Sayfa 24 Toplam 24 Sayfadan BirinciBirinci ... 14 22 23 24
Toplam 596 adet sonuctan sayfa basi 576 ile 596 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BBL 4. Hafta | Trabzonspor Medical Park 69 - 73 Galatasaray Cafe Crown

Eren Karaahmetoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İlk çeyreği izleyebildim sadece. Öndeydik. Yine son çeyrekte iyi oynamışız. Öncesinde her zamanki gibi kötü sanırım. Olsun çocuklar.
    -------BİZE HER YER TRABZON-------

http://twitter.com/#!/eren_1967

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Galatasaray'da 9 oyuncu sayı yükünü çekerken, Trabzonspor'da sadece 5 oyuncu. Galatasaray'da yabancı ve yerli oyuncular neredeyse aynı oranda sayı atabilmişken ( yerli 43 sayı/ yabancı 30 sayı), Trabzonspor'da ise (yerli 6 sayı/yabancı 63 sayı) oranı ile yabancılar ayakta kalmış.

Bu neyin göstergesi benchten gelen oyuncuların Trabzonspor takımına katkısı 0 .

Bench basketbol takımının herşeyi. Öyle maçlar oluyor ki benchten gelen oyuncular maçı kazandırıyor.

Dolayısıyla burada önemli olan nokta ilk 5 dışında diğer oyuncuların ne yazık ki Beko Basketbol Ligi kalitesi altında.

Bu sadece bu maça özel birşey değil diğer oynadığımız maçlarda da geçerliydi.
    Büyük Takım Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ah o son periyot . Bu sene ligte kalalım bench'i de kuvvetlendiririz o zaman akarız

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ilerisi için iyi sinyaller var...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Hamdi Karamahmutoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Bugünkü maçı izlerken şunu anladım.
    Geçen yılki takımdan gelip, bu takımda katkı sağlayabilecek kimse yok.
    Ayrıca uzun diye alınan Mutlu hala çok savruk ve yetersiz.
    Savunmadaki sertliği artırırken kullanılabilir ama çabucak faul problemine giriyor.
    Beklentim değişmedi, takım takviye diye, avaz avaz bağırıyor.
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam!'' Dozer CEMİL

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

BASKETBOL MEDYASINDA MP TRABZONSPOR - GS CC MAÇI

*

FANATİK - GÖKHAN GERMAN

Öncelikle şunu belirtelim, Trabzonspor lige renk katacak. Takımlarına gönülden bağlı taraftarların bulunduğu kentte, dolu tribünler önünde basketbol maçı oynanması büyük keyif.
    Maç da keyifli geçti. Trabzonspor ligin yeni takımı. Galatasaray’a oranla daha sınırlı bir kadroya sahipler. Bu nedenle yapacakları şey mücadele etmek, taraftar baskısıyla kendilerine avantaj yaratmaktı.
    Maçın başında bunu çok iyi yaptılar.
    Savunmada çok sert ve mücadeleciydiler. Ama basketbolda sadece mücadele ederek maç kazanılmıyor.
    Nitekim ilerleyen dakikalarda kadro yetersizliği ön plana çıktı.
    Trabzon, kimyası sorunlu bir takım. Alexander Rasiç dışında hücumda üretken hiçbir oyuncu yok. Rasiç büyük bir yıldız değil. Sadece basketbol bilgisi ve zekası ise bu kadar parladığına göre, düşünün takımın durumunu.
    Sırp oyuncu 17 sayı atmış, 10 da asist yapmış. Yani takımın attığı sayıların yarısında Rasiç’in parmağı var. Bordo-Mavililer mutlaka en az iki tane hücumlar sıkıştığında kendi başına pozisyon yaratabilecek oyuncu transfer etmeli.Galatasaray, zorlu deplasmanda oyunun kontrolünü elinde bulunduran takımdı. Sakin oynadılar, son bölümlere de 16 sayı önde girdiler. Tutku son haftalarda çok formda. Kenardan gelen Melih ve Andriç’in katkıları oldukça değerliydi. Özellikle Andriç’in yaptığı iki blok, maçı da bitirdi.
    Ama Trabzon’un döndüğü alan savunmasına bu kadar acemice ve kötü hücum etmeleri kendilerine çok pahalıya mal oluyordu. Rasiç’in yorgunluktan dili dışarı çıkmasa son dakikada o iki bloğu yer miydi bilmiyorum.
    Trabzon’dan kopup Galatasaray’a dönen Evren’in sakatlığı varmış o yüzden İstanbul’da bırakılmış. İnşallah bahane değildir. Yoksa, tepki olacak diye en önemli oyuncundan yoksun kalmanın bir mantığı olamaz. Hele Galatasaray gibi büyük bir camiada…
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

