Sayfa 207 Toplam 209 Sayfadan BirinciBirinci ... 107 157 197 205 206 207 208 209 SonuncuSonuncu
Toplam 5209 adet sonuctan sayfa basi 5,151 ile 5,175 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZTK 5.Hafta | Beşiktaş 2 - 1 Trabzonspor

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Erzurum'a gelemezler ki

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Nereden
    İstanbul

Dün gece sahaya çıkan ilk 11'i görünce herkes gibi bende anlam veremedim..bu maçta farklı bir mağlubiyet bizi fenerbahçe maçında psikolojik olarak çökertebilir düşünüyordum o bakımdan bu maçta güç gösterisi yapmalıyız diyordum..nitekim beşiktaş ilk yarıda oyunu sahamıza yıktı pozisyonlar buldu..bunda hiç yanyana oynamayan futbolcuların acemice hareketleri ve hakem cüneyt çakırın tutumuda etkili oldu..bütün takdir haklarını beşiktaş'tan yana kullanan bir hakem vardı sahada..trabzonspor'un toparlanmasına izin vermeyen bir yönetim sergiledi ve beşiktaşlıların takdirini kazandı bugünki gazetelerde yorumlara baktığımızda hakemi nasıl beğendiklerini göreceğiz..
    2.yarıda bambaşka bir trabzonspor seyrettik ortasahada pas yapmaya başlayınca beşiktaş'ın dengesi bozuldu ard arda pozisyonlar bulduk..bir bakıma trabzonspor'un ölüsü yetti beşiktaş'a ..
    Brozek kardeşlerden ileri uçta oynayan Pawel 2.yarıda oynadığı oyunla beğendim top alışverişleri gayet iyiydi.kafa topunun direkten dönmesi şansızlığıydı..ileriki dönemlerde daha etkili olacaktır..
    ne mutlu türküm diyene

Deliormanli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bir çoğun aksine BJK karşı ben takımdan memnunum: bir defa takımda direk oynayan 7 adam yoktu.
    Diğer yandan futbolda biraz da şans olacak!
    Düşünsenize 46 dk da golden hemen sonra top direğe değil de 15 cm sola gitse 2 gol gelecek ve BJK şoka girecek.
    Hadi bunu da geçtim,maçın sonlarına doğru Alanzinho bomboş, kaleci ile karşı karşıya kalmış golü atsa yine aynı durum söz konusu.
    Onun için Beyler enseyi karartmayalım!
    Herkesin yıldızlar topluluğu dediği BJK tam kadro ile çıkarken bizimkiler 7 eksikle çıktılar.

Bir de not olarak son dakikada BJk az daha bir salaklık yapıp maçı hükmen verebilirdi,zira Ersan sakatlanınca hoca Ernsti oyuna sokmak için hazırladı ve Ernst girseydi 7 yabancı olacaktı.

Lafın kısası top direğe gitmese,Alanzinho kaçırmasa veya Ernst oyuna girse şimdi bambaşka şeyler konuşur olacaktık.
    Futbol böyle birşey işte!
    Insanlar Yasadikça Ögrenirler

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bence daha önce bahsettiğim saat konusunun üzerinde durmalıyız. bjk maçı 2. yarı neden geç başlatıldı? Neden Manisaspor-Gaziantep BB maçı ile aramızda 7 dakika fark vardı? Biz 90. dakikadayken diğer maçtan gol haberi geldi. Bu da 97. dakikada Gaziantep gol attı demek oluyor. Sonra 3 dakika daha oynandı. Yani 100 dakika maç oynattılar. Bu konu araştırılmalı
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

