Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Baskanimizi neye göre seçiyoruz?

evet baskanimizi parasina mi, siyasi görüsüne mi yoksa futboldan
    anlayisina göremi seçiyoruz??? her seçimde bunlar tartisiliyor.
    ancak beni en çok tedirgin eden siyasi görüse göre oy vermek. eger
    siyasi görüse göre oy kullanilirsa bu takim hiç bir zaman bir yere
    gelemez. yeterki is yapsin yeterki türklügünden süphe duyulmasin.

Nereden
    İstanbul

Tabiki Futbol bilgisine ve parasina göre.. Siyasal yönden bakmak saçmalik olur.. Gerçi pek fazla seçme sansimiz yok galiba..

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Futbol bilgisi ve para yetmiyor.Atay Aktug örneginde de görüldügü gibi otorite ve beceri de gerekiyor.

Nereden
    İstanbul

Valla soran üç seçenek verdi ben de ona göre seçim yaptim.. Ha Atay Aktugun parasi var miydi ondan benim haberim yok..

Yapabilme potansiyeline,agirligini koyabilmesine ve ileri görüslülügüne göre.

eren_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

güç güç güç(maddi ve lobi)

bulundugumuz dönem içerisinde en büyük gücün para olmasina karsin biz paranin önünde baska özellikler ariyoruz mesela içimizden birinin olmasi gibi yada futboldan gelen biri olmasi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu konuyu açan arkadasi tebrik ediyorum. Bence tüm Aktug dönemi, Mahmet Ali Yilmaz dönemi ve diger dönemlerin tartisildigi ve kongre sürecine girdigimiz bu dönemde bence asil sorgulayacagimiz sey bu. bunu belirledikten sonra (ki bu bence mümkün degil) seçilecek kisinin icraatlarini buna göre takip edebilir ve sorgulayabiliriz.

Bunun için iyi bir kiyaslama yapilamali bence. Yani çok basarili oldugumuz dönemler ve basariya hasret kaldigimiz dönemler. Bir de sunu unutmamali; bu karsilastirmanin saglikli olabilmesi için o dönemlerin ve bugünün çevresel sartlarini da ortaya koymak gerekiyor.

Mesela eger basari kistasi sampiyonluksa, trabzonspor'un bu konuda en basarili baskani olan Samil Ekinci ile karsilasiriz. Trabzon'daki onca futbol aliminin yaninda kendisi bu konuda "cahil" bile kabul edilebilirdi. Ama o dönemlerin Trabzonunda Is adamligini en iyi bilen oydu. Yani futbol bilgisinden ziyade basarili yöneticiligi ve isadamligi öne çikmisti. Bir de çok güvenilir ve "tarafsiz" olusu önemli bir etkendi.

Buradan yola çikarak daha fazla uzatmadan diyecegim ki; Yöneticilik kabiliyeti, inanilirlik ve Trabzon dinamiklerini bilmesi. Bence en önemli üçlü bunlar.

hakomako
    Ziyaretçi

Simdi adaylar kim arkadaslar bildiklerinizi yazarmisiniz Lütfen? [img]smileys/smiley9.gif[/img]...

kutoz
    Ziyaretçi

Asagidaki istatistiki bilgileri ve bu istatistiki bilgiler isiginda yapmis oldugum degerlendirmeyi, baska bir konuda kullanmistim. Bu baslikla paralel düstügü için, birkezde affiniza siginarak burada yayimlamak istiyorum.

SEZONfficeffice" />[/B]

BASKAN/T.DIR.[/B]

LIG DURUMU[/B]

CUMHUR.BSK.LIGI[/B]

TÜRKIYE KUPASI[/B]

BASBAKANLIK KUPASI[/B]

73-74[/B]

A.SALIH ERDEM[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI[/B]

2.LIG SAMPIYONLUGU[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

74-75[/B]

A.SALIH ERDEM[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI[/B]

LIG 9 NCÜSU[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

75-76[/B]

SAMIL EKINCI[/B]
    SÜKRÜ ERSOY/ A.SUAT ÖZYAZICI[/B]

SAMPIYON[/B]

KUPA[/B]

-[/B]

KUPA[/B]

76-77[/B]

SAMIL EKINCI[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI[/B]

