Sayfa 213 Toplam 252 Sayfadan BirinciBirinci ... 113 163 203 211 212 213 214 215 223 ... SonuncuSonuncu
Toplam 6280 adet sonuctan sayfa basi 5,301 ile 5,325 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: UEFA Şampiyonlar Ligi

Nereden
    İstanbul

Kingsley Coman dar alanda çok çabuk hizlanan bir futbolcu. Dünyanın en hızlı futbolcusu olmayabilir ama amiyane tabirle 0'dan 100'e en hızlı çıkan futbolcusu.
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fırtına..."

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dün maçı 90 dakika izledim bu tip olaylara milliyetçi yaklaşmak hiç hoşuma gitmediği için 90 dakika keyifli bir maç olduğunu düşünüyorum. ("Türkçülük" duyarı kasan arkadaşlar bjk'nin 11'ine bakarlarsa ne demek istediğimi anlarlar.)

Bayern'in sağ beki inanılmaz iyi bir oyuncu ayrıca coman'da öyle. Bu tip maçlarda genellikle hep aynı şeyler olur. Bizim juventus maçı geldi aklıma. İtalya'da iyi oynayıp 2-0 kaybetmiştik sonra Trabzon'da adamlar top göstermedi bize niye çünkü çözdüler takımı. Bayern'de dün aynısını daha erken yaptı. İkinci yarı bjk'nin ilk yarıda hızlı çıkmasına sebeb olan queresma ve taliscayi çok iyi kitlediler ve biraz baskı ile 5 golü rahat buldular. Yani maç 11 e 11 devam etseydi bile bayern rahatlıkla bu skoru bulacaktı. Tabi robben etkisini unutmamak lazım, Caner sadece izledi dün Robben'i.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Giallorossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Dzeko'dan müthis pas ve Cengiz atti. Bastir Roma
    .

Francesco
    Totti

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

seriye bagladi
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

yorumsuz6117 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Helal sana Cengiz..
    I am not in danger , I am the danger..

Nereden
    İstanbul

Cengiz Han Türk mü tartışmalarına son verdi çocuk
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fırtına..."

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

analizlerin iyi bro ama malesef katılmadığım bir nokta var bayernin oyuncu kalitesi üst düzey alman milli takımı taktik maktik işlemez şöyle işlemez çok üstü düzey oyuncuların olması gerekiyor bjkde bir tane 20 milyon euroluk defans olması lazım gibi düşünebilirsin.gücün belli ama şu noktada katılıyorum bayern şenol taktik yapsa bile 3-1 gene yenerdi.şöyle diyelim İstanbula daha bir umutlu giderdi şenol hoca diyelim en azından tur şansın olurdu bu maçı belirleyen hoca değil kadro kalitesi olmuştur ki hele bayerne sen 10 kişi kalırsan hele ki 15. dakka falan yerler adamı.taktik de bozulur.11 kişi olsaydı taktik yapılsaydı ne olurdu 3-1 2-0 gollü bjk maçı kaybederdi ama istanbulda tur umudun olurdu heyecan olurdu
    Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayern'e karşı savunma amaçlı çıkan her takım gol yer...Zeki defans adamların zeki beklerin varsa çok değil az yersin ama yersin..

Adamların envai çeşit hücum planı var ve hepsi de savunma dengesini bozan planlar.

1-Kanat adamları ve bekleri muz ortalarda çok iyi
    2-Kanat adamları içeri katederken bekler sıfıra iniyor top beklere atılıyor bomboş kalıyorlar
    3-Sıkıştıkları zaman Bekler bazen yalancı bindirme yapıyor açıklar teke tek kalınca feight atıp kaleye şut atıyorlar ya da rahat orta imkanı..
    4-Ceza sahasına merkez oyuncuları da girdiği için en az 5 kişiyle orayı karıştırıyorlar öne arkaya nereye orta keserse kessin ya vuruyorlar ya da seken top önlerine düşüyor gol için dokunmak yetiyor.
    5-Kenarlardan boşluk bulamayınca bu sefer stoperlere dönüyorlar stoperleri savunma arkasına kesiyor ortayı orta kesilirken cemaat halinde dalıyorlar içeri ya biri kafayı vuruyor ya da diğerine indiriyor.

