Sayfa 13 Toplam 1333 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 513 1013 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33325 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 325 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þenol Güneþ

maçkaloji
    Ziyaretçi

Þenol hocanýn kurup yönettiði 95-96 yýlýnýn Trabzonu ogünlü,abdullahlý,ünallý,hamili,þotalý,tolunaylý o takým milli takýmýn bel kemiðini oluþturuyodu. ve o takýmla ilk kez avrupa kupalarýna kalmýþtýk ama herkez fatih hocaya aslan payýný verdi ama o büyük topçularý yetiþtiren þenol hocaya kimse teþekkür etmemiþti. Ama Allahýn güzel bir adeletiki o þenol hoca dünya 3.lüðüne türkiyemizi taþýdý.Ama hala bazý þerefsiz istanbul basýnýnda kuklalar bu seferde galatasarayýn topçularýna, hocalanýn hakedeceði deðeri verdiler. Ama þenol hocamýz hiç bir zaman ben yaptým ben ettim demedi. biz yaptýk dedi. Hocam senin gönlün rahat olsun korede biz senin deðerini biliyoruz ve yaþatýyoruz....

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Oda deðiþik triplere girseydi el kol hareketleri yapsaydý þimdi imparator olmuþtu.Kariyeride kiþiliðide dýoðru orantýlý.
    Özkan SÜMER

dr.muhsin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Alýntý Running Wild Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    *** Trabzonspor' un ve Türk Futbolu' nun gelmiþ geçmiþ en büyük kaptaný...

*** Türk Futbolu' nun görüp göreceði, kariyeri ile tamamen ters orantýlý olan en mütevazi, en efendi ve en saygýdeðer futbol duayeni...

*** Görev almýþ olduðu dönemler itibariyle, aktif futbol hayatýnda en çok kupa kaldýrmýþ, en büyük baþarýlarý kazanmýþ Türkiye' deki yegane futbolculardan...

*** Teknik Direktörlük kariyerinde, Trabzonspor ile geçirmiþ olduðu 2 ayrý sezonda da þampiyonluðu son dakikada kýlpayý Fenerbahçe' ye kaptýrarak, ikisinde de "Gönüllerin Þampiyonu" olmakla yetinmek zorunda býrakýlan Trabzonspor aþýðý...

*** Ama, Türk Futbol Tarihi' ne altýn harflerle kazýnan en büyük baþarýsý, hala bazý Ýstanbul yalakasý çevreler tarafýndan hiçbir þekilde hazmedilemeyen Dünya Üçüncülüðü' dür.

*** 2000 senesindeki Avrupa Þampiyonasý' ndan tek galibiyetle dönen Milli Takým' ý devralan Þenol Hoca, sadece 2 yýl sonra tarihimizde 2 nci kez katýldýðýmýz Dünya Kupasý' nda bir tek Dünya Þampiyonu Brezilya' ya güç bela yenilerek, belki de torunlarýmýzýn bile bir daha göremeyeceði Dünya Üçüncülüðü' nü bize yaþattý.

*** Þenol Hocam, sen her zaman örnek bir kaptandýn ve her zaman da hafýzalarýmýzda olacaksýn. Ben kendi adýma Þenol Hoca' yý tam yetkili bir Genel Menajer olarak takýmýn baþýnda görmeyi çok istiyorum. Umarým en kýsa zamanda bu hayalim gerçekleþir...
    Running Wild Þenol Hoca 2 kere teknik direktör olarak geldi diye biliniyor ama 96 dan önce de zannedersem 1-2 kez kýsa dönem Trabzonsporun baþýnda bulundu. Daha iyi bilenler lütfen yanlýþým varsa düzeltsin. Benim de Þenol Güneþ ile söyleyecek olduðum þeyler var. Rahmetli (1985) yýlýnda ölen abimin isminin Þenol olduðunu (az çok tahmin etmiþsinizdir nezaman doðduðunu ve isminin nerden geldiðini anlamayanlara detay verebilirim ) ve futboldan anlamayan ve nefret eden anneme Trabzonsporu sorduðumda bildiði tek þeyin Þenol diye bir kalecimiz varmýþ baþka da bilmiyom demesi. Sanýrým Þenol Hoca'yý uzun uzun anlatmaya gerek kalmamýþtýr. Þahsýmca Trabzonspor'un en beyefendi ve en mütevazý futbolcu(kalecisidir). Allah tarafýndan Trabzonspora baðýþlanmýþ bir lütuf ve örnek bir insandýr.Rekorlara deyinmeme gerek yok onlarý zaten duyup okuyanlar bilir ama bunlarý sizlerle paylaþmayý uygun gördüm. Teþekkürler.
    '' Ýnsanoðlunun deðeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payý gerçek kiþiliðini gösterir, paydasý da kendisini ne zannettiðini,payda büyüdükçe kesrin deðeri küçülür... ''

