Sayfa 1274 Toplam 1333 Sayfadan BirinciBirinci ... 274 774 1174 1224 1264 1272 1273 1274 1275 1276 1284 1324 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33325 adet sonuctan sayfa basi 31,826 ile 31,850 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þenol Güneþ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Beþiktaþ'ýn baþarýlarý ile Þenol Güneþ'i büyültüp vazgeçilmez bir varlýk halinde bize sunmaya çalýþýp, subliminal mesajla Trabzonspor'u küçültmeye çalýþanlara bir çift lafým olucak....

1-TRABZONSPOR , Þenol Güneþ' inizden de büyüktür......

2-TRABZONSPOR , Beþiktaþ' tanda büyüktür....

Ben baþkalarý gibi SKOR taraftarý deðilim , TRABZONSPOR taraftarýyým çok þükür.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Bir fikir ortaya koyarken altýný mantýklý donelerle dolduracaksýn ki geçerliliði olsun...

Ýçi boþ efsane tanýmý yaparken þöyle devam ediyor: "Ýstanbul takýmlarýnda çalýþmaktan sýkýntý duymayan"...Peki Ali Kemal Denizci Serdar Bali fenere bjk'ya giderken orada oynarken sýkýntý duydu mu? Özkan Sümer gs teknik direktörlüðü yaparken sýkýntý duydu mu? Bu isimler de týpký Þenol Güneþ gibi Trabzonspor efsaneleridir...Çünkü gittikleri yerde Trabzon futbolunu temsil ettiler...

Mesela efsane Dino Zoff fikirleriyle kitleleri etkileyici mesajlarýyla mý efsane olmuþtur yoksa kaleciliðiyle mi? Buffon manifesto ilan ederek mi efsane olmuþtur kaleciliðiyle mi? Maradona ileri geri konuþarak mý efsane olmuþtur yoksa top oynayarak mý? Pele bu iþi nasýl baþarmýþtýr gevezelik yaparak mý?

Bir diðeri Þenol Güneþ diðer arkadaþlarýyla beraber kupalarý toplarken sen hayatta mýydýn? Þenol Güneþ ve arkadaþlarý olmasa sen Trabzonsporlu mu olurdun? Hangi takýmý tutacaðýný bile belirlemiþ bir adamý saçmasapan tanýmlarla lekeleyerek kendine güldürme...

Burada Þenol Güneþ Trabzonspor'dan büyüktür diyen de yok ama Trabzonspor'u büyütenlerden biridir Þenol Güneþ...Bütün Türkiye'nin bildiði þeyi reddetmek hangi aklýn ürünüdür? Rakip taraftarlara bile sorsan Þenol Güneþ bir Trabzon efsanesidir der...Çünkü Trabzonspor ile tanýmýþ onu herkes...

Bizim taraftar profilinde de delege profilinde de ciddi sýkýntýlar var...Þenol Güneþ üzerinden bunu daha rahat tespit edebiliyorsun...

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Efsane sözcüðü insana isnat edilemez. Çünkü insan hatadan, yanlýþtan münezzeh deðildir. Kahraman ya da kurtarýcý yaratma çabalarý ne doðrudur ne de doðaldýr
    Konu Travelair tarafýndan (08.12.2017 Saat 13:32 ) deðiþtirilmiþtir.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Ýngiltere

Efsane, asla "unutulmayacak" olaylara ve kiþilere atfedilen bir sýfattýr putperestlik ya da putçuluk deðildir kavramlarý birbirine karýþtýrmayalým...

