Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ilk hata sizce de bu mu?

Halilhodzic?in ilk yanlisi

Trabzonspor kendi evinde 1-0 önde oynuyor, ikinci yarinin ortalari. Sen kalkip takimin tartismasiz en etkili yildizini oyundan alip yerine 3. stoperi sokuyorsun. Gençlerbirligi takimi olsaniz bu degisikligi gördügünüzde ne düsünürdünüz?

Fatih Tekke ayni Anorthosis maçinda yaptigi gibi hiçbir sekilde hazir olmadan girdigi maçta son derece verimli oynadi. Kondisyonu elverse ve 90 dakika sahada kalsa Trabzonspor sahadan galip de ayrilabilirdi. Ancak Fatih?in yerine Özgür?ün girdigini gören ve daha da cesaretlenen Gençlerbirligi temposunu arttirdi ve ortada bir kontratak pozisyonu bile yokken ? yani defansin dengesiz yakalanmasi da sözkonusu degilken - araya atilan bir topta Trabzonspor defansinin son derece amatör hareketleriyle golü buldu.

Kendi evinde ve önde oynayan Trabzonspor?da Fatih?in yerine Özgür?ün oyuna görmesini birakin taktiksel anlamda psikolojik anlamda bile son derece yanlis buluyorum. Halilhodzic haftaarasi basin toplantisinda da Trabzonspor?un Fenerbahçe, Galatasaray ve Besiktas?dan daha kötü bir kadroya sahip oldugunu ve ligde 4.lük ve 6.lik arasinin normal sonuç olacagini söyledi. Yönetimdeki yetkililer bir zahmet Halilhodzic?e geçen senenin son 10 maçini izlettirsin. Bu takim, üzerinde takviye de yapilan o kadro ile nasil oynayabiliyormus fikir sahibi olsun. Potansiyeli puana yansitmak Halilhodzic?in görevi, yoksa zaten Trabzonspor herhangi bir hoca ile de bu ligde 6. olur. Öte yandan biraz klasik olacak ama attigi golden sonra Fatih ile Halilhodzic?in son derece samimi bir sekilde sarilmasinin beni heyecanlandirdigini söylemeden geçemeyecegim. Uzun süredir bu tip görüntülere hasrettik Trabzonspor?da...

MEHMET YILMAZ ? JUN
    Mehmet Yilmaz?in gol atmasi için ne yapilmasi gerekiyor bilemiyorum. ?Yapisi geregi yandan gelen ortalarda çok iyi yükselip vurabiliyor? deniyor; Trabzonspor Fatih Tekke?nin yoklugundaki son 3 maçta 130 civari orta yapti, birakin golü Mehmet Yilmaz?in kaçirdigi ?Aaahh!? dedirten toplasan bir tane pozisyon var. Bir yerde 130 ortadan bir gol çikartamayan forvetiniz var diger yerde de daha tam iyilesmeden girdigi maçta daha ilk gelen dogru düzgün ortada kendisinden fizik olarak üstün iki savunma oyuncusunun arasindan kafayi vurup fileleri bulabilen bir Fatih Tekke. Ayni mevkide oynayan iki oyuncunuz arasinda bu kadar fark olursa, iyi olan sakatlandiginda takimin o bölgesi çöküyor.

Birakin sakatlik durumunu, -Fatih Tekke?nin iyi niyetinden hiç kuskum olmamakla birlikte - yaninda en az kendisi kadar iyi olan bir forvetle beraber oynayan Fatih?in her anlamda oyuna da çok farkli asilacagini tahmin ediyorum. Tomas Jun?a da yazik oluyor. Bu çocuk Nedved?li, Koller?li, Baros?lu Çek Milli Takimi?nda zaman zaman ilk 11 oynuyor. Trabzonspor?da ise gol atamayan sürekli sirti dönük oynayan forvet Mehmet Yilmaz?in yerine sans bile bulamiyor. Takim kendi evinde oynarken 75. dakikada maç berabere giderken girdiginde en ufak yanlis bir hareketi bile tribünlerden ciddi anlamda tepki aliyor.

