Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 260 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TÜRKIYEM-Isviçre

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayşe Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hep destek vermedikmi, Hep yanlarinda olmadikmi. Neyleri eksikiti Isviçredeki maçta. Taraftar desen orda 90 dk desteklediler. 70 Milyon TV karsisinda onlar ne yapti . Tarftarin inanmadigi kadar inanmadilar. Ama insallah burda maçi aliriz. Biraz zor gözüküyo ama Yinede Bizim MILLI TAKIMIMIZ VE NE OLURSA OLSUN ARKASINDAYIZ. BASARILAR ÇOCUKLAR.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cts aksam izledigimiz milli takim Isviçre ye 3 tane atacak hemde yemeden bizde Dünya kupasi sampiyonasina gidecegiz öylemi.Zor çok zor.Sn. Terim verecek gazi futbolculara çikin oynayin diyecek onlarda milli duygularla 20 dk saldiracaklar sonra, sonrasi fosss tabiki hangi güçle hangi kuvvetle kime gol atacaklar kontra atakdan yemeseler iyi[img]smileys/smiley5.gif[/img]Benim hiçbir sekilde inancim yok Istanbul daki maçin kazanilacagindan.Oturur tv den ülkesinde futbol gibi futbol oynanan ülkeri izleriz.(futbol gibi futbol nedemekse artik[img]smileys/smiley4.gif[/img])

Maç sonrasi ise Terim in basarisizligi degil TRABZON daki Gürcistan maçi tartisilacaktir.

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı sevgi Nickli Üyeden Alıntı

cts aksam izledigimiz milli takim Isviçre ye 3 tane atacak hemde yemeden bizde Dünya kupasi sampiyonasina gidecegiz öylemi.Zor çok zor.Sn. Terim verecek gazi futbolculara çikin oynayin diyecek onlarda milli duygularla 20 dk saldiracaklar sonra, sonrasi fosss tabiki hangi güçle hangi kuvvetle kime gol atacaklar kontra atakdan yemeseler iyi[img]smileys/smiley5.gif[/img]Benim hiçbir sekilde inancim yok Istanbul daki maçin kazanilacagindan.Oturur tv den ülkesinde futbol gibi futbol oynanan ülkeri izleriz.(futbol gibi futbol nedemekse artik[img]smileys/smiley4.gif[/img])

Maç sonrasi ise Terim in basarisizligi degil TRABZON daki Gürcistan maçi tartisilacaktir.

Evet maç sonu dünay kupasina niye gidemedik sorusuna verilecek ilk cevap su olacak: Ilk maçi Trabzonda oynadik orada iki puan verdik. Eger orada oynamasaydik en iyi ikinci olarak Dünya Kupasina giderdik.

Bunu birileri söyleyecek.Bundan eminim. Levent Biçakçinin takimi insallah burada da üç yersin.

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben isviçreden korkmuyorum da kendimizden korkuyorum.Ilk dakikalarda golü atmamiz lazim.Hele ilk yarida gol atamazsak strese girip yenilebiliriz.Isviçre gibi bir takima elenirsek çok üzülürüm.Kimse bana isviçreyi savunmasin.Adamlarin 2 galibiyeti var bir kibrisi yenmisler bir de faroe adalarimi ne.Fransayla berabere kalmislar.Bu çok büyütülecek bir is degil.Real madridi her takim takim yeniyorda fransayla isviçre berabere kalsa ne olur

Nereden
    Ankara

isviçre çok hizli bir takim ve kontraya çok iyi çikiyor. hangi savunma anlayisiyla ve hangi adamlarla durudurabiliriz? cevabi aci ama fatih terimin tercihleri ile bunu yapamayacagiz. açikçasi ben buradada yenilecegimizi düsünüyorum. sabanla oyuna baslamak 10 kisi oynamak demek bide tümer eklendimi 9 kisilik kadro demek. tümer iki maçta gol disinda takimin en kötüsüydü bence. ne zeki nede yaratici bir futbolcu degil neden bu inat neden hala 90 dk.sahada anliyamiyorum. maç sonrasi rövans için herseye ragmen sabani övüp, fatih tekke ve nihata düz topçu diyen tv yorumcularinada yuh diyorum. umarim çarsamba milli takim beni utandirir ve almanyaya gideriz

cumartesi beni cildirttilar ama yinede guvenmek istiorm onlara KRAL oynarsa hele bide adam gibi top atarlarsa KRAL cosar bizde dunya kupasina gideriz tuncay ve selcuk zuppeleri mac bitsede eve gitsek gibi oynadilar at bunlari takimdan fatih hoca

