Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Derdim Ideolojik

Ibrahim Altinsay'in Radikal'de yayinlanmis yazisi! Goruslerimi birebir yansittigi icin aynen aktarmak istedim...Her cumlenin dogruluk degeri yuksek, onun icin bazi cumlelerikalin yapip diger cumlelere haksizliketmek istemedim.

Derdim ideolojik Ibrahim Altinsay-Radikal

Önce sunu belirteyim. Ben futbol fanatigiyim. Kim olursa olsun, kim oynarsa oynasin, sahada güzel futbol oynansin, saha disinda da bu isler hakça yürüsün istiyorum. Böyle olursa hayatimin zenginlesecegine inaniyorum. Elbette tuttugum bir takim var; Besiktas. Isin zevki, heyecani takim tutmakta. Futbolspor diye bir takim yok ki onun pesinden gidesiniz. Ancak hakça oynanan futbolda kaybetmesini bilmek, bundan bir seyler ögrenmek, birileriyle ortak bir duyguyu paylasmak önemli... Önyargiliysam iste bunlar benim önyargilarim.
    Bu yüzden bugün futbol ortamina egemen olan 'Kazan ama nasil olursa kazan' ideolojisine karsi önyargiliyim. 'Saha içinde kazanamayinca saha disinda kazanmaya kalkisilmasina' karsiyim. 'Biz yaparsak mubah, onlar yaparsa günah', 'Güçlü olsunlar onlar da yapsinlar' anlayisina karsiyim. Fenerbahçe Baskani Aziz Yildirim'in futbol dünyasini çekmeye çalistigi seviyeyi kabul edemiyorum. Yildirim'in spor dünyasina yaptigi katkilar yok mu, var. Örnegin üç yildir ayni teknik direktörle çalismak gibi. Takim sampiyon olmazsa bu kararlilik devam eder mi, orasi belli degil. Ne olursa olsun bir hocayla uzun erimli çalismak futbolu yönetmenin temel kurallarindan biri zaten. Yani dürüstlük gibi, bir erdem degil, olagan bir zorunluluk.

Saracoglu Stadi'nin atmosferi de etkileyici. Ancak sadece stadin dünyanin en modern statlarindan bir oldugunu kabul etmek mümkün degil. Hele Schalke'ninki gibi birçok çagdas statta maç izledikten sonra... Yildirim'in "Bizim statta küfür yok" demesinin ardindan kurumlara yapilan küfürler önemli degil, kisilere yapilanlar önemli gibisinden ayrim getirmesini hatirliyorum. Son dakikada kazandiklari Gençlerbirligi maçindan sonra konuk futbolculara yapilan saldirilari, parçalanan çikis tüneli körügünü, Ertugrul Saglam'a ve Trabzonlu futbolculara yagdirilan küfürleri, kale arkalarina ag konmadigi için sahaya yagan yabanci maddeleri duymazdan ve görmezden gelisini izliyorum. Fenerbahçe yönetiminin gerçekten çagdas ve huzurlu futbol izleme kültürünü savunduklarina inanmakta zorlaniyorum. Milan maçinda Nobre kulübede otururken "Yabancimiz yok" diye yakinmanin gerçekten ülkede futbolun gelismesi için ortaya atildigina inanmayisim gibi. Iste ne oldu; iki yabanci forveti olmayan Fenerbahçe, Denizli filelerine alti gol gönderdi. Siradan bir lig maçinda dört gol atti diye Semih Sentürk 23 yasinda kesfedildi. Sonra da Daum Avrupa'da takimin tecrübeli olmadigini söylüyor. Semih'e kaç Avrupa maçinda sans verdi ki? Gruptan çikan PSV ne kadar tecrübeli? O takimin orta sahasinda dogrudan oynayan Affelay, 19 Yasalti finallerinde iki maç sonra Hollanda takiminda yedek oturdu. Fenerbahçe'de sahaya adimini ender atan Olcan ise ayni turnuvada Türkiye'nin degismez oyuncusuydu.