Nereden
    Ýstanbul

Bence "Efsane"'nin günümüzdeki kullanýmý, popüler kültür üzerinden uydurulmuþ uyduruk bir tanýmdýr. Yani TDK sözlüðündeki son taným

Arama sonucu çýkmýyor. Onun yerine sitesinden aratýrsanýz 3 taným var www.tdk.org.tr
    Konu Travelair tarafýndan (08.12.2017 Saat 13:43 ) deðiþtirilmiþtir.
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence "Efsane"'nin günümüzdeki kullanýmý, popüler kültür üzerinden uydurulmuþ uyduruk bir tanýmdýr. Yani TDK sözlüðündeki son taným

Arama sonucu çýkmýyor. Onun yerine sitesinden aratýrsanýz 3 taným var www.tdk.org.tr
    Olaðanüstü baþarýlar kazanmýþ kiþi veya kurum. Tanýmý bu. Bence siz farklý þeylerle karýþtýrýyorsunuz. Dini temelli bir taným da deðil. Bence manasýz bir duyarlýlýk gösteriyorsunuz.
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fýrtýna..."

Nereden
    Ýstanbul

Dini temelli ben demedim ki

Nereden
    Ýstanbul

Kutsiyet içeren bir sey deðil manasýnda öyle dedim abi
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fýrtýna..."

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Fatih'in verdiði yan anlamýyla kullanmakta bir sakýnca görünmüyor Akýn abi. Ben de hassasiyetini anlayamadým açýkçasý.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

-Öncelikle kiþilere tapma hastalýðýndan kurtulmamýz lazým..... Bundan bir türlü kurtulamadýk.... Hala Trabzonspor'un tek kurtuþunun Þenol Güneþ'te olduðunu ciddi ciddi zanneden arkadaþlar var ki bence bu Trabzonspor'un büyüklüðüne en büyük hakarettir....

-Birde meseleyi kiþiselleþtirme hastalýðýndan kurtulmamýz lazým.....

Ben Þenol Güneþ ile ilgili yorumlarýmý yazýyorum adam benim þahsýmla ilgili yorum yapýyor..... Hani elle tutulur yorum olsa onada yanmayacaðým.... Saçma sapan yorum yapýyor.....

Sanki Þenol Güneþ ayrý bir devlet olmuþ bazý arkadaþlarda büyükelçisi, maslahatgüzarý olarak atanmýþ.. Þenol Güneþ'e edilen laflarý Dýþiþleri Bakanlýðý sözcüleri gibi hemen yalanlama yarýþýna giriyorlar....

Ýþin garip tarafý genellikle SADECE Beþiktaþ'ýn galibiyetlerinden sonra laf sokmak için bordomavinete giren ve baþkada yorum yapmayan bazý arkadaþlar benim Trabzonsporluluðumu sorgulama cüretinde bile bulunuyorlar....

Beþiktaþ galip geliyor arkadaþlar hemen buraya koþuyor laf sokmaya geliyor.... Diðer baþlýklara tek tük uðruyorlar.... Sonra Beþiktaþ maðlup oluyor arkadaþlarýn sesi sedasý kesiliyor.... Trabzonspor yenmiþ mi yenilmiþ mi umurlarýnda deðil....

Gerçek anlamda Trabzonspor'u tutan mesela twitterda " Abi maça gideceðim param yok bana bilet yüklermisin ? " diyen öðreci kardeþim sizin Þenol Güneþinizden çok daha büyük bir Trabzonsporludur....

Çünkü o kardeþim demiyorki Beþiktaþ þampiyonlar liginde tur atladý.... Gidip onu destekleyeyim.....

Ücreti mukabili her yerde çalýþabilen kiþi Efsane filan olmaz.....

Ýsterse sempatiyle baktýðýnýz Beþiktaþ þampiyonlar ligi þampiyonu olsun.....

Benim önceliðim Trabzonspordur..... Sadece Trabzonspordur , hep Trabzonspordur.....

