Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 236 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "Oğuz Çetin Varsa Ben Yokum"

Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Standart "Oğuz Çetin Varsa Ben Yokum"

A Milli Takım'a yine alınmayan Sinan Bolat, sonunda isyan bayrağını çekti...

"Belçika çok istedi, ben Ay-Yıldızlı formayı tercih ettim. Ancak aday kadroya alındığım dönemde hiçbir resmi maçta 1 dakika oynamadım"
    "Beni hiç izlemeden, ‘Seni takibimiz sürüyor’ diyen Oğuz Çetin olduğu sürece takımda yokum. Son kadroda da dördüncü kaleci bile olamadım"
    "Anderlecht’i devirdik, Standard Liege’de kahraman ilan edildim. Arkadaşlarım, milli takıma seçilmeyince benimle dalga geçti"
    Belçika Ligi’nde Standard Liege’in kalesini koruyan ancak A Milli Takım’a seçilmesine rağmen henüz milli formayı hiçbir resmi maçta giyemeyen Sinan Bolat’tan şok karar... Ay-Yıldızlı ekibimizin daha önce Romanya ile oynanan maçında aday kadroya alınmayan ardından Kazakistan ve Belçika maçlarında yer alan Sinan, Beşiktaş’tan yedek Cenk Gönen’in alındığı 4 kalecili milli takımda yine olmayınca sonunda isyan bayrağını çekti. Milli kadronun sakat ya da kulüplerinde oynamayan oyuncularla oluşturulduğu ve seçimlerde de yardımcı antrenör Oğuz Çetin’in baskın olduğu dedikodularının yaşandığı bir dönemde genç file bekçisi, “Ülkemi çok seviyorum ama Oğuz Çetin olduğu sürece milli takıma hizmet etmem çok zor. Ben burada her hafta en iyi 11’deyim. Ama Milli Takım’da 4’üncü kaleci bile olamadım” dedi.

‘Burada geleceğim yok’

Takımdaki arkadaşlarının, 5-1 kazandıkları son Anderlecht maçı sonrasında kadroya alınmayınca kendisiyle esprili bir şekilde dalga geçtiklerini belirten 21 yaşındaki Sinan, “Kaleciler sakatlanınca alınıyorum, ardından 1 dakika bile oynatılmadan yedek bile olamıyorum. Beni bu sezon hiç izlemeden Kazakistan ve Belçika maçlarında takıma aldılar. Şimdi ise sakat kaleciler iyileşti ve sonrasında Oğuz hoca arayıp, ‘Bu seferlik yoksun, seni takibimiz sürüyor’ dedi. Beni hiç takip etmedi ki... Neye göre takımda yer buluyorum, bunu anlamış değilim. Bu da şunu gösteriyor; Demek ki şu an takımda geleceğim yok” ifadelerini kullandı.

‘Yapılanlar hoş değil’

Sinan Bolat’ın menaceri Kısmet Eriş, şu an milli takımın adil bir şekilde oluşturulmadığını düşündüklerini vurgulayarak, “Teknik direktör Guus Hiddink’e saygımız sonsuz. Ancak Oğuz Çetin’in, Guus Hiddink’in seçimlerine doğru şekilde yardımcı olmadığına inanıyoruz. O, Çetin’in oyuncağı değil. Liege’in stadında Türk bayrakları dalgalanırken, oyuncumuzun gördüğü bu muamele hiç hoş değil. Avrupa’daki oyuncular nasıl takip ediliyor?” açıklamasını yaptı.

Not:Şu anda milli maçlar haftasındayız. O nedenle konu Genel'de olabilir diye düşündüm. Ondan sonra Milli Takım bölümüne alınabilir.

cihatöztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Adamlar haklı

Mesut özile çok kızıyodum neden Türkiye yi seçmediği için adama hak vermeye başladım

Şimdi ben Nuri şahinin yerinde olcam milli takıma alınmayacağım hemde bu performansımla direk giderim Alman milli takına abi

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben de Nuri Şahin ve onun gibi oyuncuların neden milli takıma alınmadığını anlamam.