hermann hesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Bu maç kadar eğlendiğim bir maç olmamıştır.
    İkinci yarı tamamen yedek takımla Beşiktaş'ı az kalsın yeniyorduk. Sahadaki takımın antrenmanlarda bile doğru dürüst beraber oynadıklarından şüpheliyim. Kupayı terkedeceğimizi maç öncesi aklıma dahi getirmemiştim. Bu da bir seçimdir. Ama Şenol Güneş'in kararına saygı duyuyorum.
    Bir başka sevindirici gelişme ise Brozek kardeşlerin, özellikle forvet olanın gerçekten iyi bir futbolcu izlenimi vermesi oldu. Bu maçta yenildik ama oyuncuların soyunma odasında Beşiktaş'a baya bir güldükleri ve kendilerinin moral motivaslarının arttığı kanaatindeyim. Zira bizim yedek takımın, bütün aslarıyla oynayan Beşiktaş ile ikinci yarı kafa kafaya oynaması futbolcuların akıllarına "abi bizim bu halimiz Beşiktaş'a yetiyorsa. Fenerbahçe maçı için sabırsızlanıyoruz" düşüncesini getirmiştir. Fenerbahçe maçı öncesi teknik, taktik ve fizik olarak Fenerbahçe'den üstün olduğumuzu düşünmeme rağmen, kupa-lig periyodunda oluşabilecek herhangi bir olumsuz psikolojik durumdan endişe ediyordum. Ancak, dünkü Şenol Güneş imzalı stratejik hamle, as takımın Beşiktaş karşısında olası bir yenilgisi sonucunda hem takımda hem de taraftarda oluşabilecek gerginliği aldı.
    Konu hermann hesse tarafından (27.01.2011 Saat 14:59 ) değiştirilmiştir.
    kitap oku ve yorumla! ve unutma;
    evladına bırakacağın en değerli miras,
    ona kazandıracağın okuma alışkanlığıdır.

Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sözde yıldızlar topluluğu 8taş, hakemler, onbinlerce seyirci bir oldular ve bizim daha önce birlikte oynamamış yedek kadromuzu zor yendiler. Çok iyi yoldayız. Bu Türkiye Kupası'nı kaybetmek zerre umrumda değil, defalarca bu kupayı aldık da ne oldu?

Mücadele üst düzeydi, ben takımı beğendim. Ligin başından beri bir arada oynasalardı bu takımla en az ikinci olurduk. Kadro kalitemiz üst düzeyde ve diğer takımlarla aramızda fark değil uçurum var.

Benim takıldığım husus, devletin televizyonunda maç anlatan spikerin çarşı grubunun amigosu gibi maç anlatması sinir bozucuydu. Sergen Yalçın gibi şahısların bizim vergilerimizle para kazanması da üzücüdür. Tamam, belirli bir takımı sevebilirsin ama bu Trabzonspor düşmanlığı neden?
    Stand-upçı başkan istemiyoruz!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Siz şişirilmiş yıldızlar topluluğu bizim yedek takımı bile böyle zar zor yenersiniz. O yedekler ilk yarı oynasaydı fark atardı size
    Merat etmeyin patlatılma zamanınız da gelecek

Umrumda değil.Bu kupayı bir kaç yılda bir alıyoruz zaten. Daha önemlisi mayıs ayındaki kupa.
    Ben takımıma güveniyorum. Malzemecisinden..... başkanına kadar hepsine güvenip inanıyorum.
    Bu sene o sene . Bunu akşam bir kez daha anladım
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Nereden
    Antalya

Alıntı BAHADIR33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün ilk 11 de oynayan 2 oyuncumuz (Brozekler) ilk defa ülkeleri dışında oynadılar..
    ülkemizdeki ilk maçlarına çıktılar...
    ilk deplasman maçları...
    Türkiye'nin en zor deplasmanlarından biri hem de...
    şapkadan tavşan çıkaramadılar doğal olarak...

Tayfun'un sakatlandığı zamanı ben unuttum ..
    üzerinden yıl geçmiş...ilk maçında neden harikalar yaratmadı???
    Ferhat son 10 dakika oyuncusu oldu hep...
    Alanzinho bu sene 90 dakika oynadı mı , ve kaç maçta ilk 11 çıktı?
    Glowacki kaç ay sakattı..Toplamda kaç maç oynadı?
    Mustafa Yumlu kaç maça çıktı?
    Sezer -ceyhun toplasan 300 dakika oynadı mı?

Bu kadar birbirinden ilgisiz adamı bir otobüse doldurup buradan antrenman sahasına gidin desen yolunu kaybederler, değil ki İnönü'de bjk'yi yensin...

şimdi tekrar soruyoruz ilk yarı neden bu kadar kötü oynadık..

