Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 34 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigaranin Faydalari !!!

sigaranin söyle zarari var böyle yapiyor demek biz tiryakilerde hiç bir etki yaratmaz.

ben sigarayi 3 sene birakip 3. sene sonunda tekrar baslayan birisiyim.anlayacaginiz bu sigarayi hiç elinize almayacaksiniz.yoksa ilerde birgün tekrar baslama ihtimaliniz yüksek.yine bir aile dostumuz yaklasik 10-15 sene sonra tekrar sigaraya basladi.bunun örnekleri bende çok ama 2 tane yeter heralde konuyu anlamak için...

yalniz çok dikkat etmeye çalistigim ve de özellikle kendimin büyük çaba sarfettigi konu ise sigara içmeyenleri de sigara dumanina maruz birakmak.genellikle bir misafirlige gittiysem eger benden baska sigara içen yoksa sigara dahi içmemeye çalisiyorum.içecek olursam bile farkli bir yerde yada balkonda içip hemen geliyorum.zaten artik aliskanlik oldu sigara içmeyenlerin evine gittigim zaman ne hikmetse aklima sigara içmek gelmiyor.

zaten öenemli olan mevzuda bu iste.sigara içmeyenleride zehirliyoruz.yoksa sigara içmeyenlere ne??sigaradan alinan vergi ve de vergi kazanci baska hangi üründe var?

ama size sevindirici bir haberimde var..15-20 yas grubu arasinda sigara içme orani 1990 ve 1980 lere göre %80 azalmis[img]smileys/smiley32.gif[/img]

ayni zamanda yapilan arastirmaya göre sigara gelen zamlar tiryakilerin sigara birakmasinda son 3 senede çok etkili olmus.zamlar yüzünden sigara içenler %12 oraninda azalmis.

bu arastirmayi bir gazetede okumustum.gerçekligini ben kendi çevremden özellikle farketmistim.hatta bu haberi okumadan önce sigara içen bir arkadasimla sigara muhabbeti yapiyorduk.ortak olarak birlestigimiz nokta ise ;artik sigara içenlerin sayisinin çok azalmaya basladigiydi.kendisi de bunu farketmis.artik sigara piyasasi türkiyede ölmeye basladi.ama iste sigara devleri,yabanci sirketler yani,bakalim gençlerin pesini birakacak mi??..

bahr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

DeliKadir_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

sigaranin hic bir faydasi yok adam akili birtanecik fayda söyleyin bana hemen sigaraya baslarim...

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

var abi var içmeyenler anlayamaz sigara içenler yemekten sonra bi içsinde nasil zevk veriyo adama

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı zafer6161 Nickli Üyeden Alıntı

var abi var içmeyenler anlayamaz sigara içenler yemekten sonra bi içsinde nasil zevk veriyo adama

tamamen katiliyorum.zaten dunyanin en buyuk mucidi yemek ustune sigarayi bulan adam[img]smileys/smiley36.gif[/img]

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

iste sigaranin faydasi burda ts 2,3 yenildi gelde yakma[img]smileys/smiley7.gif[/img]

iste sigaranin faydasi burda ts 2,3 yenildi gelde yakma

yani simdi yaktim bende bir sigara...allah allah yaa..neyse genele yazmaya...Edited by: bahadiroglu

holigan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yaa cek bi malbora cigerlerin bayram etsin.Birak simdi yararlarini zaralarini!...

ÇEK CIGERLER BAYRAM ETSIN!...

holigan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Harun Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Emin Nickli Üyeden Alıntı
    Madem sigara içmiyorsunuz madem sigaradan nefret ediyorsunuz. Kardesim neden içenleri rahat birakmiyorsunuz. Sigaranin getirecegi saglik sorunlarindan size ne. Sizin mi elinizi bacaginizi kesecekler. Hem vebalini ben ödeyecegim hem de böyle asagilanacagim. Sizin burdaki kariniz nedir. Sigaraya karsi degil de sigara içenlere karsi bu düsmanliginizin nedeni nedir. Yaptiginiz sey insanlik için bir uyarimi yoksa içenleri assagilamak ve küçük düsürmek için bir mizah mi anlamak mümkün degil. Sigara içmeyenleri tebrik ve takdir ediyorum. Ancak içenlerinde en az içmeyenler kadar insan oldugunu ve bazi haklari oldugunu düsünüyorum. Sigara içtigim için gurur duymasamda asla ve asla utanmadigimi da söylemek isterim. Son bir not böyle yersiz ve seviyesiz elestirilerin sigarayi biraktiracagina da zerre kadar ihmal vermiyorum. Aksine sigaraya daha çok sariliyorum. Stresten ölmekten se sigaradan ölmeyi tercih ederim. Sigara düsmanligi degil sigara içenlere karsi düsmanliklari ve ukalaliklari yüzünden sigara içenlerin haklarinin da korunacagi bir sigarayla savasanlarla savas dernegi falan kurulmasi gerekiyor. Yeter artik hiç bir gayri ahlaki durumu olmamasina ragmen sigaraya degil de sigara içenlere karsi yapilan insanlik disi uygulamalarin son bulmasi dilegiyle.
    Emin kardesim niye böyle hiddetlendin ki[img]smileys/smiley1.gif[/img]Bu tür yazilar hemen hemen her yerde var .Bizim insanimizi anca korkutarak susturabiliriz.Iyi niyetle sözle , hastaneyle,derneklerle,vakiflarlka olacak is degil bu.Bende sigara içmeyen bir kisi olarak sigara içenden daha fazla zehirlendigimi belirtebilirim.Yukaridaki yazidaki gibi ben sigara içenlerin degil, içemeyenlerin sagligini düsünüyorum.Içenler zaten o nikotini çekerek çekiyor acisini ama biz içmeyenlerin suçu ne?[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ya içmiyenler içenleri rahat iraksin lütfen.Nedir bu eziyet.Okulda hocalar,evde aileler,burda da sizler.OFF OFF!..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)