Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 84 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sampiyon Olmak Için Neler Yapilmali ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

[QUOTE=3diletisim]
    Alıntı Can basten Nickli Üyeden Alıntı

Baska bir konu basligina 6 ay önce yazdigim biriletiyi hatirlatti butopic bana... Aynen kopyaliyorum...

----------------------------------------------------------

Haa unutmadan sunu da ekleyelim ki, bazi hiyarlarin "Trabzon sampiyon olamaz", "Istanbul 15 milyonluk sehir, basedilemez", "Trabzon gönüllerin sampiyonu olsun""Futbol para isi, kim paraliysa o sampiyon olur" yolundaki derin sosyo-ekonomikanalizleri(!) Trabzonspor taraftarlarininumudunu kirmak ve onlari sistemle uyumlu hale getirmek içindir.Bu türlü ayak oyunlariyla, yarimakillarica, güya Trabzonsporluya bu isi biraktiracaklar

Bu oyunlara dikkat edelim ve bizler kesinlikle böyle saçmaliklara itibar etmesek de arkadaslarimizi da bu yönde uyaralim. Zira 20-30 seneden sonra sampiyonluga ulasan sayisiz takim var. Trabzonspor da futbol kültürü ve potansiyeliyle bunu basaracak güçtedir.

YASASINBÜYÜK TRABZONSPOR EFSANESI!..

-----------------------------------------------------

iste gerçek trabzonlu dedigin böyle olunur[img]smileys/smiley1.gif[/img]

3diletisim sagol kardesim,o senin Trabzonlulugun...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Bu arada bu konu sari kilidi haketti gibi geliyor bana...Istanbullularin ekmegine yag sürmeyelim bence...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Irmakla kayanin savasinda galip bellidir... O yüzden önümüzde duran Istanbul, para, medya gibi "sert" engelleri gereginden fazla önemsemeden sabirla isimize bakalim derim. Elbette 7. kez sampiyon olacagiz. 17. kez de...

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

elbette olacagiz.hemde türkiyenin en çok sampiyon olan takimi olacagiz.o potansiyel bizde var.

Tahsin Armutcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

azizenin kurdugu sistem cokertilirse evet, yoksa hayir

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor gerçek sampiyondur.O yenilsede, ligdeki sirasi ne olursa olsun hakemlerin bizans takimlarina karsi en çok önlem almasi gereken takimdir.Bu hep böyledir.Eskiden Sadik dedalar,Oguz sarvanlar,Talat tokatlar simdi Cem papilar,Metin tokatlar.Göztepe denedi olmadi,Eskisehirspor yikildi.Trabzonspor ise deldi geçti.Trabzon Bizans takimlarinin taraftarlarinin sayisinin yok denecek kadar az oldugu bir sehir.Bu övünülmesi gereken bir durum degil.Normal olan bu.Asil anormallik istanbul disindaki ezik milletimizin istanbul basini-tvsi etkisiyle bu takimlara destek vermesi.Mesela herkesin hatirladigi bir FB-G.ANTEP maçi vardi.Ilk yari 0-3 sonra fb 4-3 kazandi,ve G.Antep sampiyonluk hayalinden oldu.Bir anadolu takimi için yikici olan sadece bu maçin sonucu degil maç bitiminde Antep te Antepli fenerlilerin konvoy olusturmasiydi.Evet aci olan budur.Bugün Ankara-Izmir-Eskisehir-Adana-ve hatta Bursa ayni durumdadir.Bu sehirler ve digerleri kendi takimlarina destek vermek yerine Istanbul takimlarina destek vermeye devam ettikleri sürece Trabzonspor her sene sampiyondur.Çünkü rakibimiz çok.Onlar bizi örnek alsa Trabzonspor basta olmak üzere bir çok anadolu takimi sampiyon olacak,bizans takimlari ise hakem medya ve aptallasmis taraftar destegini kaybettigi için çok zor ama çok zor sampiyon olabileceklerdir.Hatta belki olamayak ve Vefa gibi tarihe gömülecekler.Ama kazanan türk futbolu olacak,esit ve adil ligde akilli dürüst futbolcu ve futbolseverlerle Avrupayi,Dünyayi dize getiren bir Milli takimimiz olacaktir.Onun için isyanin adi TRABZONSPORDUR.Onun için TRABZONSPOR her sene aslinda sampiyondur.Onun için TRABZONSPOR lu olmak bir ayrcaliktir.

Gülşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu Istanbul takimlarinin yüzüncü yil hevesleri bittiginde biz sampiyon olacagiz.

2010 kadar sampiyon olacagiz yani, merak etmeyin. Umutsuzluga düsmeyin...

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

ancakfutbol üzerindeki adalet ve kalkinma(!) hamlesi bittikten sonra sampiyon olabiliriz

Nereden
    Kuzey Amerika

Iyi bir yonetim gelir, takima yeterli olabilecek yildiz ve genc oyuncular kazandirabilirse, taraftar bilinclendirilip takim uzerindeki baskisi azaltilabilirse, Avni Aker'de ki o eski cosku (baski demiyorum) yakalanabilirse, neden olmasin???

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'un sampiyon olmasi halinde Türkiye'nin ayaga kalkaicagini bilenler buna engel oluyor...

ÖNCE BU BOZUK SISTEMI YENMELIYIZ,GERISI KOLAY,BIR BABAYIGIT ÇIKIPTA OTORITEYI SAGLAMALI,

DeliKadir_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

geride kalan iki sene icinde sans bizden yana degildi ve diger takimlar futbolla degil hakemle oynadi bu sene desen sakatlar cezalar sansizlik bizden yanaydi ama gelecek sezon artik bizum nasil olsa 40. senemiz da 06-07 [img]smileys/smiley4.gif[/img]

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Napoli'nin 60 yil sonra sampiyon oldugu bir Italya'da yasamiyoruz.Hani temiz eller operasyonunun yapildigi bir Avrupa ülkesi degil burasi.Bunu söylerken pesinen bundan sonra sampiyon olamayacagimizi kabul etmiyorum ben.Fakat bu ülkede her alanda yasanilan çürümüslügün sporda özellikle futbolda had safhada oldugu bu yillarda; sampiyon olmamizinda futbolla ilgili tüm kurullardaki temizlenmeden geçtigini düsünüyorum.Bu anlamda futbolda temizlik için neler yapilmasi gerektigini sorgulamak ve çözüm yollari ortaya çikartmak istiyorum.Bu yönde katkilarinizi bekliyorum.Yani biraz kafa yormanizi rica ediyorum.Konu sari kiliti hak etmedigi gibi kimsenin ekmeginede yag sürmemektedir.''Tabii ki sampiyon olacagiz'' kolayciligindan ziyade konu üzerinde biraz beyninizi kullanmanizi istemistim.

Her zaman oldugu gibi giris yazisi okunmadan basliga cevaplar verildigi için son paragrafi yineliyorum.Ve eger çözüm için fikir üretimi yapilmayacaksa konunun kapatilmasinin ben talep ediyorum.:

Benim düsüncem;Trabzon camiasi buna Meclis'teki bakanimiz ve vekiller dahil federasyon,ceza,hakem kurullari üzerinde gerekli baskiyi olusturamamaktadir.Bukurullari lehimize etkilemek degil,tamamen tarafsiz hakkaniyetle hareket etmelerini saglamak anlaminda bir baski olacak.Paranin,gücün esiri degil hukuku,kurallari titizlikleuygulayan kurullara ne zaman sahip olacagiz ?

ferro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tabiki su sezonu atlatip devre arasinda saglam bir transfer yaparsak bidahaki sezon sampiyon biziz

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı
    ancakfutbol üzerindeki adalet ve kalkinma(!) hamlesi bittikten sonra sampiyon olabiliriz

Ne yazik ki bu bold yazilan kisim daha önce de vardi!

