Hesaplipazar
Sayfa 2 Toplam 187 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 52 102 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4673 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: enol Gne

dr.muhsin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

Alnt Running Wild Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ah be Muhsin kardeim, hatrlamaz mym hi Hatta ilk geldii sezonda, Ahmet Suat Hoca' nn altrd Bursaspor' a kar deplasmanda 6-0 lk galibiyet alm, gazeteler tarafndan "Boynuz kula geti" balklar bile atlmt. Ben yazmda, ampiyonluu klpay kaybettiimiz 2 sezon ile ilgili yorum yapmtm sadece. Teekkrler
    lk kez bir an yakalayaym dedim yine olmad . aka bir yana o dediin boynuz kula geti gazete haberi galiba notalji blmnde biyerde olmas lazm. Dn bi kahvede eski posterleri grdm. enol Hoca ta 1972-1973 te poterde vard. Faruk zak da vard kaptan olarak. Yaa 1987 de braktn dnrsek yllarn Trabzona verdiini grrz. Hem de en zor mevki olan kalede!!!
    '' nsanolunun deeri bir kesirle ifade edilecek olursa; pay gerek kiiliini gsterir, paydas da kendisini ne zannettiini,payda bydke kesrin deeri klr... ''

bordoylamavi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    49

ben kaleciliinin son zamanlarn hatrlyorum kesinlikle refleksli bir kaleci deildi ama ok iyi yer tutard ve yan toplarda ok iyiydi. teknik direktrl ise yani akas elinde iyi takm varken iyi kt takm varken kt bence. tek ve en kritik hatas mehur fener manda 1 0 dan sonra taktik hatasyd bence. 1 1 olunca o ma kazanp ampiyonluu salama almak iin takm ileri kard ama ite. neyse hereye ramen ok drst efendi kaliteli bir insan kendisi

yelik tarihi
    21.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

Alnt bordoylamavi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ben kaleciliinin son zamanlarn hatrlyorum kesinlikle refleksli bir kaleci deildi ama ok iyi yer tutard ve yan toplarda ok iyiydi. teknik direktrl ise yani akas elinde iyi takm varken iyi kt takm varken kt bence. tek ve en kritik hatas mehur fener manda 1 0 dan sonra taktik hatasyd bence. 1 1 olunca o ma kazanp ampiyonluu salama almak iin takm ileri kard ama ite. neyse hereye ramen ok drst efendi kaliteli bir insan kendisi
    Kesinlikle katlmyorum her ne kadar siz grdm deseniz de nk grenlerin hepsi ok iyi refleksleri olduunu sylyordu. Buyrun burda ya byk olanlara soralm isterseniz. Babam takmn yarsyd diyo en bastinden. Sizce refleksi iyi olmasa yle olur muydu?. Ama belki de son sezonu eskisi gibi deildi sanrm onu kastettiniz ??
    '' nsanolunun deeri bir kesirle ifade edilecek olursa; pay gerek kiiliini gsterir, paydas da kendisini ne zannettiini,payda bydke kesrin deeri klr... ''

yelik tarihi
    24.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    49

Alnt dr.muhsin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kesinlikle katlmyorum her ne kadar siz grdm deseniz de nk grenlerin hepsi ok iyi refleksleri olduunu sylyordu. Buyrun burda ya byk olanlara soralm isterseniz. Babam takmn yarsyd diyo en bastinden. Sizce refleksi iyi olmasa yle olur muydu?. Ama belki de son sezonu eskisi gibi deildi sanrm onu kastettiniz ??
    yani ben onu seksenli yllarn balarndan futbolu brakana kadar izledim. tabi unu da unutmamak lazm o zamanlar iki puanl sistem vard ve futbol acaip yavat ve hereyden nce Trabzonda yle bir savunma ve orta saha vard ki kaleye top bile gelmezdi. yani enol gne yle gsterili kurtarlarndan ok istikrar ve hata yapmamasyla dikkat ekerdi benim izlediim dnem.

