin olarak sunu sorma ihtiyaci duydum "peki sen admin olsan napardin???"Edited by: eys_61

Bu kaniya nereden vardiniz, anlayamadim

beni yanlis anladiniz.ben öyle birsey demek istemedim.

saygilarimla.

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

...Edited by: immortal_TS

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı

abicim yorumlarini begenen,bu konuda da sanakismen katilan bir kardesin olarak sunu sorma ihtiyaci duydum "peki sen admin olsan napardin???"

Bu soruyu biraz açman gerek. Ben hangi sitenin admini olsam, ne yapardim? Sunu açik yüreklilikle söyleyebilirim. Kara Lahana, benim kütüphanem gibidir. O siteden çok faydalanirim. Forum bölümündende çok iyi bilgiler edinmisimdir. Ama genelde Karadeniz kültürü hakkinda bilgi vermek istedigim bir sitede, Samsun-Artvin arasinda ne kadar futbol takimi varsa, hepsine yer veririm ama asla ISTANBUL takimlarina yer vermezdim... Amaç, Karadeniz'e hizmetse.

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

rahmetli cemil meriçin bir lafi vardi, onu hatirlatti bu topic bana: "objektiflik namussuzluktur". bence objektiflik diye birsey yoktur, herkes herzaman birseye taraftir...bu sitede din hakkindaa da ileri geri konusanlara rastlaniyor zaten; ornegin bilim adamlarimizdan biri sitede nuh tufaninin gerçeklesmedigini "bilimsel" kanitlarla ortaya koymustur!!! kimi de yeni bir din anlayisi ortaya koymamiz gerektigini iddia etmektedir ki bana gore protestan islamdan bahsetmektedir.. tabi komiktir bu çünkü temelinde ateizmin yattigi bir dusunceyle yeni bir din anlayisi ortaya koymaya çalismaktadir...goruyorsunuzya fenere objektif bakmakla bitmiyor is... neyse dunyada objektiflik diye birsey varolduguna inanan evrensel düsünceli insanlari hadiseler arasinda tarafsiz birakalim, ben taraf olmakla gurur duydugum seylere geri döneyim... Edited by: hay1699

Nereden
    Gaziantep

ben de olsam açtirmazdim ama bunun çok da etik bir hareket olacagini söyleyemem.yukarida da söylendigi gibi karalahana bir taraftar sitesi diil ki böyle kisitlamalar olsun.genel olarak forumlarda (sen de iyi bilirsin) kurallar dahilinde topic açma ve yorum yazma özgürlügü var.ne yazik ki bu konuda ne bizim ne de site adminlerinin çok da birsey yapabilecegini sanmiyorum.

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı

ben de olsam açtirmazdim ama bunun çok da etik bir hareket olacagini söyleyemem.yukarida da söylendigi gibi karalahana bir taraftar sitesi diil ki böyle kisitlamalar olsun.genel olarak forumlarda (sen de iyi bilirsin) kurallar dahilinde topic açma ve yorum yazma özgürlügü var.ne yazik ki bu konuda ne bizim ne de site adminlerinin çok da birsey yapabilecegini sanmiyorum.

Site; Dogu Karadeniz kültürünü tanitmak, dogru bilgiyi ulastirmayi amaç edinmise, spor anlaminda da dogu karadeniz takimlari haricinde, baska takimlari konu edinmemeli bence.

Baglama, klarnet, keman, gitardan bahsedilmiyor, Karadeniz folkloru hakkinda bilgi veriyorsa, bu neden spor alandaKaradeniz disina çikiyor.

Neyse, konuya burada nokta koysak iyi olur. Baska bir sitenin durumu, bizi mi gerdi. Sadece Trabzonspor dergisinde röportaji çikan birinin, sahibi oldugu web sitesinde, ezik taraftarlarinin kendi takimlariniövmesi benirahatsiz etti.

Biz BMN.de Metin Akbasoglu'nunFB.li oldugun, Mehmet Ali Yilmaz'in FB.li oldugunu tartistik durduk, günlerce. Trabzonspor dergiside, biz taraftarlar için yayin hayatini sürdürüyor. Dolayisiyla, oraya röportaj verenlerin de, kendi backraundlarinda bu tür bir açik olmamasi gerektigini düsünüyorum. Kisacasi bu.

Konuya göterdiginiz, yakin ilgiden dolayi tesekkür ederim. Uyumayan, ayakta Admin varsa, konuyu kilitleyebilir.

Sevgilerimle.