Hüseyin RÝZELÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37

senol hoca sený bu takým hýc bý zaman ýunutmayacak..
    "Tabelada Lider Yusuf RÝZELÝ"

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Cool

Alýntý dr.muhsin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Running Wild Þenol Hoca 2 kere teknik direktör olarak geldi diye biliniyor ama 96 dan önce de zannedersem 1-2 kez kýsa dönem Trabzonsporun baþýnda bulundu. Daha iyi bilenler lütfen yanlýþým varsa düzeltsin.
    Ah be Muhsin kardeþim, hatýrlamaz mýyým hiç Hatta ilk geldiði sezonda, Ahmet Suat Hoca' nýn çalýþtýrdýðý Bursaspor' a karþý deplasmanda 6-0 lýk galibiyet almýþ, gazeteler tarafýndan "Boynuz kulaðý geçti" baþlýklarý bile atýlmýþtý. Ben yazýmda, þampiyonluðu kýlpayý kaybettiðimiz 2 sezon ile ilgili yorum yapmýþtým sadece. Teþekkürler

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Alýntý Running Wild Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ah be Muhsin kardeþim, hatýrlamaz mýyým hiç Hatta ilk geldiði sezonda, Ahmet Suat Hoca' nýn çalýþtýrdýðý Bursaspor' a karþý deplasmanda 6-0 lýk galibiyet almýþ, gazeteler tarafýndan "Boynuz kulaðý geçti" baþlýklarý bile atýlmýþtý. Ben yazýmda, þampiyonluðu kýlpayý kaybettiðimiz 2 sezon ile ilgili yorum yapmýþtým sadece. Teþekkürler
    Ýlk kez bir açýðýný yakalayayým dedim yine olmadý . Þaka bir yana o dediðin boynuz kulaðý geçti gazete haberi galiba notalji bölümünde biyerde olmasý lazým. Dün bi kahvede eski posterleri gördüm. Þenol Hoca ta 1972-1973 te poterde vardý. Faruk Özak da vardý kaptan olarak. Yaa 1987 de býraktýðýný düþünürsek yýllarýný Trabzona verdiðini görürüz. Hem de en zor mevki olan kalede!!!
    '' Ýnsanoðlunun deðeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payý gerçek kiþiliðini gösterir, paydasý da kendisini ne zannettiðini,payda büyüdükçe kesrin deðeri küçülür... ''

bordoylamavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    54

ben kaleciliðinin son zamanlarýný hatýrlýyorum kesinlikle refleksli bir kaleci deðildi ama çok iyi yer tutardý ve yan toplarda çok iyiydi. teknik direktörlüðü ise yani açýkçasý elinde iyi takým varken iyi kötü takým varken kötü bence. tek ve en kritik hatasý meþhur fener maçýnda 1 0 dan sonra taktik hatasýydý bence. 1 1 olunca o maçý kazanýp þampiyonluðu saðlama almak için takýmý ileri çýkardý ama iþte. neyse herþeye raðmen çok dürüst efendi kaliteli bir insan kendisi

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Alýntý bordoylamavi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ben kaleciliðinin son zamanlarýný hatýrlýyorum kesinlikle refleksli bir kaleci deðildi ama çok iyi yer tutardý ve yan toplarda çok iyiydi. teknik direktörlüðü ise yani açýkçasý elinde iyi takým varken iyi kötü takým varken kötü bence. tek ve en kritik hatasý meþhur fener maçýnda 1 0 dan sonra taktik hatasýydý bence. 1 1 olunca o maçý kazanýp þampiyonluðu saðlama almak için takýmý ileri çýkardý ama iþte. neyse herþeye raðmen çok dürüst efendi kaliteli bir insan kendisi
    Kesinlikle katýlmýyorum her ne kadar siz gördüm deseniz de çünkü görenlerin hepsi çok iyi refleksleri olduðunu söylüyordu. Buyrun burda yaþý büyük olanlara soralým isterseniz. Babam takýmýn yarýsýydý diyo en bastinden. Sizce refleksi iyi olmasa öyle olur muydu?. Ama belki de son sezonu eskisi gibi deðildi sanýrým onu kastettiniz ??