Tansu Onur Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.01.2005
    Nereden
    Samsun
    Ya
    34

benim babamda kova enol olarak anlatyo gol yemez yemezmi yeyincede 3-4 tane alrms iceri

babam samsunsporlu bu arada :P

yelik tarihi
    21.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

Alnt bordoylamavi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    yani ben onu seksenli yllarn balarndan futbolu brakana kadar izledim. tabi unu da unutmamak lazm o zamanlar iki puanl sistem vard ve futbol acaip yavat ve hereyden nce Trabzonda yle bir savunma ve orta saha vard ki kaleye top bile gelmezdi. yani enol gne yle gsterili kurtarlarndan ok istikrar ve hata yapmamasyla dikkat ekerdi benim izlediim dnem.
    Sylediklerinizi futbolla ilgilenen amcam da sylyor. Eskiden gze ho gelen futbol olmadn,bahsettiiniz gibi 2 puanl sistem olduu iin beraberlie dayal oyun tarz olduunu falan sylyordu. Bunda haklsnz nk bunu birok bymden duydum. Keke elimizde eski malar olsa da salkl yorum yapabilsek.

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    46

enol Gne'in kalecilii ile ilgili doru yorum gremedim. Onun iin mdahale etmek gereini duydum.

enol Gne refleksleri mkemmel, yakn toplarda ve yan toplarda ok iyi bir kaleciydi. En byk zaaf uzaktan atlan utlard. Hatta bu tm medyada konuulurdu. "Bu adam burnunun dibinden gol yemez de nasl olur da 35 metreden bu kadar kolay gol yer" diye.

Tek olumsuz yan buydu kaleci olarak. Bir de MUHTEEM bir kaptand. Takm onun bir iaretiyle hareket eder, ona byk sayg duyard.

enol Gne ok iyi bir kaleciydi de, onu enol yapan en nemli faktrlerden biri de nndeki Necati'ydi. Ben onun kadar soukkanl ve yerinde mdaheleler yapan bir stoper daha grmedim. O yllarda gittiim Trabzonspor malarnda rakip atak yaparken heyecanlanmazdk hi. Trkiye'nin grp grecei en iyi defans 1978-1983 yllar arasndaki defansmzd. Hepsi de mevkisinin bu lkenin grd en iyileriydi.

Onlarla ne kadar vnsek azdr.

Hocalk performansndan burada bahsetmeyeceim. Trabzonspor Taraftar Forumunda bu kadar deerli oyunculara, LAF EBELN iyi yaparak bu kadar satama yaplmas, yllardr medya tarafndan rtpas edilen baarlarmzn bir de kendi iimizden insanlara anlatlmak gereklilii canm ok skyor.

Bir soru ile bitireyim:

1996'da bizi hangi teknik direktr ampiyon yapabilirdi? Hani enol yapamad ya! Mesela fenerin hocas Parreira yapabilir miydi? Mesela Daum yapabilir miydi? Kim yapard acaba?
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

Trabzonspor Kongre yesi
    bordobluex - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.11.2005
    Ya
    41

Mehmet Ali Ylmaz beyin gz Faruk ZAK n koltuunda olmasayd o rya takm ile ampiyonluk sadece o yl deil ilerki ylda bizim olurdu. enol Gne ile baraber tabi.

Mehmet Ali Ylmaz beyin gz hala o koltukta o da ayr bir balk konusu
    Konu bordobluex tarafndan (27.12.2006 Saat 05:18 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    21.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

Bildiim kadaryla 76-87 aras Trkiye A Milli takmnnda kalesini korudu. Demek ki Trkiye'de ki en iyi kaleciydi ki 11 sene deimez oldu. Fakat burda bir eyi atlamamamz gerekir ki o da isimsiz kahramanlar Bekir Barnlar,Netaciler,Bahattinler vs... Yani enol Gne' in olaanst kaleciliine bir de dierlerinin birliktelii ve azimli oyunu birleince ortaya ite mutlu tablo kyor. Ama o zman ki futbolun iyi olmadn byklerim sylyo ki bunu da onlardan dinlemek gerekiyor elde veri olmaynca.

yelik tarihi
    24.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    49

sevgili tunga enol gne in kaleciliiyle ilgili doru yorum gremedim demisiniz. yani ad stnde bu yorum. yorumun dorusu yanl olmaz kiiden kiiye deiir. herkes deiik deerlendirmeler yapar. misal bana gre o dnem refleksleri dikat ekmiyordu ki bunda dnemin yava fubolunun da etrkisi byk, yan toplar ve yer tutuu iyi geliyordu. size gre baka zellikleri iyi gelebilir veya kt gelebilir. baka bir kii de bam baka deerlendirebilir.
    hemen benim yazlarmn stne geldii iin umarm laf ebelii deerlendirmeniz enol gnein teknik direktrl ile ilgili yaptm yorumlar kapsamyordur.
    bir de en son bir soru sormusunuz bence o sene bizi ampiyon yapacak kii yine enol gneti bence. yapt tek hata fener mayd. hatta van manda bile bence onun hatas yoktu. herey o man ikinci yarsyla birlikte deiti. ama ite futbol bu

