Sayfa 1267 Toplam 1333 Sayfadan BirinciBirinci ... 267 767 1167 1217 1257 1265 1266 1267 1268 1269 1277 1317 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33325 adet sonuctan sayfa basi 31,651 ile 31,675 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þenol Güneþ

MuratB. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ne desem bilemedim

castillo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Ben yanýldým hayat vurma yüzüme
    Yol verdim sevdanýn en delisine
    O yüzden ömrümden giden gidene
    Þu yalnýz baþýmý eðdirme benim

memozcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

adama bjknin baþýnda iken en büyük hayalin nedir diye sordular: "trabzonsporu avrupa þampiyonu yapmak." dedi!
    Attan inip eþeðe bindik!

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

mahalle baskýsý ile efsane sözü silindi baþlýktan günlük muhabbetler üstüne.

bende çok kýzdým bazý sözlerine ama bu adamý Trabzonspor'un tarihinden silmeye hiç bir Allah'ýn kulunun gücü yetmez.

bu herif bu kulübün efsanesidir.

hoca olarakta sýrf Trabzon'lu diye yýllarca hakký yendi baþarýlarý yok sayýldý emekleri çalýndý bizimle beraber.

söyledikleri için onu silip atanlarýn bazýlarý terim'i bile layýk görmüþlerdir takýma eminim.

neyse silselerde baþlýktan efsane olarak kalmaya devam edeceksin.

çalmasaydýlar elinden þampiyonluðu 3 kez sýrf Trabzonspor'lu olduðun için bu gün nerde olurdun nerde olurduk acaba.

+

efsane kelimesini baþlýktan silmek bmn'nin ayýbý olarak kalacaktýr.
    Konu Mustafa YILMAZ tarafýndan (18.10.2017 Saat 03:17 ) deðiþtirilmiþtir.
    sadece aþk bizimkisi

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

senaryo o kadar belli ki....

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý Mustafa YILMAZ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    mahalle baskýsý ile efsane sözü silindi baþlýktan günlük muhabbetler üstüne.

bende çok kýzdým bazý sözlerine ama bu adamý Trabzonspor'un tarihinden silmeye hiç bir Allah'ýn kulunun gücü yetmez.

bu herif bu kulübün efsanesidir.

hoca olarakta sýrf Trabzon'lu diye yýllarca hakký yendi baþarýlarý yok sayýldý emekleri çalýndý bizimle beraber.

söyledikleri için onu silip atanlarýn bazýlarý terim'i bile layýk görmüþlerdir takýma eminim.

neyse silselerde baþlýktan efsane olarak kalmaya devam edeceksin.

çalmasaydýlar elinden þampiyonluðu 3 kez sýrf Trabzonspor'lu olduðun için bu gün nerde olurdun nerde olurduk acaba.

+

efsane kelimesini baþlýktan silmek bmn'nin ayýbý olarak kalacaktýr.
    Biz o sýfatý mahalle baskýsý ile silmedik. Polemiklere neden olup hem bize hem de hocaya zarar vermeye baþladýðý için sildik.

Hoca hep bizim efsanemiz. Bunu deðiþtirmeye ne bizim gücümüz yeter ne de bir baþkasýnýn. Þenol Güneþ hem ülke futboluna hem de Trabzonspor tarihine adýný týrnaklarýyla kazýyarak iþlemiþtir. Esen yel en fazla üstünden toz götürür.

Camia olarak onu hak etmediðimizi çoktan ispatladýk. Hoca da peyderpey ispatlarýný koyuyor ortaya. Valla ben zevkle izliyorum bu durumu. Birileri de sancýlandýkça daha çok saldýrmaya çalýþýyor.

Ýkinci bir devrim ellerinde yükselecek inþallah.
    Konu Yiðit Gayretli tarafýndan (18.10.2017 Saat 09:20 ) deðiþtirilmiþtir.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Giallorossi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    31

Simdiden hayirli olsun sene sonu bizde
    .

Francesco
    Totti

C.Guleryuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Þenol Güneþ babamdan sonra en sevdiðim adamdý bir zamanlar.
    Duruþu, tavrý ve hayata bakýþýyla.
    Sonra hep laf ettiði Ýstanbul takýmlarýndan birisine gitti.
    Baþarýlý da oldu, sonsuz tebrik ediyorum kendisini.
    Fakat ileride bir gün Trabzonspor'a dönmesini istemem.
    Bazý þeylerin geçmiþte kalmasý iyidir.
    Þu andaki Trabzon þehrinin yapýsýyla, Trabzonspor yönetiminin kafasýyla, taraftar profiliyle Þenol Hoca'nýn anlaþmasý mümkün deðil.
    Bu buluþmadan her iki taraf da yara alýr.
    Beþiktaþ'ta baþarýlarýnýn devam etmesini dilerim.
    Arbeit Macht Frei !

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Hazýr kimseler bulaþmýyorken þuraya Türk Futbolu ile ilgili saptamalarýmý yazayým.Belki bir þeyler öðrenirsiniz.Biliyorum ukalaca gelecek ama bu gerçekler.Gerçekten bir þeyler öðrenmek isteyenler okusun, üstüne düþünsün, Tv deki ve taraftardaki futbol anlayýþýnýn ne kadar sýð, saçma ve neden bir baþarý gelmediðini anlasýn.