Nereden
    Ýstanbul

Bence uyduruk bir taným olduðunu söylüyorum. Neden uyduruk olduðunu da kendimce açýklamaya çalýþtým. Bu efsane iþi benim gençliðimde bu manasýyla yoktu. Sonradan populer kültürle birlikte her türlü suistimal, her yere girdi. Örneðin, siz efsane diyorsunuz, adam ona aykýrý davranýyor, bir de sizin oluþturduðunuz efsanelik üzerinden para þöhret baþarý kazanýyor. Ne münasebet diyorum. Yoksa sizi kýracak bir þey söylemek gibi bir meselem yok, yanlýþ anlamayýn lütfen
    Konu Travelair tarafýndan (08.12.2017 Saat 14:20 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Ýþte Trabzonspor'umuzun geleceðinin temsilcisi, geleceðimizi emanet ettiðimiz bir kongre üyesi.Hiç Bjk yi falan karýþtýrmayýn.Bursa'ya gittiðinden beri sabah akþam bu baþlýkta saçma tespitlerle Þenol Güneþ'e saydýran, dalga geçen zat.Özhakiki Trabzonspor'lu.Asla skor taraftarý deðildir.Ben mesela genelde yenildiðimiz zaman baþka takým tutarým.) 96 daki maça gitmiþtim.O gün yenilince Fb li oldum.Sonra fb yenildi gs li oldum.Ama o hep öz hakiki Trabzonludur.Büyük ve üstün zekasýyla Þenol Güneþ'in kötü bir Td .olduðunu ispat etmeye çalýþýr, ama baþarýlar aldýðýnda ve ona söylenince ,söyleyenlerin hep baþka takýmlarý tuttuðunu iddia ederek genelde kýzar.

Bu yüksek iqlu arkadaþ baþkasýnýn bana ettiði hakareti(aslýnda hakarette etmedi ama çocuðuda yaktý) benim ona ettiðimi zannedip þikayetlerde bulunur.Nasýl oluyor demeyin, yapabiliyor.Çok becerili Hem baþkasý bana yazýyor , o buradan baþkasýnýn bana yazdýðýný üstüne alýnýyor, sonra baþkasýnýn bana yazdýðýný, benim ona yazdýðýmý iddia edip þikayet ve hakaret ediyor

Sözün özü tane tane kim olduðunuzu, kime yazdýðýnýzý belirtmek lazým ki anlayabilsin.Çok tehlikeli maazallah.

Çokta iyi tribünlere oynar.Ama bir yýðýn baþlýkta Bjk li çocuklar görüyorum diye aðlar.Niye, neden diye sorsanýz sanýrki sebebi Þenol Güneþ.Düþünmezki Trabzonspor baþarýlý olsa, sen saçmalamasan o çocuklar Trabzonspor'lu olacak.Niye baþarýsýz peki.Ýþte sebebi, anlamada yetersizlik.Yahu adam kimin kime, ne yazdýðýný bile anlamýyor sonra Trabzonspor'u ileriye taþýyacak vizyonlarý seçecek belki de aralarýna katýlacak.

Sonumuzda , gidiþimizde belli.Diðeride gelir þimdi twitterdan ergenlerin Güneþ'e küfürleriyle mutlu olan.Özhakiki Trabzonlular sizi.

Tamam sen dedin en büyük biziz, taraftarýmýzda devamlý artýyor sizin sayenizde.Eskiden Trabzon ile hiç alakasý olmayan kiþiler Trabzonsporlu olurken, þimdi Trabzonlularýn çocuklarý bile olmuyor, Trabzon dýþýnda.Ýstanbul'dan haber vereyim.

Çocukluðumuz sýnýflarda bir ,iki kiþi olarak geçti ama o zaman baþarýlar vardý, kafaya oynamak vardý.Þimdi hiç bir çocuk o kahýrlarý çekmez.Ben mesela babam futbolla alakasýz olmasýna ,Trabzon'a hiç gitmiyor olmamýza raðmen, hem asýl memleketim olmamýzdan hem de her sene Avrupa'da ligde bir þeyler yaptýðýmýzdan dolayý taraftar oldum.

