Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkler hakkinda güzel sözler ...

FANATIK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Türk milleti çaliskandir, Türk milleti zekidir. Çünkü; Türk milleti birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmistir. ATATÜRK

Türk'ün haysiyet, izzetinefis ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yasamaktansa mahvolsun evladir. ATATÜRK

Türk, asillerin asilidir. Yapma olmayan, gösterisi bulunmayan bu pek yüksek asalet ona, tabiatin hediyesidir. PIERRE LOTI

Türkler bir irk ve bir millet olarak yeryüzünün en serefli insanlaridir. LA MARTINE

Türkler, devlet yikmakta ve devlet kurmakta birinci sinif üstatlardir. HAMMER

Türkler öldürülebilir, lakin maglup edilemezler. NAPOLEON

Eger kendilerini tanimis olsaydiniz, Türklere hayran olurdunuz. SIR MARK SYKES

Türk tek basina bir kuvvettir. Azmini ve iradesini kanindan alir. HAMMER

Savasin zevkini almak isteyen Türklerle savasmalidir. TAUSEND

Türkler barista melek savasta ifrit gibidir. B. GAZZI

Türke düsman olmak beseriyete düsman olmak demektir. Allah beni bu afetten korusun. LA MARTINE

Türk Milleti'nin asiri sabirli oldugunu, fakat ayrani kabardigi zaman, Kagan arslan gibi önünde durulmadigini bütün tarih ve dünya bilir. NIHAL ATSIZ

Türkler dünyanin en mert insanlari, en iyi ve asil milletidirler. VON DER GOLTZ

Türkler, tarihte oynadiklari rol bakimindan, dünyanin birinci milletidir.
    NIHAL ATSIZ

Kilici essiz bir maharetle kullanan Türk eli, maglup ettigi insanlarin yarasini sarmakta da o kadar ustadir. LORD BYRON

Türkler müdafaaya baskalarinin vaz geçtikleri noktadan baslarlar. MOLTKE

Türk milleti cihana hakim olmak için yaratilmistir.
    HACI BEKTASI VELI

Türklerin biricik sevdikleri sey hak ve dogruluktur. W. PITT

Türk'ü, gerçek olarak Türk'ten baskasi sevemez. NIHAL ATSIZ

Tanrinin devlet günesini TÜRK burçlarindan dogdurmus oldugunu ve onlarin mülkleri üzerinde göklerin bütün tegremerini döndürmüs bulundugunu gördüm. KASGARLI MAHMUT

Türklerin yalniz sonsuz bir cesareti degil, iradeleri sersemlestiren bir sihirbaz zekasi da vardir ÇERNAYEV

Ey Türk! Titre ve kendine dön. BILGE KAGAN

Türkler maglubiyet adinda bir sey oldugunu red ve inkar etmislerdir. MARESAL FRENCH

Türklerin yürekleri temizdir. Onlarda batil fikirler, basit düsünceler yoktur. Türklerin vücutlari ve sesleri gibi konustuklari dil de azametlidir. Her Türk kendini aslan, düsmani av, atini ceylan sayar. SEMAME IBNI ESREF

Türkler her seylerini feda eder, fakat istiklallerini asla. LLOYD GEORGE
    Edited by: FANATIK61

çok güzel bunlar eline saglik....

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

BunLar biLe bizi anLatmaya yeterLi degiL (:

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

"Asla süphem yoktur ki, Türklügün unutulmus medeni vasfi ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki gelisimi ile gelecegin yüksek medeniyet ufkundan, yeni bir günes gibi dogacaktir"
    "Bu memleket, dünyanin beklemedigi,asla ümit etmedigi bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine,yüksek sahne oldu.Bu sahne 7 bin senelik,en asagi bir Türk besigidir.Besik tabiatin rüzgarlariyla sallandi.Besigin içindeki çoçuk tabiatin yagmurlariyla yikandi.O çoçuk tabiatin simseklerinden,yildirimlarindan,kasirgalarindan evvela,korkar gibi oldu;sonra onlara alisti;onlari tabiatin babasi tanidi onlarin oglu oldu.Bir gün o tabiat çocugu tabiat oldu;simsek ,yidirim,günes oldu;Türk oldu.Türk budur.Yildirimdir.Kasirgadir,dünyayi aydinlatan günestir."

