Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 92 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankaragücü Küme Düşürülürse Ne olacak?

hamza61omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ayrıca eğer 3 maç oynayamazsa durumu 2. yarı başlamadan kupa maçları ile ortaya çıkar zaten.
    BENİM OĞULLARIM ÖNCE TRABZONU TUTACAK.. SONRA FENERDEN NEFRET EDECEK

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Ahmet, ilgilenmiyorum bile FB ve GS, bu şekilde 3 puan daha alacaklarsa varsın alsınlar, hiç önemli değil ama avuçlarını yalarlar orası ayrı

Ama şunu da söylemem lazım. Kim, hangi kurum yapar bilmiyorum ama birilerinin Melih Gökçek'in futboldan elini çekmesini sağlaması lazım. Bu kadar da rezillik ve utanmazlık olmaz !
    Konu metehan tarafından (16.12.2010 Saat 16:37 ) değiştirilmiştir.
    Bertrand Russell : "İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır."

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

fenerliler çok sevinirler heralde.ama hiç farketmez.kadıköydede yeneriz onları puan farkı yine 9 olur...

Nereden
    İstanbul

melih gökçek , oğulları , sülalesi sanki bu ülkeye ceza olarak gönderilmiş... talimatname açık kimse kendi kendine gelin güvey olmasın ayrıca ankaragücünün düşürüleceğinide sanmıyorum,
    Kahpe Bizans;
    Ölünüzü Dirinizi ,Hergün Birinizi ,Birgün Hepinizi
    Trabzonspor da oynayan futbolcu nefes aldığı sürece onun için kaybedilmiş birşey yoktur...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emrullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çok farklı konular. Ankaraspor TFF tarafından düşürüldü. Ankaragücü ise eğer iki maç maçlara çıkmaz ise düşürülecek. Yani birisinin düşürülmesi TFF'nin elindeydi, diğerinin ise kendi elinde.

Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Talimatname çok açık ve net. Eğer A.Gücü iki maç maçlara çıkmaz ise bir alt lige düşürülür. Bir alt lige düşürülme kararının alındığı tarihten sonra oynanacak maçlar ise 3-0 rakip takımın lehine tescil edilir.

Bu kadar açık ve net...
    TRABZON BİR SEVDA!

TRABZONSPOR BİR DESTANDIR!

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Bizim icin avnatjdir 1 macta daha eksik oyniyacagiz sonucta
    Kücük beyinlerin yönettigi büyük takimdir, Trabzonspor!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı AKSOY_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam arada fark var yanlız.
    Ankarasporun düşürülmesinin sebebi ankaragücüyle aralarında yönetim bazında aile bağı bulunması bunun da arkada olanın diğerine yatması, veya takımların birbirlerinin rakiplerinini yenerek önünü açması yani dürüstlük ilkesine aykırı olduğu
    bunun da daha önceden oynanan maçları da etkilediği için bütün maçlarda hükmen yenik sayıldılar.
    Yani ortada bütün maçları etkiyelen şike vari bir neden vardı bütün puanların silinmesi son derece doğaldı.

Ama A. gücü için böyle bişey söz konusu değil çnükü ortada önceki maçları etkileyen ne şike var ne başka bişey var, kulübe hacizler geliyor bunlar ödenemiyor futbolcular paralarını alamıyor ve serbest kalıyorlar.
    Durum bundan ibaret a.gcü küme düşmez demiyorum 1. maçta sahaya çıkmazlarsa ceza 2. maçta çıkmazlarsa küme düşüyorlar kurallarda da böyle yazıyor zaten.Küme düşmenin devamında da şimdiye kadar maç yapmış takımların puanları ne siliniyor ne ekleniyor yani sabit kalıyor bundan sonra maç yapacaklar ise ortada takım olamdığı için 3 puan alıyorlar.
    Siz herhalde Melih Gökçek'i tanımıyorsunuz. Geçen akşam haberlerde ''bu haliyle Ankaragücü küme düşecek'' diyen, o değilmiydi? Bu lafı yememek ve Cemal Aydın ve etrafındakilere ders vermek için Anakaragücü'nü gözünü kırpmadan harcayacak bir yapısı var. Onun için Ankaragücü çok önemli değilki.Adam zaten Fener'li...

