Sayfa 1 Toplam 19 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 467 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ömer Hoca Fahri Ýmamlýðý Býraktý !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Standart Ömer Hoca Fahri Ýmamlýðý Býraktý !

Karadeniz Gazetesinin 1. Sayfadan Haberini Aynen Ýletiyorum.

"Uzun sokakta bulunan saruhan mescidinde uzun yýllar namaz kýldýran Ömer Oskay'ýn cuma hutbesinde trabzonsporla ilgili sözleri baþýna iþ açtý. Televizyonlarda ve facebookta týklanma rekorlarý kýran vaaz trabzon il müftüsü veysel çaký'yý küplere bindirdi.

Ömer Oskay'ýn burada artýk namaz kýldýrmayacagýný acýklayan müftü çaký , "dini mekanlar TRÝBÜN deðildir. sözleri de vaaz tavrý da doðru deðil. bu tavýr din adamýna yakýþmaz. orada namaz kýldýrmasýný yasakladým. gerekirse imam atayacaðým. her imam cemaatini maça davet etse olur mu" dedi

haber bu kadar ama etkisi büyük olacak.

camiilerde de her ne kadar ibadet yapýlýyorsa da camiiler sadece ibadet yeri deðil toplumlarýn sosyalleþme yeri ve toplumdaki her konunun konuþulabileceði mekanlardýr.

Müftülüðün trabzon kentindeki trabzonspor takýmý hakkýnda camide konu olmasýný "öcü" olarak göstermesi geri zihniyetlerin bir ürünü olarak düþünüyorum.

hocamýz ne üçlü çektirdi ne de 61. dakika þovu yaptý. gönlü zengin bir þekilde tüm trabzon kentini saran bir heyecaný dile getirdi.

müftülük yakýnda maça da gitmeyin der mi ?

bu konuda fikirlerini müftülükle paylaþmak isteyenler için ;

Trabzon Müftülüðü
    Ortahisar Mah. Amasya Camii Sokak No:11 61030 TRABZON
    Telefon : 0 462 326 7231 - 0 462 321 3518 Faks : 0 462 326 7235

http://www.trabzonmuftulugu.gov.tr/?s=iletisim
    (bu sayfaya da yazabilirsiniz)
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Adil ÖZGÜR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    61

Alýntý Nytre Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Karadeniz Gazetesinin 1. Sayfadan Haberini Aynen Ýletiyorum.

hocamýz ne üçlü çektirdi ne de 61. dakika þovu yaptý. gönlü zengin bir þekilde tüm trabzon kentini saran bir heyecaný dile getirdi.

müftülük yakýnda maça da gitmeyin der mi ?
    No, no, yani nayýr nayýr.
    Müftü hazretleri trübünde bir kiþi fazla olsun diye hocasýný trübüne yolluyor. Stadlar bir kiþi arttý.

Acaba trübünleri birleþtirecek amigo mu geliyor? Ne dersiniz..
    Konu Adil ÖZGÜR tarafýndan (23.12.2010 Saat 10:26 ) deðiþtirilmiþtir.
    BÝR AÐAÇ BÝR CAN, BÝR CAN BÝR TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Barýþ Burak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

saçmalýk ya,tabii ki konuþacak.þehri ilgilendiren bir þey.insanlarýn bir araya toplandýðý bir yerde þehri ilgilendirecek þeyler konuþulabilir tabii ki.

hocayý görevden alanlarýn yaptýðý gerizekalýlýktan baþka birþey deðil.(eðer bu sebepten alýnmýþsa)
    Entropi Ýyidir.

Mustafa ÖZDEMÝR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

saçmalýktan baþka biþe deðil.orda ne fuzuli vaazlar veriliyor .bumu zorlarýna gitmiþ...

