Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 85 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Polonyalilar’in SZYMEK ve TS sevgisi !

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Kirmiziiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Beyazzzzzzzzzzzzzzzzzz

En büyüüüüüüüüüüüüüüüüüük (tabiki sadece dünya kupasi icin)

Polonyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Zurawski Nickli Üyeden Alıntı
    Sitede yanlardaki bannerlari gördünüz mü.Adamlar bütün büyük takimlara pl ile biten siteler yapmislar çok gurur verici Inter Chealsea Liverpool falan var.

evet çok güzel gururlandim valla.Diger sitelere girincede TRabzonspor banner i çikiyor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı forever61 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı perhaps Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı forever61 Nickli Üyeden Alıntı

az önce sitede online olan birine hi how are you yazdım. bana özelden şunları yazmış. tercüme edebilecek birisi varmı [img]smileys/smiley1.gif[/img]emrahtan falan da bahsediyo merak ettim ne yazmış. [img]smileys/smiley4.gif[/img]

hi forever61! I know you from your forum on bordomavi.net but I can't log in, because sth is wrong with my IP... perhaps:P And I can only read your forum.
    Szymek is my favourite player from Wisła and now from Trabzonspor so I am great fan of your team. Do you live in Trabzon?

yaw forever öldüm ha gülmekten[img]smileys/smiley4.gif[/img]Allah da seni güldürsün...

slm

seni bmn'den tanıyorum ama bi türlü giriş yapamadım, çünkü ip ile ilgili bi sorun var, yani sanırım... (bu "yani sanırım"=belki=perhaps da ben oluyorum[img]smileys/smiley36.gif[/img]) ve bu nedenle sadece (yazdıklarınızı) okuyabiliyorum. Szymek benim Wisladan ve şimdi de trabzonspor'dan favorimdir. Dolayısıyla takımının fanatiğiyim. Trabzon'da mı yaşıyosun?

demiş.

[img]smileys/smiley9.gif[/img][img]smileys/smiley9.gif[/img]bende sandım önceden onla tanıştınız. perhaps falan yazınca öle düşündüm ne bilim [img]smileys/smiley9.gif[/img]

Yılın olayı [img]smileys/smiley36.gif[/img]. Yoksa bizim Forum Yöneticileri Polonya'yı da mı takip ediyor.Bir de Perhaps'in Şimek sevgisine bakacak olursak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Iki sene önce Polonya'ya hem de Simek'in asil memleketi Poznan'a bir is nedeniyle 10 günlük bir gezi yapmistim. Giderken çesitli önyargilarim vardi Polonya için. Ne de olsa eski Dogu Bloku ülkesiydi. Gidince çok enteresan bir durumla karsilastim. Insanlara Türk oldugumu söyleyince çok büyük bir saygi ve sevgi görüyordum. Is görüsmeleri ise sandigimizdan çok daha verimli geçmisti. Orada hala görüstügüm dostlarim oldu. Iyi de bu ekstra sevgi nereden geliyordu?

Uzun sohbetlerimiz sirasindasöyledikleri özetle suydu: Polonyo dümdüz bir memleket. Poznan Berlin ile hemen hemen ayni paralelde (cografi konum olarak) bir sehir. Kuzeyde Ikinci Dünya Savasi yillarinda U botlarinin üretildigi Elbag, Gdansk ve Sesin (okundugu gibi yaziyorum) gibi dünyaca meshur tersaneleri var. Poznan'dan burasi yaklasik 7 saatlik bir araba yolculugu. Bu yedi saat boyunca 1 derecelik bile bir egim yok; dümdüz memleket. Bizdeki gibi daglar ovalar ülkenin sadece güney kesiminde. Diger bölgeler tabak gibi, dümdüz.

Bu nedenle istilasininoldukça kolay oldugunu söylediler. Bu nedenle tarih boyunca bilim ve sanata çok önem veren Polonyalilar, Almanlar, Macarlar ve daha niceleri tarafindan sürekli istila edilmisler. Hepsinde de büyük zulüm görmüsler. Osmanlilarin ise onlara hiç zulm etmedigini ve istila etmedigini söylediler. Bu nedenle onlara büyük saygi duyuyorlardi. Bu sebeple de Türklere.

Daha da enterasani, Osmanlilar Viyana'yi kusatirken ve bu kusatma altinda Viyana çok güç durumdayken, Leh ordusunun yardima kostugunu ve Viyana'nin Osmanli'nin eline geçmesini önlediklerini söylediler. Sonra ne olmus biliyor musunuz? Viyanalilar Polonya'yi istila etmis.

Biz hani lisede, orta okulda derin tarih bilgisine boguluruz ya, onlar da öyle. Hemen hepsi bunu biliyordu benim görüstügüm insanlarin.

Iki yil sonra Polonya'dan oyuncu aldigimizi duyunca çok sevinmistim. Sevinmekte de hakliymisim yani.

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dünya kupasinda polonyaliyiz o zaman hemiiiiii[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Nereden
    Almanya

Alıntı onurkaradeniz Nickli Üyeden Alıntı

dünya kupasinda polonyaliyiz o zaman hemiiiiii[img]smileys/smiley4.gif[/img]

öyle öyle, bende Polonyayi desteklicegim,[img]smileys/smiley4.gif[/img]

ftunsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu

dünya kupasinda 3 topcumuz var haa

Güney Kore nin gurubunda da Isviçre var galiba.

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

wislalilarin orjinal sitelerine bizim tribün resimlerinden koydum bakin isterseniz nasil olmus.

http://www.wislakrakow.pl/forum/showthread.php?t=1543&pa ge=2

bu oradaki nikim(( szymkowiak_trabzonSK))&n bsp; Edited by: forever61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)