Sayfa 5 Toplam 37 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7 15 ... SonuncuSonuncu
Toplam 913 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 125 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Altyapımız | Alt Yaş Kategori Futbol Takımlarımız

sifuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı el_conquistador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    U17 Milli Takımımız, 2008-2009 U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 6. Grup'taki ilk maçında Galler ile 2-2 berabere kaldı. Milli Takımımızın 1. golünü sporcularımızdan Hasan Ahmet Sarı kaydetti. Genç futbolcumuzu kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

http://www.trabzonspor.org.tr/defaul...ND=1450#Icerik
    Hasan Hamet Sariyi Tanimiyorum ama kac senedir milli takimlarda oynuyor ve hemen hemen her macta gol atiyor.Gelecegi Parlak herhalde.Alt yapidan cikan bir yildizimiz olabilir.

Nereden
    Almanya

Süper Genç takımımız Yavuz Selim Sahası'nda karşılaştığı Arsinspor'a 2-1 mağlup oldu.

Sahada; Erdi, Semih Kaya (Dk. 46 Ramazancan), Hami, Mert, Emre, Meriç, Coşkun, Sefa (Dk. 78 Hüseyin), Abdulkadir, Furkan (Dk. 70 Semih İpek), Habib onbiriyle mücadele eden takımımızın tek golünü 7. dakikada Coşkun kaydetti.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Hollanda

Ben çok iyi bir altyapımız olduğunu söylemiyorum ama her yıl en az üç futbolcumuz parlıyor ve ilk takıma çıkma başarı gösteriyor. Ne yazik ki bu futbolculardan hiç biri sürekli oynayamıyor ve düşüşe geçiyor. Göksü ve Barış bahsettiğim futbolculardan sadece ikisi.

Oynatmayacaksan birinci takıma çağırma ve ya başka bir takıma kiralayarak tecrübe kazanmasını sağlamamız gerekiyor.

Nereden
    Almanya

7. Avrupa 17 Yaş Altı (B) Gençler Futbol Şampiyonası Yarı Final 6. Eleme Grubu (Elit Tur) üçüncü ve son maçında Türkiye, Adana 5 Ocak Stadı'nda yapılan macta Finlandiya'yı 2-0 yendi.

Stat: 5 Ocak

Hakemler: Gerhard Grobelnik xxx (Avusturya), Alain Hoxha xxx (Avusturya), Dejan Sakovic (Karadağ)

Türkiye: Deniz Mehmet xxx, Okan xx, Nurettin xxx, Oğulcan xx, Furkan xx, Berkin xxx, Deniz Herber xxx, Hasan xx (Dk. 71 Recep x), Engin xxx (Dk. 62 Orhan x), Gökhan xxx (Dk. 90 1 Onur?), Kamil xxx

Finlandiya: Pekka xx, Elsa xx, Atte xx, Samu xxx, Johannes xxx, Santeri xx, Miro xxx, Rico xx (Dk. 41 Jusu x), Jesse xxx (Dk. 79 Jesper x), Kim xxx, Juho xxx (Dk. 55 Tim x)

Gol: Dk. 6 Hasan, Dk. 62 Gökhan (Türkiye)

Sarı kartlar: Dk. 30 Atte, Dk. 61 Santeri, Dk. 90 1 Elsa (Finlandiya), Dk. 59 Engin (Türkiye)

Yine Gol Atmis Hasan

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

U11 takımımız İzmir’de düzenlenen 1. Uluslararası BucaGenç Futbol Akademi Turnuvası’nın ikinci ve son gününde oynadığı 5 müsabakadan da galibiyetle ayrılmayı başardı.

