Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 90 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fenerbahçe Maçi Analizleri

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

fficeffice" />
    Arkadaslar bu konunun amaci Fenerbahçe maçini incelemeye almak yani maç öncesi analiz gibi bir sey de diyebiliriz.Nasil bir kadro kurmamiz gerektigi,hangi dizilis ile oynamamiz gerektigi,Fenerbahçe?nin nasil oynayacagi,nasil bir dizilis içinde olacagi konusunda bazi seyleri belirlemeye fikir alisverisi yapmaya çalisalim.

Öncelikle kötü bir sezondan dolayi ve Galatasaray karsisindaki hezimetten dolayi bu maç öncesi hepimiz tedirginiz.Ancak kimse sunu unutmasin ki Trabzonspor büyük bir camiadir.Her takimin inisleri çikislari olabilir.Büyük takim büyük takim oldugunu kötü günlerindeki büyük maçlarda gösterir.Galatasaray Fenerbahçe?ye 6-0 yenildikten sonraki sezon daha kötü bir sene geçiriyordu.Herkes Kadiköy?deki derbide 6-0 hezimetine yakin bir sonuç bekliyordu.Ancak Galatasaray çikti ve mücadele ederek 2-1 yenilgiyle ayrildi sahadan.Ben Trabzonspor?un en azindan bunu yapmasini ümit ediyorum.

Vahid Halilhodziç?in su an beklenenin altinda performans göstermesini pek yadirgamiyor ve sasirtici bulmuyorum.Ancak daha kendisi hakkinda bu takima uygun mu degil mi kararini veremedim.Fenerbahçe maçinda oynatacagi takimi görmek istiyorum ve Vahid Halilhodziç?in en büyük sinavinin benim gözümde bu oldugunu belirtiyorum.Insallah Fenerbahçe?yi iyi etüt ettikten sonra dogru plani hazirlar.

Fenerbahçe?yi ele aldigimiz zaman büyük ihtimal oynamamasi bekleniyor.Luciano cezali.Selçuk sakat.Fenerbahçe geçen seneki derbilerde basarisiz bir performans sergilemis bir takim ve genel itibariyle tek forvet oynayan defansa yatan bir görüntü sergiledi.Ancak Besiktas ve Galatasaray maçlarina baktigimizda çift forvet oynadiklarini görüyoruz.Yine de buna ragmen Besiktas maçinda çok defansif bir anlayis içinde olduklarini görebiliriz.Nitekim Galatasaray maçinda kontrolü elinde tutan takim Fenerbahçe?ydi.Yani Fenerbahçe?nin bize atak mi yoksa defansif mi oynayacagi konusunda süphelerim var.Ancak yine de maça baskili baslayacaklarini kontrollü bir sekilde hatalarimizi degerlendirip atak oyununu benimseyeceklerini düsünüyorum.

ath>

Ve Fenerbahçe?nin muhtemel 11?in böyle çikacagini düsünüyorum.Isin ve maçin kritik noktasinin geçenegi alan orta alanin ortasidir.Eger Appiah ve Aurelio ekarte edebilirsek hem orta saha üstünlük kurmus hem de bize yapilacak ataklari kismen engellemis oluruz diye düsünüyorum.Simdi bunlari geçtik peki Trabzonspor nasil oynamali?Fenerbahçe?nin nasil oynayacagindan çok bizim nasil tedbirler alacagimiz daha önemli.