1-Analiz. En büyük sorundur.(Bu konuda Türkiye'deki tek isim M.Demirkol'dur.Yine bazý eksiklerine raðmen.Sadece onu izleminizi, diðerlerini çöpe atmanýzý tavsiye ederim.

a) Kaybetmenin nedenlerini çok çok nadir saptayabilmek.

Bir kere zeka özürlü olarak eðer bir kaç maç kaybedildiyse T.D kesinlikle en büyük suçludur mantiletesi.Futbolda o kadar çok etken vardýrki sizin Td niz ne kadar doðru olursa olsun, kaybedebilirsiniz.Rakip takýmýn aldýðý önlemler, formu, saha þartlarý, maç içinde geliþen olaylar vb...Bu yüzden Td ye bakarken bir maç üzerinden deðil, yada þampiyonluk üzerinden deðil o sezon topladýðý puan ortalamasýndan bakýlýr.Yoksa mal gibi 70 puanla þampiyon olan adamý 84 puanla 3. olan adamdan daha baþarýlý bulursunuz.Bunun örneðini de sadece Türkiye gibi cahil taraftar topluluðunda görürüz.Ben bunu defalarca anlatmaya çalýþtým ama bazýlarýnýn bir türlü kafasý basmadý.Bunu baþarýsýzlýk görüp siz büyük deðiþimlere giderseniz sonra sürüm sürüm sürünürsünüz.Yýllardýr olduðumuz gibi.

b) Kliþeler

Bir orantýsýzzeka özürlüðü daha futbolumuzdaki.Aklý yetmediði yada analiz yeteneði olmadýðýndan saçma sapan kliþelere hapsolmuþ yine futbol cahiliði.Bunu bolca görürsünüz her yerde.Þenol Hoca üzerinden açýklayayým bazýlarýný.Mesela sonunu getiremez þampiyonlukta denen adam oysaki 10/11 sezonunda son 11 maçta 1 beraberlik almýþ, son 4 maçýný kazanmýþ.Daha nasýl bir stres yönetimi olabilir ki? Ýþte bu kadar boþ futbol otoritesi.Yada yine süper zeka taraftarýmýzýn iddia ettiði gibi Ersun Yanal'ýn takýmý diye baþarýlarýný gömenler o takýmýn kaç kiþisini Ersun Hoca transfer etmiþ bakmýþ mý?O ilk 11 in sadece 3-4 ü Ersun zamanýnda transferi yani bu kadar boþ kliþeler.zaten bir takým 3-4 adam alýyor her sezon.O yüzden aklýný kullanmak isteyen oturup baksýn size dayatýlan kliþelere.Böyle salakça kliþelerden kurtulmazsanýz hiç bir saptama yapamazsýnýz.

Böyle yüzlerce kliþe var.Mesela Bjk de otorite yok deniliyor kýrmýzý kartlar yüzünden.Ne kadar geri zekalýca yorum.Þimdi Atiba'nýn kaleye giden top koluna çarpmýþ veya Babel'in ayaðý görmemiþ, fazla kalkmýþ.Bunlarý otoriteye baðlarsan, bu salak yorumlara göre sen takýmýna müdahale edersen, yanlýþ tespitinden takýmý bozarsýn.ha Q7 üzerinden eleþtirsen o zaman mantýk vardýr.Çünkü adam defalarca yapýyor.O Q7 nin disiplinsizliði.

Veyahut Atiba mesela artýk kaldýramýyor diyorlar sezon baþý.Nedeni de son 5 maç oynamamýþ.hayýr adam sakatlandý.Sonrada belki Tolgay'ýn yüksek performansýndan onu kesti belki.Ama heme bir kliþe , hayýr kaldýramýyor.Ulen nerden biliyorsun diye haykýrmak geliyor içimden

Daha ne salaklýklar var.Bjk li oyuncular maç seçiyor deniyor mesela.Önce bakacaksýn hangi maçlarý nasýl kaybetmiþ, nasýl oynamýþ, þartlar nasýl geliþmiþ oyun içinde bunu diyebilmen için.Ama yok, yapýþtýr kliþeyi.Sen bunun üzerinden takýma müdahale edersen sorununu tespit edememiþsindir.Yada rotasyondan dolayý diyorlar.EEEEEEE bu adamlar hiç oynamayacak mý?Bu adamlarýn seviyesini nasýl anlayacaksýn?

Benim saptamam bu takýmýn maç içinde eksilmemeye ne olursa olsun dikkat etmesi.Doðru teþhis budur.Gençler'de Fener'de kaybetmeleri, bize de kaybetmeleri bu yüzden.

