Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 84 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sampiyon Olmak Için Neler Yapilmali ?

Nereden
    Kuzey Amerika

Ciddiye alinacak bir yazi degil. "He" deyip gecmek lazim.

Nereden
    Kuzey Amerika

Szymkowiak, Fatih, akli sadece futbolda olan bir Gokdeniz, Yattara ve Huseyin beslisi Turkiye'de hicbir takimda, hatta milli takimda yok. Kalecimiz de umut vadediyor.
    Bu adamlari kaybetmeyip bunlarin etrafinda yedekleriyle birlikte saglam bir kadro olusturursaniz sampiyonluk sanildigindan cok yakin aslinda. Sayin Aktug gibi kulubun kasasini doldururken takimi capsiz, yetersiz teknik direktor ve oyunculara emanet etmektense (Kulubun kasasi doldu da ne oldu Sayin Aktug? Yoksa Varyemez Amca gibi bos zamaninda gidip paralarin icinde yuzuyor musun?) bu cekirdek 5?linin etrafinda olusturulacak saglam bir kadro, yine boyle cezalar, sakatliklar ustuste gelmedigi muddetce, Vahid hocanin yonetiminde sampiyonluga ulasacaktir.

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

BIR HABERTÜRK KLASIGI...

eren_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

sadece gülüyorum bu habere gerci kale bile almamak lazim ama neyse.

biz konumuza gelelim.bu federasyon bu hakemler oldukça asla sampiyon olamayiz.ayrica bunlari dize getiricek bi baskan olmadanda

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kesin olucazz.Hele 2007 de olursak öffff

61_dnc_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Halil hucaya güvenim sonsuz. Eger gereken transferler zamaninda yapilirsa ilerki yillara pes pese ipi gögüsleriz.Bide yönetimdekilerkendi reklamlarini yapmayi birakip sadece Trabzonla ilgilenmeli...

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yaw 2007 de biraz zor hatta imkansiz ama federasyon degisirse ya gs ya da biz bi sürpriz yapabiliriz[img]smileys/smiley2.gif[/img]

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

''Penalti sikayeti
    Trabzon Milletvekili Asim Baykan, Basbakan Yardimcisi Mehmet Ali Sahin'e Trabzon-F.Bahçe maçininin hakemi Metin Tokat'i sikayet etti.

Penalti isyani
    Milletvekili Aykan, Bakan Sahin'e mektup yazarak, hakem Metin Tokat'i sikayet etti: Gücün degil hakkin ve adaletin hakim oldugu bir lig istiyoruz.
    AYKAN'DAN ELESTIRI
    Fenerbahçe-Trabzonspor
    maçi Meclis'e tasindi. AK Parti Trabzon Milletvekili Asim Aykan, Spordan Sorumlu Devlet Bakani Mehmet Ali Sahin'e mektup yazarak, hakem Metin Tokat'i sikayet etti. Aykan, yazdigi mektupta, "Yasa ise yasa, teftis ise teftis. Gücün degil, hakkin ve adaletin hakim oldugu bir lig istiyoruz" ifadesini kullandi.
    TOKADI KIM ATACAK?
    AYKAN
    , "Olup bitenleri sagir sultanlar bile duymustur. Son F.Bahçe-Trabzon maçinda Trabzonspor 2-1 galip durumdayken bütün spor kamuoyunun ittifakla penalti olarak nitelendirdigi, 3 yasindaki çocugun gördügü pozisyonu hakemlerin görmemesi mümkün degildir. Metin Tokat hak ettigi tokadi kimden yiyecektir? Lütfen bu yaraya biçak atiniz" dedi.''

Muhtemel sampiyonlugumuzun önündeki engeller çoktur.Medyadaki malum kalemsörler,federasyondakiüç kulübün amigolari,merkez hakem kurullarindaki tarafli yönetici ve hakemler ...listeyi uzatmak mümkün.Bu kurullarda temizlenme,tarafsizlik,kurallari uygulama yönünde adimlar atilmadan her zaman hakkimiz gaspedilecektir.Bunlarin düzeltilmedigi bir ortamda sampiyonlugumuzu engelleyecek Metin Tokat'lar bitmeyecektir.Simdi milletvekili bakana bir soru yönelterek Tokat'i tokatlatmak istiyor.Geçen sene Papila,bu sene Tokat bitmiyorlar,bitmeyecekler.