Çoðunuz gibi her tarafým Trabzonspor'lu kaynamadý.Öyle bir yerimiz yerimize denk büyümedik.Þahsen çocuðumu da ayný yola sokmak için uðraþmam.Mutlu olsun isterim.Nasýl Þenol Güneþ sonrasý geleceðimizi görmüþsem, 10 sene sonrasýnýda görüyorum.Þu an ki Bursa'dan farksýz bir kulüp olacaðýz.Bazen düþmemeye, bazen Avrupa kupasý kovalayan.Belkide düþmeyi bile baþarýrýz.Son derece samimiyim.

Çünkü bu zihniyetlerin bizi taþýyacaðý max. yer orasý.Daha ileri götürebilecek akýl koyabilecek insanlar lazým ama onlarda bunlar arasýnda ne yapsýn.Twitterda hakaret kovalayan ergen zihniyetler arasýnda.

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Büyük takim daima baþariyi kovalar, baþarili insanlari kendi bünyesinde toparlamaya çaliþir, kompleks ve inat yapmaz.

Trabzonspor þenol güneþ'ten büyüktür tespiti yapmak faydasizdir. Çünkü birbirleriyle yariþan olgular deðildir. Trabzonspor da ona hizmet eden insanlarin deðerli olmasiyla anlam kazanir aksi takdirde çok bir þey ifade etmez.

Periyodik olarak bu düþünceleri tazelmek gerekiyor demek ki, yoksa bir kurumun kuruluþ amaci unutuluyor, insan deðersizleþiyor, kurumlar, binalar amacindan þaþiyor.

Baþka insanlar yetiþsinler onlar da baþarili olsunlar, ayni þekilde onlar da konuþulur, sahiplenilir, klübe hizmet etmeleri istenir, bu kadar basit bir konu.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Büyük takim daima baþariyi kovalar, baþarili insanlari kendi bünyesinde toparlamaya çaliþir, kompleks ve inat yapmaz.

Trabzonspor þenol güneþ'ten büyüktür tespiti yapmak faydasizdir. Çünkü birbirleriyle yariþan olgular deðildir. Trabzonspor da ona hizmet eden insanlarin deðerli olmasiyla anlam kazanir aksi takdirde çok bir þey ifade etmez.

Periyodik olarak bu düþünceleri tazelmek gerekiyor demek ki, yoksa bir kurumun kuruluþ amaci unutuluyor, insan deðersizleþiyor, kurumlar, binalar amacindan þaþiyor.

Baþka insanlar yetiþsinler onlar da baþarili olsunlar, ayni þekilde onlar da konuþulur, sahiplenilir, klübe hizmet etmeleri istenir, bu kadar basit bir konu.

Bu arkadaþa saygým çok büyük.Ayreten kýskanmýyorda deðilim.Az kelimeyle, devamlý kendini çok güzel izah edebiliyor.

Herzaman ki gibi altýna imza atacaðým netlikte yazmýþ.

pazarkapýlý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    39

burada bir parantez acýp farklý bir pencereden bakarsak; faik in de yukarýdaki güzel yorum ile farklýlastýgýný düsünmüyorum....denenmisligin tekrar tekrar denenmesine itiraz var....bu itirazý ben acýkcasý söyle okuyorum;

su bir gercek ki bu tez toplumsal anlamda oryantal kültürlerin kahýr ekseriyetli kurtarýcý talepleri....bu yasadýgýmýz cografyada cok uzak bir ezber degil....bilimi, aklý, ýsrarcýlýgý, geliþimi en temelde hice saysada yada buna calýssada toplumsal iþleyisin merkezindedir....heryerde heralanýmýzdadýr, bu tezi yoksayamýyoruz....iyi yada kötü olarak degildir bu....