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Walla skor ne olursa olsun isviçre lilerin yaptiklarinin altinda kalmamali derslerini vermeliyiz. Mutlaka ama mutlaka burdan giderken keske bu adamlari güllerle karsilasaydik isviçreye gelirken demeliler. Türk halkinin gururu maçtan çok daha önemli...

Nereden
    Amasya

ne kadar iyi oynarsak oynayalim fatihimiz oynamaza basda dünya sampyionasina gidemeyis ,,saten gol kacirma hastaligimiz var,,,hakanin da atacagini sandetmiyorum.....anlamadim fatih gibi adami niye sokmadi .berbat oynasak adam korner de yada serbest vurus dan gelen her hava topunu atabiliyor

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

<TABLE style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 height=149 cellPadding=0 width=468 ="mspot"><T>
    <T>
    <TR>
    <TD vAlign=top width=468 colSpan=2 height=67>Isviçre otobüsüne yumurtali saldiri !
    Isviçre Milli Takimi?nin otobüsü Istanbul?a gelisinde taraftarlarin yumurtali saldirisina ugradi.</TD></TR>
    <TR>
    <TD width=468 colSpan=2></TD></TR>
    <TR>
    <TR>
    <TD width=468 colSpan=2></></TD></TR>
    <TR>
    <TD width=468 colSpan=2></NO></TD></TR>
    <TR>
    <TR>
    <TD width=468 colSpan=2 height=1>

Ilk maçta yasanan çirkin olaylar taraftara yansidi. Isviçre kafilesi havaalaninda protestolarla karsilandi. Otobüs daha sonra taarftarin yumurtali saldirisina ugradi.

2006 Dünya Kupasi Avrupa Elemeleri play off rövans maçinda çarsamba günü Türkiye ile oynayacagi karsilasma için Istanbul'a gelen Isviçre, Atatürk Havalimani'nda bir grup taraftar tarafindan protesto edildi.

Atatürk Havalimani Dis Hatlar Terminali körügünde uçagin kapisi açilmadan körügün içerisine yaklasan havalimani çalisani bir grup, ellerinde Türk bayraklariyla "Burasi Türkiye, buradan çikis yok" tezahüratlarinda bulunurken, '5-0' yazili pankart açtilar.

Çok sayida Türk taraftarin protesto gösterileriyle karsilanan Isviçre kafilesi, Atatürk Havalimani'nda güvenligin saglanmasi için bir süre bekletilirken, çevik kuvvet polislerinin olusturdugu kordon içinde havalimanindan çikarilabildi. Taraftarlar, ellerindeki Türk bayraklariyla Isviçreli futbolcu ve teknik heyete protestoda bulundu.

Bu arada, güvenligin saglanip saglanamadigini kontrol amaciyla çikis bölümüne gelen Isviçre Milli Takimi Sorumlusu Philip Ebnöther, bir anda taraftarlarin yogun tepkilerine maruz kaldi. Ebnöther, buradaki polisler tarafindan tekrar içeri alinirken, bekleyen taraftarlar, Isviçre Milli Takimi'nin çikisi esnasinda da izdiham yaratti.

Isviçre Milli Takimi'nda, ilk maçtaki agresif hareketleriyle dikkat çeken ve gördügü sari kartla cezali duruma düsen Magnin de Istanbul'a getirilen oyuncular arasinda yer aldi.

Yumurtali Saldiri
    Isviçre kafilesini tasiyan otobüse saldiri yapildi. Besiktas Dolmabahçe isiklarda durdugu sirada bir grup taraftarin yumurtali saldirisina ugradi. Otobüs camina yumurta firlatan taraftarlar Isviçre aleyhine slogan attilar. Kafile daha sonra olay yerinden hizla uzaklasti

Bu bizim taktigimizdi.[img]smileys/smiley4.gif[/img]</TD></TR></T></T></TABLE>Edited by: Oflu144

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

biz bu maçi bile yenemiycez arkadaslar umutsuzluk vereyim gibi olmasin ama turu geçmemiz imkansiz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Bence de çok zor 2-0'i çevirmemiz.. Ama insallah aliriz ne diyelim..

