Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TSL 2010-2011 Ýlk Yarý Deðerlendirmelerimiz, Ýkinci Yarý ve Sezon Sonu Öngörülerimiz.

KUTADGU
    Ziyaretçi

Standart TSL 2010-2011 Ýlk Yarý Deðerlendirmelerimiz, Ýkinci Yarý ve Sezon Sonu Öngörülerimiz.

TSL 2010-2011 Ýlk Yarý Deðerlendirmelerimiz, Ýkinci Yarý ve Sezon Sonu Öngörülerimiz.

Þampiyonluk Mücadelesi

Ýlk yarý bitiminde yavaþ yavaþ þekillenen tablo deðerlendirmem þampiyonluk yarýþýnýn 3 takým arasýnda geçeceðini gösteriyor. 5 puan farkla önde bitirilen ilk yarý bu þampiyonluk yarýþýnda en iddialý takýmýn da Trabzonspor olduðunun altýný çiziyor.

3 takýmýn ikinci yarý kendi aralarýnda oynayacaðý maçlarý irdelersek en çok zorlanmasý muhtemel ekip Bursaspor. Zira Bursaspor hem FB ile hem de Trabzonspor ile rakip sahada karþýlaþacak. Bunun yanýnda Kayserispor gibi zor bir deplasmana da çýkacaklar.

Fenerbahçe açýsýndan ikinci yarýya bakýldýðýnda fikstürde þampiyonluktaki rakipleriyle oynayacaklarý maçlarý göz önünde bulundurduðumuzda bir avantaj söz konusu. Hem Bursa ile hem de Trabzonspor ile kendi evlerinde oynayacaklar. Ancak Beþiktaþ ve GS deplasmanlarý FB’yi oldukça hýrpalayacak maçlar gibi gözükmekte. Bunun yanýnda lider Trabzonspor ile aralarýnda bulunan 9 (Dokuz) puanlýk fark hem matematiksel ortamda hem de psikolojik ortamda FB’yi oldukça zorlayacak gibi gözükmekte. Hem devamlý kazanmalarý hem de rakiplerinin puan kaybetmelerini bekleyecek olmalarý FB için büyük problem.

Lider Trabzonspor ise devreye bu konuda en rahat giren takým. Rakipleri ile aralarýnda býraktýklarý ciddi fark en büyük avantajlarý. Bunun yanýnda diðer rakiplerine göre oturmuþ ve büyük istikrar saðlamýþ kadrosu ve tartýþmasýz ligin en iyi teknik direktörü ile ortaya koyduklarý futbol anlayýþý yarýþta Trabzonspor’u bir adým öne taþýyor. Þampiyonluk yolundaki rakipleriyle olan fikstüre bakýlacak olursa en dengeli takým Trabzonspor gibi gözüküyor. Zira Bursaspor ile kendi sahalarýnda, FB ile deplasmanda karþýlaþacaklar. Bursaspor’un lig tarihinde henüz Avni Aker’de kazanmadýðýnýn da altýný çizmekte fayda var. Trabzonspor’u zorlayacak deplasmanlar olarak GS ve BJK deplasmanlarý öne çýkýyor. Ancak Trabzonspor’un içerde de dýþarýda da en baþarýlý takým olduðunun altýný çizmekte fayda var.

Öngörüme göre Trabzonspor ikinci yarýda 10 galibiyeti bulduðu anda þampiyonluðunu ilan edecektir. Ýkinci yarý Þampiyonlar Ligi isteðiyle saldýracak ve sakatlarýnýn da belli katýlýmýyla yol alacak olan FB, takýmda ikinci yarý deðiþiklik ve eksiklikle yola çýkacak olan Bursaspor’un üstünde yer alacaktýr.