SAMPIYON[/B][/B]

KUPA[/B]

KUPA[/B]

-[/B]

77-78[/B]

SAMIL EKINCI[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI[/B]

LIG 2 CILIGI[/B]
    (1 PUAN FARK)[/B]

KUPA[/B]

KUPA[/B]

KUPA[/B]

78-79[/B]

SAMIL EKINCI[/B]
    ÖZKAN SÜMER[/B]

SAMPIYON[/B]

KUPA[/B]

-[/B]

-[/B]

79-80[/B]

SAMIL EKINCI[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI[/B]

SAMPIYON[/B]

KUPA[/B]

-[/B]

-[/B]

80-81[/B]

CELAL ATAMAN[/B]
    ÖZKAN SÜMER[/B]

SAMPIYON[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

81-82[/B]

MUSTAFA GÜNAYDIN[/B]
    ÖZKAN SÜMER[/B]

LIG 2 CILIGI[/B]
    (1 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

82-83[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI[/B]

LIG 2 CILIGI[/B]
    (2 PUAN FARK)[/B]

KUPA[/B]

-[/B]

-[/B]

83-84[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI[/B]

SAMPIYON[/B]

-[/B]

KUPA[/B]

-[/B]

84-85[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    ÖZKAN SÜMER[/B]

LIG 3 CÜLÜGÜ[/B]
    (8 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

KUPA[/B]

85-86[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    SUNDERMAN/[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI[/B][/B]

LIG 7 CILIGI[/B]
    (19 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

86-87[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI[/B]

LIG 4 CÜLÜGÜ[/B]
    (5 PUAN FARKLA)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

87-88[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI/[/B]
    METIN TÜREL[/B][/B]

LIG 6 CILIGI[/B]
    (33 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

88-89[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    WERNER BISKUP/[/B]
    SENOL GÜNES[/B][/B]

LIG 5 NCILIGI[/B]
    (29 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

89-90[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    URBAIN BREAMS[/B]

LIG 3 CÜLÜGÜ[/B]
    (7 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

90-91[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    ÖZKAN SÜMER[/B]

LIG 3 CÜLÜGÜ[/B]
    (18 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

91-92[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    URBAIN BREAMS[/B]

LIG 4 CÜLÜGÜ[/B]
    (21 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

KUPA[/B]

-[/B]

92-93[/B]

SADRI SENER[/B]
    George LEEKENS[/B][/B]

LIG 3 CÜLÜGÜ[/B]
    (6 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

93-94[/B]

SADRI SENER[/B]
    George LEEKENS/[/B]
    SENOL GÜNES[/B][/B]

LIG 3 CÜLÜGÜ[/B]
    (11 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

KUPA[/B]

94-95[/B]

SADRI SENER[/B]
    SENOL GÜNES[/B]

LIG 2 CILIGI[/B]
    (3 PUAN FARK)[/B]

KUPA[/B]

KUPA[/B]

[/B]

95-96[/B]

FARUK ÖZAK[/B]
    SENOL GÜNES[/B]

LIG 2 CILIGI[/B]
    (3 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

KUPA[/B]

96-97[/B]

FARUK ÖZAK[/B]
    SENOL GÜNES/[/B]
    YILMAZ VURAL[/B][/B]

LIG 4 CÜLÜGÜ[/B]
    (10 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

97-98[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    YILMAZ VURAL/[/B]
    ÖZKAN SÜMER[/B][/B]

LIG 3 CÜLGÜ[/B]
    (5 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

98-99[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    GORDON MILNE[/B]

LIG 4 CÜLÜGÜ[/B]
    (20 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

99-00[/B]

M.ALI YILMAZ[/B]
    A.SUAT ÖZYAZICI[/B]

LIG 6 CILIGI[/B]
    (26 PUAN FARK)[/B]

[/B]

[/B]

[/B]

00-01[/B]

ÖZKAN SÜMER[/B]
    SADI TEKELIOGLU[/B]

LIG 5 CILIGI[/B]
    (18 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

01-02[/B]

ÖZKAN SÜMER[/B]
    PETER BRIEGEL[/B]

LIG 13 CÜLÜGÜ[/B]
    (38 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

02-03[/B]

ÖZKAN SÜMER[/B]
    SAMET AYBABA[/B]