Konuyu açarken amacim bunlaribitirmek için,yani sampiyonlugumuzun önündeki engelleri kaldirmak için camia olarak yapmamiz gerekenlerdi.Bu minval üzere tartismaya devam edersek sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır tsmaniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barcelona olsak yine samp. yapmazlar bizi

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Alıntı Gülsen Nickli Üyeden Alıntı

Canbasten'e katiliyorum. Baslik kilitlenmese de ismi degistirilmeli. Birilerinin agzina, "taraftari sampiyonluga inanmiyor ve bunu sorguluyor" gibi laflar verilmemeli.. Bir ülkenin siyasetinden, toplumsal pozundanbagimsiz degildir futbol...

Yalniz

Trabzonspor bütün bunlardan ayriliyor. Biz bütünlesmis bir destekle, inanmislikla, o horon gibi futbolumuzla, "çikacaksiniz sahaya ... ..." taktigiyle oynayinca bu düzenin içinde de sampiyon oluruz merak etmeyin.Yeter ki bizadam gibi futboloynayalim. Alt yapimizi isler hale getirelim. Bir kere daha söylemistim, yineliyorum. Trabzon'dan futbolcu çikmamasi demek Karadeniz'den hamsi çikmamasi gibi bir seydir. O yüzden Trabzonsporun kendi evlatlarina daha çok is düsüyor. Bu arada ben de birakin Trabzonlu olmayi Karadenizli bile degilken mikro milliyetçi oldum ya, hadi hayirlisi

Not : Yukaridaki taktik türüyle ilgili üslubumdan dolayi özür diliyorum. Çok erkeksi bir üslup ama böyle bir gerçek var. Yazmazsam olmazdi. Tekrar özür diliyorum.

Bu konuda o kadar anlatilmasi gerekenler var ki. bence bunlari görmezlikten gelmekte mantiksizlik bir ise bu taraftan bakmak lazim..Sen degil horon gibi,makinali gibi olsanda su ortamda kar etmez.Öyle çürümüs ve kokusmus bir düzenin oldugu bir arenada mücadele veriyoruz ki... Belkide o basariyi yakalamak için ya onlara uyum saglayacaksin ve çirkefleseceksin(ki bu ne kadar basari sayilir)yada onurlu ikinciliklerinle ögüneceksin.

Bu sistem degismeden çok ama çok zor.....

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Öncelikle ne demek istedigimi anladigin için Tamer kardesim beni çok mutlu ettin.Yüz yüze konussak farkli tabii ki ama sanal ortamda kendimi ifade etmekteyetersiz kaldigimi düsünüyordum.Senin yorumun imdada yetisti.

Iste bu sistemi dönüstürmek için tüm camiaya düsen görevler nedir? Ne gibi çalismalarla yeniden özlenen sevgiliye kavusacagiz?

Bekledigim cevapanlaminda Erkan kardesim;

''Futbolun nasil temizlenecegine gelecek olursak, senin öneri getirdigin öneride sadece bizim vekilimiz yöneticimiz ön plana çikarsa çok fazla destek bulamayabiliriz ve yanlis anlasilmalara sebebiyet verebilir. Amadiger futbol takimlari ile birlikte hareket edilirse, basari saglanir.Birde temizlik en bastan federasyondan baslanmali yapilanma. Hakemlerimizin egitimsizligi tamamlanmali. Gerekirse avrupadaki federasyonlarla isbirligine gidip, hakemlerimizin onlarin liginde staj yapmalari saglanmali. Bu egitim döneminde de, yurt disindan hakemler risk orani yüksek maçlar için getirtilmelidir.'' demis.Sevgili Erkan baslik senin istedigin sekilde degismedi ama katkilarini bekliyorum.Edited by: halil ibo

kaplan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bana göre1 yil yurt disindan hakem getirilecek yardimcilariyla birlikte. Bunlarla bizim hakemleri maça vereceksin Tabiki bizim hakemler 4. hakem olarak. Saha kenarinda çay kahve içmeyecek havadan kaçtane kus geçti gibi saçma sapan islerle ilgilenmeyecek. Gözü hem sahada (Hangi hareketler faul hangisi ofsayt)olacak hemde yedek klübelerinde olacak. Madem MHK egitemiyor bakalim 1 yil boyunca maç almayinca ne olacak. Birde bu denensin.Edited by: kaplan6161