Lig sonu için öngörüm; Þampiyon Trabzonspor, 2. Fenerbahçe, 3. Bursaspor

Not: Trabzonspor’un ileri uca ciddi anlamda katký saðlayacak bir forvet transferi gerçekleþtirmesi çok önemli. Fenerbahçe’nin orta alana Emre’nin yükünü hafifletecek kalitede transfer yapmasý Fenerbahçe için problemleri daha aza indirecektir. Bursaspor takýmý söylentilerde olduðu gibi takým için önemli olan bazý oyuncularý transfer parasý için gönderirse çok önemli silahlarýný kaybedecek ve belki þu ana kadar yarýþta kalmasýný saðlayan çalýþkan futbolunun bir alt dereceye düþmesine sebep olacaktýr.

Avrupa Kupalarý

Beþiktaþ ve Kayseri bu alanda ciddi bir rekabete girecektir diye düþünüyorum. Hem üstündeki takýmlarý aþaðý çekmek hem de aþaðýdaki takýmlarýn kendilerine yaklaþmamalarýný saðlamak oldukça zor olacak. Kayseri’nin ikinci yarýda sakatlarýnýn düzeldiðini varsayacak olsak bile nerdeyse bütün önemli rakiplerle deplasmanda karþýlaþacak olmalarý onlar için büyük problem. Beþiktaþ ise ligin ikinci yarýsýna da transfer bombardýmaný altýnda girecek. Yaptýklarý pahalý ve þöhretli transferler ile büyük sükse yaratsalar da takým olma kimliðinin dýþýna çýkmalarý Beþiktaþ’ý ilk yarýda en çok rahatsýz eden unsur olmuþtu. Ýkinci yarýda buna benzer bir tablo bekliyorum kendi adýma. Ancak Kiev engeli aþýlsa bile City engeline takýlacaklarýný ve bu aþamadan sonra tamamen lige konsantre olacaklarýný varsayarak ligi 4. bitirme konusunda Beþiktaþ’a daha fazla þans veriyorum.

Not: Yýldýrým Demirören’in bu pahalý ve þöhretli transfer þýmarýklýðý devam ettiði ve takým futbol olarak bunun karþýlýðýný vermediði düþünüldüðünde sezon sonunda BJK için ciddi ve büyük anlamda yönetim çatýþmasý ve mali kriz olabileceðini öngörüyorum.

Orta Sýralar.

Ligdeki sýralamanýn en çok deðiþeceði yer orta sýralar. GS, ÝBB, Karabük, Antalya, Gaziantep, Manisaspor ve son haftalardaki çýkýþýyla Eskiþehirspor’un sýk sýk bir aþaðý bir yukarý gidip gelecekleri bölge. Küme düþme korkusundan þu an uzak ve þampiyonluk yarýþýndan bayaðý geri kalan bu takýmlar ikinci yarý için ne kadar puan toplarlarsa o kadar para kazanacaklarý bilincinde oyuna devam edecekler. Ýlk beþli içinde yer almayacaðýný düþündüðüm bu takýmlar arasýnda özellikle GS’nin yapacaklarý merak konusu. Yeni stadlarýna seyirci çekebilmek ve baþarýsýz geçen ilk yarýyý kamufle etmek için Hagi’nin önüne yüklü miktarlarda transfer bütçesi koyarlarsa sadece bu seneyi deðil, gelecek seneyi de kaybetmeleri tehlikesiyle karþý karþýya kalacaklar. Umarým öyle olur (!)

Takdir edilecek iki takýmý anmadan bu bölümü bitirmeyelim. Seyircisiz olmasýna raðmen yaklaþýk 6 yýldýr ayný teknik direktör ile çalýþan ÝBB ve ilk senesi olmasýna raðmen Karabük tebriði hak edecek iki takým.

Küme Düþme Mücadelesi

Ýlk olarak bu mücadelede en geride olan takýmlarý incelemekte fayda var.

Kasýmpaþa: En iddialý düþme adayý. Ciddi puan farký var. Rakiplerini yakalamasý ve geçmesi muhtemel bütün maçlarý nerdeyse kaybettiler. Ancak her nedense ikinci yarý kümede kalacaklarýný düþünüyorum

Bucaspor: Samet Aybaba belirli bir ivme kazandýrdý gibi ama ligin en zayýf kadrosu Bucasporun kadrosu.

