Sayfa 14 Toplam 1333 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 514 1014 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33325 adet sonuctan sayfa basi 326 ile 350 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þenol Güneþ

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Bu baþlýða "okkalý" bir yazý yazacaðým kýsmetse ama hazýr Metin deðinmiþken ben de o sahne ile ilgili bir þeyler söyleyeyim. Yanlýþ hatýrlamýyorsam Þota binbir zahmet ile topu evirmiþ, çevirmiþ Orhan'ýn önüne býrakmýþ, O da hemen her zaman yaptýðý gibi dýþarý atmýþtý. Pozisyonun hemen akabinde ekranda Þenol Güneþ görünmüþtü ve eliyle "þöyle vursana..." anlamýna gelecek bir iþaret yapýyordu.

Hani zamanda yolculuk konulu filmler çýkar, tarihte bir yerlere giderler de, orada bilerek ya da bilmeyerek ufak bir deðiþiklik yaparlar. Sonra da bir bakarlar ki, günümüzde bir sürü deðiþiklik olmuþ... Zaman zaman aklýma gelir, bir þekilde alaca karanlýk kuþaðýna girsem de o maçýn öncesine gidip futbolcularý bulsam, onlarý gerektiði þekilde uyarsam diye... Kimbilir neler olurdu?

Arkadaþlar, ister istemez nostalji amaçlý baþlýk Þenol Güneþ'in geçmiþteki doðru ve yanlýþlarýnýn konuþulup yazýlmasýna kayýyor ve söz dönüp dolaþýp kýrýlma noktasý olan malûm maça geliyor. Böyle bir þey ilk kez bizim baþýmýza gelmedi. Eðer 1978 Dünya Kupasý final maçýnda, skor 1-1 iken Hollanda'lý oyuncu Rensenbrink 'in vuruþu son saniyelerde direkten dönmese de gol olsa, Hollanda Dünya Kupasý'ný kaldýracaktý. Elbet onlar da üzülmüþlerdir ama Hollanda bugün hâlâ bir Dünya devi... Dünya Kupasý'ný almýþ olsun olmasýn, önemi yok... Bunun gibi daha bir sürü örnek sayýlabilir. Önemli olan böyle olaylardan ders çýkarmak, felaketi bir tür olgunluk mektebine çevirmektir.

Neyse uzatmayayým, dediðim gibi Þenol Güneþ ile ilgili ben de buraya bir þeyler karalayacaðým kýsmetse... Fakat ne zaman olur bilmiyorum...

Saygýlar...

Ertan 51 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niðde
    Yaþ
    54

þenol hoca deyince benim de aklýma 95-96 sezonu geliyor ama oda istememiþtir böyle olmasýný bi kýsmetsizlik bi terslik vardý ya neydi bilemedim.yanlýz yukardaki arkadaþlar kadar olayýn içinde deðilim yani o maçta yoktuk onlar yakýndan gördü neler nasýl kaçtý daha iyi bilirler mutlaka fakat ben çektiðim acý ve ýzdýrabý iyi biliyorum 1 dakka olsun aklýmdan gitmiyor þampiyonluðun elimizden uçup gittiði sanki insanýn bi yakýný ölürde inanamazya sanki canlanýp geliverecekmiþ gibi bekler ya bende hala öyle zannediyorum sanki bi yanlýþlýk var da düzeliverecek biz þampiyon olacakmýþýz gibi yani ben o yýla saplandým kaldým.onun içindirki febe lafý duydummu nefret kusuyorum lanet okuyorum hangi yabancý takýmla oynayacak olsa karþý takýmý tutuyorum en ufak bi milli his içime doðmuyor yalanmý söyleyeyim aynen böyle oluyor þimdide az alkmaar takýmýný tutuyorum inþallah benim istediðim gibi sonuç çýkar.bide üzüntüm þundan artýyor eðer diyorum biz o sene þampiyon olsaydýk kesin arkasýndan 1 2 daha þampiyonluk gelirdi diye düþünüyorum.düþündükçede deliriyorum.neyse þenol hocama kore de seul takýmýnda baþarýlar diliyorum inþallah burdaki yaþadýðý acýlarý orda yaþamaz yaþatmaz ne olursa olsun memleket evladýdýr gönlümüz onunla.allah yolunu ve bahtýný açýk etsin.
    Þike yapanýn,þikecileri kollayanýn,þikeye þike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasýný versin inþallah.