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben, Trabzonspor`un son 22 yilda (sampiyonluk anlaminda) istenilen basariyi elde edememesinin birincil derecede sebeplerini bazi arkadaslar gibi dogrudan "dis faktorlere ve sistemsel bozukluklara" degil, kendi bunyemizden kaynaklanan ic sebeplere bagliyorum. Dis faktorler, siz yeteri kadar guclu degilseniz devreye girer ve etkili olurlar. Tarih bunun ornekleriyle doludur. En yakin ornegi Osmanli`nin cokusudur.

Dis faktorlerin etkisini tabi ki yadsimamakla birlikte, bizimasil sorunumuz son yirmi yilda bir sekilde bunyemize nufuz eden baskalasma virusudur. Bu virus, Trabzonspor`u Trabzonspor yapan degerleri hasara ugratarak hizla kulubu siradanlastirmistir. Kendi degerlerimize yabancilasma sureci; Trabzonspor misyonunu anlama/tasima kabiliyetinden yoksun ruhsuz futbolcular, kendi egolarini ve cikarlariniTrabzonspor`un onune koyan capsiz ve populist yonetimler ve saha sonuclarina gore kulube sadakat gosteren taraftarla iyice pekismistir.

Bu donemde, biraz da sans eseri yakalanan kaliteli ve uyumlu kadrolarla 1996 ve 2005`de sampiyonluk firsatlari yakalamamiza ragmen; dis faktorlerden veya aleyhimizde duzenlenen kumpaslardan (!) dolayi degil de, yukaridaki paragrafta aciklamaya calistigim sebeplerin kollektif hafizamizda yol actigi inancsizlik, asagilik kompleksi ve de beceriksizlik sebebiyle ne yazik ki istenilen neticeyi elde edemedik. Belki de ilahi adalet, kendi degerlerimizi tekrar icsellestirmeden elde edecegimiz tesadufi bir basariya gecit vermemisti... kim bilir?

Nitekim, istatistiksel anlamda, sampiyonluk yasadigimiz yillar dahil en parlak yillarimizdan birini yasadigimiz gecen yildan sonra bu denli bir cokus yasamamizi nasil izah edebiliriz? Elde edilen basari saglam ve saglikli temellere dayansaydi bu kadar kolay dagilir miydik?

Meseleye bu perspektiften bakmayi denersek; rakiplerin komplolarindan, hakemlerin tarafli yonetiminden, medyanin ikiyuzlulugu ve cifte standardindan dahacok (bunlarin da yan faktorler oldugunu kabul etmekle birlikte) kendi degerlerimize karsi yasadigimiz yabancilasmanin bedelini odemekte oldugumuzu daha iyi kavrayabiliriz.

Netice olarak, sampiyonlugun formulu kendi icimizdedir.Edited by: The Londoner

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Olmasi gerekenlerden biri kanimca:

Tuttugunu koparan,lafini geçiren,pisirik ve miyminti olmayan baskan ve yönetim kurulu.

Hasan Cubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Londener dogru diyorsun ve tebrik de ediyorum seni, sana bir soru o zaman Gökdenizin kalmasini istiyormusun? Yazdiklarina göre büyük ihtimal gökdenizin oynamasina karsi´sin ?????

Zaman bize uymasa bizmi zamana uymamizmi lazim ?????

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

61Hamsi61,

Gokdeniz olayinda Trabzonspor alacagi kadar yara almistir maalesef. BastaAtay Aktugolmak uzerekulubumuzbu meselede Trabzonspor adina onurlu, ilkeli ve saygin bir tavir sergileme firsatini kacirmistir ne yazik ki. Gokdeniz olayi, Trabzonspor`un itibarini ve misyonunu ciddi sekilde yaralamistir. Bundan sonra Gokdeniz oynasa da oynamasa da, kulup tarafindan cezalandirilsa da cezalandirilmasa da cok fazla birsey degismeyecek aslinda. Bundan sonra olacaklar tarihin akisinda birer teferruat olarak kalacaktir.