Takımımızın oynadığı maçlar ve aldığı sonuçlar şöyle:

Trabzonspor: 2-0 Kuzey Kıbrıs Kaptan Erbay

Trabzonspor: 2-1 Duisburg

Trabzonspor: 5-0 Berlin Türkiyemspor

Trabzonspor: 1-0 Ankaraspor

Trabzonspor: 2-0 Bayer Leverkusen

U11 Takımı Teknik Direktörü Zafer Hızarcı yararlı bir turnuvayı tamamladıklarını belirterek, “Öncelikle bu kampı düzenleyen BucaGanç Futbol Akademesi Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve çalışanlarına teşekkür etmek istiyoruz. Turnuva, oyuncularımızın hem fiziksel, hem zihinsel ve hem de sosyal açıdan gelişmelerine katkı sağladı. Oyuncularımız futbol adına birçok doğruyu sahada gösterip herkes tarafından beğeni topladı. Bu bizim için onur verici” dedi.

Miniklerimiz turnuva sonunda kolbastı oynayarak büyük beğeni topladılar.

Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

Nereden
    Asya Diğer

Altyapı sağlamda, üstyapıda dinozorlar olduğu sürece işleri zor. Kolbastı, iyi futbol. Bu şehir isterse bir ekol yaratır yeniden.

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alt yapıdan ne kadar erken adam katabilirsek A takıma o kadar iyi iş yapmış oluruz.

Parayla adam alıp başarı beklemek bizim felsefemize aykırı.

Hasan Ahmet,Barış,Göksu ve Papy acilen A takıma kazandırılmalıdır.Bize ruhla oynayacak oyuncu lazım.

Forması için canını dişine takmayan her kim olursa olsun derhal kovulmalıdır,alt yapıdan dahi gelse.
    Herkese Merhaba

TAHSİN 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

U 15 FİNALLERİ İSTANBUL'DA
    U 15 Türkiye Birinciliği final maçları İstanbul'da oynanacak. Toplam 4 takımın katılımıyla gerçekleşecek olan organiazsyonun 25-27 Nisan tarihleri arasında yapılacağı öğrenildi.
    Karşılaşmaların ise Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanacak dörtlü finalde iki İstanbul takımı Gaziosmanpaşa ve Damlaspor da mücadele edecek. 4'lü finallerin diğer takımları ise Trabzonspor ve Van Marshall. Finallerin sonunda birinci olan takım Belçika'da yapılacak olan turnuvaya katılarak ülkemizi temsil edecek.
    6 üstü 1 Aşk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

Emirhan Çorumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Almanyaya Futbol Okulu acilsa keske. Nürnberg Sehrinde olsa süper olur.
    “Gökkuşağına ulaşmak istiyorsan yağmura katlanmak zorundasın.”

Ceyhun Öncü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Saten Altyapimizin kalitesi TSL deki Trabzon asilli oyuncu bollugundan belli fenerbahce haricinde her takimda 61 var
    sorun üstteki dinozorlarda
    [Trabzon kimliği demek 'Her şeyi ile Trabzonspor'u alırım başımın üstünde taşırım.' anlamına gelmiyor. Kim bu acıyı bizlerle paylaşacak, sahada mücadele verecek, kim gelecek 'Ben buranın en önemli parçasıyım.' diyerek yüreğini ortaya koyacak, onlarla devam edeceğiz.]

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

alt yapımız türkiyenin ilk 2 sinden biridir bunu maalesef değerlendiremiyoruz

M.S.SOFU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Tasovali05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saten Altyapimizin kalitesi TSL deki Trabzon asilli oyuncu bollugundan belli fenerbahce haricinde her takimda 61 var
    sorun üstteki dinozorlarda
    bu dinazor diye bahsedilenler kim...
    herkes yazıyor ama ben bilmiyorum
    aydınlatırsanız sevinirim
    gerekirse isim de verin ki aydınlansın iyice ortalık...
    şimdi eski bir kaleme yeni bir deftere ihtiyacım var.çalışma zamanı.

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

U11 takımımız şampiyon oldu

1 2 3 4 5 Bu habere 14 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 5 !
    Uluslararası 1. Gündüz Tekin Onay Minikler Futbol Turnuvası, 19-20 Haziran tarihlerinde Lefkoşa'daki Atila Topaloğlu Spor Tesisleri'nde yapıldı. Takımımız turnuvayı namağlup şampiyon olarak tamamladı.

