Sayfa 123 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 23 73 113 121 122 123 124 125 133 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 3,051 ile 3,075 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017-20.Kitap

Adı: Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Yazarı : Stefan Zweig

Yorum: Romanı kahramanı olan yazar kendisine gelen postaları karıştırırken kalınca bir mektuba rastlar. 25-30 sayfalık bu mektup "Sana, beni asla tanımamış olan sana " hitabıyla başlayan karşılıksız bir aşk mektubudur. "Zaten aşk karşılıklı sevgi olunca aşk olmazdı " anlayışının tezahürü olan bu eseri kadın ölen çocuğunun yanıbaşında daha 13 yaşından beri yazara olan aşkını anlatıyor.

Kitabın tamamı çok etkili , sürekli sizi heyecanlı bir gerilim altında tutuyor öyle kıvrak cümlelerle etkiliyorki bazı yerleri defalarca tekrar tekrar okumak zorunda kalıyorsunuz. Kadın sitemlerini öyle naif , öyle yumuşak yapmaya çalışıyor ki aşkını korkutmaktan öyle çekiniyor ki en büyük hayalkırıklıklarını anlatırken bile suçu kendinde görmeye çalışıyor. Sitem ediyor ama yazarı kırmadan , üzmeden ama okuyanlarını en çarpıcı biçimde etkileyerek.

Kadının sonu hakkında ipucu yok. Kitaptaki yazarın umursamazlığına , duygusuzluğuna kızıyorsunuz. Kadının bu kadar yoğun duygularına şaşırıyorsunuz. Zaman zaman vurgulu cümlelerde heyecanlanıyorsunuz. Bir bakıyorsunuz kitap hiç bitmesini istemediğiniz şekilde bitivermiş. Bu küçük hacimli kitapları onun için sevmiyorum yahu.

Gerçi 500 sayfada anlatılabileek duyguları 50 sayfada anlatmış burada bir sorun yok lakin yinede hemen bitmesini sevmiyorum be kardeşim. Çay değil ki tekrar koy iç. Ama ben bu kitabı kısa bir süre sonra tekrar okumayı düşünüyorum.

Sizede şiddetle tavsiye ediyorum.
    İş Bankası Modern Klasikler Serisi'nin bir kitabı...

Mecburiyet de dahil...

Bütün seriyi okumanı tavsiye ederim Faik hocam..
    Konu İlker Yazıcıoğlu tarafından (31.10.2017 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş Bankası Modern Klasikler Serisi'nin bir kitabı...

Mecburiyet de dahil...

Bütün seriyi okumanı tavsiye ederim Faik hocam..
    Galiba öyle olacak.

Mecburiyetide okudum 2 gün önce.....

Yazar 50 sayfalık kitaplara 500 sayfada anlatabilecek şeyleri sığdırabiliyor.....

Nasıl ki 100 kilo üzüm suyundan 5-10 kilo pekmez oluyor ,pekmezde üzüm tadıyla birlikte yoğun ve kıvamlı oluyor işte öyle yoğun ve lezzetli bir anlatımı var....

Birde ters köşe yapmaları yokmu.... Tam böyle olacak derken yattara çalımı gibi ters köşeye yatırıveriyor okurları...

Keşke intihar etmeseydi de daha nice eserler kazandırabilseydi bize diyorum. Tıpkı bugün hala ölüm şekli tartışmalı olan Sebahattin Ali gibi...
    Konu Faik Yılmaz tarafından (31.10.2017 Saat 10:31 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Galiba öyle olacak.

Mecburiyetide okudum 2 gün önce.....

Yazar 50 sayfalık kitaplara 500 sayfada anlatabilecek şeyleri sığdırabiliyor.....

Nasıl ki 100 kilo üzüm suyundan 5-10 kilo pekmez oluyor ,pekmezde üzüm tadıyla birlikte yoğun ve kıvamlı oluyor ite öyle yoğun ve lezzetli bir anlatımı var....