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

ÞenoL Hoca keþke senin kaLeciLiðini görebiLseydim
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çýlgýn Hamsi

bordoylamavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    54

b.orhan la ilgili bir deðerlendirme yapýlacak olursa kendisi zaten gol vuruþlarýnda oldukça etkisiz bir oyuncuydu. en önemli özelliði hýzý ve asistleriydi. nadir gol atmýþtýr attýðý gollerde kaleye nasýl tutturdu diye beni þaþýrtmýþtýr. o yüzden onun gol kaçýrmasý çok anormal birþey gibi gelmemektedir bana.dediðim gibi hepmizi bir sorumlu arýyoruz ama o kadar iyi futbol oynanan bir seneydi ki ortak bir sorumlu hiçbir zaman bulunamayacak ancak akýlda kalan hep fener maçý olacak koskoca sene unutulup gidecek

Tansu Onur Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    39

ya su fener macýna girmeyin nolur aðlayasým geliyo her defasýnda

Nereden
    Hakkari

Þenol Hoca'yý tekrar takýmýn baþýnda görmek isterdim ama olmadý; artýk ona baþarýlar dilemekten baþka bir þey diyemem

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

hiç sevmem kendisini

caykarali_erdal
    Ziyaretçi

Alýntý esTeban Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ya su fener macýna girmeyin nolur aðlayasým geliyo her defasýnda
    Karanlik guclerin isi,
    ve'de elimizden kacirdik ne yapalim

Alýntý husolee61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    hiç sevmem kendisini
    allah sevdirsin Trabzona gelmis en iyi Yerli antroner Kaleciliginden bile dunyada nadir bir Kalecilerdeni dersem yalan olmaz.

Turk futbol federasyonundan alamadigini korede 50 kat fazlasini alacak Turkiyede dedikleri sahte, yanlan astronomik rakkamlar degilde gercek rakkamlar alacak.
    Hocam insallah kaznirsin vede gene Trabzonsporunun basina donersin kariyerindeki basarilara bir basarida korede ekle Hocam sagol var ol senin gibiler olmadigindan halimize bak dersemde yalan olmaz.

CÖMERT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

arkadaþlar efsaneler unutulmaz kýsmýnda þenol güneþ ten bahsetmiþsiniz ama milli takým hocalýðýndan dünya üçüncülüðünden bahsetmemiþsiniz. dikkat!!!!

Ba®ýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu
    Yaþ
    38

biz Hem kaleci Þenol Güneþ i hem de Teknik direktör Þenol Güneþ i çok özlüyor ve arýyoruz...............

okan6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

þu ziya sabredildiði kadar þenol hocama sabretseydik þimdi çok daha iyi yerlerde olurduk yazýk oldu hocama
    iþkenaz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Arkadaþlar Gazeteci Ýhsan Öksüz'ün Þenol Güneþ'in hayatýný anlattýðý ''Güneþ Goðudan Yükselir'' adlý kitabýný þiddetle okumanýzý tavsiye ederim.

Ts Clup'larda bulabilirsiniz. Tabi Ts Clup bulabilirseniz
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Þenol, Türkiye'de benim gördüðüm en iyi kalecilerden biriydi. Sevgili Tunga'nýn bahsettiði "kurtardýðý üst üste 3 pozisyon"lardan birini çok net hatýrlýyorum.

