Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teknik Direktör olmak için ne yapmak gerek ? | Nasýl Teknik direktör olunur ?

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Yýlmaz Vural, Fuat Çapa, Ersun Yanal profesyonel futbolcu deðillerdi. Bunun TFF tarafýndan düzenlenen kurslarý var. O kurslar bitince teknik direktörlük yapma hakký kazanýlýyor ama nasýl iþ bulunacaðýný bilemem.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

irfanb - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    55

Bana degil de Aykut Kocaman`a sorarsan;Baska meslek sec der eminim.

Onur Þeref - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Emre ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Türkiye'de bana göre bu iþ futbol oynamayan biri için çok zor.O kadar profesyonel futbolcu var ve hemen hemen hepsi teknik direktör adayý.

Benim asýl merak ettiðim konu ise hakem nasýl olunabileceðidir.Yani nasýl hakem olabiliriz ? Varsa bilen birileri açýklarsa sevinirim
    Ben Basketbol Federasyonunda hakemim ama tahminen futbolda bizim þeçildiðimiz gibi oluyordur ki sanýrýmda öyle.

Ben bizim þeçilimimizi anlatayým ordan da sen futbola göre uyarlarsýn.

Ýlk önce Türkiye Basketbol Hakemleri Derneði bir duyuru yayýnlýyor hakem alýnacaðýný bildiriyor. Baþvuruyu yaptýktan sonra mülakata giriyorsun. Mülakatý geçersen hemen arkasýndan 1 hafta süren ve EuroLeague, TBL hakemlerinin ders verdiði seminerlerin akabinde yazýlý sýnava giriyorsun. Orda da baþarýlý olunmasý durumunda saha çalýþmasý ve son olarak fiziki sýnava tutuluyorsunuz. Bunlarýn hepsini geçtikten sonra isimler MHK'ye veriliyor ve artýk lisanslý bir hakem oluyorsunuz. Maç almaya en alt klasmandan baþlanýyor. Yani bir anda genç takým maçlarýný, yýldýz takým maçlarýný, 3.lig maçlarýný yönetmeniz zor. Ýlkokul, minikler, küçüklerden baþlayarak zamanla yükseliyorsunuz.

Uzun, meþakatli, masraflý bir iþ ama sonunda inan deðiyor.
    Konu Onur Þeref tarafýndan (14.01.2011 Saat 01:33 ) deðiþtirilmiþtir.
    uff msglsn glba .s.s.s

seyyah61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    39

Futbolcu olmak kural degil, sadece avantaji var. Futboldan gelmeyen birisinin daha fazla kurs ve seminer görmesi gerek diye biliyorum.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kýþ iþedikleri denizlere/Yazýn yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

[KAPLAN] - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Teknik direktörlük nedir, nasýl iyi yapýlýrdan ziyade sadece nasýl olunurla ilgileniyorsan Hami ile konuþmaný tavsiye ederim. Adam bu konuda bence bir numara.
    .
    . Futbol yetenekli aptallarýn oyunu olmamalý.
    .

karahanbakar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    31

Futboldan gelen birisinin eðer iyi hocalarla çalýþmýþsa onlardan öðrendikleri bir artýsý olur. Birazcýkta futbolcu paikolojisini anlayabilir. Onun dýþýnda öncelikle zeki olmalý, hýrslý olmalý, insanlarý kontrol etme ve yönlendirme becerisi olmalý, konuþurken ortaya deðil de direk kafaya konuþabilmeli. Aslýnda bir bakýma doðuþtan donanýmlý olmalý.
    Hangi maç olduðunu unuttum. Hami orta sahada kötü oynuyor diye Akakpo'yu çýkardý. Bunun yerine Duoglas'ý çýkarýp Akakpo'yu stopere çekmeliydi. Yani bunu görebilecek, düþünebilecek kapasitede olmalý bir teknik adamýn.
    Mourinho örneðini de verecek olursak futbolcu deðil ama üst düzey zeka ve analiz yeteneðiyle geldiði yer ortada.

Sent from my iPhone using Tapatalk

karahanbakar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    31

Alýntý Alihan Ertürk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hakemlik olmaz yahu çok küfür yiyor onlar..

*
    'Teknik Direktör' rütbesini bir alalým da, kulüp bulurum o kolay bence..
    Bu mesleði yapabilmek için üniversitede hangi bölümü felan okumak gerektiðini merak ettim Çünkü hiçbir yerde bu mesleðin detaylarý konuþulmuyor ve ben teknik direktör olmak istiyorum diyen birini de görmedim yakýn çevremde..Cevaplarýnýz-yardýmlarýnýz için teþekkürler..
    Üniversitelerde BESYO'larda antrenörlük dalýný seçip o yönde eðitim alabiliyorsun. Ancak teknik drektörlül bizde daha çok alaylý(futbolculuktan gelme) yürüdüðü için bu dediðini görmemen çok normal

Sent from my iPhone using Tapatalk

Berke6198 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    25

Trabzonsporda akrabanýn bulunmasý gayet yeterlidir.

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Türkiyede nasil oldugunu bilmiyorumda, prof. futbol veya beden egitimi okumadan avrupada ortalama 17 yil meslek ve seminerlere katilmalisin uefa pro licence a ulasabilmek icin

beden egitimi okumus olarak yada 3.-veya 4. ligde 1 yillikta olsa 50 tl ayda olsada yarim prof. bir kontrata imza atmak bu yolu 5 yila indiriyor

tam prof. kontrata imza atmis olarak bi 10 aylik seminer yeterli

avusturyada td yolu
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

çok merak ettiðim bir þey var biri cevaplarsa sevinirim. küçükken kulübe gittim ama lisans çýkarmadan býraktým yani teknik olarak oynamýþ sayýlmam. amatör dahil hiçbir lisanslý futbolculuk kariyeri olmayan biri teknik direktör olabilir mi ? ben sýfýrdan amatörden baþlamak istiyorum bu iþin yolu yordamý nedir biri anlatýrsa çok sevinirim

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý arcadia Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    çok merak ettiðim bir þey var biri cevaplarsa sevinirim. küçükken kulübe gittim ama lisans çýkarmadan býraktým yani teknik olarak oynamýþ sayýlmam. amatör dahil hiçbir lisanslý futbolculuk kariyeri olmayan biri teknik direktör olabilir mi ? ben sýfýrdan amatörden baþlamak istiyorum bu iþin yolu yordamý nedir biri anlatýrsa çok sevinirim
    TFF'den grassroot alman gerekiyor.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Teþekkür grassroot c almak için önce gönüllü liderlik kursunu almak gerekiyor ya da amatör futbolcu olarak tescil edilmiþ olarak gerekiyor. Bende bu olmadýðý için o kursu da almak zorundayým. Neyse bursada vardýr umarým.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)