Ben, Ahmet Gökçek ve Melih Gökek'e bu konuda güvenmiyorum.Özellikle Melih Gökçek'e... Ankaragücü'nün birde onursal başkanı olmuş! nasıl oluyorsa artık, kendi kendine payeler veriyor.

Çek elini şu kulüpten, git belediyenle uğraş.Yazık etme 100 yıllık kulübe...
    Konu Badaloğlu tarafından (16.12.2010 Saat 16:59 ) değiştirilmiştir.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Fener ile puanları eşitlememiz için 3 takımın diskalifiyesi,
    Bjk ile puanları eşitlememiz için 4 takımın diskalifiyesi,
    Gs ile puanları eşitlememiz için 6 takımın diskalifiyesi,
    Bursaspor ile eşitlememiz ya da bize yaklaşması için 1 takımın diskalifiyesi lazım.

Eder 14 takım. Geriye kalıyor 4 takım. 3'ünü de yendik.
    Versinler şampiyonluk kupasını.
    İkinci yarıyı oynamaya gerek yok.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Tolunay Abdioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursaspor ile eşitlememiz ya da bize yaklaşması için 1 takımın diskalifiyesi lazım.

çççççççççççç

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Yazık.. Asırlık çınarın düştüğü hale bak..

A.Gücü küme düşse bile önceki maçları etkilememesi. lazım.
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Düşürsünler,fenere de 3 puan versinler..2. yarıda ki fener maçı için kampa gireriz,kadıköyde 3 vurup ağızlarını kapatırız..
    Herkese Merhaba

Nereden
    Trabzon

Alıntı SDanışmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazık.. Asırlık çınarın düştüğü hale bak..

A.Gücü küme düşse bile önceki maçları etkilememesi. lazım.
    Bence düşerse 3 puanları dağıtacaklar..burası Türkiye..her şeyin kılıfı mevcuttur..
    Herkese Merhaba

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bencede düşmeyecektir Anklaragücü..
    Mario Alberto Kempes - El Matador

SILENT06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Arkadaşlar, futbol müsabaka talimatına göre, bir futbol kulübünün bir alt lige indirilmesi aşağıdaki hallerde oluyor;
    -Bir sezon içerisinde 2 kez müsabakaya çıkmama (Erzurumspor) (Bu halde karar tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar.)
    -Lisans veya uygunluk belgeleri üzerinde değişiklik veya sahtecilik yapan ya da bu nitelikteki belgeleri kullanmak veya kullandırmak sureti ile TFF’yi veya ilgilileri yanıltanlar,
    -Bir müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkileyen veya buna teşebbüs eden takımlar bir alt lige indirilir. Alt lig bulunmaması halinde bir yıl müsabakalara alınmazlar. (Ankaraspor)

Ankaragücü’nün durumuna gelince;

- Yönetim devam kararı alırsa (ki almazlar) 26 Aralığa kadar 15 milyonluk futbolcu alacaklarının tamamını ödemek zorunda,
    - Devam kararı alınmazsa kulüp yönetimi kayyuma devredilecek ve kayyum genel kurulu yaparak yeni yönetimi belirler,
    - Ankaragücü’nün küme düşürülmesi sözkonusu değil yani…

Abluka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tff nazarında herhangi bir durum yok dernekler kanuna aykırı bir yönetim olayı var ve ortada kesinleşmemiş yargı kararı temyiz yolu halen acık yani!
    Diğer yandan küme düşme olayı talimatla değil futbolcuların ödemelerini alamadığından bedelsiz olarak ayrılması ve a.gücü'nün sahaya çıkaracak adam bulamamasıyla alakalı o nedenle herkes rahat olsun bu işten böyle bir sonuç çıkmaz!
    ayrıca futbolcuların hepsi de gitmez en kötü a2 takımı ile devam ederler!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Hiç birşey olmaz

Ankaragücü herhafta çıkar topunu oynar bu kadroylada rahatlkta ligde kalır.Boşuna çenenizi yoruyorsunuz.

Ahmet F. Zengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Gereksiz bir başlık. A.gücü Küme düşmeyecektir.

Düşse bile Erzurumspor gibi düşürüldüğü tarihten sonraki maçları hükmen sayılır. Ve bu bizim işimize gelir bi maç eksik oynarız.