Gündüz Tekin Onay'ı anmak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde düzenlenen turnuvada takımımız sırasıyla Mersin Beşiktaş Futbol Okulu’nu 10–0, Ankaragücü’nü 6-0, Gündüz Tekin Onay Futbol Okulu’nu 1-0, Irak Kalespor’u 4-0 ve finalde de Almanya’dan Berlin Türkiyemspor’u 4-1 yenerek şampiyon oldu. Miniklerimiz turnuvada aldığı sonuçların yanı sıra ortaya koyduğu olumlu futbolla da izleyenlere büyük keyif verdi.

A.Ali Karanis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Bu konu bayağı geride kalmış hortlatayım
    Altyapı çok önemli bir konu.gerekli önem verilebilirse hiç para harcamadan,müthiş bir kadro kurulabilir.Oyuncuları mental olarak hazırlayabilirsiniz.sadece para için değil,forma aşkı için oynar altyapıdan gelenler.
    Seçmeler sanırım Haziran sonu,Temmuz başı gibi oluyor.Bu yıl bende Mersin'den gelip altyapı seçmelerine girmeyi planlıyorum..inşallah olur.

Sinan_Ts61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altyapimiya eskiden daha cok önem veriliyordu simdilerde baya uzak kaldik asil simdi altyapiya önem vermemiz lazim.Yönettim herseyde gec kaliyor....
    TRABZONSPOR----MY NUMMER ONE

61-SINAN

bordo-mavii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Altyapı geleceğimiz demektir.Ama maalesef çok fazla önem verilmediğini görmek beni üzüyor...

Sinan_Ts61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

insallah altyapiya önem veriler yönttim birseyler yapmasi lazim
    TRABZONSPOR----MY NUMMER ONE

61-SINAN

TS-FAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Şu anda takımda altyapıdan gelen kim var?
    Hiç kimse.
    İlk on birinde altyapıdan gelen oyuncun yoksa şapkayı önüne koyacaksın.
    Ya ayakta kal,ya öl...Asla diz çökme!
    Şampiyonluk var ufukta..Karadeniz dalga dalga.
    Türkiye'de futbol,içinde oyun olan bir oyundur.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

altyapının yenıden yapılanılmasını gectım artık tsnın bı sıstemı olmalı...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

çok önemli bir yazı..

