Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eleme Turu l Türkiye - Fransa: 95-77 | TÜRKLER UÇUYOR!

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Thumbs up Eleme Turu l Türkiye - Fransa: 95-77 | TÜRKLER UÇUYOR!

C grubunu namaðlup lider olarak tamamlayan Milli Takýmýmýza Fransa karþýsýnda baþarýlar diliyorum.

Karþýlaþma Ýstanbul'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacaktýr.

Ýnþallah turu geçeceðiz...

.....
    Ziyaretçi

Haydi Türkiyem al bu maçý boð bizi sevince

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

þimdiden baþarýlar Türkiye

Berk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    32

Yaklaþýk 10 sayý farkla kazanacðaýmýzý tahmin ediyorum.
    ''Belki hiç birþey yolunda gitmedi ama hiçbir þey de beni yolumdan etmedi." | ECG

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Fransa'da Parker yok.Uzunlarý da bizimkilerin omzuna geliyor ama çok çabuklar ters gelebilir.

Hidayet'siz Türkiye'ye baþarýlar..

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hido niye yok ?
    I am not in danger , I am the danger..

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Alýntý yorumsuz6117 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hido niye yok ?
    Oynuyor.Oynamasýn istedim onu söyledim

Oruç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakýr
    Yaþ
    37

Bilet fiyatlarý ne kadar ?
    Konu Oruç tarafýndan (03.09.2010 Saat 22:22 ) deðiþtirilmiþtir.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Diyarbakýr
    Yaþ
    37

Çokmuþ 24.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

24'lük yerden de ne kadar rahat izlenir tartýþýlýr. Hem kombinelerin ardýndan bugün de bizim maç biletlerinin tükenmeye yakýn olduðunu söylediler çaðrý merkezinde...
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Diyarbakýr
    Yaþ
    37

Yarýn kýsmetse Ýstanbul'da olacaðým ondan sordum.

Fiyatlar uygunsa izlerim diye yani. Bakacaðýz artýk.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Bilet durumunu sor bence, 0216 556 98 00...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Ani bir kararla gece yarýsý operasyonu yaptým. Pazar günü Sinan Erdem'de "Dað Baþýný Duman Almýþ" diye haykýrarak zafer kutluyanlar arasýnda olacaðým.

Bu arada ilk faul atýþýmýz sýrasýnda Murat Murathanoðlu "þu anda sizler göremiyorsunuz ama bir çýlgýn taraftar ooooooo diye baðýran taraftarlarýn üzerine atlayýp aðýzlarýný bantlýyor" derse bilin ki o benim...
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (04.09.2010 Saat 01:11 ) deðiþtirilmiþtir.

Fatih Solmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

basketbol takýmý milli takýmýmýz. baþarýlar dev adamlar.

Ali Sýrrý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

Artýk 15 farktan aþaðýya atarsak kazandýk demem Þaka bir yana da güçlü bir rakip, umarým kazasýz belasýz atlatýrýz bu maçý da..

Mustafa Yýlmaz.20 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Fransa'nýn atletik oyuncularý dýþýnda hiçbir artýsý yok.Oyun kurucularý yetersiz ve her maç çok hücum ribaundu veriyorlar.Sürekli düþük tempoda oynamaya çalýþýyorlar.Az sayý yemelerinin nedeni yaptýklarý harika savunma deðil, sürekli düþük tempoda oynamalarý.Biz her zamanki gibi mücadelemizi ortaya koyarsak yine kazanýrýz.Zaten bundan hiç kimsenin þüphesi yok.

Zaten kazanmak zorundayýz çünkü bu turu geçeceðimizi düþünerek çeyrek final ilk günü biletlerini aldým O yüzden ilk hücumdan itibaren kontrolü elimize alýp, bir sürprize izin vermemeliyiz.