Bu yüzden sýð yorumcularý ve çok bilen taraftarýn kafasýný ciddiye almayýn.

c) Oyuncu sýnýflanmasý

Belki bende bir gariplik var ama asla oyunculara hayran olmadým.Ne Cardoza'ya ne Jaja'ya ne Hami'ye.Tabiki bazýlarýný çok sevdim ama asla hayran olmadým.Benim için sahadaki oyunu , verdiði katký önemlidir.Ha bir çoðunuzda aynýsýný iddia edebilir ama sizden özellikle farkým kimseden nefrette etmedim.Mesela asla Yumlu'dan Zeki'den de nefret etmedim.Birini deðerlendirirkende ne verdiðine , ne kadarlýk oyuncu olduðuna bakýlýr.Siz gidip isim, memleket olarak deðerlendirirseniz her tespitiniz çöp olur.Niyeyse anlamdýðým nedenlerden (kýskançlýktan dolayý olduðu gibi ciddi þüphelerim var) birilerini deðerlendirirseniz gram ilerleyemezsiniz.Ne oyuncunuz ilerleme kaydeder, ne de takýmýnýzda ruh olur.Hiç bir günahý olmadýðý halde sahte dedikodular veya yanlýþ performans üzerinden Yumlu'yu gönderip 3 katý maaaþa birilerini alýrsanýz hem takým ilerlemez, hem batarsýnýz.

Yahu Sabri'yi kadro dýþý býraktýrlar sýrf bu salak zihniyetten.Sonra son 6 maç af ettilerde þampiyon oldu adamlar.Sabri dediðin adam bek bak bek diyorum.Sen en baba bekin kaç asist yaptýðýný gördün bir sezonda? Ayrýca bu tür adamlara niye kýzýlýyor onuda anlamak mümkün deðil.Kötüyse daha iyisini alýr yedeðe çekersin.Þimdi ararsýn Yumlu nerde diye......Ya da mariano sakatlanýr, o zaman ararlar Sabri nerde diye.Ýþte bunlar maalesef nefret yüzünden yaspýlan yanlýþlar.Daha iyisini bulmadan nefretle kendini bitirme özelliði.Ha bunun en kötü yaný da asýl kötü olan yabancýlarýn kayrýlmasý.2 sezondur Sneider'ýn sefilliðini görmeyip Sabri'ye küfreden Gs taraftarýnýn geri zekalýlýðý anlatýlmaz bir þey.Mesela sizlerinde Cavanda sürünürken Yumlu'ya küfretmeniz gibi.

Futbolcularý ne zaman isimsiz görürseniz o zaman anlayabilirsiniz.Yoksa Persi ismine bakýp Fernandao'yu bitirirsin.Þimdi Atiba yerine þiþman Medel oynardý mesela isimlere bakýlýrsa.Çýkarýn isimleri aklýnýzdan.Yumlu gayette iyi olabilir veya yaklaþýk olabilir Maicon'a eðer siz saçmalamazsanýz.Cenk daha iyi olabilir Negrado'dan.Sabri daha iyi olabilir Lines'den.Þenol Güneþ pekala Sarri'den iyi olabilir.Ýnanmayan Sarri'nin Þl istatistikleri ile bizde ve Bjk de ki istatistikleri ile karþýlaþtýrýr

2-Dedikodular

Her biraz tökezleyen takýmda daha da daðýlmasý için çýkarýlýr bu dedikodular.Ýyiyken dostluk olur, kötüyken gurup olurlar.Hizipçiler olur, yerlici tayfa olur, adam kayýrma olur.Hayýr birde bunlarý %100 gibi anlatmýyorlar mý, ifrit oluyorum.Kim biliyor yahu bunu.Adamlarala 7/24 mü yaþýyorlarda biliyorlar.Kendiniz görmediðiniz þeylere inanmayýn.sadece oyuncular için deðil bu ortam hem sizler hemde basýn tarafýndan Td lerede yapýlýyor, baþkanlarada.Þenol Hoca bol bol aldý sizler sayesinde böyle ahlaksýz ithamlar.Adama paracý dendi mesela.Bu güne kadar kimi para için satmýþ , sorgulamaz.Kafasý 10 yaþýnda olan insan bu adam Katar'dan o kadar para teklif almýþ, milli takýmdan da almýþ ama gitmemiþ diye düþünmez mi?

Ben kimseyi %100 emin olmadan , bir þeylerle suçlayacak insan olmadým.

3- Hakemlere, federasyona bahane bulma

Bunun olduðu tek zaman Haluk Ulusoy zaman Gs sisidir.Bunundýþýnda planlý olarak ben hiç bir zaman þahit olmadým.Ha federasyon kurullarý verilen cezalarda bazen bir taraf bazen komple goygoy yapar ama saha içindedüzenli olarak birilerini yemez.Bakýn düzenli diyorum.Bazý maçlar, bazý hakemler gerçekten mimlidir ama siz önce oyununuza bakacaksýnýz.Hakem sizden 1 veya 2 maç alabilir ama asýl suçlu takýmdýr.Mesela son örnek Fb-Bjk maçýna bakalým.Q7 kýrmýzý yemese Bjk o maçtan rahat puan çýkarýrdý.Ama gitti fýrat verdiler.Ha hadi biçmþ olsun, kaybedilen 3 puan olur.Sen orda o kadar eksilerek gelecek maçýnýda yedin.Yani hakemler asla sizi indiremez eðer siz iyiyseniz.

