Akcamimarlik
Sayfa 33 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 23 31 32 33
Toplam 804 adet sonuctan sayfa basi 801 ile 804 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Altyapımız

murmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=rDVyjti97XI

Böyle hırslı çalışan topçumuz var mı acaba? Sonra orta sahada yıkılmayan kavruk kardeşlerimizi görünce genetik diyoruz. Bu çocuğun kendi alanında çok iyi yerlere gelmeme ihtimali yok. Kendi yaş gurubu içinde çok önde videolarından anladığım, ben muhteşemim zaten deyip yatmıyor.

Kendilerini bu noktaya getiren yetenek ve teknik becerilerine çok güveniyor bizim topçular, herkes iniesta, herkes messi. 19-20 yaşında topçuyu ilk defa sahaya süren hocaya gençlere şans veriyor diyoruz maalesef ama burada gençlerin kabahati de büyük. Bu Rashfordlar Sterlingler anasından six pack ile mi doğuyor anlamıyorum ki.
    6 yasinda fizik calismasi cok mantiksiz...
    6-8 yas arasi futbolu sevdireceksin.
    8-10 yas arasi ilk teknik calismalar baslar
    10-12 yas arasi teknik iyice derinlestirilir, ilk taktik antrenmanlar baslar
    12-14 yas arasi taktik derinlestirilir, ilk fizik calismalar baslar

Zamaninda altyapida cocuklar fizige göre degerlendirildigi icin Yumlu, Akbas, Artarslan gibi futbolculara kaldik.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı murmut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 yasinda fizik calismasi cok mantiksiz...
    6-8 yas arasi futbolu sevdireceksin.
    8-10 yas arasi ilk teknik calismalar baslar
    10-12 yas arasi teknik iyice derinlestirilir, ilk taktik antrenmanlar baslar
    12-14 yas arasi taktik derinlestirilir, ilk fizik calismalar baslar

Zamaninda altyapida cocuklar fizige göre degerlendirildigi icin Yumlu, Akbas, Artarslan gibi futbolculara kaldik.
    Fizikten kasıt boy ise haklisin. Yumlu çalı gibi bir şeydi ilk oynadığında. Burak kendisine kilo almak için ekmek pilav yediğini söyleyerek dalga geçiyordu. Batu maşallah boy pos yerinde ama ligde ikili mücadelede yikacagi topçu sayısı el parmaklarını geçmez. Allah vergisi boyuna hiçbir şey katmamış.

Ben 6-8 yaşında başlasın demiyorum zaten sadece videodaki çocuğun hırs ve azminden etkilendim ama 18-19 yaşında a takıma çıkıp bacağı bileğim kadar olan topçu varsa sıkıntı büyük. Bu çocukların futbolu artık biz oyun, bir zevk olarak görmemeleri ve profesyonel futbol için kendilerini çoktan hazırlamış olmaları gerek.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

muhammet akpınar'ın bu sene milli takımda oynadığı bir maç. hakan yeşil de sonradan girmiş. yalnız ciddi bir atletizm sorunumuz var. futboldan anlamayan amerika'nın da gerisinde kalacağız belli ki. en azından muhammet'in fiziği iyi.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

http://www.akhisarhaber.com/u17-akhi...-1-3-2218v.htm

sağbek taha ve forvet muhammet milli takımda. kaleci kagan da a takıma geldi yoksa o oynardı. ilk yarıyı lider bitirdi takım şimdi liderden 5 puan geride dördüncü.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)