Bayern'in ciddi oynadığı tüm maçlarda hücum planları böyle..Eğer elinde zeki stoperler zeki bekler yoksa savunarak oynamak intihardır...Zekiden kastım yerleşmeyi bilen adamların olacak top nereye gelir bilen nereye düşer bilen rakipden önce davranan rakibin önüne geçen kademe kalitesi olan adamlar...Ceza sahası için tabi bu yazdıklarım...Bjkda bu nitelikte sadece Pepe var ve bu maç ilk yarıda kopmadıysa sebebi Pepe'dir...Öyle kritik kapatmalar yaptı ki bu maç daha farklı bitebilirdi özellikle ilk yarıda...Psg de aynı yanlışı yaptı savunma refleksiyle çıkıp 3 yedi orada o maçı da izlemiştim...

Evet kırmızı kartın etkisi var ama olmasaydı da bu maç en kötü 2 0 3 0 biterdi çünkü Şenol hoca kendi felsefesine aykırı bir anlayışla çıktı bu maça savunarak oynamak hem çok iyi bildiği şey değil hem de kadrosu savunarak oynayamaz..Porto maçının Şenol hocası lazımdı bu maçta önde basıp top çevirme anlayışıyla...İlk 15 dakikaya baktığımızda bazı dakikalarda bjk topu vermedi iyi çevirdi Bayern geri yaslandı ama top Bayern'e geçtiğinde alıştığımız bjk presi olmadı geri yaslanıp Bayern'in stoperlerini de oyuna soktular...

Bayern'den 5 yiyeceksen kontradan yiyecen yerleşerek değil ki Bayern kontradan bu akşam fazla gol şansı bulamazdı çünkü herifler en kolay golü ceza sahasına 5 6 kişi girerek atıyorlar...

Yılmaz bir şekilde önde basıp topu kendi oynasaydı bu maç 1-1 2-1 gibi sonuçlarla biterdi...Bayern sert bir takım değil...City ve Barça bu Bayern'i eler...Savunmada ciddi sıkıntıları var..

Şenol hoca kendi felsefesinin dışına çıktığı zaman hep kötü sonuçlarla karşılaşıyor bunu anlaması lazım...
    Konu erenslash tarafından (22.02.2018 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.
    "Annuit cœptis"

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Alıntı erenslash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    analizlerin iyi bro ama malesef katılmadığım bir nokta var bayernin oyuncu kalitesi üst düzey alman milli takımı taktik maktik işlemez şöyle işlemez çok üstü düzey oyuncuların olması gerekiyor bjkde bir tane 20 milyon euroluk defans olması lazım gibi düşünebilirsin.gücün belli ama şu noktada katılıyorum bayern şenol taktik yapsa bile 3-1 gene yenerdi.şöyle diyelim İstanbula daha bir umutlu giderdi şenol hoca diyelim en azından tur şansın olurdu bu maçı belirleyen hoca değil kadro kalitesi olmuştur ki hele bayerne sen 10 kişi kalırsan hele ki 15. dakka falan yerler adamı.taktik de bozulur.11 kişi olsaydı taktik yapılsaydı ne olurdu 3-1 2-0 gollü bjk maçı kaybederdi ama istanbulda tur umudun olurdu heyecan olurdu
    Katılmadığın noktayı anlamadım benim yazdıklarıma paralel şeyler yazmışsın Sir...2000 yılından 2 maç örneği vereyim oyuncu kalitesinin nasıl bertaraf edildiğine dair, konu net anlaşılmış olur...

İlk maç Euro 2000 İtalya-Hollanda yarı final maçı...İtalya'nın ev sahibi Hollanda'yı 90 dakikasını 10 kişi oynayarak 120 dakika sonunda 0-0 biten maçta penaltılarla elediği maç...Futbol tarihinde 0-0 bittiği halde 120 dakika zevkten adrenalinden dört köşe olacağın nadir maçtır hatta bence maçı izlediğim için söyleyebilirim 0-0 biten tarihin en zevkli maçı...O maç hala hafızamdadır dakika dakika..Netten bulabilirsen izle ben bulamadım sadece kısa özeti var...