Sene 1981. O zamanki adýyla Þampiyon Klüpler Kupasý'nda (Þimdiki Þampiyonlar Ligi'ne benziyor ama grup yok. Bütün maçlar eleme usulü. Bir de sadece þampiyon takýmlar katýlýyordu. Öyle Ýspanya üçüncüsü, Ýtalya dördüncüsü filan katýlmýyordu. Sadece bir evvelki Þampiyon Klüpler þampiyonu ekstradan katýlýyordu) oynuyoruz. Rakip: Dinamo Kiev. Henüz komünizm çökmemiþ. Dinamo Kiev Ukrayna'nýn deðil, koskoca SSCB'nin þampiyonu. SSCB mi? O bir futbol devi. Dünyanýn en iyi futbol oynayan ülkelerinden biri.

Ýþte bu SSCB'nin þampiyonuyla, ilk maçta Kiev'de karþýlaþýyoruz. Gayet kontrollü bir oyun var. 75'inci dakikaya kadar da 0-0 getirmiþiz.

O dakikada, bir Rus (O zamanlar diðer cumhuriyetleri bilmediðimizden, hepsini Rus zannediyorduk) uzaktan çok etkili ve sert bir þut çekti.Kendisinin sol 90'ýna giden topu Þenol çok harika çýkardý. Daha doðrusu, çeldi. Ama kendisi de yerde kaldý. Çeldiði top ceza sahasýnda baþka bir oyuncunun önüne düþtü. O da Þenol'un sað köþesine, hem de bu defa daha yakýndan sert bir þekilde gönderdi. Þenol yerden nasýl kalktý ve öbür köþeye (mesafe 7.32 m) nasýl uçtu bilmem ama, bu þutu da çeldi.

Dönen top maalesef penaltý noktasý civarýnda bir yerde Blokhin'in önüne gelmiþti. Þenol hâlâ yerdeydi; kalkmayý becerdi ama bu topu çýkaramadý.

1-0 yenilmiþtik.

Trabzon'daki rövanþta da, 1-0 öne geçmemize raðmen, 1-1 berabere kalarak elendik.

Þenol çok iyi bir kaleciydi.
    Konu Cyzio tarafýndan (31.03.2007 Saat 22:33 ) deðiþtirilmiþtir.

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

hem futbolculuk yaþamýnda olsun hem hocalýk yaþamýnda olsun kendisini çok beðenmiþimdir trabzonun öz evladlarýndandýr onu beðenmemek olmaz o efsane olmuþ kadrolarýn kalecisi daha ne olsun onun kalemizi koruduðu zaman ki durumumuza bakýn yediðimiz gol ne kadar trabzonumuzuda þampiyon yapacaktý ama elinden alýndý þampiyonluklar malumunuzca son olarak kore liginde baþarýlar diliyorum

dr.muhsin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Taraftar psikolojisidir hep yaþadýðý ya da izlediði futbolculardan beðendiðini en iyisi der. Ben de gördüðüm en iyi futbolcunun hep düþünmeden Hami olduðunu söylerdim gelmiþ geçmiþ. Hala daha Hami abiyi çok seviyorum ama Þenol Güneþ ile kýyaslamadan Þenol Hoca'nýn Hami'den ayrý bir yeri olduðunun altýnýn çizilmesi gerektiðini düþünüyorum. Yani kendisi kaleci olmakla beraber baþka yönleriyle de(kaptanlýk,milli takýmýn 1976-1987 deðiþmez ismi olmasý, beyefendi kiþiliði,rekorlarý vs...vs...) ile onu görememiþ nesiller için düþünülmesi gereken bir þahsiyettir. O yüzden siz siz olun asla ve asla þu gelmiþ geçmiþ en iyi futbolcu demeyin. Bu formaya gerçekten gönül veren çok kiþi geldi geçti ve zamanla sayýlarý azaldý !!!
    '' Ýnsanoðlunun deðeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payý gerçek kiþiliðini gösterir, paydasý da kendisini ne zannettiðini,payda büyüdükçe kesrin deðeri küçülür... ''