Ha bu arada sanýlanýn aksine hakemlere posta koymak tam ters etki yapar.Bu yüzden asla baþkanýnýzdan ortalýðý daðýtmasýný istemeyin.Bir takýmýn süreci böyle baþlar.hakeme bahane bulunur.Hakem gelecek maç lehine hata yapar.Sonra bir dahaki kötü oyununda o lehine hatalar gözüne sokulur.Yine hakem diye aðlarsan bu sefer futbolcularý sýyýrýrsýn ,sonra battýkça batarsýn.Lucesku 9 puan farký sýrf Samsun maçý yüzünden yedi.

Mesela ne 96 da ne 2011 de sýkýntý çekmedik.Hatta Fener daha çok çekti.Çünkü Ali Þen hakemler korumam altýnda gibi açýklama yapmýþtý ayný Aykut gibi.Hakemler sayesinde deðil, þike ile gitti þampiyonluk.

Ayrýca hakem diye aðlamak için ya golünüz verilmemesi yada saçma sapan bir kýrmýzý kart yemeniz lazým bana göre.Yok orada faul vermedi,yok penaltý verilmedi, yok kýrmýzý verilmedi diye bahanelere asla sýðýnmayýn.Rakip kýrmýzý yesin diye mi oynuyorsunuz, yada penaltýdan gol atmak için mi?Bu mu takýmýzýn gücü, planý!

Ýki kere 82 puan topladýysak yine bu hakemlerle topladýk.Yine toplarýz.Ha çok hakem þeyi olursa 74 toplarýz.

4-Kibir ve aç gözlülük

Bu konuda ilk numaradayýz.Asla Trabzon'nun Türk futbolundaki yerini, gücünü tam anlayamadýnýz.Bu yüzden mahvettiniz takýmý.Burada özevlat diye dalga geçtiniz.Takýmý 3-4 kat daha fazla gelirleri olan, bizim gibi küçük þehire karþý Ýstanbul'u tercih edileceðini düþünmeden saçma sapan kibirle onlarala maddi aþýk atmaya çalýþtýnýz.Tüm evlatlarýmýzý dedikodular ile dýþladýnýz.Baþarý yakalayan Þenol Hoca gibi rekor puan toplayan adamýn baþarýsýný saçma sapan argümanlarla (bu argümanlar yukarýda) küçümseyip uzaklaþtýrdýnýz.Gayet yeterli ve ucuz adamlar yerine marka peþinde koþtunuz, sonuç bu.Oysaki yapýlmasý gereken oyuncularýmýzý büyütmek sadece yerini tamamlayamadýðýmýz yerlere iyi paralarla adamlar almaktý.Elimizde de sorunlu Engin'den,bitik Burak'tan, kazma Umut'tan yýldýz çýkaran Td miz vardý.Elimizdekilerden % 150 alan adamý gönderip þimdi % 70 kim verim alýr diye adam arayýp durun.

Þimdi Bjk de ayný hatayý yapacak muhtemelen.Kendilerini Avrupa devi zannediyorlar ama takýma gücünü hissettiren, oyunculara o özgüveni veren her zaman Td'dir.Hatalrada doðru tespiti de yapabilen Td dir.Gidip dediði gibi Burak ile Volkan'ý bedavaya alsalar hem deli kardalardý hem de daha baþarýlý giderlerdi.Ama kibir ve marka düþkünlüðü iþte Ha birde kliþe Þenol Hoca anlamaz transferden.Ulen kimi istedi özelliklede verim alamadý diye sorgulayan yok.Zeka özürlülük iþte.

Yoksa her baþarýsýzlýkta adým adým geriye gidecek, eski yerlerine dönecekler.Bizden çok farklý bir camia deðil Bjk.En büyük farklarý Þenol Hoca.Onuda kaybedince anlayacaklar.Ayný bizim gibi.
    Konu sason tarafýndan (18.10.2017 Saat 21:42 ) deðiþtirilmiþtir.

tonya55 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

hep sanslý kura cekiyorsun hocam.

pazarkapýlý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    38

yukarýdaki yazý(sason) iyi olmus....tebrikler....
    ýslak imza....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

son 3 haftada Beþiktaþ ligde 1 puan alýnca sesi çýk(a)mayan arkadaþlar.....

Avrupa maçýndan sonra coþmuþlar resmen.......

Çünkü ortada baþarýsýzlýk olunca bu yönetimindir , taraftarýndýr , camianýndýr ama baþarý olunca sadece Þenol Güneþindir ....

Birde Trabzonspor da baþarýsýz ya tam arkadaþlarýn istediði ortam oluþmuþ....

Birde yanlý ve taraflý mesajlarýný akademik bir havaya sokma çabalarý var ya okuyunca bilgi alýnmýyor ama tebessüm ettiriyor ne yalan diyeyim....Günün Eðlencesine yazsanýz bence daha iyi.....

Beþiktaþ Süper Kupada Konyaya yenildi biliyorum çok üzüldünüz..... Laf sokma fýrsatýnýz kayboldu....

Ligdede tökezliyor Gs'nin 8 puan gerisine düþtü...Ordada ekmek yok....