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    54

Alýntý dr.muhsin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kesinlikle katýlmýyorum her ne kadar siz gördüm deseniz de çünkü görenlerin hepsi çok iyi refleksleri olduðunu söylüyordu. Buyrun burda yaþý büyük olanlara soralým isterseniz. Babam takýmýn yarýsýydý diyo en bastinden. Sizce refleksi iyi olmasa öyle olur muydu?. Ama belki de son sezonu eskisi gibi deðildi sanýrým onu kastettiniz ??
    yani ben onu seksenli yýllarýn baþlarýndan futbolu býrakana kadar izledim. tabi þunu da unutmamak lazým o zamanlar iki puanlý sistem vardý ve futbol acaip yavaþtý ve herþeyden önce Trabzonda öyle bir savunma ve orta saha vardý ki kaleye top bile gelmezdi. yani þenol güneþ öyle gösteriþli kurtarýþlarýndan çok istikrarý ve hata yapmamasýyla dikkat çekerdi benim izlediðim dönem.

Tansu Onur Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    38

benim babamda kova þenol olarak anlatýyo gol yemez yemezmiþ yeyincede 3-4 tane alýrmýs iceri

babam samsunsporlu bu arada :P

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Alýntý bordoylamavi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yani ben onu seksenli yýllarýn baþlarýndan futbolu býrakana kadar izledim. tabi þunu da unutmamak lazým o zamanlar iki puanlý sistem vardý ve futbol acaip yavaþtý ve herþeyden önce Trabzonda öyle bir savunma ve orta saha vardý ki kaleye top bile gelmezdi. yani þenol güneþ öyle gösteriþli kurtarýþlarýndan çok istikrarý ve hata yapmamasýyla dikkat çekerdi benim izlediðim dönem.
    Söylediklerinizi futbolla ilgilenen amcam da söylüyor. Eskiden göze hoþ gelen futbol olmadýðýný,bahsettiðiniz gibi 2 puanlý sistem olduðu için beraberliðe dayalý oyun tarzý olduðunu falan söylüyordu. Bunda haklýsýnýz çünkü bunu birçok büyüðümden duydum. Keþke elimizde eski maçlar olsa da saðlýklý yorum yapabilsek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Þenol Güneþ'in kaleciliði ile ilgili doðru yorum göremedim. Onun için müdahale etmek gereðini duydum.

Þenol Güneþ refleksleri mükemmel, yakýn toplarda ve yan toplarda çok iyi bir kaleciydi. En büyük zaafý uzaktan atýlan þutlardý. Hatta bu tüm medyada konuþulurdu. "Bu adam burnunun dibinden gol yemez de nasýl olur da 35 metreden bu kadar kolay gol yer" diye.

Tek olumsuz yaný buydu kaleci olarak. Bir de MUHTEÞEM bir kaptandý. Takým onun bir iþaretiyle hareket eder, ona büyük saygý duyardý.

Þenol Güneþ çok iyi bir kaleciydi de, onu Þenol yapan en önemli faktörlerden biri de önündeki Necati'ydi. Ben onun kadar soðukkanlý ve yerinde müdaheleler yapan bir stoper daha görmedim. O yýllarda gittiðim Trabzonspor maçlarýnda rakip atak yaparken heyecanlanmazdýk hiç. Türkiye'nin görüp göreceði en iyi defans 1978-1983 yýllarý arasýndaki defansýmýzdý. Hepsi de mevkisinin bu ülkenin gördüðü en iyileriydi.

Onlarla ne kadar övünsek azdýr.

Hocalýk performansýndan burada bahsetmeyeceðim. Trabzonspor Taraftar Forumunda bu kadar deðerli oyunculara, LAF EBELÝÐÝNÝ iyi yaparak bu kadar sataþma yapýlmasý, yýllardýr medya tarafýndan örtpas edilen baþarýlarýmýzýn bir de kendi içimizden insanlara anlatýlmak gerekliliði canýmý çok sýkýyor.