Nihat, Kazım, Aurelio gibi kazmalar milli takıma girerken bu oyuncular harcanıyor. Yazık gerçekten.
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sinan Bolat kendine altyapi adina hicbirsey vermeyen Turkiye'yi secmekle en buyuk hatayi yapmisti zaten.
    Konu Murat' tarafından (06.10.2010 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.

Hakan Karadirek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Milli takim degil ya, istanbul karmasi. sabri, selcuk sahin, kazim, tuncay, nihat, aurelio v.s.
    "Türk gazetelerindeki tek doğru şey tarihtir" Haim Revivo

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Eren Derdiyok, Mesut Ozil gibi futbolcular kendileri icin en dogru karari vermisler zamaninda.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Balıkesir

Haklı sonuna kadar haklı hemde.

Bu milli takım, ne yazık ki milletin takımı değil. Fatih Terim dönemi ile birlikte bu takım milletten sonuna kadar uzaklaştı. Uzaklaştırmak için ellerinden geleni yaptılar. Kişisel menfaatler ve duygular eşiğinde kadrolar kurdular. Şu anda bile istifa eden Fatih Terim'in istekleri doğrultusunda kadrolar hazırlanıyor. Bir milletin ne yazık ki milli takımı bu kadar milliyetçilikten uzaklaştırılabilir.

Milli takım hocası ligin en iyi takımı olarak adlandırılan Trabzonspor'un mçını sadece 1 kez seyretmiştir. Bu maç hangi maç bilmiyorum ama istatislikler bunu söylüyor. Ne Fener maçımızda nede Beşiktaş maçımızda kendilerini göremedik. Oğuz Çetin denen karakter yoksunu zaten yemin etmiş gibi Trabzon'a ayak basmıyor.

Üzülerek söylüyorum ki, Milli takım yetkilileri (Türk olanlar) eski popo acılarını bugün Trabzonspor'dan milli takım bazında almaktadır.

Ama görüyoruz ki bu sadece Trabzonspor'a uygulanmıyor, bu işten ağzı yanan başka oyuncularımızda varmış.

Yıllarca aynı performansı sergileyen Beşiktaşlı Koray, Rize forması ile hayalinde göremediği Milli formayı, Beşiktaştaki ilk maçından sonra sırtında hissetmiştir.

Türk futbolunun yöneticileri olduğu iddia edilen takımların kendi kadrolarında bile olmayan, sakatlıkları bulunan, aylarca topa ayağı değmemiş olan oyuncuları milli maçlarda cirit atarken, bu utanmaz futbol ulemaları, nerdeyse Hakan Şükür'ü bile hortlatmanın peşinden koşmaktadırlar. Takımımızda herkesin ağzı açık izlediği Egemen, Serkan ve belki Giray gibi oyuncularımızı milli formadan ısrarla uzaklaştırma çabalarını da anlamış değilim.

Sinan Bolat'a sonsuz teşekkür ediyorum, bu yürekli davranışından ötürü. Hakan Arıkan gibi yetek fukarası bir oyuncunun milli takım kalesi koruduğu yerde onun dışarıda kalması büyük haksızlıktır. Sağol varol konuştuğun için.

Kimse bilmez umursamaz ama, bu kadro bu takımın başından gidip, hak eden oyuncular bu milli formayı terletmeye başlamdığı sürece benim de bir MİLLİ TAKIMIM ne yazık ki yoktur. Seyretmedim, seyretmeyeceğim.

Milletim de, takımım da Trabzonspor.
    Konu Recep Alkan tarafından (06.10.2010 Saat 18:05 ) değiştirilmiştir.