Konyaspor; Klasik bir Ziya Doðan takýmý hüviyetindeler. Futbol adýna olumlu tek bir taraflarý yok. Konyaspor düþerse futbol adýna adaletli olacaktýr diye düþünüyorum.

Sivasspor, Gençlerbirliði, Ankaragücü; Alt takýmlardan birisi kafayý uzatýrsa bu takýmlar içinde tehlike baþlamýþ demektir. Düþme hattýna en yakýn takým olarak Sivasspor’u görüyorum.

Bence Lig Sonu;

Þampiyon, Trabzonspor
    Þ. Ligi’ne gidecek ikinci takým Fenerbahçe

UEFA pozisyonunda olacak takýmlar Beþiktaþ ve Bursaspor

Küme düþecek takýmlar; Bucaspor, Konyaspor, Sivasspor olur diyorum.

Sizlerin ilk yarý deðerlendirmeleriniz ve ikinci yarý için öngörüleriniz nelerdir?
    Özellikle Trabzonspor için yapýlmasý gerekenler nelerdir?
    Diðer takýmlardan nasýl hamleler bekliyorsunuz?

Buyurun.

ozturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

ayný baþlýklar neden tekrar tekrar açýlýyor ki?

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=25826

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uðurtan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Ayný deðil daha genel perspektiften bakýþ..

Cihan gibi düþünüyorum bende hem zirve tarafý için ligin hem de dibi için..

Bursa bence de düþüþ içerisine girecek. Heleki yeniden yapýlanma dediði Ertuðrul Saðlam'ýn bazý takýmýn önüne geçen isimleri göndermesi..

Bu ciddi açýdan bursanýn 2 senedir yakaladýðý ivmenin düþüþ yaþamasý demektir..

Her ne kadar katký anlamýnda çok yüsek olmasa da Volkan Þen önemli bir parça diþlide.. Keza Sercan da öyle..

Ýyi yabancýlar alabilirler yerlerine ama o diþlilerin yerine oturmasý kýsa vadede çok zor..

Fener ise nispeten daha düzelecektir.. Ama kanýmca puan farký yine artacaðý için ilk haftalarda o da havlu atacak..
    Bir Gün Mutlaka Aslýna Döneceksin. Dönmek Zorundasýn. Bu Senin Genlerinde var...

KUTADGU
    Ziyaretçi

Ayný baþlýk deðil bir kere.
    Ayný içerik deðil ayný zamanda.

Öneri getirmeden önce, biraz içeriðe bakmaya ne dersiniz.

Bu baþlýkta sadece Trabzonspor ile ilgili deðerlendirme ve tahminlere yer verilmiyor.
    Rakiplerimizle karþýlýklý avantajlarýmýz ve dezavantajlarýmýz konuþuluyor.
    Bunun yanýnda TSL'de bulunan diðer takýmlarýnda çeþitli kategorilerde mücadelesi irdeleniyor.

Neresi ayný baþlýk þimdi bunun?

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    40

Ayný baþlýk arkadaþým iþte

Çok düþünüp, uzun yazmak gerekli, o yüzden iþ saatimde pek zaman ayýramayacaðým gibi, ama en uygun zamanda bende görüþlerimi belirteceðim kýsmetse...

Dursun Kaplan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ýlk yarý hakettiðimiz yerdeyiz. Söke söke hemde !

Ýkinci yarý deplasman maçlarýnýn çok zor geçeceðini düþünmüyorum. Heleki Ýstanbul eziklerinin maçlarýnýn. Çünkü onlar stres altýnda olacak biz deðil. Biz gideriz rahat rahat çakar geliriz. Deplasmanlar bizim için çok daha rahat geçiyor çünkü.