Bir soru ile bitireyim:

1996'da bizi hangi teknik direktör þampiyon yapabilirdi? Hani Þenol yapamadý ya! Mesela fenerin hocasý Parreira yapabilir miydi? Mesela Daum yapabilir miydi? Kim yapardý acaba?
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Mehmet Ali Yýlmaz beyin gözü Faruk ÖZAK ýn koltuðunda olmasaydý o rüya takým ile þampiyonluk sadece o yýl deðil ilerki yýlda bizim olurdu. Þenol Güneþ ile baraber tabi.

Mehmet Ali Yýlmaz beyin gözü hala o koltukta o da ayrý bir baþlýk konusu
    Konu bordobluex tarafýndan (27.12.2006 Saat 05:18 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Bildiðim kadarýyla 76-87 arasý Türkiye A Milli takýmýnýnda kalesini korudu. Demek ki Türkiye'de ki en iyi kaleciydi ki 11 sene deðiþmez oldu. Fakat burda bir þeyi atlamamamýz gerekir ki o da isimsiz kahramanlar Bekir Barçýnlar,Netaciler,Bahattinler vs... Yani Þenol Güneþ' in olaðanüstü kaleciliðine bir de diðerlerinin birlikteliði ve azimli oyunu birleþince ortaya iþte mutlu tablo çýkýyor. Ama o zman ki futbolun iyi olmadýðýný büyüklerim söylüyo ki bunu da onlardan dinlemek gerekiyor elde veri olmayýnca.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    54

sevgili tunga þenol güneþ in kaleciliðiyle ilgili doðru yorum göremedim demiþsiniz. yani adý üstünde bu yorum. yorumun doðrusu yanlýþý olmaz kiþiden kiþiye deðiþir. herkes deðiþik deðerlendirmeler yapar. misal bana göre o dönem refleksleri dikat çekmiyordu ki bunda dönemin yavaþ fubolunun da etrkisi büyük, yan toplarý ve yer tutuþu iyi geliyordu. size göre baþka özellikleri iyi gelebilir veya kötü gelebilir. baþka bir kiþi de bam baþka deðerlendirebilir.
    hemen benim yazýlarýmýn üstüne geldiði için umarým laf ebeliði deðerlendirmeniz þenol güneþin teknik direktörlüðü ile ilgili yaptýðým yorumlarý kapsamýyordur.
    bir de en son bir soru sormuþsunuz bence o sene bizi þampiyon yapacak kiþi yine þenol güneþti bence. yaptýðý tek hata fener maçýydý. hatta van maçýnda bile bence onun hatasý yoktu. herþey o maçýn ikinci yarýsýyla birlikte deðiþti. ama iþte futbol bu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

@ bordoylamavi

Þenol Güneþ'in kaleciliði ile ilgili yorumlarý "yanlýþ" deðil de yetersiz buldum diyeyim. Sizi kastederek söylemedim açýkçasý. Ama Þenol'un üst üste kale sahasý içinden çekilen 3 þuta birden atlayarak çýkardýðýna çeþitli kereler þahit olmuþ biri olarak refleksleri konusunda yorumunuza kesinlikle katýlmadýðýmý söyleyeyim. Buradaki pek çok arkadaþ onun kalecilik günlerini göremedi. Onun adýnýn boþuna "efsane" kaleci olmadýðýný vurgulamak istedim.

96 senesindeki malum maça gelince, iþte orada sizin de yakaladýðýnýz detayý vurgulamak istedim. O sene Trabzonspor tarihinin en iyi futbollarýndan birini oynuyordu. O futbolu oynatan ve takýmý þampiyonluk potasýna sokan da Þenol Hoca idi. Ayný mantýk bizi o maça kadar getirdi ve maalesef gene o maçta yýktý. Ama hani baþka birileri aþ piþirmiþ de Þenol Hoca yemiþ deðildi. Hücum futbolu diye yýrtýndýðýmýz hasretimizi çok da güzel doyurmuþtu o sene. Bir de arkadaþlarýmýzýn o malum maçta Þenol Hoca ile ilgili Ergun ATA'nýn yorumlarýný okumasýný þiddetle tavsiye ediyorum.