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    46

@ bordoylamavi

enol Gne'in kalecilii ile ilgili yorumlar "yanl" deil de yetersiz buldum diyeyim. Sizi kastederek sylemedim akas. Ama enol'un st ste kale sahas iinden ekilen 3 uta birden atlayarak kardna eitli kereler ahit olmu biri olarak refleksleri konusunda yorumunuza kesinlikle katlmadm syleyeyim. Buradaki pek ok arkada onun kalecilik gnlerini gremedi. Onun adnn bouna "efsane" kaleci olmadn vurgulamak istedim.

96 senesindeki malum maa gelince, ite orada sizin de yakaladnz detay vurgulamak istedim. O sene Trabzonspor tarihinin en iyi futbollarndan birini oynuyordu. O futbolu oynatan ve takm ampiyonluk potasna sokan da enol Hoca idi. Ayn mantk bizi o maa kadar getirdi ve maalesef gene o mata ykt. Ama hani baka birileri a piirmi de enol Hoca yemi deildi. Hcum futbolu diye yrtndmz hasretimizi ok da gzel doyurmutu o sene. Bir de arkadalarmzn o malum mata enol Hoca ile ilgili Ergun ATA'nn yorumlarn okumasn iddetle tavsiye ediyorum.

Sonu olarak dayanamayarak kullandm "laf ebelii" lafmla sizi iaret etmemitim. Aslnda keke hi kullanmasaymm.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

yelik tarihi
    24.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    49

akas ben 96 fener mann faturasn enol gne e karmtm o ma iin. nk byle bir olay iin aka hibir aklama getirememitim. nasl olabilir byle bir ey demitim. ama sezon boyu oynanan futbol enol gnein bu hatasn da kapatmtr ki kimse imdi bu ma hatrladnda direk enol gnei dnmez. hatta ou kimse bence hala o ma hatrladnda olan bitene mantkl bir aklama getiremez. tabi u da bir gerek ki skoru 2 1 yapan gol iin enol ne yapabilirdi. ta izgisinden yaplan ortay 3 4 kii seyrettikten sonra tngr tngr kaleye girdi top. ya neyse o gn aklma geldince yine insan bi acaip oluyo. rtnn kardklar direklerden dnenler o son gol

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Herkes gol yada golleri konuuyorda B.Orhan'n hem van manda hemde fener manda kard pozisyonlar ve dakikalar aklma geldike enol Gne'in takma sahip olamama eksisini bir kenara brakmak zorunda kalyorum. 96 sorumlusu ok sevmeme ramen B.Orhan'dr.
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

yelik tarihi
    24.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    49

Alnt Klnkolu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Herkes gol yada golleri konuuyorda B.Orhan'n hem van manda hemde fener manda kard pozisyonlar ve dakikalar aklma geldike enol Gne'in takma sahip olamama eksisini bir kenara brakmak zorunda kalyorum. 96 sorumlusu ok sevmeme ramen B.Orhan'dr.
    ya o ma iin aslnda sylenecek hem ok ey var hemde sylenecek hibir ey yok.ama galiba en gzeli o sene herkesin gnlnn ampiyonu olmamzd. bir sr sebep bulsak da hi kimseye kzamadk o sene iin gnlmz elvermedi

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    22.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Bu konu iimde hep yaradr..96 sorumlusu...

zellikle,konu aldnda ''ah enol hoca ah'' yada ''sizi enol yakt'' trnden szlere hi katlamadm..

O mata tribndeydim,hayatmn en sisli akamlarndan biriydi...

En kolay yol hocay yerden yere vurmakt,ylede oldu zaten...
    Ama benim aklmda hep rtnn inanlmas g kurtarlar yada forvetimizin atamadklar vard...destek bulamadk enola kilitlenenlerden...

iki kaleci iki kader...

o gece baka bieyler oldu,tarifi olmayan...

birde hakan pekerin ''ateini yolla bana' arks ilendi belleime..

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    12.11.2006

Cool

*** Evet dorudur... 1996 senesindeki Fenerbahe malubiyetinde sorumlu saylabilecek detaylar, yani Orhan' n, Hami' nin kard golleri ve defans ile kalecinin yapm olduu bireysel hatalar bir kenara koyduumuzda ba sorumlu olarak enol Gne gzkmektedir tabii ki...