Nereden
    Trabzon

Alıntı SILENT06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, futbol müsabaka talimatına göre, bir futbol kulübünün bir alt lige indirilmesi aşağıdaki hallerde oluyor;
    -Bir sezon içerisinde 2 kez müsabakaya çıkmama (Erzurumspor) (Bu halde karar tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar.)
    -Lisans veya uygunluk belgeleri üzerinde değişiklik veya sahtecilik yapan ya da bu nitelikteki belgeleri kullanmak veya kullandırmak sureti ile TFF’yi veya ilgilileri yanıltanlar,
    -Bir müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkileyen veya buna teşebbüs eden takımlar bir alt lige indirilir. Alt lig bulunmaması halinde bir yıl müsabakalara alınmazlar. (Ankaraspor)

Ankaragücü’nün durumuna gelince;

- Yönetim devam kararı alırsa (ki almazlar) 26 Aralığa kadar 15 milyonluk futbolcu alacaklarının tamamını ödemek zorunda,
    - Devam kararı alınmazsa kulüp yönetimi kayyuma devredilecek ve kayyum genel kurulu yaparak yeni yönetimi belirler,
    - Ankaragücü’nün küme düşürülmesi sözkonusu değil yani…
    Bunlar tamamen karşı tarafın gardını düşürmek için verilen göz dağları..100 yıllık Ankaragücü'nün kaderiyle oynamak Gökçeklerin ne haddine..
    Herkese Merhaba

Abluka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bir de özlü söz vardır;
    Hökümet düşer ankaragücü düşmez

Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar Ankaragücü'nün düşürülmesi olayı eğer 2.yarı maçlara çıkmazsa varsayımından geliyor...Bildiğim kadarıyla 2 maçtan fazla maça çıkmayıp,hükmen yenik sayılan takım ligden düşürülüyor...Dolayısıyla bu durum ilk sayfada paylaştığımız maddeyi ilgilendiriyor ve ligden düşürme kararından sonrasını kapsıyor..Yani Ankaraspor ile aynı duruma sahip değil...Yönetim düşürüldü sadece ve karar onaylanırsa kayyuma devredilir takım ve bir şekilde lige devam ederler,paf takım ile olsa bile..20 puanı var Ankaragücü'nün alacakları 10-12 ligde kalmalarını sağlayacaktır,onun için bir şekilde maçlara çıkıp,lige devam ederler..

bladex61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu

Alıntı Samet Yildirim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle birsey yok dünyadan haberleri yok,

Oynanan maclarin skorlari kaliyor 2.yaridaki maclar icin herkese 3 puan veriliyor..

Sacma sapan haberler yapiyorlar...

usta aklım çıkmıştı senin bu mesajın beni rahatlattı sagol

SAMSUNLU60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

ANKARAGÜCÜ eski Başkanı'nın açıklaması:
    Yıldırım, “Ankaragücü küme düşmez, futbolcuların sözleşmesi geçersiz sayılmaz. ‘Yönetimi gelin alın’ diyerek olayı süslüyorlar. Bir yönetim kendi ikrâr ve beyanıyla kayyum talep ediyorsa zaten iş bitmiş demektir. Bundan sonra yapılacak işlem ve eylemlerde Ankaragücü’nün zarar görmemesi adın herkesin, bir yerlerden el atıp kulübü bu durumdan kurtarması gerekir. Sayın başkan ‘inşallah düzlüğe çıkarırlar!’ diyor; demek ki kulüp düzlükte değil yokuş aşağıya gidiyor. Başkan adaylığı konusunda kongre günü geldiğinde karar veririm” dedi.

ANKARAGÜCÜ KÜME DÜŞMEZ, FUTBOLCULARIN SÖZLEŞMESİ GEÇERSİZ SAYILMAZ

Asıl olanın Ankaragücü olduğunu belirten eski başkan Cengiz Topel Yıldırım, “Gerçek Ankaragücülüler, kulübün bu süreçten en az zararla çıkmasını sağlamalıdır. Ankaragücülü futbolcuların sözleşmeleri geçersiz sayılmaz. Bir çözüm bulanacaktır. Sayın Melih Gökçek’in iddia ettiği gibi Ankaragücü küme düşmez. Gerekçeli karar ve yönetim tavrı bundan sonra ne olacağını ortaya koyar. ‘Gelin alın’ gibi olayı süslüyorlar” diyerek bundan sonra hangi yolu izleyeceğini açıkladı.