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

e kardeşim biz aylardır başka birşeymi söylüyoruz?
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

ESER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

yerden goge kadar hakli. takiminda yedek oynayan , sakat olan adamlari istanbula yalakalik yapacam diye kadroya cagir. avrupada basariyla oynayan adamlari gormezlikten gel. onur volkan hakan eyvallah herbiri takimlarinda oynayan ust duzey oyuncular da standart liege gibi bir takimda oynayan adami pas gecip bjk nin yedek kalecisini alirsan adam da hakli olarak isyan eder, sonra kiziyorlar niye mesut almanya milli takimini seciyor diye. buyur iste cevabi. zamaninda mustafa izzet e yapildi. en formda oldugu zamanda bir kez milli yapilip sonra yuzune bakilmadilar. gormezden gelinen onlarca adam da cabasi.. milli takim formasinin milli olma sinirlerini kaziyip attilar resmen.. ee dogal olarak da torpillilerin , agababalarinin siparisleriyle olusturulan bir takima aidiyet hissetmeyen mesutlardan erenlerden degil bu formayi bu hale getiren adamlardan hesap sormak lazim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emrullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Milli takım milli olmadığı için, Türk futbolunda adalet dağıtmadığı için, sadece ve sadece İst. takımlarını temsil ettiği için bu durum düzelene kadar desteklemiyorum. Bu takım Türk Milli takımı değil olsa olsa "İst.'un Posası Çıkmış Oyuncularını Yaşatma Derneği" milli takımı olabilir.

Almanya maçında sonuç umurumda değil, yenilmesini istemem ama sonuç ilgilendirmiyor beni. Umarım Onur, Selçuk ve Ceyhun gibi oyuncularımız bu takımda heba olmaz. Trabzonspor yönetiminin yerinde olsam Fatih Terim zihniyetinin devam ettiği bir yere asla oyuncu göndermezdim. Oyuncu gönderdikleri için eleştirmiyorum ama ben olsam böyle bir tavır alırdım.
    TRABZON BİR SEVDA!

TRABZONSPOR BİR DESTANDIR!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bir ara Ganita'da NDND başlığına yazmıştım...

Alıntı bkandil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hiddink: Oğuz, Evladım. Şimdi beni iyi dinle. Ben artık yaşlandım, buraya emeklilik günlerimi yaşamaya geldim. Sağolsun Federasyon iyi maaş veriyor ama ben bu yaştan sonra liste yapma, kadro kurma, idmanda koşturma işleiyle uğraşamam. İşte bu yüzden seni kendime yardımcı olarak aldım. Bundan sonra Milli Takımla ilgili her işte yetkili sensin, takıma oyuncu seçme işini de sana bırakıyorum. Hadi evladım, göreyim seni.

Oğuz: Tamamdır hocam, yüzünüzü kara çıkarmayacağıma emin olabilirsiniz.

Oğuz(içses): Oyuncu seçme işi de bana kaldı. Off, ya nasıl seçeceğim şimdi ben oyuncuları. Şu dergideki resimlere bir göz atayım, kimin resmi varsa onu mu seçsem acaba. Düşün, düşün, düşün... Buldum, üstadın söylediklerini yapma vakti geldi demek ki...

Oğuz Geçmişi hatırlar

Terim : Şimdi beni iyi dinle Oğuzcuğum. Bu dünya fani, yarın ne olur bilinmez, olur da ben gider, sen bu takımın başında kalırsan. Milli takıma oyuncu seçimleri için sana söyleyeceğim yöntemi uygula. 6 sayısını unutma sakın, çok önemli.
    Oğuz: 6 sayısının önemi nedir hocam?
    Terim: 6 yabancı kuralı, bunu sakın unutma. Yani Milli takım kadrosuna Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray dışındaki takımlardan en fazla 6 oyuncu alacaksın, geriye kalan bütün futbolcuların bu üç takımdan olacak.
    Oğuz: Hocam bu 3 takımda yeterli sayıda ilk 11'de oynayan yerli oyuncu yok ki, nasıl olacak bu iş?
    Terim: İlk 11 önemli değil, yedek olsun, yarı sakat olsun, fakat bu üç takımdan olsun. Eğer çok sıkışırsan yabancı hakkını 6+1 olarak kullanabilirsin.
    (Hatırladığı bu anıdan sonrası kaldığı yerden)

Oğuz: Bu durumda önce yabancıları yazayım.Tuncay bir, Hamit iki, Halil üç, Nuri dört. Kaldı iki hakkım bunları da Anadolu takımlarından yazalım bari. Sercan beş, Selçuk altı. Orta sahaya bir de Ömer'i de alalım bitsin bu iş. 6+1 oldu, yabancılar tamam. Şimdi diğerlerini doldurabilirim.