Üzüm üzüme...
    Bu tür önermeler kendi içimize kapandigimizda 'dogru' sadece... Dis dünyaya siki siki kapali, gücü ele geçirenin yasayi ve 'dogru'lari yaptigi gerikalmis ülkelerdeki gibi. Ancak buralarda, Gökdeniz olayinda oldugu gibi, sözlesmesi süren futbolcuyla transfer sözlesmesi imzalayabilirsiniz. Oysa dünyada sözlesme bitis tarihinden alti ay öncesine kadar kulübünün izni olmaksizin bir futbolcuyla görüsmeniz bile suçtur. Deniz Baris olayinda oldugu gibi tazminat ödememekte direnir, isi Tahkim Kurulu'nu dagitmaya kadar vardirir, sonra kalkip Cavcav'la anlasiverirsiniz. Ancak Tahkim'den baslayan deprem, federasyonu da vurur ve futbol düzeninde hak, hukuk islemez olur.
    Isin vahimi öteki kulüp taraftarlarinin 'Bize de Aziz Yildirim gibi bir baskan gerek' demeleri, 'Siz de onlar gibi yapin' diye yönetimlerine baski yapmalari... Öteki 'büyük' kulüp baskanlarinin Aziz Yildirim tarzindan etkilenmeleri... Basta da Özhan Canaydin. Tamam, kamu vicdanini yaralayan özel kayirmalarla maruz kalabilen bir kulübün baskani olmak zor. Üstelik taraftarlarla olan sorunlarin bilet ya da tribün sorunundan öte nedenleri oldugunu akli basinda Galatasaraylilar söylüyor. Uçlarinda 'Dogdugun ocak sana sahip çikacak' ve 'Galatasaray halktir, halkindir' sloganlarinin yer aldigi bir 'mektepli seçkinler-taraftarlar' yarilmasi içten içe isliyor kulüpte... Canaydin bu sorunlari çözecek reformlari yapacagina, iç çeliskileri örtmek için hedefi disari çeviriyor. Maçlardan önce hakemlere yaptigi ihtarlari bu kez barkovizyon gösterisine dönüstürdü. Fair-play ödüllü baskan, oyuncularinin sportmenlik disi davranislarini, örnegin Ayhan Akman'in konuk taraftarlara yaptigi hareketi görmezlikten geliyor.
    Bunlari yazmak önyargili olmaksa, ne yapayim ben önyargiliyim. Haftaya, bazi okurlarin 'taktigimi' söyledigi futbolcular hakkindaki 'takintilarim'...

İ.Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

her sey açik seçik ortada. Olan seyleri güzel bir sekilde dile getirmis.

Nereden
    İstanbul

Çok güzel açiklamis. Bu yazilari FBlilerin sitesine de atmak lazim. Okusunlarda anlasinlar. Anlayana tabii. Ne zaman bu Azizeden ve onun bu çirkef mantigindan ve zihniyetinden kurtulacagiz acaba?

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

bu yazidan ezikler bisey anlamaz,onlar ezik çunku ,

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

gerçekleri bu eziklerde biliyor herkes biliyor ama güçlü olan kazanir hesabi hakem gasplari,federasyon oyunlari ile bizim ligde sampiyon oluyorlar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ne yazikki bu düsüncelerini yaziya dökmüs sahsiyet isine geldigi gibi konusanlardan...

Sahaya inerek hakeme saldiran 12 kisiye basin toplantisi düzenlettiren kimdi ?

"sampiyonlukta hiç mi emegimiz yok sinaaaann""aman abi ne demek" diyenlerin yönetiminde degilmiydi ?

3-4 tane futbolcusunun mafya ile direk baglantisi oldugu halde YK'da görev almadi mi ?

son 20 yila bir bakalim issteyen arkadasa belgeleriyle ortaya dökerim fb sampiyon oldugu sezonlarda son haftalardaiçeride disarida bütün maçlari kazanmisbjk ile beraberligi bile yok. tesadüfmüdür ?

Fb yalakalik yaparken sampiyonlugu 10 milyon $ degisirken düsüneceklerdi(bkz: serdar bilgili,aziz yildirim,peker)

Dürüstlük sana kaldiysa ibrahim altinsayisimiz var demektir.

ya inanmayin bunlara bunlarin tek derdi ''fenerbahçeye yapilan kayirmalar bizede yapilsin bunlarin hiç biri adalaet falan istemiyo fnerbahçeye yapilan kollamalar hakem hatalari bizede yapilsin istiyolar adalet bunlarin isine gelmez''yani tek dertleri bizede fenerbahçe gibi yaklassinlar bizide kollasinlar amaç o adaletten bu ülkede klüp bazinda en son yaralanacaklar istanbul klüpleridir ama ne hikmetse en çok adaleti de onlar istiyo neye göre istiyolar fenerbahçeye göre

Alıntı Külünkoglu Nickli Üyeden Alıntı

Ne yazikki bu düsüncelerini yaziya dökmüs sahsiyet isine geldigi gibi konusanlardan...

Sahaya inerek hakeme saldiran 12 kisiye basin toplantisi düzenlettiren kimdi ?

"sampiyonlukta hiç mi emegimiz yok sinaaaann""aman abi ne demek" diyenlerin yönetiminde degilmiydi ?