Kaldý Avrupa Avrupada güzel gidiyor þimdiye kadar 170 milyon tl kasalarýna koymuþlar.....En büyük rakiplerimizden birisi tonla para kazanýyor sizde çýlgýnca sevinin. Daha güzel transferler yapsýnlar sizi daha güzel ezsinler....

Ha Trabzonspor kötü durumda imiþ umurunuzda mý... Kartallar yüksek uçuyor ya ne gam ne keder deðil mi ?

Diðer baþlýklarda gram mesajý olmayan BAZI arkadaþlar Trabzonspor'un iyiliði için !!!!! burayý mesken tutmuþlar.... Þenol kazansýn bizde laf sokalým modundalar.... Ama Beþiktaþ 1 kazanýyor ise Gs 3 kazanýyor ne yapalým bizde Gs güzellemelerimi yapalým....

Not : Bu arada biz Þenol Efendinin kýymetini bilmiyoruz ya 5 gün önce Beþiktaþýn lig sonuncusuna yenildiði maçtan sonra kadir kýymet bilen Beþiktaþ taraftarýnýn mesajlarýný bir okumanýzý isterdim.....

demekki bizden en son gönderildiðindeki gibi 19 maçta 6 galibiyet 6 beraberlik ve 7 maðlubiyet alsa neler olur doðrusu bilmek isterdim..... Baðrýna mý basarlardý yoksa kafasýna daha önce olduðu gibi bozuk para, ayakkabý filan mý atarlardý ?
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

OzcanHan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    31

Tamam Senol hoca basarili oldu ama o kadar faktör var ki basariya tesir eden. Adamlarin son macta yedeklerine bakin: Medel, Oguzhan, Negredo, Lens. Bu oyuncular bizde olsa simdiki as oyuncularimizi yedege iterler. Yani kalite olarak bizden 2 gömlek üstünler. Öte yandan kura sansi hakkaten yanlarinda; Leipzig tecrübesiz, Porto eski gücünde degil Besiktas'ta kiralik oynayan adam gidip oranin yildizi olmus durumda, Monaco en iyi oyuncularini satti. Yani sirf Senol hocaya mal etmemek lazim bu basariyi. Adamlarin baskanlari isini biliyor sistemi oturttu yürüyor, taraftar desen Türkiyenin en iyisi, 90 dakika tezahürat ediyorlar. Basari icin gereken ne kadar faktör varsa hepsi bu adamlada mevcut. Senol hocayi al bizim takima monte et basarili olacagini sanmiyorum, cünkü kadro kalitemiz yetersiz. Futbol kaliteli oyuncular ile oynanir, gs'nin basindaki adam adam cok mu iyi teknik direktör? Oyuncular kaliteli oldugu icin standard bir teknik direktör bile yeterli.

+

En iyi örnek Cenk Tosun. Milli takimda rezilleri oynayan adam orda kadro kalitesi nedeniyle belli bir standardi yakalamis durumda.
    Konu OzcanHan61 tarafýndan (19.10.2017 Saat 09:53 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Yahu gözlüklü senin kadar ucuz fikirlerim olsa, sana laf sokmaya çalýþsam 2 senedir her baþarýsý sonrasý sokardým.Birileri hakaret etmedikçe yazmýyorum genelde , senin gibi sonuç görünce buraya zýplamýyorum..........

Süper kupayý zerre umursadýðýný sanmýyorum Güneþ'in.Adam kendini dünyaya gösterme derdinde, senin kadar ucuz mu hayalleri sanýyorsun

Ayrýca hani beni engellemiþtin rezil olunca her þampiyonluðundan sonra?

Orada da mý yalan yine

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

þenol güneþ'e baþarýsýz demek baþarýnýn ne olduðunu bilmemek demektir. hadi ist. kulübüne gitmesi bazý söylemleri rahatsýz etsin ama ötesini iddaa etmek fiyaskodur.

þenol güneþ'e baþarýsýz diyenler zamanýnda hýncal uluç ve kazým kanat'ý çok izlemenin zararlarýný yaþýyor. sigarayý býrakýnca belli bir müddet sonra ciðer kendini yeniliyor sizinde zamana ihtiyacýnýz var anlaþýlan.
    sadece aþk bizimkisi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Alýntý OzcanHan61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tamam Senol hoca basarili oldu ama o kadar faktör var ki basariya tesir eden. Adamlarin son macta yedeklerine bakin: Medel, Oguzhan, Negredo, Lens. Bu oyuncular bizde olsa simdiki as oyuncularimizi yedege iterler. Yani kalite olarak bizden 2 gömlek üstünler. Öte yandan kura sansi hakkaten yanlarinda; Leipzig tecrübesiz, Porto eski gücünde degil Besiktas'ta kiralik oynayan adam gidip oranin yildizi olmus durumda, Monaco en iyi oyuncularini satti. Yani sirf Senol hocaya mal etmemek lazim bu basariyi. Adamlarin baskanlari isini biliyor sistemi oturttu yürüyor, taraftar desen Türkiyenin en iyisi, 90 dakika tezahürat ediyorlar. Basari icin gereken ne kadar faktör varsa hepsi bu adamlada mevcut. Senol hocayi al bizim takima monte et basarili olacagini sanmiyorum, cünkü kadro kalitemiz yetersiz. Futbol kaliteli oyuncular ile oynanir, gs'nin basindaki adam adam cok mu iyi teknik direktör? Oyuncular kaliteli oldugu icin standard bir teknik direktör bile yeterli.