Birde ters köşe yapmaları yokmu.... Tam böyle olacak derken yattara çalımı gibi ters köşeye yatırıveriyor okurları...

Keşke intihar etmeseydi de daha nice eserler kazandırabilseydi bize diyorum. Tıpkı bugün hala ölüm şekli tartışmalı olan Sebahattin Ali gibi...
    Kesinlikle katılıyorum...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Herman Melvılle- Katip Bartleby

Daha çok Moby dick kitabıyla tanıdığımız amerikan edebiyatının önemli yazarlarından birisinin kitabını yorumlamak istiyorum.

Novellamız Wall Street'de bir burjuvanın (kapitalizm eleştirisidir) küçük bir avukatlık bürosunda geçer. İş arayan Bartleby büroya kabul edildikten sonra tüm işleri gerektiği şekilde yapmaya başlar. iş yerine herkesten önce gelir en son çıkar. işine olan bağımlılığı üst düzeydedir fakat bir süreden sonra verilen işleri-emirleri yerine getirmemeye başlar Bartleby'ın mottosu 'Yapmamayı tercih ederimdir.' Büroda çalışan diğer katipler bu durumdan rahatsız olmasına rağmen efendi-avukat Bartleby'i kayırmaktadır. Bir bakıma burjuvazinin ahlaklı olmasıyla istihza edilir.
    Bu kitap bir 'Pasif Direniş' kitabıdır. Baskıcı toplumun birey üzerinde etkisini dillendirir. Toplumun kişilere dayatmakta olduğu görevlerin yerine getiril(me)mesi keskin cümlelerle ifade edilmektedir. Çalışmak zorunlu mudur? Bir otorite altına girmek insanın tabiatında var mıdır? Toplum insanı yalnızlaştırır mı? sorularını okuyucuya soran bir novella özelliği taşır.
    Ezcümle 'Efendinin köleleştirilmesi' mümkündür. Bu durum dayatılan görevlerin,sorumlulukların (evlilik,iş bulma,eğitim,sosyal konum,otorite,zengin olmak) sorgulanıp 'birey olmak' düşüncesini aşılamakla doğru orantılıdır.
    Konu Bayraktaroğlu tarafından (31.10.2017 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Bayraktaroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herman Melvılle- Katip Bartleby

Daha çok Moby dick kitabıyla tanıdığımız amerikan edebiyatının önemli yazarlarından birisinin kitabını yorumlamak istiyorum.

Novellamız Wall Street'de bir burjuvanın (kapitalizm eleştirisidir) küçük bir avukatlık bürosunda geçer. İş arayan Bartleby büroya kabul edildikten sonra tüm işleri gerektiği şekilde yapmaya başlar. iş yerine herkesten önce gelir en son çıkar. işine olan bağımlılığı üst düzeydedir fakat bir süreden sonra verilen işleri-emirleri yerine getirmemeye başlar Bartleby'ın mottosu 'Yapmamayı tercih ederimdir.' Büroda çalışan diğer katipler bu durumdan rahatsız olmasına rağmen efendi-avukat Bartleby'i kayırmaktadır. Bir bakıma burjuvazinin ahlaklı olmasıyla istihza edilir.
    Bu kitap bir 'Pasif Direniş' kitabıdır. Baskıcı toplumun birey üzerinde etkisini dillendirir. Toplumun kişilere dayatmakta olduğu görevlerin yerine getiril(me)mesi keskin cümlelerle ifade edilmektedir. Çalışmak zorunlu mudur? Bir otorite altına girmek insanın tabiatında var mıdır? Toplum insanı yalnızlaştırır mı? sorularını okuyucuya soran bir novella özelliği taşır.
    Ezcümle 'Efendinin köleleştirilmesi' mümkündür. Bu durum dayatılan görevlerin,sorumlulukların (evlilik,iş bulma,eğitim,sosyal konum,otorite,zengin olmak) sorgulanıp 'birey olmak' düşüncesini aşılamakla doğru orantılıdır.
    crispin glover(dead man 1995 -efsaneler ötesi bir film) ın oynadıgı aynı isimli filmide olan kitap....
    Konu pazarkapılı tarafından (31.10.2017 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir.
    ıslak imza....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

5 Ekim 2011 tarihinde 56 yŞINDA ölen Steve Jobs'un hayatını anlatan bir kitap okuyorum şu anda.....

Kitap yazıldığı tarihte hala yaşıyordu....

