Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 33 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karalahana.com’un Objektifligi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Karalahana.com 2-3 yil önce üye oldum gözlemlerim neticesinde 2. ayin sonunda bir daha girmemeye karar verdim. Simdi hala öyle mi bilmiyorumo zamanlarkendi istedikleri seylerin yazilmasina çizilmesi yönünde hareket ediyorlardi. Mesela rum propagandasi yapanlara etnik Milliyetçilereasiri derecede toleransli davranip karsi görüsteyazanlari siteden atiyorlardi. Yunanistan baglantilarini da saklama geregi duymuyorlardi. Niyetleri pek iyi gelmedigi için bir daha da girmedim.

fenerbahçe olayina da sasirdim desem yalan olur...

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı

Karalahana.com, dediginiz gibi Karadeniz kültürüne hizmeti degilde, Türkiyenin ortak kültürüne hizmeti amaçliyorsa, söyleyecek birseyim olamaz.

Ben, karalahana.com'un Karadenizin, unutulmaya yüz tutmus kültürünü derleyip, toparlayip yeni nesile aktarmayi gaye edindigini düsünmüstüm. Bu düsünceme paralel olarakta, Istanbul karadenizin hangi ili oluyor diye bir soru yöneltmistim? Çünkü, sitenin forum bölümünde bulunan "Spor-taraftar" basligi altinda, alt baslik olarak Istanbul takimlari var...

Yoksa, karadenizli olup, Istanbul takimlarini tutanlar beni çok fazla ilgilendirmiyor. Zaten, benim sorunum da bunlar degil. Site sahibinin Trabzonspor dergisinin Aralik sayisinda röportaji yayinlaninca, aklima gelmisti.

Neyse, Türkiye'nin ortak kültürüne hizmet ediyorsa site, sormus oldugum soru çok yanlis olur tabi ki...[img]smileys/smiley2.gif[/img]
    erkan abi sana katiliyorum... ben karalahana'nin sadece karadeniz kültürüyle ilgilenmesini isterdim bende oranin üyesiyim yöresel müziklerimizi ordan bulup indiriyorum ama hiç dikkatimi çekmedi açikçasi istanbul takimlari diye bi bölüm oldugunu sizden duydum ilk defa!
    çok da sasirdim yani ne alaka diye düsünmeye basladim böyle bisey hiç aklima gelmezdi o yüzdensaskinligim...[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Bu siteye bende geçenler de üye oldum. Fakat simdilerde girmiyorum. Nedeni ise spor bölümü idi. Ve kutoz(Erkan abi) ye sonuna kadar katiliyorum.

Bence yanlis olan karalahana.com un patronunun TRABZONSPOR dergisine olmasiydi. Edited by: arsinlionur

bu konuyu uzatmak gibi bir niyetim yok ama sormadan söylemeden edemeyecegim.

istanbul takimlari diyorsunuz,istanbul karadeniz degil niye oranin takimlari var diyorsunuz.

bende soruyorum; trabzonsporun baskani nereden klübü yönetecek?klüp baskani nerde yasiyor yillardir?

biz istanbul takimi miyiz da istanbuldan yönetiliyoruz_?

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı bahadiroglu Nickli Üyeden Alıntı

bu konuyu uzatmak gibi bir niyetim yok ama sormadan söylemeden edemeyecegim.

istanbul takimlari diyorsunuz,istanbul karadeniz degil niye oranin takimlari var diyorsunuz.

bende soruyorum; trabzonsporun baskani nereden klübü yönetecek?klüp baskani nerde yasiyor yillardir?

biz istanbul takimi miyiz da istanbuldan yönetiliyoruz_?

Sn.Bahadiroglu, bu vermis oldugunuz örnek zannimca konumuza denk düsmedi. Burada sorun, karadeniz disinda yasayan gurbetçilerin karadeniz kültürüne hizmeti degil ki. Burada bana ters gelen düsünce, karadeniz kültürüne hizmet etme mantigiyla yola çikan bir sitenin, istanbul takimlarini sitenin içine almasidir.

Simdi ben size soruyorum. Karadenizde yaylalarda Obua çalan gördünüz mü. Yada, Kontrabas... Ben kalkip, bu bati müzigi enstrimanlarinin orada anlatip yandas çekmeye çalissam, bu sitenin amaciyla ters düsmez mi.