+

En iyi örnek Cenk Tosun. Milli takimda rezilleri oynayan adam orda kadro kalitesi nedeniyle belli bir standardi yakalamis durumda.

Avrupa konusuna gelirsek kura þansý bir bakýmdan doðru, bir bakýmdan yanlýþ.Eðer süpürücü bir takým olsa çýkman genelde daha kolay olur gruplardan çýkmak.Sadece 2.yi geçmeye çalýþýrsýn.Sadece onunla arandakiler önemli olur.Ama 4. torbadan böyle takým gelirse ve grup böyle olursa her maç iyi olman gerekiyor.Ha böyle grup olursa birinci olma þansýnda doðuyor tabiki.Ayrýca çok abartýlýyor Avrupa takýmlarý.Bizim katýldýðýmýz sene son maçta Ýnter yense, hadi onu geçtim içerdeki Ýnter maçýn'da hak ettiðimiz galibiyeti alsak çýkýyorduk.Bir veya 2 direkten dönmüþtü,pozisyon olarakta bayaðý üstündük.Hatýrlatayým son anda katýldýðýmýz,kadromuzun daðýldýðý ve en önemlisi bizi 2 günde bir maç oynama trafiðine hapsettikleri zamandý federasyonun.
    Rakiplerine gelirsek nasýl olduklarýný anlamak için geçen sezona bakýlmaz.Þu an ki durumlarý ne ona bakmak lazým.
    Leipzig Alamanya'da 3., porta 1., Monaco 2.Yani hiçte sürünen rakipler deðil.Rakibi iyi analiz edersen, çok iyi planlarsan, oyuncularýnda iyi uygularsa çýkarsýn.Þenol Hocanýn Þl istatisklerine bakarsan 15 maçta 2 maðlubiyeti var.Kaç paralýk takýmla yapmýþ bu istatiskleri ona bakmak lazým Ama çok zorlarsan þuanki her takýma bir bahane bulursun 4-5 takým hariç.Bayern 'i yense mesela þuan eski gücünde deðil, Shaktar kim ki, Sevilla Baþakþehir bile eliyordu gibi. Burada asýl önemli nokta oyuncu kalitesinden ziyada futbol mantilesi.Öyle bir anlayýþa getirdiki herkesi yenebilecek düzeye getirdi ve inandýrdý takýmý.olur olmaz ama ezilmiyorlar artýk oyun olarak.Bu güven sonuca da yansýyor tabiki.Rakibi iyi analizde edersen baþarý kolay oluyor.Zaten baþarýsý asýl sonuçlar deðil, oynadýðý oyun.Sonuç alamayabilirsin ama deplasmanda gidip geriye çekilmiyorsan, kafa kafaya oynuyorsan baþarý budur.Yoksa skor dediðin bir adamýn atýlmasýna, bir topun ýskalanmasýna, bir adamýn düþmesine bile bakar.

Burada asýl nokta geçen sezondan daha geliþmiþ olduklarý Bjk'nin.Kadrosu ayný neredeyse ki hatta Abubakar bence çok daha üst golcü, kaybetmelerine raðmen.Pepe desen kazandýrdýðý kadar götürdüðüde var.Daha iyi kesici ama daha kötü oyun kurucu Marcelo'dan.

Kadro kalitesine gelirsek sen bu sezondan bahsediyorsun.Ýlk senesine bakalým kimler var.

Defans beck, rodolfo, ersan, ismail.Bunlarýn kalitesi nedir )

Orta saha Atiba,Oðuzhan,Sosa.Sosa zaten bizde, Oðuzhan yedekti, Atiba ise kontratý uzatýlmamasý konuþulan standart bir adamdý.

Forvet Olcay,Gomez,Q7.Olcay zaten bizde, q7 üstüne oyun planýný yapýlmamýþtý daha ,zaten neredeyse hiç istatistiki yoktur o sene, devamlý çýkarýyordu.Gomez ise yýllardýr bitmiþ gibiydi, bizim Cardoza gibi.Þenol hocanýn elinde Buraðýn Gomez olduðunu biliyorsun herhalde.

Yedek her yere yedek Necip, sezonun yarýsý sakat Töre ve Cenk.Herhalde bu yedeklerden daha iyi yedeklerimiz var þu an

Yahu bir þeyler saptamak için alim olmaya gerek yok.Þimdi Babel, Gomez, Q7, Sosa ne takýmlarda oynamýþ niye yapamamýþ Þenol Hoca zamanýndaki istatiskleri?Sadece bunu düþün farký anlarsýn.Daha önce nerede oynadýklarýný düþün, niye bu kadar verimli olmadýklarýný düþün.Sonuç belli.

Cenk, Oðuzhan,Tolgay,Tosiç zaten saymýyorum çünkü daha önceleri yok.Zaten yedekte çürüyen adamlar önceden.