bu tezin kiþisel anlamda menfi yada cezbedici sonuclarý ise malumunuz....bu baðlamda, itiraz ettigimiz sey yada faik in bu noktada kabul etmedigi sey bu anlamda ete kemige bürünürken mutlaka ama mutlaka baska anlamlarda da karsýsýna cýkacaktýr, cýkýyordur cünkü toplumsal yasam bunu toplum fertlerine eninde sonunda dayatacaktýr....
    Konu pazarkapýlý tarafýndan (08.12.2017 Saat 15:39 ) deðiþtirilmiþtir.
    ýslak imza....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alýntý pazarkapýlý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    burada bir parantez acýp farklý bir pencereden bakarsak; faik in de yukarýdaki güzel yorum ile farklýlastýgýný düsünmüyorum....denenmisligin tekrar tekrar denenmesine itiraz var....bu itirazý ben acýkcasý söyle okuyorum;

su bir gercek ki bu tez toplumsal anlamda oryantal kültürlerin kahýr ekseriyetli kurtarýcý talepleri....bu yasadýgýmýz cografyada cok uzak bir ezber degil....bilimi, aklý, ýsrarcýlýgý, geliþimi en temelde hice saysada yada buna calýssada toplumsal iþleyisin merkezindedir....heryerde heralanýmýzdadýr, bu tezi yoksayamýyoruz....iyi yada kötü olarak degildir bu....

bu tezin kiþisel anlamda menfi yada cezbedici sonuclarý ise malumunuz....bu baðlamda, itiraz ettigimiz sey yada faik in bu noktada kabul etmedigi sey bu anlamda ete kemige bürünürken mutlaka ama mutlaka baska anlamlarda da karsýsýna cýkacaktýr, cýkýyordur cünkü toplumsal yasam bunu toplum fertlerine eninde sonunda dayatacaktýr....
    Evet insanlarýn maalesef beyinlerinde bazý kalýplar var ve bu kalýplarý bir türlü aþamýyoruz kendimize güvenemiyoruz....

Mesela diyorlar ki koalisyon asla baþarý getirmez..... Bne kendimi bildim bileli Hollanda koalisyonla yönetiliyor hatta aylarca hükümetin kurulamadýðý oluyor , hakeza Almanya böyle , Ýtalya böyle , Belçika böyle onlarca örnekte böyle....

Oysa adamlarýn milli geliri bizimkinin en az 5 katý... neden ? Çünkü adamlar sistemini kurmuþ..kiþiler gitse bile sistem saat gibi iþliyor.... sistem onlarý ileri götürüyor kiþiler deðil....

ama biz hala toplumsal gerikalmýþlýðýmýzý aþamadýðýmýzdan kendimize güvenimiz yok.... Hep bir kurtarýcý bekliyoruz... Kurtarýcý diye sarýldýðýmýz kiþilerin hatalarýný görmezden geldiðimiz gibi Ona insanüstü özelliklerde bahþediyoruz.... Böyle olunca da kurumsal yapý zarar görüyor....

Trabzonspor'un sorunu Þenol Güneþ'in takýmda olup olmamasý deðil , þehirde azami birliðin olmamasý.. Þehir ne zaman takýmý en az %51 oranýnda sahiplenirse baþarý gelir... Sahiplenmek derken medya , iþdünyasý , taraftar ve yönetimin tamamýndan bahsediyorum....

Benim kýzdýðým asýl nokta Trabzonsporumuzu kiþilere muhtaç eden zihniyettir..... Yoksa Þenol Güneþ 'in þahsýna bir nefretim yok... Ha bir Dozer Cemil deðildir nazarýmda lakin nefret ettiðim bir portrede deðildir....

Benim için önemli olan sadece Trabzonspor'dur ve Trabzonspor'un baþarýsýdýr....

Onun içinde takýmýn kiþilere baðlý olmadan kurumsallaþmasý gerektiðini düþünüyorum.....

Saygýlar, hürmetler....

not: hollanda ve diðer örnekleri toplumsal kalýplaþmýþ düþüncelerin yanlýþlýðýný belirtmek amacýyla verdim. siyasi bir amacým yoktur..

Nereden
    Ýngiltere

Kurumlarý baþarýya götürecek olan kiþilerdir çünkü methodu kiþiler oluþturur sistemi kiþiler kurar...Bunun en çarpýcý örneði Vatikan'dýr...Bütün imparatorluklarýn devletlerin yýkýldýðý ortamda 2000 yýldýr ayakta kalan tek kurum olmuþtur çünkü "method" üreten kullanan kiþileri bünyesinde tutmuþtur...Yani sistemi kurmuþtur...