Nereden
    Kuzey Amerika

Fatih Terim'in bu kafa yapisi ve kafasindaki fetis oyunculari Hakan, Umit Ozat, Tumer ve Ergun Penbe gibi elemanlarlailk macin skorunu Istanbul'da cevirmemiz im-kan-siz. Bir daha yazayim: "IMKANSIZ!" Eger olur da Fatih Terim hala bu adamlarda israr eder ve Isvicre de "san olsun" diyeburda da kazanmak isterse, yaziyorum buraya, fark yeriz, ilk mactaki skoru arariz. Tek sansimiz ilk dakikadan itibaren baskili, topu sisirmeden, yerden top oynamak. Bunun icin de ayaginda top tutabilen, iq'sunormal venormalin uzerinde olan Fatih Tekke, Yildiray, Emre, Nihat ve Halil birliktecikmali ilk 11'de. Hakan Sukur, Tumer, Tuncay ve Umit Ozat gibi gereksiz elemanlarda daha fazla israr husran, hatta hezimet getirir diyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

aksam santrada kazimkanat bile türkiyenin en iyi santroforunu yedekte bekletiyosun dedi FATIH için; ama serefsiz ahmet çakar; türkiyede 4 futbolcu var avrupada oynayacak kapasitede ,nihat ,emre,yildiray,bide tuncay..hadi digerlerini anladikta tuncay[img]smileys/smiley11.gif[/img]

allah belasini versin bunlarin[img]smileys/smiley7.gif[/img],zaten ilk maçta hüseyine yüklendiler..yok ofsayti bozdu..bozar tabi çocuk hiç stoper oldumu..almayin o zaman kardesim..bu maçta yok, bakalim kim bozacak ofsaytiha pardon FATIH var.Eskeza bir kazaya ugrarsak var bir günah keçisi daha [img]smileys/smiley7.gif[/img]Allah im sen isini bilirsin yardim etde su gollerin 3 ünüde Fatih atsin..Fatih in ve bizim gecemiz olsun[img]smileys/smiley32.gif[/img]

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470>
    <T>
    <TR>
    <TD vAlign=top width=220>
    <TABLE cellSpacing=1 cellPadding=4 width=220>
    <T>
    <TR>
    <TD =hSpot>A Milli takimimizin yarin Isviçre ile oynayacagi zorlu karsilasma öncesinde teknik patron Fatih Terim'in kafasindaki 11 sekillendi.. Iste Milli Takim'dan ayirintilar.</TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
    <TR>
    <TD background=img/menuarka.gif colSpan=2></TD></TR>
    <TR>
    <TD =txt colSpan=2>
    A Milli takimimizin yarin Isviçre ile oynayacagi zorlu karsilasma öncesinde Fatih Terim'in kafasindaki 11 sekillendi.. Terim dün yapilan çalisma sonrasinda Belçika'nin Anderlecht takiminda forma giyen Serhat Akin ile uzun süre basbasa konustu.. Terim'in Serhat'tan hazir olmasini istedigi ve Isviçre karsisinda bu oyuncuya sans verecegi ögrenildi..

Basarili çalistirici Serhat'in yani sira forvet hattinda Hakan Sükür - Fatih Tekke ikilisini oynatacak.. Orta alanda ise Hamit Altintop ve Emre'ye sans verecek</TD></TR></T></TABLE>

Ayhan Yüksek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Hala Hakandan vazgeçmiyor, bu kafayla zor hemde çok zor Fatihi hakana feda edecek yine saçma biyerde oynatip, hep istanbul yalakalarinin eseri bugünler,hala mansetlerde milli takimda sok hasan sas kadrodan çikarildi yaziyor yav ayiptir adamin neisi var milli takimda zaten, bunu önemli biseymis gibi gösterip neden takima zarar veriyorsunuz, bizi bu tarafli serefsizler yakiyor yoksa hakemdi isviçreydi bos, bu asagilik herifler için herseyin üstünde istanbul sülükleri kim takar milli takimi, adi herifler

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ortami gayet iyi gerdiler.Bizde oltaya geldik.Aynen Trabzon'daki Rum maçi öncesi gibi onlarin istediklerini yapiyoruz.Unuttugumuz birsey adamlar her zaman sogukkanli olmayi basabiliyor.Biz duygulari yasayan Türk milleti ise yaptiklarimizin altinda kaliyoruz.