Trabzon'da ki anadolu takýmlarý ile yapacaðýmýz maçlar þampiyonluðu belirler diye düþünüyorum.
    ~ Yüzümüzün yüreðimizle beraber gülümsediði an’ dýr mutluluk. ~

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ýlk yarý çok mücadele eden bir Trabzonspor takýmý izledik..diðer takýmlarýn bize nefesi yetmedi desek doðru söyleriz..puan kaybettiðmiz maçlarýn hiç birinde bunu hak etmediðimiz gibi,kazandýðýmýz maçlarý da hak ederek kazandýk..
    2. yarý diðer takýmlar ne kadar toparlanacak göreceðiz..eðer diðer takýmlar güçlerini arttýrýrsa bu sadece bize deðil yarýþtýðýmýz diðer takýmlara da ayný oranda yansýyacaktýr..puan kayýplarýnýn ayný oranda kalacaðýný tahmin ediyorum..

Þu an puan olarak bize en yakýn rakip olan Bursa ile içerde oynayacaðýz..kazanýrsak büyük ihtimalle 7. kez þampiyon olacaðýz..

Bu takýmýn daha söyleyecek çok sözü var..hele 2. yarý bir gelsin..
    Herkese Merhaba

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Mesela Antep takýmýyla en formda döneminde karþýlaþtýk..hakeza Manisa ile de onlar için ya hep ya hiç maçýna çýktýk..
    Buca daha toparlanmýþ haliyle geldi bize..bundan daha iyi oynayamazlar..Antalya ve Kayseri ile de dirençli dönemlerinde karþýlaþtýk..
    Karabük en moralli ve kuvvetli haliyle geldi bize..
    ÝBB takýmý nispeten zayýftý..Sivas da öyle..

Üç istanbulun Gs'si hariç diðerleriyle formsuz dönemlerinde karþýlaþtýk..gs bizim maçta iyi oynadý,2. yarýda ki maçta ayný mücadeleyi gösterebileceklerini zannetmiyorum..

Eskiþehir sezonun belki de en iyi maçýný bize karþý oynadý..
    Bursa'yý zorlanmadan geçtik..en þaþýrdýðým maçtýr..

Biz de aman aman oynamadýk..Þenol hocanýn dediði gibi "mükemmel deðiliz"..çok daha iyi olabiliriz..amacýmýz daha iyi oynamak olmalý..bu kadro çok daha iyisini oynayabilir..

Jaja'nýn takýma montajý tam gerçekleþirse,Alanzinho ve Yattara form tutarsa,bilhassa iç sahada her gelen avucunu yalar..

2. yarýnýn ilk 5 haftasýný 4 galibiyetle geçmemiz demek,oldukça rahatlayacak hale gelmemiz demektir..

Bu takýmý þampiyon yapacaksa futbolcusu,hocasý kadar taraftarý da yapacaktýr..zannetmeyin ki Olimpiyat stadýna 60 bin kiþi gitmek bu futbolcularý bir kat daha onurlandýrmadý..morallerini ve þampiyonluða olan inançlarýný kat be kat arttýrmadý..

Bundan sonra içerde dýþarda,Trabzonspor maçlarýný 1 koltuk bile boþ yer býrakmayan taraftarý önünde oynamalýdýr..þampiyonluk havasýný tüm Türkiye'ye hissettirmeliyiz..
    Konu magicyattara tarafýndan (20.12.2010 Saat 10:07 ) deðiþtirilmiþtir.
    Herkese Merhaba

mda61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Ben onu bunu bilmem arkadaþ. Tek isteðim þu it sürüsünü susturalým. Bir yerden Engin'e, bir yerden Jaja'ya, bir yerden penaltýlarýmýza. Neymiþ efendim TFF'nin yeni gözdesi Trabzonspor'muþ. Bu laflarý eden adamlarý duydukça, içimde vahþet ortaya çýkýyor, hepsini katledicem bir gün
    Öngörümde þu: 1.Trabzonspor. Gerisi yesin birbirini
    '' Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuðu olmakla acýklanabilecek milliyetçi bir davranýs degildir.Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen bir hayali kahramandý. Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmisti. ''
    Kazým Koyuncu