Dolayýsýyladýr ki Trabzonspor'un sýkýntýsý "seçkinlerinin" olmamasýdýr...Devlet yönetimi de dahil tüm kurumlar seçkinsiz elitsiz sistem kuramazlar...Þenol Güneþ Trabzonspor'un az sayýdaki seçkinlerinden biridir...

O sebepten korunup kollanmasý gayet doðal bir refleksdir...
    Konu David_LuiZ4 tarafýndan (08.12.2017 Saat 16:53 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alýntý David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kurumlarý baþarýya götürecek olan kiþilerdir çünkü methodu kiþiler oluþturur sistemi kiþiler kurar...Bunun en çarpýcý örneði Vatikan'dýr...Bütün imparatorluklarýn devletlerin yýkýldýðý ortamda 2000 yýldýr ayakta kalan tek kurum olmuþtur çünkü "method" üreten kullanan kiþileri bünyesinde tutmuþtur...Yani sistemi kurmuþtur...

Dolayýsýyladýr ki Trabzonspor'un sýkýntýsý "seçkinlerinin" olmamasýdýr...Devlet yönetimi de dahil tüm kurumlar seçkinsiz elitsiz sistem kuramazlar...Þenol Güneþ Trabzonspor'un az sayýdaki seçkinlerinden biridir...
    Ýþte bende bunu söylüyorum.....

Kurumsal yapý Vatikan'dýr..... Papa Jean Paul , Ya da Papa Augustus deðildir.....

Þenol Güneþli bir yapý kuruldu diye baþarýlý da olduk diyelim... Kurumsal bir yapýmýz olmaz ise Þenol Güneþ gidince ne olucak..... ?

Ya da tek baþýna Þenol Güneþ baþarýlý olabilir mi ? Olur idi ise Ýho döneminde neden olamadý.... ? Ýþte saatin diþlilerini kurmak lazým....Þenol GüneþTen ziyade kurumu kurmalýyýz....

Ha ön ayak olacak ekibin içinde Þenol Güneþ ismide olabilir... Takýmýmý baþarýlý kýldýktan sonra Þenol Güneþ'te o ekibin içinde olmasýnýn hiç bir mahsuru yok... Ama tek baþýna Þenol Güneþ yetmez... Tek baþýna hiç kimse baþarýlý olamaz....

Ýþte Usta örneðinde gördük..... Kendi þirketlerini milyar dolarlýk yapan adam baþarý ve kurumsal olarak Ýho ile karþýlaþtýrýlýr hale geldi.....

Umarým meramýmý anlatabilmiþimdir....

Zannedilenin aksine öyle gýcýk bir adamda deðilim yani.... Bir kaç bardak çay içer isek bir gün sizde anlarsýnýz bunu. Çay içemezsem biraz hýrçýn olabilirim ama

Nereden
    Ýngiltere

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýþte bende bunu söylüyorum.....

Kurumsal yapý Vatikan'dýr..... Papa Jean Paul , Ya da Papa Augustus deðildir.....

Þenol Güneþli bir yapý kuruldu diye baþarýlý da olduk diyelim... Kurumsal bir yapýmýz olmaz ise Þenol Güneþ gidince ne olucak..... ?

Ya da tek baþýna Þenol Güneþ baþarýlý olabilir mi ? Olur idi ise Ýho döneminde neden olamadý.... ? Ýþte saatin diþlilerini kurmak lazým....Þenol GüneþTen ziyade kurumu kurmalýyýz....

Ha ön ayak olacak ekibin içinde Þenol Güneþ ismide olabilir... Takýmýmý baþarýlý kýldýktan sonra Þenol Güneþ'te o ekibin içinde olmasýnýn hiç bir mahsuru yok... Ama tek baþýna Þenol Güneþ yetmez... Tek baþýna hiç kimse baþarýlý olamaz....