Bence çikmamiz gereken 11 bu olmali.Her ne kadar defansimiza bakinca insanin içinde bir ferahlama olmasa da malzeme bu.Sag bek daha 1 profesyonel maça çikmis olan Ufukhan?a emanet ne kadar Rizespor maçinda basarili bir görüntü çizse de Rizespor bizi zorlamadi.Tuncay karsisinda yetersiz oldugunu düsünsem de en mantikli isim bu geliyor.Sol taraftaki Celo Ufukhan?a göre biraz daha sansli durumda ancak yine de Celo gerek topu çikaramamasi gerek top kapamamasindan dolayi beni daha çok süpheye itiyor.Erdinç ve Kürsat insallah basarili bir performans gösterirler.Bu futbolcular için kafa topuna dikkat çekmeye gerek yok herhalde.Buraya kadar defansi inceledik ancak yine de benim için önemli olan nokta orta saha alanidir.Fenerbahçe?nin 4 orta sahasina karsilik 5 tane orta sahayla karsilik vermek en mantiklisi diye düsünüyorum.Ne kadar Adem Koçak?in görev bölgesi orasi olmasa da ön liberoda ki pas alisverisini yapabilecek kisi o.Tabi adam kovalamasi ve basmasi sart.Yattara?nin bu maç da defans gelmeyip basmamasi gibi bir alternatifi yok.Fenerbahçe?nin sol kanadi sag kanadindan daha aktif.Yattara?nin Tuncay?dan çok Ümit?e basmasi gerek.Eger Ümit?in soldan ataga kalkarken ayagindan top kaparsa ne kadar tehlikeli olabilecegini hepimiz kestirebilir.Yattara?nin defansin göbeginde ugrasayacagi diger kisi de Servet olacak bu durumda.Sol kanata baktigimiz zaman keske Lee?den baska birisi olsa ama bundan iyisi Sam?da kayisi.Lee?nin bence yapmasi gereken seyler topu kovalamasi ve Szymek?i beslemesi mümkün oldugunca geriye dönmemesi ve çizgiye inmemesi.Szymek ve Fatih?in günlük performanslari çok ama çok etkili olacak.Fatih?in daha istekli olmasi gerek ve önde pres yapmasi lazim.Adem K. ve Hüseyin?e gelirsek toplarsak bir ön libero görevi yapacaklar.Aynen milli takimdaki Selçuk Hüseyin ikilisi gibi.Ikisi de adama basacak ama Adem arti olarak top yapacak.Appiah ve Aurelio ikilisine karsi bu ikili arti Szymek savas verecek.Atak yaptigimiz sirada geri dönen toplari Adem toplayip etkili kullanabilirse ne ala.Ama atak yapayim derken kaptirirsa felaket.

Sonuç olarak Fenerbahçe?nin kanatta oynamasina izin vermemeli.Ne atak ne de defansif oynamaliyiz.Oyunun orta saha yay ve çizgisine sikismasi gerek.Oradan ileri geçmemeli Fenerbahçe.Bunlari uygulayabilirsek ne ala.Sakin olmali acele etmemeli ve eger kontra sansimiz yoksa zaman geçirerek oynamaliyiz.Oyunun kritik adamlari sayarken bir an bütün takimi saydigimi fark ettim ancak aralarindan ayiklarsak.Adem K.-Yattara-Szymek-Fatih.Futbolcularimiz günlük performansi çok etkili olacaktir.Bu yazidakiler benim sahsi görüsümdür.Isteyen katilir ve ya katilmaz,elestirebilir.

Saygilar.

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

osman bunlari sen vahid hocaya yollasana[img]smileys/smiley4.gif[/img]Edited by: Beytullah

Y.Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

bayagi mantikli.ama ben sadece pres yapmayan bir yattaranin ilerde tek kalmasina onun yerine iyi paslar atabilen ayaginda iyi top saklayabilen fatihin orta saha ya yakin oynamasi gerekiyor diye düsünüyorum.yatti ye atilacak uzun toplar ki bu toplari atacak bir simek ve fatih olacak orta sahada.bence etkili olur.

buda benim görüsüm.

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benim kisisel tahminim servet'in yerine deniz baris'in oynayacagi yönünde.

En kritik isimler ise bizden Szymek ve Hüseyin onlardan ise Appiah ve Ümit Özat olur oynadiklari yerler açisindan bence..

yomrali'nin görüsü ise çok mantikli ve is yapar.fener atak yaparken bir top kaptirdiginda top fatih ya da szymek ikilisindne birinde ise ve de yattara ümit ile basbasa ise canlarini sikabiliriz biraz [img]smileys/smiley2.gif[/img]Edited by: oflee61

Nereden
    Ankara

kürsat & tayfun ikilisinden biri oynarsa 3 yeriz, ikisi birlikte oynarsa 5 yeriz, erdinç & eller oynarsa ortada bi maç seyrederiz, erdinç eller oynamali halilodzicin bunu anlamasi gerek.