LIG 7 CILIGI[/B]
    (34 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

KUPA[/B]

-[/B]

03-04[/B]

ATAY AKTUG[/B]
    SAMET AYBABA/[/B]
    ZIYA DOGAN[/B][/B]

LIG 2 CILIGI[/B]
    (4 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

KUPA[/B]

-[/B]

04-05[/B]

ATAY AKTUG[/B]
    ZIYA DOGAN/[/B]
    SENOL GÜNES[/B][/B]

LIG 2 CILIGI[/B]
    (3 PUAN FARK)[/B]

-[/B]

-[/B]

-[/B]

[/B]
    [/B]
    Süper Lige çiktigimiz günden bu sezon basina kadar olan istatistikleri bilgiler yukarida oldugu gibidir. Bu istatistikten de anlasilacagi üzere, sampiyon oldugumuz yillarda ki yönetim ve teknik heyet istikrari göze çarpmaktadir. Bu istikrari kadro yapisinda da görmekteyiz.

Bir baska göze çarpan husussa, A.Suat Özyazici A takimla sampiyonluk yasarken ilk yillarda, alt yapinin basinda bir baska tanidik isme, Özkan Sümer?e rastliyoruz. Özkan Sümer?li Trabzonspor?un sampiyonlugu ulasmasinin altinda yatan en büyük sebepse, alt yapidan tanidigi futbolculari A takima iyi monte etmesi ve ayni camiaya hizmet etmis olmasi vesilesiyle A takimi iyi taniyor olmasidir.

Yönetim yapisinda bir baska istikrarsa M.Ali Yilmaz döneminde yasanmis. Baskanliginin ikinci yilinda sampiyonluk ipini gögüslemis olsa da bunun idamesinin saglanamadigi bariz olarak göze çarpmaktadir. Istatistikten anlasilacagi üzere, (lige çiktigimiz yilin ertesi yilini saymazsak, çünkü akabinde sampiyon olmustur o takim) 1985-86 sezonunda 7 nciligi elde ederek en kötü sonucu almisiz.

Bugünlerde yönetimin istifasinin sikça dile gelmesi hasebiyle, Baskanlar bazinda basariya baktigimizda;

• Samil Ekinci döneminde, 4 Sampiyonluk, 5 Cumhurbaskanligi, 2 Türkiye Kupasi,2 Basbakanlik,
    • Celal Ataman döneminde, 1 Sampiyonluk,
    • M.Ali Yilmaz döneminde, 1 Cumhurbaskanligi, 1 Sampiyonluk, 2 Türkiye Kupasi, 1 Basbakanlik,
    • Sadri Sener döneminde, 1 Cumhurbaskanligi, 1 Türkiye Kupasi, 1 Basbakanlik,
    • Özkan Sümer döneminde, 1 Türkiye Kupasi,
    • Atay Aktug döneminde, 1 Türkiye Kupasi,
    • [/list]
      Baskanlarin, baskanlik yaptigi dönem sayisina göre bir degerlendirme yaptigimizdaysa, en basarili baskan olarak Samil Ekinci?yi görüyoruz. Bunu Celal Ataman ve Sadri Sener takip etmektedir. Sadri Sener iki yil gibi kisa bir dönemde sampiyonluk hariç bütün kupalari almasi, 13 dönem baskanlik yapmis olmasina karsin 1 sampiyonluk, 2 Türkiye Kupasi ve 1 Basbakanlik kupasi alan M.Ali Yilmaz?in da önüne geçirmistir istatistiki anlamda. M.Ali Yilmaz döneminde alinan 1 sampiyonluk, sezon boyunca verilen mücadelenin taçlandirilmasi anlaminda çok degerlidir. Konuya yillara sari basari orani olarak bakilmaktadir.