BASKETBOLSEVERLER.COM - İSMET BADEM

MEDİCAL PARK TRABZON: 69 – GALATASARAY: 73

Şu şansa bakın. Aynı gün Trabzon’da basketbol ve futbol maçı var. Trabzon’un iki rakibi de Galatasaray. Futbolda yenerken, basketbolda aynı başarıyı elde edemedi. Rasic ve Ali Karadeniz, Snow ve Jamison görevlerini yaparken, diğer Türk oyuncular yeterince katkı sağlayamadılar. Trabzon hâlâ kadro takviyesi istiyor! Beko Basketbol Ligi kolay değil. Çok hassas ve titrek duygularla Trabzon’da var olma savaşı veren basketbolun işi kolay değil!
    Galatasaray CC: Shipp nihayet devreye girdi. Melih, Tutku, Andric iyi oynarken, Rancik ve Shumpert bekleneni veremedi. Sonunda Galatasaray önemli bir galibiyet ile sahadan ayrıldı. Gün geçtikçe Galatasaray çok daha iyi basketbol oynayacaktır. Eldeki kadro bunun sinyallerini veriyor.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

herkes takımda yerli oyuncu yetersizliğinden bahsetmiş, iş işten geçmeden transfer yapılmalı ....

Emre7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

yazdığım mesaj silinmiş şok oldum yanlış olan tarafın bilgilendirlmesini isterdim.
    ama dalen diyorum, maçın baş rolündeki taraftar & ilker & yönetime ayrı ayrı paragraf açılmalı.
    [ille d' 7]

Mustafa Yılmaz.20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ersin Görkem dışında kaliteli yerli oyuncumuz yok. Birkaç genç oyuncu var ama (Mutlu,Caner..) maç kazandıracak oyuncular değil bunlar. Zamanla iyiye doğru gideceğiz ama inşallah iş işten geçmiş olmaz. Wright ve Jamison aynı anda kenarda olduğu zaman, çok sıradan bi takım oluyoruz. Rasic dışında oyun bilgisi "çok iyi" diyebileceğimiz kısa oyuncumuz yok. Ve bana göre hücum setimiz çok dağınık. Rasic içeriyi zorlayıp asist yapmaya çalışıyor, başka hiçbirşey yok.Acaba oyuncular birbirini daha iyi tanıdıkça düzelecek mi bu dağınıklık? Eğer böyle gidecekse sıkıntılı bi sezon geçireceğiz demektir.
    33# DRAGO GABRIC
    61# IBRAHIMA YATTARA #11
    13# Steve Nash
    10# Kerem Tunçeri

6# Aleksander Rasic

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim dikkatimi çeken ise her maç 16-20 top kaybı yapıyoruz. Bu rakamlar normal mi? Bunu azaltmanın bir yolu var mı?
    Sayılar tek başına pek anlam ifade etmez. Onlardan faydalanmak için anlamlı ve mantıklı ilişkiler kurmak gerekir.

Mesela yüksek tempoda oynayan bir takım için mesela 15 top kaybı çok olmayabilir. Ama kontrollü oynayan bir takım için 8 top kaybı fazladır (Bunlardan kastım oyun temposu, pozisyon sayısı ile top kayıpları arasındaki ilişkiyi açıklamak).

Diğer bir faktör rakip savunma sertliği. Tam saha, 3/4 sahada veya yarı sahada baskılı bir savunmada top kayıpları yaşamak doğaldır.

*

Sonuca geleyim, sayıların fazlalığı azlığını zaman gösterecektir. Benim o mesajda göstermek istediğim asist/top kaybı oranından yola çıkarak top dağıtımını-pas trafiğini iyi organize edememekti.

Rasic saf oyun kurucu değil. Geçen yıl Partizan'da B. McCalebb topu getiriyordu. Yarı sahada oyunu birlikte yönlendiriyorlardı. Ve Rasic ceza şutlarını kullanıyordu. Dünya şampiyonasında da Teodosic ile oynamıştı.

Biz de ise Rasic 1 numara oynuyor. Ve şimdiye kadar oyun zekasıyla bunun hakkını veriyor bence. Takımı besliyor. Snow ise daha skorer rolde. (Bunu dışarıdan şutlarla bulmaya çalışıyor. Oyunda olduğu sürelerde Ersin ve Derrick de şut üzerinden oynuyorlar.) Ne yazık ki İlker'in tempoyu ayarlama ve takımı sete yerleştirmede (Beko seviyesi için) yeteli olmadığı görünüyor. Bu onun kötü oyuncu olduğunu göstermez. Sapla samanı karıştırmamak lazım. (Yeterli olmamak kötü demek değil yani).

*

Alıntıladığınız mesajımda iki noktaya değinmiştim: pick & roll ve üçgen hücumlar.

Bunların basit kurgularıyla top daha rahat dolaşıyor. Özellikle rakip baskısıyla potadan uzaklaşan kısalara koridor açmak için tepede picklerle yardıma gelinmeli. Gerçi Jamison'ın ayak çabukluğu pek yok ama Wright'ın orta mesafe şutu düşünülerek gerçekleştirilebilir.