Kurduğu şirketin ( Apple) değeri dün itibarı ile 870 milyar dolara ulaştı dün itibarı ile.... Bugüne kadar 7 milyar adet telefon satmışlar....

Borsa İstanbuldaki bütün şirketlerin toplamı 200 milyar dolar bile değil yani o kadar büyük....

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Haruki Murakami - Renksiz Tsukuru Tazaki'nin Hac Yılları

Haruki Murakami'nin henüz sıkıldığım bir romanı olmadı, bu da sıkıcı değil ama kendisinin ilk 5'ine giremez sanırım.
    Tavsiye ederim bunu ve diğer kitaplarını.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mollasalihoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haruki Murakami - Renksiz Tsukuru Tazaki'nin Hac Yılları

Haruki Murakami'nin henüz sıkıldığım bir romanı olmadı, bu da sıkıcı değil ama kendisinin ilk 5'ine giremez sanırım.
    Tavsiye ederim bunu ve diğer kitaplarını.
    http://www.kronikkitap.com/gokborunun-izinde/

Yenge hanımın ilgisini çeker diye düşünüyorum Metinim.

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.kronikkitap.com/gokborunun-izinde/

Yenge hanımın ilgisini çeker diye düşünüyorum Metinim.
    Elindeki bitince bunu okuyacakmış reis teşekkür ediyor
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Abdurrahman Küçük - Asrın Kızılelması Türk Birliği

http://www.berikanyayinevi.com.tr/ya...K_BIRLIGI.html

Hocanın bazı eski makalelerini de içeren güncel bir deneme. Türk kavramından başlıyor, günümüzdeki Türk Dünyası'nın durumu ve gelecek tasavvuruna kadar ilerliyor.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ömer SEYFETTİN... Hikayelerini çocuklar kadar yetişkinler de okumalı.

EFRUZ BEY ne kadar büyük, ne kadar temiz, ne kadar akıcı bir dille yazılmıştır.

Bendeki baskı, Boyut Kitap'tan çıkmış.

Sayfaları geçtikçe, eserin yazıldığı dönemle bugün arasında gidip geldim, Bilge Kağan'ın o veciz sözü çınladı kulaklarımda: "Zamanı yalnız Tanrı yaşar, insanoğlu ölmek içindir."

Tanzimat sonrası ve özellikle Meşrutiyet zamanlarındaki yabancı hayranlığına karşı duruştur Ömer Seyfettin. Millidir, yerlidir, aydındır.
    Sayfaları karıştırırken 2013'te yazdığım bu mesajım çarptı gözüme. Ömer Seyfettin için yerli ve milli demişim. Malum, bu tabir Kasım 2015 seçimi sonrasında cumhurbaşkanı tarafından kullanılmaya başlanmıştı.

Keşke telifini alsaymışım.

Şaka bir yana, Prof. Dr. Özcan Yeniçeri'nin daha önce bahsettiğim şu kitabında Yerlilik ve Millilik kavramlarına dokunmuştu:

Prof. Dr. Ozcan Yeniçeri - Bugünden Yarına Türk Dünyasına Stratejik Bakış (İQ Kültür Sanat Yayıncılık, 2008)

http://www.idefix.com/Kitap/Turk-Dun...=0000000266567

Özcan Hoca bugün herkesin dilinde olan milli ve yerli kavramlarını 2008'deki çalışmasının temeline koymuş. AB, ABD ve Rusya odakli projelere karsi Turkiye merkezli Turk Dünyası Birliği'ni, Turan'i savunuyor. Brzezinski, Huntington, Fuller ve Dugin'in dayatmalarina tarihi, kulturel ve ekonomik gercekler dogrultusunda yanitlar veriyor.