Gs ye gelirsek Tudor zaten Ersun hocaya çok benziyor.Sezon baþýndan beri söylüyorum.Ha þampiyonda olabilir.Ersun'da oldu.Ama Avrupa 'da oynasa þuan sürünüyordu.Çünkü sadece fizik kalitesiyle oyun oynuyorlar.Yani güçlü bir oyun planý yok.Ama fizik kalitesinin üstüne, kaliteli oyuncuda olunca tek kulvarda þampiyon olabilirsin.Avrupa'da oynasa þu an bizim durumumuzlardaydý.Onlarýn yerine bizde olabilirdik.Zaten sorunda bu.tek kulvarda bu kadar kaliteli oyuncu ile oynayýp, oyuncularýn verimi atýrýrsan, iyi oyun planlarý yaparsan þampiyon rahat olabilirsin ki, emin ol þu kadro ile puan rekoru kýrardý Þenol Hoca.Bu kadar yetenekli oyuncu topluluðumuz asla olmadý.

Ha Gs ileride bu kadar etkili oynayamayacak.Bak sonuç alamaz demiyorum ama iyi oynayamayacak diyorum.Çünkü yine futbol cahili medya tarafýndan yanlýþ kliþeler var.Bu kadar efektif oynamalarýnýn nedeni güçsüz rakiplerle oynamalarý deðil, þaþýrtmasýdýr.Yani kapalý kutu düþün ne olacaðý belli deðil, güçlü bir oyun yok ama bilinmezlik vardý.Fizikli, þokbir oyun, kaliteli kadroda olunca iyi sonuç aldýlar.Farkýndaysan her geçen gün sonuç almalarýda, oyunlarýda düþmeye baþladý.Bu 2. yarý daha fazla olacak.Çünkü önlem alýndýkça sadece bu plan yetmez, güçlü oyun gerekir.Benim tahminim 70-74 puan civarý toplayacaklarý.Þampiyonluða yeter yetmez, rakiplerin puaný belirler.

Avrupa çok yýpratýcý bir süreçtir.96 dan önce þampiyon olamamýzýn nedeni hep ilk yarýlarý 3 kulvarda oynamamýz.Genelde ilk yarý fark açýlýr, 2. yarý farký kapatmaya yetmezdi gücümüz.96 nýn farký Avrupa'dan hemen elendik, kupadan sanýrým Samsun'a hemen elendik.Bu yüzden 82 puan topladýk.Daha da fazla toplardýk aslýnda.O zamanlar Ünal çok sakatlanýyordu.Onun yerine bir yedek almadý baþkan o kadar baskýya raðmen.Ünal 2. yarý sakatlandý, o zamanlar puanlar kaybettik ne yazýk ki Sonra dönünce toparlandýk.

Yani sonuç.Þenol Hoca 20 senedir baþýmýzda olsa 20 senede en az 4 þampiyonluðumuz olurdu.Ama yukarýdaki adamlar gibiler yüzünden þimdi 6 yedirmeyecek hoca arýyoruz.
    Konu sason tarafýndan (19.10.2017 Saat 13:24 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Beþiktaþ Avrupa'da maç kazanýnca bazýlarýnýn aðzý kulaklarýna varýyor..bu insanlarýn önceliði Þenol Güneþ ve Trabzonspor ile zerre alakalarý yok.Faik abinin dediði gibi son 2 sezonun þampiyon takýmý ligde tökezlemeye baþlayýnca o çok vefalý Beþiktaþ taraftarý Þenol Güneþ'i eleþtirmeye baþladý bile.Trabzonspor'un baþýndayken ligde ki 20 maçýn yarýsýndan fazlasýnda puan kaybeden bir takýmýn hocasýný eleþtirirken de bu insanlar hocayý savunma derdindeydi.

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Niye monoco maçýndan sonra bu baþlýk coþtu? Keþke g.birliði maçýndan sonra yazýlsaydý bazýlarý da.

Sonuç alýndýysa problem yok, gerisi bomboþ gözardý
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Hahahhahahhahah

Hem takýmý süründerecekler hem de baþkalarýný suçlayacaklar

Yok seviniyormuþuz.Valla seviniyorum ama sizin gibiler yüzünden seviniyorum.Ne Þenol Güneþ sevdadam ne de Bjk, ne de Türk futbolu için.

Hak ediyorsunuz, hak ettiðinizi yaþýyorsunuz.Sizin yanýnýzda bizde yandýk ama yapacak bir þey yok

Aðlayýn þimdi.Aklýný kullanmazsan , sonucuna katlanýrsýn.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Yav he he evet biz bunu hakediyoruz sende git bjk forumuna orda yap bu Þenol Güneþ güzellemelerini.Forumda var olma sebebin de bu adam için zaten.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Senin yandýðýn falan yok.Trabzonspor'un hali ortadayken Beþiktaþ'ýn her kazandýðý baþarý sonrasý bu sayfaya uðrayan bir insansýn sonuçta.
    Ve bu durumdan da zevk alýyorsun.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Bu arada anlayamadýðým niye Bjk taraftarýyla kendinizi kýyaslýyorsunuz ki.Ha onlarda zamanýnda sizin yaptýðýný yaparlarsa bu onlarýn kýtlýðýný gösterir.Yani biz aptallýk ettik, onlar da aptallýk ederse ne olacak anlayamadým.Ayrýca size ne?