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Benden yaþça büyük taraftarlarýmýz 95-96 kadrosunun zamanýnda daha iyi oynadýðýný ve biraz da çoðu maçta þansýmýzýn yaver giderek buraya kadar geldiðimizi sölüyorlar
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

Osman Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Ben Bursa'nýn ilk yarýda çok puan topladýðýný düþünüyorum.2. yarýda bu çizgilerini devam ettirmeleri durumunda en ciddi rakibimiz Bursa'dýr bence.
    Colmandante

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý Armaðan Dere Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benden yaþça büyük taraftarlarýmýz 95-96 kadrosunun zamanýnda daha iyi oynadýðýný ve biraz da çoðu maçta þansýmýzýn yaver giderek buraya kadar geldiðimizi sölüyorlar
    95-96 kadrosu oyuncu kalitesi olarak daha iyi idi ve daha üretken bir kadroydu. Ama o kadronun da her maçta çok iyi oynadýðý, her maçý çok rahat kazandýðý gibi bir durum yoktu, olamaz da zaten. O günkü kadro ile bugünkünü karþýlaþtýrmanýn da bir anlamý olduðunu düþünmüyorum.

Þans konusuna pek katýlamayacaðým. Çoðu maçý þansýmýzla aldýðýmýz yorumu neye dayanýlarak yapýlýyor bilmiyorum. Eðer ortada bir þans varsa o da rakiplerin kýsmen daha kötü oluþudur ki o da bizim suçumuz deðildir. MEsela 96'da da GS ve BJK lige havlu atmýþ, FB ile yarýþmýþtýk.

Oyun kalitesi olarak o dönemin bence de gerisindeyiz ama dediðim gibi böyle bir karþýlaþtýrma yapmanýn anlamý yok. Bugünkü kadroya ve þartlara bakmak lazým. Ýlk yarýda çok iyi bir performans sergiledik. Çok iyi oynadýðýmýz maçlar da oldu ama kötü oynadýðýmýz maçlar da vardý. Oyun olarak daha üst seviyeye çýkabiliriz. Ama mücadelemiz iyi idi, kötü oynadýðýmýz maçlarý da kazanmayý baþardýk. Bundaki en büyük etken þüphesiz ki az gol yemiþ olmamýzdýr. Zira þampiyonluðun kilidini bu anahtar açýyor, az gol yemek !
    Bertrand Russell : "Ýstediðiniz bazý þeylere sahip olamamak, mutluluðun bir parçasýdýr."

TAHSÝN 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Þampýyonluk konuþmak için erken ama geçen senede ayný þey oldu Bursa çok rahat maç kazanýyor rakýpler bursa ya karþý hiç iyi hazýrlanmýyor.
    en ciddi rakýp futbol anlamýnda Fenerbahçe þans anlamýnda bursa spor küme düþmesini istediðim tek takým Sivasspor
    6 üstü 1 Aþk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

TSkaplanTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

ManÝsa maÇini vermeseydÝk daha ÝyÝ olacakti ama olsun ÝyÝ bÝr baÞari ÝnÞ. Bu ÝstÝkrari 2. Yarida gÖsterÝr trabzonum

Ýdris Toksoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

herkes þampiyon olacaðýmýz hususunda hemfikir gibi görünüyor.fakat telaffuz edilmesi yasak bir kelime bizim için,en azýndan garantileyene kadar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emrullah - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Manisa maçýnda kaybetmeseydik baþka bir maçta kaybederdik. Manisa maçýnda kaybedilen puan yüzünden sonraki maçlara daha ciddi konsantre olduk unutulmasýn. Her iþte bir hayýr vardýr derler ya Manisa maçý Trabzonspor'un þampiyonluðu için hayýrlý bir neticeyle sonuçlanmýþtýr bana göre. Ýyiki yenilmiþiz, piþmanlýk duymanýn, ahlanýp vahlanmanýn, keþke demenin hiç bir manasý yok. Ýyiki yenilmiþiz...
    TRABZON BÝR SEVDA!

TRABZONSPOR BÝR DESTANDIR!