M.Kemal ATATÜRK
    Edited by: Can basten

kutoz
    Ziyaretçi

Bütün hepsi çok anlamli. Ama ben en çok son günlerde ülke genelinde yasadigimiz sikintilardan dolayi, bu sözü simdilik tek geçiyorum.

Ey Türk! Titre ve kendine dön. (BILGE KAGAN) ya da

Ey Trabzonspor futbolcusu! Titre ve kendine dön!

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    42

Forum basligina muhalefet addedilmesin, Hz Muhammed'e ait gösterilen bu sözler gerçegi yansitmamaktadir. O sebeple kaldirilmasini öneriyorum. Peygamber Efendimizin böyle bir söz söylemis olmasi ihtimal dahilinde degildir nitekim.

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Geçekten çok güzel

Hüda Topaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    41

Alýntý ShadoW Nickli Üyeden Alýntý

Forum basligina muhalefet addedilmesin, Hz Muhammed'e ait gösterilen bu sözler gerçegi yansitmamaktadir. O sebeple kaldirilmasini öneriyorum. Peygamber Efendimizin böyle bir söz söylemis olmasi ihtimal dahilinde degildir nitekim.

oncellikle duyarliligindan dolayi seni tebrik ediyorum shadow,

baslik degismeden onceki halini bilmiyorum yalniz "constantin birgun feth edilecektir, orayifetheden komutan ne yuce komutan, orayi fetheden asker ne yuce asker" diye bir hadisin oldugunu duymustum, yalnisim varsa duzeltin

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    42

Agantha, kaba bir tahminlehadislerin hiç birinin dogruluk orani % 50'yi geçmez. Sebebine gelince, güvenilir hadis kaynaklari olarak lanse edilen Muhaddislerin naklettigi öyle hadisler vardir ki insan gözlerine inanamaz. Bazilarinda Hz Peygamberimizin izni ile kimi insanlarin öldürüldügü bile vardir. Kisaca söylemek gerekirse, Hz Muhammed Efendimiz (S.A.V)dan ve 4 halife döneminden sonra basa gelen emevîlerin kendi siyasi ve askeri çikarlari için islamiyyet'i ve Halifeligi nasil kullandigini biliyoruz. Halifelik babadan ogula geçer bir hale gelmis, Islamiyyette ise kavimcilige varan ayrimciliklar yapmistir Emevîler. Bunlari yaparken de "Uydurma" hadislere çok basvurmuslar ve insanlari kendi çikarlari için kullanirken bu hadisleri kullanmaktan çekinmemislerdir. Istanbul'u Emevîlerin de kusattigini bilirsek, Bu hadisinde dogrulugunu bir kez daha düsünmemizde fayda olur..

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Çok güzel yazilar...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Hüda Topaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    41

[QUOTE=ShadoW]Agantha, kaba bir tahminle...QUOTE]

eyvallah shadow, bi konuda daha bilgilenmis olduk sayende, Allah razi olsun, bu dediklerini guvendigim kaynaklardan bi arastiracagim...

Semih58 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    57

Bir TÜRK Dünya'ya bedeldir.

Fatih Ersoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çok güzel... [img]smileys/smiley32.gif[/img]

BDiler61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý
    Bütün hepsi çok anlamli. Ama ben en çok son günlerde ülke genelinde yasadigimiz sikintilardan dolayi, bu sözü simdilik tek geçiyorum.