Yeni bir seymis gibi göstermeyelim...

kutoz
    Ziyaretçi

Halil Abi açikcasi basliga bakip konuya girdim. Ama son mesajinla konunun baslikla bagimsiz oldugun, kirlenen futbolun bu çürümüslükten nasil kurtulacagina dogru seyrettigini fark ettim.

Baslik için düsüncem. Elbette sampiyon olacagiz. Bu yil yasadigimiz sadece trafik kazasidir. Otomobil bir tamir olsun, yarisa kaldigimiz yerden devam edecegizdir.

Futbolun nasil temizlenecegine gelecek olursak, senin öneri getirdigin öneride sadece bizim vekilimiz yöneticimiz ön plana çikarsa çok fazla destek bulamayabiliriz ve yanlis anlasilmalara sebebiyet verebilir. Amadiger futbol takimlari ile birlikte hareket edilirse, basari saglanir.Birde temizlik en bastan federasyondan baslanmali yapilanma. Hakemlerimizin egitimsizligi tamamlanmali. Gerekirse avrupadaki federasyonlarla isbirligine gidip, hakemlerimizin onlarin liginde staj yapmalari saglanmali. Bu egitim döneminde de, yurt disindan hakemler risk orani yüksek maçlar için getirtilmelidir.

Bu konu hakkinda aslinda söylemek istediklerim bitmedi. Konu sayet Türk Futbolu nasil temizlenmeli ise, lütfen basligi buna göre degistirelim. Ama Sampiyonluk mümkünmü diye soruyorsaniz, kisaca cevap vermek soruya yetecektir. E V E TEdited by: kutoz

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Çok sey yazmaz istiyorum ama bu sefer kolay yolu seçip kestirip aticam... Tabiki evet

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sampiyonluga sezon basinda o kadar inanmistim ki bunu bir çok arkadasimla da paylastim, Ama her kademe de bu kadar üst üstte hatalar yapilinca üstüne bir de sansizliklar eklenince o güçlü duygularim hayal olmaktan bile çikti gitti.

Bundan sonra olabilirmiyiz sorusuna ise bütün kurumlari ile elini tasin altina koymus Trabzonspor camiasibu isi yapabilir diyorum, 2007 yilinda Trabzonspor'un sampiyonlugu nefesimi kesmeye bile yeter.

Zaten Türkiye'nin Juve'si olacakken biz çika geldik, filimlere konu oldular her zaman karsilarina dikildik. Bu sene de kazanilacak sampiyonlugu hiçbir seye degismem.

Bak simdi durduk yerde nabzim yükseldi.. Hey büyük Allah'im güldür yüzümüzü..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

trabzonspor elbette sampiyon olacak.buna inaniyorum.ama sampiyon olamasada onurlu mücadelesi yeter.

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

Alıntı thepatfhinder Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı

Ne yazik ki bu bold yazilan kisim daha önce de vardi!

Yeni bir seymis gibi göstermeyelim...

tabiki yeni bir olay degil zaten benim kastettigim de tek bir siyasi olusum degil.yoksa x parti gelsin o da bizi desteklesin de biz sampiyon olalim hangimiz böyle birseyi isteriz ki.

demek istedigim futbolun sadece futbol olmasi durumunda sampiyonluk zaten kendiliginden gelecektir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

elbette sampiyon olacagiz..

hem de söke söke..

ekmegimizi tastan çikararak...

ve gün gelecek tüm ezikler karsimizda saygiyla egilecek...

ben bunlara yürekten inaniyorum.

siz de inanin.

tüm camia inansin...