*** Ancak, biz o ma u an bamza kabus gibi km olan Ziya' nn oynatt futboldaki gibi, kendi kabuuna ekilerek, kuyruunu bacaklarnn arasna kstrarak, 8 kiiyle defans yaparak, kendi sahasnda kontraatak futbolu oynayarak, ezik ve aresiz bir ekilde deil, aslanlar gibi saldrarak, Karadeniz' in hrn dalgalar gibi arparak, erkekler gibi savaarak ve gerek bir byk takm gibi mcadele vererek kaybettik.

*** Ezilip bzlerek kazandn malar senin o gnn kurtarr belki ama, ezerek ve marur bir ekilde oynayarak yenildiin malar, senin byklnden hibir ey kaybettirmezler. enol Hoca, orada sadece gn kaybetti, ama byklne ve cesaretine art deerler bindirdiinden, sonrasnda hibir zaman acmaszca eletirilen ve hatrlandnda utan duyulan bir insan olmad ve olmayacaktr da...

sarsari61
    Ziyareti

Yl 1996..
    Van ma 38 net pozisyon ve gol yok...2 dakika da bir gol pozisyonuna girmisin ve gol atamamsn ne yazk...
    Fener ma 20 ksr gol pozisyonu ve gol pozisyonu olmayan bir durumda abdullahn sol aya ile ne geiyorsun...bir frikik ve ma 1-1...1-1 den sonra inanlmaz gol pozisyonlar ve 83 de anlamsz bir kontra ataktan 2-1 yenik duruma dp ma kaybediyorsun..dahas ampiyonluu kaybediyorsun...olmaynca olmuyor...bu kadar goln kat 2 mata enol hoca ne yapsn...biz orada ampiyonluun yannda aril ve otay bilmem ka yllk jenerasyonu milyonlarca dolar ve aklmza gelmeyen birok eyi kaybettik..enol gnein bu durumdaki pay 18 futbolcu onlarca yneticiye datldnda ok kk kalr..bu i bir ekip olaydr...ekipteki herkesin eit soromluluu vardr...eitlii enol hocadan yana bozarsak +1 fazla olur okadar...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

ksmetin nne geilemiyor , o mata ne yaptysak rty birden fazla geemedik....ne enol gnee ne de futbolculara diyecek birey bulamyorum....hep bu yenilgi bizi olgunlatrd diye de pollyannaclk oynuyorum

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    22.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

son ampiyonluktu sanrm,bizde cami den kap denize girmitik..

pantolonlarmz giyip camiye gidecektik leden sonra...tabi n arka hep slak ve iz halinde..

gazino kapsndan knca karmzda bir Ts reno, stl kahve renkli..
    direksiyonda enol gne..hayatmzn en nemli dakikalar balamt..
    uzunca bir sre oyaladk onlar,brakrmyz..
    pantolonlarmzn arkasn saklaya saklaya...

-arabay ampiyon olduk diye verdiler demiti enol gne,turgay hatrlyorum...
    sisler arasndaki ocukluumuzdan bir kk an.

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

iki maa da (van ve fener) futbol asndan bakarsak hibir fark yok. Ama iki mada hatrlayanlar her iki matada alt pasn zerinden bir deil iki kez B.Orhan'n gol kardn greceklerdir. Hele hele ma 1-2 iken Rt sa kede dizlerinin zerine km kalenin orta ve sol taraf bombo ve alt pasta hangar gibi kale dururken B.Orhan'n o vuruu gzmn nnden gitmiyor. O gol atsa bugn ok farkl yerde olacamz hepimiz biliyoruz. O yzden stte bir arkadam yazm saldrarak kaybetmek daha evladr mukabilinden. Ben geen zaman ierisinde ezilerek kahrolarak da olsa ampiyonluk istiyorum. Biliyorum ki biz sizi yle ezdik sylemleri havada kalacak skor hanesi ne ise kim ampiyon olmusa tarih onu yazacaktr. Bilirim ki ampiyonlar ligi uygulamas Trabzon gibi bir kulb yakalad armada ile paraya boacakt. Yarm sfrlk bir ampiyonluk hatta daha da ileri gidiyorum hakszlklarla dolu da olsa ampiyonluk istiyorum bu yalan ve adaletsiz arenada...