M.Ali Yilmaz?in ilk yillarda elde ettigi basarinin ise, efsane kadronun korunmasi ve yine Trabzon kökenli futbolcularin yeniden takima kazandirilmasinin etken oldugu gözüküyor. Ama geriye kalan 10 sezonda ise, yabanciya yönelis, yapilan yerli ve yabanci transferlerden genelde verim alinamamasi, ortalarda bir takim görünümü kazandirmistir Trabzonspor?a. M.Ali Yilmaz döneminde Trabzonspor?un kazanimlari sportif arenada çok fazla gözükmese bile, Kulübe kazandirmis oldugu Avrupa standartlarindaki tesisler o günün sartlarinda Türkiye?de hiçbir kulüpte olmamasi hasebiyle bile isminin sükranla anilmasi için bir vesiledir. M.Ali Yilmaz dönemini bitirmeden dikkatimi çeken bir hususa daha deginmek istiyorum. M.Ali Yilmaz?in Para[/I] ve Lobi[/I] açisindan güçlü oldugu bütün taraftarlar tarafindan bilinmesine karsin, bu iki gücün sampiyonluk kazandirma anlaminda 13 dönemlik Baskanlik süresinde çok fazla etkili olamadigina sahit oluyoruz. Unutulmamasi gereken bir husus oldugunu düsünüyorum

M.Ali Yilmaz?in baskanliginin son dönemlerinde basarinin gelmemesi ve sampiyon olan takimla Trabzonspor arasinda 26 puan gibi bir fark olmasi, bir dönemler Teknik Direktörlügü?nü de yapmis olan Özkan Sümer?i baskan adayi olarak karsisina çikarir. M.Ali Yilmaz?in yillardir tek aday olarak girdigi seçime, ilk kez rakipli olarak girmesi ve bu rakibin 2 yil önce kendi görevlendirdigi teknik direktör olmasi, kulüp içinde bir ego savasina neden olur ve M.Ali Yilmaz?in seçime girmemesi, Özkan Sümer?in baskanligi seçilmesiyle, Trabzonspor?u yeni bir yola dogru sürükler. Bu yolda, M.Ali Yilmaz-Özkan Sümer çekismesinin etkileri kulübü haddinden fazla mali bir külfetin altina sokar. Öyle ki, kulübe haciz gelmesine bile neden olmustur. Bu mali sikinti, Trabzonspor?a tarihinin en kötü dönemini yasatmakla kalmamis Trabzonspor?u küme düsme tehlikesi gibi hayatimizin hiçbir döneminde yasamak istemedigimiz bir sonuca ortak yapmistir. Özkan Sümer ve Trabzon halkinin e l ele vermesiyle, tabiri caizse kulüp kendi küllerinden yeniden dogurtulur ve bugünkü mali yapisinin tohumlari atilir. Özkan Sümer?in, Trabzon?da ki bir müsabaka sonrasi yasanan spekülasyonlara (bugünkü Fenerbahçe?nin çamurlu basarisinin temelinde bu yatmaktadir)[/I] karsi onurlu bir davranis sergileyerek istifa etmesi, baskanlik koltuguna Atay Aktug?u getirir.

Trabzonspor süper lige çiktigi 1974 yilindan bugüne Baskanlarin basari karnesi kisaca böyle. M.Ali Yilmaz?a 13 dönem baskanlik süresince verilen destegin, Atay Aktug?a verilmedigi bu son dönemde en büyük etkenin, yapilan yanlis transferler ve akabinde de alinan saha sonuçlari oldugu göze çarpiyor. Birde M.Ali Yilmaz onca yili basarisiz olarak noktalarken, tribünlerden bir kere olsun Yönetim Istifa[/I] slogani yükselmezken, bugün yükselen sesinse yillardir geciken sampiyonlugun tam yakalanma ihtimali varken, alinan saha sonuçlariyla ilintili oldugunu düsünüyorum. ?Suan ki yönetime, M.Ali Yilmaz?a gösterilen sabir gösterilmis olsaydi ne olurdu[/I]?? sorusuna ise, taraftarin tükenen sabri noktasindan baktigimizda, ?hayir, asla?[/I] türünden bir cevap alacagimda kesindir. Bu noktada ise yorumlari ve degerlendirmeleri yine siz taraftarimizin önce mantigina, sonra yüregine ve vicdanina birakiyorum.

Yukarida yapmis oldugum degerlendirme vesilesiyle, yukarida ismini andigim, bize o güzelim basarilari kazandiran Yönetici, Teknik Ekip, Futbolcu, Malzemeci, Büyük Taraftar kisaca emege geçen bütün herkese sükranlarimi sunar, aramizdan ayrilanlari da rahmetle aniyorum.