Ýþte Usta örneðinde gördük..... Kendi þirketlerini milyar dolarlýk yapan adam baþarý ve kurumsal olarak Ýho ile karþýlaþtýrýlýr hale geldi.....

Umarým meramýmý anlatabilmiþimdir....

Zannedilenin aksine öyle gýcýk bir adamda deðilim yani.... Bir kaç bardak çay içer isek bir gün sizde anlarsýnýz bunu. Çay içemezsem biraz hýrçýn olabilirim ama
    Þenol Güneþ gayet tabiki tek baþýna bir anlam ifade etmez ancak sistemi methodu kurmakta fikirleriyle yardýmcý olabilir bu yüzden bence kendisi elittir...Mesela bence Özkan Sümer de elittir çünkü kurumu baþarýya götürecek bir methodu var...Methodsuz kiþileri ciddiye almamalý görevlendirmemeliyiz...

Þöyle bir þey hayal edelim...Trabzonspor'un 25 30 bin kongre üyesi olacaðýna 50 tane elit kongre üyesi olsa sizce ÝHO gibi bir þahýs baþkan seçilebilir mi? Seçilemez...O yüzden daha önce de yazdým Trabzonspor'un yetiþmiþ eleman eksikliði var...Yanlýþ anlamayýn siz delegesiniz diye dokundurma yapmýyorum genel bir tespit bu...

Þenol Güneþ'den baþka þu kulübe az da olsa seviye atlatan insan sayýsý o kadar az ki insanlarýn onu savunmasý doðal bir refleks oluyor....

Yoksa zaten bizde hep Þenol Güneþ'i göreve getirerek yol alacaðýmýzý sistemi kuracaðýmýzý iddia etmiyoruz...

Belki bir gün içeriz çayýmýzý saygýlar...

Al iþte hemen alttaki zevatýn zihniyetine ne denilebilir ki biz ne diyoruz o ne saçmalýyor...
    Konu David_LuiZ4 tarafýndan (08.12.2017 Saat 17:32 ) deðiþtirilmiþtir.

fanatikdevri - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Þenol Güneþ'in baþarýlý olmasý bazýlarýnýn çok hoþuna gidiyor anlaþýlan,Þenol Güneþ'in kime,neye hizmet ettiðini görmezden geliyorlar,bunu normalleþtiriyorlar.
    Þu anda çalýþtýrdýðý takým þikeden ceza almadý mý?
    Bize kupamýzý vermemek için çabalayan Demirören Bjk'lý deðil mi?
    Federasyon tarafýndan desteklenince þikeden kupasý çalýndýðý unutuluyor demek.
    Bu takýma hizmet eden kiþiye saygý duymam,sadece yazýklar olsun derim.

Ayrýca 4 tane yeðenim var,sadece marþlarla,maç görüntüleri ile hepsi de Trabzonsporlu oldu,komþunun,eþin dostun çocuðu da çabasý,yalandan yere bahane aramayýn çocuðunuzu Trabzonsporlu yapmamak için,Trabzonspor bu ülkede ilklerin takýmýdýr,hep var olur,siz olmasanýz da olur!
    Konu fanatikdevri tarafýndan (08.12.2017 Saat 17:32 ) deðiþtirilmiþtir.
    FORMANIN ÖNÜNDEKÝ ARMAN ÝÇÝN OYNA ARKASINDA YAZAN ÝSMÝ HATIRLAYACAKLARDIR.