ANKARAGÜCÜ’NDEN VERDİĞİMDEN BİR KURUŞ FAZLASINI TALEP ETMEDİM ALMADIM

Kendisine yönelik temlik koydurttu iddialarına da cevap veren Cengiz Topel Yıldırım, “Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmayı sevmiyorum. Hakkımdaki iddiaları duydum. Temlikle, haciz arasında fark yoktur diyorlar. Ben başkanlık yaptığım dönemde cebimden koyduğum paralar için temlik koydurdum. Ama verdiğimden bir kuruş fazlasını talep etmedim. Hâla kulüpten alacağı olan Cengiz Topel Yıldırım, kulüpten bir kuruş fazlasını almamışsa neden haksız temlik söyleminde bulunuyorlar? Cengiz Topel'in parası 2 buçuk senedir Ankaragücü'nün zimmetinde duruyor. Başkanlığı bıraktığım tarih itibariyle 4.7 milyon TL Ankaragücü adına düzenlenmiş senet ve kefaletim var. Bu benim riskim. Kulüp ödemez ise kulüple birlikte aynı oranda borçlu sayılıyorum. Benden sonraki yönetiminde yaptığı borçlanmayla birlikte toplam borç miktarı 7 buçuk milyon TL eder. Ben bunun üzerine 3 milyon TL temlik koydum. Bizim dar bütçeyle Ankaragücü'nü ligde tutan onurlu mücadelemize saygı duyacaklarına fazla para aldığımı iddia ediyorlar. Hakkımda konuyla ilgili iki kez savcılığa suç duyurusunda bulundular ikisinde de ifademe dahi başvurulmadan iddiaları ret edilmiştir. Haciz ise bir alacağın karşılığını zorla almak anlamına gelir. Yönetim ‘biz haciz, Yıldırım temlik koydu, aynı şey’ diyor. İkisi aynı şey mi? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamaz! Biz 1 yıldır konuşmadık. Bu da Ankaragücülü oluşumuzdandır” şeklinde konuştu.

2. KONGREDE HUKUKSUZLUK VARDI. HUKUKSUZLUĞA GÖZ YUMMAYIZ
    Yıldırım, kongrenin iptal davasıyla ilgili olarak ise şunları söyledi: “30 Ağustos tarihli kongreyi Cengiz Topel yaptı, usulsüzlükleri de o yaptı iddiasıyla beyanatlarda bulundular. Biz kongre kararı aldık, yönetimi kongreye götürdük. Biz yapılan işlem ve verilen önergelerde ne bir imza kullandık ne de inisiyatif. Kumpas yaptılar gibi sözler Ankaragücü kültüründe yeri olmayan sözler. Kangrenin iptali davasının açılmasında hiçbir girişimim olmamıştır. İkinci kongre için Cengiz Topel adını ve imzasını koyarak dava açmıştır. Gerekçemiz. Denetleme kurulu raporunda 3 üyenin imzası olması gerekirken 1 üyenin imzasıyla okutulmuştur. Bu usulsüz bir durumdur. Buna şerh koydum ve konuyu dava ettim. Bu konuda haklıyım. Kurallar ne ise onun uygulanmasını istedim. Hukuksuzluğa göz yumamayız.

Bu açıklama yeter herhalde arkadaşlar
    Yenilebiliriz hatta belki iki üç gol yeriz ama ben 90dk. bitmeden hep galip geleceğimize inandırırım kendimi, ben inanmazsam, oyuncum hayli hayli inanmaz, ben inanmazsam kimse inanmaz, cünkü ben Taraftarım! Ben sahibiyim bu Takımın, çünkü ben Taraftarım!

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İlhan Bahçeli

Hükümet Düşer Enflasyon Düşer Ankaragücü Babayı Düşer.

Düşmeyecek Arkadaş yok öyle nane Gökçek düşsün gitsin nereye gidecekse Ankaragücü kalsın.
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

SILENT06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Küme düşürülmesi sebepleri arasında bir de sezon içerisinde 4 kez müsabakaların can güvenliği sebebi ile tamamlanamaması da var.Unutmuşum.Diyarbakırspor bir ara bu maddeden düşürülecekti.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

cehaletin sonu .!
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)