Yapmis oldugum istatistiki degerlendirmenin, gerek bu konuda, gerekse diger konularda faydali olmasi dilegiyle.

Sevgi ve saygilarimla.

Edited by: kutoz

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı hakomako Nickli Üyeden Alıntı
    Simdi adaylar kim arkadaslar bildiklerinizi yazarmisiniz Lütfen? [img]smileys/smiley9.gif[/img]...

Nuri Albayrak ve Iskender Önal

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Güc, Para, Lobi, Akil, Yürek...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır tsmaniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nuri albayrak=para+tayyip

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Insallah nuri albayrak olur...Para + lobi...

61_dnc_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

parasi olsun birazda ADAM olsun yeter...

smertkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Aslinda baskan daha dogrusu yönetim kurulu belirli olan tarihten belirli bir süre önce adaylarin projelerini ve ekiplerini açiklayarak yarismalari ile seçilmesi beklenir.

Ancak Trabzonsporda is liste savasina kalir isimler alinir oy hesabi yapilir eger kazanma ihtimali varsa son dakika aday olunur.Eger bu ihtimal yoksa kenarda durulur.

Bir gelenekte illede baskan olrum yada yokum diyenlerdir.

Baskan ol teklifini savmanin en güzel yolu Ittifak olursa olurum demeyle olur.Bilinirki ömür billah ittifak olunmaz.

Birde baskan olmak için nazli davranilir.Birileri sizin adiniza imza toplar sizde baskilar vardi aday oldum dersiniz.

Tabi is Yaslilarda biter.Icazet almaniz gerekir.

Her sey son gün son dakikaya kadar degisebilir.Baskan adaylarinin kaçtigi bile görülmüstür.

En tuhaf yaklasim ise birilerinin parasini Trabzonspora hibe edecegi TS için harcayacagi beklentisidir.BU paralardan bahsedilebilinir ama bu paralar öyle milyon $ düzeyinde olunmaz.

Para verilir verilmesine ama müsait anda geri alinir.

Birde lobi meselesi vardir. Lobi yani sizin baglantilariniz iliskileriniz.Bunlar gizli olur açik olur pek önemli degil.Hak hukuk gözetmenin anlami yoktur.Adamini bulup ipten adam alinmalidir.bir selamla is görülmelidir.Buda bizim miiletimizin klasik hastaliklarindan biridir.Arizali Telefonunuz elektrik hattiniziçin parti baskanindan etki istenir.is küçük olsun büyük olsun araya adam koyup is bitirmeye miiletçe bayiliriz.Bizim isimiz görülsün yeterdir gerisi bizi ilgilendirmez.Hak hukuk bunlara pek ragbet olmaz.

Konu çok uzayip gidecek.neyse bende fikrimi beyan edeyim.

Fifa Dünya kupasi için bir top hazirlatmis.Adini TAKIM RUHU koymuslar.

Benim yönetim kurulundan bekledigim de TAKIM RUHUDUR.Takim olmus uyumlu samimi bir ekip beklerim.

Ayrica futboldan anlamasi iyi olur ama çok anlamasada Icranin basina Anlayan profesyonelleri getirecek kadar akli basinda birilerini isterim.

Ayrica olaylara objektif bakabilen ben degil biz diyen Trabzonsporun gerçek gücünün tarftari oldugunu gören ve Trabzonsporu Tüm katmanlariyla bir bütün olarak tutan ve yönelendiren bir yönetim kurulu bekliyorum.

biliyorum çok sey istedim.Ama aramizdan birilerinin TS yöneticisi oldugu günleride hayal eder dururum.

Semih GÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı smertkan Nickli Üyeden Alıntı

biliyorum çok sey istedim.Ama aramizdan birilerinin TS yöneticisi oldugu günleride hayal eder dururum.

Benim nacizane fikrimdir sadece;

Bisim içimizden kimse olmas onun garantisini ben vereyim sana[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Bis elimise 3 kurus fazla para geçse TS cluba kosuyorus maddi yönden zaten bir yerlere gelemeyiz yani.Gelsekte eminim baskan olmamiza gerek yok yeterince klübe destek veririz.Sadece bu büyük sevda için.