Bu arada Fransa maçýnýn ve çeyrek final ilk gününün (yani bizim oynayacaðýmýz günün) biletleri tükendi.
    33# DRAGO GABRIC
    61# IBRAHIMA YATTARA #11
    13# Steve Nash
    10# Kerem Tunçeri

6# Aleksander Rasic

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

FRANSA basýný ikinci tur maçlarýnda Türkiye eþleþmesini þanssýzlýk olarak deðerlendirdi ve Yeni Zelanda’ya yenilen oyuncularýna tepki gösterdi. Yeni Zelanda maðlubiyetiyle grubunu 4. sýrada tamamlayarak avantajý kaçýran Fransa’da medya, kendilerini zor bir maçýn beklediðini ifade ederek þu yorumlarý yaptýlar:

Le Monde: “Bizim için en zoru gerçekleþti. Birçok senaryo içinde Türkiye’ye mahkum edildik.”

L’Equipe: “Maviler için soðuk duþ. Bir psikodrama daha. Bizim için turnuva erken ve kötü bitebilir”

Le Parisien: “Fransa’nýn yanlýþ hesabý. Yeni Zelanda’ya yenildik. Keþke, 11 sayý ile kaybetseydik rahat eleyebileceðimiz Rusya ile karþýlaþsaydýk. Fransa, Yeni Zelanda’ya hayat verdi.”

Le Figaro: “Fransa kaybetmeyi sürdürüyor. Mavilerin, Türkiye karþýsýnda iþi hiç de kolay olmayacak. Hidayet ve Ersan gibi yýldýzlara karþý oynayacaðýz.”
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ne güzel ya gurur duyuyor insan
    Keþke Futbol maçlarýnda da böyle korkutabilseydik dünyayý
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Fransa Ligi þampiyonu Cholet antrenörü Erman KUNTER'in Fransa yazýsý (megabasket'ten)

`ÞANSIMIZ % 70`

"Maç hemen oynansa `Kesin Türkiye` derim. Fransa fizik olarak o kadar tükendi. Þimdi dinlenecekler. Yine de ibre % 70 bize dönük"

"Tüm maçlarý seyrediyorum. Fransa ilk gün Ýspanyollar`ýn da biraz rehavetinden kazandý. Lübnan maçý ölçü deðil. Kanada`yý zorlanarak geçtiler. Litvanya`ya yenildiler. Bir de Yeni Zelanda`ya. Þu anda fizik olarak hazýr deðiller. Ýlk günkü enerjileriyle bugünkü fizik halleri arasýnda büyük fark var.

ROTASYONLARI ÇOK KISITLI

Fransýz takýmýndan çok önemli oyuncular Türkiye`ye gelmedi. Tony Parker, Noah, Mike Pietrus, ayaðý kýrýlan Rodrigue Beaubois, Johan Petro gibi. Kadroda çok eksik olunca belli isimlere yükleniyorlar, bu da rotasyonlarýný kýsýtlýyor ve fiziki yýpranmaya yol açýyor. Bu maç yarýn oynansa Fransa`nýn hiçbir þansý olmaz. Seyirci avantajýmýz büyük. Grupta son gün bile bu kadar baský yapýyorsak gücümüz de yerinde. Tehlike iki gün ara olmasý. Fransa dinlenecek. Ýspanya maçýnda güçlü olduklarýnda ne yapabileceklerini gördük. Çok atletik bir takým. Ama Yeni Zelanda önünde ayaklarý hiç gitmiyordu. Batum, Gelabele, Ali Traore hepsi atletik kabiliyetleriyle oynuyor. Yorgunken atletik kabiliyetlerini azalýyor, teknikleri kuvvetli olmadýðý için oyunlarý düþüyor. Önümüzde Ýspanya örneði var. Fransa dinçken çok tehlikeli bir takým. En çok buna dikkat etmeliyiz. Kaðýt üzerinde tartýþmasýz favori Türkiye. Ancak garanti gördüðümüzde, iþi hafife aldýðýmýzda Porto Riko maçýný gördük. Artýk rehavete kapýlmamalýyýz. Yendik mi çeyrek finaldeyiz. Bir özellikleri de kolay teslim olmazlar. Asla, `Biz Yeni Zelanda`yý yendik, Yeni Zelanda da Fransa`yý... Rahatça çeyrek finaldeyiz` dememeliyiz. Dinç Fransa Ýspanya`yý yendi. Sonra giderek düþtüler. Son gün Yeni Zelanda önünde yere çakýldýlar.