Ha kovulsa 2 sezon sonra yalvara yalvara getirirler geri, tabiki o arada milli takýma veya Gs ye veya yurt dýþýna gitmezse.Sizde burada Þenol Hoca'ya söverek þampiyonluða taþýrsýnýz Trabzon'umuzu hahahhahahhahahha.

Yahu kimler ile yazýþýyorum

Ama ne yapayým öyle ortalar geliyor ki gol atmamak kazmalýk olur

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Niye yanayým ki! Ben mi getirdim bu hale.Zamanýnda bin kere dedik böyle olacaðýný.Sen git 2 kere 82 puan toplayan hocayý gönder sonra bizim gibi yapmayýn etmeyin diyenleri suçla.82 puan, 82,82 yahu kafayý yiyeceðim düþündükçe.Hemde 2 kere.Nasýl bir zeka Trabzon gibi bir kentte bu kadar puan toplayan adamý kovabilir !hangi zeka ürünüdür bu, sen onlarý sorgula önce.Bir kere topladý, bir kere daha topladý.Nasýl bunda ýsrar edilmez, hangi kafa yýllardýr þampiyonluða bu kadar zaman ulaþamamýþken bundan vaz geçer, önce onu açýkla? 2-3 yýl sonra bile olsa niye bir daha toplayacaðý düþünülmez!.

Bir de has Trabzonspor'lular bunlarmýþ.......

Bu baþarýlarý saçma sapan yok Ersun'du, yok kýldý, yok tüydü diye saçmalarken verecektin.
    Ayrýca her baþarýsýndan sonra gelsem þampiyonluðundan sonra gelirdim, porto'dan sonra, leipzig'den sonrada gelirdim.Ben genelde burada hakaret olunca geldim.

Þimdide sakinken onun için deðil futbol hakkýnda yazayým dedim.Çünkü hoca deðiþikliði yaptýðýmýz bir süreç.Biraz bakýþ açýþýnýz geliþsin diye yazýyorum.Belki anlayabilirsiniz artýk.

Yada ayný kafada devam edin.Hain Yumlu, kötü Güneþ, kabiliyetsiz Yusuf diye diye..

Ama bana aðlamayýn daha.
    Konu sason tarafýndan (19.10.2017 Saat 14:56 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Beþiktaþýnýz ligde son 4 maçta sadece 2 puan aldý......

Þimdi sesiniz çýkmaz.....

Avrupa'dan puan alsýn gelirsiniz yine sorun deðil....

Zaten puan kaybedince bu ÞG'nin deðil oyuncularýn hatasýdýr..... Kazanýnca baþarýlar sadece ve bir tek Efendi hazretlerine aittir....

Hala öðrenemediniz mi ?

Gs'nin Fbnin nal topladýðý , Tsnin zaten hiç hesapta olmadýðý ligde tek rakibi 2937 kiþiye oynayan ( þaka deðil) Baþakþehire karþý þampiyon oldular ya....
    Bazý kiþilere laf sokma fýrsatý doðdu hemen....

Fb bu sene döküntü kadrosuyla Bjk kadar puan topladý....
    Gs azýcýk þampiyonluk potasýna girdiðinde Bjknýn esamesi bile okunmuyor....
    Hani Hazretleri Türkiye'nin en iyi hocasýydý.

Sene baþýndan beri toplam SADECE 12 ( yazý ile oniki ) maç yaptýlar yahu.....

Üstelik adamýn elinde öyle bir kadro varki yedekleri bile ilk 4 e girer.... Medeli , Lensi yedek oturtuyor adam.. O kadroyu bile ligde Gsnin 8 puan gerisine kadqar düþürdü....

Büyük Hoca caným.. Hiç Rakibi olmadýðýnda , eline Milandan Barcelonadan alýnmýþ oyuncularla oluþan süper yerleþik bir kadro verildiðinde , 40 bin taraftarý maça geldiðinde ve güzel profesyonel bir yönetim ile þampiyon olabiliyor.... En azýndan o kadar yeteneði var...

Þimdi 7. kez ismi bizimle anýlýyor. Süleyman Demirel Mübarek.....

Klübümüz kötü gittiði zaman bunu bütünleþtirecek olan Trabzonsporlulardýr. Tek baþýna Þenol Güneþ deðildir..... Þenol Güneþin eline ancak takýr takýr giden bir sistem verirseniz baþarýlý olabilir. Bunu anlamak için kaç tecrübe daha yaþamamýz gerekiyor doðrusu anlamýyorum....

Sorun Þenol Güneþ'in ya da baþka birinin varlýðý ya da yokluðu deðil Trabzonspor ruhunun varlýðý ya da yokluðudur....

Bunu anladýðýmýz an zaten baþarý gelecek....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Ligde iþler kötü gidince baþlýða uðramýyorlar Avrupa'da da iþler ters giderse görecem ben onlarý..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)