İlk etapta Azerbaycan ve KKTC (İran, Suriye ve Irak'la birlikte),
    Devaminda ise Kazakistan, Ozbekistan ve Kırgızistan (Turkmenistan, Afganiastan, Tacikistan'la birlikte) iliskilerin bati ve dogu mihverleriyle gelistirilmesini oneriyor.

Deyata girmeden tek elestirim olacak: Gurcistan?
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (10.11.2017 Saat 15:20 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Necdet SEVİNÇ - Ülkücüye Notlar (Kariyer Yayınları)

Daha önce Necdet Sevinç'in;
    Osmanlı'nın Yükselişi ve Çöküşü
    Pontus'ta Hesaplaşma
    Acının Tadı
    Duruşmalar
    Türkiyat
    İstiklal Harbinde Etnik İhanet kitaplarını okumuştum.

Ülkücüye Notlar yetmişlerde yazılmış ve epey tartışılmış bir kitap. Yıllar sonra yeniden basıldı.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2017-21.KİTAP

Dev Bir Markanın Yatatıcısının İnanılmaz Hikayesi - Steve Jobs-Jefrey S. Young

Bugüne kadar sadece telefon olarak 7 milyar adet telefon satan ve şirket değeri 900 milyar dolar olan ( Türkiyenin borsaya açık 400 şirketinin toplam değeri yaklaşık 175 milyar dolar) büyük bir imparatorluğun kuruluş ve 2010 yılına kadar geliş hikayesi....

Apple Şirketini kuran Steve Jobs'un hayatı düşündüğümüz gibi değil aslında. Adam defalarca iflasın kapıından dönmüş hatta kendi kurduğu şirketten kovulmuş.. Ve dönüşü tabiki muhteşem olmuş. Ülkemizde biyografiler genellikle yandaşlarca yazılır ve okuyunca yazılan kişinin bir insan değil melek olduğunu zanedersiniz. Yani objektiflikten genellikle çok uzaktır. Oysa bu kitapta Steve Jobs olumlu özellikleriyle övülürken olumsuz özellikleriyle de kıyasıya eleştiriliyor. Hemde kendi şirketinin bir yazarı tarafından. Bizim için şaşılacak şey doğrusu..

Çok şeyler öğrendim. Eğer teknolojik dönüşüm yapmk istiyorsak bu gibi kitapları ve ilham veren kişilerin hayatlarınıda irdelemeliyiz diye düşünüyorum....

saygılar hürmetler

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yılın 61. ve son kitabı: http://www.berikanyayinevi.com.tr/ya...KUMETLERI.html

Dr. Fuat Uçar - Türk Siyasi Hayatında Milliyetçi Cephe Hükümetleri

Kitap, yazarın 2014'te hazırladığı doktora tezi. Şubat 1902 Jon Türk Kongrelerinden sonra siyasi ve toplum yapımızdaki cepheler ve kutupları anlatıyor. 1975-77 arası MC hükümetleri detaylıca analiz ediliyor. Bu alandaki tek kapsamlı çalışma.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2017-22. Kitap

Adı: Atatürk Bilim ve Üniversite

Yazarı : Metin ÖZATA

Düşünceler : Daha önce bir ço Tübitak Kitabı okudum. Hepsi bilimsel temeli olan , özenle yazılmış kitaplardı. Ve bir çok değerli bilgi öğrendim. Bu kitabı alırkende böyle olacağını düşündüm....

Cumhuriyet Dönemindeki bilmisel ,sosyal ve ekonomik anlamdaki metamorfoz her daim ilgimi çeken konuların başında gelmiştir. Bu kitabıda bu anlamdaki bilgilerimi geliştirmek amacı ile almıştım. Yazık ki beklentilerimi çokta fazla karşılamadığını gördüm. Kitapta Falih Rıfkı Alay' dan bazı alıntılar var ama kitabın genelide objektiflikten uzak , bilimsel tabana yansımayan bir propaganda kitabı olmuş. Bazı değerli bilgiler aldığım doğrudur ama Tübitak gibi ciddi bir kurumdan daha nicel bir eser beklerdim doğrusu....

