Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "Dev" prime dava!

Tolga Okumuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart "Dev" prime dava!

Dünya Basketbol Şampiyonası'nda ikinci olan A Milli Basketbol Takımı oyuncuları ile teknik kadroya 28,5 milyon TL prim verilmesi işleminin, Anayasa'nın eşitlik ilkesiyle yasal gerçeklere aykırı olduğu gerekçesiyle yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle dava açıldı.

Ankara Barosu avukatlarından Sedat Vural tarafından, Ankara 15. İdare Mahkemesinde açılan davanın dilekçesinde, Basketbol Milli Takımının başarısına karşılık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın toplam 28,5 milyon TL'nin, Başbakanlık Örtülü Ödeneği'nden ödenmesini sağladığı, bu tutarın çek olarak sporculara ve teknik kadroya ödendiği anımsatıldı.

Yapılan bu ödemenin, Anayasanın ''eşitlik'' başta olmak üzere temel ilkelerine aykırılık yanında, toplumsal vicdanda da ciddi sorgulama ve tartışmalara neden olduğu savunulan dilekçede, 5018 sayılı ''Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanununun'' 24. maddesinde, ''Örtülü Ödenek'' kapsamına giren harcamaların ne amaçla ve nasıl yapılacağının belirtildiği aktarılarak, ''Bu yasal hüküm içeriğinde de görüleceği üzere uluslararası spor karşılaşmalarında ilk 3 dereceye giren sporculara ödeme yapılacağı hüküm altına alınmamıştır'' ifadesi kullanıldı.

Dilekçede, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün ''Spor Hizmet ve Faaliyetlerinde Üstün Başarı Gösterenlerin Ödüllendirilmesi Hakkındaki Yönetmeliği'' uyarınca Basketbol Milli Takım sporcuları ve teknik kadronun ''Cumhuriyet altını'' ile ödüllendirildiği belirtildi.

Prim verilmesi işleminin, ''hukuk devletine ve Anayasa'nın eşitlik ilkesine aykırılık taşıdığı'' ileri sürülen dilekçede, ''Davalı Başbakanlığın dava konusu kararının, yasalarımıza aykırılığı yanında idari işlemin unsurları, yani yetki, sebep, konu ve maksat yönünden de hukuka aykırı olduğu ortadadır. Bu nedenle de idari işlemin iptali ve yürütülmesinin durdurulması talebiyle idari yargıda dava açılması hukuksal bir zorunluluktur'' görüşü savunuldu.

Dilekçede, Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından 14 Eylül'de, Türkiye'de yapılan Dünya Basketbol Şampiyonasında ikinci olan basketbolcular ile teknik kadroya ''Örtülü Ödenekten'' 28,5 Milyon TL verilmesine ilişkin işlemin Anayasa'nın eşitlik ilkesi ile yasal gerçeklere aykırı olduğu gerekçesiyle yürütmesinin durdurulması ile iptaline karar verilmesi talep edildi.

Kaynak : Ajansspor
    Trabzonspor kendini ,70-80'lerin kafasını yaşayan,futbolculuğundan sonra bir adım kendisini geliştirmemiş,dünya futbolundan bihaber,çağın sisteminden uzak,hayrına öz evlatçı,tek özelliği eski Trabzonsporlu olması olan futbol yobazlarından kurtarmadıkça başarılı olması mümkün değildir.

SEDAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

- İnşallah İptal Edilir Çok Doğru Bi Dava Olmuş..
    Trabzonspor demek inancın zaferi demektir ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam'' Dozer CEMİL Hopa & Beşikdüzü & Şahmelik
    Trabzonspor Trabzonspor Trabzonspor !
    .................................................. ..................................................TERTEMİZ82

Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Kesinlikle iptal edilmeli rezalet resmen. 3. olmuş Litvanya milli takımının primi sadece 4300 euro imiş. Şu bizdeki prime bak. Ne de zengin ülkeyiz ya. Bir öğrenciye 200 tl verirken adamın tüm sülalesini araştıran ülke ne de kolay veriyor 30 trilyonu.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Çeki iade etmelerini bekliyorum...