Halbuki Halilhodzic Jun?u 3-4 maç ilk onbirde oynatsin. Ona göre biz de Tomas Jun?dan Trabzonspor?a bir fayda gelmeyecegine emin olalim. Kariyerinde Katar olan Eller?i anlayabilirim belki ama Çek Milli Takimi?nda bu kadar genç yasta ilk 11 baslayan bir oyuncunun Mehmet Yilmaz?i ? bir sans bulmak anlaminda bile - kesememesini anlayamiyorum. Mehmet Yilmaz da benim göremedigim bir özellik olsa gerek
    Edited by: mini FaNaTiK

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

risk etmek istememistir fatihi. sakatligi geçti ama yinede garanti olsun demistir. bana sorarsanda bise yapmasada varligi yeterdi. psikolojik olarak. ama hocanin takdiri yapacak bise yok

Nereden
    İstanbul

Fatih o maçta normalde 45 dakika oynayacakti.. Halilodziç zaten onu 20 dakika daha oynatti ikinci yarida belki bi gol atar diye.. Bence hiçbir hatasi yoktu o yönde ..

hamucera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dogru olani yapti bir maç kurtaracak diye ondan sonra 10 maç riske edemesdi adami

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

bencede en dogrusunu yapti alacagi bi tekme belkide cok daha kotu seylere sebebiyet verebilirdi

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bi yerde dogru düsünüyosunuz ama fatih çiktiktan sonra rakibin korkacagi bi adam kalmadi bizde dogal olarak saldirdilar bizde gol atacak adam yok baska biliyosunuz[img]smileys/smiley19.gif[/img]

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

hocamiza su an için olumsuz bisey demeye hakkim yok.adamin elindeki kadro ortada.Insallah devre arasinda istedigi transferleri yönetim gerçeklestirir.Eger devre arasinda istedigi oyunculari yönetim almazsa derhal istifa etmelidir.

Semih GÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı The Legend Nickli Üyeden Alıntı
    hocamiza su an için olumsuz bisey demeye hakkim yok.adamin elindeki kadro ortada.Insallah devre arasinda istedigi transferleri yönetim gerçeklestirir.Eger devre arasinda istedigi oyunculari yönetim almazsa derhal istifa etmelidir.

aynen katiliyorum

falcon61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bakiyorumda takima gelen yabancilar hepsi pisman gibi gözüküyo bende yerlerinde olsam pisman olurdum adamlar kariyerlerini riske attilar ki bu yönetim kalirsa devre arasindada bi takviye yapilamaz ancak kümede kalmaya oynariz yani jun-jeff-vahid in kariyerleri mahvolur yerlerinde olsam devre arasi arkama bakmadan giderdim nereye olursa.........

(Fatih içinde geçerlidir)

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

ne demek ilk hata!!!

yani trabzonsporda oynayan bir oyuncunun ya da t. direktörun hata yapmaya hakki yok mu! hadi diyelim hata yapti! ne olacak simdi! diyelim ki fatihin oyundan cikarilmasi t.direktörün hatasiydi! ceza mi vereceksiniz! istifaya mi davet edeceksiniz! ya seyirciye ne yapacaksiniz! hani su koltuklari yakan ogun´ü k. hamdiyi döven trabzonsporun gelmis gecmis en iyioyuncusu hamiyi yuhalayan seyircinin cezasi ne olacka o zaman???

bana bunun cevabini da veriversin bir arkadasbir zahmet!

siz iyice sasirmissiniz yahu....Edited by: hauptstrasse

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Utku061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar hata mata..degil is Fatih zaten haftya basi yapilan antremanlarda tek devre oynayacakti..

Yani cani çikana kadar adami mi oynatsaydik..

Hüda Topaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

ya ben anlamadim yada siz, mini fanatigin dedigi neden Ozgur girdi fatihin yerine, Jun oturuyor orda, hani mevcut oyun sistemi ile tek pozisyeon vermemissin, kalkip forvet cikarip defans koyuyorsun...yoksa Fatihin ilk 45te cikmasi gerektigini soyledi zaten Vahit emmi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

benim yorumum su; elinde Fatihin mevkisine sokabilecegi sadece Jun gibi bir dallama oldugu ve Ali Güzeldal, Ergin Keles gibi Vahid Hocanin Futbollarini gelistirtebilecegi elemanlar da Sebata verildigi için "bari Özgürü alayim da skoru koriyim" diye düsündü[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Ayhan Yüksek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sorun Fatihin çikmasinda degil taktiksel degisiklikteki hataydi ya arkadaslar, anlatilmak istenen bu, evet Fatih çikmaliydi riske edilmeme adina ama yerine özgür girmemeliydi Trabzonsporun avni akerde 1-0 öndeyken skoru kuruma adina forvet çikarip defans alma lüksü yok bence, ne gerek vardi defans kurgusunu bozmaya pozisyona dahi giremeyen gençleri cesaretlendirmeye, neolursa olsun oyuna giren özgür olmamaliydi.