Sevgi'ye katiliyorum.Kaybetmemiz halinde ne Terim'e nede Hakan'a laf söylenmez.Gürcistan maçi ve Trabzon Türk milletinin önüne atilacaktir.Birde Kazim Kanat gibi .....lar önce Fatih Tekke'nin oynamasini ister.Ardindan baskasina yapamadigi halde onu yerden yere vurur.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayşe Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Insallah FATIH TEKKE oynar ve 3 golude o atar. O zaman hayat TRBZNDA baska olur. Yer gök FATIH diye inler..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bunu öyle istiyorum ki..ayse..düsünsene o eziklerin stadinda FATIH TEKKE diye bagiracaklar[img]smileys/smiley2.gif[/img]...of ne çatir çatir çatlayarak bagiracaklar FATIIIIIH TEKKEEEE diye..ay heyecen basti ya..[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Ayhan Yüksek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Mükemmel olur, gerçi bu serefsizler Fatihim bes golde atsa ona maletmez baska bi kahraman bulurlar ama olsun, insaallah Tekke destan yazar yarin, aksini düsünmek istemiyorum elenmemiz halinde bu vicdansizlar Tekkemi hedef haline getirirler, neolur Allahim Almanyaya gidelim ve bunda Fatih Tekkemin payi büyük olsun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

valla isimiz çok zor.

2-0 lik skordan sonra vazgeçtim maça gitmekten.

umarim eleriz de pisman olurum maça gitmedigime...[img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley2.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

Blick gazetesi ise, "Yaziklar olsun... Türkler utanin!" basligini kullanirken, haberinde, "Isviçre?nin bu kadar nefret ile karsilanmasi görülmüs sey degil. Oyuncularimiza o... ç... diye tezahürat yapilmasi hayret verici. Bunun üzerine antrenman yapmak artik imkansiz. Bogaz?da mezhepli karsilama. "Türk medyasi yazilariyla taraftari tahrik ediyor." ifadelerine yer verdi.

Ilk maçtan önce sizin yaptiginiz neydi beyler?Dünyanin en medeni ülkesi(!) siniz bi de.Bu olaylarin zeminini Isviçre de kendiniz hazirladiniz.

TERIM: "BUNA YÜREGIMIZ VAR"

atih Terim Türkiye'ye inanç asiladi, Isviçreli gazetecileri hasladi !.. Ilk maçta yasananlara ve Kuhn'un açiklamalarina deginen Terim, Türkiye'ye "Bize güvenin" mesaji yolladi.. Iste Terim'in sözlerinin tamami..

Olaylar için ne diyeceksiniz?
    Yasanan olaylar hakkinda yorum yapmak pek bizim isimiz degil.Ama sanirim sevgili Kobi'nin (Isviçre teknik direktörü Kuhn) kibarlik anlayisi degisik galiba.. Orada bize mazur görülenleri beraber yasadik. Bunlar bakis açisina göre degisiyor.. Futbol konusmak isteriz.. Ama Istiklal Marsi'ni isliklarsaniz, tepkiler de farkli olacaktir. Tabi ki kötü seyler yasansin istemeyiz ama orada yasananlar da söyledikleri gibi degildir.. Adaleti esit dagitalim, bizim insanimiza yapilan muameleyi de unutmayalim.. Dönüste bizim kafilemizdeki bayanlarin çoraplarina kadar birakildigini gördük.. Ayakkabilarina bile bakildi.. Güvenlige önem vermek lazim(!).. Bir ülkenin Istiklal Marsi'nin isliklanmasi da reaksiyon sebebi olmustur.. Türk insani hak ettigi muameleyi görmedi.. Nasil biz kendi Istiklal Marsimizin isliklanmasindan hoslanmiyorsak, yarin Isviçre Milli Marsi çalinirken de biz isliklamayalim, sessiz duralim.. Bize yakisan budur.. Biz de finallere gitmek istiyoruz.. Her ne kadar ilk maçta buna uygun oynamadiysak da yarin turu geçecegimize yurükten inaniyoruz.. Isviçreli oyuncularin ilk maçta durum 1-0'ken agir hareket ettigini, bizim oyuncularimizin daha hizlihareket ettigini gördük hepimiz.. Çünkü onlar da 2-0'i beklemiyordu..