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu parayı almaları ayıp zaten...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı OLCAY ÇAKIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çeki iade etmelerini bekliyorum...
    Olcay Abi,

Maç sonrasında "MADDİ - manevi" diye tezahürat yapanlar, bizim 12 cüceler... İade edeceklerini sanmıyorum.

Belki gözlerini açıp geçen hafta kendilerine destek olan insanların, onların bu dilenir hallerine gösterdiği tepkiyi görürlerse, iade akıllarına gelir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    İçel

Alıntı bigben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olcay Abi,

Maç sonrasında "MADDİ - manevi" diye tezahürat yapanlar, bizim 12 cüceler... İade edeceklerini sanmıyorum.

Belki gözlerini açıp geçen hafta kendilerine destek olan insanların, onların bu dilenir hallerine gösterdiği tepkiyi görürlerse, iade akıllarına gelir.
    İşin acı olan kısmı "maddi manevi" açıklamasını yapan Hidayet'in yıllık 9 milyon dolar alıyor olması

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ankara barosu avukatı Sedat Vuralı bu davranışından dolayı tebrik eder kendisinin sonuna kadar yanında olduğumu belirtmek isterim...

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Selçuk Çebi'ye Selçuk Aydın'a Şenol Güneş'e Ne Verildi?
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Olacak is degil gercekten de tam 1 milyon $.

Maddi, manevi diye ortaligi inleten Hidayet Turkoglu yilda 8 milyon $ kazaniyor.

Gercekten de cok ama cok dusundurucu.

Ben babamdan para isterken bile utaniyorum, bu adamlar piskin piskin para istediler.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Çek bozdurulmuş, hesaplara geçmiştir.

İptalden ziyade, iade çalışır bu aşamadan sonra.

Ama sanmıyorum artık, resmen üzerlerine yattılar...

Şimdi bu işin; veren ve alan kısmı var...

Bundan sonrasına forum kuralları gereği girmiyorum...

Verilmesini de, alınmasını da aynı şiddetle protesto ediyor, kınıyorum...

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

Hidayet ,geçen sezon toronto seçiminin sebebi para olduğu tescillenmiş oldu, yarı finale çıkmış bir takımın oyuncusu maçdan sonra maddi manevi destek ,demesinin akla mantığa sığar yanı yok,
    -milli takım için oynamak bile şereftir ,orda olduğun için dua et

,Toronto'da hesaplar tutmadı zarar etti,

-Bu olay için Hıncal Uluç'un söylediklerini dinlemenizi tavsiye ederim
    Konu Paksoy tarafından (17.09.2010 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben katılmıyorum..

Çok büyütülen bir mevzu olduğunu düşünüyorum..

Hidayet'in çok fazla paraya taktığını sanmıyorum..

Takım kaptanı olduğu için bu konuda öncülük etti sadece..

İnsanların aldıkları parayı nereye ne şekilde verdiklerini de bilemeyiz..

Ben hakettikleri inancındayım.. Kendi adıma helal olsun..
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Nereden
    Uşak

Alıntı Uğurtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben katılmıyorum..

son maddi manevi söylemi(maçdan hemen sonra) çok açık bireysel olduğu açık açık görünüyordu,