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hata falan yok ortada..halil aga son derece profesyonel ve ilerisini de düsünen bir teknik adam...adam ikinci yarida da 15 dk. oynamasini istemis üstelik fatih'ten..demek ki fatih'in fizik ve kondisyon durumuna göre önceden bir devre oynamasi planlanmis...almak için bin bir takla attigimiz özgür efendinin saç uzatip gelen geçene yol yapacagini nerden bilecekti halil aga...bu kadroyla bu kadar..6 .cilik bile iyi..geçen yillarla karsilastirmayin...fatih ve gökdenizin olaganüstü gayreti, ziya doganin taktigi ve gs. bjk.nin kötü olusu nedeniyle ikincilikler geldi...

bu takimin yarisinin degismesi lazim..

Erdinç Dilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

aktif dinlenme diye birsey var degil mi arkadaslar yani oyun içinde durgun zamanlarda yürüyerek fazla efor sarfetmeden gücünü toplamak, fatih bence oyunun son dakikalarina kadar kendini fazla sikmadan oyunda kalmaliydi onun sahada oldugunu bilen futbolcularin nasil kendilerine güvenleri geldigini herkes gördü ki rakip içinde devamlilik arz eden bir tehlike oldugu için rakip hücum yaparken birkez daha oturup düsünmesine sebep olurdu...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Beyler, bir seyi gözden kaçiriyorsunuz gibime geliyor.Vahid hoca, Fatihin fiziksel olarak disari aldigi konusunda hepimiz ayni fikirdeyiz.Kim istemez formda bir fatihi 190 dakika seyretmek?Hatta skoru korumak için Özgür'ü aldigi konusunda da hemfikiriz, ama bir konu varki bunu gözden kaçirdi hocamiz.O da Özgür oyuna girince, o dakikaya kadar çok fazlasiritmayan Kürsat-Tayfun ikilisini bozup, yerine Kürsat-Özgür oynatmaya kalkmasiydi.Tayfunuortaya çekmesi yikim getirdi bize...Özgür oyuna girmeyebilirdi, Hasanya da ilk etaptaJun düsünülebilirdi.Sahanin en etkili adami yorulup çikti bahanesinin arkasina saklanirsak o zamanda adamlar senin üzerine gelmeleri dogaldir.Çünkü, sen Trabzonsporsun ve Avni Akerde oynuyorsun.Skora oynadigini hissettikleri anda üzerine geleceklerdir.

Futbol hatalar oyunudur ama son zamanlarda bakiyorumda Celaleddinin bu takima hiçbir katkisi yok...Aldigi topu gelisi güzel ileri vurmasi beni deli ediyor.Emrah keza çok hata yapiyor.Çok basit hatalar hemde bunlar.bazen 2 pas bile yapamiyor bu adamlar.Pozisyon yokken tek topla adamlar kalemize geliyor ama ne Emrah,ne de Özgür Mehmet Çakiri ceza sahasina girmeden yere indirmeyi akil edemiyorlar.Ikisi adami kovaliyor,göbek yok yani orta bos...Yani kisacasi kos Ali kos,Ali topu at,Ali topu tut...Peh!...

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Birçogumuzun kabul ettigi gibi Fatih'in çikmasi normaldi.Normal olmayan Özgür oyuna alinsa bile defans kurgusunun bozulmasiydi.Bir hata sözkonusuysa budur.Denizli maçindaki gibi Özgür'e orta sahada yer verilebilirdi.-Ya da Badaloglu'nun dedigi gibiHasan alinabilirdi.-Hoca'nin skoru koruma düsüncesi gayet dogaldir.Çünkü Fatih'ten baska gol atabilecek oyuncun yoksa,onun sahada oldugu dakikalarda 2.golü bulamamissan, eee takimin gücüde ortadayken...Skoru korumak düsüncesi çok normal.Neticeye gelelim simdi ne yapacagiz? Hoca postalanip yerine baskasini arayalim ! Son yillarda en güzel yaptigimiz sey bu olsa gerek.Birseyleri bahane ederek yarari dokunabilecekleri takimdan uzaklastirmak.:Aurelio,Tolga,(Ali Güzeldal,Ergin,Muhammed).En azindan parantez içindekilerin dönme sansi var.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır oflum61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