Illa baskan olmamiza gerek yok yeterki sevdam kimsenin dokunamiyacagi kadar yukarida dursun[img]smileys/smiley2.gif[/img]

2. faktör ise sanirim saygin biri olmak ve gözle görülür yöneticilik yapmak ve basarili olmak.Bu faktörle geleninde gidisi Atag baskan gibi büyük bir kalp kirikligi ve binlerce küfürle Assagi inmesiyle sonuçlanir.

Kaldiki ben sahsen baskan olsam,gs taraftarini avni akere çagirir 25. hafta onlarla TS taraftari arasindaki engelleri ortadan kaldirir onlarin katledilmesini seyrederim vee TS taraftarina katilirim.YA tebi bu benim dayanamam ben.

bunlar tebi benim fikirlerim ve benim[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

otobüsden, minübüsden , insaatdan v.s anlamayan, futboldan anlayan kisilerden yönetim kurulunun olusturulmasini istiyoruz,kulüp sirket gibi yönetilecekse TRABZON HOLDING kurulma asamasindaydi, onun basina getirelecek profosyonel yöneticiler , kulübüde HOLDING içine alarak yönetsinler, spor branslarina göre AYNI FUTBOLCULAR GIBI maasli elemanlar bulsunlar.

SAYGILARIMLA

degok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Ben takimimin basinda adi saibeyle yolsuzlukla anilmis bir ailenin ferdini parasi var yada lobisi var diye görmek istemiyorum.

ftunsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu

sevgili kutoz çalisman mükemmel çok tesekkür.

bence baskan da olmasi gereken en büyük meziyet idarecilik meziyetine sahip olmasidir.bu meziyeti varsa iyi bir organizasyonla her seyin üstesinden gelebilir diye düsünüyorum.

Nereden
    Ankara

Ben baskanin da zeki çevik ve ahlaklisini severim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

O degilde daha düne kadar burada bazi arkadaslarimiz '' tamam Ataty Aktug biraksin ama yerine kim gelecek?'' paranoya halleri takilirken, simdi ortaliktaki baskan bollugundan geçilmiyor.Hattabazilarida sen adaysan ben olmam diyebiliyor...[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Baskan; para+lobi+dikdatör=sampiyonluk...

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı Badaloglu Nickli Üyeden Alıntı

Baskan; para+lobi+dikdatör=sampiyonluk...

tamamen dogru

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

ya bu nuri albayrak in listesinde hikmet onur mu varmis[img]smileys/smiley5.gif[/img]
    bu adam varsa bu yönetimden bisey olmaz..mehmet ali yilmaz döneminde asbaskandi ve klubü borc batagina soktular ama futbolcu
    almadan.aldiklarini da biliyoruz misse misse shaka maka falan.klubü
    sogana cevirmislerdi.parali yönetim fatihi hüseyini ve bi cok oyuncuyu
    satip üstüne para verip kimleri aldiklarini biliyoruz..

ya yine özkan sümer gelsin ama artik sen ben olmasin.herkes ona destek
    versin..albayragin listesinde bi sürü is adaminin özkan sümerin
    listesine koyalim.en iyisi listeyi biz yapalim[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Edited by: ölümüne_ts

TAMTÜRK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Evet konu basligi baskanimizi neye göre seciyoruz,güzel bir konu.Trabzonspora aday olacaklarin dikkatine:Lütfen bu siteyi ve konulari takip edin ve biz taraftarlarin yorumlarini okuyun,degerlendirin.Bu taraftarlar takimlarini o kadar cok seviyorlar ki ,onsuz yapamiyorlar.Bir taraftar olarak sunu istiyoruz:Takimda yeni bir sistem,yeni bir anlayis,taraftarini düsünen ve onlari destekleyen,ayrica takiminin basarisini düsünen,Efsane TSyi yeniden yaratmak isteyen,transferleri yaparken gercekci ve objektif,futbolcuyu görerek transfer yapan ve herseyden önemlisi TrabzonSpor Kulübü üzerinden prim yapmak veya kendi reklamini yapmak gibi düsüncesi olmayan,gecmisten ders alan delikanli,yürekli baskan ve üyeler istiyoruz. Iste bu kriterlere uygun baskan istiyoruz.Bana göre su isim,bu isim önemli degil.Haftaya secim,haydi hayirlisi....!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)