Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eleme Turu l Türkiye - Fransa: 95-77 | TÜRKLER UÇUYOR!

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Thumbs up Eleme Turu l Türkiye - Fransa: 95-77 | TÜRKLER UÇUYOR!

C grubunu namağlup lider olarak tamamlayan Milli Takımımıza Fransa karşısında başarılar diliyorum.

Karşılaşma İstanbul'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacaktır.

İnşallah turu geçeceğiz...

.....
    Ziyaretçi

Haydi Türkiyem al bu maçı boğ bizi sevince

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

şimdiden başarılar Türkiye

Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yaklaşık 10 sayı farkla kazanacğaımızı tahmin ediyorum.
    ''Belki hiç birşey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi." | ECG

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Fransa'da Parker yok.Uzunları da bizimkilerin omzuna geliyor ama çok çabuklar ters gelebilir.

Hidayet'siz Türkiye'ye başarılar..

yorumsuz6117 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hido niye yok ?
    I am not in danger , I am the danger..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yorumsuz6117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hido niye yok ?
    Oynuyor.Oynamasın istedim onu söyledim

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Bilet fiyatları ne kadar ?
    Konu Oruç tarafından (03.09.2010 Saat 22:22 ) değiştirilmiştir.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Diyarbakır

Çokmuş 24.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

24'lük yerden de ne kadar rahat izlenir tartışılır. Hem kombinelerin ardından bugün de bizim maç biletlerinin tükenmeye yakın olduğunu söylediler çağrı merkezinde...
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Diyarbakır

Yarın kısmetse İstanbul'da olacağım ondan sordum.

Fiyatlar uygunsa izlerim diye yani. Bakacağız artık.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bilet durumunu sor bence, 0216 556 98 00...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ani bir kararla gece yarısı operasyonu yaptım. Pazar günü Sinan Erdem'de "Dağ Başını Duman Almış" diye haykırarak zafer kutluyanlar arasında olacağım.

Bu arada ilk faul atışımız sırasında Murat Murathanoğlu "şu anda sizler göremiyorsunuz ama bir çılgın taraftar ooooooo diye bağıran taraftarların üzerine atlayıp ağızlarını bantlıyor" derse bilin ki o benim...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (04.09.2010 Saat 01:11 ) değiştirilmiştir.

Fatih Solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

basketbol takımı milli takımımız. başarılar dev adamlar.

Ali Sırrı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Artık 15 farktan aşağıya atarsak kazandık demem Şaka bir yana da güçlü bir rakip, umarım kazasız belasız atlatırız bu maçı da..

Mustafa Yılmaz.20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fransa'nın atletik oyuncuları dışında hiçbir artısı yok.Oyun kurucuları yetersiz ve her maç çok hücum ribaundu veriyorlar.Sürekli düşük tempoda oynamaya çalışıyorlar.Az sayı yemelerinin nedeni yaptıkları harika savunma değil, sürekli düşük tempoda oynamaları.Biz her zamanki gibi mücadelemizi ortaya koyarsak yine kazanırız.Zaten bundan hiç kimsenin şüphesi yok.

Zaten kazanmak zorundayız çünkü bu turu geçeceğimizi düşünerek çeyrek final ilk günü biletlerini aldım O yüzden ilk hücumdan itibaren kontrolü elimize alıp, bir sürprize izin vermemeliyiz.

Bu arada Fransa maçının ve çeyrek final ilk gününün (yani bizim oynayacağımız günün) biletleri tükendi.
    33# DRAGO GABRIC
    61# IBRAHIMA YATTARA #11
    13# Steve Nash
    10# Kerem Tunçeri

6# Aleksander Rasic

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

FRANSA basını ikinci tur maçlarında Türkiye eşleşmesini şanssızlık olarak değerlendirdi ve Yeni Zelanda’ya yenilen oyuncularına tepki gösterdi. Yeni Zelanda mağlubiyetiyle grubunu 4. sırada tamamlayarak avantajı kaçıran Fransa’da medya, kendilerini zor bir maçın beklediğini ifade ederek şu yorumları yaptılar:

Le Monde: “Bizim için en zoru gerçekleşti. Birçok senaryo içinde Türkiye’ye mahkum edildik.”

L’Equipe: “Maviler için soğuk duş. Bir psikodrama daha. Bizim için turnuva erken ve kötü bitebilir”

Le Parisien: “Fransa’nın yanlış hesabı. Yeni Zelanda’ya yenildik. Keşke, 11 sayı ile kaybetseydik rahat eleyebileceğimiz Rusya ile karşılaşsaydık. Fransa, Yeni Zelanda’ya hayat verdi.”

Le Figaro: “Fransa kaybetmeyi sürdürüyor. Mavilerin, Türkiye karşısında işi hiç de kolay olmayacak. Hidayet ve Ersan gibi yıldızlara karşı oynayacağız.”
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ne güzel ya gurur duyuyor insan
    Keşke Futbol maçlarında da böyle korkutabilseydik dünyayı
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Fransa Ligi şampiyonu Cholet antrenörü Erman KUNTER'in Fransa yazısı (megabasket'ten)

`ŞANSIMIZ % 70`

"Maç hemen oynansa `Kesin Türkiye` derim. Fransa fizik olarak o kadar tükendi. Şimdi dinlenecekler. Yine de ibre % 70 bize dönük"

"Tüm maçları seyrediyorum. Fransa ilk gün İspanyollar`ın da biraz rehavetinden kazandı. Lübnan maçı ölçü değil. Kanada`yı zorlanarak geçtiler. Litvanya`ya yenildiler. Bir de Yeni Zelanda`ya. Şu anda fizik olarak hazır değiller. İlk günkü enerjileriyle bugünkü fizik halleri arasında büyük fark var.