Gokdeniz`in yaptigindan daha vahim olan nebiliyor musun? Bugun baskan soyle demis: "Gokdeniz yeteri kadar ceza cekti, biz ayriyeten bir ceza vermeyi dusunmuyoruz". Trabzonspor`un en tepesindeki adamin meseleye yaklasimi bu.Bu soz herseyi acikliyor. Yoruma gerek var mi?

kutoz
    Ziyaretçi

Sampiyon olmak için ne yapilmali?

Aslinda bu konuyu birinci lige çiktigimiz günden, bugüne degerlendirip tespitleri ortaya koymali ve müteakiben gelecege öneriler sunmak gerekir. Daha önce de bir konu basligi altina yazmistim. Trabzon'da 3 günden az olmamak kaydiyla Trabzonspor konulu bir sempozyum düzenlenmeli. (Bunun bir örnegini 1967 Trabzonspor'lular dernegi Istanbul'da yapacakmis) Futbola gönül vermis herkes (Yönetici, teknik direktör, futbol emekçisi, malzemecisi, kulüpte çalisan memurla vb.) bu sempozyumda bulusmali ve Trabzonspor'u enine boyuna tartisip, yarin için ne yapilmali bunlari belirlemeli ve siki bir disiplinle sempozyum sonuç raporuna riayet edilip uygulanmalidir.

Alt yapinin önemini, bilhassa Trabzonspor'da hepimiz biliyoruz. Cesaretli Teknik Direktörle de bunun meyvesininin nasil alindigini Ufukhan örneginde gördük. Sezon basinda Sebat'a verilen genç arkadaslarimiz da yarin bu takimda oynayabilecek yetenekte futbolcularimizdir. Demek ki alt yapiya önem verildiginde bunun meyvelerini görebiliyoruz.Vahid Hoca'nin alt yapiya bakis açisini bu anlamda begeniyorum.

Para ve lobi yanlisi degilim. Yumrugunu masaya vuracak yönetici tarzini da sahsen benimsemiyorum. Hangi kurumu temsil ettigini bilsin yeter. Trabzonspor ülke futbolunda yerini, çirkeflikle, sikeyle, hakemlerle almamistir. Her zaman onuruyla mücadele etmistir. Peki haksizlik yaptigimizda nasil bir yol izleyecegiz. Tabiki sessiz kalmayacagiz. Geçen yil yapilan protesto bunun en güzel örnegiyde. Yapilacaksa böyle yapilmali. Yasalarin izin verdigi çerçevede sesimizi duyurmaliyiz. Bugün elestirdigimiz aziz gibi degil, Trabzonspor gibi tepkimizi dile getirmeliyiz.

(Devami gelecek, PSV'nin maçi basliyor)

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

önce yönetimin çok saglam olmasi lazim

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı

(Devami gelecek, PSV'nin maçi basliyor)

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Birlik olduktan sonra biz,gerisi hikaye bence.Tabi ki çalismalar yapilmali,stratejiler belirlenmeli,belirli hedef çerçevesinde hareket edilmeli ama bu isin kilit noktasi bir olabilmek..

erol-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Gökdenizi felan birakin arkadaslar olan olmusbikere hala bunun derdindeyiz onu kovarsak sampiyon mu olacaz sanki.

Sampiyonluklarimizi paraylami aldik ben inaniyorumki takimimiza herne kosul herne sart olursaolsun sahada desteklememiz lazim... Maç basliyor seyircinin çogu tiyatro seyrediyor olmaz kardesim destek destek destek............................................ .......... .............