Yunus Emre SEYHAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ýlk yarýda biraz daha dikkatli olsak 45-49 puan ile ligi bitirebilirdik. Ama tabii Manisa, Es-Es maçlarýndaki kayýplar bize ders olup,galibiyetlere kamçýlamýþ olabilir.
    Ligin 2. yarýsýnda ister istemez puan kaybý eriyecek. Hemde nasýl eridiðini bile anlamayacaðýz. Toplarýmýz girmeyecek, penaltýlarýmýz verilmeyecek,Futbolcularýmýz haksýz yere atýlýcak, rakipler hayatýnýn maçýný çýkaracak vs.
    Çünkü yayýncý kuruluþun ödediði para çok fazla. 2-3 hafta önceden þampiyon olmayý yedirmezler.

Burak,Engin,Giray,Egemen,Serkan,Selcuk,Onur.. saymaya kalktýðýmýzda ligin en iyi yerli oyuncu kadrosuna sahibiz. Takýmda þampiyonluk inancý görmek mümkün.

Allah yardýmcýmýz olsun.
    Konu Yunus Emre SEYHAN tarafýndan (20.12.2010 Saat 14:00 ) deðiþtirilmiþtir.

murat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    46

Alýntý metehan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    95-96 kadrosu oyuncu kalitesi olarak daha iyi idi ve daha üretken bir kadroydu. Ama o kadronun da her maçta çok iyi oynadýðý, her maçý çok rahat kazandýðý gibi bir durum yoktu, olamaz da zaten. O günkü kadro ile bugünkünü karþýlaþtýrmanýn da bir anlamý olduðunu düþünmüyorum.

Þans konusuna pek katýlamayacaðým. Çoðu maçý þansýmýzla aldýðýmýz yorumu neye dayanýlarak yapýlýyor bilmiyorum. Eðer ortada bir þans varsa o da rakiplerin kýsmen daha kötü oluþudur ki o da bizim suçumuz deðildir. MEsela 96'da da GS ve BJK lige havlu atmýþ, FB ile yarýþmýþtýk.

Oyun kalitesi olarak o dönemin bence de gerisindeyiz ama dediðim gibi böyle bir karþýlaþtýrma yapmanýn anlamý yok. Bugünkü kadroya ve þartlara bakmak lazým. Ýlk yarýda çok iyi bir performans sergiledik. Çok iyi oynadýðýmýz maçlar da oldu ama kötü oynadýðýmýz maçlar da vardý. Oyun olarak daha üst seviyeye çýkabiliriz. Ama mücadelemiz iyi idi, kötü oynadýðýmýz maçlarý da kazanmayý baþardýk. Bundaki en büyük etken þüphesiz ki az gol yemiþ olmamýzdýr. Zira þampiyonluðun kilidini bu anahtar açýyor, az gol yemek !

O kadro zaten 82 puan toplamisti sanirim. Bize bu sene 75 yetecek gibi. Yani suanda ikinci yari 40 puandan fazla kimse alamaz bence. Hatta biz dahil tahminim ikinci yari en cok puan alan takim 38 i gecemez.
    Kücük beyinlerin yönettigi büyük takimdir, Trabzonspor!

Nereden
    Trabzon

Sezon baþýnda yüreðim 35-38 arasý puan alýrýz diyordu mantýðým ise 30-35 arasý olur diyordu.Diðer rakiplerimizinde 30-35 arasýnda sýralanacaðýný düþünüyordum.Bjk taban puanýn altýnda kaldý bursaspor beklediðimden daha çok puan topladý fb düþündüðüm durumda.gsninde yukarýlarda olacaðýný düþünüyordum ama deðiþen birþey yok bu sefer onun yerinde baþka bir sarý kýrýmýzlý ekip oldu.

Bizi 30-38 arasý puandan 42 puana çýkartan jaja ile son vuruþ sýkýntýmýzý çözmek.Engin-burak ile takým savunmasýný düzeltmek oldu.