Oğuz: Hocam kadroyu yaptım.

Hiddink: Aferin, ver bakayım şu kadroya.

Hiddink: Defans tamam, orta saha tamam, forvet tamam. Oğuz evladım bu ne böyle, kaleci kimleri yazmışsın. Rüştü, Volkan, Hakan. Evladım sen çıldırdın mı? Rüştü de Volkan da sakat.
    Oğuz: Eee, şey hocam, olsun ikisi de iyi kaleci hem İstanbul takımlarında oynuyorlar, sakatlıkları da ciddi değilmiş.
    Hiddink: Olmaz öyle şey Rüştü ve Volkan'ı çıkar başka oyuncuları yaz. Trabzon'da bir çocuk vardı, birine onu yaz mesela. Diğerini de sen bul.
    Oğuz: Tamam hocam, diğerine de Sinan'ı yazalım o zaman.
    Hiddink: O da sakat falan değildir umarım.
    Oğuz: Değil hocam.
    Hiddink: Tamam yaz o zaman, şimdi git temize çek bu listeyi de basına bildirelim.
    Oğuz: Tamam hocam.
    Oğuz (içses): İşte şimdi yandım, Gitti buz gibi formül, ne yaptın Hiddink hoca, Koskoca imparatorun formülünü çöpe attırdın bana. Fatih Hoca beni ararsa ne cevap vereceğim şimdi.

Nereden
    Avrupa Diğer

oguz efendi heralde piyasasi bitmis adamlarin menajerligine soyunmus.. bugun gokhan zan denen adami edirne disinda kim kadrosuna katar.. bugun nihati kim transfer etmek ister.. oguz abileri heralde kardesleriyle transfer doneminde paslasacak.. bak seni surunurken bile milli yaptim ,sende milli oyuncu ayagina guzel rakama imza attin, simde sen de at bakalim bir sakal.. necip sen de soyle gel bakim.. seni bir numaran yokken ve vasat bir adam olmana ragmen bosuna mi aliyoruz kadroya sen de yap bakayim bagisini istanbul yalakalari dernegine.. oguzun orda olmasi bile bir lobinin urunu.. adam kene gibi yapisti resmen oraya. agababan defoldu gitti sen niye onunla gitmiyorsun be adam. gelene agam gidene pasam yapmakla mi hizmet ediyorsun bu ulkeye. yoksa amac hizmet etmek degil mi?

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

2. bir milli takım yapılmalı.....ama bu ikinci milli takım;milli formayı giymek isteyenlerin,prim için milli formayı giymeyenlerin,geri planda kalmısların,milli formanı heyeceanı hissedenlerin yani bizim olsun....
    ıslak imza....

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu son zamanlarda öyle bi hal aldıki milli takım artık kaybetseler üzülmez oldum içine ettiler resmen

yıllardır kayırılan sürekli milli takıma alınan futbolcular var üstüne bide istavroz çıkarıp maçta yer alan bir brezilyalımız var vallahi milli takım için heyecanımı kaybettim kazandıkmı tebessüm ederim yenilsek te çokta takmam

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

haklı olsun bede olsam gelmem

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sinan Bolat'ın belçika milli takımınnın kalesini korumasından mutluluk duyarım . Standard'ın ardından futbol hayatı premier ligde devam edecek . O ligde bir Türk milli kalecisi görmek zaten abes olur .

unique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Helal Sinan içimizdekileri dile getirdiğin için. Çok haklı adam, Oğuz denen adam orada olduğu müddetçe Mili Takım bana zevk vermiyor.

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Oğuz ve Hiddink ikisi beraber ya da birbirlerinden ayrı olarak göreve başladıklarından sonra kaç tane maçı stadda izlemiş? Çift haneli sayılara ulaşamaz. 6-7 ya vardır ya da yoktur.