TEKRAR YAZIYORUM: MEHMET YILMAZ GIBI SÖZDE FORVETI OYANATAN OYNATMAYA MECBUR KALAN YÖNETIM ANTRÖNER SUCLUDUR, CEZASINI CEKMELI! MEHMETT YILMAZIN ADIYAMANSPORDA OYNAMASI ONA CEZA DEGILDIR!

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı hamucera Nickli Üyeden Alıntı
    dogru olani yapti bir maç kurtaracak diye ondan sonra 10 maç riske edemesdi adami

gol kaçiran futbolcu da hata yapmis olmuyor mu? ya da yalnis pas veren ? yalnis transfer yapan transfer komitesi de hata yapmis olmuyor mu? hatalar tabii ki olacak ama en az seviyede.... vahid hocanin hatalarinin konusilmasi için çok erken. hocaya destek olalim. vahid hocaya gelene kadar yönetim hatalrindan, transfer komitesi hatalrindan, fubolcu hatalarindan, performanslarindan, iyilestirme taleplerinden konusalim.....

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

degisiklik konusunda hata yapildigi dogru ama vahid hoca da takimi yeni yeni tanimaya basladi.oyuncularin neler yapip yapamayacagini iyice ögrendikten sonra bu hatalar minimuma inecektir zaten.

Nereden
    İstanbul

Ne yani simdi oturup adamin hatalarini mi sayacagiz 1 2 3 4....

Yapmayalim Allahaskina...

Ne demek "Ilk Hata Sizce de bu mu?"

Bilmiyorum ama bu baslik beni çok rahatsiz etti.

Benim görüsüm vehissiyatimdir...

Belki de irdelenmek istenen baska bircümle ileifade edilmeliydi..

Sonuçta hos kaçmadi kanimca...

Fikra vardir bilir misiniz:

Ikiarkadas muhabbet ediyorlarmis. Biri digerine: "Yahu çok iyi bir karin var. Bir dedigini iki etmiyo. Nasil basardin bunu?" diye sormus. Digeri de "valla bilmiyorum, amaevlendigimizde dügünden sonra onu anasinin evinden, bir essegin sirtina bindirip yanimdayeni evimize götürmek için yola çiktim. Yolda gelirken essek aniden durdu. Essege anlamli anlamli bakip 'biiirrr' dedim. Essek zorlada olsa yola devam etti. Belli bi zaman sonra essek tekrar durdu. Essege yine anlamli anlamli bakip 'ikiiii' dedim. Essek yine zorlana morlana yola devam etti. Epey gittikten sonra essek yine yapacagini yapti ve durdu. Zorladimsa da hareket etmedi. Yine Essege anlamli anlamli bakip'üüüüçç' dedim ve baktim yürümüyo çikardim silahimi tereddüt etmeden vurdum. Essegi vurunca bizimkisi ahlanip vahlanmaya basladi. 'Biz simdi yollarda ne yapacagiz! ben nasil bu halimle yürürüm! bana yazik degil mi!' falan filan. Bende hanima döndüm ve yine anlamli anlamli baktim ve HANIM 'biiiiirr' dedim. O gün bugündür bir dedigimi iki etmez."

Vahit Hoca BIIIIRRR [img]smileys/smiley36.gif[/img]

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Fatih 20 dakika daha sahada kalsaydi maci kazanacaktik ama Vahid henüz cok yeni ve as oyunculari tanimiyor.

Nereden
    İstanbul

Bence bu topic için çok erken arkadaslar...Zaten takimin her tarafinda (futbolcusundan yönetime) hatalar var.

VAHID HOCAYA DESTEK OLALIM... KALITELI BIR KUMASA BENZIYOR ÇÜNKÜ..

Eger biz tam destek verirsek Hocaya Inanin bize çok basarilar taddiracaktir...

Ben buna çok eminim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)