Ýlk yarýda çok iyi oynadýðýmýz birçok maç oldu en iyi performans olarak gaziantep deplasmanýný diyebiliriz.O maçta pas kalitemiz çok iyidi dar alanda çok iyi paslaþmalar olmuþtu.

Kötü mücadele ettiðimiz maç yoktu bazý maçlarda istediklerimizi yapamadýk bunlar iç sahada oynadýðýmýz maçlarýn birçoðu diyebiliriz.

Ýlk yarý beklentilerin altýnda kalan Yattara beklentilerin üstüne çýkanda Buraktý.

Ýlk üç takýmý karþýlaþtýrýrsam;

Yetenekli oyuncu sayýsý en fazla olan-1-fb 2-TS 3-bursa
    Takým savunmasýný en iyi yapan------1-TS 2-bursa 3-fb
    Deplasman için en ideal kadro yapýsý--1-TS 2-bursa 3-fb
    Ýç saha için en ideal kadro yapýsý-----1-fb 2-bursa 3-TS
    En istikrarlý takým--------------------1-TS 2-bursa 3-fb

OKANIZM - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

1-Trabzonspor
    2-bursa
    3-fener
    4-beþiktaþ
    5-galatasaray
    6-gaziantep
    7-kayseri
    9-karabük
    .
    .
    .
    .
    .16-konyaspor
    17-kasýmpaþa
    18-buca
    √ OKAN™ 1987

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Bu hesaplarý yapmak hiç hoþuma gitmiyor. Geçen uzun yýllar neticesinde zaman zaman yaptýk bu hesaplarý.
    Bu sene farklý hem de çok farklý olsun diyerek yapalým hesabýmýzý.

81 puan bizi þampiyon yapar. Yani 39 puan yetecek bize. Bu da 12 puan kaybetme lüksümüzün olduðu anlamýna gelir.

Ýyi de bu takým kime kaybedecek ?

Þaka bir yana fikstür olarak ayný avantajlara sahip olduðumuz tek takým Fenerbahçe.

NTV'de üstün körü dinleyebildiðim Aykut Kocaman'ý Kadýköy'de yendiðimiz yada yenilmediðimiz zaman kimyasýnýn çok deðiþeceði muhakkak. Bana kalýrsa en büyük avantajýmýz, 3 büyük maçýn üçünü de deplasmanda oynamamýz. Ne yalan söyleyeyim Trabzon'da olsaydý bu maçlar iþimiz gerçekten zordu.

Son 100 metreye girildiðinde, küme düþme korkusu yaþayacak takýmlardan sadece Galatasaray ile karþýlaþacak olmamýz da ayrý bir avantaj. Belki Buca ama onlarda o zamana kadar belli ederler kendilerini.

28. Hafta Galatasaray - Trabzonspor
    29. Hafta Trabzonspor - Bursaspor
    30. Hafta Eskiþehirspor - Trabzonspor
    31. Hafta Trabzonspor - Gaziantepspor
    32. Hafta Bucaspor - Trabzonspor
    33. Hafta Trabzonspor - Ý.B.B
    34. Hafta Karabükspor - Trabzonspor
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi

SEDER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

ilk yarý için söylenecek tek þey: iyi bir forvet ihtiyacý zirve yapmýþtýr. teofilo her ne kadar süper kupa ve liverpol maçýyla baþlanan ve sonra beþiktaþ maçýna kadar devam eden süreçte bu açýðý kapatsada, ahlaksýz kaçýþý ile bizi gene forvetsizliðe mahkum etmiþtir. þampiyonluðun tek anahtarý var; oda iyi bir forvet..þampiyonluk treni kaçmasýn istiyosak bedeli ne olursa olsun iyi bir forvet alýnmalý...
    Hemþeri: Trabzonlu Olan Deðil, TRABZONSPOR'lu Olandýr.