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

vatikanlar, papalara kadar gelmiþ olay

þenol hoca'nýn yerinde olsam çayýmý alýr geçer bu konuyu okurum. hoþuna gidecektir. gülerek okuyacaktýr.

tartýþýlan ne o bile meçhul artýk. tam bir kýsýr döngü.

ama tartýþmasýz olan ülkenin en iyi hocasý þenol güneþ'tir. ve þenol güneþ Trabzon'ludur, Trabzonspor'ludur.

onu þenol güneþ yapan Trabzonspor'dur, Trabzonspor'u Trabzonspor yapanlarýn bir parçasýda þenol güneþtir.

bu kadar uzun uzun neyi tartýþýyorsunuz hala çözemedim.

tamam bazý söylemleri rahatsýz etti, ist. takýmlarýndan birini çalýþtýrmasý rahatsýz etti ama bu kadar uzatýp elmayla armutu karýþtýrmanýn ne gereði var. eþeledikçe yan yollar çýkar çünkü.

þenol güneþ bu kulübün efsanelerinden biridir çýkýp efsane tanýmý yapmak yada kýyaslamak yersiz.

neyse birde bahsi geçmiþ bencede þenol güneþ seoul'da level atlamýþtýr bu illa futbolun temel kavramlarý ile olacak diye bir þey yok düþünce yapýsýna, insan yaklaþýmýna, fikirlerine olumlu yönde çok etki saðlamýþtýr bencede.

birde þu þenol güneþ Trabzonspor'dan büyük deðildir kalýp cümlesinden vazgeçin artýk kimse aptal deðil. ve iþi bjk'ye baðlamayada gerek yok ben yeðenime bile anti ist. kavramýný iþlemiþim banane ist. takýmlarýndan.

yazdýkça yazasý geliyor insanýn ama neyse
    sadece aþk bizimkisi

PEREKLÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüþhane

Farkýndamýsýnýz?

Nostalji bölümünde Lemi ninde baþlýðý efsane ile açýlmýþ.

Hayattaki bir þahsiyete efsane tanýmlamasý uygun bir kavram degil.

Trabzonspora yaptýðý hizmetlerle yadedip saygý duyuyorum.

pazarkapýlý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    39

bu arada sunu da soylemek gerekir, yukarýda elitist yönetimlerden bahsedilmiþ, bunun herhalde en ileri düzeyde olarak ingiltere lordlar kamarasý düsünülerek soylendigini varsayarsak, ideolojik ve yonetim bicimi olarak bence distopik sonuclar dogurur ülkede kaldý ki, bu gibi degisimlerde zaten köklü kültürler ve uzun uzun tecrübelerin sonucudur demokratik iþleyiþlerin yukarý yönlü evrim basamaklarýndan biridir( dedigim gibi kasýt lordlar kamarasý ise)....

diger türlüsü iise zaten her ülkedeki seckinci kesim bellidir, refah düzeyleri de iyidir....
    ýslak imza....

Nereden
    Bursa

Alýntý TekfurÇayýr 61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Efsâne tanýmýn güzelmiþ.
    Çok teþekkür ederim,sizin gibi yazýlarýný beðenerek okuduðum bir üyenin tanýmýmý beðenmesi,bunu kompleks yapmadan ifade etmesi ki günümüzde pek yapmýyor bunu insanlar gerçekten çok nazik bir davranýþ.

Ben de sizin bu davranýþýnýzý takdir etmek için bu tanýmýmý istediðiniz gibi kullanabilme izni veriyorum.
    Bu güzelliði herkese yapmam.
    • Memento mori

TekfurÇayýr 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý sasone Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok teþekkür ederim,sizin gibi yazýlarýný beðenerek okuduðum bir üyenin tanýmýmý beðenmesi,bunu kompleks yapmadan ifade etmesi ki günümüzde pek yapmýyor bunu insanlar gerçekten çok nazik bir davranýþ.

Ben de sizin bu davranýþýnýzý takdir etmek için bu tanýmýmý istediðiniz gibi kullanabilme izni veriyorum.
    Bu güzelliði herkese yapmam.
    Teþekkürler, Þenol Güneþ'in tam olarak bu tanýma uyduðunu da komplekse girmeden ifâde ederim.
    7

"Her fikri savunma hakkýn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkýn vardýr. Hiçkimse câhil kalma hakkýna sâhip deðildir." Harlan Ellison

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 4 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 4 misafir)