İtalya'nın hocası efsane Zoff dönemin en sağlam hücumcu takımı Hollanda'nın karşısına 5li savunmayla çıktı başka çaresi yoktu...Geri beşli Zambrotta-Iuliano-Cannavaro-Nesta-Maldini...Önlerine iki ön libero Albertini-Di Biaggo ikilisini koydu sonradan bunlara Pessotto'yu da ekledi...İlerde sadece Del piero ve İnzaghi vardı...Zambrotta 30. dakika kırmızı gördü Hollanda 90 dakikada 2 penaltı kaçırdı 3 topu direkten döndü İtalya 90 dakika dayanarak maçı penaltılara götürmeyi başardı...Ve muazzam defans yaptılar çok iyi direndiler Hollanda inanılmaz bunalttı fakat işte savunma adamlatın zeki ve kaliteli olunca bir şekilde Zenden Overmars Kluivert Bergamp Davids Seedorf gibi adamlara direnebiliyorsun az yiyorsun ya da hiç yemiyorsun...Bu 5 savunmacının yanında Chiellini kazma kalır...Sakat Buffon'un yedeği Toldo'yu da unutmayalım o maçta parladı sivrildi...Sonuç olarak Hollanda penaltılarda da 3 tanr kaçırıp bir maçta 5 penaltı kaçırarak elendi...Cruyff maçta önce 'İtalya Hollanda'yı yenemez ama Hollanda İtalya'ya yenilebilir" demişti öyle de oldu...Demek ki savunma yapman için savunma zekası olan adamların olacak...Olursa rakibin oyuncu kalitesini bertaraf edersin...

İkinci maç 2000 Uefa finali Gs-Arsenal maçı...Bu maçı da izledik...Arsenal'in oyuncu kalitesine bakalım...Overmars Henry Viera Suker Bergkamp Kanu Petit gibi adamlar...Maç boyunca gs Arsenal'e önde bastı 10 kişi kaldıklarında bile önde bastı çünkü rakipteki o ayakları sahasına yerleştirdiği zaman o kalite farkı ortaya çıkacak golü yiyecekti önde basarak rakibe kontra şansı verdi ve o kontralarda da gerek koşu yorgunluğu gerek ilk hamle becerisi gerek kaleci başarısıyla atakları savuşturdular...Maçı izlersen gsnin savunmada çok ciddi yerleşim hataları yaptığını görürsün hele bir Henry'nin kafası var Taffarel imkansızı çıkardı...Sonuç olarak o ayakları kendi sahasına önde basarak hapsettiği için rakibe yeteri kadar zaman ve boşluk bırakmadılar futbol şansıyla da maçı 120 dakika sonunda 0-0 a bağladılar...Penaltılar dışında gsnin Arsenal'i eleme imkanı yoktu...

Anlatmak istediğim rakibin oyuncu kalitesi olsa bile o adamları kalitesini konuşturduğu alanlara sokarsan cezayı keserler sokmamak için oynar öndr basarsan gol yemezsin demiyorum gol yeme riskini minimuma indirirsin gerisi biraz da futbol şansına kalıyor ve rakibin de insan olduğunu yorulabileceğini dezavantajı avantaja çeviremesen de şansını eşitleyebileceğini söylüyorum...

Yukarıda örneğini verdiğim iki maç oyuncu kalitesinin nasıl bertaraf edildiğine dair örnekler başka maçlarda vardır elbette...
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