Takimda degisiklik olacak mi?
    Hüseyin oynamayacagi, Emre ve Hamit takima girecegi için otomatikman degisiklik olacak.. 2. maça avantaj tasimayi amaçladik ama basaramadik.. Ilk maçta da 4 tane forvete yakin oyuncu oynattik ama kötü oynadik.. Su da var ki maç 1-1 de bitebilirdi.. Bizim iyi ya da kötüoynamamiz hakemi ilgilendirmez.. Tarihdeki en bariz penaltilardan biriydi.. Bakiyorum da hiçbiryerde bu pozisyona dikkat çekilmiyor.. Tam tersi olsa Avrupa basini hakemin üzerine giderdi.. Kötü oynamamiz baska bir sey.. 2-0 geriden baslamamiz riskdir bizim için ama büyük basarilar daima risk tasir.. Benim de oyuncularimin da bu riski tasiyacak yüregi var..

Yildiray oynayacak mi?
    Yildiray'in oynayip oynamayacagina yarin karar verecem.. Emre ve Hamit oynayacak.. Yildiray'la dün konustum fiziksel olarak hazir olmadigini söyledi, bunu için kararimi yarin verecegim..

Ilk maçta Türkiye forvette etkisiz kaldi, yarin ne olacak?
    Hakan'in forvette yalniz kalmasini istemedik.. Ancak stoperler forvetlere göre daha avantijlidir hep.. Orada istedigimiz NIhat ve Tuncay'in arkasina sarkmasiydi ama olmadi.. Sonra Halil'le bunu denedim ama o da olmadi.. Yarinki maçta daha etkili hücum edecegiz..

Rakip hizli hücum ediyor.. Baski kurunca kontrataklari nasil önleyeceksiniz?
    Isviçre'nin konrataklari tabi etkili ama hangi ülkeyle oynarsak oynayalim hücum oynamak zorundayiz.. 2-0 yenilmis bir takim nasil oynamak zorundaysa öyle oynayacagiz.. Kuhn saldiracagimizi söylemis.. Biz tam tersi tabi ki baski kurmaya çalisacagiz.. Istanbul'yiz Isviçre'de degiliz.. Isviçre degil Türk taraftarinin önündeyiz.. Bunlarin sahaya nasil yansiyacagini herkes görecek.. Oyunun her dakikasinda strateji degistirebilecegiz.. Muhakkak ki pres yapacagiz ama gol yedigimiz anda isimizin mucizelere kalacaginin da farkindayiz.. Bu konuda da taraftarimizdan ricamiz sabirli olmalari.. En basit örnek: 43 ve 86'da yedik golleri.. Demek ki biz de o dakikalarda atabiliriz.. Tabi ki baslarda atmak isteriz ama taraftar da sabirli olursa bu takimda oyun disiplini saglar..

2. BÖLÜM

ISVIÇRELI BASIN MENSUPLARINA FIRÇA !..
    Isviçreli bir basin mensubunun dün havaalaninda yasananlar hakkindaki sorusu üzerine Terim hem sert açiklamalar yapti hem de Isviçreli basin mensubunu kibar bir sekilde payladi:

Ben muamelenin tam olarak ne oldugunu bilmiyorum ama olaylarin abartildigindan eminim.. Ama sunu bilmenizi isterim ki hiç bir meslektas, sporcu ya da insana rahatsizlik vermek istemeyiz tam tersi biz misafirperverlikle ünlü bir ülkeyiz..