Sayglarmla.
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51

Bu bala "okkal" bir yaz yazacam ksmetse ama hazr Metin deinmiken ben de o sahne ile ilgili bir eyler syleyeyim. Yanl hatrlamyorsam ota binbir zahmet ile topu evirmi, evirmi Orhan'n nne brakm, O da hemen her zaman yapt gibi dar atmt. Pozisyonun hemen akabinde ekranda enol Gne grnmt ve eliyle "yle vursana..." anlamna gelecek bir iaret yapyordu.

Hani zamanda yolculuk konulu filmler kar, tarihte bir yerlere giderler de, orada bilerek ya da bilmeyerek ufak bir deiiklik yaparlar. Sonra da bir bakarlar ki, gnmzde bir sr deiiklik olmu... Zaman zaman aklma gelir, bir ekilde alaca karanlk kuana girsem de o man ncesine gidip futbolcular bulsam, onlar gerektii ekilde uyarsam diye... Kimbilir neler olurdu?

Arkadalar, ister istemez nostalji amal balk enol Gne'in gemiteki doru ve yanllarnn konuulup yazlmasna kayyor ve sz dnp dolap krlma noktas olan malm maa geliyor. Byle bir ey ilk kez bizim bamza gelmedi. Eer 1978 Dnya Kupas final manda, skor 1-1 iken Hollanda'l oyuncu Rensenbrink 'in vuruu son saniyelerde direkten dnmese de gol olsa, Hollanda Dnya Kupas'n kaldracakt. Elbet onlar da zlmlerdir ama Hollanda bugn hl bir Dnya devi... Dnya Kupas'n alm olsun olmasn, nemi yok... Bunun gibi daha bir sr rnek saylabilir. nemli olan byle olaylardan ders karmak, felaketi bir tr olgunluk mektebine evirmektir.

Neyse uzatmayaym, dediim gibi enol Gne ile ilgili ben de buraya bir eyler karalayacam ksmetse... Fakat ne zaman olur bilmiyorum...

Sayglar...

Ertan 51 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.08.2006
    Nereden
    Nide
    Ya
    49

enol hoca deyince benim de aklma 95-96 sezonu geliyor ama oda istememitir byle olmasn bi ksmetsizlik bi terslik vard ya neydi bilemedim.yanlz yukardaki arkadalar kadar olayn iinde deilim yani o mata yoktuk onlar yakndan grd neler nasl kat daha iyi bilirler mutlaka fakat ben ektiim ac ve zdrab iyi biliyorum 1 dakka olsun aklmdan gitmiyor ampiyonluun elimizden uup gittii sanki insann bi yakn lrde inanamazya sanki canlanp geliverecekmi gibi bekler ya bende hala yle zannediyorum sanki bi yanllk var da dzeliverecek biz ampiyon olacakmz gibi yani ben o yla saplandm kaldm.onun iindirki febe laf duydummu nefret kusuyorum lanet okuyorum hangi yabanc takmla oynayacak olsa kar takm tutuyorum en ufak bi milli his iime domuyor yalanm syleyeyim aynen byle oluyor imdide az alkmaar takmn tutuyorum inallah benim istediim gibi sonu kar.bide zntm undan artyor eer diyorum biz o sene ampiyon olsaydk kesin arkasndan 1 2 daha ampiyonluk gelirdi diye dnyorum.dndkede deliriyorum.neyse enol hocama kore de seul takmnda baarlar diliyorum inallah burdaki yaad aclar orda yaamaz yaatmaz ne olursa olsun memleket evladdr gnlmz onunla.allah yolunu ve bahtn ak etsin.
    ike yapann,ikecileri kollayann,ikeye ike diyemeyenlerin Allah bin trl belasn versin inallah.

SDanmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.06.2004
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    32

enoL Hoca keke senin kaLeciLiini grebiLseydim
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan lgn Hamsi

yelik tarihi
    24.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    49

b.orhan la ilgili bir deerlendirme yaplacak olursa kendisi zaten gol vurularnda olduka etkisiz bir oyuncuydu. en nemli zellii hz ve asistleriydi. nadir gol atmtr att gollerde kaleye nasl tutturdu diye beni artmtr. o yzden onun gol karmas ok anormal birey gibi gelmemektedir bana.dediim gibi hepmizi bir sorumlu aryoruz ama o kadar iyi futbol oynanan bir seneydi ki ortak bir sorumlu hibir zaman bulunamayacak ancak aklda kalan hep fener ma olacak koskoca sene unutulup gidecek

Tansu Onur Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.01.2005
    Nereden
    Samsun
    Ya
    34

ya su fener macna girmeyin nolur alayasm geliyo her defasnda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)