Ey Türk! Titre ve kendine dön. (BILGE KAGAN) ya da

Ey Trabzonspor futbolcusu! Titre ve kendine dön!

bu çok anlamli

bahr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Türk'ün haysiyet, izzetinefis ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yasamaktansa mahvolsun evladir.ATATÜRK

Benim begendiklerimde bunlar.....[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Alýntý FANATIK61 Nickli Üyeden Alýntý
    Türk milleti çaliskandir, Türk milleti zekidir. Çünkü; Türk milleti birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmistir. ATATÜRK

Türk'ün haysiyet, izzetinefis ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yasamaktansa mahvolsun evladir. ATATÜRK

Türk, asillerin asilidir. Yapma olmayan, gösterisi bulunmayan bu pek yüksek asalet ona, tabiatin hediyesidir. PIERRE LOTI

Türkler bir irk ve bir millet olarak yeryüzünün en serefli insanlaridir. LA MARTINE

Türkler, devlet yikmakta ve devlet kurmakta birinci sinif üstatlardir. HAMMER

Türkler öldürülebilir, lakin maglup edilemezler. NAPOLEON

çok dogru söylemisler sagolsunlar dicem ama olmadilar[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Eger kendilerini tanimis olsaydiniz, Türklere hayran olurdunuz. SIR MARK SYKES

Türk tek basina bir kuvvettir. Azmini ve iradesini kanindan alir. HAMMER

Savasin zevkini almak isteyen Türklerle savasmalidir. TAUSEND

Türkler barista melek savasta ifrit gibidir. B. GAZZI

Türke düsman olmak beseriyete düsman olmak demektir. Allah beni bu afetten korusun. LA MARTINE

Türk Milleti'nin asiri sabirli oldugunu, fakat ayrani kabardigi zaman, Kagan arslan gibi önünde durulmadigini bütün tarih ve dünya bilir. NIHAL ATSIZ

Türkler dünyanin en mert insanlari, en iyi ve asil milletidirler. VON DER GOLTZ

Türkler, tarihte oynadiklari rol bakimindan, dünyanin birinci milletidir.
    NIHAL ATSIZ

Kilici essiz bir maharetle kullanan Türk eli, maglup ettigi insanlarin yarasini sarmakta da o kadar ustadir. LORD BYRON

Türkler müdafaaya baskalarinin vaz geçtikleri noktadan baslarlar. MOLTKE

Türk milleti cihana hakim olmak için yaratilmistir.
    HACI BEKTASI VELI

Türklerin biricik sevdikleri sey hak ve dogruluktur. W. PITT

Türk'ü, gerçek olarak Türk'ten baskasi sevemez. NIHAL ATSIZ

Tanrinin devlet günesini TÜRK burçlarindan dogdurmus oldugunu ve onlarin mülkleri üzerinde göklerin bütün tegremerini döndürmüs bulundugunu gördüm. KASGARLI MAHMUT

Türklerin yalniz sonsuz bir cesareti degil, iradeleri sersemlestiren bir sihirbaz zekasi da vardir ÇERNAYEV

Türkler maglubiyet adinda bir sey oldugunu red ve inkar etmislerdir. MARESAL FRENCH

Türklerin yürekleri temizdir. Onlarda batil fikirler, basit düsünceler yoktur. Türklerin vücutlari ve sesleri gibi konustuklari dil de azametlidir. Her Türk kendini aslan, düsmani av, atini ceylan sayar. SEMAME IBNI ESREF

Nereden
    Ýstanbul

TÜRK ÜM ONURLUYUM GURURLUYUM AVRUPA BIZI TABI SEVMEZ ÇOK ÇEKTIRMISIZ BE AI ADAMLARA

"Insanlari yükselten iki büyük meziyet vardir. Erkegin cesur , kadinin iffetli olmasi. Bu iki meziyetin yani basinda her iki cinsi, kadinla erkegi sereflendiren tek fazilet vardir: Vatana, icabinda her seyini feda edecek kadar bagli olmak, Bu meziyetler ve bu fazilet en büyük kahramanligi; hayatin elemine, kederine karsi fütursuz kalmayi ve agir hadiselerin aciliklarina gögüs germeyi dogurur. Iste Türkler bu çesit kahramanlardir ve ondan dolayi:
    Türkler öldürülebilir, lakin maglup edilemezler. Türk askerlerini dalkiliç olmaya mecbur edecek kadar üstlerine varmamalidir. Bir defa dalkiliç olmayi göze almis bir kaç yüz Türk meydana çikarsa önlerinde maglup olmamak mümkün degildir
    ." fficeffice" />