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Þenol Hocamýn sadece karakteri bile yeter.
    Özkan SÜMER

bos yer e harcanmýs bý hoca ne trabzonspor ne mýllý takým onun degerýný býlemedý
    BaKma ÖyLe Sessiz Durduðuma Yüreðimde Fýrtýnalar Kopuyor Sebebi ne senin varlýðýn ne de Yokluðun sebebi benim sana duyduðum....BÜYÜK TRABZONSPOR AÞKI

Yavuz Hasan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

trabzonspor bi gün þampiyonluk yaþayacaksa o takýmýn baþýnda þenol güneþ olacak
    ...olay sonzuza dek yaþamak deðil,esas olay hayatla barýþýk olmak...

dr.muhsin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Amcam iddialý bir biçimde her seferinde ''Kaleci takýmýn yarýsýdýr yeðenim'' derdi. Ben de nedense gs nin o meþhur ortasahasýný aklýmdan çýkaramamýþým ki ortasaha takýntýsý ile ne alakasý var derdim. Þimdi anlýyorum ki futbolda kaleci faktörü çok önemli. Dediði kadar varmýþ. Örnekleri de çok mesela Þenol Güneþ'den baþlayarak Rüþtü, Mondragon, Real Madridli Casillas, Oliver kahn vs... Bu saydýklarým her zaman takýmlarýný tek baþýna sýrtladýlar. Malesef Þenol Güneþ den sonra iyi ve istikrarlý bir kalecimiz olmadý. Acaba þampiyonluðun bunca yýldýr gelememesinin nedenlerinden biri de bu muydu?
    '' Ýnsanoðlunun deðeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payý gerçek kiþiliðini gösterir, paydasý da kendisini ne zannettiðini,payda büyüdükçe kesrin deðeri küçülür... ''

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

ya bu adamýn futbol anlayýsý turkýyede hýc býr hocada yokken býz adamý ýcýmýzden attýk býzý tek basarýlý yapacak turk hoca varsa oda senol hocamdý

Ertuðrul ATALAY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Birgün mutlaka onunla bir þampiyonluk yaþayacaðýz...
    Ya teknik direktör olarak ya da baþkan olarak

Ertuðrul ATALAY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Þenol Güneþ Trabzonspordan koparýlamaz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erkin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    36

Alýntý Cyzio Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

O dakikada, bir Rus (O zamanlar diðer cumhuriyetleri bilmediðimizden, hepsini Rus zannediyorduk) uzaktan çok etkili ve sert bir þut çekti.Kendisinin sol 90'ýna giden topu Þenol çok harika çýkardý. Daha doðrusu, çeldi. Ama kendisi de yerde kaldý. Çeldiði top ceza sahasýnda baþka bir oyuncunun önüne düþtü. O da Þenol'un sað köþesine, hem de bu defa daha yakýndan sert bir þekilde gönderdi. Þenol yerden nasýl kalktý ve öbür köþeye (mesafe 7.32 m) nasýl uçtu bilmem ama, bu þutu da çeldi.

Dönen top maalesef penaltý noktasý civarýnda bir yerde Blokhin'in önüne gelmiþti. Þenol hâlâ yerdeydi; kalkmayý becerdi ama bu topu çýkaramadý.
    Abi hakkaten ne pozisyonmuþ yav þansa bak
    Bu yolda asla yalnýz yürümeyeceksin!

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen hayali kahramandý. Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmiþti.” K.K.

Þenol Hocam,Türkiye ve Trabzonspor size minnettar,,,,seni seviyoruz,baþarýlar seul2de,,,,
    TÜRK;E KEFEN BÝÇENÝN SONU KORKUNÇ OLUR;

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

50 Yil boyunca katilamadigimiz önemli bir organizasyonda bizi dünya 3. sü yapip, parayla yapilamayacak kadar cok ülkemizi dünyaya tanitmis oldu. Efendi kisiligi ile de cok begeniyordum Senol Günes'i. Türkiye'de görev yapiyorken Türkiye'nin en az para alan hocasina yakin bir para aldi.
    Ne diyeyim. Koreliler degerini biliyor.
    Dilerim basarili olur. Oluyor da!
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)