Nereden
    Gaziantep

dedigin gibi olsun abicim iyi geceler...

bakiniz arkadaslar;

burada karalahana.com un savunuculugunu ya da avukatligini yapmak gibi bir niyetim yok.sadece o site benim için BMN kadar degerli bir sitedir.dogu karadeniz kültürü hakkinda fikir alis verisi yapilan sanal alemdeki en büyük site oldugu için burada sorulariniza kendi açimdan yanit vermek istiyorum.yoksa asil açiklamayi yapmasi gereken site sahibi orhan öztürktür.

sayin hay1699;

karalahana.com sitesi demokrasi anlayisi içinde kendini var etmeye ve de yoluna devam etmeye çalisan bir sitedir.anti-demokratik uygulamalari en aza indirgemeye çalisilmaktadir.

bu sitede isteyenin istedigini yazmasi (forum kurallari dahilinde) serbesttir.nuh tufaninin gerçeklesmedigini savunan arkadasimiz evet bir bilimadami ve de bir biyologtur.kendisi bilimsel verilerle bazi seyleri açiklamistir.isteyen inanir isteyen inanmaz.inanan inancindan da dönmez.isteyen inanir isteyen inanmaz bu ülkede.iste inanan inanmayana,inanmayan inanana saygi gösterirse ortada sorun kalmaz.ama asil konumuz bu degildir.lütfen konumuzla ilgili bilginiz varsa yaziniz yoksa bu isi kalemini ve de mantigini iyi kullanan BMN üyelerine birakiniz.benim sizden ricam budur.lütfen yanlis anlamayin.ama konu disina çikiyoruz istemeyerek..

fakat sayin kutoz su da bir gerçektir ki trabzonspor disinda karadeniz sahilinde memleket takimi tutulmaz.bu siteye giren ve de istanbul takimlarini tutan arkadaslarimizda kendilerine ayrilan yerlerde fikirlerini paylasmaktadirlar.

ayni zamanda diger karadeniz takimlarini tutan üyelerin trabzonspora laf etmeyecegini ya da etmedigini nerden biliyorsunuz?istanbul takimlarina ait basliklarda söylenemeyen hatta bahsi geçmeyen hakaretler diger karadeniz takimlari taraftarlarinca trabzonsporumuza edilmistir.sonuç olarak bu hakaretleri eden kisiler forumdan atilip banlanmislardir.

örnegin;Samsun-Artvin arasinda ne kadar futbol takimi varsa, hepsine yer veririm diyorsunuz.tamam zaten izin verliyor.mesela yaklasik olarak 4-5 ay önceydi sanirim, RIZESPOR basliginda trabzonspora FB GS BJK basliklarindaki karadenizlilerin söylemedikleri, akillarindan bile geçirmedikleri hakaretler edilmistir.örnek verecek olursam;trabzonlular rumdur,trabzonspor rum takimidir,trabzonlular rizelilerin amelesidir,trabzonlular rizelilere siginirlar,trabzonspor maç satar ama anadolu takimlarina geldiginde küme düsürmeye çalisir vs vs. gibi laflar rizespor basliginda edilmisken FB GS BJK basliklarinda konusu dahi olmamis hatta trabzonspora destek veren yazilar çikmistir.bu hakaretleri edenlerde forumdan uzaklastirilmistir.

yani ilk yazimida örnek göstererek diyorum ki,çözüm ist takimlarinin basliklarini kapatmak degildir.

kisacasi; bu sorularinizin muhattapi site sahibi orhan öztürktür.ben kendisine sizin sorularinizi iletmeye çalisacagim.ama sizin yazinizi forumda gördüm.heralde kendisi bir cevap verecektir.eger vermezse ben kendisini BMN deki bu basligi da göstererek haberdar edecegim.ben sadece alaninda tek olan ve de hepimizin ortak kültürüne hizmet etmeyi karsiliksiz olarak üstlenmis bir karadeniz kültür sitesinin imajinin burdan bozuk gözükmemesini saglamak için sorulariniza cevap veriyorum.

Site; Dogu Karadeniz kültürünü tanitmak, dogru bilgiyi ulastirmayi amaç edinmise

sayin kutoz bu cümleniz oldukça iddiali ve de saniyorum onur kiricidir.karalahana.com sahibi bugüne kadar yazilmamis ve de kapsamli olan karadeniz ansiklopedisini yazmistir.unutulmus kültür parçalarimizi bu kitapta tekrar bize hatirlatmistir.yani sahsen ben olsam alinti yaptiginiz cümledeki lafinizdan dolayi size çok kirilirdim.bu kadar emek karsisinda bu cümlenin kurulmasi beni çok üzerdi.

saygilarimla.

Edited by: bahadiroglu

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

karalahana.com adindan da anlasilacagi üzere karadenizlilerin sitesiyse, orda açilan basliklarda karadenize özgü olmali. kim hangi takimi tutarsa tusun bizi baglamaz. ama karadenizi anlatan bir sitede istanbulun takimlarinin ne isi olabilir. karadenizdeki takimlari koysunlar. yapan yorumunu yapsin.

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı

Site; Dogu Karadeniz kültürünü tanitmak, dogru bilgiyi ulastirmayi amaç edinmisse, spor anlaminda da dogu karadeniz takimlari haricinde, baska takimlari konu edinmemeli bence.