Atatürk'ün sözlerinden yüzerce alıntı yapılacak yerde yaptığı hizmetler , açtığı okullara biraz daha fazla ağırlık verilseymiş daha iyi olurmuş diye düşünüyorum....

Neyse İstanbul Üniversitesi'nin geniş kuruluş açıklamaları nedeniyle eksiklikleri görmemiş olayım bu seferlik

saygılar , hürmetler...

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Tavsiye...

Heinz Guderian-Bir Askerin Anıları...

2 cilttir...Özelde Blitzkrieg taktiği ve diğer savaş taktiklerininin yanında 2. Dünya Savaşı'nın an be an nasıl gelişip sonlandığını merak ediyorsanız mutlaka okuyunuz...

Nereden
    İstanbul

Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiye...

Heinz Guderian-Bir Askerin Anıları...

2 cilttir...Özelde Blitzkrieg taktiği ve diğer savaş taktiklerininin yanında 2. Dünya Savaşı'nın an be an nasıl gelişip sonlandığını merak ediyorsanız mutlaka okuyunuz...
    Hafif tank ve zırhlı savaşının üstad-ı azamı. Fransızların çuvalla para döktükleri meşhur "Maginot Hattı" nı, zırhlılarına taktığı ağaç sökücü alet ve makinelerle Arden Ormanları içinden yol açarak geçti ve önce Maginot'yu yerle bir, daha sonra da tüm Fransa'yı işgal ettiler. Meşhur "Blitzkrieg" (Yıldırım savaş, hızlı savaş) taktiği ise eğitimini aldığı Prusya ekolünün ürünüdür. Rus cephesinde ise Gudeiran Kiev ve Minsk üzerinden Moskova'yı alalım derken, hatta Kiev ve Minsk'i de alıp Moskova'ya 40 km.kalmışken Hitler "lan o tanklar su yakmıyor, Volgograd (Stalingrad) üzerinden Bakü petrollerine varalım, sonra alırsın Moskova'nı" diyordu. Hitler ve genelkurmay başkanı Franz Halder onun tavsiyelerini dinlemedi ve görevden alındı. Sonradan yapılan Moskova baskınını da Jukov püskürttü. Stalingrad'da yüzbinlerce ölüye rağmen sağlam direnen Ruslar Alman hafif tanklarına bakarak geliştirdikleri T-34'lerle karşı saldırıya geçince 1944'te tekrar zırhlıların başına göreve getirildi ama her şey çok geçti. Fanatik Nazi olmadığı, düşmanlarının da saygısını kazanan bir kurmay subay olduğu için kısa bir süre hapis yatmış ve serbest kaldıktan sonra bu kitabı yazmış.

Vaktiyle aklıma geldiğinde ne internet, ne de kitapçılardan bulabilmiştim, sayenizde şimdi tekrar arıyorum.Teşekkürler
    Konu oflubektas tarafından (29.11.2017 Saat 09:22 ) değiştirilmiştir.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

"Asya'da 5 Türk " isimli muhteşem bir kitaba başladım....

Bitirince fikirlerimi siz değerli dostlarım ile paylaşırım.....
    Konu Faik Yılmaz tarafından (29.11.2017 Saat 08:07 ) değiştirilmiştir.