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Fenerbahçe nin geleceði þuanda pamuk ipliðine baðlý. 2. hafta bizle yapacaklarý maçta galibiyetten baþka çareleri olmadýðý açýk ortada. zaten bütün febe camiasý o maçý kazanýp ileriye doðru olumlu bakmak istiyor. Aykut unda çok kýrýlgan ve stresli bir yapýsý var. Açýkçasý Febe takýmý bizi yenmek zorunda %100 bunun gerçekleþmesi gerekiyor onlar adýna. Ve bizi yenmek için yapacaklarý baský ve trafatarýn stresi caminanýn stresi bizim ise 9 puan farkýn verdiði ayrýca çoðu maçta türk liginin çok üstündeki futbol yapýmýz var. Trabzonspor u belkide bu sezon ciddi anlamda yenmek için uðraþacak ilk takým fenerbahçe. Ve açýkçasý bizi yenmeye çalýþmak büyük bir hata gibi geliyor bana Febe takýmýnýn bizi yenmeye çalýþacaðý maçta büyük bir hayal kýrýklýðýna uðrayacaðýný düþünüyorum bu maçýda alýrýz. Bursa gereksiz yere ilk yarý çok puan topladý onlarda 2. yarý bukadar puan toplayamayacaklar bence. þöyle süþünüyorum da bize 78 puan yeter gibi geliyor. fakat düþünüyorum 80 in altýna da düþmek için rakipten çok bizim bir çabamýz olmasý lazým gibi. Futolcu yönetim gibi olumsuz faktörler ortaya çýkmassa 84 puana ýlaþabiliriz bence. buda 1 ay önceden þampiyonluðumuzu ilan etmemiz anlamýna gelir.

murat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    46

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu hesaplarý yapmak hiç hoþuma gitmiyor. Geçen uzun yýllar neticesinde zaman zaman yaptýk bu hesaplarý.
    Bu sene farklý hem de çok farklý olsun diyerek yapalým hesabýmýzý.

81 puan bizi þampiyon yapar. Yani 39 puan yetecek bize. Bu da 12 puan kaybetme lüksümüzün olduðu anlamýna gelir.

Ýyi de bu takým kime kaybedecek ?

Þaka bir yana fikstür olarak ayný avantajlara sahip olduðumuz tek takým Fenerbahçe.

NTV'de üstün körü dinleyebildiðim Aykut Kocaman'ý Kadýköy'de yendiðimiz yada yenilmediðimiz zaman kimyasýnýn çok deðiþeceði muhakkak. Bana kalýrsa en büyük avantajýmýz, 3 büyük maçýn üçünü de deplasmanda oynamamýz. Ne yalan söyleyeyim Trabzon'da olsaydý bu maçlar iþimiz gerçekten zordu.

Son 100 metreye girildiðinde, küme düþme korkusu yaþayacak takýmlardan sadece Galatasaray ile karþýlaþacak olmamýz da ayrý bir avantaj. Belki Buca ama onlarda o zamana kadar belli ederler kendilerini.

28. Hafta Galatasaray - Trabzonspor
    29. Hafta Trabzonspor - Bursaspor
    30. Hafta Eskiþehirspor - Trabzonspor
    31. Hafta Trabzonspor - Gaziantepspor
    32. Hafta Bucaspor - Trabzonspor
    33. Hafta Trabzonspor - Ý.B.B
    34. Hafta Karabükspor - Trabzonspor
    Metin abi 81 puan biraz yuksek oldu bence. 81 puan icin Bursa ikinci yari 44 fb ise 48 puan toplamali bjk ise 51 puan alsa dah 81 i bulamiyor. Tahminim en cok puan topliyan maximum 38 toplar buda Bursa icin 75 fb icin 71 yapar. 75 bence fazlasiyla yetecektir. Tabi 81 guzel olur orasi ayri
    Kücük beyinlerin yönettigi büyük takimdir, Trabzonspor!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Þenol Altunsoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Bende Fenerbahçenin eðer bize saldýrýrsa ki öyle olacak bu maçýn bizim adýmýza çok kolay geçeceðini düþünüyorum bize saldýran her takýmý yeneriz bu ligde.
    Ayný suda iki kere yýkanýlmaz.

http://stopmatchfixing.com/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Þu anda listelenecek üye yok.