MahmutHSO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Bu maç,ligde Beşiktaş la oynayacağımız maçın 3 puanının garanti olduğunu gösterdi bize.Lig maçında nasıl oynamamız gerektiğini gösterdi bize.
    Bence Şenol Güneş , bu maça bu kadroyla çıkma kararını yönetimle paylaşmıştır.Kupa ve lig şampiyonluğunun ikisini birden bize yedirmeyeceklerini çok iyi biliyordu Şenol Hoca.Kupada finalde elenmek yerine şimdi elenmemizin daha iyi olduğunu söyledi Şenol Hoca.Bence bu sözü herşeyi çok iyi anlatıyordu.Yani bu karar sadece önümüzdeki Fener maçı için alınmış bir karar değildi bana göre.
    Neticede Hocamız bir karar almıştır ve ben saygı duymakla beraber,düşüncelerindeki haklılık payının çok fazla olduğu görüşündeyim.

Ahmet F. Zengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı Yigit SARI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok güzel olmuş
    Erzurum'a gelemeyecekler ki onlar

Nereden
    Antalya

Hamdi : lastik patladı

Babanınoğlu Kemal : neden patlattın ? konuşsana oğlum, neden patlattın ?

Hamdi :
    ççççççççç

Cezalı Üye
    Nereden
    İzmir

bir de ilk yarı sendromu icat etmeyin yawf
    ona bakarsanız ankaragücü maçında da ilk yarı çok güzel oynadık ikinci yarı durduk

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Trabzonspor tarihinde ilk kez böylesine "rasyonel" bir tercih ortaya konulmuştur. Bu tercihi kabul etmek kolay değil...Hele de futbola romantizm cephesinden bakanlar için....Maç kadrosunu görünce "Bravo Şenol hoca" dedim....30. dakikada ise "değiştir 3 oyuncu birden çevir maçı sustur şunları" dedim ...

Komutan bir tercihte bulundu....Üstelik rasyonel bir tercih bu....Ama her rasyonel görünen tercih hedefi buldurur mu? Futbolu "güzel oyun" yapan da bu zaten...Yani hayır.....
    Ama baştan sona saldırıp onlarca pozisyon bulup iki pozisyona boyun eğdiğimiz yılları hatırlayınca "racona uygun" mücadelenin bizi felaha götürmediğini gördük....Bu yeni döneme alışmak kolay değil....Üstelik de garantisi elbette yok....Ama bu denemediğimiz bir yöntemdi...Bekleyelim....Tıpkı altyapı temelli olmama adına yeni bir dönem yaşadığımız gibi fayda maliyet analizi olarak da yeni bir yol izliyoruz.....İnşallah "hayyal el felah" dır bu.....
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

Nereden
    Sakarya

Bence hoca Serkan ın alternatifi olarak Barış ı düşünmeli....Tayfun zor hazır olacak gibi duruyor....Ve bence Teo'yu satabilirsek Ceyhun ve Sezer'den daha iyi birini almayı hala düşünmeliyiz son dakikada bile olsa....Halen uzun bir maraton bekliyor bizi....Varsın son 5 maç oynasın
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

Nereden
    Samsun

Alıntı kaanTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu maç,ligde Beşiktaş la oynayacağımız maçın 3 puanının garanti olduğunu gösterdi bize.Lig maçında nasıl oynamamız gerektiğini gösterdi bize.
    Bence Şenol Güneş , bu maça bu kadroyla çıkma kararını yönetimle paylaşmıştır.Kupa ve lig şampiyonluğunun ikisini birden bize yedirmeyeceklerini çok iyi biliyordu Şenol Hoca.Kupada finalde elenmek yerine şimdi elenmemizin daha iyi olduğunu söyledi Şenol Hoca.Bence bu sözü herşeyi çok iyi anlatıyordu.Yani bu karar sadece önümüzdeki Fener maçı için alınmış bir karar değildi bana göre.
    Neticede Hocamız bir karar almıştır ve ben saygı duymakla beraber,düşüncelerindeki haklılık payının çok fazla olduğu görüşündeyim.
    Sezon sonunda Tv kanallarında konuşulacak konu şudur;

Şenol Güneş çok ileri görüşlü bir adam. Bjk maçında elenerek geçen sene Fenerbahçenin düştüğü hataya düşmeden Lig şamp. kazandı ..