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Alıntı oflubektas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafif tank ve zırhlı savaşının üstad-ı azamı. Fransızların çuvalla para döktükleri meşhur "Maginot Hattı" nı, zırhlılarına taktığı ağaç sökücü alet ve makinelerle Arden Ormanları içinden yol açarak geçti ve önce Maginot'yu yerle bir, daha sonra da tüm Fransa'yı işgal ettiler. Meşhur "Blitzkrieg" (Yıldırım savaş, hızlı savaş) taktiği ise eğitimini aldığı Prusya ekolünün ürünüdür. Rus cephesinde ise Gudeiran Kiev ve Minsk üzerinden Moskova'yı alalım derken, hatta Bakü ve Minsk'i de alıp Moskova'ya 40 km.kalmışken Hitler "lan o tanklar su yakmıyor, Volgograd (Stalingrad) üzerinden Bakü petrollerine varalım, sonra alırsın Moskova'nı diyordu. Hitler ve genelkurmay başkanı Franz Halder onun bu tavsiyelerini dinlemedi ve görevden alındı. Sonradan yapılan Moskova baskınını da Jukov püskürttü. Stalingrad'da yüzbinlerce ölüye rağmen sağlam direnen Ruslar Alman hafif tanklarına bakarak geliştirdikleri T-34'lerle karşı saldırıya geçince 1944'te tekrar zırhlıların başına göreve getirildi ama her şey çok geçti. Fanatik Nazi olmadığı, düşmanlarının da saygısını kazanan bir kurmay subay olduğu için kısa bir süre hapis yatmış ve serbest kaldıktan sonra bu kitabı yazmış.

Vaktiyle aklıma geldiğinde ne internet, ne de kitapçılardan bulabilmiştim, sayenizde şimdi tekrar arıyorum.Teşekkürler

Guderian aslında bir Nazi değildi bir askerdi...Bu yüzden düşman kurmay subaylarından büyük saygı gördü...Askeri tarihte "Hızlı Heinz" olarak bilinir...Hitler Almanyası'nın savaş esnasında nerelerde stratejik hatalar yaptığını açıkça anlatan bunu Hitler''in yüzüne vuran bir askerdi...Hitler'in Stalin isminden kaynaklı Stalingrad hırsı ve kompleksi vardı...Moskova önündeki Guderian'ı dinlememesinin sebeplerinden biri buydu...Tıpkı Guderian gibi Mareşal Jukov da büyük bir taktik dehaydı yalnız o da Stalin tarafından hiç sevilmezdi...Savaşa sonradan mecburen çağırılarak dahil oldu...Ve savaş bittiğinde Kızıl Meydan'da resmi geçitte Stalin'den daha fazla ilgi gördü...Stalin'in içi içini yiyordu...İkisi de büyük askerdi...

Hocam kitap beş altı sene evvel yayınlandı...Tükendi ve sahaflarda aranır oldu...Bu yıl içerisinde tekrar satışa çıktı tükenmediyse internetten sipariş verebilirsiniz...Saygılar...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

"Asya'da 5 Türk " isimli muhteşem bir kitaba başladım....

Bitirince fikirlerimi siz değerli dostlarım ile paylaşırım.....
    Akçaabatlı araştırmacı Yusuf Gedikli Hoca derlemişti onu.

Faik Abi, hoşunuza giderse Fuad Tokat'ın "Kibrit Kutusundaki Sarıkamış - Sibirya Günlükleri"ni de okumalısınız.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Akçaabatlı araştırmacı Yusuf Gedikli Hoca derlemişti onu.

Faik Abi, hoşunuza giderse Fuad Tokat'ın "Kibrit Kutusundaki Sarıkamış - Sibirya Günlükleri"ni de okumalısınız.
    Evet hoşuma gitti doğrusu.... Çok değişik bilgiler öğreniyorum daha 100 küsür sayfadayım ama çok memnunum bu kitabı okuduğum için.....

Senin bahsettiğin kitabıda bakıcağım.....