3-4 tane futbolcusunun mafya ile direk baglantisi oldugu halde YK'da görev almadi mi ?

son 20 yila bir bakalim issteyen arkadasa belgeleriyle ortaya dökerim fb sampiyon oldugu sezonlarda son haftalardaiçeride disarida bütün maçlari kazanmisbjk ile beraberligi bile yok. tesadüfmüdür ?

Fb yalakalik yaparken sampiyonlugu 10 milyon $ degisirken düsüneceklerdi(bkz: serdar bilgili,aziz yildirim,peker)

Dürüstlük sana kaldiysa ibrahim altinsayisimiz var demektir.
    evet isimiz var malesef.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

1983-1984 sezonundan bu yana, Galatasaray ile Fenerbahçe'nin sampiyonluk yarisi verdigi sezonda, yani 1993-1994, 1997-1998, 2000-2001 ve 2001-2002 sezonlarinda,ne hikmetse bu maçlar bitime 3-4 maç kala oynandi ve besiktasfenerbahçe'yi hiç yenemedi...

Ayni sekilde yani tersten bakinca da yani bjk ile gs yarisinda da fenerbahçe besiktasi hiç yenemedi.

Simdi kalkmis fenerbahçe öyle böyle..

ula biz yillardan beri söylüyoruz "biriniz degil hepiniz öyle böylesiniz..."Edited by: Külünkoglu

1983-1984 sezonundan bu yana, Galatasaray ile Fenerbahçe'nin sampiyonluk yarisi verdigi sezonda, yani 1993-1994, 1997-1998, 2000-2001 ve 2001-2002 sezonlarinda,ne hikmetse bu maçlar bitime 3-4 maç kala oynandi ve besiktasfenerbahçe'yi hiç yenemedi...

Ayni sekilde yani tersten bakinca da yani bjk ile gs yarisinda da fenerbahçe besiktasi hiç yenemedi.

ula biz yillardan beri söylüyoruz "biriniz degil hepiniz öyle böylesiniz..."
    gerçekten bravo.....gerçekler bunlar iste.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çamlica'nin 3 gülünün de temiz oldugunu söylemek imkansiz da, bu gerçek yazidaki pek çok diger gerçegi örtmeye yetmiyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

herkes kendine göre bir tablo çiziyor maalesef..

adalet varsa herkese olsun ceza varsa hakedene kesilsin.

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

günah mi çikariyor simdi bu ezik???

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

bjk bu halde degil de kafaya güresseydi neler yazardi bu. Onu Allah bilir. Akli sira bizde fb karsitiyiz demeye çalismis...

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu yaziya sadece 100.yil kara karga için ne anlam ifade ediyor dersem ?[img]smileys/smiley9.gif[/img]Saygideger yazar ! Ne cevap verir acaba ?

Altinsay'in futbol yazilarini bastan beri takip ediyorum, iyi bir futbolsever, ve cok iyi yazilar yaziyor. ama belki yonetici olunca isler degisiyordur, onu bilemem.

amma velakin, yazida yazilanlar ligimiz gercegini ortaya koyuyor.

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ula biz yillardan beri söylüyoruz "biriniz degil hepiniz öyle böylesiniz..."

evet bende dikkat ettim buna sadece 1 istisna geçen sene oldu onun disinda hep böyle

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Alıntı OfluMulkiyeli Nickli Üyeden Alıntı
    Isin vahimi öteki kulüp taraftarlarinin 'Bize de Aziz Yildirim gibi bir baskan gerek' demeleri, 'Siz de onlar gibi yapin' diye yönetimlerine baski yapmalari...

Maalesef her bi yanimiz bu Istanbul eziklerinin yazarlariyla (!) doldu, tasiyor. Kendilerine igneyi bile fazla görürken digerleri için çuvaldizi batirmaktan hiç mi hiç geri durmazlar. Hele hele bu yaziyi yazanin bi besiktasli olmasi vahametlerin en vahimidir. Sampiyon olabilmek için futbolun, takimi tarafindan nasil katledildiine hiç deginmemis, deginememis.

Yazdii yazida zaten bildiimiz gerçekleri görmeyen, bilmeyen yok. Yalniz yukari da alintiladiim kisim maalesef bulasici bi hastalik gibi her bi yana bulasmaya basladi. Maalesef diyorum çünkü bazen burada bile Aziz'i takdir eden yazilar görüyoruz. Hem yazik hem de futbol adina ürkütücü!...Ben sunu iddia ediyorum , bu düzeni bozsak bozsak, bu çarki tersine döndürebilsek bilsek biz döndürebiliriz. Yoksa körler saarlar birbirini aarlar...

Ahmet AYDIN-28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Sevdigim bir söz vardi. Tam olarak hatirlayamiyorum ama söyle biseydi: "Güçlüyken adaletsiz davrananlarin güçsüz düstüklerinde adalet istemeye haklari yoktur."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)