Sonuç olarak dayanamayarak kullandýðým "laf ebeliði" lafýmla sizi iþaret etmemiþtim. Aslýnda keþke hiç kullanmasaymýþým.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    54

açýkçasý ben 96 fener maçýnýn faturasýný þenol güneþ e çýkarmýþtým o maç için. çünkü böyle bir olay için açýkça hiçbir açýklama getirememiþtim. nasýl olabilir böyle bir þey demiþtim. ama sezon boyu oynanan futbol þenol güneþin bu hatasýný da kapatmýþtýr ki kimse þimdi bu maçý hatýrladýðýnda direk þenol güneþi düþünmez. hatta çoðu kimse bence hala o maçý hatýrladýðýnda olan bitene mantýklý bir açýklama getiremez. tabi þu da bir gerçek ki skoru 2 1 yapan gol için þenol ne yapabilirdi. taç çizgisinden yapýlan ortayý 3 4 kiþi seyrettikten sonra týngýr týngýr kaleye girdi top. ya neyse o gün aklýma geldince yine insan bi acaip oluyo. rüþtünün çýkardýklarý direklerden dönenler o son gol

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Herkes golü yada golleri konuþuyorda B.Orhan'ýn hem van maçýnda hemde fener maçýnda kaçýrdýðý pozisyonlar ve dakikalarý aklýma geldikçe Þenol Güneþ'in takýma sahip olamama eksisini bir kenara býrakmak zorunda kalýyorum. 96 sorumlusu çok sevmeme raðmen B.Orhan'dýr.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    54

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkes golü yada golleri konuþuyorda B.Orhan'ýn hem van maçýnda hemde fener maçýnda kaçýrdýðý pozisyonlar ve dakikalarý aklýma geldikçe Þenol Güneþ'in takýma sahip olamama eksisini bir kenara býrakmak zorunda kalýyorum. 96 sorumlusu çok sevmeme raðmen B.Orhan'dýr.
    ya o maç için aslýnda söylenecek hem çok þey var hemde söylenecek hiçbir þey yok.ama galiba en güzeli o sene herkesin gönlünün þampiyonu olmamýzdý. bir sürü sebep bulsak da hiç kimseye kýzamadýk o sene için gönlümüz elvermedi

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bu konu içimde hep yaradýr..96 sorumlusu...

özellikle,konu açýldýðýnda ''ah þenol hoca ah'' yada ''sizi þenol yaktý'' türünden sözlere hiç katýlamadým..

O maçta tribündeydim,hayatýmýn en sisli akþamlarýndan biriydi...

En kolay yol hocayý yerden yere vurmaktý,öylede oldu zaten...
    Ama benim aklýmda hep rüþtünün inanýlmasý güç kurtarýþlarý yada forvetimizin atamadýklarý vardý...destek bulamadýk þenola kilitlenenlerden...

iki kaleci iki kader...

o gece baþka biþeyler oldu,tarifi olmayan...

birde hakan pekerin ''ateþini yolla bana' þarkýsý iþlendi belleðime..

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Cool

*** Evet doðrudur... 1996 senesindeki Fenerbahçe maðlubiyetinde sorumlu sayýlabilecek detaylarý, yani Orhan' ýn, Hami' nin kaçýrdýðý golleri ve defans ile kalecinin yapmýþ olduðu bireysel hatalarý bir kenara koyduðumuzda baþ sorumlu olarak Þenol Güneþ gözükmektedir tabii ki...

*** Ancak, biz o maçý þu an baþýmýza kabus gibi çökmüþ olan Ziya' nýn oynattýðý futboldaki gibi, kendi kabuðuna çekilerek, kuyruðunu bacaklarýnýn arasýna kýstýrarak, 8 kiþiyle defans yaparak, kendi sahasýnda kontraatak futbolu oynayarak, ezik ve çaresiz bir þekilde deðil, aslanlar gibi saldýrarak, Karadeniz' in hýrçýn dalgalarý gibi çarparak, erkekler gibi savaþarak ve gerçek bir büyük takým gibi mücadele vererek kaybettik.