Tokat Ýl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Yaþ
    58

Camiler, ibadetin yaný sýra insanlarla selamlaþma, kaynaþma, hal hatýr sorma, bi nepze ayný zamanda sosyalliktir benim düþünceme göre. Valla ben tepki maili gönderdim Müftülüðe

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökhan ARSLAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Sanki oraca konu dýþý baþka hiçbirþey konuþulmuyor da tek bu sorun oldu !
    Ne gerek var buna kötü birþey yapmýþ gibi sanki...
    Þekile ne kadar meraklýsýnýz !
    "3 istanbul takýmýný tutmak vakayý adiyedendir.
    Trabzonspor'u tutmak, orjinalliktir, baþkaldýrýdýr, istisnadýr, kalitedir. Son dönemlerde ise sabýrdýr, özlemdir, sineye çekmektir. En önemlisi ise sürü psikolojisine inat; ÖZGÜRLÜKTÜR."

vatandas61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bence bunda kizilicak birsey yok. Trabzonspor hayatimiza islemis tamam da, vaazlarda da trabzonsporun isi yok bence.

Cagdas Topal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Camiilerde sadece din ile alakalý þeyler mi konuþulmak zorunda ? Þehrin sorunlarý da diler getirilir , çýkarý da . Þehrin çýkarý Trabzonspor olduðu için ne sorun olabilirki ?

Hem Ömer Hoca ' mýz maça cemaati çaðýrmadý ki ben maça gidiyorum gelen gelsin dedi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

faruk özak'a namaza baþlamadan önce "þota tamam mý?" diye soran hocamýz da var .
    bu trabzon'da "ilk defa" olmuþ gibi de davranmamak lazým .
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Nereden
    Ankara

Sayýn müftü, hocamýz insanlarý maça davet ediyor, cehenneme deðil. Nato kafa nato mermer,sonra da beyni kýt insanlara Kainatýn Dini Ýslamý anlat, anlatabilirsen.

KUTADGU
    Ziyaretçi

Camilerde Avrupa Birliði'nin önemi üzerine, ekonomik hamleler üzerine falan fýstýk bir sürü vaaz verildiðinde kimsenin gýký çýkmýyordu ama.

Bir þehirin en büyük ortak kültürel deðerinin konuþulmasý mý gücüne gitmiþ Müftü Efendi'nin?

Düzenle : Sadece vaaz deðil, Avrupa Birliði ile ilgili hutbelerde duymuþtu bu kulaklar.
    Konu KUTADGU tarafýndan (23.12.2010 Saat 11:54 ) deðiþtirilmiþtir.

sametaydin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Ben camilerde kürsüden siyaset yapýldýðýný da gördüm. Orasý için söylemiyorum bunu ama bu yapýlýyorsa sosyalleþmek adýna söylenen üstelik herkesin de hoþuna gidecek bir durum karþýsýnda müftülüðün almýþ olduðu kararý kýnýyorum.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Bu adamlar anca milletten para ister.Onlar için tek önemli konu budur.Bazý hocalar,müftüler camiileri babalarýnýn evi gibi görüyor ama Allah'ýn evidir oralar.
    Farzdan önce sohbet kýsmýnda istediðini anlatabilir hoca cemaatine benim bildiðim.Hutbede zaten belli bir metin var.

Ha burada en büyük kabahat o söz konusu görüntüleri çeken,paylaþým sitelerine koyanlardýr.

Emir BAYRAK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

mail attým, umarým iþe yarar.
    Egemen Ve Selçuðun içine düþtüðü girdaba Allah kimseyi düþürmesin. Ýnsanlarýn Onurlarý ve Þerefleri vardýr ve Bunun için yaþarlar.
    Tavan yaptýklarýnda istanbul takýmlarýna transfer olmayan Gökdeniz Ve Fatih Tekke'yi þimdi daha çok seviyorum.

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzonspor sevgisinin sýnýrlarý nasýl yýktýðýna en güzel örnekti Ömer hoca..