Biz bu konuda çok hassasiz ve muhakkak ki üzülürüz.. Olmamasi için de insanlari sag duyuya davet ediyoruz.. Ama iki Isviçreli arkadasimiz da bana su mesaji verdi ve ben de bu durumu çok garipsedim.. Sanki orada hiç bir sey olmadi.. Ben bu iki gazeteciyi çok rahat görüyorum.. Bu herhalde Avrupali meslektaslarimin sürekli hakli olduklarini göstermeye çalisiyorlar.. Burada bakiyorum da bana hiç bunlari soru sorun yok "orada neler oldu, sizi üzdüler mi", Televizyondaki beyanatlar, radyolarda söylenenler, gazetelerde atilan basliklar.. Ama ben bunlari Isviçre?deki gazetecilerden hiç duyamiyorum bu durum da beni üzüyor açikçasi..

Bu hadiselerden sonra sizin o kadar çok çirkin sey yazmis olmaniza ragmen bizim basinimizdan size karsi bire sey yok ama bize karsi var !.. Yani bizim medyamiz bu kadar adildir..

Yani konuyu da siz açtiniz ben bu konulara girmek istemezdim ama siz iki antrenörü yazarken biri dilenci bir zengin diyorsunuz.. Mesela kalecimiz hakkinda yazilanlar.. Bu da bu durumu sizin tirmandirdiginizi gösteriyor.. Bir oyuncunuz hocaya eliyle isaret ediyor ve hoca muhatap olmuyor ve hocaya küfür ediyor.. Bence bizim çok misafirperver, çok kadirsinas bir millet oldugumuzu hatirlamanizda fayda var..

Bunun için size tavsiyem bu konulari açmamaniz ve bizi istediginiz gibi yönlendiremeyeceginizi bilmeniz !..

Maçin zorlugu konusu..
    Muhakkak olan bir maçla telafi çok zor.. Açikçasi biz ve oyuncularimiz kazanma adina sahada yüregimizi de oyunumuzu da ortaya koyacagiz.. Bundan hiç süphem yok.. Oyuncularimiza inancimiz tamdir.. Demin de söyledim bazi önemli zaferler bazen acili olusur ve zor olur.. Bu da öyle olacak insallah.. Bu maçta futbol yeteneklerini yüregini ve konsantrasyonunu tamamen sahaya koyacak oyuncularimiz olacak.. Ben bu tip çok maç yönettim ve umarim onlardan döndügümüz bir zafer maçi olur yine..

Buralara gelecegimiz beklenmiyordu ama geldik bu da kariyerimizin en önemli maçlarindan biri olacak.. Futbolcularimiza inaniyoruz..

Ben bizim oyuncularimiz degerli ve güçlü bir takim oldugunu düsünüyorum.. Bir maç basarisiz olduk diye degerimizi kaybetmeyiz.. Buradan oyuncularima da sesleniyorum sikinti çekmemden basari olmaz.. Bu sikinti nedir 90 dakika basmak.. Bu yetenekli futbolcular ortaya yüregini de koyarak bir takimin neler yapabilecegini gösterecegiz.. Bu arada seyirci çok önemli, seyircimizin sabri çok önemli.. Hep söylüyorum beni oyuncularimi yerden yere vurmak için 3 gün sabredin.. Biz Isviçre'de oldugumuz sürece rakip basinin onlarin bir parçasi oldugunu gördük.. Ikinci maçi beklemeden kimseyi yerden yere vurmamaliyiz.. Keske bu sabri gösterebilseydik.. Ama ümit ediyorum yarin bu sabri gösterecegiz.. Gol de yiyebiliriz futbolda her sey var ama ben her halükarda buralara gelen futbolcularim Fenerbahçe Stadi'nda alkislar içinde çikmayi hak ettiklerine inaniyorum..

Ilk golü hava topundan yememiz konusu.. 4 kasette 4 maç izledik.. Ortalari bir buçuk metreyi geçmiyor.. Fransa maçi da dahil.. Hepsi alçak, hepsi.. Buna ragmen biz öne uzun oyuncu koyduk ama o topun o kadar yükselecegini tahmin edemezdik.. O toplardan biri 1.5 metreyi geçmedi ve hazirlikliydik ama o top yüksek geldi.. O dakikaya kadar her sey yolundaydi istedigimiz gibi gidiyordu ama o gol bizi etkiledi açikçasi devreyti 1-0 geride kapattik ..