NANDO`NUN ÝSTATÝSTÝKLERÝ YANILTIR

Ýþin teknik tarafýna gelince... Nando De Colo benim oyuncum. Þu ana kadar çok bir þey oynamadý. Ama psikolojik tarafý yüksektir. Çok kötü bir turnuva geçiriyor olabilir, ama bir çýkýþ yakalayabilir. 20-25 sayý atabilir. O potansiyele sahip. Geçen sezon Eurocup`ta `Yýlýn Avrupalý Oyuncusu` seçildi. Her zaman ciddiye almak gerekir. Çok ciddi takýmlara karþý, Eurochallenge finalinde Bologna`ya 25 sayý attý. Þu andaki istatistikleri yanýltýcý. Batum`u söylememe gerek yok. Bu iki günlük aradan en çok faydalanacak isimlerden biri. Ýçeride Ali Traore`ye dikkat edilmeli. Gelabele`yi de iyi tanýyorum. Maç içinde çok görev üstlenen, her istatistiðe bulaþan bir oyuncu. Bizim en önemli avantajýmýz iyi baský yapmamýz. Fransa Milli Takýmý baskýya karþý çok sorun yaþar. Yine onlarýn hücuma etmekte zorlandýðý alan savunmasýný da bu turnuvada, özellikle Yunanistan gibi bir takýma karþý çok iyi yaptýk. Bu maç hemen oynansa % 100 Türkiye derdim. Pazar için de % 70 ibre bizden yana. Unutmayalým ki, Fransa`nýn % 50`si burada yok. Çok iyi yerde yakaladýk onlarý. Niye Fransa çýktý diye de dert etmeyelim. Fransa gelmese, Fransa`yý yenen Yeni Zelanda gelecekti.

Tolunay Abdioðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Baþarýlar 12 Dev Adam.Çeyrek Finale yükseleceðimizi düþünüyorum.

Paksoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uþak
    Yaþ
    39

Oðuz kýrmýzý giymeyi unutma

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Bordo-Mavi çubuklu

Paksoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uþak
    Yaþ
    39

Alýntý bigben Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bordo-Mavi çubuklu
    dikkatli bakýcam

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Tezgahý bozalým

Yunanistan'dan kaçmak için Yeni Zelanda'ya 12 sayý farkla yenilip bize rakip olan Fransýzlar'a gerekli dersi vermek boynumuzun borcu...

Dünya Þampiyonasý’nda grup maçlarýný namaðlup lider tamamlayan Milli Takýmýmýz, bugün çeyrek finale kalmak için çok önemli bir karþýlaþma oynayacak. Hiçbir takýmýn bundan sonra kaybetme lüksü olmadýðý ikinci turda Türkiye, Fransa’yla saat 21.00’de karþý karþýya gelecek. Dünya Þampiyonasý için atletizm sahasýndan basketbol salonuna dönüþtürülen Ýstanbul’daki Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak tarihi maç NTV’den de canlý olarak yayýnlanacak. Sert savunma yapmayý seven iki takýmdan Fransa daha çok Colo, Batum, Diaw, F.Pietrus ve Traore 5’iyle sahaya çýkarken, Türkiye de Kerem Tunçeri, Ömer Onan, Hidayet Türkoðlu, Ersan Ýlyasova Ömer Aþýk ilk 5’ini tercih ediyor.

Son grup maçlarýný unutmadýk!

Türkiye ayný zamanda Fransa’nýn tezgahý bozma adýna galibiyete gitmek için ter dökecek. Çünkü son grup maçlarýnda Yunanistan gibi Fransa da Yeni Zelanda’ya bilerek yenilmiþ ve Ay-Yýldýzlý ekibimizin ikinci turdaki rakibi olmuþtu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)