Trabzon ve Trabzonspor’daki alt yapı üzerine…

Önce eski teknik adamımız, sonra başkanımız daha sonra da yeni teknik adamımız bu takımın şampiyon olamayacağını itiraf etti. Şahsen benim böyle bir beklentim de yoktu. Çünkü görünen köy klavuz istemiyordu. Üstelik Trabzonspor lige kötü bir giriş yapmıştı ve bana göre de kadrosu şampiyonluk için yeterli değildi.
    Yapılan bu samimi itiraflardan kimsenin gocunmaya hakkı yok. Ancak ‘ Neden’ sorusunu sorarak isyan edebilirler! Çünkü bu takım yıllardır aynı sıkıntıyı yaşadı, aynı anlayışla yönetildi. Yani önce sağlam bir ekonomi sonra yarışacak bir ekip. Ama sağlam ekonomi derken, gereksiz ve yanlış yapılan transferler hesapta yoktu herhalde.
    Bu yeni yapılanma içerisinde bir pilot takım devreye sokuldu. Daha doğrusu asansör takım. Değirmenderespor alınarak Trabzonspor bünyesine kazandırıldı. Spor müdürümüz Adnan Sungur önceki günkü yazısında çok güzel anlatmış bu alımı ve sonraki gelişmeleri.
    Kırk yıldır sporun içinde olan ben Karadenizspor’u ilk izlediğimde büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştım. Sahada mücadele eden kadroda Trabzonspor’un yedek kulübesine bile alınacak yeterlilikte oyuncu yoktu. Beli kalın, üstün fizikli oyunculardan kurulu bu takımda bir tane özel yetenek göremedim. Bırakın görmeyi ilerisi için umutlanmadım bile. Bu takım nasıl Trabzonspor’u oyuncu verecekti…Ya da bu takımı kimler nasıl oluşturmuştu?
    Şimdi bakınız dostlar…Trabzonspor’un alt yapısında yıllardır kanayan bir yara var. Alt yapının başında kim var. Bildiğimiz isim.
    Ama sahada kimler var?
    Yavuz Selim’de hiçbir maça çıkmamış, hiçbir kulüpte antrenör olarak çalışmamış hocalar. Bazıları hariç. Neymiş efendim futbolda bilimsellik ön plana çıkmış ve haliyle hocalar da, bilimselliği bilenlerden oluşurmuş. Trabzonspor’un alt yapısı bu bilimselliği bilen (!) hocalardan oluşturulmuş. Tabi bu Sadi hoca gelmeden önceydi. Yani Sadi hoca böyle bir oluşumun başına getirildi. Neyse Sadi’nin dönemine önümüzdeki günlerde değineceğim. Şimdi konumuza gelelim.
    Alt yapı çok eleştirildiği için arabama atlayıp haftada iki gün bu alt yapı hocalarının antrenmanlarını izlemeye gittim. Hem evim yakındı, hem de temiz hava alıyordum. Benim için de bir nevi spordu.
    İnanın, bildiğim ve çok iyi tanıdığım oyuncular bile var olan yeteneklerini kaybettiler. Özellikle 1993-94 grubunda. Herkes bu gruba Trabzonspor’un gelecekteki Paff takımı olarak bakıyordu. Etrafımda çocuklarını izlemeye gelen velilerde vardı zaman zaman. Kimileri isyan ediyordu benim çocuğum o mevkide oynayamaz diye. Ama o bilimsellik vardı ya…
    Açma –germe ve ısınmadan sonra bir çift kale maç yaptırıyorlardı çocuklara. Başlarındaki bilimsel eğitmen ellerini göğsünde bağlamış izliyordu. Yanlışa müdahale etme, doğruyu alkışlama eylemi içinde hiç olamadılar. Ve, ne oldu sonunda 1993-94 grubu lav edildi.
    Bu sadece Trabzonspor’un alt yapısında mı böyle. Trabzon’daki amatör kulüplere bir bakalım. Kaç tane kulübün başında yeterliliğe sahip, arayış içerisinde olan, kendisini yenileyen kaç tane antrenör var? Futbolu bırakmış eski bir futbolcu, var olduğuna inandığı ve bildiği klasik idmanlarda sporcularını maçlara hazırlıyorlar. Görüntü ortada. Trabzon’daki 110 küsür kulüpte forma giyen oyunculardan kaç tanesinde ilerisi için umut görebildiniz? Anlamsız bir yarış içerisinde günü kurtarma peşinde olan bu antrenörler var olduğu müddetçe Trabzon amatörü bir adım ileri gidemez. Son beş yılda kaç tane amatör oyuncu Trabzonspor’a kazandırıldı bilen var mı? Arkasında güçlü ve lobili bir spor adamı olan oyuncu belki bir sıçrama yapıyor o kadar.
    Elbette futbol bir sanayi oldu. Birileri para kazınıp ailesini geçindirmek zorunda. Kulüp yöneticileri ekonomik yetersizlikleri nedeniyle takımlarının başına işin ehlini değil de ekonomisine uygun antrenör getirmek zorunda. O zaman yapılması gereken şudur.
    Trabzonspor eğer Trabzon amatör futbolundan verim almak istiyorsa, hedefi olan, mesleğinde ilerleme kaydetmek isteyen antrenörleri tespit edip gerek kendi bünyesinde eğitime tabi tutmalı, gerekse de yurt dışında eğitim almalarını sağlamalıdır. Trabzonspor nerelere para harcamıyor ki. Yılda üç beş antrenör için bunu yapsa ne kaybeder ki.
    Yazık…Yıllar hep boşa gitmiş.
    Trabzon’da amatör spor kulübü sayısı arttıkça ve sokak futbolu ve mahalleler arası maçlar bittikçe kaçınılmaz son gelmiştir.
    Trabzon’daki alt yapıya sadece Trabzonspor’da bakılmamalı diyerek her spor adamının şapkasını önünü koyması gerektiğini düşünüyor saygılarımı iletiyorum.