lazutlarlivera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

alex sakat luciano cezali selçuk sakat.en can alici yerlerinde eksik oyunculari war.Hele ki defanslari çok çok kötü.Ben gol atacagimizdan eminim.bizim savunmamiz ve kalecimiziyi oynasin fener e tarihi fark atariz.Baska da bise demiyom.Ama ne olursa olsun ALLAHIN izniyle yenecez onlari

lazutlarlivera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

su kürsat oynamasin biz bu maçi kazaniriz.yeter ki o oynamasin.Allahimkim getirdi su kürsat iyaaaaa.offffffff atay aktug offfffff

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı selcjK Nickli Üyeden Alıntı

kürsat & tayfun ikilisinden biri oynarsa 3 yeriz, ikisi birlikte oynarsa 5 yeriz, erdinç & eller oynarsa ortada bi maç seyrederiz, erdinç eller oynamali halilodzicin bunu anlamasi gerek.

sana sonu kadar katiliyorum.

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aynen

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bence sistem 3-1-2-2-3olmalidir.kalede jefferson defansta eller erdinç ufukhan önlerinde hüseyin onun önünde adem szymek yattara ve lee ileride ise jun mehmet yilmaz ve fatih.ne kadar az defansa cekilirsek o kadaraz gol yeriz,tam tersi sasirticibir sekilde saldirmamiz lazim.tipki eski günlerdeki gibi.gs ye karsi defans yaptik 4 gol yedik.yani sözde saglamci oyunla hem bol gol yiyoruz(cunku defans kotu)hemdeileride posizyon bile bulamiyoruz.topu ileride tutmali ve önde basmaliyiz.hem bu sistemle yenilsek bile o kadar üzülmeyiz.örnek 3 sene önceki 3-2 yenildigimiz mac. o macta bolca pozisyona girmis ve hüseyinle bile gol bulmustuk.tuncay günündeydi ve 3 gol atti.ama tarafli tarafsiz herkes cesur ve mükemmeloyunumuzdan dolayi kutladi bizi.bi yerden sonra her cümle bos.futbolcularimiz cesur olmali,hirsli olmali ama ayni zamanda rahat ve sogukkanli olmali.defanstan daan diye vurmayip paslasarak hizli bir sekilde çikmali.cesur olmali(bunu söylemistimkisacaher futbolcu 3 kisilik oynamali.çikin ve yeninAllah askina, eger yenerseniz adak adadim,deniz fenerinebagis yapacagim.

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

12 kisi sikinti olmasin [img]smileys/smiley2.gif[/img]

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı isots1978 Nickli Üyeden Alıntı
    bence sistem 3-1-2-2-3olmalidir.kalede jefferson defansta eller erdinç ufukhan önlerinde hüseyin onun önünde adem szymek yattara ve lee ileride ise jun mehmet yilmaz ve fatih.ne kadar az defansa cekilirsek o kadaraz gol yeriz,tam tersi sasirticibir sekilde saldirmamiz lazim.tipki eski günlerdeki gibi.gs ye karsi defans yaptik 4 gol yedik.yani sözde saglamci oyunla hem bol gol yiyoruz(cunku defans kotu)hemdeileride posizyon bile bulamiyoruz.topu ileride tutmali ve önde basmaliyiz.hem bu sistemle yenilsek bile o kadar üzülmeyiz.örnek 3 sene önceki 3-2 yenildigimiz mac. o macta bolca pozisyona girmis ve hüseyinle bile gol bulmustuk.tuncay günündeydi ve 3 gol atti.ama tarafli tarafsiz herkes cesur ve mükemmeloyunumuzdan dolayi kutladi bizi.bi yerden sonra her cümle bos.futbolcularimiz cesur olmali,hirsli olmali ama ayni zamanda rahat ve sogukkanli olmali.defanstan daan diye vurmayip paslasarak hizli bir sekilde çikmali.cesur olmali(bunu söylemistimkisacaher futbolcu 3 kisilik oynamali.çikin ve yeninAllah askina, eger yenerseniz adak adadim,deniz fenerinebagis yapacagim.