Dünkü maçtaki top kayıpları ağırlıklı olarak setteki yerleşim hatalarından kaynaklanıyordu. Yani GS'nin pas arası yapmasından değil, bizim topu dışarı atmamızdan...

Tabii ki teknik bir konu. Saatlerce, haftalarca çalışan oyuncuların maç içerisinde bu hataları yapması doğal. Abartılacak bir şey yok. Ama daha iyi hale nasıl gelebiliriz tartışacaksak naçizane fikrimi paylaşmak isterim.

Yılların koçuna işini öğretmek gibi bir hadsizlik içine girecek değilim elbette...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (08.11.2010 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bence dün bizim takımın en iyisi Rasic'di.

Nereden
    İstanbul

İlk dört haftanın en göze batan kısmı yerli oyuncuların katkısının çok sınırlı kalmasıdır. Yabancı olarak transfer edilen Ali Karadeniz ve çok az Ersin Görkem dışında.

Bu maçta da aynı durumu gördük.

Sahada aynı anda en fazla 3 yabancı bulunabilmesi kuralı nedeniyle yerli oyuncuların istatistiklerin görünen ya da görünmeyen kısmlarında mutlaka bundan daha fazla katkı vermesi gerekir.

Özellikle Caner Öner ve Mutlu Demir'in mutlaka rotasyona etkin bir biçimde dahil olmaları gerekir.Ersin Görkem ise skora daha fazla katkı yapmalıdır.

İlker Türel,Hadi Özdemir,Hakan Yapar ve Serhat Büker zaten sınırlı katkı yapabilecek, kapasiteleri belli oyuncular.
    ÖNCE TRABZONSPOR DİYECEKSİN…ENDÜSTRİYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DİREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN...#KORAY ÇAPOĞLU

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Üçgen Hücum hakkında

Uzun uzun anlatıp karışıklığa sebep olmasın. Merak eden arkadaşlarımız için basit animasyonları paylaşmak isterim:

http://www.coachawinningteam.com/bas...play_triangle/

(Play ile farklı pozisyonları çalıştırabilirsiniz)

Osman Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence dün bizim takımın en iyisi Rasic'di.
    Bence takımımızın en kilit oyuncusu Rasic.Rasic varsa biz sayı üretebiliriz onun dışında sayı üretmemiz çok zor.
    Colmandante

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Gözden kaçan bir şey var..

Maçta bunu söyledim..

Dışarda adamların guardlarına baskı yok çoğu pozisyonda bomboştular..

Attıklarında girdi, bazılarında boşken de set oynadılar..

Kelepçemiz yok dışarıyı savunacak..
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Çetin YILMAZ: " * Alan savunması çok verimliydi.

* Obasohan, Ersin, Caner, Rasic ve Snow tam kapasiteyle hazır olduklarında dışarıda sorun yaşamazlar. Ama pota altına bir Bosman bulurlarsa işleri kolaylaşır.

* Bu takımı bir iki hafta sonra değerlendirmek lazım."

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ribaundlarda 40-27 ustunluk kurmusuz Galatasaray'a ama maalesef bunu skora yansitamadik.

21/10 gibi komik bir oranla attik serbest atislarimizi bunda taraftarimizin serbest atislar kullanirken susmamasi da bir etken bana gore.

Buna karsin Galatasaray 30/22 gibi bir oranla atmis serbest atislari.

Ali Karadeniz'i ve Rasic'i bu mac hic dinlendiremedik maalesef bu da dar rotasyonumuzdan kaynaklaniyor.

17 top kaybimiz da cabasi.

Herseye ragmen bu takim bu macta sonraki maclar icin Umut verdi.

Haftaya Sinan Erdem'de oynanacak olan Fenerbahce macindan galibiyet almamiz bir hayli zor ama yine de binlerce Trabzonsporlu salondaki yerini almali.
    Evet maçın özeti bu..serbest atışlarda çok kötüydük..gs skoru açtığı dönemde tek atış kaçırmadı..kaçırdıkları son peryotta attıkları..
    Gs 12 adamından da faydalandı..biz Rasiç-Jameson ve Snow üçlüsünün bir arada oynadığı dönemlerde hücumda ve savunmada denge sağlayabildik..
    Rasiç'i çok beğendiğimi de söylemeliyim..buna karşın Wright sahada yoktu..

Gs tecrübeli bir takım..Ermal gibi bir adamı 3. peryota kadar oynatmadılar..Ermal girdikten sonra fark 16 sayıya kadar çıktı..
    söylediğin gibi rotasyon sıkıntımız var..kadromuz çok dar..
    Herkese Merhaba

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Murat abi Wright nasıl yoktu 21 sayı 8 ribaundla?
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Beğenmedim Uğurtan.. 21 sayı atması önemli değil..oyuna katkısı zayıf..asistleri hakkında bir bilgi var mı..
    Herkese Merhaba

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

http://video.tbf.org.tr/ozel-videola...el-10-hareketi

Snow'un orta sahadan attığı basketin bu listede olmaması ilginç.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)