İşte özet budur.
    Ne bekliyoruz ki.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Kuzey Amerika

Nihayet bir oyuncu cikti, adam gibi tavrini koydu. Helal olsun ulan! Hakki goz gore yenen diger oyunculardan da ayni tavri bekliyorum. Tum bu keyfi, torpilli secimler Fatih Terim- Hakan Sukur ikilisi ile basladi. Sonra da cikar demezler mi "Hakan Sukur gelmis gecmis en buyuk Turk futbolcudur" diye. Bilmesek tum bunlari inanacagiz biz de.

mashal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sinan yerinde olsam ben de aynı şeyi düşünürdüm. Adam orada her maç oynuyorsa, en azından Beşiktaş'ın yedek kalecisinden daha iyidir heralde. Mesela Egemen konusunda da aynı şeyi düşünüyorum. Özellikle kendi takımında oynamayan Gökhan Zan'ın çağırıldığı dönem Egemen'in yerinde olsam Sinan gibi düşünürdüm. Gökdeniz kadroya alınmıyor yahu. Neymiş şike olayları varmış. Ona bakarsak başkalarının ne olayları var, onlar da çağırılmasın; tamam, kabul. Benzeri örneklerle soğuttular bizi milli takımdan. Bir benzetme yapayım. p ve q diye 2 önerme var. p^q önermesinin doğru olması için ikisi de doğru olmak zorunda. Orada Oğuz Çetin gibi yanlış bir önerme durduğu sürece yanına kimi koyarsan koy yanlış seçim olacaktır.

mashal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz ve Hiddink ikisi beraber ya da birbirlerinden ayrı olarak göreve başladıklarından sonra kaç tane maçı stadda izlemiş? Çift haneli sayılara ulaşamaz. 6-7 ya vardır ya da yoktur.

İşte özet budur.
    Ne bekliyoruz ki.
    Bir turnuvaya daha katılamamayı ya da katılıp da başarısız olmayı.

Köprü eksikliği olan bir yolda geçirilen kazada ölenlerden sonra oraya köprü yapmak gibi bir şey...

Nereden
    Avrupa Diğer

hiddink yahudi lobisince desteklenen ve her daim piyasasi olan bir adam, yani onun Turkiye de basarili olmak gibi bir kaygisi yok. etlige sutluge karismadan sadece ismini ortaya koyup para kazanma derdinde. boyle gayri ciddi bir olay ingilterede gerceklesir mi, yada ispanyada , yada almanyada, imkani yok. ama yabanciyla reklam aski icin bu adama bu tavizler veriliyor.. hiddink i getirip gostermelik sov yapmak ile carlos u getirmek ayni sey.. ve saniliyor ki bu adamlarla ulke prestij kazaniyor.. tam tersine ulke futbolu avrupalinin gozunde katar , bahreynlesiyor.. avrupa artiklari yillardir katara gidiyor , hangimiz ilgileniyoruz katar ligiyle? bu sonradan gormelikler surdukce bu ulke futbolu 40 yasina gelmis futbolcu eskilerinin , kariyer-maddiyat kaygisi olmayan godomanlarin kuklasi olmaktan oteye gidemez.. hiddink 6 ayda bir hafta takim calistirip bu ulke futboluna ne katabilir?

irfanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

He think

He seçiyoring.

MetiN08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bende burda bir kac arkadasa birsey sormak istiyorum Dünya Kupasinda Mesut Özilin arkasindan sayanlar arkasindan atip tutanlar nerde, Sinan Bolata aynisini desenize burda birkac arkadas milli takimdan sogumus ben gibi bize laf atsaniza Türk degilsiniz diye filan nerdesiniz simdi

Fanatik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Gurbette yasayanlarin halinden Gurbetciler anlar. Hele hele is futbola gelince bu cok daha önemli!

Her ne kadar Sinan Bolat´in yaptiklarini destekleyen mesaj sayisi az da olsa...umarim bu sayi yükselir ve artik gurbetcilerimizin degerini daha iyi anlariz.
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)