çünkü inanmadan koyulmus hedeflere hiçbir zaman ulasilamaz....

o kadar....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı halil ibo Nickli Üyeden Alıntı

Napoli'nin 60 yil sonra sampiyon oldugu bir Italya'da yasamiyoruz.Hani temiz eller operasyonunun yapildigi bir Avrupa ülkesi degil burasi.Bunu söylerken pesinen bundan sonra sampiyon olamayacagimizi kabul etmiyorum ben.Fakat bu ülkede her alanda yasanilan çürümüslügün sporda özellikle futbolda had safhada oldugu bu yillarda; sampiyon olmamizinda futbolla ilgili tüm kurullardaki temizlenmeden geçtigini düsünüyorum.Bu anlamda futbolda temizlik için neler yapilmasi gerektigini sorgulamak ve çözüm yollari ortaya çikartmak istiyorum.Bu yönde katkilarinizi bekliyorum.Yani biraz kafa yormanizi rica ediyorum.Konu sari kiliti hak etmedigi gibi kimsenin ekmeginede yag sürmemektedir.''Tabii ki sampiyon olacagiz'' kolayciligindan ziyade konu üzerinde biraz beyninizi kullanmanizi istemistim.

Halil ibo,

Trabzonspor forumunda, "Trabzonspor bir daha sampiyon olur mu?"diye birbaslik açmakkusura bakma ama açikçamantiksizliktir, çünküsampiyonluk için ümitsiz bir tablo çizmek,iletimde de belirttigim gibi tam da Istanbul takimlarinin isine gelen bir yaklasim biçimidir... Bunlari hesaba almadan konusuyosun,o nedenle beyni kullanma konusuna girme bence, zararli çikarsin... Kaldi ki görüldügü gibi ben iletimde üzerinde yeterince düsünülmüs, açiklayicibir yanit yazmisim...

Kilit konusunda da hala ayni düsüncedeyim...fenerinforumunda "fenerbahçe avrupada çeyrek finalden öteye gidebeilir mi", milliyetçi forumda "Türkler'den artik bir yol olur mu?", devrimci sitede "devrimaslinda hayal mi?" gibi bir baslik ne demekse bu topic de pek farkli degil bence...Edited by: Can basten

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Külünkoglu Nickli Üyeden Alıntı

Sampiyonluga sezon basinda o kadar inanmistim ki bunu bir çok arkadasimla da paylastim, Ama her kademe de bu kadar üst üstte hatalar yapilinca üstüne bir de sansizliklar eklenince o güçlü duygularim hayal olmaktan bile çikti gitti.

Bundan sonra olabilirmiyiz sorusuna ise bütün kurumlari ile elini tasin altina koymus Trabzonspor camiasibu isi yapabilir diyorum, 2007 yilinda Trabzonspor'un sampiyonlugu nefesimi kesmeye bile yeter.

Zaten Türkiye'nin Juve'si olacakken biz çika geldik, filimlere konu oldular her zaman karsilarina dikildik. Bu sene de kazanilacak sampiyonlugu hiçbir seye degismem.

Bak simdi durduk yerde nabzim yükseldi.. Hey büyük Allah'im güldür yüzümüzü..

amin.

Gülşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Canbasten'e katiliyorum. Baslik kilitlenmese de ismi degistirilmeli. Birilerinin agzina, "taraftari sampiyonluga inanmiyor ve bunu sorguluyor" gibi laflar verilmemeli.. Bir ülkenin siyasetinden, toplumsal pozundanbagimsiz degildir futbol...

Yalniz

Trabzonspor bütün bunlardan ayriliyor. Biz bütünlesmis bir destekle, inanmislikla, o horon gibi futbolumuzla, "çikacaksiniz sahaya ... ..." taktigiyle oynayinca bu düzenin içinde de sampiyon oluruz merak etmeyin.Yeter ki bizadam gibi futboloynayalim. Alt yapimizi isler hale getirelim. Bir kere daha söylemistim, yineliyorum. Trabzon'dan futbolcu çikmamasi demek Karadeniz'den hamsi çikmamasi gibi bir seydir. O yüzden Trabzonsporun kendi evlatlarina daha çok is düsüyor. Bu arada ben de birakin Trabzonlu olmayi Karadenizli bile degilken mikro milliyetçi oldum ya, hadi hayirlisi

Not : Yukaridaki taktik türüyle ilgili üslubumdan dolayi özür diliyorum. Çok erkeksi bir üslup ama böyle bir gerçek var. Yazmazsam olmazdi. Tekrar özür diliyorum. Edited by: Gülsen

Nereden
    İstanbul

2006'DA ERKEN SEÇIM YOK. NEDENI DE TRABZONSPOR...
    Son komplo teorisi...
    TARIH: 5 ARALIK 2005
    2006'DA ERKEN SEÇIM YOK. NEDENI DE TRABZONSPOR... MURAT ONGUN YAZIYOR...