*** Ezilip büzülerek kazandýðýn maçlar senin o gününü kurtarýr belki ama, ezerek ve maðrur bir þekilde oynayarak yenildiðin maçlar, senin büyüklüðünden hiçbir þey kaybettirmezler. Þenol Hoca, orada sadece günü kaybetti, ama büyüklüðüne ve cesaretine artý deðerler bindirdiðinden, sonrasýnda hiçbir zaman acýmasýzca eleþtirilen ve hatýrlandýðýnda utanç duyulan bir insan olmadý ve olmayacaktýr da...

sarsari61
    Ziyaretçi

Yýl 1996..
    Van maçý 38 net pozisyon ve gol yok...2 dakika da bir gol pozisyonuna girmiþsin ve gol atamamýþsýn ne yazýk...
    Fener maçý 20 küsür gol pozisyonu ve gol pozisyonu olmayan bir durumda abdullahýn sol ayaðý ile öne geçiyorsun...bir frikik ve maç 1-1...1-1 den sonra inanýlmaz gol pozisyonlarý ve 83 de anlamsýz bir kontra ataktan 2-1 yenik duruma düþüp maçý kaybediyorsun..dahasý þampiyonluðu kaybediyorsun...olmayýnca olmuyor...bu kadar golün kaçtýðý 2 maçta þenol hoca ne yapsýn...biz orada þampiyonluðun yanýnda arçil ve þotayý bilmem kaç yýllýk jenerasyonu milyonlarca dolarý ve aklýmýza gelmeyen birçok þeyi kaybettik..þenol güneþin bu durumdaki payý 18 futbolcu onlarca yöneticiye daðýtýldýðýnda çok küçük kalýr..bu iþ bir ekip olayýdýr...ekipteki herkesin eþit soromluluðu vardýr...eþitliði þenol hocadan yana bozarsak +1 fazla olur okadar...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

kýsmetin önüne geçilemiyor , o maçta ne yaptýysak rüþtüyü birden fazla geçemedik....ne þenol güneþe ne de futbolculara diyecek birþey bulamýyorum....hep bu yenilgi bizi olgunlaþtýrdý diye de pollyannacýlýk oynuyorum

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

son þampiyonluktu sanýrým,bizde cami den kaçýp denize girmiþtik..

pantolonlarýmýzý giyip camiye gidecektik öðleden sonra...tabi ön arka hep ýslak ve iz halinde..

gazino kapýsýndan çýkýnca karþýmýzda bir Ts reno, sütlü kahve renkli..
    direksiyonda þenol güneþ..hayatýmýzýn en önemli dakikalarý baþlamýþtý..
    uzunca bir süre oyaladýk onlarý,býrakýrmýyýz..
    pantolonlarýmýzýn arkasýný saklaya saklaya...

-arabayý þampiyon olduk diye verdiler demiþti þenol güneþ,turgayý hatýrlýyorum...
    sisler arasýndaki çocukluðumuzdan bir küçük aný.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

iki maça da (van ve fener) futbol açýsýndan bakarsak hiçbir fark yok. Ama iki maçýda hatýrlayanlar her iki maçtada altý pasýn üzerinden bir deðil iki kez B.Orhan'ýn golü kaçýrdýðýný göreceklerdir. Hele hele maç 1-2 iken Rüþtü sað köþede dizlerinin üzerine çökmüþ kalenin orta ve sol tarafý bomboþ ve altý pasta hangar gibi kale dururken B.Orhan'ýn o vuruþu gözümün önünden gitmiyor. O golü atsa bugün çok farklý yerde olacaðýmýzý hepimiz biliyoruz. O yüzden üstte bir arkadaþým yazmýþ saldýrarak kaybetmek daha evladýr mukabilinden. Ben geçen zaman içerisinde ezilerek kahrolarak da olsa þampiyonluk istiyorum. Biliyorum ki biz sizi þöyle ezdik söylemleri havada kalacak skor hanesi ne ise kim þampiyon olmuþsa tarih onu yazacaktýr. Bilirim ki þampiyonlar ligi uygulamasý Trabzon gibi bir kulübü yakaladýðý armada ile paraya boðacaktý. Yarým sýfýrlýk bir þampiyonluk hatta daha da ileri gidiyorum haksýzlýklarla dolu da olsa þampiyonluk istiyorum bu yalan ve adaletsiz arenada...

Saygýlarýmla.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)