Nereden
    Uşak

Takım kaptanı Hidayet Türkoğlu’nun kazanılan maçların ardından, “Maddi ve manevi destek bekliyoruz” şeklinde açıklamalar yapması da çok konuşuldu. Siz Hidayet’in destek çağrılarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
    Çok çirkin bir açıklama. Taksim’de yürümekten nefret ediyorum. Çünkü İstiklal Caddesi’ne daha girdiğin andan itibaren kirli sakallı kötü kılıklı biri geliyor “Hıncal ağabey bir sakal atsana” diyor. “Sakal” dediği tiner ya da şarap parası... Hidayet’in konuşması sırasında birebir o adamın hali geldi gözümün önüne. Başbakana, “Bana bir sakal atsana Başbakanım” diyor. 50 milyon dolarlık transfer yapan bir adam Başbakana ‘Bir sakal at’ diyor. Bu takımda milyoner olmayan yok. 12 Dev adam’ın 12’si de milyoner. Türk parası ile milyoner ya da dolar ile milyoner. Ama sonuçta milyoner! Dünya Kupası finaline çıktığın zaman aklına ilk gelen “Bize para ver Başbakanım. Bir sakal at” oluyor. Çok ayıp. Ben Hidayet adına utandım.
    Hoş olmadığı şuradan da belli. Ertesi gün Ortaköy’de otururken herkes gelip bana bunu söyledi. Sokaktaki adam da bunu konuşuyor. Herkes bunu konuşuyor. Türkiye’de 1.5 lira bulamayan insanlar var. 1.5 milyon bahşiş.
    İkincilik priminin miktarı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Çok bulan var, “Hak ettiler” diyenler var.
    Türkiye’de bir yasal sistem var. Kimin ne kadar alacağı orada yazar. Onun ötesinde bir ikramiye verilecekse Ali Ağaoğlu gibi cebinden verirsin. Bu birer buçuk milyon lirayı da Başbakan’ın kendisinin verdiğini düşünüyorum. Benim vergilerimle değil. Benim vergilerimle verilecek ödül “Ödül Yönetmeliği’nde” yazılı.
    Bunun bir kuruş üstü özeldir. Birer buçuk milyon lira Başbakan’ın kişisel vaadidir. Ben böyle anlıyorum.
    500’er altın resmi olarak verildi. Kimse benim vergilerimle vaatte bulunamaz. Eğer devletin bütçesinden ödenecekse bu halkın parası. Ama Mustafa Koç ikramiye verecek, Tuncay Özilhan ikramiye verecek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ikramiye verecek; bunlara ben karışmam.”

HINCAL ULUÇ

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben katılmıyorum..

Evet Belki Abiler kızabilirler bana ancak Bende böyle düşünüyorum biz böyle takmazdık insanların aldığı paraya başarılarını konuşacağımıza aldığı paranın miktarına takmış durumdayız adamlar 2. oldu farkındaysanız sonuna kadar hak ettiler bence.
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Nereden
    Uşak

arkadaşlarım diğer sayfada yazdığı gibi,3.litvanya 4,900 geçen olimpiyatların 2.olan ispanya 120.000 almış, utanmasalar baştan pazarlık yapacaklar, final maçına çıkacak bir takım maçı düşünür,napacaklarını düşünür, bizimkiler cukkayı düşünüyorlar, canlı yayında bas bas bağırıyorlar,

Nereden
    İçel

Ben katılmıyorum..

Abi elbetteki bir miktar primi hakediyorlardı. Ama bu rakam sacma sapan bir rakamdır.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

Katılmak ya da fikrimize istinaden ikna etmek zorunda değilsiniz..

Ben böyle düşünüyorum, ben katılmıyorum demiştim..

Ayrıca Hıncal'ın söylediği gibi o ekipteki herkes Hidayet gibi kazanmıyor da ayrıca..

Ve..

Sen henüz Litvanya, İspanya gibi basketbol ülkesi olamadan bu dereceyi yaptın..

Litvanya yapsaydı inanın bizim kadar süpriz olmazdı.. Bunu basketbolu bilen sizler de iyi biliyorsunuz..

Ben bu konuda eleştiri yapmam.. Ben hakettikleri inancındayım.. Kendi adıma ve beni bağlar görüşüm..
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

Alıntı Muhammed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi elbetteki bir miktar primi hakediyorlardı. Ama bu rakam sacma sapan bir rakamdır.
    Muhammed,

Çekin üzerine rakamı, dudaklardan dökülen vaadi de Hidayet istemedi herhalde..

Pazarlık yapmadı bu çocuklar..

Bu söylendi.. Bu söz verildi..

Bence yine de hak ettiler..

Hidayet ve Ersan dışında bu takımda kariyerli çok kazanan bir isim yok gerçek manada..

Futbolla karıştırıyor bir çok kişi durumu..

Ayrıca yaptıkları dilencilik değildi.. Sadece bir espriydi..

Karşılığını buldu sadece..

SEDAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

- Başbakan Kendi Parasından Verseydi Ya , Öyle Milletin Maaşından Kesilen Parayı Bende Dağıtırım ..