ROTASYONLARI ÇOK KISITLI

Fransız takımından çok önemli oyuncular Türkiye`ye gelmedi. Tony Parker, Noah, Mike Pietrus, ayağı kırılan Rodrigue Beaubois, Johan Petro gibi. Kadroda çok eksik olunca belli isimlere yükleniyorlar, bu da rotasyonlarını kısıtlıyor ve fiziki yıpranmaya yol açıyor. Bu maç yarın oynansa Fransa`nın hiçbir şansı olmaz. Seyirci avantajımız büyük. Grupta son gün bile bu kadar baskı yapıyorsak gücümüz de yerinde. Tehlike iki gün ara olması. Fransa dinlenecek. İspanya maçında güçlü olduklarında ne yapabileceklerini gördük. Çok atletik bir takım. Ama Yeni Zelanda önünde ayakları hiç gitmiyordu. Batum, Gelabele, Ali Traore hepsi atletik kabiliyetleriyle oynuyor. Yorgunken atletik kabiliyetlerini azalıyor, teknikleri kuvvetli olmadığı için oyunları düşüyor. Önümüzde İspanya örneği var. Fransa dinçken çok tehlikeli bir takım. En çok buna dikkat etmeliyiz. Kağıt üzerinde tartışmasız favori Türkiye. Ancak garanti gördüğümüzde, işi hafife aldığımızda Porto Riko maçını gördük. Artık rehavete kapılmamalıyız. Yendik mi çeyrek finaldeyiz. Bir özellikleri de kolay teslim olmazlar. Asla, `Biz Yeni Zelanda`yı yendik, Yeni Zelanda da Fransa`yı... Rahatça çeyrek finaldeyiz` dememeliyiz. Dinç Fransa İspanya`yı yendi. Sonra giderek düştüler. Son gün Yeni Zelanda önünde yere çakıldılar.

NANDO`NUN İSTATİSTİKLERİ YANILTIR

İşin teknik tarafına gelince... Nando De Colo benim oyuncum. Şu ana kadar çok bir şey oynamadı. Ama psikolojik tarafı yüksektir. Çok kötü bir turnuva geçiriyor olabilir, ama bir çıkış yakalayabilir. 20-25 sayı atabilir. O potansiyele sahip. Geçen sezon Eurocup`ta `Yılın Avrupalı Oyuncusu` seçildi. Her zaman ciddiye almak gerekir. Çok ciddi takımlara karşı, Eurochallenge finalinde Bologna`ya 25 sayı attı. Şu andaki istatistikleri yanıltıcı. Batum`u söylememe gerek yok. Bu iki günlük aradan en çok faydalanacak isimlerden biri. İçeride Ali Traore`ye dikkat edilmeli. Gelabele`yi de iyi tanıyorum. Maç içinde çok görev üstlenen, her istatistiğe bulaşan bir oyuncu. Bizim en önemli avantajımız iyi baskı yapmamız. Fransa Milli Takımı baskıya karşı çok sorun yaşar. Yine onların hücuma etmekte zorlandığı alan savunmasını da bu turnuvada, özellikle Yunanistan gibi bir takıma karşı çok iyi yaptık. Bu maç hemen oynansa % 100 Türkiye derdim. Pazar için de % 70 ibre bizden yana. Unutmayalım ki, Fransa`nın % 50`si burada yok. Çok iyi yerde yakaladık onları. Niye Fransa çıktı diye de dert etmeyelim. Fransa gelmese, Fransa`yı yenen Yeni Zelanda gelecekti.

Tolunay Abdioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Başarılar 12 Dev Adam.Çeyrek Finale yükseleceğimizi düşünüyorum.

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

Oğuz kırmızı giymeyi unutma

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bordo-Mavi çubuklu

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

Alıntı bigben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bordo-Mavi çubuklu
    dikkatli bakıcam

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tezgahı bozalım

Yunanistan'dan kaçmak için Yeni Zelanda'ya 12 sayı farkla yenilip bize rakip olan Fransızlar'a gerekli dersi vermek boynumuzun borcu...

Dünya Şampiyonası’nda grup maçlarını namağlup lider tamamlayan Milli Takımımız, bugün çeyrek finale kalmak için çok önemli bir karşılaşma oynayacak. Hiçbir takımın bundan sonra kaybetme lüksü olmadığı ikinci turda Türkiye, Fransa’yla saat 21.00’de karşı karşıya gelecek. Dünya Şampiyonası için atletizm sahasından basketbol salonuna dönüştürülen İstanbul’daki Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak tarihi maç NTV’den de canlı olarak yayınlanacak. Sert savunma yapmayı seven iki takımdan Fransa daha çok Colo, Batum, Diaw, F.Pietrus ve Traore 5’iyle sahaya çıkarken, Türkiye de Kerem Tunçeri, Ömer Onan, Hidayet Türkoğlu, Ersan İlyasova Ömer Aşık ilk 5’ini tercih ediyor.

Son grup maçlarını unutmadık!

Türkiye aynı zamanda Fransa’nın tezgahı bozma adına galibiyete gitmek için ter dökecek. Çünkü son grup maçlarında Yunanistan gibi Fransa da Yeni Zelanda’ya bilerek yenilmiş ve Ay-Yıldızlı ekibimizin ikinci turdaki rakibi olmuştu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)