Yine siyasetle, futbol baglantisi kuracagim ve 2006'de neden seçim olmayacagini öyle açiklayacagim.

Ama önce geçmisten bazi notlar;

28 Mart seçimlerinden AKP hükümeti büyük basariyla çikmisti. Neredeyse tüm belediye baskanliklarini kazandilar.

Ama büyük beklenti içinde olduklari bir yer hariç.

Trabzon...

O zaman ki gazete haberlerini hatirlarsaniz, Erdogan'in çok duygusal bir sekilde annesini aradigini ve "Trabzon'u kaybettik anne" diye üzüntüsünü dile getirdigini biliyoruz.(Hatta agladigini söyleyenler var)

Peki, muhafazakar Trabzon neden Erdogan varken, neden CHP'yi seçmisti?

Çünkü basbakan Fenerbahçe'ye büyük destek veriyordu ve Trabzon Fenerbahçe'yi hiç sevmezdi. Gerçekten de Trabzon'da Galatasaray sempatisi vardir, Fenerbahçe anti-patisi.Iste bu Erdogan'a Trabzonlularin bir mesajiydi.

Basbakan Erdogan ise, Trabzon'a büyük deger veriyor. Öyle ki, Fenerbahçe'nin önemli maçlarinin oldugu gün genelde sari-lacivert kravat takan Erdogan, Cuma gecesi oyananan Fenerbahçe-Trabzon maçindan önce, bordo-mavi kravatiyla boy gösteriyor. Yani gönlüm Trabzon'da diyor.

Simdi geçmisten önemli bir detay daha.

Ali Sen ki, kendisi yurtta uçan kuslarin hepsinden haberdardir, bu sezon basinda dedi ki:

" Bu yil Trabzonspor sampiyon olacak."

Çok temelli bir iddia degildi. Çünkü sadece futbolculara baktiginiz zaman, Fenerbahçe, Trabzon'dan üç gömlek üstün. Trabzon'un sadece 3 önemli futbolcusu var.

Ali sen'in öngörüsü tutmadi.

Neden? Çünkü çok talihsiz bir sampiyonlar ligi elenmesi, Gökdeniz ,Fatih Tekke ve Syzmkoviak'in takimdan uzak kalmasi.

Aslinda Ali Sen hakliydi, bu yil Trabzonspor sampiyon yapilacakti ama sanssizlik Trabzonspor'a engel oldu.

Yani 2006'da sampiyon Trabzonspor olmayacak. Ya Fenerbahçe ya da Galatasaray olacak.

O zaman 2006'da seçim yok.

Çünkü Tayyip Erdogan önderligindeki AKP Trabzonspor'u muhakkak sampiyon yapacak.

20 Yili askin zamandir sampiyon olamayan Trabzon bu hükümet döneminde mutlaka ipi gögüsleyecek.

Yazili olmayan ama gönüllerde yer alan sözlesme böyle diyor.

Isin ilginç yani seçim yili 2007'de sampiyon Trabzonspor olacaksa, en çok basbakanin takimi Fenerbahçeliler üzülecek.

Çünkü 2007'de Fenerbahçe 100. yasini kutlayacak.

Bu da ilahi takdir olsa gerek

yorumsuz....

kutoz
    Ziyaretçi

Murat Ongun ulema'ya mi danistida ögrendi bunlari... Böyle gelecek bir sampiyonlugun kupasi 8 direkli hamamda, hamam tasi kadar degerli olmaz benim için...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)