Abi keske dedigin taktikle oynayabilsek.Kaleciyi saymadin.[img]smileys/smiley17.gif[/img]

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

3-1-1-2-3 olacak özür

sagbek tayfun oyniyacak

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Erhan|TS Nickli Üyeden Alıntı
    sagbek tayfun oyniyacak

Bence de.Asil mevkii orasi zaten.

Analyzer
    Ziyaretçi

Osman tebrikler. Muhtesem analizler[img]smileys/smiley32.gif[/img]Edited by: Analyzer

Nereden
    İstanbul

abi moral bozmak gibi olmasin ama icmden bir his fark yiyecegimizi soyluyor

insallahyenerizde su mail yuzunden rezil olurum...onurlari icin oynamasi lazim futbolcularin...herkes canla basla mucadele ederse ve panik yapmazsak yenebiliriz en azindan rezalet cikmadan sahadan ayriliriz...

Nereden
    İstanbul

Alıntı Analyzer Nickli Üyeden Alıntı
    Fenerbahçe maçi basligi vardi zaten, oraya yazilabilirdi maç analizleri. Gereksiz birtopic olmus. Osman sentopic açma isinipek beceremiyosun galiba[img]smileys/smiley4.gif[/img]

ayrica guzel bir topic olmus bence....hem adam ugrasmis onca yazmis bir topic acmayi hak etmis bu ugraslari nedeniyle

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

abi tayfun bek diil samet hoca zamaninda da adam yoklugundan oynatildi( ii de oynadi ama).ufukhan a güvenmemiz gerekir diyorum ben.(tabi kötü oynasa da sahiplenmek sartiyla)

gelecege yatirim yapiyorsak artik biraz daha cesur adimlar atmaliyiz

Analyzer
    Ziyaretçi

Alıntı demiahme Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı Analyzer Nickli Üyeden Alıntı
    Fenerbahçe maçi basligi vardi zaten, oraya yazilabilirdi maç analizleri. Gereksiz birtopic olmus. Osman sentopic açma isinipek beceremiyosun galiba[img]smileys/smiley4.gif[/img]

ayrica guzel bir topic olmus bence....hem adam ugrasmis onca yazmis bir topic acmayi hak etmis bu ugraslari nedeniyle

Ben öyle bisey yazmadim. Osman'la aramizi bozmayin lütfen[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Osman sensin be[img]smileys/smiley32.gif[/img]

ilaveten alex oynamazsa bizim için çok iyi olur.. duran top organizasyonlarinda etki oranlari azalir...

Buradan Ahmet Abî'ye de sesleniyorum.. abi Giray Hoca iyi arkadasindir.. Osman'i ver eti senin kemigi benim diyerek... sanirim onun veliahti olur ileride[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Semih GÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Nobre bizim maçlarin en etkili ismidir kesnilikle onu tutmak lazim.

Ayrica anelkayi da kim tutacak merak ediyorum.

Ama formda olursa Yattarayi kim tutacak asil onu merak ediyorum[img]smileys/smiley17.gif[/img]

ayrica onlarin sol tarafinda oynayan tuncayda yattaranin bosalttigi alanda çok is yapar bisim için çok sakat bir durum bu.

Orta alanda birde bizim toplarin hepsini simekle bulusturmak lazim.

defanstan sisirme toplar bi ise yaramaz.

Ve sunu büyük puntalarla yazmak istiyorum kesinlikle

MEHMET YILMAZ oynamamali.11 e 11 mücadele etmek lazim[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Analyzer
    Ziyaretçi

Alıntı Muhalif Nickli Üyeden Alıntı

Buradan Ahmet Abî'ye de sesleniyorum.. abi Giray Hoca iyi arkadasindir.. Osman'i ver eti senin kemigi benim diyerek... sanirim onun veliahti olur ileride[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Ben de buradan yetkililere sesleniyorum. Kazim Kanat gibi adamlar gazetelerde futbol hakkinda köse yazisi yazabiliyorsa, Osman onlardan kat kat iyi analiz yapabiliyor olmasina ragmen niye köse yazari olmasin? [img]smileys/smiley17.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Jef

Tayfun Kursat Erdinç Celo

Adem Hüseyin

Yattara Syzmek Lee

FATIH

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

BEN: Tayfunu sagda oynatir ufukhan bekler diye dusunuyorum ve kontrollu saldirirsak rahat yeneriz diyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)