ben şunu demek istedim Sir Elvis Bayern takımı çok güçlü bir Alman milli takımı aslında.Vermiş olduğun maçları hatırlıyorum hatta özetine baktım tekrardan söylediklerine diyecek bir şeyim yokyüzde yüz çok doğru analizlerin ancak saymış olduğumuz geçmiş arsenal takımı bayernin gücüne eşit değil gene yanında zayıf kalıyor tabi geçmişi şuanki bayernle karşılaştırmak doğru olmasa bile.Benim demek istediğim bayern final oynar hatta kupa favorisi diyebilirim.ancak futbolda istisnalar var penaltılarla elenebilirler bu mümkün hatta enteresan bir örnek daha verebiliriz yunanistanın avrupa 2004 şampiyonluğu defans taktiği yaptıkları zaman.bunlar futbolda olabiliyor.gene de bu maçları belirleyen oyuncu kalitesi istisnalar olsa bile bence beşiktaş şampiyonlar ligi için yeterli defans oyuncusu almadı hatta bence şampiyonlar liginde başarı isteniyorsa defans oyuncularının bir tanesinin değeri 20 milyon euro civarında olması gerekiyor.beşiktaş Türkiye ligi için doğru stoperler aldı ancak avrupaya yetmez .bunu deme sebebim şey üst düzey değerli oyuncuların her bölgede olmalı ki denge olsun.bu adamlar Alman takımı oyuncu kalitesi dinlemiyor çat pat güm girişiyorlar.bayern bu sene kupayı alabilir.ya da finalde elenir şu anda emin değilim final oynar.barca bayerni eleyemez bence taktikle belki eler.o da belki.kısacası Trabzonspora da durumu bağlarsak biz eğer şampiyonlar ligine katılırsak bir ara katıldığımızda bence transferi ona göre yapmamız lazım savunmaya beşlik oyuncu alıp ileriye 20 lik oyuncu almak da iş değil.transferde önce Türkiye ligi için mi transfer yapıyorum? Yoksa şampiyonlar ligi için mi? yarı final veya final oynamak istiyorsa bir takım Şampiyonlar liginde 20 milyo euroyu aynı zamanda bir defans oyuncusuna da vermek zorunda.bölgeye göre ayırmamalı.Ve hiç bir Türk takımı şampiyonlar liginde finale veya yarı finale çıkamadı tarihte.Bu transfer işi de ana sebeplerden biri ana sebep defans oyuncularına düşük bütçe verilmesi diye düşünüyorum.taktik şampiyonlar liginde kadro üstünlüğü çok büyük olan takımlara işlemiyor(katılmadığım nokta oydu)
    Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılmadığın noktayı anlamadım benim yazdıklarıma paralel şeyler yazmışsın Sir...2000 yılından 2 maç örneği vereyim oyuncu kalitesinin nasıl bertaraf edildiğine dair, konu net anlaşılmış olur...

İlk maç Euro 2000 İtalya-Hollanda yarı final maçı...İtalya'nın ev sahibi Hollanda'yı 90 dakikasını 10 kişi oynayarak 120 dakika sonunda 0-0 biten maçta penaltılarla elediği maç...Futbol tarihinde 0-0 bittiği halde 120 dakika zevkten adrenalinden dört köşe olacağın nadir maçtır hatta bence maçı izlediğim için söyleyebilirim 0-0 biten tarihin en zevkli maçı...O maç hala hafızamdadır dakika dakika..Netten bulabilirsen izle ben bulamadım sadece kısa özeti var...

İtalya'nın hocası efsane Zoff dönemin en sağlam hücumcu takımı Hollanda'nın karşısına 5li savunmayla çıktı başka çaresi yoktu...Geri beşli Zambrotta-Iuliano-Cannavaro-Nesta-Maldini...Önlerine iki ön libero Albertini-Di Biaggo ikilisini koydu sonradan bunlara Pessotto'yu da ekledi...İlerde sadece Del piero ve İnzaghi vardı...Zambrotta 30. dakika kırmızı gördü Hollanda 90 dakikada 2 penaltı kaçırdı 3 topu direkten döndü İtalya 90 dakika dayanarak maçı penaltılara götürmeyi başardı...Ve muazzam defans yaptılar çok iyi direndiler Hollanda inanılmaz bunalttı fakat işte savunma adamlatın zeki ve kaliteli olunca bir şekilde Zenden Overmars Kluivert Bergamp Davids Seedorf gibi adamlara direnebiliyorsun az yiyorsun ya da hiç yemiyorsun...Bu 5 savunmacının yanında Chiellini kazma kalır...Sakat Buffon'un yedeği Toldo'yu da unutmayalım o maçta parladı sivrildi...Sonuç olarak Hollanda penaltılarda da 3 tanr kaçırıp bir maçta 5 penaltı kaçırarak elendi...Cruyff maçta önce 'İtalya Hollanda'yı yenemez ama Hollanda İtalya'ya yenilebilir" demişti öyle de oldu...Demek ki savunma yapman için savunma zekası olan adamların olacak...Olursa rakibin oyuncu kalitesini bertaraf edersin...