Ilk maçta yaptigi oyuncu degisikliklerine pisman oldu mu ?
    Kesinlikle yaptigim bir degisiklik yanlis diye düsünmedim.. Deplasmanlarda gol atmak da çok önemli bunun da bilincindeyim.. Isviçre, 1-0'a razi bir oyun ortaya koyunca kontraatak düsünmeye baslatinca ben de gol aradim.. Ayrica defans hattinda da bozukluk olmadi ancak demin de söyledim tecrübeli oyuncularimiz dahi kayba hazir degildiler ve kaybetmek istemedikleri için 1-1?i yakalamak gibi profesyonelligin geregini yapamadilar.. 1-0 çok baska 2-0 çok baska.. 1-0 olabilir tamam ama niye 2-0 ama onlar da bunu bilincindeler.. Türk halkina borçlari var ve bu borcu ödeyecekler..

Hakem degisiklikleri..
    Açikçasi Lubos Michel, meshur Leeds maçi ile gündeme gelen bir hakem.. Hep söylüyorum ben bunu söyledigimde kimse dikkate almadi.. Yine Isviçre ile oynarken Ali Sami Yen?de 2-1 yenildigimiz maçta hakem 89?da önce penaltiyi gösterdi sonra döndü aleyhimize bir faul verdi. Sene 95 hatirlarsiniz ortalik karisti..

Sene 2005 pozisyonun (Ilk maçtaki verilmeyen penalti pozisyonu) baslangicindan beri düdük çalmadi... Ikili mücadele sirasinda düdük çalmadi; ne zaman top elle bulustu düdük çaldi. Hem kirmizi kart hem penalti var, dakika yine 80?ler.. Ama penalti verilmedi..

Profesyonel olmadan kazanilmiyor.. 2 metreden topu direge vurursak ne yapalim, o topun 7.32'ye girmesi lazim.. Bu tip bahanelerden uzak seyircimizle bütün olarak gereken neyse yapacagiz.. Oyuncularimdan hangisi görev alirsa alsin üzerlerine düsen görevi yapacaktir.. Bazi oyuncularimizda sikintilarimiz var.. Fatih'in bu düzeyde bir fizik savasinda ne yapacagi belli degil tam olarak hazir degil.

ajansspor

Nereden
    Trabzon

"güzel kardesim trabzondaki gürcistan macinda neredeydin Fenerbahceli futbolculari protesto etiklerinde ?!?"

Bu ezik fb liye bi çift söz;

Trabzon daki maçta hiçbir futbolcuya küfredilmedi.Böyle bir seyin olma imkani bile yok.Sadece yumruk sova Volkan ve Ümit Özat çagrilmadi.Olay bundan ibaret.

Medyanin yalanlarindan biri...Edited by: Oflu144

arkadaslar su senaryo nasil?

insan; futbolun emperyalist sistemle oynandigi ülkede

böyle senaryolar istemiyorda degil hele trabzonluysak

terim yine tek forvet hakanlabaslar ve sabirla golü bekler

dk.61 gol yeriz dk.65 tekke oyuna girer

dk.70 dk.80 dk.90 tekke maç 3-1 biter ve eleniriz...

ve sömürmeye devam....

Nereden
    İstanbul

Valla Hakan Sükürü oynatmasin da Mehmet bile oynasa raziyim.. Hakan bitti artik.. Ersun Yanal'i da yedi adam ya.. Birakin artik bu adami.. Tamam Türkiyemize çok iyi seyler katmistir ama nereye kadar.. Bakin Zidane'a.. Hala Mükemmel Futbol oynamasina ragmen milli takimi gençlerin önünü açmak için birakti. Çok profesyonelce. Ha gerçi tekrar döndü takima ama ona ihtiyaç duyuldugu için.. Biz Hakan Sükür'e ihtiyaç duymuyoruz.. Bizi daha kötü yerlere sürüklüyo.. Bu maçta da Fatih oynamazsa kafayi yerim ben..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)