Sayin Bahadiroglu;

Alinti yaptiginiz cümle yarim kalmis. Tamami yukaridadir. Bu cümlem ne çok iddaalidir, nede kendimce onur kiricidir. Cümlenin tamamini okursaniz, bunun bir temenni oldugudur. Kaldi ki, aradan cümleyi cimbizla çekip üzerine fikir yürütmek te ne kadar dogrudur, bunu da size birakiyorum.

Çünkü o cümlenin yer aldigi paragrafin altinda, Karalahana.com'un hayatimdaki yerini anlattigimi düsünüyorum.

Evet, o cümlemi site sahibine de sorarim ben. Ben Karadeniz kültürüne hizmet etmediklerini savunmuyorum aksine, savunduklarini üstüne basa basa söylüyorum. Fakat amaç Karadeniz'e hizmetse, Istanbul Karadeniz'in hangi ile diye sormadan da edemiyorum. Dogu Karadeniz kültürüne hizmeti gaye edinmis bu sitede, ben kalkip bati sazlarini tanitsam hos olur mu? Ne biliyim, Sait Uçar, Katip Sadi dururken, kalkip Bethewon'u, Vivaldiyi anlatsam "sik" dururu mu? Iste, Istanbul takimlarinin da orada olmasi, bana göre "sik" durmuyor.

Yoksa, Karalahana.com, daha öncede söyledigim gibi, benim için bir kütüphanedir. Bugün bile oradan yeni bilgiler edinmisimdir. Sitenin kendisiyle ilgili sorun yok. Sadece "Spor,taraftar" bölümünde istanbul takimlarinin bulunmasi, Dogu Karadeniz kültürüne hizmet mantigiyla ters düstügü intibai uyandirdi bende.

Sn.Bahadiroglu, umarim derdimi anlatabilmisimdir.

CeSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Karadenizli olup, istanbul takimlarini tutan hiç bir tanidiginiz yada yakininiz yokmudur ? Her karadenizli Trabzonsporu tutacak diye bir kuralmi vardir ? karalahana.com 'u bende uzun bir süreden beri takip ediyorum. sadece karadeniz bölgesine hitap eden bir site degildir. Herkese açik , Her türden her renkten insanin girip faydalanabilecegi bir sitedir. Sen fenerlisin, sen bjk lisin yada sen gs lisin bu siteye giremezsin , yada bu siteye gir ama sakin tuttugun takim hakkinda bir seyler yazma demek biraz saçmalik olur. Bir taraftar sitesi degildirki karalahana ?

Karalahana.com yönetimininde yazilanlari engelleme gibi lüksü olamaz. Bu onlara hit kaybettirir. Tartisilmasi gereken karalaha.com'un tutumu degil, karadeniz insaninin tutumudur, yani bir karadenizli neden bir istanbul takimini tutar ? bunu düsündünüzmü ?

Karalahanin forumunda Trabzonspor çok farkli baslik altinda tartisilmis , mesela vahid hocamiz için bir topic , gökdeniz için bir topic, baskanimiz için bir topic neredeyse bizim sitede olan basliklarin çogu orada var, bunlari toplarsaniz 22 degil 222 sayfa yapar galiba [img]smileys/smiley1.gif[/img], tek bir baslik altinda yazan fenerliler 22 sayfaya ulasmis , birakin yazsin garipler [img]smileys/smiley1.gif[/img]Edited by: CeSS

kutoz
    Ziyaretçi

Karalahana.com, dediginiz gibi Karadeniz kültürüne hizmeti degilde, Türkiyenin ortak kültürüne hizmeti amaçliyorsa, söyleyecek birseyim olamaz.

Ben, karalahana.com'un Karadenizin, unutulmaya yüz tutmus kültürünü derleyip, toparlayip yeni nesile aktarmayi gaye edindigini düsünmüstüm. Bu düsünceme paralel olarakta, Istanbul karadenizin hangi ili oluyor diye bir soru yöneltmistim? Çünkü, sitenin forum bölümünde bulunan "Spor-taraftar" basligi altinda, alt baslik olarak Istanbul takimlari var...

Yoksa, karadenizli olup, Istanbul takimlarini tutanlar beni çok fazla ilgilendirmiyor. Zaten, benim sorunum da bunlar degil. Site sahibinin Trabzonspor dergisinin Aralik sayisinda röportaji yayinlaninca, aklima gelmisti.

Neyse, Türkiye'nin ortak kültürüne hizmet ediyorsa site, sormus oldugum soru çok yanlis olur tabi ki...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

kusura bakmayin sayin kutoz ben sizi su an çok iyi anliyorum.

herhangi kasti bir davranisim yoktu.yine de kirdiysam özür dilerim.

sorulariniz gayet mantiklidir ne karalahana.com 'u kötülemeyi amaçlamaktadir ne de baska bir kötü yöndeki kasti..

tekrar sizden özür diliyorum , demek ki ben yanlis anlamisim yazinizi.

iyi günler..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.