- Hatta Ben Öyle Paralar Veririm ki Dahada Spor Yapmazlar O Sporcular , İhya Ederim...
    Trabzonspor demek inancın zaferi demektir ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam'' Dozer CEMİL Hopa & Beşikdüzü & Şahmelik
    Trabzonspor Trabzonspor Trabzonspor !
    .................................................. ..................................................TERTEMİZ82

Hazar_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

@Uğurtan;

Milliler başarılı oldu ödülü haketti ama elini vicdanına koy bu miktar içini rahat ettiriyor mu senin.Bu bir..
    Orta da bir çifte standartın olduğunu düşünmüyormusun.Nevin'e haksızlık yapıldığını mesela?Bu da iki..

Ve lütfen "Kendi adıma ve beni bağlar görüşüm" diyerek mesajlarını alıntıyanlardan kaçma.Forumsa burası tartışacağız değil mi?
    Konu Hazar_ tarafından (17.09.2010 Saat 02:10 ) değiştirilmiştir.

Hazar_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

edit..............
    Konu Hazar_ tarafından (17.09.2010 Saat 02:14 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kimsenin aldığı parada gözümüz yok! Sapla saman karıştırılıyor sanırım.

Hak edip etmediklerini tartışmıyoruz ki; bize yaşattıkları sevinç ve gururun karşılığını biz, ekran karşısında odaklanarak verdik. Analarımızın duasıyla karşılığını ödedik. Deniz otobüslerinde kaptanlarla tartıştı bu millet yolculukta basketbol maçı seyretmek için...

AYIP olan şu: Kazanılan maç sonrası herkes sevinçle coşarken, aralarına Irmak'ı alıp "MADDİ manevi" diye resmen dilenmeleriydi. Buna daha eleme turunda başladılar. Ortada fol yok yumurta yok yani.

Bunun anlamı şudur:

"Siz paradan haber verin, ona göre oynarız".

Güzel bir şaka olsa, bir seferde kalırdı. Ama sonradan tekrar ettiler.

Genç milli takım-ümitler olsa, "toy bunlar, boşver der geçersin. Hepsinin kazandıkları malum.

İşte yine zenginin malı bu garip bigben'in çenesini yordu, uzattım.

Sözün hülasası; aldıklarında gözümüz yok, lakin istekte bulunmaları hiç hoş olmamıştır.

(EK: Ödülün miktarı hiç umrumda değil, dilenene ha 5 vermişsin ha 15...)
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (17.09.2010 Saat 09:40 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

Alıntı Hazar Kolcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Uğurtan;

Milliler başarılı oldu ödülü haketti ama elini vicdanına koy bu miktar içini rahat ettiriyor mu senin.Bu bir..
    Orta da bir çifte standartın olduğunu düşünmüyormusun.Nevin'e haksızlık yapıldığını mesela?Bu da iki..

Ve lütfen "Kendi adıma ve beni bağlar görüşüm" diyerek mesajlarını alıntıyanlardan kaçma.Forumsa burası tartışacağız değil mi?
    Kaçmıyorum..

Nevin demişsin..

Atletlerimize de ödül verilsin tabiki..

Ama kıyas olmaz..

Ona bakarsan Nevin Fenerbahçe'nin sporcusu futbolcularla aynı ücreti mi alıyor?

Hayır..

Dünya basketbol şampiyonasında final oynamaktan bahsediyoruz arkadaşlar..

Çok çabuk küçümsediniz olayı..

1 milyara yakın izlemiş.. Bu ülke turizme ne kadar reklam harcaması yapıyor haberiniz var mı?

Ve hiçbiri de bu denli insana ulaşmıyor.. Bu bile yeterli sebeptir..

Ödenen ücret ne?

Kişi başı 1,5 milyon tl.. Yahu Süper ligde anadolu kulüplerinde en dandik adam alıyor bunu..!

Ayrıca hala dilendikleri kanısında değilim..

Esprinin dozu kaçmış öyle gözükmüş olabilir..

Ama bu onlardan kaynaklanmadı.. Elemelerde bir maçtan sonra sanırım Yunan maçından sonra böyle birşey çıktı Hido'nun ağzından..

Sona paylaşım sitelerinde orda burda bi slogana dönüşünce her zaferimizden sonra espri olarak oldu..

Ben dilenme olarak görmüyorum.. Ama bu benim görüşüm.. Kaçmak için değil diğer görüşlere de saygılıyım..
    Konu Uğurtan tarafından (17.09.2010 Saat 04:33 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)