Ýlla ki kendini kasmak lazým bazýlarýna göre..adam içinden geldiði gibi konuþuyordu ve cemaati de bu durumdan þikayetçi deðildi..
    Herkese Merhaba

Erdal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Mevzu Diyanet iþlerinin problemlerine dönebilir ....Þaka bir yanda Kamil abi'nin mesajýna katýlýýyorum. Cami salt ibadethane olmaktan öte sosyalleþme mekanýdýr bizim kültürümüzde...Bilhassa Cuma namazýnýn bu noktadaki rolü ( hatta iþlevini yitiren rolü demek lazým ) müftüce de malumdur....Sorun ayný bence....Sosyoloji bilmeyen bürokratlar....Türkiye'nin 3 asýrlýk problemi
    Trabzonspor taþralý olmaktan gelen ezikliðin, merkez karþýsýnda ikinci derecede veya gölgede býrakýlmýþ olmaktan sýyrýlmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun deðil, otantik inisiyatifin sembolüdür Ýsmet Özel

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Ömer hocanýn cemaati hazýr zaten, takviye de yaparýz. Müftünün camisine kalmadýk.

Nereden
    Ýstanbul

Herkes iþini yapmalý, bu kadar basit.Ayný kiþi baþka bir takýmýn lehine konuþma yapsa burada kýyamet koparýlýrdý.Söz konusu Trabzonspor olunca iþler deðiþiyor tabi.Ýmam-cemaat iliþkisi biraz da.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý champions Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkes iþini yapmalý, bu kadar basit.Ayný kiþi baþka bir takýmýn lehine konuþma yapsa burada kýyamet koparýlýrdý.Söz konusu Trabzonspor olunca iþler deðiþiyor tabi.Ýmam-cemaat iliþkisi biraz da.
    N'apmýþ adam, namazý mý kýldýrmamýþ

ozturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

maçlarda yapýlan küfürler, tartýþmalar, kavgalar ve futbolun dini anlamda bir öneminin olmamasý yanýnda "zaman israfý" olmasý nedeniyle müftülük bu konuþmayý yanlýþ bulmuþ olabilir.

Erdal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Faruk, hayat bir bütündür parçalanamaz ....Bu parçalý hayat anlayýþý tam da pozitivizmin ürünü idi...Camiye girerken tuttuðun takýmý dýþarýda býrak? Dünya görüþünü dýþarýda býrak....Niye kavga olur....Deðerlerimiz erozyona uðrar....Bu koruma içgüdüsü ters tepti....Olmadý iþte....Olmasý gereken þu....Nereye gidersen git sen ol....Ama baþkalarýna da saygý duy.....Derin mevzu...Yine seninle farklý düþünüyoruz
    Trabzonspor taþralý olmaktan gelen ezikliðin, merkez karþýsýnda ikinci derecede veya gölgede býrakýlmýþ olmaktan sýyrýlmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun deðil, otantik inisiyatifin sembolüdür Ýsmet Özel

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Ömer hoca da böyle bir þeyin doðru olmadýðýný zaten belirten bir þey söylüyordu. "Ýsterlerse beni kovsunlar" derken þaka yapmadýðýna eminim. Kaldý ki, o reaksiyonu bana samimi geldi. Doðru ya da yanlýþtý. Pek anlamýyorum. Ama samimiydi hoca. Hem de aþýrý.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Ýletiþim Bilgileri
    Trabzon Ýl Müftülüðü
    Ortahisar Mah. Amasya Camii Sokak No:11 61030 TRABZON
    Telefon : 0 462 326 7231 - 0 462 321 3518 Faks : 0 462 326 7235

www.trabzonmuftulugu.gov.tr

trabzonmuf@diyanet.gov.tr

Hadi o zaman hep beraber sosyalleþelim, bürokratlara sosyoloji dersi verelim... Herkes usulünce tepki maili göndersin. Bu kadarda olmaz yani, ne demiþ Ömer hoca? Camiye gitmeyin, maça mý gidin, demiþ?
    Konu Badaloðlu tarafýndan (23.12.2010 Saat 12:29 ) deðiþtirilmiþtir.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bu yýl tabularýn yýkýlacaðý bir yýl olacak ve merkezi de Trabzon olacak

*

Bizim zamanýmýzda Leman da sanýrsam, 'tabu yýkýcý' bir abi vardý

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Çok kez Hutbeden siyasi mesajlar veren imamlar gördük.Siyaset serbert futbol yasak Ýlginç!
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)