İkinci maç 2000 Uefa finali Gs-Arsenal maçı...Bu maçı da izledik...Arsenal'in oyuncu kalitesine bakalım...Overmars Henry Viera Suker Bergkamp Kanu Petit gibi adamlar...Maç boyunca gs Arsenal'e önde bastı 10 kişi kaldıklarında bile önde bastı çünkü rakipteki o ayakları sahasına yerleştirdiği zaman o kalite farkı ortaya çıkacak golü yiyecekti önde basarak rakibe kontra şansı verdi ve o kontralarda da gerek koşu yorgunluğu gerek ilk hamle becerisi gerek kaleci başarısıyla atakları savuşturdular...Maçı izlersen gsnin savunmada çok ciddi yerleşim hataları yaptığını görürsün hele bir Henry'nin kafası var Taffarel imkansızı çıkardı...Sonuç olarak o ayakları kendi sahasına önde basarak hapsettiği için rakibe yeteri kadar zaman ve boşluk bırakmadılar futbol şansıyla da maçı 120 dakika sonunda 0-0 a bağladılar...Penaltılar dışında gsnin Arsenal'i eleme imkanı yoktu...

Anlatmak istediğim rakibin oyuncu kalitesi olsa bile o adamları kalitesini konuşturduğu alanlara sokarsan cezayı keserler sokmamak için oynar öndr basarsan gol yemezsin demiyorum gol yeme riskini minimuma indirirsin gerisi biraz da futbol şansına kalıyor ve rakibin de insan olduğunu yorulabileceğini dezavantajı avantaja çeviremesen de şansını eşitleyebileceğini söylüyorum...

Yukarıda örneğini verdiğim iki maç oyuncu kalitesinin nasıl bertaraf edildiğine dair örnekler başka maçlarda vardır elbette...
    Konu erenslash tarafından (25.02.2018 Saat 14:50 ) değiştirilmiştir.
    "Annuit cœptis"

Uğur Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Rabbiot aynı Kucka gibi acemice hatalar yapıp duruyor.
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

falcon_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

PSG karambol marambol beraberliği yakaladı. Kırmızı yemeyeydi çok iyi olacaktı

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uğur Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bukadar kaliteli ayaklar kontra ataklarda nasıl bukadar saçmaladı anlamadım. Bala mala attı Madrid
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

Nereden
    Bursa

Di Maria ... gibi top oynadın be..

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

neymarsiz psg siradanlasiyor
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Bursa

Juventus'un Tottenham'ı eleyecek gücü yok , ilk maçta da bunu gördük bugün de görüyoruz..

Dediğim anda Juventus 2 gol birden attı
    Konu yorumsuz6117 tarafından (08.03.2018 Saat 00:08 ) değiştirilmiştir.

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Tottenham'a inanılmaz üzüldüm. Futbolun bütün doğrularını yaptılar ancak yetmedi. Son 13 lig maçında tek gol yiyen Juventus'u ezdiler resmen.

Mükemmel oynamak bazen yetmiyor özelikle takımda Ben Davies gibi bir gereksiz varsa başarı şansınız iyice düşüyor.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Juventus belgeseli şenlenir.

Nereden
    Bursa

Messi şov..

yatmaztara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maçlar 21 45'de başlamış. Dünya'da yaşamadığımız için saatlerin alındığından haberim olmadı. Sebep olanların Allah belalarını versin...
    Başıboş sokak itleri toplanıyor...

falcon_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dybala ne attı kendini be

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    Bursa

Dybala sahtekarlığı bırakta top oyna , Milli takıma almayarak seni doğru olanı yapmışlar..

Gürkan Asma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ronaldo ne gol attı ağzım açık kaldı

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

O neydi öyle ya...
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Bursa

Real Madrid'i eleyecek tek takım Barcelona'dır..

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

N'apiyorsunuz Ronaldo Bey?

Adamim ya!
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Şampiyonluk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)