Diyeceksiniz ki, o takimlari tutunlar karadenizli. Bende size bir sürü bati müzigi enstrümani çalan, karadenizli çikarabilirim. Yani kisacasi, bati müzigi enstrümani çalan karadenizli hemserilerimizin, o aletlerin reklemini orada yapmasi nasil yanlissa, yine karadenizli hemserilerimizin istanbul takimlarinin reklamini yapmasi da bir okadar yanlis bana göre.

Yoksa, site gerçekten bilmedigim bilgiyi alabildigim, sikildigim, darlandigim anlarda, karadeniz resimleri arasinda gezinti yaparak rahatladigim bir yer. Onu yermek degil amacam...

Umarim anlatabilmisimdir. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı Külünkoglu Nickli Üyeden Alıntı

Karalahana.com 2-3 yil önce üye oldum gözlemlerim neticesinde 2. ayin sonunda bir daha girmemeye karar verdim. Simdi hala öyle mi bilmiyorumo zamanlarkendi istedikleri seylerin yazilmasina çizilmesi yönünde hareket ediyorlardi. Mesela rum propagandasi yapanlara etnik Milliyetçilereasiri derecede toleransli davranip karsi görüsteyazanlari siteden atiyorlardi. Yunanistan baglantilarini da saklama geregi duymuyorlardi. Niyetleri pek iyi gelmedigi için bir daha da girmedim.

fenerbahçe olayina da sasirdim desem yalan olur...

[img]smileys/smiley20.gif[/img][img]smileys/smiley20.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Her sitenin, her forumun bir amacinin olduguna inaniyorum.

Peki olaya söyle bakalim; bu forumda fenerlilerin üye olup da yazi yazabildigi bir bölüm var mi? Olabilir mi? Olamaz. Neden bu forumun içerigini yaratan bizler fener için degil, Trabzonspor için bir aradayiz da ondan.

O site bence son yillarda gördügüm ve Karadeniz kültürüne katkisi en yüksek olan sitelerden belki de birincisi. Yani bu olayin onu gölgelemesi hosuma gitmiyor. Gitmiyor ama o forumda fener'i görmek de hosuma gitmiyor. Biz Trabzonsporluyuz, karadenizliyiz (hepimiz olmasak da) ve en önemli alamet-i farikamiz da belki Muhalif ve anti-fenerci olmamiz. Madem böyle bir forumda, Trabzonsporlu olmayan Karadenizliler var (ki Karadeniz'de böyle insanlarin oldugunu hepimiz biliyoruz) o zaman futbol forumu açtirmazsin olur biter. Asli isine dönersin ve deger kattigin kültür birikimine sahip çikarsin.

O bahsi geçen Karadeniz Kültürü'nün en önemli pirlanta tasinin Trabzon sehri ve o sehrin insanlari oldugunu bilir, o insanlarin da hasta derecesinde Trabzonsporlu oldugunu idrak eder ve Karadeniz ile ilgili bir sitede, çok deger verdigimiz Trabzonspor'a sövülüp sayilmasini önlersin. Yani bu kadar basit.

Kapat futbol / spor forumunu olsun bitsin.

KeeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Karalahana.com'u yillar öncesinden tanirim bilirim.Bu site ile zamaninda bir münasebetimiz bile oldu ama ne sekilde oldugunu burda söyleyemeyecegim.Ama sunu belirtmem gerekir kikaralahana.com'la ilk tanistigim zaman (2000 lere denk gelir) site ile ilgili düsüncelerim çok kati idi ve bu siteye bir daha girmedim.Ardindan; geçen sene siteye tekrar girdigimde sitenin kaplamasinin degistigini gördüm.Muhtesem bir sekilde site degismisti...Sanki önceden edindigim izlenimler benim bir hatamdi ve o site tahmin ettigim gibi degildi...Siteyi tekrardan inceledigimde su sonuca vardim; hayir sadece kaplamasi degismisti...Popüler kültüre ayak uydurup, yönetim ve taktik sekli degismisti sadece...Ve bu da meyvesini vermisti eskiden siteye benim gibi girip çikan binler varke,n simdi o kisiler o siteye müdavim oluyorlar...Ayrica Trabzonspor dergisine bile konu olabiliyorlar...

Sözüm meclisden disari...izlenimlerimi, yillardir karadeniz sitelerini takip eden birisi olarak sunuyorum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.