Napolyon BONAPART

onurkaradeniz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

allah'a sükürler olsun ki türk olarak dogduk ve öyle ölecez[img]smileys/smiley32.gif[/img]

sheva
    Ziyaretçi

ya alla alla ben de siteyi saran bu gereksiz milliyetçilik akimi neyin nesidir anlamis degilim.kahvelerde sabahlayalim,çevre ülkelikten yari çevre ülkelige dahi terfi edemeyelim,sömürülelim hala birileri gözlerini kapatip dünyaya ben söyle iyiyim böyle iyiyim diye böbürlensin.hani kardesim senin iyiligin demezler mi adama?

Ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz!

onurkaradeniz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Alýntý sheva Nickli Üyeden Alýntý

ya alla alla ben de siteyi saran bu gereksiz milliyetçilik akimi neyin nesidir anlamis degilim.kahvelerde sabahlayalim,çevre ülkelikten yari çevre ülkelige dahi terfi edemeyelim,sömürülelim hala birileri gözlerini kapatip dünyaya ben söyle iyiyim böyle iyiyim diye böbürlensin.hani kardesim senin iyiligin demezler mi adama?

yani ne demek istiyon simdi???
    ben türklük derken siyasi olaylari katmiyorum!!! onlar ayri bi konu yani senin söylediklerin ne olacak bu ülkenin hali sorusuna cvp bence bu konuyla alakasi yok!!!

sheva
    Ziyaretçi

Alýntý onurkaradeniz Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý sheva Nickli Üyeden Alýntý

yani ne demek istiyon simdi???
    ben türklük derken siyasi olaylari katmiyorum!!! onlar ayri bi konu yani senin söylediklerin ne olacak bu ülkenin hali sorusuna cvp bence bu konuyla alakasi yok!!!

yoo çok da ilgisi var.siyasi olaylardan bahsetmediginizi görebiliyorum merak etmeyin.Türk irkindan bahsediyorsunuz.Hepimiz sanki Ötüken'den geçen çarsamba göç etmis gibi Türk irki hakkinda güzel sözler söyleyip egomuzu tatmin ediyoruz. "Türk övün çalis güven" demis atamiz hangisini yapiyoruz_? " Titre ve kendine gel" demis atamiz kendimizde miyiz??

sonra Türkiye'de "Kavgam" bilmem kaç bin satiyor diye hayiflaniyoruz.o sözlerin altina iki saksak yapip egomuzu tatmin etmekle olmuyor burada yazilanlar demek istiyorum.daha açiklayici olmustur umarim sizin için! (kil olduklarim kösesine diger etnik gruplarin ismini yazan arkadaslarin yazilari düsünülerek degerlendirilsin isterim.daha bir hos olur.)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Sheva neden bu kadar sert bir tepki veriyorsun ki. Bence bu basliga gönderilen hiçbir mesajda kötü bir niyet yok. Ben Türk'üm ve buradaki mesajlar benim hosuma gidiyor. Türklükle alakali en ufak birseye bile tepki verilirken, baskalari ortaligi savas alanina dönüstürünce kimseden ses çikmiyor.

Bence bu basliktaki olayi fazla büyütmeye gerek yok. Kötü bir niyet ya da asiri herhangi bir noktayok.

Son olarak; "bir Türk'ü nasil tanirsiniz" basligi altinda saçma sapan seyler yazarak kendi insani ile dalga geçirilen basliklara göre çok daha hos ve anlamli bir baslik.Edited by: Kaya

sheva
    Ziyaretçi

tepkim sadece bu basliga degildi forumdaki havadan bahsetmistim."kizilderililer türk mü?" gibi basliklari hala hatirliyorum.sert tepki vermis olabilirim,üslup yanlis da olabilir ama söylediklerim dogrudur.

ben de Türk'üm ve buradaki mesajlar benim de hosuma gidiyor.Ama diger basliklardaki yazilarla birlikte degerlendirilirse daha iyi anlasilablecegini söylemistim.Yoksa baslik tek basina kötü degil.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

O halde problem yok. Ufak bir not; bir havadan bahsediyorsun inan öyle birseyde yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)