Nedim Veisoğlu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Alt yapılarda 34 tane antrenör ve antrenör yardımcısı çalışıyormuş.Sadri Şener dediklerini yaparsa önümüzdeki sene işleri çok zor.Benden istesinler vereyim diyor.İstemiyorsa bana alt yapıdan futbolcu çıkarsınlar diyip açıkca meydan okuyor elemanlara.
    Konu LazAnisT tarafından (20.03.2010 Saat 01:16 ) değiştirilmiştir.

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Basketbol röportajı okurken bir bölüm dikkatimi çekti, sanırım yeri burası:

TAKA: Alt yapıya gereken önem veriliyor mu?

Celil HEKİMOĞLU: Benim Özkan hoca ile çatışmamım sebebi buydu. Büyük bir alt yapı kuralım dedik. Fikir ayrılığına girdik

Taka Gazetesi
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

ESER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

saci uzun diye futbolcuyu kadro disi birakan, yeteneginden cok sekliyle ilgilenen vizyonu yetersiz antrenorler yerine futbolcu adaylarinin karsilarinda gorduklerinde heyecan duyacaklari rol model alacaklari kendini yetistirmis kaliteli egitimcilerle( gs deki tugay kerimoglu gibi) ve her yeri fellik fellik tarayip kumasi saglam gencleri kesfedebilecek kaliteli scoutlarin kazandirdigi genclerin bu egitimcilerce ozenle islenmesiyle alt yapinin kalitesi artabilir ancak.
    TS formasi ve imkanlariyla yas katagorilerinde illaki belli bir cizgi yakalanir. mesele dostlar alisveriste gorsun ayarinda takim kurmak degil oyuncu yetistirmek olmali.
    saca kasa goze takilacak kadar sig zihniyetlere emanet oldugumuz surece altyapi bu kadar olur
    Konu ESER tarafından (09.04.2010 Saat 12:37 ) değiştirilmiştir.

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Selim Turan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kulübümüzün ve şehrimizin altyapısının daha üretken hale getirilebilmesi adına sizlerin değerli görüşlerine son derece önem vermekteyiz. Bu vesileyle öncelikle genel bir durum tespiti yapılabilmesi adına aşağıdaki anket hazırlanmıştır. Söz konusu ankete vereceğiniz cevaplar kulübümüzce değerlendirilerek izlenecek yol belirlenmeye çalışılacaktır. Bu vesileyle konuya gereken hassasiyeti göstereceğinize inanıyor, katkılarınız için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

ANKETE GİTMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ
    Altyapı, A takımın köküdür. Öyle olmalıdır. Başarılar uzun yıllar birlikteliklerle gelir. Ama bu, yetersiz/kayrılmış oyuncuların A takıma yükselmesi demek olmamalıdır. Benim önerim, Türkiye'de bu konuda en başarılı kimse onu ve ekibini transfer edip koordinasyonlu bir işbirliği sağlanmasıdır. Sadece Trabzon'a sıkışmış bir vizyonla altyapımızı kalkındıramazsınız. Global dünyaya ayak uydurulmalı, herkes gibi onun nimetlerinden faydalanmalıyız

Saygılarımla
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

nedim veisoğlunun yazdıkları sadece antrenörle icin yazılmıs bir degerlendirme....devam edelim daha neler var neler....kısa bir degerlendirme olmus ama yetmez devam....
    ıslak imza....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)