Nereden
    Sakarya

Murat anlamadık mevzuyu? Yani en azından ben anlamadım

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı smart61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erzurum'a gelemezler ki
    Alıntı Ahmet F. Zengin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erzurum'a gelemeyecekler ki onlar
    O sözün Beşiktaş'a söylendiğini düşünmüyorsunuz değil mi ?
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

7.nin sesini 7. hafta sağır sultan bile duyacak.

slmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Alıntı Külünkoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kime yav mesaj merak ettim

Birde imzanızda Şenol hoca yanıma taraftar grubu geldi demiş ne zaman dedi ?
    Mustafa Yumlu.

Nereden
    Samsun

Alıntı Külünkoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlaşıldı tamam Jeton Paraşütle iniyor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı slmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kime yav mesaj merak ettim

Birde imzanızda Şenol hoca yanıma taraftar grubu geldi demiş ne zaman dedi ?
    25 Ocaktaki basın toplantısında.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Nereden
    Antalya

Bahadır'ın son mesajına bir onay maiyetinde, Erdal...

Hürgün Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bence artık kapansın başlık her şeyimizle lige konsantre olmalıyız.
    Kadir Has Üniversitesi

Ünal Cumhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kupayı inşallah ibb alır..
    7777777777777777777777777777777777

Nereden
    İstanbul

Alıntı Erdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor tarihinde ilk kez böylesine "rasyonel" bir tercih ortaya konulmuştur. Bu tercihi kabul etmek kolay değil...Hele de futbola romantizm cephesinden bakanlar için....Maç kadrosunu görünce "Bravo Şenol hoca" dedim....30. dakikada ise "değiştir 3 oyuncu birden çevir maçı sustur şunları" dedim ...

Komutan bir tercihte bulundu....Üstelik rasyonel bir tercih bu....Ama her rasyonel görünen tercih hedefi buldurur mu? Futbolu "güzel oyun" yapan da bu zaten...Yani hayır.....
    Ama baştan sona saldırıp onlarca pozisyon bulup iki pozisyona boyun eğdiğimiz yılları hatırlayınca "racona uygun" mücadelenin bizi felaha götürmediğini gördük....Bu yeni döneme alışmak kolay değil....Üstelik de garantisi elbette yok....Ama bu denemediğimiz bir yöntemdi...Bekleyelim....Tıpkı altyapı temelli olmama adına yeni bir dönem yaşadığımız gibi fayda maliyet analizi olarak da yeni bir yol izliyoruz.....İnşallah "hayyal el felah" dır bu.....
    Yok abi öyle rasyonel falan. Ben "Deli Tuncay" ile doğdum, Özkan Sümer ile büyüdüm, kendimi olgunlaşmış hissettiğimde ise Engin'e kızmaya başladım Trabzonspor'un şampiyonluğu da asla "rasyonel" olmayacaktır. Hele şampiyonluk sonrası sevincimiz hiç "rasyonel" olmayacaktır. (Görebilirsek tabi) Peki yaklaşık 1.500 kişi niye o maça gitti? Aynı "rasyonel" tercihle o kış kıyamette, herkesin televizyonunda olan kanalda çaylarını yudumlayıp maç izlemeleri mümkün değil miydi? Hoca kadroyu 3 saat önce açıklasa ben de "rasyonel" olacaktım. Ben isterim ki yine saldıralım, her zaman, her yerde üstlerine gidelim. Her zaman, her anlamda korkmalılar bizden. Yoksa "rasyonel" bağlamda bütçe, destek ve imkanlara baktığımızda başarısızlığımız kaçınılmazdır. Bursa'nın geçen seneki "irrasyonel" şampiyonluğunun en önemli faktörlerinden biri de biz olduk zaten. O yüzden bir kez daha sevdim takımımı. Ne demiş Samel Beckett abimiz("Godot'yu Beklerken" oyununun yazarı) :

"Yine Denedin,
    Yine Yenildin.
    Olsun;
    Yine Dene,
    Yine Yenil.
    DAHA İYİ YENİL"
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)