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yılın 61. ve son kitabı: http://www.berikanyayinevi.com.tr/ya...KUMETLERI.html

Dr. Fuat Uçar - Türk Siyasi Hayatında Milliyetçi Cephe Hükümetleri

Kitap, yazarın 2014'te hazırladığı doktora tezi. Şubat 1902 Jon Türk Kongrelerinden sonra siyasi ve toplum yapımızdaki cepheler ve kutupları anlatıyor. 1975-77 arası MC hükümetleri detaylıca analiz ediliyor. Bu alandaki tek kapsamlı çalışma.
    Son demiştim fakat bir yayınevi göndermiş: Alparslan Türkeş: Türk Milliyetçiliği ve CKMP - Kadir Kağan Güler

https://www.delidumrulkitap.com/alpa...-fikri-ve-ckmp

Yazarın bitirme teziymiş. Milliyetçi literatüre hakim olanlar için tatmin edici değil. Ancak dışarıdan bir gözün özellikle CKMP'yi öğrenmesi için faydalı olabilir.

*

Muzaffer ÖZDAĞ - Türk Aleviliğinin Yükselişi

http://www.kitapyurdu.com/kitap/turk...isi/14159.html

Küçük hacimli ama yüz otuz üç kaynaktan beslenen bir çalışma. Kitabın muhteviyatı, adından daha geniş. Türk - İslam Tarihi özeti gibi...

Hele bir Şah İsmail eleştirisi var ki, bu zamana kadar galiba sadece Yavuz Bülent Bakiler'de karşılaşmıştım.

Muzaffer Özdağ - Türklük ve İslamiyet

http://www.kriptokitaplar.com/index....product_id=208

(Daa önce paylaştığım kitabı, Türklük ve İslamiyet'e bölüm olarak eklenmiş. İçinde bulabilirsiniz.)

Kripto, Muzaffer Özdağ'ın çalışmalarını basacakmış. Serinin ilk yayını da Türklük ve İslamiyet. Avrasya-Bir Vakfı daha önce çıkarmış bu kitabı. Yazarın çeşitli yerlerde çıkan makale ve konuşmalarını toplamışlar.

Üstteki kitaptan oldukça etkilenmiştim. Farklı bir bakış açısı varmış Özdağ'ın, bunu kolayca hissediyorsunuz. Laiklik, mezhep tartışmaları ve Avrasya coğrafyasında Türkiye'nin milli varlığı konularındaki incelemelere ulaşabilirsiniz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Oğuz Zeytin Arkadaşım

Gurur duyduğum Türklük ve İsmaliyetle ilgili bayağı bir bilgi birikimin olmuştur diye düşünüyorum.....

Kitap dostlarımızın (çok fazla sayıda olmasalarda ) sürekli paylaşımlar yapması beni gelecekle ilgili azıcıkta olsa ümitvar kılıyor doğrusu....
    Konu Faik Yılmaz tarafından (07.12.2017 Saat 16:12 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sevgili Oğuz Zeytin Arkadaşım

Gurur duyduğum Türklük ve İsmaliyetle ilgili bayağı bir bilgi birikimin olmuştur diye düşünüyorum.....

Kitap dostlarımızın (çok fazla sayıda olmasalarda ) sürekli paylaşımlar yapması beni gelecekle ilgili azıcıkta olsa ümitvar kılıyor doğrusu....
    Açıkçası bilgiden çok bakış açısı sunuyor yazar. Daha önceki kitabından örneklediğim Şah İsmail eleştirisine benzer farklı bir Pir Sultan Abdal eleştirisi var mesela...

Bir de yazar "Step'de Ezan Sesleri" diye bir kitaba ön söz yazmış. 2018'de çalışmayı plandığım konu buydu. Hatta Samiha Ayverdi ve Baymirza Hayit'in bu konudaki kitaplarını kenara ayırmıştım. Kısacası tavsiye ederim abi.

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu sene 61. kitabımı geçen hafta bitirdim.. Son günlerde Stefan Zweig’a sardığım için rakam sene sonu sanırım 70’i bulur, sağolsun İstanbul trafiğinin hayatıma kattığı en büyük artı bu oldu.. Günde 4 saat kitap okuyabiliyorum bu sayede..

Başlığa da sık sık uğrarım, güzel paylaşımlar var.. Ben de bazı kitaplarla ilgili burada bir şeyler karalayabilirim..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)