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

isimiz çok zor, amatör yoneticilerle nereye kadar bilemiyorum..aslinda istanbul takimlarinda da ayni sorun var ama onlar bunu para ve sikeyle telafi ediyor, avrupada ise batirip geliyorlar.gençlere onem verilmeli, veriyoruz deniyor her zaman fakat ali güzeldal ve adem koçak hariç son yillarda ben gelecek vaad eden gençlerin transferini hatirlamiyorum. siradan futbolculara para yagdiran yonetimler altyapi, üstyapi yatirimlarinda ne yaptilar, yapiyorlar, yapacaklar..günü kurtarma hesaplari..kendi adima ben bes sene daha sampiyon olamamayi orta siralarda gezinmeyi sorun etmem, ama hiç olmazsa gelecek vaat eden az maliyetli, genç bir kadro olusturulsun.trabzon buyuk takimdir hep sampiyonluga oynar, gibi popülist soylemleri bir yana birakalim, hiç olmazsa gelecegi olusturalim. düsünün bu kadronun yildizlari hariç diger siradan admlari yollasak yerlerine altyapidan ve disardan ucuz genç oyunculari getirsek bes senede buradan tasarruf edilen parayla modern bir stad insa edebiliriz.pilot takim uygulamasi yapabiliriz,her sehirde ve ülkede deneyimli futbol adamlarini bizim için futbolcu aramalari için istihdam edebilirz. almanyada takim satin alip futbolcu yetistirebiliriz. bu ve bunun gibi isler maliyet degil ufuk gerektirir bence, bu isleri yapacak ve bunu taraftara anlatacak yonetici bizde yok maalesef, olacak gibi de gozukmuyor. sampiyon olmadan geçirilmis yillar, adimiz avrupadan silinmis hala umutla bu sene sampiyon oluruz heveslerine kapiliyoruz, aldigimiz dandik futbolculara bilie buyuk transfer gozuyle bakabiliyoruz sonuc fos...gündelik hesaplar birakilmali artik!!!!!!

Semih GÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bunun cevabini ah bir bilsem[img]smileys/smiley19.gif[/img]

geronimo_61
    Ziyaretçi

nacizene fikrimi soracak olursaniz farkli olabilmenin faydali olabilecegini düsünmekteyim. olayin bir nina dönersek(sampiyonluk ve istatistiki basari);

1- kulüp yapilanmasini gözden geçirmeli ve lagvedilen Futbol As'yi ehil kisilere vermeliyiz.

2- futbol takiminin basina usta ve yetenekli bir teknik menajer getirmeli ve Futbol As'nin basina koymaliyiz.

3- transfer komitesinde iki yada üç is bilir yönetici menajerle çok etkili bir iletisim kurmali

4- b takim niteliginde bir kulüp olusturulmali

5- futbol takimi bir kaç kisi haricinde yenilenmeli ve kisa vadede basari getirecek futbolcularin yanina uzun vadeli futbolcular getirilmeli

6- yabanci transferinde öncelik avrupa ülkeleri olmali ve bünye uyusucuk futbolcularr alinmali ( polonya, çek cum, rusya)

fanatikdevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

abi saglam yonetim saglam taraftar sora genis ve kaliteli kadro ve sureklilik isteyen tekmik direktor ve sonunda sampiyonluk gelir

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Yorumlarda bazi arkadaslar bu basarisizligin asil sebebini kendi içimizde aramamiz gerektigini belirmis evet buda bir etken olabilir ama trabzonsporun firtinalar estirdigi dönemlere bir bakalim..;

Medya olaylara bu kadar vakif degil ve etkinligi yok denecek kadar az,futbolda lobi ve masabasi olaylari yok, o yillarda inanki yoldan geçen adama sorun TFFbaskaniveya MHK baskani kim diye sorsaniz eminimki size aval aval bakardi, herseyden önce futbol bir sanayi ve sektör degildi.

Türkiye futbolun starlari komik rakamlara top oynuyor.Misal iki kislik kömüre,bir kayiga,çirçir makinasina(pamuk ayiklama).....vs yani futbol bir zevk oyunu hak edenin kazandigi insanlarin içinde ruh oldugu zamanlar bu zamanlar simdi çevirin bu gerçekleri günümüze uyarlayin ve biraz düsünülelim.

Lobi ,ayak oyunlari,korkunç miktarda paralar,medya etkinligi,etiket olma hevesi(koltuk sevdasi),siyaset yani anlaya bileceginiz hersey futbolun içinde böyle bir ortamda 250 bin nüfuslu trabzon sehrinin payi ve etkinligine olabilir,daha dogrusu buna müsade ederlermi

......ve daha sayamadigim inanilmaz pislikler ve çirkeflikler allah insana düsmanin bile mertini nasip etsin...sizce su anda öylemi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)